Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2012.03.12. 19:00:14

Én is olvastam ezeket az adatokat, jópofák. Ehhez kapcsolódó kis extra: Olvastam olyat, hogy valaki felhozta a 70es éveket a bírókkal kapcsolatban. Mi is történt akkor? Lássuk.
1970. A madrid a bajnokságban csak a 6. lett, a kupában a Barcával kerül össze. Mindenképpen kell a kupagyőzelem hogy nemz. kupában indulhassanak. Ekkor fújta be Guruceta ezt (KLIKK, vonal nem látszódik a videón, de 70ben valószínűleg látták és nem hiába háborodtak fel) a tizit a Madridnak. A szabálytalanság 3 méterre volt a 16-ostól. A Barca játékosai az eset után nem is akartak a pályán maradni, a mérkőzést 5 perccel a lefújás előtt lefújták, mert a nézők a pályára rohantak. Az akkori beszámolók szerint Guruceta egy vadiúj BMW-t kapott érte. Hogy mi lett Guruceta büntije? Semmi, több Barca meccset nem kapott.

1984. UEFA kupa elődöntő. Nottingham - Anderlecht. Guruceta ismét elcsalt egy meccset, most az Anderlechtnek. A belgák később bevallották 1 millió belga frankot fizettek a továbbjutásért. Mire bebizonyosodott a csalás Guruceta meghalt.



Milyen díjat alapított a Marca a bajnokság legjobb bírójának? Guruceta díjat!

2007/08-ban és 2008/09-ben meg is kapta Megia Davila a díjat. Majd Perez első igazolása Davila volt. Még hivatalosan is játékvezető volt, mikor aláírta a szerződését a Madriddal. A dolga az lett hogy javítsa a kapcsolatot a játékvezetőkkel. A szerződésekor(még játékvezetőként) be is vallotta hogy gyerekkora óta Real Madrid szurkoló.
Kép

Csupán érdekesség kedvéért raktam be.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.03.12. 18:40:52

Pavel írta:Az NSOnline-on találtam egy hozzászólásban.
:shock: azért ez komoly ha tényleg így van :shock:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2012.03.12. 18:17:50

ozsimiki írta:Idén nem csak érezzük a bírók szelét, hanem elég komoly, és egyértelmű jelek is vannak erre. Már ha egy-egy visszanézés annak tekinthető. Folyamatosan. Nem kell ezt érezni, mindenki látja.

Valamint Madridistákkal ellentétben mi elismerjük, hogy jogosan vezetitek a Ligát, azt nem,hogy ennyivel. Bírók nem adják meg a sanszot arra,hogy egy Nou Camp beli látogatás után kiélezett legyen a Liga.
Az első résszel egyetértek, valóban rosszul jöttünk ki ebben a szezonban a bírói döntésekből. Sajnos a mai labdarúgásban annyit hibáznak már a bírók(lásd utóbbi napokban Milan-Juve, Bolton-QPR meg nem adott gólok), hogy egyszer hosszabb ideig folyamatosan előnyöd lesz belőle, utána meg pont úgy alakul, hogy ellened fújnak folyamatosan. Plusz ilyenkor azért hajlamosak a szurkolók elfogultnak lenni, lásd Chelsea-Barcelona párharc 2009-ben. Minden madridos ismerősöm a visszavágót emlegeti, amikor volt ott egy odavágó is nem éppen nekünk kedvező bíráskodással. Vagy egy évvel később a Barca-Inter elődöntőben sem volt tökéletes a bíró... Ugyanígy most péládul a hétvégi Betis-Madrid meccsen is mindenki Ramos kezezését emlegeti, amikor a Betis első gólja előtt is kéz volt.

