Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.15. 12:04:48

lluisllach89 írta:
ferninho írta:a, még bőven a kapuralövés előtt, kb 1-2 másodperccel előtte , hogy les van, ez amolyan kapus reflex, hogy azért is kijövök rá, meg ugye már elkezdte ezt a mozgást... innentől kezdve be lehet magadnak magyarázni, hogy biztos gól lett volna meg miegymás, de sajnos ez közel sem biztos...

már amikor kb ellőtte mutogat Iker...
http://www.youtube.com/watch?v=dfFD2VgQgUE
Igen. Miután elhaladt mellette a labda. Meg nem azért jött ki mert ő végezte volna el a szabadrúgást, érdekes előtte nem mutogatott.
mint írtam, ez egy kapus berögződés, azért nem mutogatott előtte...
levetődni nem akart, de azért megvárta, hátha így is kifogja.
ez ilyen,még ha lefújják előtte, akkor se jó gólt kapni. és ezt 8-9 év kapusság után mondom... hidd el nekem, hogy ez így van.

de had ne magyarázzam már tovább...
madridista
socio66

2012.01.15. 11:48:39

[quote="daffy"][/quote]
hat meccsen nem nyertünk idén.
ebből az idegenbeli valencia,bilbao és espanyol elleni meccsért nem tudom hibáztatni a csapatot,mert az ellenfél nagyon jó volt,olyan szinten játszottak ellenünk,ahogy a legnagyobb csapatok sem nagyon szoktak.
volt még ezen kívül egy hazai 0-0 a sevilla ellen,végig támadtuk a meccset, a kapusuk élete meccsét játszotta,pech.
aztán ugye a vereség a getafe ellen,erre annyira nem emlékszem,de szintén végigtámadtuk a meccset,aztán a semmiből jött egy gól,ahogy az lenni szokott.
és végül a sociedad elleni idegenbeli iksz,ahol valóban ráültünk az eredményre,húsz perc alatt eldönthettük volna a meccset,de nem tettük,ott tényleg az történt amit írtál,viszont ez az egyetlen példa rá.
ennek ellenére persze van igazság abban,amit mondasz,de zsinórban két elfújt meccs után azért ne várd hogy nem említem meg a bíráskodást.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2012.01.15. 11:36:46

daffy írta:viszont úgy sem szabad beállítani,hogy csak a real és a bírók tehetnek a második helyetekről. a játékosok 1-0s előnyben sétálgatnak és ráülnek az eredményre,pep meg tehetetlen. az is vastagon benne van,mert ha nem így lenne,akkor bírod ide vagy oda,vezetnétek.
a bírók ugyan olyan gyengék barcelonában is,mégis impozáns a hazai mérlegetek,mert ott megtesznek a játékosok mindent
Ez pontosan így van. Idén csak 1 pontvesztésünkre emlékszem, ahol nem nyerhettünk volna (bíró ide vagy oda) legalább 2 gólos különbséggel és az a Valencia otthonában elért 2-2. Volt már több szabályos gól is idén, amit elvettek tőlünk és rengetegszer tévedtek a mi kárunkra, csak ugye ez kevésbé bosszantó, ha 5-0 a vége. Márpedig javarészt rajtunk múlik, hogy megvan e ez a különbség...
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.01.15. 11:33:18

ferninho írta:a, még bőven a kapuralövés előtt, kb 1-2 másodperccel előtte , hogy les van, ez amolyan kapus reflex, hogy azért is kijövök rá, meg ugye már elkezdte ezt a mozgást... innentől kezdve be lehet magadnak magyarázni, hogy biztos gól lett volna meg miegymás, de sajnos ez közel sem biztos...

már amikor kb ellőtte mutogat Iker...
http://www.youtube.com/watch?v=dfFD2VgQgUE



olyan itt egyesek hozzáállása, mintha megadtak volna 3 tizenegyest és kiszórtak volna 2 embert pirossal...

miközben csak 1 darab lest fújtak félre, amiből közel se biztos gól lett volna...
tudjátok, hogy nekünk az elmúlt meccseken hány téves lest fújtak be??? juhhhujjjj... nagyon sokat... csak ugyebár nem kéne ráülni az 1:0-kra és várni a meccs végét, hanem rúgni szépen még 2-3 gólt... gondolom tudjátok miről beszélek...
Igen. Miután elhaladt mellette a labda. Meg nem azért jött ki mert ő végezte volna el a szabadrúgást, érdekes előtte nem mutogatott.

