Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
25
53%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
23%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 47
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.02. 14:39:08

Barcaman1993 írta:Volt "szerencsém" szintén megtekinteni. Nem akarok nagy felháborodást szítani, de a Celta elleni meccsünkön jobban játszottunk, mint ez a 2 csapat együttvéve. Hihetetlenül unalmas meccs, helyzet is csak elvétve. Az angol foci nála továbbra is a majdnem nézhetetlen kategóriába tartozik a spanyolokhoz képest. Csel nincs, passzjáték minimális, ívelgetések annál inkább... Borzalom.
Ehhez a meccshez pont nem volt szerencsém, de amúgy nem értek egyet, számomra a PL a legnézhetőbb, legélvezhetőbb bajnokság a világon, sokkal gyorsabb, dinamikusabb a spanyolnál.
Ráadásul a technika is egyre inkább teret hódít, köszönhetően az egyre több külföldi, fiatal, tehetséges, technikás támadónak és középpályásnak. (Mata, Michu, Hazard, Kagawa, Cazorla, Agüero, csak hogy néhányat említsek.)
Amúgy nagyon szubjektív ez a dolog, valaki így látja, valaki úgy, olyan nincs, hogy valakinek igaza van, mindenki számára más jelenti A Bajnokságot.
Ez nálam egyértelműen a PL, de azt is megértem, ha valaki a Ligát részesíti előnyben.
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2013.04.01. 20:01:02

Barcaman1993 írta:
Barcaman14 írta:Viszont az biztos, hogy körítésben, hangulatban utánozhatatlan a PL!
Hát, én ebben azért annyira nem lennék biztos. A különbséget abban vélem felfedezni, hogy a spanyol bajnokságban van szó a 2 nagyról, míg a PL-ben még a kiesőkre is tetemes időt fordítanak.
De ennek oka van. Mármint, hogy több időt fordítanak a kiesőjelöltekre is. Maradjunk szigorúan a focis okoknál (a gazdaságin túl). Meg lehet nézni egy angol kiesési rangadót, összevetve egy spanyollal.
Az angol meccs ritmusa sokkal gyorsabb, több helyzettel, izgalommal - ugyanakkor több csapongással is jár, kevesebb "művészi", kevés szép megoldással.
A spanyol meccsek viszont helyenként olyan kínosan lassúak, hogy nem feltétlenül menti meg a hangulatukat az a pár szép csel, trükk, vagy "latinosság".
Amúgy meg ízlések és pofonok, természetesen. De én részemről 10-szer megnézek egy angol kiesési rangadót egy spanyolnál.

A másik ok, amiért az angol kieső helyen lévő csapatoknak neve és értéke van a közvetítések szempontjából is, az szimplán azért van, mert nagy múltra tekintenek vissza.
Spanyolhonban jóformán 2 csapatról beszélhetünk, még 3-ról egy keveset, és a többi szabadon cserélhető.
Angliában a Premier League-ben jóformán mindegyik csapatnak van neve és múltja, valamilyen komolyabb sikere, még ha az 40 éve is volt. Természetesen ott is megvan a 2 legnagyobb csapat, és még 3 komolyabb szintén (persze már itt is van különbség, mert egy Arsenal pl. nagyobb név, mint a Valencia), de ezeken túl még legalább 10!! legendás csapatról tudunk beszámolni a mindenkori PL mezőnyét illetően, amelyek egy-egy korszakot uraltak vagy meghatároztak.
Míg Spanyolországban maximum 5 legendás csapat van.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.01. 19:37:10

