Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Zsolti95
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2009.10.01. 14:32:32

2012.04.09. 16:10:58

kakasugynok007 írta:Még ha megnyerjük a klasszikust és a további meccseinket még akkor sincs meg a Liga.A Realnak egy döntetlent -vagy ki kell kapni amire kevés az esély- kell játszaniuk.
Szerintem nem lesz meg a bajnokság.

Szerintetek?

Ki ellen veszíthet pontokat a Real?
Szerintem az atletico, sevilla, athletic hármastól várhatunk segítséget de azért granadában sem lesz egyszerű nekik és a mallorca is kellemetlen ellenfél lehet még otthon is.
csak egyetlen botlás kell és ha itthon győzünk akkor vezetjük bajnokságot
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.04.09. 15:19:17

eric írta:Csak érdekességnek:
http://www.hatharom.hu/article/3e4894-e ... video?eb=1

Meresztem a szemem, de az istenért nem látom a "nagy lábralépést". Talán picit a sarkához hozzáért... ami után még lépett CR7 párat és elterült.

Az ellentábornál se látok nagyon hisztit emiatt a fórumokon... pont ezért érdekes, hogy erről a dologról cikk készült, mivel bármely meccsünkön találok 2-3 olyan szitut, ami ennél látványosabb és mégis benézte a bíró...

http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... ccsen.html

00:40-től egyértelműen látszik hogy csak műesés volt
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.04.09. 14:23:11

gergo9 írta: Raúl :) .
Remélem bekerül az EB-keretbe, mert ha Torres koma befér, akkor bizony(én is :mrgreen: ) Raúl is.
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.04.09. 13:47:33

http://www.youtube.com/watch?v=70VPxBFzC8E

Raúl :)
Az se mostanában lesz(elnézve a jelenlegi Madridi keretet) hogy egy madridi játékost ennyire tiszteljek,bírjam.
Abszolút helye van a spanyol válogatottban jelenleg.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.04.09. 13:29:13

Miért nem volt jó 22.-én, vasárnap 21:30-tól???
kedden chelsea.
Krojf
Az Év Forumozója 2007 & 2008 :)
Hozzászólások: 3182
Csatlakozott: 2006.05.25. 17:48:41
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2012.04.09. 13:24:15

csdewl írta:Hivatalos: Az El Clasicó április 21.-én szombaton lesz 20 órától!
Odavágva egy jó kis koncertnek.
Aznap egy Pink Floyd Tribute banda, a Lunatic Dogs játszik Balassagyarmaton a meccsel egyidőben.
Egyik kezemet máris harapom!
Miért nem volt jó 22.-én, vasárnap 21:30-tól???
K.
Blaugrana palocista maximalista!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.09. 13:22:28

morunho simán hozza goebbels szintjét (és remélem mindenki érti ezzel mire gondolok)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
K900
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2011.07.19. 19:10:29
Tartózkodási hely: "My heart is in Brazil, and the Nou Camp stadium".

2012.04.09. 13:14:59

Nyilatkozatok a hatháromról.

Cassilas-"Azt hiszem, még el is veszíthetjük a bajnokságot.A Barcelona is küzd, és még nincs vége a sorozatnak. De soha nem is mondtuk, hogy már megnyertük volna. A riválisaink is győzelemre törnek, így nem készülhettünk arra, hogy 8-10 pontos előnyből majd elleszünk."

Karanka.- "A játékvezetés? Nyolcvanezer ember láthatta, hogyan büntettek minket.Nyugodtak vagyunk, hiszen négy ponttal a Barcelona előtt állunk. Jó az öltözői hangulat, senki nem ideges. A következő meccsünkre koncentrálunk, a játékosaink alig várják, hogy tovább küzdhessenek a bajnoki címért."

Sztem is már megtörtek. :D
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.09. 13:13:42

levproff írta:Örülök a tegnapi pontvesztésüknek, de a házamat rátenném, hogy szerdán nem fognak bukni az Atma ellen. Amikor annyira várjuk, akkor sosem hibáznak..most is azért csak elég szerényen reméltük a pontvesztés.