De gyere hittéríteni. Abban igazad van hogy mi ráültünk, illetve ti hajtottatok, nem is azt mondtuk hogy a Real hibája.

Csak az Espanyol ellen nem kaptunk meg kritikus időpontban tizit, most meg 3 pontot kaptatok ti. És ez nem a meccset, hanem a Ligát is eldöntheti sajnos.

Pedig enélkül is sanszos lett volna a Madrid bajnoki címe, mert sokkal kiegyensúlyozottabbak vagytok. De ez érthető hogy szabja a csőrünket.
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.15. 11:31:48

Sanama írta:
Ilúvatar írta:
Subinho írta:szerepelhetne hétvégén Pinto a Betis ellen és a kupában inkább Valdes a Real ellen...
Pinto szerződésében benne van, hogy kötelező játszania a király kupán, ha máshol nem kap játéklehetőségeket.
Tavaly is Pinto védett a Real ellen. Ennyi kijár neki, a másik meg, hogy nem ezen fog múlni
és azért a 90. percben csak kiszedett egy fickát....
a gólról meg nem tehetett. jól védett azon a meccsen.
madridista
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.01.15. 11:29:40

socio66 írta:..
viszont úgy sem szabad beállítani,hogy csak a real és a bírók tehetnek a második helyetekről. a játékosok 1-0s előnyben sétálgatnak és ráülnek az eredményre,pep meg tehetetlen. az is vastagon benne van,mert ha nem így lenne,akkor bírod ide vagy oda,vezetnétek.
a bírók ugyan olyan gyengék barcelonában is,mégis impozáns a hazai mérlegetek,mert ott megtesznek a játékosok mindent
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.01.15. 11:27:03

kezdődjék...

Promo
socio66

2012.01.15. 11:26:04

bár először nem örültem neki,most mégis nagyon várom az újabb madrid elleni párharcot,mert muszáj valahogy megtörni őket.
nagyon frusztráló dolog ami a bajnokságban történik,hiába vagyunk még mindig jobbak,és hiába hoztuk a klasszikust,mégis futnunk kell utánuk, köszönhetően jórészt a külső körülményeknek.
én abszolút nem vagyok híve a bírók szidásának,általában ha történik is ellenünk valami részrehajlás,másnapra elfelejtem,és inkább azt keresem,hogy a csapat miben hibázott.
de legyünk tényszerűek,a múlt héten ha nem intik be messinél a lest,vagy befújják a tizenegyest nyerünk,tegnap pedig ha megadják a mallorca gólját, nem nyer a madrid.
ha ezen a két meccsen korrekt döntések születnek,most maximum egy pont a különbség,de lehet hogy annyi sem.
persze ha most olvassa ezt egy madridista,biztosan azt mondja hogy menjek a fenébe,mert mi is megkaptuk az utóbbi években a fújásokat a fontos meccseken és mi sem kértünk bocsánatot az ellenfelektől.
valahol ezt is megértem,csak azért azok után hogy most már gyakorlatilag tényként kezelik,hogy mi kezdeményezettek vagyunk a bíróknál, jó lenne látni hogy idén egyértelműen a madrid jön ki jobban a tévedésekből.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára socio66 2012.01.15. 11:27:37-kor.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.15. 11:20:27

