Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2012.01.26. 10:54:05

A hatalmas zseni Guardiola máig nem tanul a saját hibájából. Egyszerűen nem bírom felfogni,hogy miért nem lehet feltüzelni a csapatot szünetben, főleg,hogy a REAL MADRID az ellenfél.

Azt még csak-csak megértem,hogy néha nem sikerül 100%on pörögni egy kisebb csapat ellen. De ezzel az a baj,hogy nem néha fordul elő,hanem 10ból 8szor, illetve egy Real ellen egyszerűen ez megengedhetetlen.


Egyszerűen ilyen tesze toszán játszani HAZAI pályán a REAL ellen, nevetséges. Azt érte el ezzel Pep,hogy Mourinho és az egész Real megint felszívta magát,mert ők most bíróznak, illetve halhatatlannak gondolják magukat,mert 2-0ról visszajöttek a játékba. A bajnokságot nézve sokkal jobb lett volna,ha 5öt kap a Real, nem pedig ez....
A csapat nem akart egyszerűen gólt lőni a 2.félidőben, csak akkor ébredtek rá,mikor már CR belőhette volna a 3-at...

Megérdemelte voltna a Barca,hogy kiessen, mert ez a játék, amit főleg a 2.félidőben bemutattak méltatlan a csapathoz. Mintha egy lefutott bajnokság utolsó meccsén játszottak volna,mert pihenni kell a BL döntőre.
VICC


ui: és akkor még nyilatkozik,hogy ő szenved... :D:D:D
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2012.01.26. 10:50:52

Hát igazából szundítva egyet a mérkőzésre még mindig nagy hiányérzet van bennem.
noname írta:Szégyen h a világ alighanem 2. legjobb csapatát csak nehézségek árán vertük meg. Szégyen h nem rúgtunk mindjárt 5 gólt! Égessük fel Barcelonát és sózzuk be a helyét! ...

Tegnap jobb volt a Real. És??!! ...
Itt igazából nem azzal van a baj, hogy jobb az ellenfél. Én egy szót sem szólok, ha az elején bevágnak kettőt, mi szenvedünk utána és kiesünk. Nem lehet mindig jobbnak lenni. De ha már jobbak vagyunk egy adott meccsen, akkor a Real ellen 4-1-es vezetésnél sem tehetjük meg, hogy így leállunk.

Igazából nem tudom, hogy hol húzódik meg az a határ, amikor még jogosan spórolunk az energiával és hol jön el az a pillanat, hogy ez átcsap abba, hogy nem nézzük ki az ellenfélből, hogy fel tud állni, ha úgy tetszik lenézzük őket. Ezt nem is nekem kell eldönteni, hosszú a szezon, nem kell széthajtani az istrángot, de abban biztos vagyok, hogy egy ilyen szezon során, ahol már annyi pontot könnyelműsködtünk el, amibe akár a bajnokságunk is belebukhat, de úgy általánosságban véve egyébként sem engedhetjük meg magunknak, hogy az ősi rivális ellen a felére vegyük vissza.

Más: Nem tudom, hogy van-e értelme ilyen gálánsnak lenni a Reallal, mint amilyenek mi vagyunk. Most már inkább úgy hiszem, hogy nincs. Nincs olyan pillanata a szezonnak, ahol ezt akárcsak kicsit is viszonoznák. Pepe mindenféle retorzió nélkül folytathatja az ámokfutását, Mourinho nem gratulál, Casillas bírózik.

Az elmúlt hetek után pedig bár hihetetlen, de van bőr a madridiak képén, hogy az Espanyol elleni meccsünk, a Mallorca elleni meccsük, a klasszikusokon sorozatosan kárunkra történő tévedések után, úgy hogy a második félidőben rég nem kellett volna Lassnak pályán lennie, még nekik áll feljebb. Igazából itt sem vagyok biztos benne, hogy hol van a választóvonal az elegancia és a mujaság között. Ugyanakkor azt látom, hogy ez ellenfél egyáltalán nem partner ebben, sőt kihasználja azt. Amíg az egyik oldalon tompítani igyekszünk a konfliktusokat, a túloldalon gerjeszteni akarják őket. És a végén hiába volt több és nagyobb tévedés a párharc során a kárunkra, még a végén ők jönnek ki ebből is jól, mert nem állunk ki az igazunkért...
tommyboy
Barça C
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.12.09. 23:28:39

2012.01.26. 10:50:15

Végre egy értelmes ember. Nem a csapat a szánalmas, hanem a fórumozók nagy része. Egy nagyon erős ellenfelet ejtettünk ki, sajnos ezt nagyon sokan elfelejtik. Az emberek hozzá vannak szokva, hogy minden meccsünket gálázva több góllal megverjük....a reált is. Ami elő szokott forulni, de most nem. És akkor mi van? A reál balszerencséjére létezik egy Barca nevű csapat, amely ha nem lenne sztem a reál lenne jelenleg a világ (egyik) legjobb csapata, és gyűjtögetné a trófeákat. Csak az a gond, hogy a barca még náluk is jobb :).

Továbbjutottunk. A Reál kiesett. Megérdemelten jutottunk tovább a két meccs alapján. A reál nem volt jobb mint a barca, pláne nem futballozta le. Egy dolog van, ami felháborít a tegnapi meccsel kapcsolatban, és ez nem a mutatott játék, hanem a közvetítés. Elképesztő volt az az elfogultság ami a digin ment EV részéről, a stúdióban ülő "szakértőkről" nem beszélve.

" Dani Alves gólja szerencse volt, csak belerúgott a labdába, bezzeg Özil lövése mennyire tudatos volt" - Ekkora hülyeséget hogy lehet mondani. Mindkét játékos gólt akart lőni....célzott....lőtt. Az egyik bement, mert pontos volt, a másik nem. Ilyen alapon minden gól szerencse kérdése."
Az ellenfél durva szabálytalanságai rendre "taktikai szabálytalanságok" voltak, míg a barcánál hosszasan ecsetelgette EV a szabálytalanságot, színészkedést és még sorolhatnám.
Játékvezetői hibák pedig mindkét oldalon voltak, az, hogy a reálból kiállítottak egy játákost meg nehogymár a barcelona hibája legyen. Ez a játékvezetőt minősíti, nem pedig a barcelonát.

Ja az index szerint a "Reál lefocizta a Barcát". Könyörgöm 2:2 lett az eredmény. Múlt héten még cikk sem nagyon jelent meg az indexen, amikor a barca nyert. Én kérek elnézést, hogy most nem vertük meg őket 5:0-ra.

Jobb volt a reál? Nem. A Barca volt jobb? Nem. Ugyanis 2:2 lett az eredmény. A Reálnak most több helyzete volt... És? Ez egy két meccses párharc, amin összességében a Barcelona vot JOBB, mert ő jutott tovább.
Ne essünk már hasra a Reáltól, mert 4 perc alatt rúgtak 2 gólt a 2. félidőben. Mi meg az első félidőben rúgtunk 2-t 4 perc alatt.