Én inkább bízok egy jó Granadában, mint az Atmában, Bilbaoban, stb-ben. :)
Már bocsi, de akkor remélem csütörtöktől hajléktalan leszel :mrgreen:
Hát igen még így is 4 pont... egy esetleges Clássicos győzelemmel is 1 pont, szóval még így is távol van a címvédés, bár közelebb, mint eddig. Én inkább nem reméynkedek, mert akkor nagyobb a pofára esés. Még 10 pontnál, már elfogadtam, h nem lesz meg a bajnokság így csak duplán örülhetek neki, mert nem számítok rá.
Majd meglátjuk, ami tény Realnak nehezebb a sorsolása, de majd meglátjuk mit érükn ezzel. Mert mégiscsak a Real Madridról beszélünk...
Avatar
levproff
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2809
Csatlakozott: 2007.12.06. 13:15:26
Tartózkodási hely: Sopron

2012.04.09. 13:10:09

Örülök a tegnapi pontvesztésüknek, de a házamat rátenném, hogy szerdán nem fognak bukni az Atma ellen. Amikor annyira várjuk, akkor sosem hibáznak..most is azért csak elég szerényen reméltük a pontvesztés.

Én inkább bízok egy jó Granadában, mint az Atmában, Bilbaoban, stb-ben. :)
Kép
FC Barcelona: Més que un club! Visca el Barca!
Pep Team 2009 : Spanyol Bajnokság, Bajnokok Ligája, Spanyol Kupa, Európai Szuperkupa, Spanyol Szuperkupa, Klub VB!
Avatar
csdewl
Capitá del Barça
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2009.05.12. 08:05:35

2012.04.09. 13:08:39

Hivatalos: Az El Clasicó április 21.-én szombaton lesz 20 órától!
"a Futball nyer, ha a Barca nyer"

"Köszönetet mondok a Barcelonának.Egy ilyen nagy klub ilyen nagy futballistái foglalkoztak velünk..." - Franklin Lobos, egy kimentett chilei bányász.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.04.09. 12:45:40

Sokan azért túlzottan elkezdtek örülni ennek a 4 pontnak, amivel nincs is baj, elvégre sokkal kedvezőbb a helyzet, mint egy hónapja. De azért maradjunk a földön: ez a bajnokság még mindig a Madrid kezében van, és ezekkel a számolgatásokkal meg az a bajom, hogy elég sok a "ha".

HA megnyerjük a klasszikust, HA a Real játszik még legalább egy döntetlent, HA mi nem veszítünk egyetlen pontot sem...

Ennek ellenére én is örülök, nem is annak, hogy mi leszünk a bajnokok, csak jó látni, hogy kezdenek kicsit félni Madridban. Ahhoz képest, hogy 10 pontnál már azt számolgatták, mennyi kell a sorfalhoz... :lol:

Menni kell továbbra is előre, nyerni kell a meccseket, és a hazai klasszikuson meg kell mutatni, hogy mi vagyunk a jobb csapat! Ennél többet nem tehetünk, de ha ez sikerül, én maradéktalanul büszke leszek a fiúkra.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
OvaMind
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2007.09.28. 14:49:49