Másrészt azon gondolkoztam, hogy az utóbbi 1-2 évben az terjedt el talán valamennyire jogosan, hogy a Madrid a favágó, agresszív csapat, a Barcelona pedig a színész csapat. Előbbieknél Pepe, Marcelo és Ramos tett ezért, nálunk pedig főleg Busquets, Pedro és Dani Alves. És talán emiatt a bírók is kicsit már kevésbé hisznek a játékosainknak. Megfigyelhető ez adott játékosoknál is, akiről elhíresül, hogy sokat dobálja magát, annak nehezebben fogják befújni a kétes szitukat. Szóval anno egy teljesen jó stratégiai lépés volt (még ha egyesek nem is értenek ezzel egyet), hogy a madrid agressziójára színészkedéssel feleltünk, de talán most isszuk a levét :?
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.12. 18:12:51

Az NSOnline-on találtam egy hozzászólásban.
Igaz nem mostani példák, de lehet mazsolázni.
"Volt egy bizonyos Plaza Jose Pedraz. Focizott a Real Madridban és az Atleticoban is. Sok -sok éven keresztül ő volt a spanyol játékvezetői bizottság elnöke és ő felelt a bíróküldésekért.
Egy kis statisztika a ténykedéséről:
Ő volt a főnök,
első szakasz:
67/68-as szezontól - 69/70-es szezonig:
bajnokok: RM, RM, AM
Ekkor lemondott a már említett Guruceta eset miatt.
Ezután amikor nem ő a főnök,
bajnokok:
Valencia, RM, AM, Barca, RM
1975-ben visszatért - előtte bajnok lett a Barca :-)
Ekkor mondta hogy amíg ő lesz a bírók főnöke, addig nem lesz bajnok a Barca. Ezt a mondatot megerősítette egy játékvezető is.
A második szakasz ténykedésének,
bajnokok:
RM,AM,RM,RM,RM
Uhh, micsoda véletlen! :-)
1980-ban változtattak a játékvezetők kijelőlésének mikéntjéről. Ezentúl 3 volt játékvezető választotta ki hogy melyik meccset ki vezeti:
Tehát nem ő küldi a bírókat,
bajnokok:
Sociedad, Sociedad, Bilbao, Bilbao, Barca
Már megint bajnok lett a Barca és nem tud bajnok lenni a Madrid. Valamit tenni kell!
Visszatértek a régi módszerre és újból Plaza Jose Pedraz jelőlte a játékvezetőket közvetlenül.
A harmadik szakasz amikor ő a főnök,
bajnokok:
RM,RM,RM,RM,RM
Ez igen! Újból micsoda véletlen!
Összegezve mikor bizonyos úrember küldte a bírókat 13 szezonból 11 Real Madrid bajnoki cím és 2 Atletico bajnoki cím. Más nem nyerhetett.
Közben amikor ilyen-olyan okból nem ez a bizonyos úriember küldte a játékvezetőket 10 szezonból 2 Real Madrid, 1 Atletico, 2 Barcelona, 2 Sociedad, 2 Bilbao bajnoki cím.
Még egy kis számadat:
Barca és Real Madrid
Abban a 13 szezonban amikor Plaza Jose Pedraz volt a bírók királya:
kiállítás:
Barca:40
RM: 25
Abban a 10 szezonban amikor nem ő volt a főnök:
kiállítás:
Barca: 16
RM: 25
Ez alatt a a 13 szezon alatt amikor verhetetlenül 11 bajnoki címet tudott szerezni a Madrid a BEK-ben sikerült egyszer döntőbe kerülniük és ott ki is kaptak. Biztos ez is csak egy véletlen."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.03.12. 17:49:56

Kép
Pep: "Haladunk lépésről lépésre."
Mou: "Haladunk lopásról lopásra."
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2012.03.12. 14:53:45

Ja és akkor ez kiegyenlíti az ajándék pontokat, nem?
Ilyenről szerintem szó nem volt; csupán egy észrevételt tettem, hogy teljes és kerek legyen a történet! :lol: Egyébként a legnagyobb problémám az egész okfejtegetésetekkel az az, hogy nagyon sok benne a HA!
lluisllach89
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2008.07.02. 22:46:30

2012.03.12. 14:27:47

madridronie írta:
A Real 3 meccset bukott. Ellenünk nem volt kérdés, a Levante ellen és a Santander ellen sem nyújtottak vmi nagyot és nem emlékszem, hogy bármi orbitális tévedés lett volna ezen a 3 meccsen.
Még szép, hogy nem emlékszel (csoda lett volna)! :roll: Valóban nagyon gyengék voltunk azokon a meccseken, ugyanakkor azért a Levante és a Racing elleni összecsapásokon is voltak érdekes döntések, de minimum kétes szituációk!