Barcaman1993 írta:
Barcaman14 írta:Viszont az biztos, hogy körítésben, hangulatban utánozhatatlan a PL!
Hát, én ebben azért annyira nem lennék biztos. A különbséget abban vélem felfedezni, hogy a spanyol bajnokságban van szó a 2 nagyról, míg a PL-ben még a kiesőkre is tetemes időt fordítanak. Az már más kérdés, hogy az angol csapatok fele nyugodtan játszhatna az NB1-ben, mert 0 kreativitásra képesek. Nem értem a nagy hype okát. Azt meg nem mondom, hogy hiába volt ez Chelsea-MU, hangulatban messze nem ér fel egy Klasszikussal. Sokkal több néző van, ezt aláírom, szebbek a stadionok, ezt is, de ez csak pénzügyi kérdés, nem pedig a játék színvonalára utal, mert továbbra is "majdnem" nézhetetlen.
méghozzá egy olyan pénzügyi kérdés, ami már teljesen off a témától hiszen ha összehasonlítjuk spanyolország és anglia gazdaságát láthatjuk, hogy Spanyolország romokban és tombol a gazdasági válság, míg Angliában az angol nem vállal el akármilyen munkát mert szinte mindent szir-sz*rt a külföldi munkások vállalnak el. Van idejük kimenni meccsre, és ami a legfontosabb pénzük is, hiszen nem biztos, hogy rohanni kell 10 órázni a gyárba a legtöbbjének. Spanyolországba ha hétközi forduló van szinte biztos, hogy nincs teltház és állítom a bl meccseken se lenne ha nem lenne annyi külföldi, persze ez igaz Angliába is de ott a másodosztályba is olyan fanatizálás van.. De hát Angliának ez van, Spanyolország azért jobban használja a turizmust.

Aztán lehet semmi köze ezeknek amiket írtam, ráadásul lehet hülyeségek is, de ha így van akkor javítsatok ki, érdekel ez a téma. Ja és bocs az offért.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.01. 19:03:00

Barcaman14 írta:Viszont az biztos, hogy körítésben, hangulatban utánozhatatlan a PL!
Hát, én ebben azért annyira nem lennék biztos. A különbséget abban vélem felfedezni, hogy a spanyol bajnokságban van szó a 2 nagyról, míg a PL-ben még a kiesőkre is tetemes időt fordítanak. Az már más kérdés, hogy az angol csapatok fele nyugodtan játszhatna az NB1-ben, mert 0 kreativitásra képesek. Nem értem a nagy hype okát. Azt meg nem mondom, hogy hiába volt ez Chelsea-MU, hangulatban messze nem ér fel egy Klasszikussal. Sokkal több néző van, ezt aláírom, szebbek a stadionok, ezt is, de ez csak pénzügyi kérdés, nem pedig a játék színvonalára utal, mert továbbra is "majdnem" nézhetetlen.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2013.04.01. 17:30:29

Hivatalos: Di Canio a Sunderland menedzsere. Igen érdekes döntés, kíváncsi vagyok, bent maradnak-e.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.01. 16:59:17

Barcaman1993 írta: Az angol foci nála továbbra is a majdnem nézhetetlen kategóriába tartozik a spanyolokhoz képest. Csel nincs, passzjáték minimális, ívelgetések annál inkább... Borzalom.
Egyetértek! Ezért is írtam, hogy a hangulata hiányzik, sem mint az angol foci stílusa. Annak is megvan a maga szépsége persze, de a én is spanyol foci párti vagyok, bár azt hiszem ez nem meglepő. :D

Viszont az biztos, hogy körítésben, hangulatban utánozhatatlan a PL!
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.04.01. 16:13:30

Barcaman14 írta:Hiányzott már az angol foci hangulata, ennek apropóján megnéztem a Chelsea-MU-t. 1-0-val tovább mentek a kékek.
Volt "szerencsém" szintén megtekinteni. Nem akarok nagy felháborodást szítani, de a Celta elleni meccsünkön jobban játszottunk, mint ez a 2 csapat együttvéve. Hihetetlenül unalmas meccs, helyzet is csak elvétve. Az angol foci nála továbbra is a majdnem nézhetetlen kategóriába tartozik a spanyolokhoz képest. Csel nincs, passzjáték minimális, ívelgetések annál inkább... Borzalom.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.01. 15:55:30

Hiányzott már az angol foci hangulata, ennek apropóján megnéztem a Chelsea-MU-t. 1-0-val tovább mentek a kékek.