Ilúvatar írta:
Subinho írta:szerepelhetne hétvégén Pinto a Betis ellen és a kupában inkább Valdes a Real ellen...
Pinto szerződésében benne van, hogy kötelező játszania a király kupán, ha máshol nem kap játéklehetőségeket.
Tavaly is Pinto védett a Real ellen. Ennyi kijár neki, a másik meg, hogy nem ezen fog múlni
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2012.01.15. 11:19:29

nekem ebben az egész szituban az nem tetszik, h amikor fényévente a javunkra kedvez a bíró, akkor jön a villarato és bunda szöveg, amikor olyan dolgok történnek, mint tegnap vagy éppen múlt héten, akkor hirtelen a "pálya tartozékává" válik a bíró és minden kétséges ítéletét meg lehet magyarázni...

annyira JM irányítja a madridisták többségének (tisztelet a kivételnek!) gondolkodását, h az eszméletlen: ha bírózik, akkor bíróznak, ha csöndben van, ők is csöndben vannak (vagy nem...)

a szerencse emlegetése is csak akkor "értelmes" érv ezen réteg szerint, ha ő mondja...

megnéztem párszor Callejón esetét és egyáltalán nem látom, miért kellett volna ott büntetőt fújni, ennél sokkal egyértelműbb esetekben nem kapott Messi tizenegyest... (nem is egy, nem is két alkalommal...)
(ezt csak azért említettem meg, mert itt is azt olvasom, "ha azt befújta volna, akkor nem indul meg az ellentámadás, amiből a Mallorca gólja született..." )

megjegyzés: ilyenkor megy a logikus gondolkodás, ilyenkor észreveszik az előzményeket is, a Chelsea-Barcán meg az Inter-Barcán meg csak a minket segítő ítéleteket látták? érdekes... :roll:

nah mind1, nem tehetek mást, reménykedem benne, h Pep képes lesz feltüzelni a fiúkat, h igenis "kötelességük" megnyerni a ligát ilyen körülmények között is, ezáltal az még sokkal nagyobb fegyvertény lesz...
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.01.15. 11:15:25

Itt a csávónak fogalma nem volt róla, és a 3 szereplő közül egy se nézett ki, Casillas is kijött és nem recskázott, vagy elégedetlenkedve állt, és teljesen reális szituban beverte a csávó. Minden valós körülmények között zajlott kivéve a partjelző illetve a bíró titeket toló ítélete.
Casillas teljesen jól tudta, még bőven a kapuralövés előtt, kb 1-2 másodperccel előtte , hogy les van, ez amolyan kapus reflex, hogy azért is kijövök rá, meg ugye már elkezdte ezt a mozgást... innentől kezdve be lehet magadnak magyarázni, hogy biztos gól lett volna meg miegymás, de sajnos ez közel sem biztos...

már amikor kb ellőtte mutogat Iker...
http://www.youtube.com/watch?v=dfFD2VgQgUE


olyan itt egyesek hozzáállása, mintha megadtak volna 3 tizenegyest és kiszórtak volna 2 embert pirossal...

miközben csak 1 darab lest fújtak félre, amiből közel se biztos gól lett volna...
tudjátok, hogy nekünk az elmúlt meccseken hány téves lest fújtak be??? juhhhujjjj... nagyon sokat... csak ugyebár nem kéne ráülni az 1:0-kra és várni a meccs végét, hanem rúgni szépen még 2-3 gólt... gondolom tudjátok miről beszélek...

én kérek elnézést, hogy még néhány téves lessel együtt is rúg általában a csapatom jópár gólt... és nem arról kell beszélni, hogy miért fújta azt meg ezt meg amazt be lesnek... ott volt Ramos esete, les volt, de ők ezt nem tudhatták, nem fennakadtak ezen, hanem folytatták és rúgtak 1 gólt...
A második gól szabálytalan volt: Benzema ellökte védőjét...
h Benzema h mászta meg a győztes gól előtt a Mallorca-i játékost...
Benzema tuti fault-olt, de semmi baj...
http://www.youtube.com/watch?v=hbRJ3epnSBo
hatalmas fault... az...
madridista
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.01.15. 10:24:39