Levante: 3:40-nél elég egyértelmű és jogos 11-es, ami persze elmaradt!

http://www.youtube.com/watch?v=W7r-gh5b8xc

Racing: 5:55 a meccs utolsó percében történt kezes blokk a 16-oson belül Cristiano szabijánál, illetve az 5:25-nél történt kasza és elmaradt piros!

http://www.youtube.com/watch?v=LJb0iXEhtFs

Szóval ez az egész nem vezet sehova! :oops:
Ja és akkor ez kiegyenlíti az ajándék pontokat, nem? :lol:
Kép
"Azért mert valaki hibázott nem a futballt kellene megbüntetni.
Hibáztam és megfizettem érte. De a labda nem lett mocskos."- Maradona
Avatar
madridronie
Madridista
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2009.05.26. 20:16:41
Tartózkodási hely: Szeged

2012.03.12. 13:39:46

A Real 3 meccset bukott. Ellenünk nem volt kérdés, a Levante ellen és a Santander ellen sem nyújtottak vmi nagyot és nem emlékszem, hogy bármi orbitális tévedés lett volna ezen a 3 meccsen.
Még szép, hogy nem emlékszel (csoda lett volna)! :roll: Valóban nagyon gyengék voltunk azokon a meccseken, ugyanakkor azért a Levante és a Racing elleni összecsapásokon is voltak érdekes döntések, de minimum kétes szituációk!

Levante: 3:40-nél elég egyértelmű és jogos 11-es, ami persze elmaradt!

http://www.youtube.com/watch?v=W7r-gh5b8xc

Racing: 5:55 a meccs utolsó percében történt kezes blokk a 16-oson belül Cristiano szabijánál, illetve az 5:25-nél történt kasza és elmaradt piros!

http://www.youtube.com/watch?v=LJb0iXEhtFs

Szóval ez az egész nem vezet sehova! :oops:
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.03.12. 09:36:16

Sanama írta: Lehet,hogy ha normálisabb bíráskodás lenne,akkor 3pont lenne a különbség,de én fogadni mernék rá,hogyha mindent, amit kellett volna befújnak ide is meg oda is, akkor sem vezetné a Barca a tabellát.
A Real 3 meccset bukott. Ellenünk nem volt kérdés, a Levante ellen és a Santander ellen sem nyújtottak vmi nagyot és nem emlékszem, hogy bármi orbitális tévedés lett volna ezen a 3 meccsen. Viszont, ha a mi meccseinket nézzük, hát sokat nem köszönhetünk a bíróknak...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.11. 20:06:26

Mondom, tavaly,és azelőtt is meg volt a sanszotok, de amikor kellett megvertünk titeket.

Idén pont ezt akadályozzák meg a sorozatos tévedések a Barca kárára, és ritkábban (de előfordul) a Madrid előnyére. De ha szerinted 10pont a reális különbség,akkor felesleges vitáznunk.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Halfkey
Jugador del Barça
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2010.07.26. 23:56:08

2012.03.11. 18:29:34

Ti valóban úgy ÉREZTÉTEK, de nem emiatt lettünk 3szor zsinórban bajnokok, többek között azért,mert amikor kellett helyretettük a Madridot a Klasszikusokon.
Ilyenkor lehetne azért egy lépést visszafelé tenni, és kicsit pszichológiai szemmel nézni a dolgokat. A másik oldal csak úgy ÉREZTE, de mikor velünk van hasonló, akkor megint a másik oldal az idióta, miért nem látják már meg mennyire elnyomottak vagyunk.

