Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
14
74%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
21%
Csak a harmadik hely jön össze
1
5%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 19
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.10.01. 15:48:06

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Bogdán Ádám (Bolton), Király Gábor (1860 München), Megyeri Balázs (Olimpiakosz)

Védők: Halmosi Péter (Szombathelyi Haladás), Juhász Roland (Anderlecht), Kádár Tamás (Roda), Korcsmár Zsolt (Brann Bergen), Lipták Zoltán (Győri ETO), Mészáros Norbert (DVSC-Teva), Takács Ákos (Győri ETO), Varga József (DVSC-Teva)

Középpályások: Dzsudzsák Balázs (Dinamo Moszkva), Elek Ákos (DVTK) Gera Zoltán (WBA), Gyurcsó Ádám (Videoton), Hajnal Tamás (VfB Stuttgart), Koltai Tamás (Győri ETO), Koman Vladimir (FK Krasnodar), Pátkai Máté (Győri ETO) Pintér Ádám (Real Zaragoza), Szakály Péter (DVSC-Teva)

Támadók: Németh Krisztián, (Roda) Szabics Imre (Sturm Graz), Szalai Ádám (Mainz)


Egervári edzőbá(b) ismét nem rakta be Huszit (tudom,hogy lemondta már egyszer,de ha Gera esetében kb. könyörgött neki a vén ember,akkor ugyanezt a szívességet megtehetné,egy élete formájában lévő játékos esetében is) Örülhetünk ha 2 meccsen összejön 2pont,az észtek nem véletlen pótselejteztek,a törökök meg egyszerűen jobbak mint mi...persze a remény hal meg utoljára,de vhol remélem,hogy ez a poshadt magyar kula még előbb,amit mi válogatottnak gúnyolunk,mert akkor hátha lesz egy kis változás,és Elek meg Vanczák szintű bohócok,nemhogy a kezdőben,de a keretben sem lesznek,mert a hányinger fog el ha meglátom őket a csapat közelében...egyébiránt az jó,hogy Tőzsért beválogatta a f*szrajzoló...ja várjunk csak,mégsem...grat...

VISZONT KUMMA SZERETHETŐ A CSAPAT!!!!!! vagy mégsem..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.09.13. 22:47:43

Mindent leírtatok, igazából talán barca99 írta, hogy olyan dolgokról "álmodozunk" aminek kicsi az esély, ráadásul egyszerűen nincs is felépítve semmi, ami megteremtené a dolgokat.Lehet itt hangzatos akadémiákat kitalálni, de amíg maga a játékos képzés nincs meg, addig nincs miről beszélni.Sajnos nincs kiválasztás, sokszor azok a gyerekek kerülnek be a csapatokba, akik "tejelnek" s a legnagyobb baj, hogy taktikailag még mindig 0 felé konvergálunk.Egyszerűen a játékosok nem tudják bizonyos meccsszituban mit kell csinálni.

Valaki ezt is írta, s abszolút jó meglátás, hogy a kontrához olyan játékosok is kellenek, s ehhez még hozzájön, hogy a védekezés sem olyan, hogy kimegyünk aztán védekezünk, annak is megvan a szabálya, s pontos együttes mozgás kell hozzá, amit gyerekkorban el kell sajátítani.Mint már írtam egyszer példának, mi anno edzésen kb annyit csináltunk, bemelegítés, labdás gyakorlat, játék, levezetés, csókolom, lehet menni zuhanyozni.S pl mikor kint voltunk ifjúsági tornán, PSG-nél már a 10-12 éves gyerekek is szinte csak azt csinálták, játék, edző fél percenként síp, mindenki leáll, megfogta a hibázó kölök kezét, na fiam neked ide kellett volna állnod, aztán ugyanezt 10szer leszimulálták.Nálunk már ott kezdődik, hogy ehhez hiányzik, aki észrevegye, biztos forrásból tudom, hogy az ilyen-olyan licences edzőképzésen, nagyon jó kis...Bulik szoktak menni, s vannak aki megtudják mutatni óriási tehetségüket, pálinka ívásban....

