Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2011.12.11. 00:42:44

Egy spanyol/katalán nyelvű összefoglalót megnéznék. Valaki dobna egy linket? :D
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.11. 00:41:49

herlius írta:Érdekes adat, hogy az utóbbi 3 évben az aktuális csatárigazolásunk mindig lőtt gólt az őszi Klasszikuson:)
Én is erre gondoltam, mikor Alexis bevágta :D
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.12.11. 00:39:27

Érdekes adat, hogy az utóbbi 3 évben az aktuális csatárigazolásunk mindig lőtt gólt az őszi Klasszikuson:)
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.11. 00:36:03

MyStiQ írta:

most viszont megyek vissza a saját oldalamra, nem akarom, hogy még a végén miattam legyen lezárva a topik. :)
csak erre reagálnék, mert a többit megbeszéltük.

szóval az ilyen hszek írói nem szoktak topik zárást eredményezni. ezt úgy viccesen kikérném a magam,és a staff többi tagjának nevében is:)

általában a semmitmondó, csak kötekedni átjáró madridisták, és az erre ugró, nem megfelelő mód (bár nehéz is) reagáló Barcások eredményeznek topik zárást.

Az ilyen korrekt hszek amiket írtál, csak max normális vitákat,és eszmecseréket, amire való is a fórum.

Persze lehet,hogy nem komolyan írtad,csak még gondoltam megnyugtatlak :D
Zozzy 5 írta:amúgy csak én éreztem úgy, hogy kb. mindkét csapat inkább muszájból volt fent a pályán, lévén ez a meccs is be van sorsolva és le kell játszani, minthogy a klassziko tüzétől felspanolva? különösen ránk volt ez igaz, de a madridnál is éreztem egyfajta "jó-jó, nem lenne rossz lenne végre nyerni, de most inkább púp ez az elvárás" hozzáállást.
nem, írtam is első félidőben a bajnoki topikba,hogy egy egy nudli meccs eddig.

2.félidőben jobbak lettünk,de a tempón nem látszott.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2011.12.11. 00:33:39

Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.11. 00:32:09

amúgy csak én éreztem úgy, hogy kb. mindkét csapat inkább muszájból volt fent a pályán, lévén ez a meccs is be van sorsolva és le kell játszani, minthogy a klassziko tüzétől felspanolva? különösen ránk volt ez igaz, de a madridnál is éreztem egyfajta "jó-jó, nem lenne rossz lenne végre nyerni, de most inkább púp ez az elvárás" hozzáállást.
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2011.12.11. 00:30:51

ozsimiki írta:Tényeket írnék:

Volt mindkét csapatnak egy-egy szerencsés gólja, volt CR-nek két ziccere, Benzemának a végén 1, volt Messinek is egy. Aztán volt a Barcának a malac gólon kívül 2 gólja,és a 2.félidő alapján lehetett volna több is.

INIESTA VALAMI FÉLELMETES VOLT A 2. FÉLIDŐBEN!

csak míg a Barca az ellenfél szerencsés VEZETÉST JELENTŐ gólja után fel tudott állni, addig a Madrid az ellenfél vezető (szintén szerencsés) gólja után nem tudott semmit sem csinálni.

mielőtt a szerencsére fognák a Madridisták.

Mourinho -> kevés vagy még. bár most kifejezetten emberi volt, lehet még meg kellene vernünk 4-5ször,és úriember lenne :D

CR -> blama.

többi csak vélemény:

A Barcától elvárnék most egy 10meccses győzelmi szériát,mert szükség lesz rá,hogy átvegyük a vezetést!

Sajnos ezen siker ellenére is benne van,hogy elajándékozzuk ezt a bajnokságot, mert nem megfelelő hozzáállással megyünk ki az idegenbeli meccsekre. Ezen siker után elég ideges lennék ha így történne! Jobb csapat vagyunk, csináljunk egy nagy győzelmi szériát, és vegyük át az első helyet!

Tisztán látszik,hogy ha megfelelően állunk hozzá a meccsekhez akkor a többi csapatot is verni kell,és nem megengedni azt a luxust,hogy ez a Madrid vezessen előttünk 3 ponttal.