Régebben már leírtam egyszer, sőt már akkoriban is beírtam mikor azon ment a lamentálás hogy miért bírózik (tavaly) a Madrid. Mindig a 2., a "vesztes" hozza elő a "mi lett volna, ha" dolgokat. Az első miért tenné? Mindig minden bajnokságban azt tartják kegyeltnek, bírók által segítettnek, aki éppen vezet.
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2012.03.11. 17:56:55

Mourinho hatalmas nagy manipulátor, semmit sem mond meggondolatlanul vagy véletlenül - semmikor és sehol.
Pontosan tudja, hogy a szavainak meglesz a kedvező következménye, még akkor is, ha esetleg némi szankció is becsúszik / lásd: UEFA és az UNICEF sértegetése /

Aztán ott vannak a bírók. Valóban kisemberek igen, a profi bírók mind mennek a munkahelyükre és dolgoznak, mint bárki más, nem a bírói munkából élnek.
Gondoljatok bele: Mourinho nem akárki a világ football-jában. Mindig gondoskodik róla, hogy beszéljenek róla az emberek - mint egy celeb. Amikor kicsit elült az általa felkavart sz.rnak a szaga, akkor újra átkavarja, hogy mindenki biztosan megérezze.
Néha az az érzésem vele kapcsolatban, hogy komolyan vallja a régi mondást: " Annak van igaza, aki a leghangosabban kiabál."

A bírók pedig bizonyos tekintetben áldozatok. A fociban nincs "szereposztó dívány", mint a filmes szakmában, de ha lenne, akkor Mourinho tulajdonában lenne és nem azért, mert Ő lenne a Foci mindenható Ura.
Azért, mert jelenleg Ő az, aki a lapokat keveri, mint egy pókerjátszmában. Ehhez nagyon ért. Annál az előny, aki az első támadást vezeti - akit betámad az vagy védekezni kényszerül ezzel még több támadási felületet adva és José kezére játszva, a másik esetben nem reagál a támadásra, de azt meg senki sem bírja idegekkel sokáig pl.: Piqué.

Ez a bírók szemszögéből azt jelenti, hogy ha a "nagy José" bajnokság-szinten eláztat és megkérdőjelezi a képességeidet vagy az erkölcsi fedhetetlenségedet, akkor abban az esetben lesheted, mikor hívnak nemzetközi szintre BL-be, EL-be, válogatott meccsekre...

Ez igaz a munkaerőpiacon is: felvételizel egy helyre, elkérik a referenciáidat - a bírók esetében az általuk vezetett meccseket nézik - és megkérdezik rólad a korábbi főnökeidet. A bírók esetében pedig ugye, Mou elintézi a referenciát, mert állandóan telesírja a sajtót.
Pártatlan média pedig nem létezik.
Kép
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.11. 17:30:48

Ti valóban úgy ÉREZTÉTEK, de nem emiatt lettünk 3szor zsinórban bajnokok, többek között azért,mert amikor kellett helyretettük a Madridot a Klasszikusokon.

Idén nem csak érezzük a bírók szelét, hanem elég komoly, és egyértelmű jelek is vannak erre. Már ha egy-egy visszanézés annak tekinthető. Folyamatosan. Nem kell ezt érezni, mindenki látja.

Valamint Madridistákkal ellentétben mi elismerjük, hogy jogosan vezetitek a Ligát, azt nem,hogy ennyivel. Bírók nem adják meg a sanszot arra,hogy egy Nou Camp beli látogatás után kiélezett legyen a Liga.
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2012.03.11. 17:22:20

lluisllach89 írta:
ferninho írta: amit még mindig mondok, teljesen ugyanez volt a történet nem is olyan rég csak fordítva, ugyanígy vergődtünk mi is minden kis sza.on... ugyanez volt és tény, jobb a hímvessző másik oldalán állni, nagyon is.
Mekkora bohóc vagy :mrgreen:

A mííítikus Jo5é második évében megnyerjük ellenetek a szuperkupát, a kupából kiejtünk titeket, mellé behúztuk az európai szuperkupát, meg a klub-vb-t. Úgy, hogy közben nyerni jártunk Madridba. Soha rosszabb sz*pást :lol:
.
nah akkor tegyük helyre a dolgokat.
én ezt a bírókra értettem.
mi vergődtünk minden dolgon, mi úgy éreztük, hogy folyamatosan segít titeket a spori és ellenünk fújt.
ti vergődtök minden dolgon, ti úgy érzitek, hogy folyamatosan segít nekünk a spori és ellenetek fúj.