Én úgy látom, nálunk a szakmának is valahol ez a posvány jó, mert addig lehet új dolgokat kitalálni, s elhitetni az emberekkel, s közben pénzt...khm lenyúlni.Az meg hogy majd Sousa vagy valaki leüljön...ÁÁÁ jönne a szokásos irigység, mi okosabbak vagyunk, nem kell külföldi edző, ahogy Bognár Gyuri is elmésen elmondta egyszer......

És akkor még plusz olyan dolgokról nem is beszélek, hogy manapság már nem nagy ördöngőség szuper atlétákat kitermelni, s leszedni a szalagról, nálunk ez is gyerekcipőben van, nincs meg a sportolók már gyerekkortól való képzése ezen szinten sem, étrend leszabályozás, táplálék kiegészítők stb.Ezt arra írtam, hogy a gyerekek kicsik stb (hozzáteszem ma már gyerek sincsen, s ezt nem gúnyosan írom
Pl ismerősöm jött Franciaországból, s első kérdése az volt, ebben az országban nincsenek gyerekek????Nem látni az utcán gyerekeket, s tényleg Pesten is egyre kevesebb kölköt látni :roll: ).

Az egészet szisztematikusan fellehetne építeni, de ahhoz le kellene dózerolni is mindent.S amíg vannak emberek akiknek érdekük, hogy jobb ne legyen, addig marad a szerethető csapatunk :D S a kínos nevetés....
Kép
Kép
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.09.13. 22:16:24

Game90 írta:Csak nekem nem hiányzik ez a 24 csapatos EB? Az idein is voltak kutyaütő válogatottak, most lesz +8 csapat, nem hiszem, hogy emelni fogják a színvonalat...
Majd meglátjuk milyen lesz, én azért megnéztem volna most is a svájciakat ( :mrgreen: ), a belgákat, a szerbeket (bár mindig hatalmas pofáraesés az ő szereplésük, bármennyire jó nevek alkotják), de a macedónoknál és a bosnyákoknál is vannak olyan emberek, akik miatt érdemes a tévé elé ülni.

Plusz jó eséllyel mi is kijutunk, amit szintén nem bánnék.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2012.09.13. 22:11:13

kurdt írta: Szerintem kijutunk a 2016-os EB-re. 24 csapat jut arra már ki, tehát szinte tényleg csak az nem, aki nem akar.
Csak nekem nem hiányzik ez a 24 csapatos EB? Az idein is voltak kutyaütő válogatottak, most lesz +8 csapat, nem hiszem, hogy emelni fogják a színvonalat...
Forcabarca8 írta:Egervári be van betonzova,hisz már "Szerethető" lett a válogatott neve,a FourFourTwo úgy használja a tizenegyünkre,mint a németek a Nationalelfet. Kár,pedig lehetne olyan keretet összerakni,ami tényleg szerethető lenne..
Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2012.09.13. 19:42:01

Capon írta:
recrea írta: a középhátvéd hatalmas hiány poszt az országban: a mai gyerekek alacsonyak, vékonyak...
Már jó pár évvel ezelőtt is ezt hallottam egy jó barátom tanárától.
Faipari iskola, és azt mondja, hogy hihetetlen sehogy sem néznek ki a mai srácok a gépek mellett. Aztán volt osztályfőnökömmel is összefutottam és ő is ugyan ezt a dolgot említette, hogy sokkal alacsonyabb az átlag magasság.
Te is ezt hozod fel, tényleg lehet benne valami.
OFF vége.
ez nem igaz :)

szerencsémre nb2 es utánpótlás bajnokságban focizok.
Sopron,Hali,Gyirmót, ZTE,Motim középhátvédjei mind benga állatok...16 évesen.
Én 183 centi 86 kiló vagyok(szintén középhátvéd) és szinte mind nagyobb darab. Az u-19 es korosztályról nem is beszélve.
Abi & Tito
Avatar
MessiFan91
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2012.01.09. 12:01:39
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti, Románia

