Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.06. 17:33:45

Tocy írta:Azta, hát fejezzük már be a siránkozást emberek. Van rá okunk? Mitől? Mert a Madrid ismét legálázott egy szerencsétlen csapatot?
Akit mellesleg ugye mi is szétcsaptunk... (8-0) :roll:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.06. 17:33:12

én csak azért aggódok (biztos van még rajtam kívül ilyen ember..) mert túl simán hozzák a meccseiket, kb már a 15. percben eldől a nagy része...az előző évekhez képest pedig még jobb lett a madrid.

ezzel szemben most a sérülés-hullám minket kapott el, és félek, hogy többet fogunk botlani, mint ők.

persze, a két clasicó 6 pont, csak nem lehet mindig ebbe kapaszkodni (azért az utóbbi clasicók finoman szólva is elég szorosak voltak...), főleg, ha több előnyük lesz a többi 36 meccsen szerzett pontok miatt, és jó nekik az x is.

mondom, ha az első clasicoig maradna ez az 1 pontos hátrány, és ott nyernénk, akkor tudnék egy kicsit megnyugodni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2011.11.06. 17:35:19-kor.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.11.06. 17:27:29

Azta, hát fejezzük már be a siránkozást emberek. Van rá okunk? Mitől? Mert a Madrid ismét legálázott egy szerencsétlen csapatot? 4. éve csinálják ezt, aztán 4. éve visszük el előlük a kupákat. Lehet, hogy idén ez nem így lesz, de az őszi Clásicóig tavaly is vezettek, ha nem tévedek...ugyanaz történik, mint ami évek óta, nem tudom mit kell ezen meglepődni, pláne siránkozni. November 6-a van, könyörgöm...van 4 pont hátrányunk, amit este akár 1-re is csökkenthetünk, még játszunk a Reallal oda-vissza, és amúgy is kiszabott sok forduló van hátra. Miről is beszélünk...
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2011.11.06. 17:13:30

Azért Higuaint nem egy akkor spíler. Kis csapatok ellen, ha belegondoltok midnig is ment neki, de mikor "nagyok" ellen játszott ki emlékszik momentumára? Például az elmúlt évek Clássicoi... :roll:
Nehogy már sajnáltassuk magunkat és irigyeljük Higut és Benzemát... Nem nézem le őket, mindkettő nagyon jó csatár, de nálunk sincsenek kispisták. Ugyanúgy vannak nekik is rosszabb meccseik, mint most Pedronak meg Villanak. Lehet 2 hónap múlva megfordul a kocka és a madridisták jönnek ezzel...
Ki tudja? :D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.06. 16:59:44

csababarca írta:Azért kezdem irigyelni a realt,abból a szempontból,hogy Ronaldot olyan csatárok segítik mint Hiugain vagy Benzema. Nálunk meg Pedro meg Villa...egyik múlja alá a másikat.
Hátha Alexis ad egy kis pluszt,mert így nem fogunk tudni versenyezni velük.
amúgy belegondolva tényleg ez jelentheti a különbséget a között, hogy ők miért szórnak meg mindenkit.

ott van ugye ronaldo, aztán benzema is jó, higuain hatalmas formában, kaká idén robban(t) be, nem beszélve di mariáról...és még így belefér, hogy özil gyenge formában van.

nálunk meg...van messink ugye, azon kívül a formán kívül lévő villa és pedro (utóbbi ugye sérült is), egy sérüléssel nyitó, új igazolás, alexis, egy kb. egész szezonra sérült afellay...és ott van még az iniesta,thiago,cesc hármas, amiből előbbivel semmi gond nincs, thiago szerintem nem rossz, de még nem várhatunk túl sokat tőle, cesc pedig zseniális és hatékony, csak ugye ő is sérült volt.

szóval jelenleg a két támadószekció között van különbség a javukra.

de a védelmünk és kp jobb. 8)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15837
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2011.11.06. 16:50:27

Azért kezdem irigyelni a realt,abból a szempontból,hogy Ronaldot olyan csatárok segítik mint Hiugain vagy Benzema. Nálunk meg Pedro meg Villa...egyik múlja alá a másikat.
Hátha Alexis ad egy kis pluszt,mert így nem fogunk tudni versenyezni velük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Esteban
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2010.11.29. 23:40:20