Szóval örüljünk már annak, hogy továbbjutottunk!
Olyan meg nincs, hogy mindíg megverjük majd a Madridot. Előbb-utóbb a reál is fog nyerni. És akkor majd szépen gratulálni kell nekik, mert jobbak voltak. Most viszont nem voltak, ezért kiestek....
Ugyanez a véleményem a bajnokságról. A sok hülyegyerek sír, hogy elment a bajnokság, stb... Ha nem vesztenek pontot mostantól, akkor nincs mit tenni, ők érdemlik meg a bajnokságot. Még jó, gyakorlatilag akkor lehetne egy ilyen csapatot megelőzni, ha 100%-os mérlegünk lenne.

Sztem a tegnapi egy jó kis izgalmas meccs volt, persze 2:0-nál én sem erre számítottam. Én is mindíg elfelejtem, hogy a pályán mindíg két csapat van és mindkettő nyerni akar, ja meg azt is, hogy a futballt emberek játszák. Olyan feledékeny vagyok....Nem is értem. Na mind1.

Hajrá Barca! Előre a további címekért! Aki meg szidja ezeket a játékosokat, az MONNYON LE!!!!!

noname írta:Szégyen h a világ alighanem 2. legjobb csapatát csak nehézségek árán vertük meg. Szégyen h nem rúgtunk mindjárt 5 gólt! Égessük fel Barcelonát és sózzuk be a helyét! Költöttön át a csapat Tarragonába és induljon tiszta lappal a 2. vagy 3. osztályból, mert ez a tegnapi elfogadhatatlan volt!!!

Páran komolyan ilyen hülyék vagytok vagy csak megjátsszátok?
Idén 5x játszottunk a Reallal és 3 győzelem, illetve 2 döntetlen a mérleg!
Mindez úgy h a csapat szezon elején pocsék formában volt, most pedig sérülések tizedelik.
Tegnap jobb volt a Real. És??!!
Minden meccsen nem guríthatunk nekik féltucat gólt és uralhatjuk teljesen egyértelműen a meccset. Továbbmentünk. Hazai pályán a csapat némileg elbízta magát, ráadásul a Real nagyon meg akarta mutatni h nem kell őket temetni. Érthető ha nem képes minden Clasicon 100%-ot nyújtani a csapat.
Örülni kell a továbbjutásnak. A Bernabeuba lemostuk őket, most megszorongattak alaposan. Szálljatok le a földre!
Idén 5 Clasico volt már és még nem kaptunk ki. A bajnokságra rátérve:
Először is tény h idén hagy némi kívánnivalót az idegenbeli forma magat után, de azért pár dolgot ne felejtsetek el eközben: ez a csapat idén többet játszott, mint bárki más Európában. Amikor a Real már biztosan tudta tavaly h 2. helyezett lesz, és megnyerte a kupát, addig a mieink BL döntőre készültek. Így szezon elején nem volt meglepő, hogy le voltunk maradva kb 2 héttel hozzájuk képest. Nekünk 2 héttel tovább tartott a szezon is. Utána jött az Európai szuperkupa, ami megint egy fárasztó utazás és meccs, mondhatni felesleges stressz. Ezután jött a világkupa, amit nagyon komolyan vett a csapat és simábban nyerte meg, mint az utóbbi években bárki. Nem egy pontot meggyőződésem h azért hullajtottunk el, mert egyszerűen mással foglalkozott a csapat, fejben máshol voltak. Nem véletlen h nehéz 2 egymást követő szezonban mindent megnyerni. Egyszerűen annyi a stressz h a játékosok kikészülnek. A Bl győzelem pl együtt jár EU szuperkupa + világkupa meccsel, ami laposan kikészíti a csapatokat, így következő szezonban rendszerint kifáradnak a csapatok, mire jönnek a Bl-ben a legfontosabb meccsek. Ez az egyik ok, amiért szinte lehetetlen a címvédés. A BL teljesítményünkön idén nem látszott meg egyáltalán a sok + meccs. A bajnokságban pedig nem csodálom ha néha fejben nem tudnak ott lenni a játékosok.
Nézzük jelenleg hogy állunk: mi vagyunk minden idők talán legesélyesebb csapata a BL címvédésre, ami nagy nyomás, de a Realnak ezzel szemben nincs sok vesztenivalója. Nekik továbbá csak a bajnokságra és a BL-ra, nekünk a kupára is kell koncentrálni, ráadásul 3 nagyon kemény meccs vár ránk(remélhetőleg).
Legyetek büszkék a csapatra! Évről évre a legtöbb kupát megnyerik, amiben indultak, mégsincs soha nagy visszaesés.

A szezon 2. felétől azt várom h feljövünk a bajnokságban. Az utóbbi meccseken a Real mindig épp csak megúszta a pontvesztést, kezd rajtuk is látszani a fáradtság. Kiestek a kupából, ami megint demoralizáló. Én elégedett vagyok a csapattal!
Sose szabad elfelejteni h itt emberekről van szó. Hiába kapnak egy raklap pénzt azért, amit csinálnak, ami mást kifáraszt(állandó terhelés+stressz), az őket is kifárasztja. Láthattuk Villa példáján ezt. Tavaly szezon 2. felére kifáradt fizikálisan és mentálisan is, idén pedig a túlterhelés miatt eltört a lába. Ameddig a többletterhelés és sok stressz ellenére is meg tudjuk fogni a Realt, addig nem szabad bírálni a csapatot!
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 10:43:06

Chino írta:
noname írta:Szégyen h a világ alighanem 2. legjobb csapatát
Félig egyetértek noname hsz-ével, de bizonyos szempontból nem. Tényleg imponáló ez a mérleg, a világ jelenlegi 2. legjobbja ellen és az is igaz, hogy nagy terhelést kapnak a srácok, ami sokat kivesz belőlük. Azonban a tegnapi meccs képét is vegyük figyelembe. Nem kárhoztatnám a csapatot, még akkor sem ha vereséget szenvedtek volna, ha nem ilyen játékot mutatnak be. Ha foggal-körömmel küzdöttek volna és esetleg kikapunk egye-fene, benne van, de emelt fővel jöhettünk volna le a pályáról. Ehelyett mártírt csináltunk a madtridból, Zsozét meg piedesztára emeltük. Ezt kellett volna leginkább elkerülni. A meccs előtt biztos voltam benne, hogy 100 %-on fognak pörögni a srácok, mert otthon nem voltak próblémák és ki ellen szívják fel magukat, ha nem a real ellen. Számomra nem is ez a legszomorúbb, hanem két alapemberünk kiesése. Pedro éppen felépül erre kiesik Alexis, Ini sérülése pedig már-már hagyomány. Nagy érvágás ez, pont az idegenbeli Villareal előtt.
Bocs a hosszú hsz-ért.

Csak én láttam valamit félre vagy tényleg szándékosan nem rúgták ki a labdát Cecs eseténél?