2012.09.13. 19:39:17

Egervári Sándor kb. olyan, mint Kondás Elemér. NB1-ben még jó edző lenne, de nemzetközileg már nem megy neki. Ami még baj vele szerintem, hogy hagyja, hogy beleszóljanak a dolgába. Mezey Györgynek főleg, de szerintem a játékosoknak is.
Nem nagyon tudok olyan magyar edzőt, aki jó lenne a válogatott szövetségi kapitánynak, ezért szerintem külföldi edzőt kellene hozni. De lehet, hogy csak én nem ismerek nagyon jó magyar edzőt.
Arra gondoltam, hogy talán Paulo Sousa kellene a válogatott szövetségi kapitányának. Lehet, hogy hülyeségnek hangzik, meg a viselkedése sem válogatotthoz méltó, viszont szakmailag szerintem jó edző. A védelmünkkel kellene valamit tenni, ő meg ért a védekezős focihoz :) De ez csak egy ötlet, hogy ő is jöhetne.
Egyébkét attól félek, hogy az lesz majd, hogy elküldik Egervárit, de helyette megint egy középszerű edzőt hoznak. Remélem, nem lesz igazam
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2012.09.13. 19:36:07

recrea írta: a középhátvéd hatalmas hiány poszt az országban: a mai gyerekek alacsonyak, vékonyak...
Már jó pár évvel ezelőtt is ezt hallottam egy jó barátom tanárától.
Faipari iskola, és azt mondja, hogy hihetetlen sehogy sem néznek ki a mai srácok a gépek mellett. Aztán volt osztályfőnökömmel is összefutottam és ő is ugyan ezt a dolgot említette, hogy sokkal alacsonyabb az átlag magasság.
Te is ezt hozod fel, tényleg lehet benne valami.
OFF vége.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.09.13. 19:19:15

Amit bali ír, azok nagyon okos gondolatok, sok mindenben megelőzött, amit írni akartam.

"Végy egy jó kapust!"
"A foci alapja a védekezés!"

Ezek nem csak üres frázisok, hanem kőkemény igazságok. Először védekezni kell megtanítani a csapatot, az mindennek az alapja. Több esetben is bizonyítást nyert, h bunker focival és kontra játékkal egy bizonyos szintig el lehet jutni, bizonyos eredményt el lehet érni.

Abban viszont nem értek egyet, h könnyebb hátvédet nevelni. Utánpótlásból tudom, h pl. a középhátvéd hatalmas hiány poszt az országban: a mai gyerekek alacsonyak, vékonyak, egyrészt kell testalkat, ahol ez megvan, az a gyerek nem elég labda ügyes, ezen kívül átlagon felül kell fejelni. Végül egyik gyerek álma sem az, h védő legyen.

Épp kérdezni akartam, h mitől szerethető a válogatott? Hogy akar, küzd? Alap!
Hogy szerény, alázatos? Alap! Akar támadni? Alap!
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.09.13. 18:48:29

bali 15 írta: Mellesleg, jó munkabírású védőket sokkal könnyebb kinevelni mint acsatárzsenit. Bár csatárzseninek a tudása az nagyrészt elsajátítható viszont a maradék az az öszönös tehetség ami itt nemigen van.
Szóval szerintem át kellene váltanunk az esélytelen csapatok bunkerfocijára.
Van igazság abban, amit írsz; de a jelenlegi csapat erre is alkalmatlan. És ha még lennének jó védőink is, akkor is kellene valaki aki elindít egy normális kontrát; gyors, vagy legalább beadni tudó szélsők, és egy csatár, aki belövi a helyzeteket.
Az általad említett Görög válogatottnál, vagy éppen a friss BL-győztes Chelseanél ez megvolt.
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2544
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2012.09.13. 18:24:11

Gondolom már ti is észrevettétek azt, hogy az egyetemes labdarúgásban két féle felfogás létezik.

1. Nyerjünk úgy, hogy több gólt lövünk.

2. Nyerjünk úgy, hogy kevesebb gólt kapunk be!


Mi úgy gondoljuk, hogy bizonyos múltbéli dolgok miatt mindenáron az első felfogásban kell pályára lépni.
És hát uraim itt van a kutya elásva.