én erre használtam ezt a nem túl kulturált mondatocskát semmi másra.
azt hittem elég egyértelműre sikeredett, de tévedtem megint csak...
végig a bírókról beszéltem, nem is értem hogy jöhetett ez ide...
madridista
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2012.03.11. 16:58:03

Hiába a legjobb csapat a Barcelona, nem érzelem nélküli, fizikálisan tökéletes gépek játszanak benne.Azt a + motivációt, ami néha a meccsek eldöntéséhez kell, sokszor még a legjobb pszichológus csapat sem tudná megadni.
Egyszerűen nincs szerencsénk ebben a szezonban.A Madridnak is volt legalább annyi rossz meccse, mint nekünk, de megúszták a pontvesztéseket.Azt is tudom, hogy jobban harapnak, de a Rayo meg most a Betis ellen ez is kevés kellett volna hogy legyen, de nem lett.Fél méterről üres kapuba kihagyják ellenük a ziccert az utolsó percekben, a bírók is botrányosak.
Ha nem ilyen csapatunk lenne, 30 ponttal lennénk mögöttük ebben a szezonban.Tudom és látom én is, főleg az idegenebeli meccseken, hogy akadozik a gépezet.De nem lehet csak a csapatot hibáztatni ezért.3 éven keresztül lefociztuk a világot, olyan dominanciával és gyönyörű játékkal, ami ilyen hosszú távon még nem fordult elő a modern labdarúgásban.Emiatt várható volt, hogy az akarás és motiváció valamikor kicsit visszaesik, mellette pedig a világ legjobbját mindenki meg akarja verni, ellene akarja mindenki megmutatni.
De ha csak feleannyi szerencsénk lett volna (bírók is ideértendők), mint a Madridnak, akkor nyílt lenne a bajnokság.

Mourinho meg... Megint üzenget, Guardiola szerinte ugyanolyan mint ő... Valaki írta valahol, hogy az rendben van, hogy a vereséget nem tudja méltón viselni, de hogy a győzelmet sem?!??Ne legyünk bajnokok, de soha az életben ne ülhessen le ilyen ember a kispadunkra.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2012.03.11. 16:22:07

krumplibogár írta: Én pont a múltheti meccsünk óta tartom feleslegesnek a bírózást, mert szerintem idén ez volt a legrosszabb játékvezetés mégis nyetünk.Innentől kezdve ha mindig így játszottunk volna akkor nem lenne miről beszélni és akkor kit érdekelne hogy hogy és mennyit nyer a real.
Valóban a saját hátrányunkon bőven hozhatnánk, ha motiváltan álltunk volna hozzá egy-két meccshez, de a 10 pont másik fele meg azokban a szituációkban van, amit a Real meccseken fújtak, vagy éppen nem fújtak be.
Azon pedig a mi teljesítményünk sem tudott volna sokat változtatni
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2012.03.11. 16:03:08

Pavel írta: Majdnem mindenki azt írja, hogy jogos a 10 pont. Majd azt írják, hogy a bírók a pontokat vesznek el tőlünk
Ezt az egy sort kivéve teljesen egyetértek.Ahogy átfutottam,a többség pont,h azt írja,h jogosan vezetnek,mert stabilabbak,de éppen a 10 pont fór nem jogos.A hátrányunk magunknak köszönhető. A behozhatatlan hátrány viszont már nem feltétlenül...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2012.03.11. 14:05:10

Pavel!

Igazad van, igazából nem is tudom most hirtelen kire gondolsz,aki jogosnak tartja a 10pontot. Mert tegnap óta (is) kb mindenki azt írja, hogy maga az első helyük jogos, de ez a különbség nevetséges,és a bíráskodásnak köszönhető.