NAH FORCA BARCAAA!!! Ne játszuk el azt,amit 07ben, jobbak vagyunk, de oda kell tenni magunkat minden meccsen, legyen bármi is a csapat neve, és akkor nem lesznek Getafei,meg Sociedadi vicc eredmények,és nem lesz Madrid bajnoki cím úgy,hogy sanszos,h két Klasszikust veszítenek egy bajnokságban...
Azt tegyük hozzá, hogy Sanchez, Fabregas és Iniesta elég sokat volt sérült az eddigi szakaszban. Sanchez és Iniesta nagy átütőerőt jelent, Cesc pedig - számomra meglepő módon - szállítja a gólokat.

A kicsiket pedig szerintem a Realhozt hasonlóan kicsit ki kellene csalni a saját tizenhatos elől, a Madrid pl. rendszeresen képes lekontrázni a legdefenzívebb ellenfeleket is.

Az előzmények és az első percben látottak alapján nagy fegyvertény, hogy ezt a meccset is hozni tudtuk, óriási öröm.

Ini és Sanchez nagyon jó volt, Messi is okosan játszott, a Puyol, Piqué kettőssel pedig teljesen máshogy nézett ki a védelem.

Grat a fiúknak!
Avatar
N7
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2011.01.22. 23:14:56
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.11. 00:30:03

Nekem az elmúlt 7 meccsen most először volt szimpatikus a Madrid!!:)Igen,így kell emelt fővel veszíteni,nem úgy,hogy balhézok meg szétrúgom az ellenfelet!Gratulálok a Barcának,valahogy az 5-0ás meccset énis jobban élveztem,de hát istenem:D
Kiemelném egyébként a Madridból Kakat,Casillast,Di Mariat és Benzemat,mert igazán tetszett az,hogy 3-1 után is küzdöttek.CR-ról pedig azért nem mondok semmit,mert azt majd megteszik helyettem a hozzá értők!:)A mai meccsen egyébként Iniesta és Alexis a meccs emberei,ez egyértelmű!Vales pedig figyelhetne kicsit,mert bizony ilyet a világ egyik legjobb kapusának nem szabadna megengedni magának.
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2011.12.11. 00:29:21

Gratula a Realnak, igen jók voltak helyenként. Realból kiemelnél Lasst, aki igen jól tette a dolgait. Leggyengébb Ronaldo, azért a mai sok kihagyott helyzete sokba került a Madridnak. Özil se nyújtott nagy teljesítményt, ő sokszor eltűnt, gyenge volt. Nálunk kiemelnék pár emberkét; Puyol,Alexis és Iniesta. Hihetetlen amit ma csináltak, le a kalappal előttük. Meccs Barcacitrmosa az Valdes. Nem értem őt igazából. a centereket úgy kivédi, hogy az ember szája leesik, aztán ilyenkor meg bug van.

No mindegy, csak így tovább!
MyStiQ
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2007.08.24. 18:20:02
Tartózkodási hely: Szarvas

2011.12.11. 00:27:52

ozsimiki írta:Viszont ez nyílt titok volt, legalábbis páran, köztük én is leírtam meccse előtt,hogy valószínű első 20-30percben tudtok komoly veszélyt jelenteni,és támadni, aztán jövünk mi,mert azt annyi ideig lehet kb bírni.

Szerintem Mourinhonak lehetne annyi esze,hogy ezt a 20-30perc aktívitást átkonvertálná/elosztaná 90perccé, több szufla maradna,mert csak rajtunk múlt a 2.félidő legnagyobb részében,hogy mennyi az eredmény. Igaz ehhez kellett egy zseniális Iniesta.