Subinho írta:szerepelhetne hétvégén Pinto a Betis ellen és a kupában inkább Valdes a Real ellen...
Pinto szerződésében benne van, hogy kötelező játszania a király kupán, ha máshol nem kap játéklehetőségeket.
KépKép
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.15. 10:15:41

szerepelhetne hétvégén Pinto a Betis ellen és a kupában inkább Valdes a Real ellen... Pinto alig játszott, nehogy besz*pjon gólokat emiatt... tudom, hogy Pinto a kupa kapus, de miért nem védhet néha a bajnokikon és a kupában meg komolyabb meccseken Valdes????? :shock:

mondjuk Vlades multkori produkciója után akár jól is jöhetünk ki a dologból... :twisted:
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.01.15. 09:48:06

Buitre írta:a szerencsét inkább hagyjuk. Két kapufánk is volt. Tizi épp annyira volt nekik, mint nálunk. A visszafújt lesnél meg be is kellett volna rúgni, amit Iker ellen abból a szögből nem könnyű (amikor belőtte, már feltartott kézzel ácsorgott Casillas). Ramos fejese talán les volt. A Mallorca simán kaphatott volna még sok sárgát labdaelrúgásért, és a madridiak aprításáért.

És az a csapat nyert megérdemelten, amelyik többet tett a győzelemért
Először is tisztázzunk valamit.

A világ legnagyobb hülyeségének gondolom pl: a spanyol-dél korea meccsről azt, hogy 2 gólt nem adtak meg. Mikor egyértelmű ha már megáll valaki, vagy nem reagál.

Itt a csávónak fogalma nem volt róla, és a 3 szereplő közül egy se nézett ki, Casillas is kijött és nem recskázott, vagy elégedetlenkedve állt, és teljesen reális szituban beverte a csávó. Minden valós körülmények között zajlott kivéve a partjelző illetve a bíró titeket toló ítélete.

Ezen nincs mit magyarázni. Erről nem a Real Madrid tehet, egyszerűen ezek a bohóc bírók a Ligában. Csak nekünk ugye frusztráló, mert ma azért küzdenénk hogy 2-re redukálódjon a difi nem pedig azért hogy fenntartsuk az 5-t.

Ezek után egyértelmű volt az, hogy behúzzátok. Nem ti tehettetek erről az ítéletről, viszont a győzelemről annál inkább, mert küzdöttetek.
daffy írta:de adtak érte 3 pontot és csak ez számít jelen esetben
Ez így van. Következő meccseken sem fogtok pontokat hullajtani, a Colosseumban sem.

Majd a Rayo :mrgreen:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Norberto 25
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2007.04.08. 11:33:07
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.15. 09:28:32

egyre jobban ugy tunik,hogy fonnt (Madridban) nem engedhetik a Barca ujjabb bajnoki cimszerzeset sok lenne mar nekik 4xerre zsinorban...
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.15. 09:08:06

nem értem miért akkora dúrr ez a tegnapi játékvezetés. a spanyol bírók mindig is kakák voltak, nem kell az összeesküvés elméleteket gyártani. azon meg komolyan meglepődök, hogy még mindig vannak olyanok, akik leírják: "ha ez meg az lett volna, akkor vezetnénk a tabellát...". akkor vezetnénk, ha mindig olyan változást tudna kieszközölni pep a csapat játékában mint a real ellen, ha hátrányban vagyunk vagy nem megy a játék, de ez eddig a kisebb csapatok ellen általában nem megy, mou pedig eddig minket leszámítva azért gatyába tudja rázni őket, ha melegedik a helyzet. sokszor nem teszünk meg mindent a győzelemért idegenben, ilyenkor szól közbe mörfi bácsi és a bírók inkább ellenünk tévednek, mint a javunkra. ez egyetemes törvény, nem kell hőbörögni. max ha egymás elleni meccsen lennének látványos elfújások, akkor ok.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.01.15. 08:42:40