A MU támadójátéka eléggé harmatos volt és ezen Van Persie becserélése sem segített. Óriási ziccert hagyott ki a végén a holland. Kevésnek éreztem ma a vörös ördögöket.

A Chelsea idei szezonja ugyan nem a legjobb, de ezen a kereten ha csiszolnak még egy kicsit és mondjuk Mourinho tényleg visszatérne, jövőre nagyon komolyan számolni kell velük szerintem.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.31. 17:34:17

Úgy tűnik, sikerült visszatalálnunk a helyes útra, 2-1-re megvertük a Swansea-t. :P
Kép
Kép
Bale-gólpassz Vertonghennek, aztán Vertonghen-gólpassz Bale-nek. 8)

A két gól után nagyon lebirtokolt minket a Swansea (meccs végére fel is hozták 63-37-re a labdabirtoklást), de sokat nem értek vele azon a Michu-gólon kívül, mivel a kaput 15 lövésből csak 3 találta el. (Ez az arány nálunk: 10-ből 7.)

✔ Bale és Vertonghen, nagyon érzik egymást, már jó ideje, most ez végre kijött gólokban is.
✔ Bale, önmagában is zseniális volt, amellett, hogy támadásban tökéleteset produkált, olyat mentett a végén, hogy azt Puyol is megirigyelte volna.
✔ Walker, gyakorlatilag majdnem annyit ment előre, mint Alves szokott, de maradt ereje védekezni is.
✔ Dembélé-Parker páros szokásosan remekelt, talán most a belgának egy hajszállal jobban ment.
✔ Holtby, jól szállt be a meccsbe, tetszett a fiú.
✔ AVB, nagyon jól cserélt megint (Adebayor :arrow: Defoe, Sigurdsson :arrow: Holtby), ezzel kompenzálta azt a hibáját, hogy Adebayort tette a kezdőbe.

x Adebayor, elsősorban, kapott egy sárgát, és megint NULLÁT tett hozzá a játékhoz. (Zárójelben jegyezném meg, hogy Vertonghennek idén kétszer annyi gólja van, mint a togóinak...) Nyáron mehet, amerre lát.
x Sigurdsson játéka sem tetszett, 10-15 percekre eltűnt néha, de még ez is jobb, mint amit szezon elején produkált.

Következik az EL-ben a Basel, aztán meg a PL-ben az Everton, utóbbi nem lesz könnyű, szerencsére Fellaini és Pienaar még nem lesz, ha jól tudom.

Ha már Everton: Mirallas kisebbfajta góllal nyerte meg a Stoke elleni meccset a kékeknek:
Kép
Game90 írta:Gervinho 1 gól, 2 gólpassz, van kérdés?
- Üdvözlöm, Mr. Bale, Gervinho vagyok, szeretnék tanácsot kérni öntől a mai meccsel kapcsolatban. Az az igazság, hogy már vagy két éve nem volt egy jó mérkőzésem se, de ma a Reading ellen szeretnék robbantani. Mit tanácsol?
- Egyet tanácsolhatok: nézze meg a közelmúlt összes Spurs-meccsét, és amit tőlem lát, azt alkalmazza a Reading ellen is. Biztosíthatom, hogy meglesz az eredménye.
- Köszönöm szépen, Mester!
És lőn... :lol:

Még Diaby sérülésével kapcsolatban:
1. Diaby has played the full 90 minutes in just 18% (48 of 274) of Arsenal’s league games since he joined the club. @castrolfootball
2. Abou Diaby has only started 34% of Arsenal's Premier League games since his arrival in January 2006. Crystal. @OptaJean
3. Abou Diaby out for 9 months. That's 38 injuries in 5 years at Arsenal. Nearly 8 per year! And they said Owen Hargreaves was bad! :lol:
@Jade_Manasse
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2013.03.30. 20:51:10

Game90 írta:Ez nagyon sima volt, végig domináltuk a meccset. Gervinho 1 gól, 2 gólpassz, van kérdés?