Szóval erre eddig is jók voltatok, látszott a szuperkupán (ott azért tartott tovább,mert a nyaralásból jöttek a srácok,1edzéssel a hátuk mögött,mármint mi) is,hogy 20-30perces agresszív letámadást és ezzel együtt nyomást tudtok gyakorolni.
ezzel nem teljesen értek egyet. az tény, hogy 90 percig nem bírjuk 4-2-3-1-ben ezt a letámadást, de 30 percnél lényegesen tovább kéne mennie. a kupadöntőben például 45+10 (hosszabbítás egyes részei) percig sikerült.

meglőttük azt a gólt az elején, aztán 20 percig még mi irányítottunk. Cristiano Ronaldo pedig tett róla, hogy ma se tudjunk győztesen levonulni a pályáról. nem tudom mennyire rémlik nektek, de volt először egy távoli lövése 25-ről, majd az a másik, amikor Benzema letette neki, ő pedig 16 méterről tüzelt kapu mellé/fölé. nos, mindkét esetben teljesen üresen volt a szélen Di María. (Messi ezt észrevette volna (pedig nem szeretem dicsérni...)) a második félidőben pedig volt egy jó csele, ami után szembe volt a kapuval, ő mégis megpróbálta letenni a támadónak. lényeg a lényeg, hogy folyamatosan rossz döntéseket hozott.

azt pedig továbbra is tartom, hogy ezt a meccset nem fizikálisan, hanem mentálisan veszítettük el. ebben nagyon messze vagyunk a Barcától.

herlius írta:Már bocs, de a tavaszi kupagyőzelem mégis mi a túró volt? Az idegek harcát nyertétek meg a hosszabítás utolsó perceiben. Ha az nem volt egy pszichés tuning a csapatnak, akkor mégis mi lenne?
a tavaszi kupagyőzelmet a BL odavágóján kellett volna kamatoztatni, mi viszont beálltunk egy kényelmes 4-3-3-ra, gyakorlatilag arra játszva, hogy otthon 0-0, idegenben meg maj' találunk egy gólt, aztán továbbmegyünk. ott tényleg nálunk volt a lélektani előny, de a BL kiesés és a Szuperkupa elvesztése már rég elfeledtette ezt a srácokkal.


most viszont megyek vissza a saját oldalamra, nem akarom, hogy még a végén miattam legyen lezárva a topik. :)
Kép
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2011.12.11. 00:23:44

Hát először is az "öreg"(Puyol) hihetetlen formában játszott komolyan mondom talán egy hibája volt , az is egy elcsúszás Benzin mellett. ha ő ilyet tud, akkor Szegény Masch, aki szintén pazar formában játszik, üldögélhet a padon... :) most nem volt rugdosódás, sem színészkedés... kifogás mi lessz most nem tudom...
kicsit vakartam a fülem tövét az első 30 perc alatt,mert azt tudtam h lefognak támadni és a legveszélyesebb időszak az eleje lessz a meccsen, ám én azt gondoltam ez talán 20 percnél tovább nem fog tartani... a kulcs Alexis gólja volt, mert onnantól már elkezdtük a saját tempónkat,és játékunkat játszani... azért az utolsó 15 percben egy gól még összejöhetett volna, na nem azért mert telhetetlen vok, hanem mentálisan nagyon visszavetné a Madridot... még ennél is jobban...kíváncsi leszek a sajtótájékoztatókra...egyébként a Chilei játékos nagyot játszott, és Messi most inkább hasznos volt, mint látványos... nyertünk, de ezzel csak esélyt növeltünk arra hogy befogjuk a Madridot... ne feledjük ez egy lépés volt csak... de nagyon örülök... amugy facen ezt tippeltem....:) Gratulálok a fiuknak!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2011.12.11. 00:23:03

Sokan kétségbe vonták ,azt hogy Puyol kezd !
Meg nézhetitek magatok :wink:
ez az ember hatalmasat játszott,tán az egyik legjobb volt.

A reál nagyon formán alul volt,de mi sem voltunk csúcs formában.

Véleményem szerint Mou elcserélte,eltaktikázta a meccset.

Visca Barca,előre a bajnoki cím felé.
Abi & Tito
BBCJoke
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.04.11. 01:06:17

2011.12.11. 00:22:13

Azt hiszem nem csak a mai estéért,hanem az egész évért nagy köszönet a fiúknak. A Realt meg csak sajnálni tudom,úgy látszik csak ennyit tudnak.
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2011.12.11. 00:21:33

MyStiQ írta:...
Először is köszönjük szépen a korrekt gratulációt a RIVÁLIS egy prominens tagjától, jól esett!