2012.04.09. 12:43:11

MR. TROMORT777 írta:Én úgy gondolom, hogy a Madrid összetört, vagy az összetörés határán van. Fáradtak fizikálisan és fejben is, és José nem az az ember aki képes őket visszahozni a szakadék széléről. Látható, hogy nagy a baj, és ez az érzés hatalmas nyomást tesz rájuk. Hiába a nagy Mou, ezt ő sem képes pozítv irányba fordítani. Ez a legfőbb baj az utóbbi évek Madridjával, fejben sztem rettentő gyengék. (sztem ezen kéne dolgozniuk, hogy az ilyen Pepe és Ramos féle magot teljesen kiírtsák a csapatból) Ha megy a szekér mki lelkes és küzd, de egy kis homokszemmel már vége az egész gépezetnek. Lehet, hogy ideiglenesen a hétközi meccsre nagyjából rendbe jönnek és akár kitömik az ATMA-t is, de erre kevés esélyt látok. Sztem többet fognak még bukni, és +3al is lehetünk bajnokok.
De viszont mi zseniálisan álltunk talpra. Guardiola és a nyilatkozatai szépen vették le a nyomást a srácaink válláról, de közben nem álltak le és kegyetlenül hajtottak. Beszélünk ebben a szezonban gyengébb teljesítményről, ehhez képest már van 3 kupánk, egy biztos döntőnk, egy BL-ünk ahol nagy favoritok vagyunk, akár Bayern akár Reál, és egy nyílt bajnokságunk, ahol hiába van pont előny a Madridnál, nállunk van a lélektani. Mi is vérszemet kapunk ettől a közelségtől. Van még egy mostanra egye javuló formánk, köszönhetően a forma időzítésnek. Egy Messink, akiről elég csak ennyit írni, úgyis tudja mki mit jelent ez. Egy atombiztos kp-nk, aki idén gólerős is. Villa is gyógyulgat, bár a szezonban lehet már nem tud vissza térni érdemlegesen. Van egy fejlődő Sanchezünk, Thiago-nk Cuenca-nk, Tello-nk akik a jövőben kulcs szerepet játszhatnak. Van még reményünk Pedroban is... legalábbs nekem. Mindezt úgy, hogy Abidal-t is elvesztettük... (bár nagyon hiszek benne, hogy vmi csoda folytán visszatérhet, mert egy csoda az az ember) Meg a bajnokságban elég sok hátrányos ítéletet szenvedhettünk el a bírók miatt is...
Egyszóval ha ezt nézem, nagyon jól alakul ez a szezon és történjék akármi, én idén is büszkén gondolok a Barcára. Mert mindent összevetve idén is zseniális ez a csapat!!! Visca Barca!
A Realnak jóval nehezebb a sorsolása, én így indoklom a pontvesztéseket. Egy Valencia ellen mindig benne van a pontvesztés.. meglátjuk, hogy alakulnak a továbbiak.. lehet, hogy ez a 4 pont még mindig sok, de most már nagy a nyomás a Realon. :)
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5215
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2012.04.09. 12:24:36

Végül április 21-én, 20:00-kor lesz az El Clasico. Kedvenc időpont :D
Kép
MR. TROMORT777

2012.04.09. 12:11:24

Én úgy gondolom, hogy a Madrid összetört, vagy az összetörés határán van. Fáradtak fizikálisan és fejben is, és José nem az az ember aki képes őket visszahozni a szakadék széléről. Látható, hogy nagy a baj, és ez az érzés hatalmas nyomást tesz rájuk. Hiába a nagy Mou, ezt ő sem képes pozítv irányba fordítani. Ez a legfőbb baj az utóbbi évek Madridjával, fejben sztem rettentő gyengék. (sztem ezen kéne dolgozniuk, hogy az ilyen Pepe és Ramos féle magot teljesen kiírtsák a csapatból) Ha megy a szekér mki lelkes és küzd, de egy kis homokszemmel már vége az egész gépezetnek. Lehet, hogy ideiglenesen a hétközi meccsre nagyjából rendbe jönnek és akár kitömik az ATMA-t is, de erre kevés esélyt látok. Sztem többet fognak még bukni, és +3al is lehetünk bajnokok.
De viszont mi zseniálisan álltunk talpra. Guardiola és a nyilatkozatai szépen vették le a nyomást a srácaink válláról, de közben nem álltak le és kegyetlenül hajtottak. Beszélünk ebben a szezonban gyengébb teljesítményről, ehhez képest már van 3 kupánk, egy biztos döntőnk, egy BL-ünk ahol nagy favoritok vagyunk, akár Bayern akár Reál, és egy nyílt bajnokságunk, ahol hiába van pont előny a Madridnál, nállunk van a lélektani. Mi is vérszemet kapunk ettől a közelségtől. Van még egy mostanra egye javuló formánk, köszönhetően a forma időzítésnek. Egy Messink, akiről elég csak ennyit írni, úgyis tudja mki mit jelent ez. Egy atombiztos kp-nk, aki idén gólerős is. Villa is gyógyulgat, bár a szezonban lehet már nem tud vissza térni érdemlegesen. Van egy fejlődő Sanchezünk, Thiago-nk Cuenca-nk, Tello-nk akik a jövőben kulcs szerepet játszhatnak. Van még reményünk Pedroban is... legalábbs nekem. Mindezt úgy, hogy Abidal-t is elvesztettük... (bár nagyon hiszek benne, hogy vmi csoda folytán visszatérhet, mert egy csoda az az ember) Meg a bajnokságban elég sok hátrányos ítéletet szenvedhettünk el a bírók miatt is...
Egyszóval ha ezt nézem, nagyon jól alakul ez a szezon és történjék akármi, én idén is büszkén gondolok a Barcára. Mert mindent összevetve idén is zseniális ez a csapat!!! Visca Barca!
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2012.04.09. 12:03:53

de azért ha csak a fizika egyszerű törvényeit nézzük
De ha már a fizika törvényeinél tartunk.Akkor meg kell jegyezni,h szerintem akinek rálépnek a sarkára vagy meglökik az nem így esik el.Ronaldo gyakorlatilag ugrott.:)Szerintem.(a labdaátvétel előtt ráléptek ugyan a lábára egy kicsit de nem hiszem,h ettől el kellett volna esnie vagy bármit fújni kellett volna a sporinak)