Összességében véve megérdemeltük a továbbjutást a bíróval foglalkozni meg felesleges. . Persze rengeteget tévedett a bíró sporttárs, de a mi kárunkra is eleget. Nehogy már az legyen az indok (többek között), hogy Fabregas meg Alves nem kapott sárgát. Cesc is kapott egy szép nagyot a képére Pepétől, ami miatt apelláta nélkül mehetett volna zuhanyozni, Lass meg... De előttem már leírták.
Annyival pedig nem volt jobb a real mint sokaktzól elhangzott, voltak nekünk is helyzeteink, csak hát olyat nem jegyeznek a statisztikák, amikor pl az utolsó passz nem sikerül, amiből pedig 100%-os ziccer lenne. Nem vonok le semmit az érdemeikből és gratulálok nekik, hogy végre mertek játszani, de meggyőződésem, ha egy motiváltabb, pörgősebb Barcával találkoznak és ezt játszák csúnya zakó lehetett volna.
Most hagyjuk hadd élvezkedjenek a madridisták, jönnek ők még ide. Remélem Pep csak kifelé beszélt most így, a játékosokkal viszont rendesen el fog beszélgetni.
Nem akadékoskodni akarok, de a Barcát zsenik alkotják! A zsenikre pedig nem az jellemző, hogy csúsznak másznak, hanem az ami az utóbbi négy évben a világ legjobbjává emelte őket! Én is sokszor mondom magamban azt, hogy miért nem lehet küzdeni amikor nem megy a játék! Azért, mert őket nem ez jellemzi! Ők nem úgy tudnak jól játszani, mint a Madrid meg a többi csapat a világon, hogy darálunk, meg küzdünk! Azt hiszem ez a tudás emeli Őket a világ fölé, nem kicsivel! Egy kis párhuzam: ROGER FEDERER!!! Őt sem láttam még meghalni a pályán, de valami olyat tud, ami miatt nyert 16 GS-t. Ami miatt én nagyon szeretem a játékát! Ő is egy zseni a maga sportjában, de neki sem megy mindig 100%-on a játék!
Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy a racionális futball egyszer egyszer célba érhet, de ha a zsenik igazán elkezdenek játszani, akkor....!!!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2012.01.26. 10:41:21

Noname, teljesen igazad van, ez nem vita tárgya. Ellenben azokat az ökörködéseket amiket a védekezésben mutattunk, azt nem lehet megmagyarázni, ha valaki nem tud odakoncentrálni, rúgja ki a stadionból a labdát. Nem "barcás" megoldás, de tegnap ott tartottunk, hogy 3-4 gólt szerezhettek volna a töketlenkedésből, amit a védelem és Pinto (de a múltkor Valdez, szóval nem akarom Pintora húzni a vizes lepedőt) művelt....

Ezt mindenképp le kéne vetkőzni, és ez szerintem fejben dől el, nincs köze a sorozatterhelésnek hozzá (illetve nem az döntő).
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7500
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.26. 10:26:08

noname írta:Szégyen h a világ alighanem 2. legjobb csapatát
Félig egyetértek noname hsz-ével, de bizonyos szempontból nem. Tényleg imponáló ez a mérleg, a világ jelenlegi 2. legjobbja ellen és az is igaz, hogy nagy terhelést kapnak a srácok, ami sokat kivesz belőlük. Azonban a tegnapi meccs képét is vegyük figyelembe. Nem kárhoztatnám a csapatot, még akkor sem ha vereséget szenvedtek volna, ha nem ilyen játékot mutatnak be. Ha foggal-körömmel küzdöttek volna és esetleg kikapunk egye-fene, benne van, de emelt fővel jöhettünk volna le a pályáról. Ehelyett mártírt csináltunk a madtridból, Zsozét meg piedesztára emeltük. Ezt kellett volna leginkább elkerülni. A meccs előtt biztos voltam benne, hogy 100 %-on fognak pörögni a srácok, mert otthon nem voltak próblémák és ki ellen szívják fel magukat, ha nem a real ellen. Számomra nem is ez a legszomorúbb, hanem két alapemberünk kiesése. Pedro éppen felépül erre kiesik Alexis, Ini sérülése pedig már-már hagyomány. Nagy érvágás ez, pont az idegenbeli Villareal előtt.
Bocs a hosszú hsz-ért.

Csak én láttam valamit félre vagy tényleg szándékosan nem rúgták ki a labdát Cecs eseténél?

Összességében véve megérdemeltük a továbbjutást a bíróval foglalkozni meg felesleges. . Persze rengeteget tévedett a bíró sporttárs, de a mi kárunkra is eleget. Nehogy már az legyen az indok (többek között), hogy Fabregas meg Alves nem kapott sárgát. Cesc is kapott egy szép nagyot a képére Pepétől, ami miatt apelláta nélkül mehetett volna zuhanyozni, Lass meg... De előttem már leírták.
Annyival pedig nem volt jobb a real mint sokaktzól elhangzott, voltak nekünk is helyzeteink, csak hát olyat nem jegyeznek a statisztikák, amikor pl az utolsó passz nem sikerül, amiből pedig 100%-os ziccer lenne. Nem vonok le semmit az érdemeikből és gratulálok nekik, hogy végre mertek játszani, de meggyőződésem, ha egy motiváltabb, pörgősebb Barcával találkoznak és ezt játszák csúnya zakó lehetett volna.
Most hagyjuk hadd élvezkedjenek a madridisták, jönnek ők még ide. Remélem Pep csak kifelé beszélt most így, a játékosokkal viszont rendesen el fog beszélgetni.
Forca Barca!!!!
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 10:22:16

Én tisztában vagyok azzal, hogy elfáradnak, sokszor ezért pilinckáznak.
A bajt abban látom (ahogy több meccsen is előfordult), hogy 20 perc után 2-0 ide, és leállnak. MAgukra húzzák az ellenfelet, és kész a baj.
Aztán kapkodhatnak, rohanhatnak.
Sok meccset le tudtak volna hoznia félidőben 4-0-val simán, de lálltak a 30. percben. Aztán az utolső 20-25 percben meg megint rohanni kellett.
Ha egy félidő alatt lezárnák a meccseket, ahogy eddig tették, akkor a 2. félidőben azt csinálnak, amit akarnak. Lehetne pihenni úgymond.

Ráadásul minden csapat ellenünk akar igazán játszani. Ellenünk akarja megmutatni, hogy mit tud. Már csak ezért sem szabad elkényelmeskedni a dolgot.
A hétvégén is mi volt 4-0 ide, jött a bealvás totálisan, és majdnem 4-3 lett.
Erre kéne odafigyelniük, de nagyon!
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.01.26. 10:16:15

4-1 után elaludtunk. 2 gólt lőttek és vérszemet kaptak, mit vártunk? Persze, hogy ránk rontanak és izgulni kellett az utolsó másodpercig. Megint előjött ez a betegségünk, hogy a biztos vezetés/továbbjutás tudatában leállunk és nem sok kellett, hogy kiessünk. Madridék most verik a mellkasukat és büszkék csapatukra, hogy milyen közel álltak kiejtésünkhöz ekkora hátrányból, megy az FC UEFA-zás, de elfelejtik, hogy 2 forduló volt és az első meccsen magasan mi domináltunk és 4-1-nél úgy gondoltuk, hogy elég is ennyi mára. Majdnem megbosszulta magát. Tanulhatnánk ebből végre. 5pont hátrányunk nagy része is ennek tudható be a bajnokságban.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 10:05:43

noname írta:Szégyen h a világ alighanem 2. legjobb csapatát csak nehézségek árán vertük meg. Szégyen h nem rúgtunk mindjárt 5 gólt! Égessük fel Barcelonát és sózzuk be a helyét! Költöttön át a csapat Tarragonába és induljon tiszta lappal a 2. vagy 3. osztályból, mert ez a tegnapi elfogadhatatlan volt!!!