sopisz írta:Nagyon nem tetszett a reál meccse és nem is értem hogy tetszhet ez azoknak az embereknek,de 1 pozitívuma volt,mégpedig az hogy ha ilyen játékkal áll ki szerdán a reál akkor nincs gond. :lol: sőőőt 8)
Ha jó formában vannak, akkor is gyengébbek nálunk face to face. Ezt a kupapárharcot csak mi veszíthetjük el. Nincs Di Mariájuk, Khedira kérdéses, Ronaldo a jelenlegi formája alapján csak egy akadály a pályán...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.15. 08:39:11

A 2. félidőt már nem néztem, de az alapján amit az 1. félidőben mutattak, most tényleg nem hittem volna hogy fordítanak. :roll:

Közhely de a bajnokságot vitathatatlanul mindig a legjobb csapat nyeri! A Real most szert tett egy nagyobb előnyre, de továbbra is mi vagyunk a jobb csapat, és bízom benne hogy ez az idény végén is látszani fog. Na meg a szerdai klasszikuson! :twisted:

Mert ha ezúttal is nyerni tudnánk Madridban, sőt esetleg a továbbjutás is összejönne, nagyobb lélektani előnyre tennénk szert, mint a Reál bajnokságban elért előnye.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3733
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.01.15. 08:31:35

Ezzel a bírók azt fogják elérni, hogy az emberek nem ülnek le meccset nézni, mert minek? Az ilyen bíráskodástól felfordul a gyomrom. Ha azt nézzük, hogy milyen volt a játékvezetés a Getafe-Barcelonán, az Espanyol-Barcelonán, és most a Mallorca-Reálon, akkor egyszerű matematikával ki lehet számolni, hogy most jelenleg nem a Real Madrid vezetné a bajnokságot -utcahosszal-. Most mondjam azt, hogy videót a bírónak? A szezon végén meg az lesz, hogy Mourinho és a madridisták nagy része verni fogja a nyálát, hogy mekkora jók, pedig ha benézünk a színfalak mögé azért ez csak részben igaz. Köszönjük szépen spanyol játékvezetés! Én így szeretlek!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2012.01.15. 02:54:21

ez igaz halfkey, csak tudod a csapból is [ezalatt értem, hogy madridistáktól, és NEM barcásoktól(mu,arsenal,bárki...) is] az folyt, hogy a barcát tolják a bírók, hogy mi vagyunk a makkkerek, még manapság is napi szinten találkozom a hálivúd csítörsz end ektörsz videóval, de még sorolhatnám.

míg a madrid javára történő tévedések (és most nem csak az idei, bajnoki tévedésekre gondolok) nem köszönnek vissza sehonnan, csak a barcásoktól.
az, hogy a magyar sportmédia (nso,hatharom,stb.....) mit ír, azt nem tudom, mert nem olvasok ilyeneket, csak azt tudom, amibe napi szinten élőben, vagy facebookon belebotlok.
Várd meg míg BL-t nyerünk, meg kiejtünk párszor más nagy szurkolótáborral rendelkező csapatokat. A média egyébként abszolút mellettetek van, minden szinten - mint ahogy ott egyébként sem jellemző hogy arról beszélnének hogy kiket hogyan tolnak, ez a szurkolók asztala.
messi1918
Capitá del Barça
Hozzászólások: 840
Csatlakozott: 2007.12.23. 12:34:45
Tartózkodási hely: Szatymaz
Kapcsolat:

2012.01.15. 01:50:06

bírom, hogy ilyenkor egy olyan ember hozza fel a labdatartást aki három éve azt írja, hogy az semmit nem számít! :D
..................................
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.01.15. 01:00:15

ez igaz halfkey, csak tudod a csapból is [ezalatt értem, hogy madridistáktól, és NEM barcásoktól(mu,arsenal,bárki...) is] az folyt, hogy a barcát tolják a bírók, hogy mi vagyunk a makkkerek, még manapság is napi szinten találkozom a hálivúd csítörsz end ektörsz videóval, de még sorolhatnám.