A jelenlegi magyar labdarúgás színvonalából adódólag egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak azt, hogy azzal az optimizmussal lépjünk pályára, hogy "majd úgyis több gólt lövünk mint ők."

Meg, hogy egy csapat csak akkor szerethető ha az támad, meg szépen játszik. Ez baromság.
Ezt a sznobságot szerintem csak a brazilok engedhetik meg maguknak.

Egy csapat akkor szerethető, ha az GYŐZ! Legalább is annak a közösségnek amelyiket képviseli.

Szóval én azt javaslom, hogy az utánpótlás, ami amúgy is [auto_cenzúra], de úgy kellene rendezni a dolgokat, hogy a védekező szellemű játékot tanítsák.

Mellesleg, jó munkabírású védőket sokkal könnyebb kinevelni mint acsatárzsenit. Bár csatárzseninek a tudása az nagyrészt elsajátítható viszont a maradék az az öszönös tehetség ami itt nemigen van.
Szóval szerintem át kellene váltanunk az esélytelen csapatok bunkerfocijára.

Ott vannak például a görögök. Lehet, hogy az egész világ gyűlölte őket 2004-ben. De szerintem azért a görögök örültek a sikernek. Nem hallatszott el olyan, hogy "lemondnunk az EB trófeáról mert bunkerfocival nyertük el". KIT ÉRDEKEL? Győztek. Ennyi....
:roll:

Nekünk is ezt kéne tenni.

Szerk: tudom, hogy csak én is egyike vagyok annak a 10 millió magyarnak aki a bőrfotelből jobb szakembernek gondolja magát mint Egervári Sándor, de a görögök példáján szerintem el kellene gondolkodni...
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.09.13. 17:55:50

visca el barca írta: hosszú hosszú évek óta megy a parasztvakítás, de aki egy kicsit is tisztában van a magyar foci értékével (illetve annak hiányával), az tudja h az elkövetkezendő 20 évben nem jutunk ki sehova.
Szerintem kijutunk a 2016-os EB-re. 24 csapat jut arra már ki, tehát szinte tényleg csak az nem, aki nem akar. Igaz, egyelőre ez a csapat úgy néz ki, mint aki nem akar. De az biztos, hogy nem tud. Szerintem egy darab igazán jó játékos nincs a csapatban. Van Gera, aki már kifele megy, van Dzsudzsák, akiről már én sem tudom, hogy mit gondoljak; van Priskin, akinél régen láttam rosszabb csatárt (ha egyáltalán) és vannak ezek az ígéretek, mint Koman, Németh, Korcsmár meg még ki tudja kicsoda...

Ezektől semmilyen komoly eredményt nem érdemes elvárni, de arra jók lehetnek, hogy egy 53 csapatos mezőnyből bekerüljenek a "legjobb" 23-ba. Egy kis szerencse* kéne hozzá, meg hogy ne kívülről irányítsák a válogatottat...

*szerencse: egy ideje ki is van szúrva velünk, megint Hollandiával meg két másik erősebb csapattal vagyunk egy csoportban. Közben most néztem meg, hogy van például egy ilyen selejtezőcsoport: Szlovénia, Svájc, Izland, Albánia, Norvégia, Ciprus.
Vagy: Bosznia, Görögország, Szlovákia, Liechtenstein, Lettország, Litvánia
Ebből 12 csapatból körülbelül tízet soha az életben nem akarnék semmilyen világversenyen látni, legalább kettő mégis ott lesz. Miért ne kerülhetnénk egyszer mi is egy olyan csoportba, hogy Görögország, Szlovénia, Albánia, Feröer-szigetek, San Marino? Itt sem lennénk első számú esélyesek, de még mindig jobb, mint bármi az elmúlt 10 évből...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2012.09.13. 17:52:18