Másfelől meg..
kezd a Bl döntőkre hajazni a dolog, megfojtanak minket, bár a MU-nak nem volt mákja, mint NEKTEK VV hibájánál.

DE! Ők rossz szituból nem tudtak volna felállni, TI igen. Lehetett volan ez a meccs minden, az eleje alapján Madrid siker, később X, később nagyobb Barca siker, vagy szorosabb Barca siker.

Annyit azért megjegyeznék, hogy a játékosok alapján nálunk játszanak a jobbak, nálatok meg a sikeréhség van.

Most Cesc hiába volt gyenge, eldöntötte, Alexis meg beverte mikor kellett.

De ez volt nektek a legjobb lehetőség, ha a sorsolás úgy hozza, akkor 2 meccsen vajmi kevés esélyetek lehet akár a CDR-ben akár a BL-ben.

Mindenesetre grat a MOSTANI KORREKT hozzáállásért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lluisllach89 2011.12.11. 00:23:17-kor.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
krampusz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 279
Csatlakozott: 2007.06.26. 22:13:09

2011.12.11. 00:18:56

Elmúlt időszak Classico-ról medve és vadász vicc jut eszembe: Ha nem lenne bennem Fair-play, elküldeném Madrid drukker haveroknak. szerencsés vagyok, hogy láthatom ezt a CSAPATOT. Szavak nincsenek amivel le lehetne írni őket.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2011.12.11. 00:18:42

MyStiQ, mély tiszteletem a tiéd.


Az itteni divatbarcásoknak (tisztelet kivételével) meg könyörgöm, hogy ne szájkaratézzanak itt, mert semmi szükség nincs erre. Tessék kulturáltan gratulálni a Madridnak, hogy megpróbáltak nyerni.

Én teljesen nem számítottam a győzelemre, maximum csak X -re tippeltem.
KépKép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2011.12.11. 00:18:07

Én nem írok véleményt, nyertünk mert jobbak voltunk :D

Viszont megosztanám veletek egyik, ha nem a legnagyobb Realos barátom hozzászólását:

"Gratulálok a BARCELONA-nak, megérdemelték! Tökéletes második félidő tőlük. Kergettük a labdát b***g!? Aki meg CR f***t cumizza egész évben, attól kérdezem, hol volt a hősünk? Jó a statisztikája? Ja, hogy ez nem egy spanyol középcsapat? 90 millióért mutass valamit az igazi meccseken öreg! Még mindig nálunk a meccs labda, de ez nem lehet mentség semmire! Tiszteletem Casillas-nak, Benzema-nak, aki visszazár CR helyett is, és Lass-nak, aki kifutotta a belét is... HALA MADRID!"

Ez nagyjából egyezik az én észrevételeimmel :wink:

Amúgy a kérdésem az, hogy ez a CR aki a nagy csapatok ellen semmit nem tud szinte csinálni, hogy van ott az aranylabdán, egy olyan Iniesta meg nincs ott aki ebből a sok ágyútöltelék bohócból hülyét csinál folyamatosan...
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.12.11. 00:17:13

Zozzy 5 írta:hát nem tudom mikor láttam ennyire trágya klásszikót, szerintem még soha. lassú, statikus, monoton játék, nulla iram, semmi hangulat. amikor már összeesett a real, akkor volt pár szép megmozdulás, de addig semmi.

annyi a lényeg, hogy kijött a keretek közötti különbség. realnál 1 ötcsillagos player van, a barcánál van 5. a real akart de nem tudott nagyot húzni, mi meg a 3. gólig nem akartunk focizni. aztán ahogy lenni szokott a korszakos legjobb akkor is talál gólt ha semmi nem indokolja. csuklóból kiráztuk ezt a gurigázást, aztán még szerencsénk is volt hozzá. mert ismétlem, a legjobbnak általában szerencséje is van.

a madridnál azt éreztem hogy nem tudják mit akarnak igazából játszani. beállni bunkerbe nem akartak, de egy mindent vagy semmit játékhoz meg gyávák voltak szerintem. ebből jött ez a lagymatag, gátlásos erőlködés.

verhetőek lettünk volna ma, de nem ennek a realnak.
Egyetértek:)
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.12.11. 00:15:14