Többi résszel egyetértek.

Origos cikk az említett bíráskodásról. Igaz ez kicsit már túl egyoldalúan kezeli, de sok lényeg van benne.

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... e-egy.html
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
cyrax
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2009.08.19. 13:27:11

2012.03.11. 14:02:23

Pavel írta:...
Teljesen egyetértek. Ez az irreális különbség vastagon a sporik sara is. Engem sem érdekel a kiéhezett, fursztrált, most örjöngő halamakik kedve.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.03.11. 13:47:55

Gyerekek amit írtok az már unalmas.
El kellene dönteni, hogy miért vezet a Madrid 10 ponttal.
Majdnem mindenki azt írja, hogy jogos a 10 pont. Majd azt írják, hogy a bírók a pontokat vesznek el tőlünk.
Ne akarjunk már megfelelni az idetévedő madridistáknak.
A 10 pont nem jogos és ha a Madrid megnyeri a bajnokságot az számomra nem lesz teljes értékű.
Sokan írjátok, hogy nem kell bírózni. Kérdem én, miért? A nyilvánvalót tagadjuk, a saját szemünkkel látottakat.
Igen, nem játszunk úgy ahogy tavaly vagy azelőtt idegenben, de nem ezért vagyunk lemaradva 10 ponttal. Talán 2-3 pont lenne a reális.
A spanyol szövetség meg elmehetne a p*csába. A katalánoknak köszönheti, hogy EB és VB címvédők vagyunk, ha nem tetszik, hogy a katalán csapat jelenleg a világ legjobbja akkor ne hívjanak be egy katalánt se a válogatottba. Csak halkan jegyzem meg akkor még a csoportkör is necces lenne.
Pep-nek igaza van a bajnokság már elment. Igaz azt soha nem fogja kimondani, hogy a bírók miatt, de aki a szavak mögött tud olvasni és aki követi a meccseket azok nagyon is jól tudják.
E hozzászólást nem vitaindítónak szántam, csak már elegem van abból, hogy néhány madridista elvárja azt, hogy megfeleljünk nekik. Néhány Barca drukker is gondolkodjon már el, hogy kinek is szurkol. Személyeknek vagy a csapatnak.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.03.11. 13:12:51

Tételezzük fel, hogy a Madrid akkor is vezetné a bajnokságot, ha nem kapta volna meg a plusz X pontos ajándékcsomagot a bíróktól. (Bár azt hiszem, sokkal többször remegne meg a lábuk, ha csak 3 pont lenne az előnyük, szóval ki tudja: lehet, hogy nem vezetne semmit a Madrid)

A spanyol szövetségnek kényelmetlen, hogy mindig egy csapat (ráadásul egy katalán!) nyeri a bajnokságot évről-évre. Ezt én megértem, csak akkor is nevetséges viselkedés, hogy így segítenek. Legyen igazságosabb a pénzek elosztása, ne csak a legnagyobbak nyeljék le, és akkor máris izgalmasabb lehetne a dolog, nem kellene tudatosan manipulálni az eredményeket.

A bírók mint emberek is kisemberek, igazából nem bántom őket, mert olyan nincs, hogy mindig csak az egyik csapatot segítik hülyeségből, a másikat pedig nem: nyilvánvaló, hogy szövetségi nyomással lépnek pályára, más magyarázat nem igazán lehet.

Mourinho-n még meglepődni sincs kedvem. Remélem, megint betömjük a szennyes arcát egy ötössel.
socio66