2011.11.06. 16:21:30

"(tudom, hogy most nem ez az alaphelyzet Carvalho sérülése miatt)"

Lehet, hogy Carvalho felépülése után is marad az Arbeloa-Pepe-Ramos-Marcelo védősor. Mou végre rájött, hogy nálunk játszik a világ egyik legjobb középső védője. Hihetetlen h mit tud középen. Pl. ma is 14 lábdát szerzett... A jobboson meg Arbeloa jó lesz.
Hala Madrid !!!
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2011.11.06. 15:20:32

Barcaman1993 írta:Azért ezt, hogy Ronaldo ennyi gólt lő szinte nem jelent semmit. Vannak olyan meccsek, amikor ő dönt el mindent, de a gólok nagy részét így rúgdossa, hogy nyernek 7-1-re, abból vállalt 3-at. De ha 4-1 van akkor sincs semmi... Messi kicsit más tészta. És nem minden 3. gólját tiziből rúgja.
Így van, Ronaldo egy rakat 11-est lő minden évben. Bár Messi-nek is legalább ennyit kéne lőnie, csak hát nekünk előszeretettel nem adnak 11-eseket. A Madrid-nak mindig befújják (nem azt mondom, hogy azok nem jogosak).

Ha véletlenül befújnak nekünk egy 11-est, akkor meg felháborodás van. Ki érti ezt? :)
shutterisland írta:hát most elszórakoztatta őket a madrid, és hát ugye az ázsiai piac elég sokat jelent...
Ott sem hülyék az emberek. Sokkal jobb a "marketingünk" - nemcsak az eredmények miatt, hanem a magatartás és filozófia miatt, amit képviselünk.

Úgy értem, az is bőven elég, ha összehasonlítom a két védősort (Alves-Puyol-Piqué-Abidal vs. Ramos-Pepe-Carvalho-Marcelo*), de ugyanez igaz a középpályára is és a csatársorra is. Nyilvánvaló különbségek vannak a mi javunkra, úgy értem: mennyivel szerethetőbb figura egy Puyol, mint egy vadbarom Pepe. Vagy egy szerény Messi egy zselés hajú ficsúrral szemben. (Ázsiában alapvetően a szerény magatartás amúgy is "etikett").

Ha végignézem a két csapat alap kezdőjét szimpátia szerint, akkor a kapusposzt és a jobbhátvéd posztok kioltják egymást (különböző okokból), egyedül a vkp poszton Busquets erőteljes színjátéka miatt veszthetünk pozíciót. És ennyi.

*(tudom, hogy most nem ez az alaphelyzet Carvalho sérülése miatt)
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.06. 15:19:37

jó, de azt se felejtsük el, hogy a két klasszikuson 6 pontot lehet gyűjteni, míg a többi 36 meccsen 108-at.

akármennyire is döntő fontosságú két meccs, ha a maradék 36 meccsen valamelyik csapat 7 ponttal többet gyűjt, akkor fejen is állhat az ellen a clasicókon.

az meg a másik, hogy nem mindegy, hogy egy clasicón mondjuk a döntetlen melyik csapatnak kedvez.

szóval a két clasicón kívüli 36 meccsen nem szedhetünk össze 1-2 pontnál nagyobb hátrányt, mert akkor nagyon nagyon rezegni fog a léc.

a lélektani dologról meg annyit, hogy aki a decemberi clasicót nyeri, az ugye lendületet kap, míg a másikat kicsit visszaveti...csak szerintem idén az a helyzet, hogy bármelyik csapat még depisen is hozni fogja a 3 pontokat, max nem gálával, csak 1-2 gólokkal.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2011.11.06. 15:22:29-kor.
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.11.06. 15:13:23

socio66 írta:shutter,most mondd azt hogy nem futottuk le ugyanezeket a köröket az elmúlt három évben. :)
itt a vízválasztó a klasszikus lesz,ha ott nyernek,akkor lehetséges hogy az akkora plusz energiákat szabadít fel bennük,hogy utána végigmennek az egész mezőnyön,viszont ha kikapnak,akkor marad ugyanaz a leosztás mint az utóbbi években szerintem.
de úgy érzem mi továbbra is jobb csapat vagyunk,egy bajnokságban pedig mindig a jobb csapat nyer.
+1

Mint az elmúlt években oly sokszor most is a klasszikus vízválasztó lesz, pont amiatt amit Te is leírtál. Ha nyerünk, akkor ismét nem ért semmit a Madrid eddigi viszonylag jó játéka.