Páran komolyan ilyen hülyék vagytok vagy csak megjátsszátok?
Idén 5x játszottunk a Reallal és 3 győzelem, illetve 2 döntetlen a mérleg!
Mindez úgy h a csapat szezon elején pocsék formában volt, most pedig sérülések tizedelik.
Tegnap jobb volt a Real. És??!!
Minden meccsen nem guríthatunk nekik féltucat gólt és uralhatjuk teljesen egyértelműen a meccset. Továbbmentünk. Hazai pályán a csapat némileg elbízta magát, ráadásul a Real nagyon meg akarta mutatni h nem kell őket temetni. Érthető ha nem képes minden Clasicon 100%-ot nyújtani a csapat.
Örülni kell a továbbjutásnak. A Bernabeuba lemostuk őket, most megszorongattak alaposan. Szálljatok le a földre!
Idén 5 Clasico volt már és még nem kaptunk ki. A bajnokságra rátérve:
Először is tény h idén hagy némi kívánnivalót az idegenbeli forma magat után, de azért pár dolgot ne felejtsetek el eközben: ez a csapat idén többet játszott, mint bárki más Európában. Amikor a Real már biztosan tudta tavaly h 2. helyezett lesz, és megnyerte a kupát, addig a mieink BL döntőre készültek. Így szezon elején nem volt meglepő, hogy le voltunk maradva kb 2 héttel hozzájuk képest. Nekünk 2 héttel tovább tartott a szezon is. Utána jött az Európai szuperkupa, ami megint egy fárasztó utazás és meccs, mondhatni felesleges stressz. Ezután jött a világkupa, amit nagyon komolyan vett a csapat és simábban nyerte meg, mint az utóbbi években bárki. Nem egy pontot meggyőződésem h azért hullajtottunk el, mert egyszerűen mással foglalkozott a csapat, fejben máshol voltak. Nem véletlen h nehéz 2 egymást követő szezonban mindent megnyerni. Egyszerűen annyi a stressz h a játékosok kikészülnek. A Bl győzelem pl együtt jár EU szuperkupa + világkupa meccsel, ami laposan kikészíti a csapatokat, így következő szezonban rendszerint kifáradnak a csapatok, mire jönnek a Bl-ben a legfontosabb meccsek. Ez az egyik ok, amiért szinte lehetetlen a címvédés. A BL teljesítményünkön idén nem látszott meg egyáltalán a sok + meccs. A bajnokságban pedig nem csodálom ha néha fejben nem tudnak ott lenni a játékosok.
Nézzük jelenleg hogy állunk: mi vagyunk minden idők talán legesélyesebb csapata a BL címvédésre, ami nagy nyomás, de a Realnak ezzel szemben nincs sok vesztenivalója. Nekik továbbá csak a bajnokságra és a BL-ra, nekünk a kupára is kell koncentrálni, ráadásul 3 nagyon kemény meccs vár ránk(remélhetőleg).
Legyetek büszkék a csapatra! Évről évre a legtöbb kupát megnyerik, amiben indultak, mégsincs soha nagy visszaesés.

A szezon 2. felétől azt várom h feljövünk a bajnokságban. Az utóbbi meccseken a Real mindig épp csak megúszta a pontvesztést, kezd rajtuk is látszani a fáradtság. Kiestek a kupából, ami megint demoralizáló. Én elégedett vagyok a csapattal!
Sose szabad elfelejteni h itt emberekről van szó. Hiába kapnak egy raklap pénzt azért, amit csinálnak, ami mást kifáraszt(állandó terhelés+stressz), az őket is kifárasztja. Láthattuk Villa példáján ezt. Tavaly szezon 2. felére kifáradt fizikálisan és mentálisan is, idén pedig a túlterhelés miatt eltört a lába. Ameddig a többletterhelés és sok stressz ellenére is meg tudjuk fogni a Realt, addig nem szabad bírálni a csapatot!
Adom!!! Ez az igazi Barca drukker!!!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
samy85
Capitá del Barça
Hozzászólások: 879
Csatlakozott: 2008.12.01. 18:07:58
Tartózkodási hely: Jurassic Park

2012.01.26. 09:51:54

Hát gyerekek megvan a továbbjutás, kicsit tompák voltunk. Nem készültünk fel nagyon... de a tegnapi meccs kiválóan tükrözi a szezonunkat. Az odavágón, simán lejátszottuk őket esélyük sem nagyon volt, tudtuk hogy az a meccs egy meghatározó, és fontos győzelmet kell eredményezzen. ennek megfelelően is játszottunk. aztán (nem tudom hogy így van-e) de mintha azt hittük volna hogy elég lessz a labdatartás és majd ha a Madrid elfáradt, akkor gólt, gólokat szerzünk... nem volt nagy motiváltság... egyszóval... kicsit úgy éreztük továbbjutottunk, és ez kényelemhez vezetett. Majdnem rá is fizettünk... de most már tudjuk mit eredményez az ha a csapat nem tud egyből vissza támadni ez volt a nagyobb baj nem az hogy nem tuduk a labdát járatni, csak időként.. és ugyanez van a kiscsapatok ellen nem pörgünk fel, nem tudunk... amint kicsit előnyösebb helyzetben vagyunk, megállunk... és mindig ez van... tegnap 1 Madrid ellen is ez volt. Ha ellenük sem tudunk felpörögni akkor ki ellen?
Szerk: Titeket nem idegesített az Egri közvetítése a gyerek súlyos Barca komplexusban szenved... már fájdalom volt hallgatni!
Kép
Nincs nappalom, de kárpótol ezeregy éjszaka!
"Foglalkoztat a jövőm, mivel hátralévő napjaimat ott szeretném eltölteni."
Avatar
tri_campeones
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2011.09.08. 09:07:46
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.26. 09:48:26