Gervinho on song ☑ Magical Cazorla ☑ Giroud's sexy goal ☑ Arteta goal + hair still perfect ☑ Breathtaking passes ☑ Orgasmic play ☑

Kép
Gervinhoba mi az isten ütött ? :lol: az utóbbi 1 évbe volt annyi értelmes megmozdulása,-összesen-mint ezen a meccsen...

Cazorla és Giroud nagyon szép gólokat lőttek.

így kéne mindig :?
Abi & Tito
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.03.30. 18:32:02

Ez nagyon sima volt, végig domináltuk a meccset. Gervinho 1 gól, 2 gólpassz, van kérdés?

Gervinho on song ☑ Magical Cazorla ☑ Giroud's sexy goal ☑ Arteta goal + hair still perfect ☑ Breathtaking passes ☑ Orgasmic play ☑

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2013.03.30. 16:13:33

Gareth Tello írta:Tippjeim a fordulóra:
Sunderland-Manchester United V
Arsenal-Reading H
Manchester City-Newcastle D
Southampton-Chelsea D
Swansea-Spurs V
West Ham-West Brom V
Wigan-Norwich D
Everton-Stoke H
Aston Villa-Liverpool V
Fulham-QPR H
Eddig tuti a Manchester (0-1) és a Tottehnam (Vertonghen 0-1), az Arsenal (Gervinho #-o 1-0), Southampton(0-0), Wigan(0-0), Newcastle(0-0) is jön :lol: Hahaha :D
Kép
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.29. 20:27:21

Telepathic football: Yorke & Cole vs Rooney, Welbeck & Hernández
http://www.youtube.com/watch?v=KWkeRkRy ... r_embedded
:lol: 1:58 a legnagyobb, szegény Wayne... :mrgreen: Aztán viszont nem kis gólt vágott. :shock:
Game90 írta:Én nem ismerem annyira Jovetic-et, mert nem igazán követem a Serie A-t, de mintha olvastam volna, hogy sérülékeny játékos lenne. Ha ez igaz, akkor beleillik a képbe. Mondjuk a ManCity úgyis ránk fog majd licitálni.
05.11.2012 :arrow: 09.12.2012 - unknown injury
02.05.2012 :arrow: 18.05.2012
19.04.2012 :arrow: 25.04.2012 - muscular problems
05.03.2012 :arrow: 19.03.2012 - muscular problems
17.11.2011 :arrow: 17.12.2011
04.08.2010 :arrow: 22.05.2011 - cruciate ligament rupture
17.04.2008 :arrow: 10.05.2008 - fractured arm
:lol:
A City-t meg annyi más játékossal is szóba hozták már (pl. Gündogan), nem hiszem, hogy rátesznek majd a ti ajánlatotokra (ha lesz) még egy lapáttal, amikor van még sok más jelölt is.
Game90 írta:8-9 hónap? Biztos terhes.

Amúgy a helyében elgondolkodnék már, hogy ennyi volt. Mert hiába tehetséges, poor man's Yaya Touré, egyszerűen alkalmatlan a profi sportra, évente játszik max. 10 meccset, annak meg semmi értelme sincs.
Biztos Terry az apa. :twisted: :lol:
Kép
:mrgreen:
Amúgy tényleg totálisan értelmetlen így a élete, 26 éves, de annyiszor sérült már meg, hogy fizikailag nagyjából egy 33-34 éves szintjén van (legalább).