MyStiQ írta:először is gratulálnék a győzelemhez, megérdemeltétek.

másodszor: ezzel nyilván nem fogtok egyetérteni, de én úgy látom, hogy a Madrid utolérte a Barcelonát. nyomást tudunk gyakorolni rátok, képesek vagyunk ráerőltetni a saját játékunkat a tietekre, és nem sikerült felborítanotok a pályát, pedig 4-2-3-1 volt. VISZONT!

ez sajnálatos módon csak időszakos, a mai este során egészen pontosan 20-25 percig sikerült. utána pedig jött az, ami miatt mégis azt kell mondanom, hogy előttünk jártok. vagyis egészen pontosan 2 dolog van:

1, Cristiano Ronaldo vs Messi. míg előbbi a kiscsapatok Aranylabdása, addig Messi képes a kicsik és nagyok ellen is ugyanazt hozni. ez döntő, még akkor is, ha ma nem lőtt gólt a kis argentin.

2, a mentális dolgok. a 22. másodpercben rúgtunk el gólt, aminek köszönhetően ideiglenesen elhitték a srácok, hogy nyerhetnek. viszont Alexis góljánál ez végképp eltűnt. előjött az, amitől tartottam. TV-n keresztül is látszik a játékosokon, hogy FÉLNEK a Barcelonától. egész egyszerűen FÉLNEK. fejben leblokkolnak, nem tudják függetleníteni magukat a múltbeli meccsektől, míg a Barcelona játékosai egész egyszerűen szétrobbannak az önbizalomtól és magabiztosságtól. mindent bevállalnak, nem félnek a következményektől.

következtetés: tény, hogy ez a 2 csapat a világ 2 legjobbja, viszont amíg a Madrid játékosai fejben nem hiszik el, hogy lehet keresnivalójuk, addig a Barcelona egyeduralkodó lesz. át kell törni ezt a gátat, méghozzá úgy, hogy 90 percben verjünk meg titeket. az, hogy hogyan, az egyáltalán nem számít: akár egy Messi öngóllal, akár úgy, hogy kiállítanak tőletek 3 játékost, vagy akár úgy, hogy befújnak nekünk két kamutizit. a hogyan nem számít.

+1: a játékvezető jó volt, én legalábbis elégedett voltam vele.
Már bocs, de a tavaszi kupagyőzelem mégis mi a túró volt? Az idegek harcát nyertétek meg a hosszabítás utolsó perceiben. Ha az nem volt egy pszichés tuning a csapatnak, akkor mégis mi lenne? Amúgy pedig én pont a mai meccsen éreztem a legkevesebb veszélyt a a Real játékában mióta José az edző. Folyamatosan az volt az érzésem, hogy a Realt zavarta meg jobban az első perces vezetésük. Mintha meglepődtek volna, hogy 1-0-ról indul a meccs. Talán az lehetett az érzésük, hogy a Barca-s srácok tréfából adnak egy kis előnyt, hogy izgalmasabb legyen a dolog:)
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.12.11. 00:13:47

hát nem tudom mikor láttam ennyire trágya klásszikót, szerintem még soha. lassú, statikus, monoton játék, nulla iram, semmi hangulat. amikor már összeesett a real, akkor volt pár szép megmozdulás, de addig semmi.

annyi a lényeg, hogy kijött a keretek közötti különbség. realnál 1 ötcsillagos player van, a barcánál van 5. ez egymás között kiütközik, majorkák ellen nem feltétlen. a real akart de nem tudott nagyot húzni, mi meg a 3. gólig nem akartunk focizni. aztán ahogy lenni szokott a korszakos legjobb akkor is talál gólt ha semmi nem indokolja. csuklóból kiráztuk ezt a gurigázást, aztán még szerencsénk is volt hozzá. mert ismétlem, a legjobbnak általában szerencséje is van.

a madridnál azt éreztem hogy nem tudják mit akarnak igazából játszani. beállni bunkerbe nem akartak, de egy mindent vagy semmit játékhoz meg gyávák voltak szerintem. ebből jött ez a lagymatag, gátlásos erőlködés.