szefoglalta akkor én is megteszem:először is,leszögezném azon emberek számára akik Busit ennyire szidják(köztük én is),hogy pepe is szinészkedett tegnap,valamint amikor fentengett,akkor az ujjai közül kukucskált ki,amolyan busi szindróma.tehát ennyit a szinészkedésről.coentrao szegény nem tudja eljátszani hogy "rátartottak" a labdára,neki még tanulnia kell.és akkor a bíráskodásról:kezdem a barca javára:Alves nem kapott sárgát,busquest sem kapott sárgát és én még cesc-nek is kiosztottam volna egyet,mert köze sem volt a labdához,amikor pepét szerelte.busi kezezése a 16on belül:hát ezt valaki befújja valaki nem,ez nagyon bíró függő,egyik szögből kereste a kéz a labdát,másik szögből meg le volt szorítva a kéz.nehéz megítélni.abidal kezezése meg 100 hogy nem 11es; 1:a labda útját nem változtatta meg és nem is lassította(sztem csak annyire súrolta ,hogy még az ujjlenyomata se lett volna rajta),2:ramos ollózni akart,és védte a fejét(azt hiszem mindenki ezt tette volna,ha csak nem akar valaki úgy járni mint a német bajnokságban-K'lautern bremen meccsen).a barcelona támadóját 2x megállították les símen,amik annyira nem voltak azok,hogy legalább 1 méterre hátrébb volt coentrao,és ebből az egyik ismét igen veszélyes helyzet lehetett volna(és itt jegyezném meg,hogy az első meccsen is volt 2-3 szitu,mikor tévesen intették be a lest).diarrát ki kellett volna állítani az első féidő végén,az teljesen jogos lett volna,gondolom még a realosok sem vitatkoznának.pepe-AS esetei közül egyet sem fújtam volna be,csak azért volt ilyen látványos AS esése,mert pepe 20 kilóval nehezebb,meg egy fejjel magasabb.ramos nálam azért piros,mert az első meccsen Pique kapott ilyen könyökösért sárgát,most akkor ramos is megérdemelte,más esetben ezért nem adtam volna,de tény,könyökölt.és kb itt vége is,el lehet dönteni,kinek a javára tévedett nagyobbat a bíró,de sztem mindkét fél számára kiegyenlített a mérleg.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8569
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.01.26. 09:42:57

jó volt végre egy ilyen classicot látni. azért be kell látni, ha akar a madrid támadni, akkor ellenünk is tud és nincs minden körülmények között akkora különbség a 2 csapat között, ahogy azt első látásra éreznénk. érezhetően nagyobb volt a tűz a madridban és ez mostanában egyre gyakrabban előfordul.
mindenesetre a továbbjutó az FC Barcelona.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2012.01.26. 09:41:46

Szégyen h a világ alighanem 2. legjobb csapatát csak nehézségek árán vertük meg. Szégyen h nem rúgtunk mindjárt 5 gólt! Égessük fel Barcelonát és sózzuk be a helyét! Költöttön át a csapat Tarragonába és induljon tiszta lappal a 2. vagy 3. osztályból, mert ez a tegnapi elfogadhatatlan volt!!!

Páran komolyan ilyen hülyék vagytok vagy csak megjátsszátok?
Idén 5x játszottunk a Reallal és 3 győzelem, illetve 2 döntetlen a mérleg!
Mindez úgy h a csapat szezon elején pocsék formában volt, most pedig sérülések tizedelik.
Tegnap jobb volt a Real. És??!!
Minden meccsen nem guríthatunk nekik féltucat gólt és uralhatjuk teljesen egyértelműen a meccset. Továbbmentünk. Hazai pályán a csapat némileg elbízta magát, ráadásul a Real nagyon meg akarta mutatni h nem kell őket temetni. Érthető ha nem képes minden Clasicon 100%-ot nyújtani a csapat.
Örülni kell a továbbjutásnak. A Bernabeuba lemostuk őket, most megszorongattak alaposan. Szálljatok le a földre!
Idén 5 Clasico volt már és még nem kaptunk ki. A bajnokságra rátérve:
Először is tény h idén hagy némi kívánnivalót az idegenbeli forma magat után, de azért pár dolgot ne felejtsetek el eközben: ez a csapat idén többet játszott, mint bárki más Európában. Amikor a Real már biztosan tudta tavaly h 2. helyezett lesz, és megnyerte a kupát, addig a mieink BL döntőre készültek. Így szezon elején nem volt meglepő, hogy le voltunk maradva kb 2 héttel hozzájuk képest. Nekünk 2 héttel tovább tartott a szezon is. Utána jött az Európai szuperkupa, ami megint egy fárasztó utazás és meccs, mondhatni felesleges stressz. Ezután jött a világkupa, amit nagyon komolyan vett a csapat és simábban nyerte meg, mint az utóbbi években bárki. Nem egy pontot meggyőződésem h azért hullajtottunk el, mert egyszerűen mással foglalkozott a csapat, fejben máshol voltak. Nem véletlen h nehéz 2 egymást követő szezonban mindent megnyerni. Egyszerűen annyi a stressz h a játékosok kikészülnek. A Bl győzelem pl együtt jár EU szuperkupa + világkupa meccsel, ami laposan kikészíti a csapatokat, így következő szezonban rendszerint kifáradnak a csapatok, mire jönnek a Bl-ben a legfontosabb meccsek. Ez az egyik ok, amiért szinte lehetetlen a címvédés. A BL teljesítményünkön idén nem látszott meg egyáltalán a sok + meccs. A bajnokságban pedig nem csodálom ha néha fejben nem tudnak ott lenni a játékosok.
Nézzük jelenleg hogy állunk: mi vagyunk minden idők talán legesélyesebb csapata a BL címvédésre, ami nagy nyomás, de a Realnak ezzel szemben nincs sok vesztenivalója. Nekik továbbá csak a bajnokságra és a BL-ra, nekünk a kupára is kell koncentrálni, ráadásul 3 nagyon kemény meccs vár ránk(remélhetőleg).
Legyetek büszkék a csapatra! Évről évre a legtöbb kupát megnyerik, amiben indultak, mégsincs soha nagy visszaesés.

A szezon 2. felétől azt várom h feljövünk a bajnokságban. Az utóbbi meccseken a Real mindig épp csak megúszta a pontvesztést, kezd rajtuk is látszani a fáradtság. Kiestek a kupából, ami megint demoralizáló. Én elégedett vagyok a csapattal!
Sose szabad elfelejteni h itt emberekről van szó. Hiába kapnak egy raklap pénzt azért, amit csinálnak, ami mást kifáraszt(állandó terhelés+stressz), az őket is kifárasztja. Láthattuk Villa példáján ezt. Tavaly szezon 2. felére kifáradt fizikálisan és mentálisan is, idén pedig a túlterhelés miatt eltört a lába. Ameddig a többletterhelés és sok stressz ellenére is meg tudjuk fogni a Realt, addig nem szabad bírálni a csapatot!
A Fifa egy szégyen
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2012.01.26. 09:30:48

Egy "agyonnyert" meccs (most kellett nekünk is az a bizonyos szerencse, ami az első meccsen a Real Madridnak volt meg) után nem gondoltam, hogy a Madrid talpra fog állni. Két gólt kaptak a szünet előtt, látszott, hogy a játékosaik feszültek, Casillas is ideges volt. Úgy voltam vele, hogy a második félidőben ilyen ideges állapotban biztosan nem lesznek képesek futballozni, s előbb-utóbb jön egy piros (végülis Ramos végül kapott).
Nem tudom, Mourinho mit mondhatott nekik a szünetben, de sikerült felállnia a Real Madridnak a padlóról. S így egy újra izgalmas, körömrágós mérkőzést láthattunk. A hármas sípszónak nagyon örültem a mérkőzés végén, s bizony bennem is benne volt az: hogy milyen rossz lehet így kiesni: mindent megtettek, és ez csak ennyire volt elég. Ezúttal Barcásként kalapomat emeltem a Real Madrid teljesítménye előtt.