2012.03.11. 13:04:39

krumplibogár írta: Én pont a múltheti meccsünk óta tartom feleslegesnek a bírózást, mert szerintem idén ez volt a legrosszabb játékvezetés mégis nyetünk.Innentől kezdve ha mindig így játszottunk volna akkor nem lenne miről beszélni és akkor kit érdekelne hogy hogy és mennyit nyer a real.
a múltkor is írtam,nonszensz elvárni a csapattól hogy sorozatban kompenzáljon a rossz bírói ítéletek miatt.
nem is vagyunk olyan formában,olyan motivációval felvértezve,mint az utóbbi három évben,és én úgy gondolom hogy az ellenfelek is sok esetben nagyon jól játszottak ellenünk,szerintem elég,ha a valenciát, espanyolt, bilbaot említem,azokon a meccseken ott lehetett hagyni két-három pontot.
továbbra is tartom,a többiekkel egyetemben,hogy a madridnak idén mindenképpen vezetnie kell a bajnokságot,csak baromira nem mindegy, hogy mennyivel. hetek óta teher nélkül,felszabadultan játszhatnak,mi pedig már félig-meddig feladtuk az egészet,nyugodtan bedobjuk a fiatalokat is, pihenünk a nagyobb feladatokra.
3-4 pont difi esetén,tudva hogy van még egy hazai klasszikus,más lenne a leányzó fekvése,teljesen nyílt lenne a bajnokság.
ezt elvették tőlünk,és engedtessék meg,hogy ezért a bírókat is okoljam,ne csak a csapatot,hogy nem játszunk idén is a legmagasabb szinten.
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2012.03.11. 12:50:13

Laudrup írta:Ez egy hozzászólás egy lelkes MU szurkolótól a sportfórumon és ez a majom állítólag egy egyetemi tanár Szegeden :lol:
Savanyú neki a szőlő, mert 2x vettünk el tőle a BL címet? :)
KépKép
krumplibogár
Barça B
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2011.10.30. 22:21:47

2012.03.11. 12:41:23

Na itt aztán van élet!
Nem olvastam el minden hozzászólást csak egy párat és gondoltam én is megosztom a véleményem mégha nem feltétlenül leszek népszerű miatta.
Azt én is úgy gondolom hogy Mourinho elérte a célját azzal hogy a tavalyi évet végig sírta.Azért egy bíróban szerintem benne van az egy real meccsen hogyha nem biztos benne 1000%-ig akkor inkább nem fújja be a realt sújtó ítéletet.
Sokan azt mondják hogy jó jó vezetne a real de nem ennyivel.Lehet hogy kicsit szorosabb lenne a bajnokság és nagyobb eredménykényszerben lennének nagyobb lenne az esélyünk de attól még ugyanúgy nyerhetnék a bajnokságot és utólag engem baromira nem érdekelne hogy mennyivel lett bajnok a madrid.
Én pont a múltheti meccsünk óta tartom feleslegesnek a bírózást, mert szerintem idén ez volt a legrosszabb játékvezetés mégis nyetünk.Innentől kezdve ha mindig így játszottunk volna akkor nem lenne miről beszélni és akkor kit érdekelne hogy hogy és mennyit nyer a real.
Szerintem így is vannak a Real kárára ítélt kétes dolgok főleg lesen állítják meg a játékosaikat amikor nem kéne de ez senkit nem érdekel ha úgyis nyertek.Fújnak ezek a bírók összevissza de erősen kétlem hogy szándékosan segíteni vagy hátráltatni akarnák bármelyik csapatot.
Nagy igazság hogy a győztesnek nem kell magyarázkodnia a vesztesnek meg felesleges.
Laudrup
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2011.12.28. 12:03:31

2012.03.11. 12:21:48

Svenskasport2012 március. 11, vasárnap 11:27 Válasz a hozzászólásra

sport

Svenska
A csabijét nem kellett befújni, nem volt teljesen szándékos, furán pattant fel a labda, na a rámoszé az már totál szándékos volt, bár elsőre úgy tűnt a combjára pattant, de nem, szándékosan úgy vetődött, hogy kézzel elüsse! Nem volt normális ramos, mert iker fogta volna és egy tökös bíró meg jogosan befújja a büntit és vsz 3-3!
Nem baj, nem bánkódom, a cél szentesíti az eszközt, sz*pjon a bárka!



Ez egy hozzászólás egy lelkes MU szurkolótól a sportfórumon és ez a majom állítólag egy egyetemi tanár Szegeden :lol:
Válasz küldése