Fájdalmas úgy vereséget szenvedni, hogy az ellenfél kb. 60%-át nyújtotta valódi önmagának. A gólok mindegyikét mi magunk adtuk a hollandoknak, akik semmi különöset nem csináltak a meccsen, egyszerűen kegyetlenül kihasználták a hibáinkat. Azaz a [auto_cenzúra] mi magunk tettük fel, nem a hollandok zsenialitása kellett az 1-4-hez... Ez nem csak elszomorító, hanem felháborító. Maga a csapatösszeállítás is érthetetlen, Vanczák balhátvéd, aki a jobboldalt játszott, Elek középpályás, Lipták nem válogatott-szintű játékos, a Juhászon kívül még értelmes védő, Korcsmár pedig a középpályán játszott... A támadójátékunk nulla volt, bár Priskin berakása jó ötlet volt, mert sokszor megkavarta a hollandokat, ám ő nem az a szint, hogy egyedül felvegye az ellenfél védőivel a versenyt. Észtország ellen lehet keresnivalónk, Románia és Törökország nagy falat lesz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.09.13. 17:26:36

Forcabarca8 írta: Vannak itthon is jó játékosok,de akik maradnak,azokból hiányzik a vágy,hogy magasabb szintre jussanak el.
nem, ők csak szimplán ennyit tudnak és sehova nem kellenek külföldön. rengeteg túlsztárolt játékosunk van, jól látja ezt pl. szóza is, nem véletlenül zavarta el az elek féléket fehérvárról.

hosszú hosszú évek óta megy a parasztvakítás, de aki egy kicsit is tisztában van a magyar foci értékével (illetve annak hiányával), az tudja h az elkövetkezendő 20 évben nem jutunk ki sehova.

egy dzsudzsákkal meg egy egy juhásszal nem lehet semmit elérni. ha rajtuk kívül lenne legalabb 6-7 jó játékos talán, de amíg vanczák, tőzsér, elek, priskin meg a többi botlábú van színen addig felejtős az egész.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Forcabarca8
Capitá del Barça
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.02.01. 11:47:15

2012.09.13. 17:04:40

Nevetséges, ami itthon folyik. A politikát nem keverném bele,de a hasonlóságot nem nehéz észrevenni: parasztvakítás felsőfokon,a rosszul működő dolgokról hazudnak,ami jó,azt meg túlértékelik. (tisztára mint a kommunizmusban)

Ez az Egervári akkora egy kamu ember,nem véletlen,hogy ő ül ott. Nem azért mert egy tactical genius lenne vagy olyan jó motivációs képességgel rendelkezne mint Pep,hanem mert egy bábu. Egy karakteres edző nem engedte volna hogy a nemzetközi szinten egyik legértékesebb játékosunk eltűnjön a válogatott közeléből,mert nem értékelték eléggé. Egy realista edző tudná,hogy a magyar ligából senkit se szabadna behívni a válogatottba,mert akiben bármi lehetőség is van,az megy külföldre. Vannak itthon is jó játékosok,de akik maradnak,azokból hiányzik a vágy,hogy magasabb szintre jussanak el. Ilyenekre nem szabad építeni,mert fejben biztos kevesek. Az a baj,hogy a vezetésnek pont jó ez,ahogy van. Egervári be van betonzova,hisz már "Szerethető" lett a válogatott neve,a FourFourTwo úgy használja a tizenegyünkre,mint a németek a Nationalelfet. Kár,pedig lehetne olyan keretet összerakni,ami tényleg szerethető lenne..

Kicsit már unom,hogy kettős érzésekkel ülök le meccset nézni: szorítok a csapatért - mint minden magyar sikerért - de jó lenne,ha beütne a változás. Mert szükség van rá. Mert igény van rá. Mert megérdemlik azok az emberek,akik még mindig kiállnak a csapat mellett, akik kijárnak a meccsekre, akik büszkén veszik fel a címeres mezt.
Kép
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2012.09.13. 17:00:11

Gareth Tello írta:Nem láttam sem a románok, sem a törökök meccsét, így nem tudom, milyen játékerőt képviselnek, de ha így folytatjuk, igencsak nehéz lesz elérni a második helyet a csoportban.
Ez a probléma, hogy elhitetik velünk, hogy van esélyünk a második helyre. Nem, nincsen, legfeljebb szerencsével, ha bejönnek az olyanok, mint a 2-1-es finn meccs. De egy komolyan vehető csapatnál nem igazán fér bele, hogy olyan gólokat kapjon, amiből mi négyet kaptunk.