Persze ahhoz, hogy ilyen mérkőzés legyen, kellett az is, hogy szokásunkhoz híven visszavettünk a tempóból kettő gólnál, és nem zártuk le a meccset. Ezen mindenképpen változtatnunk kell, mint ahogyan a meccs eleji alvásokon is, most is majdnem ráfáztunk Higuain révén.

(Egyébként halkan megjegyezném, hogy utálom Busquets hempergéseit és színészkedéseit, kb minden csapat ellen fetreng egy sort. Ezért szoktam örülni, ha a jó öreg Mascherano kezd helyette. Elismerem Busi képzettségét, de ezen a hozzá állásán változtathatna, v Pep kinevelhetné belőle, amíg lehet).

Összességében elégedett vagyok a továbbjutással, csak az a bizonyos gyilkos ösztön már visszatérhetne a csapatba.
G.Gabe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 641
Csatlakozott: 2011.04.27. 14:51:32
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 09:28:29

Léfe írta:A meccs zömében jobb volt a Madrid az biztos. A sok helyzetüket nem láttam, csak 2-3-at, a többi inkább lehetőség volt, nem kidolgozott helyzet. Özil szép lökete nem helyzet, mivel nem volt kidogozva, de gól is lehetett volna. Alves gólja sem kidolgozott volt, de eltalált. Ezek szerencsés motivumok. Sajnos a nagy gond ott van / nem először / hogy nem törkednek ujabb gólt rugni. Már meg van a gyözelem jelszóval lelassul, öncélu passzolgatóvá válik a csapat. Az első félidő utolsó 20 percében müködött a letámadás aztán ez is elmaradt. Nagyon intő jelek. Bár a szinészkedés sem spotszerü, azért a durvaság más fogalom. Ott veszélyben a játékosok egészsége. Ja, és Messi. A Malaga elleni 3 gól után azt hittem minde oké, de most /is/ keveset vállalt.
Messi jól játszott. Magára vont egyszerre 4-5 védőt is, ez volt a feladata. Míg vele foglalkoztak, a többiek szabadon kóricálhattak.
igen kóricáltak, mert bosszantó volt, hogy egy f..s első félidői teljesítmény után így leültek. Rúgni kellett volna még egy gólt, akkor megnyugodtak volna a kedélyek. De nem, hagyták a Realt érvényesülni, aminek meg lett a böjtje.
Bírózni meg felesleges, legalább annyit tévedett mindkét oldalra, mint a mi kárunkra.

Pepnek most ezzel kell megbírkóznia, hogy lelket öntsön a csapatba. Fel kell őket ráznia lelkileg, de ahogy elnézem az idényt, ez valahogy nem megy. Az utolsó BL-csoportmeccsen a B-csapat játszott, lehengerlően, 5-0-ás győzelmet aratva az oroszok ellen. Arra a tűzre lenne szükség.
Lehet, hogy a fiataloknak kéne bizonyítani? Nem tudom. Az a baj, hogy a jó kezdet után ők is lecsűsztak. Lásd Cuenca esetét. Első meccsein parádé, gólokat rúg. Legutóbb meg labdát is alig kapott. Thiago is elszürkült. Tegnap pályán se volt.
Ha csak a tegnapi meccsen lett volna ez a kényelmesség azt mondaná az ember, hogy egye fene, belefér.
De az, hogy egy fél idényt szinte így húznak le..... Durva. Persze lehet gondolkodni, hogy mi lenne, ha ott lehetne a pályán Villa, meg Affelay.

VÉDELEM: nem véletlen volt, MAsi beállása. Puyolt megette Benzema, az öreg rendre rosszul helyezkedett. Lásd a góloknál is.
Pinto megint hajmeresztő dolgokat művelt, cselezget, aztán elpasszolja a labdát.
Piqué a 16. mp-ben majdnem lövetett velük úgy egy gólt, hogy hozzá sem értek a labdához. ÉS MÉG Ő VITATKOZIK ALVÉS-SZEL? Mir e föl? Az a labda neki ment, ő lépett odébb, hagyta elgurulni.
Aztán a gól előtt is ő passzolta el a labdát, a saját térfelünk közepén.

Abidal teljesítménye az utóbbi meccseken kérdőjeles. Nem azzal vna bajom, hogy Özil elfutkosott mellette, hanem azzal, hogy rendre ő is hajmeresztő dolgokat produkál. Eladja a labdát kapu előtt, stb.
Ha így fognak játszani továbbra is, belegondolni is rossz, milyen évadot fognak zárni. Mit fognak produkálni a BL-ben. Meg kéne rázniuk magukat.
Túlságosan is jól laktak. Túl nagy a piedesztájuk, onnan nagyon pofára lehet esni.
Véleményem szerint akkor lennének a világ legjobb csapata, ha továbbra is szerényen, alázatosan fociznának, ahogy eddig is tették.
Tudom, hogy nem lehet minden évben nyerni, de ha így veszítenek, az dühítő.
A világon sok Murinho van, de Guardiola csak egy.- Menotti
Avatar
Atomot Nekik!
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:00:25

2012.01.26. 09:11:28

barca2010 írta:
Atomot Nekik! írta:Ha egy csapat rendre úgy játszik, ahogy az utóbbi időben a Barcelona, akkor nem kell, nem lehet magyarázni, hogy 50-70%. Tegnap ennyi volt a 100%, amire majdnem ráfaragtunk. Az egész csapatnak jár a "hajszárító".


Az utóbbi időben??? Mire gondoltál??? A múlt heti Madridi meccsre?
Nem egy meccsre gondolok és nem abból általánosítok. Nem szokásom. A múlt heti meccsen is az elején pislogtunk ám rendesen. Ahhoz, hogy az így alakult, kellett egy eléggé érthetetlen madridi felállás is.
Mint írtam, a tendencia nem jó! Először alszunk, utána nem pörgünk fel, és ha mégis vezetünk, nem zárjuk le a meccseket. Az első perctől kezdődő 100%-os koncentrálást, meccsek teljes lezárását is folyamatosan gyakorolni kell, hogy ez pszichés rutinná váljék. Nálunk meg pont az ellenkezője válik lassan rutinná...
Jose Carreras mondta, h két csapatnak szurkol: a Barcának és a Real ellenfelének. (by barca 1986) ;-)
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2012.01.26. 09:11:19

Néhány gondolatom a meccsel kapcsolatban:

1) A csapat vastagon megérdemelte volna, hogy kiessen. Amíg ilyen botrány védelmi hibákat hozunk össze, illetve 2-0nál leállunk a gólra törő játékkal, odáig nagyon megérdemeljük a pontvesztést, kiesést... (hogy ez most azért van mert "leülnek" a fiúk, vagy azért, mert túl akarják játszani a tiki-takát, azt mindenki döntse el maga)
2) Az első félidő végi tömegjelenet szerintem jogos volt, Lasst ki kellett volna állítani, nagyon csúnyán felkaclizta Messit.
3) A második félidőben legalább 2-3 sárgát kaphattunk volna pluszban, elég sok kemény (értelmetlen játékszituációban, vagy szükségtelenül kemény) belépőnk volt, illetve volt egy pár undorító reklamálós jelenet is.
4) Véleményem szerint egyik gyanús eset sem volt tizenegyes, illetve Ramos gólja előtt valóban volt fault, ezekben a szitukban szerintem jól döntött a bíró. Az tény hogy a kétes szituk nagyobb részt a mi kapunk előtt voltak, de szerintem ha bármelyiket befújják itt vagy ott, kicsit könnyű síppal befújt tizi lett volna.
5) A lesek megítélése szerintem összességében jó volt, 1 db méteres nem lest fújtak vissza a meccsen (talán Alexis) ami nehezen elnézhető kategória, ennyi benne van.
6) Busquets ahogyan rájátszott a könyökösre, az undorító volt, függetlenül attól, hogy alapban jár-e olyan könyökölésért a lap, vagy sem. Erre semmi szükség nem lett volna, Ramos nem tarolni akart, a labdáért küzdött, az ilyenben benne van a könyök, adott esetben akár a lap, de rájátszani a dologra baromira nem korrekt. Ahogyan hajlok rá hogy felmentsem Alvest a korábbi, sokat emlegetett Pepe-féle rúgásnál, ahol elkezdett fetrengeni (ha valaki így jön oda, hiába sikerül épp elhúzni a lábam, az kapjon lapot), úgy itt sztem sunyi dolog volt Busi rájátszása a faultra. Ezt rohadtul kinőhetné, mert elvesz az érdemeiből... :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gy 2012.01.26. 09:12:33-kor.
Avatar
Atomot Nekik!
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:00:25

2012.01.26. 09:04:42

barka írta:Több, mint 10 éve vagyok barca szurkoló, még Stoichkov érában kedveltem meg nagyon a csapatot, ami azóta csak még nagyobb kötödéssel párosult, viszont még egyszer sem éreztem azt, hogy szégyellnem kellene őket, ami tegnap megvalósult.
Szégyellnem kellett, mert nincs még egy csapat a világon, aki ne tudná megtanulni a saját hibájából, hogy egy meccs 90' percig tart! Hiába hullajtottunk pontokat a Sociedad vagy az Espanyol ellen, ugyanazt eljátszunk a Reál ellen! Már akkor többen jeleztük, hogy ha valaki ezt megbosszulhatja, az éppen a Reál lesz.
Számomra tegnap dőlt el, hogy ezt a bajnokságot miért is a Reál fogja nyerni. Egész meccsen az ellenféllel foglalkoztunk, míg az tökéletesen játszotta a játékát és még az sem tudta megingatni őket, hogy a bíró egyértelműen elfogult velünk szemben.
Akitől meg egyenesen hányingerem van az Busquets. Az állandó színészi játékával szinte már bennem is unszimpátiát kelt, lehetek akármilyen elfogult a Barca iránt. Ahogy Pepe durvasága nem fér bele a nagy Madrid képébe úgy a Barcelona sem teheti meg, hogy ilyen játékosok lejárassák a klubot. A folyamatos "dobálásaival" sokkal több szurkolót fordít el magától, mint szerez!
Sajnos azt kell mondanom tegnap irigyeltem a a Madridi drukkereket, igazán hősiesen búcsúztak!
Azt kell mondjam, hogy szinte szóról szóra egyetértek veled.
A bíró elfogultságát inkább fogalmatlanságnak nevezném, amiből most mi jöttünk ki jobban.
Szerintem tegnap a szezon egyik leggyengébb meccsét játszottuk, annak ellenére, hogy lőttünk két gólt és összesítésben továbbjutottunk.
Az első félidő játéka miatt, hiába 2:0 ide, sík ideg voltam, mert a Madrid harapott, míg mi csak kaparásztunk. Be is jöttek a félelmeim. :evil:
Jose Carreras mondta, h két csapatnak szurkol: a Barcának és a Real ellenfelének. (by barca 1986) ;-)
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 09:01:15

Atomot Nekik! írta:Ha egy csapat rendre úgy játszik, ahogy az utóbbi időben a Barcelona, akkor nem kell, nem lehet magyarázni, hogy 50-70%. Tegnap ennyi volt a 100%, amire majdnem ráfaragtunk. Az egész csapatnak jár a "hajszárító".

Abidal szvsz gyatrán játszott, ahogy szinte az egész védelmünk és középpályánk is. Rendre az ő oldalán mentek el, onnan osztogattak nagy zsugákat. És most mindegy, hogy Özil élete meccsét játszotta-e vagy sem. Megjegyzem, játszott már ennél is jobban. Úgy néz ki, a Madrid tanul a
múltból, mi pedig kényelmesen elfelejtjük azt. Rossz tendencia!

Ahogy Pep szokta mondani: "Magunkkal kell foglalkozni, nem az ellenféllel." Lassan játszottunk, körülményesen, nem segítve egymást, sokszor fogalmatlanul. Ez párosítva a Madrid gyors, erőszakos letámadásával egy hordónyi sz*rt adott ki, amiben még egy kanálnyi mézet sem találok.
Ha 25 perc után 0:3 oda, nem szólhattunk volna egy szót sem.

Most meg lélekben megerősítettük őket. :evil:
Semmit sem levonva a Real érdemeiből, ezt magunknak köszönhetjük! :twisted:
És senki se jöjjön azzal, hogy mit ugrálok, továbbjutottunk, majd szétszedjük őket, meg stb. Nem a "ha", meg a "képesség", meg egyéb dolgok számítanak, hanem csakis az akkor és ott a pályán mutatott játék, hozzáállás. És ez tegnap nálunk siralmas volt.
Az utóbbi időben??? Mire gondoltál??? A múlt heti Madridi meccsre?
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Avatar
Atomot Nekik!
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2011.01.24. 21:00:25

2012.01.26. 08:55:13

Ha egy csapat rendre úgy játszik, ahogy az utóbbi időben a Barcelona, akkor nem kell, nem lehet magyarázni, hogy 50-70%. Tegnap ennyi volt a 100%, amire majdnem ráfaragtunk. Az egész csapatnak jár a "hajszárító".

Abidal szvsz gyatrán játszott, ahogy szinte az egész védelmünk és középpályánk is. Rendre az ő oldalán mentek el, onnan osztogattak nagy zsugákat. És most mindegy, hogy Özil élete meccsét játszotta-e vagy sem. Megjegyzem, játszott már ennél is jobban. Úgy néz ki, a Madrid tanul a
múltból, mi pedig kényelmesen elfelejtjük azt. Rossz tendencia!

Ahogy Pep szokta mondani: "Magunkkal kell foglalkozni, nem az ellenféllel." Lassan játszottunk, körülményesen, nem segítve egymást, sokszor fogalmatlanul. Ez párosítva a Madrid gyors, erőszakos letámadásával egy hordónyi sz*rt adott ki, amiben még egy kanálnyi mézet sem találok.
Ha 25 perc után 0:3 oda, nem szólhattunk volna egy szót sem.