verhetőek lettünk volna ma, de nem ennek a realnak. nem értek egyet azzal, hogy utolértek minket, egy percig nem éreztem úgy, hogy ezt a meccset a real megnyerheti. attól, hogy nem 5-0 vagy 6-2 lett, vagy hogy ha letámadtak akkor néha elba$ztuk a labdát a lőcsbe még nincsenek egy szinten, az, hogy a kiscsapatokat agyonverik ebben az értelemben nem számít.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2011.12.11. 00:19:08-kor.
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2011.12.11. 00:12:25

MyStiQ írta:először is gratulálnék a győzelemhez, megérdemeltétek.

másodszor: ezzel nyilván nem fogtok egyetérteni, de én úgy látom, hogy a Madrid utolérte a Barcelonát. nyomást tudunk gyakorolni rátok, képesek vagyunk ráerőltetni a saját játékunkat a tietekre, és nem sikerült felborítanotok a pályát, pedig 4-2-3-1 volt. VISZONT!

ez sajnálatos módon csak időszakos, a mai este során egészen pontosan 20-25 percig sikerült. utána pedig jött az, ami miatt mégis azt kell mondanom, hogy előttünk jártok. vagyis egészen pontosan 2 dolog van:

1, Cristiano Ronaldo vs Messi. míg előbbi a kiscsapatok Aranylabdása, addig Messi képes a kicsik és nagyok ellen is ugyanazt hozni. ez döntő, még akkor is, ha ma nem lőtt gólt a kis argentin.

2, a mentális dolgok. a 22. másodpercben rúgtunk el gólt, aminek köszönhetően ideiglenesen elhitték a srácok, hogy nyerhetnek. viszont Alexis góljánál ez végképp eltűnt. előjött az, amitől tartottam. TV-n keresztül is látszik a játékosokon, hogy FÉLNEK a Barcelonától. egész egyszerűen FÉLNEK. fejben leblokkolnak, nem tudják függetleníteni magukat a múltbeli meccsektől, míg a Barcelona játékosai egész egyszerűen szétrobbannak az önbizalomtól és magabiztosságtól. mindent bevállalnak, nem félnek a következményektől.

következtetés: tény, hogy ez a 2 csapat a világ 2 legjobbja, viszont amíg a Madrid játékosai fejben nem hiszik el, hogy lehet keresnivalójuk, addig a Barcelona egyeduralkodó lesz. át kell törni ezt a gátat, méghozzá úgy, hogy 90 percben verjünk meg titeket. az, hogy hogyan, az egyáltalán nem számít: akár egy Messi öngóllal, akár úgy, hogy kiállítanak tőletek 3 játékost, vagy akár úgy, hogy befújnak nekünk két kamutizit. a hogyan nem számít.

+1: a játékvezető jó volt, én legalábbis elégedett voltam vele.
korrekt hsz!

Viszont ez nyílt titok volt, legalábbis páran, köztük én is leírtam meccse előtt,hogy valószínű első 20-30percben tudtok komoly veszélyt jelenteni,és támadni, aztán jövünk mi,mert azt annyi ideig lehet kb bírni.

Szerintem Mourinhonak lehetne annyi esze,hogy ezt a 20-30perc aktívitást átkonvertálná/elosztaná 90perccé, több szufla maradna,mert csak rajtunk múlt a 2.félidő legnagyobb részében,hogy mennyi az eredmény. Igaz ehhez kellett egy zseniális Iniesta.

Szóval erre eddig is jók voltatok, látszott a szuperkupán (ott azért tartott tovább,mert a nyaralásból jöttek a srácok,1edzéssel a hátuk mögött,mármint mi) is,hogy 20-30perces agresszív letámadást és ezzel együtt nyomást tudtok gyakorolni.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Drigo
Eurobarca Staff
Hozzászólások: 5459
Csatlakozott: 2005.09.07. 15:26:51
Tartózkodási hely: Felsőörs

2011.12.11. 00:10:59

Nem tudom, hogy a madridisták ezután mibe tudnak kapaszkodni, de lassan elfogynak a kifogások.

Ez a Madrid elméletileg a legjobb formáját futja most, szárnyalnak a bajnokságban és a BL-ben egyaránt, rekordokat (nem) döntögetnek, míg ez a Barcelona komoly krízisben van, elképesztően gyenge idegenbeli produkcióval "büszkélkedhet".