Bejön Mourinhoék húzása?Lassan a játékosok is elhiszik,h nem nyerhetik meg a bajnokságot,annyit hallják már ezt az edzők szájából... :)
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.04.09. 11:56:03

recrea írta:
eric írta:Csak érdekességnek:
http://www.hatharom.hu/article/3e4894-e ... video?eb=1

Meresztem a szemem, de az istenért nem látom a "nagy lábralépést". Talán picit a sarkához hozzáért... ami után még lépett CR7 párat és elterült.

Az ellentábornál se látok nagyon hisztit emiatt a fórumokon... pont ezért érdekes, hogy erről a dologról cikk készült, mivel bármely meccsünkön találok 2-3 olyan szitut, ami ennél látványosabb és mégis benézte a bíró...
Látszik az egyik lassításból, hogy a sarkára lép a védő. CR-nek abban a pillanatban kellett volna esnie, utána lépett még kettőt-hármat és dobta magát, mert látta, h nem éri el, hiszen kibillentették, csak abban a pillanatban úgy érezte, hogy meglesz a labda. Mondhatnám, h előnyszabály.
nem tiszem védeni ronaldót, se a real madrisot, minek is tenném, de azért ha csak a fizika egyszerű törvényeit nézzük, a játékost nem tud abban a tizedmásodpercben össeeni mikor a sarkára lépnek. a kontaktus után van egy kis plusz idő, ronaldo ez esetben még tudott lépni kettőt-hármat.

simán fujhato lett volna - szabadrugásként.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
RELOAD
Barça B
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2009.09.21. 17:26:54

2012.04.09. 11:50:25

Andris írta:
Stalkyard írta:
RELOAD írta:Ennyire még a Barcának sem szurkoltam soha. :D
Büszke lehetsz magadra... :roll:
Felteszem költői túlzás volt.
Ott a pont! :wink:
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.04.09. 11:40:26

Csak a 2. félidőt néztem, de teljesen megérdemelt az x mindkét oldalon. Nyerhetett volna a Valencia, de ugyanígy a Real is. Hatalmasat játszottak a denevérek, le a kalappal! Végre megszorongatták a Realt!

És ennek a legutóbbi 3 x-nek egyértelműen a fásultság az oka. Nem lehet egész évben ugyanazzal a kezdővel tönkreverni a mezőnyt. Egy ideig működött, de törvényszerű volt hogy a Madrid is elfárad és pontokat veszít.

Pep ismét zseniálisan időzített. Megint volt egy rosszabb februári időszakunk, de az idény végére ismét kiegyensúlyozottá váltunk, és frissebben, jobb formában vághatunk neki az idény döntő szakaszának. Ez sokat számíthat!
Ezzel együtt a mi legfontosabb feladatunk nem az hogy a Real pontvesztéseire várunk, hanem hogy megnyerjük a hátralevő meccseinket beleértve a klasszikust is! Mert ez esetben nem tudom elképzelni hogy ne mi legyünk a bajnokok. És a Pep érában ennek a bajnoki címnek örülnék a legjobban. Sokan már elkönyvelték 10 pontnál hogy eldőlt a Liga, és a legtöbb Real drukker(tisztelet a kivételnek!) bizony eléggé nagy arccal hangoztatta hogy zsebben a bajnokság.

Visca el Barca :!:
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2012.04.09. 11:36:21

recrea írta:
eric írta:Csak érdekességnek:
http://www.hatharom.hu/article/3e4894-e ... video?eb=1

Meresztem a szemem, de az istenért nem látom a "nagy lábralépést". Talán picit a sarkához hozzáért... ami után még lépett CR7 párat és elterült.