Szerintem a törökök előrébb vannak mint mi, a románok nincsenek hátrébb, az észtek meg az Eb-ért pótselejteztek legutóbb...
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.13. 16:35:30

Valahogy mindig ez van, ha megy az a szöveg, hogy "Most gyenge a holland csapat, el lehet kapni őket... Jobban együtt van a magyar válogatott... Az Oranje gyenge pontjai... Meglehet a döntetlen..." stb., mindig jön rá válaszul egy szép kis leégés.
A védelem egészen nevetséges szinten űzte a futballt, Eleket nem tudom, miért erőlteti Egérvári, Juhász-Lipták is gyengén játszott, Vanczák sem sziporkázott, az meg hihetetlen, hogy nem tudunk találni egy olyan csatárt, aki tud normálisan befejezni.
Nem láttam sem a románok, sem a törökök meccsét, így nem tudom, milyen játékerőt képviselnek, de ha így folytatjuk, igencsak nehéz lesz elérni a második helyet a csoportban.
Október 12.: Észtország - Magyarország.
Október 16.: Magyarország - Törökország.
Kell egy csapat...
socio66

2012.09.13. 16:11:40

nekem az tetszett a legjobban, amikor az andorra meccs után a nemzeti sport megtalálta az új szuper jobbhátvédünket vanczák vili személyében.
sokszor mondjuk hogy nincs már lejjebb, de nekünk valahogy mindig sikerül ezt felülírni.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.09.13. 12:33:43

Ez valami egészen megdöbbentő :

"Miután a keret a rövid hétvégi szabadság után visszatért Telkibe –, azt a kérdést kapták a játékosok Egerváritól: döntsék el, hogy le akarják-e támadni Hollandiát, vagy inkább visszaállnak."

Mi az,hogy a szövetségi kapitány ilyet kérdez azoktól,akiknek ő a fönőke?
Egy ilyen kérdés után az én edzőmnek semmi hitele nem lenne a szememben...NEVETSÉGES.
Ez valami egészen megdöbbentő :
Ha ez igaz,akkor sürgősen fel kell állítani,és magyar edzőt a válogatott kispadjára NEM SZABAD tenni,mert mind1ik csak egy Mezey báb,az ő szakértelmét meg láthatjuk,és nyögjük is az elmúlt 25 évben:)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.09.12. 20:27:06

Jah az meg a másik,hogy hogy van képük elkérni ennyi pénzt a jegyekért? ez brutális összeg,és amit kapsz érte,az egy nulla!!
és nem a meccsre gondolok,az olyan amilyen,hanem az egész létesítmény állapotára. én szívesen kimennék minden válogatott meccsre,de abszurd árak vannak. 3500 a legolcsóbb?? kicsi a pálya vonalában meg már 6000es jegyeket vesztegetnek. :roll:
botrány,nem tudom ezt az uefa/fifa határozza e meg,ha igen elnézést,de ha az MLSZ,akkor szégyelljék magukat,hogy a nemzeti válogatottat is csak pénzszerzési formának tekintik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.09.12. 20:18:41

Majdnem kimentünk tegnap a meccsre, de a 3.500 Ft-os jegyek elfogytak, és úgy gondoltuk, h 6.000 Ft-ot már nem ér meg a meccs. Utólag, még a szabadidőmet is sajnáltam volna.

Elkezdtem nézni tv-n, aztán 30 perc után úgy döntöttem, h párom átkapcsolhatja a sorozat+-ra, mert az is színvonalasabb. Olvasom utána, h bohóc gólokat kaptunk, egyetértőleg bólogatok, úgy bammeg, h a 3 kapott gólt nem is láttam, nekem már a két fejes gól is a nagy hiba kategóriába tartozik, de az utolsó kettő kb. Eurosport karácsonyi adás.