míg a madrid javára történő tévedések (és most nem csak az idei, bajnoki tévedésekre gondolok) nem köszönnek vissza sehonnan, csak a barcásoktól.
az, hogy a magyar sportmédia (nso,hatharom,stb.....) mit ír, azt nem tudom, mert nem olvasok ilyeneket, csak azt tudom, amibe napi szinten élőben, vagy facebookon belebotlok.

ugyanúgy háborgunk mi is, mint ti tettétek hasonló esetben, hiszen ha szerencsésebbek lennénk csak egy picivel, és a bírok korrektek, vezetnénk a bajnokságot. (az más kérdés, hogy ezek mellett inkább saját magunknak köszönhetjük, hogy nem vezetünk, és talán nem is érdemelnénk meg az idegenbeli formánk miatt, de mégis ez lenne.)

amúgy van arra is egy teóriám, hogy a madrid javára ítélt dolgok miért törpülnek el...általában, ha sokáig x van, vagy vezet az ellenfél, és jön egy tévedés, fordít a madrid, aztán rúgnak még 2-3 gólt, és akkor mondjuk 5-1-nél vagy 3-0nál egyből feledésbe merülnek a tévedések, hiszen "anélkül is nyertünk volna."

na mindegy, remélem, hogy mellénk áll a szerencse, a bírok sem fognak sújtani (de ne is segítsenek), megnyerjük a bajnoki clasicót, aztán pedig reménykedünk...

de mint írtam, ha a bajnokságot behúzzátok, de mi a cdr-t és bl-t, főleg úgy, hogy mind a kettőnk rajtatok át vezet az út, nem fogok a kardomba dőlni :D
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2012.01.15. 00:39:23

idén a ti szekeretek tolják, sőt, a balszerencse is minket sújt inkább.
Ezt már leírtam egyszer, de nem biztos h erre az oldalra, szóval összefoglalnám a dolgot, ahogy szerintem működik a "tolás".

Mindig azt "tolják", aki elől van, nyer. Ez alatt nem azt értem, hogy neki valóban valamilyen előnye van, hanem azt, hogy a szurkolók (nyilván főleg az ellenszurkolók) nyilvánvalóan akkor jönnek elő ezzel, ha az ellen csapata nyer. Aki kikap, vagy 2., arra nem mondják azt, minek is tennék? Tolják a 2. helyre? Tolják a vereségbe? Ennek nyilván nem lenne sok értelme :lol: . A lényeg, hogy véletlenszerűen vannak bírói tévedések ide-oda, mákfaktor bejátszik időközönként. Ennek azonban csak akkor van jelentősége, és csak akkor kelt hangzavart, ha adott előnyt, szerencsét, stb. élvező csapatnak jól megy, jobban mint a viszonyítási alapnak.

Ez megmagyarázza hogy az elmúlt években miért mondták a madridisták hogy titeket tolnak, ti miért mondtátok előtte és idén hogy minket, vagy más bajnokságok szurkolóinál is megfigyelhető. Mivel ez egy elég logikusan belátható jelenség, és az emberi természet alapvetően nem változik, valaki szerint mindig lesz valaki, akit tolnak. Mivel a spanyol (perpill legalábbis) 2 csapatos bajnokság, ezért valamelyik csapatra mindig lehet majd nyomatni, hogy tolják.
igazából az ilyenek miatt általánosítunk. És én ezért is nem szeretem a Real Madridot. az ilyen felfogások miatt...
És ez szerinted korrekt? Ha látsz egy rossz példát, akkor általánosítod hogy az a norma. Számold össze a RM összes magyar szurkolóját, számold össze hány ember nyom itt ilyen hülyeségeket, és akkor megkapod hogy mennyire jellemző a dolog a magyar szurkolók körében - hozzáteszem, a csapatról még ez sem mondana semmit, max a szurkolókat lehetne ez alapján megítélni. Minden csapat szurkolótáborából, így tőletek is ki lehet választani barmokat, ha aztán ezt általánosítod, az finoman szólva sem lesz korrekt a többi szurkolóval szemben.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2012.01.15. 00:38:53