A realitás ezzel szemben, hogy a Barça uralta a meccset, és megérdemelten győzött.

Mi kell még, hogy megverjenek?!
http://www.ZALNER.eu" target="_blank
MyStiQ
Barça B
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2007.08.24. 18:20:02
Tartózkodási hely: Szarvas

2011.12.11. 00:08:34

először is gratulálnék a győzelemhez, megérdemeltétek.

másodszor: ezzel nyilván nem fogtok egyetérteni, de én úgy látom, hogy a Madrid utolérte a Barcelonát. nyomást tudunk gyakorolni rátok, képesek vagyunk ráerőltetni a saját játékunkat a tietekre, és nem sikerült felborítanotok a pályát, pedig 4-2-3-1 volt. VISZONT!

ez sajnálatos módon csak időszakos, a mai este során egészen pontosan 20-25 percig sikerült. utána pedig jött az, ami miatt mégis azt kell mondanom, hogy előttünk jártok. vagyis egészen pontosan 2 dolog van:

1, Cristiano Ronaldo vs Messi. míg előbbi a kiscsapatok Aranylabdása, addig Messi képes a kicsik és nagyok ellen is ugyanazt hozni. ez döntő, még akkor is, ha ma nem lőtt gólt a kis argentin.

2, a mentális dolgok. a 22. másodpercben rúgtunk el gólt, aminek köszönhetően ideiglenesen elhitték a srácok, hogy nyerhetnek. viszont Alexis góljánál ez végképp eltűnt. előjött az, amitől tartottam. TV-n keresztül is látszik a játékosokon, hogy FÉLNEK a Barcelonától. egész egyszerűen FÉLNEK. fejben leblokkolnak, nem tudják függetleníteni magukat a múltbeli meccsektől, míg a Barcelona játékosai egész egyszerűen szétrobbannak az önbizalomtól és magabiztosságtól. mindent bevállalnak, nem félnek a következményektől.

következtetés: tény, hogy ez a 2 csapat a világ 2 legjobbja, viszont amíg a Madrid játékosai fejben nem hiszik el, hogy lehet keresnivalójuk, addig a Barcelona egyeduralkodó lesz. át kell törni ezt a gátat, méghozzá úgy, hogy 90 percben verjünk meg titeket. az, hogy hogyan, az egyáltalán nem számít: akár egy Messi öngóllal, akár úgy, hogy kiállítanak tőletek 3 játékost, vagy akár úgy, hogy befújnak nekünk két kamutizit. a hogyan nem számít.

+1: a játékvezető jó volt, én legalábbis elégedett voltam vele.
Kép
Replay
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2930
Csatlakozott: 2006.05.17. 23:14:40

2011.12.11. 00:08:11

Nem bírom megunni, ahogy szegény Nyilasi Tibi totál letargiába kerül.

A mai napon sok súlyos hibát elkövettünk, de amíg Iniesta, Xavi, Messi, Puyol itt van nekünk, addig ez a csapat uralkodni fog, bármit csinál a Madrid.

Várhatóan a Madrid nyerni fogja a további meccseit, szóval nem lehet megnyugodni.

Mellesleg most pontszámban beértük őket.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2011.12.11. 00:06:42

ozsimiki írta:NAH FORCA BARCAAA!!! Ne játszuk el azt,amit 07ben, jobbak vagyunk, de oda kell tenni magunkat minden meccsen, legyen bármi is a csapat neve, és akkor nem lesznek Getafei,meg Sociedadi vicc eredmények,és nem lesz Madrid bajnoki cím úgy,hogy sanszos,h két Klasszikust veszítenek egy bajnokságban...
Csak egy apró megjegyzés, bár tudom, hogy ezzel sokan vitatkoznak. A 2007-es Real szvsz jobb volt nálunk. Nem csak papíron és pontszámban, hanem a pályán is (2-0 és 3-3). Ennyit azért illik megjegyezni, még ha a végén a mi butaságaink is kellettek a címükhoz, semmiképpen sem érdemtelenül nyerték azt meg.
Válasz küldése