Az ellentábornál se látok nagyon hisztit emiatt a fórumokon... pont ezért érdekes, hogy erről a dologról cikk készült, mivel bármely meccsünkön találok 2-3 olyan szitut, ami ennél látványosabb és mégis benézte a bíró...
Látszik az egyik lassításból, hogy a sarkára lép a védő. CR-nek abban a pillanatban kellett volna esnie, utána lépett még kettőt-hármat és dobta magát, mert látta, h nem éri el, hiszen kibillentették, csak abban a pillanatban úgy érezte, hogy meglesz a labda. Mondhatnám, h előnyszabály.
Semmi se volt. Az se egyértelmű hogy hozzáér-e egyáltalán, de utána veszi még át a labdát, és a 2. labdaérintését rontja el. Utána hiszti, és elmaradt egy sárga neki. Ennyi történt, nem több. Karanka megint bírózik, az a jó amíg erre fogják :) Jó kis meccs volt, mindkét csapat nyerhetett volna, szerintem igazságos eredmény is született.
blaugrana1201
Barça B
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2009.05.02. 18:45:21

2012.04.09. 11:35:09

andris871120 írta:
eric írta:Csak érdekességnek:
http://www.hatharom.hu/article/3e4894-e ... video?eb=1

Meresztem a szemem, de az istenért nem látom a "nagy lábralépést". Talán picit a sarkához hozzáért... ami után még lépett CR7 párat és elterült.

Az ellentábornál se látok nagyon hisztit emiatt a fórumokon... pont ezért érdekes, hogy erről a dologról cikk készült, mivel bármely meccsünkön találok 2-3 olyan szitut, ami ennél látványosabb és mégis benézte a bíró...
Ha rá is lépett vagy hozzá is ért, utána még lépet hármat majd elesett!! Tényleg nagy szégyen ha ezen kezdenek el vitatkozni...
Sztem meg csak a s*ggét fogta meg a védő....Ronci azt hitte akar vmit ezért le is feküdt...Na jó szemét voltam :lol:
andris871120
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.06.25. 18:03:08

2012.04.09. 11:00:29

eric írta:Csak érdekességnek:
http://www.hatharom.hu/article/3e4894-e ... video?eb=1

Meresztem a szemem, de az istenért nem látom a "nagy lábralépést". Talán picit a sarkához hozzáért... ami után még lépett CR7 párat és elterült.

Az ellentábornál se látok nagyon hisztit emiatt a fórumokon... pont ezért érdekes, hogy erről a dologról cikk készült, mivel bármely meccsünkön találok 2-3 olyan szitut, ami ennél látványosabb és mégis benézte a bíró...
Ha rá is lépett vagy hozzá is ért, utána még lépet hármat majd elesett!! Tényleg nagy szégyen ha ezen kezdenek el vitatkozni...
FCB.Gabesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2011.01.27. 19:19:12

2012.04.09. 11:00:11

csak arra gondolhat h fogja a mezét 53-nál én csak azt látom,de nevetséges :Dxd
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2012.04.09. 10:59:22

A Realnál most van az a leülés, ami nekünk jan-febr. szokott lenni, vagyis bőven bene van, hogy az athletico-sevilla-bilbao hármasból legalább egy X kijöjjön + a klasszikust behúzzuk és akkor már az utolsó 3 fordulóban csak meg kell tartani az előnyt!!! nagyon közel került a liga!!! pár hete én sem hittem benne, de most úgy érzem, ezt a madridot meg lehet fogni a fenti hármas valamelyikének!!! nagyon bízom Bielsában!!! a klasszikust most KÖTELEZŐ megnyerni!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.04.09. 10:58:35

eric írta:Csak érdekességnek:
http://www.hatharom.hu/article/3e4894-e ... video?eb=1

Meresztem a szemem, de az istenért nem látom a "nagy lábralépést". Talán picit a sarkához hozzáért... ami után még lépett CR7 párat és elterült.

Az ellentábornál se látok nagyon hisztit emiatt a fórumokon... pont ezért érdekes, hogy erről a dologról cikk készült, mivel bármely meccsünkön találok 2-3 olyan szitut, ami ennél látványosabb és mégis benézte a bíró...
Látszik az egyik lassításból, hogy a sarkára lép a védő. CR-nek abban a pillanatban kellett volna esnie, utána lépett még kettőt-hármat és dobta magát, mert látta, h nem éri el, hiszen kibillentették, csak abban a pillanatban úgy érezte, hogy meglesz a labda. Mondhatnám, h előnyszabály.
Válasz küldése