szilamer írta:Azért van különbség a madridisták és az antibarcások közt. Mondjuk a madridisták 70 %-a antibarcás.
Én sose szidtam normális hangulatomban a barcát (persze mikor ideges vagyok ki csúszik egy-eyg csúnya szó aszámom). Persze 4 éve a jobb győz, de minél hosszab egy sorozat annál valószínübb, hogy megtörik :)
Örülök, hogy vannak ilyen madridisták is. :wink: A zárójeles antibarcást nem úgy értettem, hogy egyenlő a madridistával. Újabban nem is a madridisták, hanem a maradék nyomorék idegesít, akik szerint a Barca büdös divatcsapat és minden szurkolója divatszurkoló, (míg az ugyanilyen beállítottságú madridisták szerint a Realnak egy darab divatszurkolója nincs és nem is volt a 2000-es évek elején sem. Amúgy a lentebb szóban forgó fazon nem válaszolt valamiért arra a kérdésemre, hogy mióta szorít a Realnak...) Mindamellett, hogy valóban megszaporodott a barcások száma a sikerek következtében, legalább annyi az antibarcás és tapasztalatból mondom, hogy legalább akkora divat a Barcelonát szidni és utálni, mint imádni a játékát... És akkor ezek az emberek mondják meg, hogy mi a "divat"...

A legcsúnyább dolgok pedig a lenti példámból sülnek ki, amikor valaki madridista, antibarcás és idióta retardált is egyben. :) (meg magát fasisztának tartó és erre büszke...)

Tényleg respect Neked is meg a daffy féle értelmes madridistáknak. Kár, hogy ennyi druszátokban kellett csalódnom. :) (Bár biztos van Neked is ilyen jellegű tapasztalatod a friss 11-12 éves keljfeljános divatbarcásokkal, akik feltételezem nincsenek kevesebben. :) Csak sajnos az emberi faj nem elhanyagolható részére nem jellemző a logikus, rendszerező gondolkodás, hogy felismerje: mindkét klub egy ugyanolyan klub, amelyekre hosszútávon ugyanazok a trendek jellemzőek.)

szerk.: egyébként csak sikerült magamat valamennyire felhúznom, annak ellenére, hogy azzal nyitottam, hogy nem érdemes az agyatlan embereken felhúzni magam. :)

szerk2: Halfkey, Neked is respect. :wink: Az ilyen jellegű gondolkodásra gondoltam elsősorban fentebb. Alapvetően nem hiszek abban, hogy valakit "tolnak" a bírók, vannak tévedések kész. De a többségnek egyszerűbb azt mondani, hogy pénzelik a sporikat, főleg, hogy újabban Itáliában (és másutt is) vannak erre aktuális példák. Rövidtávon pedig mindenki nyugodtan idegeskedjen a bírói tévedéseken, én is felrobbantm az Espanyol meccs után, de x idő távlatából már tényleg csak random faktornak tekinthető a dolog.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MichaaBee 2012.01.15. 00:48:01-kor.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
szilamer
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2012.01.14. 22:01:23
Tartózkodási hely: Székelyudvarhely
Kapcsolat:

2012.01.15. 00:15:10

Azért van különbség a madridisták és az antibarcások közt. Mondjuk a madridisták 70 %-a antibarcás.
Én sose szidtam normális hangulatomban a barcát (persze mikor ideges vagyok ki csúszik egy-eyg csúnya szó aszámom). Persze 4 éve a jobb győz, de minél hosszab egy sorozat annál valószínübb, hogy megtörik :)
Hala Madrid!!
Válasz küldése