Most meg lélekben megerősítettük őket. :evil:
Semmit sem levonva a Real érdemeiből, ezt magunknak köszönhetjük! :twisted:
És senki se jöjjön azzal, hogy mit ugrálok, továbbjutottunk, majd szétszedjük őket, meg stb. Nem a "ha", meg a "képesség", meg egyéb dolgok számítanak, hanem csakis az akkor és ott a pályán mutatott játék, hozzáállás. És ez tegnap nálunk siralmas volt.
Jose Carreras mondta, h két csapatnak szurkol: a Barcának és a Real ellenfelének. (by barca 1986) ;-)
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 08:47:32

Tegnap jobb volt a Madrid, ezt el kell ismerni! Az, hogy a bíró megint mennyit hibázott? Sajnos a spanyol bírói kar elég gyenge napjait éli mostanság, de mint mondottam már többször is, a hibák hosszú távon kiegyenlítik egymást! A két meccs alapján megérdemeltnek mondható a továbbjutás,de ez a meccs rávilágított arra, hogy senki ellen nem lehet 65%-kal játszani, főleg nem egy Real ellen! Persze az sem elvárható, hogy minden meccsen gálázzunk a Madrid ellen, ahhoz túl jó csapat, és nekünk is lehet gyenge napunk!
Gratulálok mindkét csapatnak, a Reálnak a tegnapi játékáért, a Barcának meg a továbbjutásért! Az meg, hogy Mou hisztizik egy sort..., tegye, hiszen ez az élete!
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
Talma
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2009.07.24. 10:28:03

2012.01.26. 08:25:20

Ramos második sárgája teljesen jogos volt. Piqué az első meccsen ugyanezért kapott sárga lapot, mikor felugrott Pepével fejelni.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.01.26. 08:15:10

barka írta:Több, mint 10 éve vagyok barca szurkoló, még Stoichkov érában kedveltem meg nagyon a csapatot, ami azóta csak még nagyobb kötödéssel párosult, viszont még egyszer sem éreztem azt, hogy szégyellnem kellene őket, ami tegnap megvalósult.
Szégyellnem kellett, mert nincs még egy csapat a világon, aki ne tudná megtanulni a saját hibájából, hogy egy meccs 90' percig tart! Hiába hullajtottunk pontokat a Sociedad vagy az Espanyol ellen, ugyanazt eljátszunk a Reál ellen! Már akkor többen jeleztük, hogy ha valaki ezt megbosszulhatja, az éppen a Reál lesz.
Számomra tegnap dőlt el, hogy ezt a bajnokságot miért is a Reál fogja nyerni. Egész meccsen az ellenféllel foglalkoztunk, míg az tökéletesen játszotta a játékát és még az sem tudta megingatni őket, hogy a bíró egyértelműen elfogult velünk szemben.
Akitől meg egyenesen hányingerem van az Busquets. Az állandó színészi játékával szinte már bennem is unszimpátiát kelt, lehetek akármilyen elfogult a Barca iránt. Ahogy Pepe durvasága nem fér bele a nagy Madrid képébe úgy a Barcelona sem teheti meg, hogy ilyen játékosok lejárassák a klubot. A folyamatos "dobálásaival" sokkal több szurkolót fordít el magától, mint szerez!
Sajnos azt kell mondanom tegnap irigyeltem a a Madridi drukkereket, igazán hősiesen búcsúztak!
Több, mint 20 éve vagyok Barca szurkoló, de sohasem szégyelltem a csapatomat, még a Milan elleni Bl-döntőben sem. Pedig ott lehetett volna. Az, hogy Busi ilyen el kell fogadnunk, de nekem senki ne mondja, hogy ilyenért nem jár sárga lap. Ja, a második volt. Akkor tudtom szerint piros, ha nem fetreng ennyit akkor nem biztos, hogy járt volna. Lásd Motta ellen, ott is két sárga után mehetett zuhizni az Interes. Azóta mindenki a kukucskálást emeli ki és nem a másod sárgát.
A dobálások. Azért dobálták magukat, mert ha a levegőben találkoznak akkor kisebb a sérülésveszély, mintha álltak volna a talajon. Így is sikerült két sérülést összeszednünk.
Végezetül, miért is nyeri meg a bajnokságot a Real, még a fele hátra van. Míg nem lesz behozhatatlan a hátrány, addig nyílt a bajnokság.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2012.01.26. 08:00:55

Több, mint 10 éve vagyok barca szurkoló, még Stoichkov érában kedveltem meg nagyon a csapatot, ami azóta csak még nagyobb kötödéssel párosult, viszont még egyszer sem éreztem azt, hogy szégyellnem kellene őket, ami tegnap megvalósult.
Szégyellnem kellett, mert nincs még egy csapat a világon, aki ne tudná megtanulni a saját hibájából, hogy egy meccs 90' percig tart! Hiába hullajtottunk pontokat a Sociedad vagy az Espanyol ellen, ugyanazt eljátszunk a Reál ellen! Már akkor többen jeleztük, hogy ha valaki ezt megbosszulhatja, az éppen a Reál lesz.
Számomra tegnap dőlt el, hogy ezt a bajnokságot miért is a Reál fogja nyerni. Egész meccsen az ellenféllel foglalkoztunk, míg az tökéletesen játszotta a játékát és még az sem tudta megingatni őket, hogy a bíró egyértelműen elfogult velünk szemben.
Akitől meg egyenesen hányingerem van az Busquets. Az állandó színészi játékával szinte már bennem is unszimpátiát kelt, lehetek akármilyen elfogult a Barca iránt. Ahogy Pepe durvasága nem fér bele a nagy Madrid képébe úgy a Barcelona sem teheti meg, hogy ilyen játékosok lejárassák a klubot. A folyamatos "dobálásaival" sokkal több szurkolót fordít el magától, mint szerez!
Sajnos azt kell mondanom tegnap irigyeltem a a Madridi drukkereket, igazán hősiesen búcsúztak!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2012.01.26. 07:50:01

A meccs zömében jobb volt a Madrid az biztos. A sok helyzetüket nem láttam, csak 2-3-at, a többi inkább lehetőség volt, nem kidolgozott helyzet. Özil szép lökete nem helyzet, mivel nem volt kidogozva, de gól is lehetett volna. Alves gólja sem kidolgozott volt, de eltalált. Ezek szerencsés motivumok. Sajnos a nagy gond ott van / nem először / hogy nem törkednek ujabb gólt rugni. Már meg van a gyözelem jelszóval lelassul, öncélu passzolgatóvá válik a csapat. Az első félidő utolsó 20 percében müködött a letámadás aztán ez is elmaradt. Nagyon intő jelek. Bár a szinészkedés sem spotszerü, azért a durvaság más fogalom. Ott veszélyben a játékosok egészsége. Ja, és Messi. A Malaga elleni 3 gól után azt hittem minde oké, de most /is/ keveset vállalt.
Fecó
Válasz küldése