Mi alapján gondolja itt akárki is, h megverjük a törököket és/vagy a románokat? Ezt komolyan kérdezem, mert nagyon kevés értékelhető megoldást láttam tegnap (is), nehéz elképzelnem, h ennél még lehet gyengébben focizni.

Egyébként Hollandia lakossága nem kevesebb a miénknél, a területe, ami fele akkora. Ettől függetlenül lesajnáltuk őket az EB-n: öregek, nem motiváltak, nincs utánpótlás, ez meg ez mit keres ott, erre elővesznek 10 fiatalt, aztán lötyögve rúgnak nekünk négy gólt. Nincs utánpótlás...aha. Szerintem nyerik a csoportot, és kétségünk se legyen, összeállnak Brazíliára.

Engem 15 éve szívatnak, h majd most...ahelyett, h kimondanák: nincs reális esélyünk a kijutásra. A fifa ranglista meg egy vicc, nem a futball tudás alapján készül. Agymosás, néphülyítés, a múltból élünk.

Vesztes, mentálisan gyenge, bravúrra képtelen magyar válogatott vagyunk, kb. mint a pannon puma. :D Hozzáteszem, szeretem őket és szurkolok nekik.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.09.12. 16:08:41

Mihu írta:Ezt a bekezdést viszont nem igazán értem. Mire gondolsz, hogy erről ennyit? Kifejtenéd bővebben légyszives? :roll:
Mit akartam mondani? Náluk a tehetségekből futballisták lettek... Pedig aztán a ghánai fociban mekkora lehetőségek vannak. Nekünk meg van egy Komanunk, aki senkinek sem kell, van egy Németh Krisztiánunk a góljait szökő évente szállítja, az is akkor, mikor már nincs rá szükség. Bezzeg a Walvijkben (vagy hol is van) rúgott 2 gólt, akkor már alanyi jogon válogatottság... És megint egy név, akit mindig el mondok. Böde Dániel egyedül több gólt lőtt kp ként, mint az egész magyar válogatott csatársor együtt véve. Nem hinném, hogy csak a védelemmel lenne gond.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.09.12. 16:01:36

Barcaman1993 írta:Kíváncsi vagyok a következő Zuhanyhíradóra... Szinte biztosra veszem, hogy a Hegyi Ivánt nem hívják meg, pedig egyedül talán ő az egyetlen normális szakértő a Sport TV-nél. Bezzeg a díszhuszároknak mennyire jól esik elcsámcsogni vasárnap esténként a ócska, nézhetetlen magyar focin a Harmadik félidőben...

Aztán látom itt azért fölmerült az akkori U20-as VB bronz csapat. Megjegyzem az akkori győztes Ghánának a játékosai, most a nagy válogatott magját alkotják! Nálunk van egy gyenge Koman Vladimir, egy 5 év alatt 10 gólt nem lövő Németh Krisztián, meg egy Korcsmár Zsolt, akit a világ végéről szalasztottak. Erről ennyit.

Ez így van. Azokat, akik ki merik mondani, hogy a magyar foci egy nagy tartály fekália, azokat ilyenkor elkussoltatják, nehogy még véletlenül is kritika fogalmazódjon meg a magyar labdarúgásról. Ehelyett majd hallgathatjuk Mészöly bá'-t, és azt, hogy a pozitívumot kell nézni a tegnapi meccsben, az első félidőre 2-2-vel mehettünk volna, ha megadják azt a 11-est, és akkor teljesen más 2. félidőt láttunk volna...jah, mert akkor a hollandok nem 4-et, hanem 6-ot rúgnak nekünk. Az Isten mentsen meg minket attól, hogy a Holland-Magyaron legyen tétje a hollandoknak...mert akkor megint nem jövünk haza 5-nél kevesebbel.