Én abszolút optimista vagyok. Nincs nagy különbség a két csapat között, de úgy érzem, h ha nem is gálával, de magabiztosan hozni fogjuk majd a klasszikust( 2-0, 3-1).

:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3873
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.11.06. 14:43:34

MessiFan írta:
shutterisland írta:na mindegy, kíváncsi leszek este a san mamésban...egyszerűen egy ilyen meccsen sem fog beleférni a döntetlen, mert ezek szinte mindenkit ki fognak tömni, és akkor b.szhatjuk a két clasicot, ha 6+ pont előnyük lesz a többi meccsből adódóan.
Mi ez a pesszimizmus?
Tény, hogy a Real nagyon jó csapat, de rajtuk kívül 19 csapat van még a bajnokságban és NEM csak a Barca képes tőlük pontot lopni.
A futball kiszámíthatatlan. Az meg hogy Ronaldo kapta az aranycsukát meg lehet hogy megint megkapja, semmit nem jelent. Lőhet 100 meg 100 gólt ha a Barca a bajnok.
Azért ezt, hogy Ronaldo ennyi gólt lő szinte nem jelent semmit. Vannak olyan meccsek, amikor ő dönt el mindent, de a gólok nagy részét így rúgdossa, hogy nyernek 7-1-re, abból vállalt 3-at. De ha 4-1 van akkor sincs semmi... Messi kicsit más tészta. És nem minden 3. gólját tiziből rúgja. Egyébként a Real sorozatos győzelme tényleg egy kicsit aggasztó. Nekem már évek óta az a véleményem, hogy szemtől-szemben egymás ellen sokkal jobbak vagyunk, de ez hosszú távon nem feltétlenül van így. Igazából azt nem értem, hogy miért nem állnak be betömörülni a csapatok ellenük? Ha vhogy sikerül őket megfogni, akkor csak így lehet. Erre szinte mindegyik (tisztelet a kivételnek) csapat feltartott kézzel megy ki a pályára ellenük. Mou erre azt szokta mondani, hogy a csapatok túl könnyen adják meg magunkat ellenünk. Aztán ezt a 7-1-et is fenntartással kell kezelni, mert szép eredmény az tény, de mi 8-0-ra nyertünk és hiába a Reallal meg a Barcaval játszottak, de 15 gólt kapni 2 meccsen az nem nagy dicsőség. Jelenleg a legfontosabb, hogy este nyerjünk. Ami egyáltalán nem lesz egyszerű mutatvány.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.06. 14:08:33

S.Agüero írta:azért az sem mindegy, h mi már az összes nehéz csapat ellen lenyomtuk kivéve az espanyol, real és a bilbao.
A real meg még játszik az Atma, Sevilla, Valencia ellen. :wink:
tavaly is ebbe kapaszkodtunk, azt úgy gáláztak, ahogy akartak :D
talán a valencia és sevilla ha hozza a jó/mocskos játékát....talán.....de szerintem is a kicsik ellen fognak bukni, HA buknak.

socio66 : remélem így lesz, viszont ha mi betlizgetünk, úgy nem lesz jó...kötelező a győzelem a san mamésban. :P
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18367
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2011.11.06. 14:05:46

azért az sem mindegy, h mi már az összes nehéz csapat ellen lenyomtuk kivéve az espanyol, real és a bilbao.
A real meg még játszik az Atma, Sevilla, Valencia ellen. :wink:
socio66

2011.11.06. 14:05:05

shutter,most mondd azt hogy nem futottuk le ugyanezeket a köröket az elmúlt három évben. :)
itt a vízválasztó a klasszikus lesz,ha ott nyernek,akkor lehetséges hogy az akkora plusz energiákat szabadít fel bennük,hogy utána végigmennek az egész mezőnyön,viszont ha kikapnak,akkor marad ugyanaz a leosztás mint az utóbbi években szerintem.
de úgy érzem mi továbbra is jobb csapat vagyunk,egy bajnokságban pedig mindig a jobb csapat nyer.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.06. 14:00:38

hát kíváncsi leszek, de ez a 7-1 még azért is durva, hogy ezt a meccset direkt az ázsiaiak miatt tették délre...hát most elszórakoztatta őket a madrid, és hát ugye az ázsiai piac elég sokat jelent...