Ezt a bekezdést viszont nem igazán értem. Mire gondolsz, hogy erről ennyit? Kifejtenéd bővebben légyszives? :roll:
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.09.12. 15:38:12

Barcaman1993 írta: Tegnap is ez a gyökér kommentátor...
Nekem az tetszett a legjobban, mikor az első félidő vége felé volt egymás után két "jó"szögletünk és azt mondja: "Életveszélyesek a pontrúgásaink" :lol: A Hollandok az első félidőben egy szabadrúgás majd egy szöglet után gól fejeltek nekünk. Ha a miénk volt életveszélyes akkor az övék :?: :!: :roll: :D
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.09.12. 15:24:49

Nevetséges, szánalmas, gyötrelmes. Ennyi az egész. A Zuhanyhíradóban mindenki 4 és 6 pontról beszélt. A jó játékot meg sem említem... Míg Andorra ellen sem sikerült jól játszani... Ezek után mit akarunk? Nem is tudom, hogy utoljára, mikor volt ennyire gyenge egy holland válogatott, mint most, erre a 4-1 ránk nézve hízelgő. Tele vagyunk pocsék edzőkkel (Egervárival az élen), meg egy olyan kerettel, akik közül egyedül Dzsudzsák Balázs üti meg a szintet és talán még Szalaiban, ha látok fantáziát. Ezt a Juhász gyereket is annyira futtatják, pedig aztán komoly meccsen egyszer nem láttam még jól játszani... Persze ilyenkor nem mondják el, hogy Hollandia lakossága Magyarország alatt van, sőt azt sem, hogy a 70-es évek óta rendre világklasszis csapatuk van. Kíváncsi vagyok a következő Zuhanyhíradóra... Szinte biztosra veszem, hogy a Hegyi Ivánt nem hívják meg, pedig egyedül talán ő az egyetlen normális szakértő a Sport TV-nél. Bezzeg a díszhuszároknak mennyire jól esik elcsámcsogni vasárnap esténként a ócska, nézhetetlen magyar focin a Harmadik félidőben... Aztán látom itt azért fölmerült az akkori U20-as VB bronz csapat. Megjegyzem az akkori győztes Ghánának a játékosai, most a nagy válogatott magját alkotják! Nálunk van egy gyenge Koman Vladimir, egy 5 év alatt 10 gólt nem lövő Németh Krisztián, meg egy Korcsmár Zsolt, akit a világ végéről szalasztottak. Erről ennyit. Nagy szerencsével a 3. helyre odaérhetünk. A török csapat jóval erősebb nálunk, míg a románok ellen mostanában sok sót nem ettünk és sztem most sem fogunk. Igazából csak azokat sajnálom, akik kimentek tegnap a meccsre. Ez a folyamatos mellébeszélés, a ködösítések, a hazugságok, amiket művelnek. Tegnap is ez a gyökér kommentátor a kamu 11-es után a tartásról kezdett dumálni, meg a meccs végén magyarázni a bizonyítványt, amikor az egész meccsen 1 értékelhető megmozdulásunk volt, ugye az a szép támadás, amit Priskin beleemelt a kapus kezébe. Szép volt fiúk!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
margarin
Jugador del Barça
Hozzászólások: 197
Csatlakozott: 2010.08.02. 00:12:41
Tartózkodási hely: Budapest

2012.09.12. 15:13:28

Egy-két dolog ami évtizedek óta "hiánycikk"


1.MLSZ
2.Szakemberek.jó edzők
3.Kiugró tehetségek
4.Ösztönzés anyagi és mentális (itt ellenpédának hozzátenném,az értelmetlenül hülyére fizetett megyei 2 ben vergődő játtékosokat)
5.Valami normális ,elviselhető focira hasonlító Magyar bajnokság
6.Szisztematikus okos nevelési rendszer (aki tehetséges 13 évesen,nem biztos hogy 3 csirkéért el kell adni Ausztriába vagy akár Szlovákia vagy bárhová)

és még hosszasan lehetne sorolni..
19 éves koromig játszottam a Barca csapatában aztán felébredtem:):):)):):
Válasz küldése