amúgy ha ezt a -1 pont diffit tartani tudnánk a clasicoig, és sikerülne nyerni ott, akkor teljesen elégedett lennék a félszezonnal.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.11.06. 13:56:38

Márpedig jelenleg a Valencia se lesz nekik ellenfél. A betömörülő, agresszív és szervezett védekezéssel nem tudnak mit kezdeni, de ellenük vhogy elég ritkán játssza ezt bárki is. Amíg így állnak hozzájuk a csapatok, addig nekünk is ütni kell mindenkit. Aki focizni próbál ellenük, azokat bedarálják. Kivéve minket :D
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2011.11.06. 13:46:47

spanyol bajnokság rulez :lol:
Majd elkezdek aggódni ha nem sikerül legalább 80% körülire felpörögni a klasszikó környékére. Nekik 110% kell hogy legyen bármiféle esélyük a 3pontra Madridban is nekünk közel sem, ez látszott tavasszal meg most is.
Az meg más kérdés hogy ebben a csapatban több lehet még a tavalyitól is.
Csak magunkra kell figyelni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.06. 13:38:58

nem pesszimizmus, csak mindig arra gondolunk, hogy nem baj, ha van előnyük, mert majd a clasicok...csak azt elfelejtük, hogy ha 6-nál több pont előnyük van, akkor hiába nyernénk oda-vissza a clasicokon...azt meg nem is mondom már, hogy mind a két clasico háromesélyesnek mondható.

egyszerűen eljutottunk oda, hogy FOLYAMATOSAN nyerni kell, és bár a madrid is fog még botlani, 1-2x belefér ezek után, több NEM...és ez félelmetes.

legközelebb a valenciával játszanak, ha ott is simán nyernek, akkor fogok igazából parázni.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5701
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.11.06. 13:37:46

Mi ez az Osasuna????? :roll:
Kép
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2011.11.06. 13:35:39

shutterisland írta:na mindegy, kíváncsi leszek este a san mamésban...egyszerűen egy ilyen meccsen sem fog beleférni a döntetlen, mert ezek szinte mindenkit ki fognak tömni, és akkor b.szhatjuk a két clasicot, ha 6+ pont előnyük lesz a többi meccsből adódóan.
Mi ez a pesszimizmus?
Tény, hogy a Real nagyon jó csapat, de rajtuk kívül 19 csapat van még a bajnokságban és NEM csak a Barca képes tőlük pontot lopni.
A futball kiszámíthatatlan. Az meg hogy Ronaldo kapta az aranycsukát meg lehet hogy megint megkapja, semmit nem jelent. Lőhet 100 meg 100 gólt ha a Barca a bajnok.
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2011.11.06. 13:35:20

shutterisland írta:na mindegy, kíváncsi leszek este a san mamésban...egyszerűen egy ilyen meccsen sem fog beleférni a döntetlen, mert ezek szinte mindenkit ki fognak tömni, és akkor b.szhatjuk a két clasicot, ha 6+ pont előnyük lesz a többi meccsből adódóan.
ezért kell otthon minden meccset nyerni és idegenben is verni kell a sociedad szintű csapatokat... az oké,hogy néha becsúszik 1-1 gyengébb meccs,de a sociedad ellenit mi rontottuk el és a sevilla is verhető lett volna,ha kellően oda koncentrálunk. a valencia ellen idegenben az se lett volna gáz,ha kikapunk.

mind1,sok van még és fog botlani a madrid is,de mostmár muszáj behúzni minden meccset a clásicóig.
rssnty
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2010.08.25. 20:45:37

2011.11.06. 13:34:25

Jól hallottad. Igaz az átköltött szöveget nem fordítanám le. :wink:
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2011.11.06. 13:29:23

Jól hallottam h a Barca himnuszát énekelték a szurkolók a real-osasuna meccsen? :shock:
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.11.06. 13:27:06

Tocy írta:12 van neki most nem?
10 volt neki a meccs előtt...

na mindegy, kíváncsi leszek este a san mamésban...egyszerűen egy ilyen meccsen sem fog beleférni a döntetlen, mert ezek szinte mindenkit ki fognak tömni, és akkor b.szhatjuk a két clasicot, ha 6+ pont előnyük lesz a többi meccsből adódóan.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.11.06. 13:20:18

12 van neki most nem?
Válasz küldése