Holnap meg Swansea-Spurs, brutál nehéz meccs lesz, de jó lenne véget vetni a nyeretlenségi szériának. Sigurdsson remélhetőleg villogni fog volt csapata ellen. :D
Lennon és Dawson is felépült, mehetnek is mindketten a kezdőbe.
- Tottenham have won three and drawn one of their last four competitive meetings with Swansea.
- Only Manchester United (32) have won more points away from home in the Premier League this season than Tottenham Hotspur (26).
Bízom egy (necces) győzelemben.

Tippjeim a fordulóra:
Sunderland-Manchester United V
Arsenal-Reading H
Manchester City-Newcastle D
Southampton-Chelsea D
Swansea-Spurs V
West Ham-West Brom V
Wigan-Norwich D
Everton-Stoke H
Aston Villa-Liverpool V
Fulham-QPR H
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.03.29. 15:25:31

matador írta: Na ő rohadt jó vétel lenne bárki számára.

Már évek óta figyelem, hihetetlen, hogy még senki se vitte el a Fiorból, pedig minden adottsága megvan ahhoz, hogy klasszis legyen.
Én nem ismerem annyira Jovetic-et, mert nem igazán követem a Serie A-t, de mintha olvastam volna, hogy sérülékeny játékos lenne. Ha ez igaz, akkor beleillik a képbe. Mondjuk a ManCity úgyis ránk fog majd licitálni.
nagyiibarca írta:Hivatalos! Abou Diaby edzés közben megsérült 8-9 hónapos kihagyás vár rá
térdszalag szakadás miatt. A középpályásnak ez volt a 38. sérülése az Arsenalos pályafutása alatt.
arsenal.com
8-9 hónap? Biztos terhes.

Amúgy a helyében elgondolkodnék már, hogy ennyi volt. Mert hiába tehetséges, poor man's Yaya Touré, egyszerűen alkalmatlan a profi sportra, évente játszik max. 10 meccset, annak meg semmi értelme sincs.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.28. 20:02:43

TOTTENHAM HOTSPUR - ANALYSING THE CLUB'S TACTICS UNDER AVB - FINAL PART
In the final segment of the series looking at Andre Villas-Boas’ revolutionary tactics at Tottenham Hotspur, we acquaint you with the changes surrounding the club’s strike-force and Gareth Bale.
http://www.eplindex.com/29149/tottenham ... t-3-4.html
Nagyon szépen leírják, hogy Adebayor miért egy kalap fekália, Defoe mennyiben jobb nála, illetve Bale szerepe mennyiben változott meg a korábbiakhoz képest.

Ez a cikk pedig a csatárproblémáinkkal foglalkozik, mert hiába jobb Defoe, mint Ade, elég durván elmarad statokban a tavalyi szezonban nyújtott teljesítményétől (ez persze igaz a togóira is).
http://www.eplindex.com/29259/time-for- ... stats.html
Hasonlítják őket Suárezhez és van Persie-hez is, nem meglepő, hogy utóbbiak jobbak, nem csak gólokban, hanem helyzetek kialakításában is.
Tanulság:
If Tottenham had a top class striker that was able to score at the rate of a Suarez or an RVP they would surely have had at least 4th spot tied up by now. The performances of their current strikers are not at an acceptable level for a team with aspirations of securing Champions League football next term.
Innen két lehetőség van:
1. Várunk, hátha Defoe vagy Adebayor belelendül, és élete formáját hozza egy ideig.
2. Nem lacafacázunk, hanem igazolunk egy topcsatárt. (Damiao?)
Én az utóbbira teszem a voksom.
Gareth Tello írta:Diabynak meg a háza a harmadik otthona az orvosi szoba és a műtő után.
:arrow:
nagyiibarca írta:Hivatalos! Abou Diaby edzés közben megsérült 8-9 hónapos kihagyás vár rá térdszalag szakadás miatt.
Csak mondanom kellett... :lol:

Ez meg brutál, el lehet vele szórakozni egy ideig. :D
http://www.eplindex.com/29180/tactics-b ... 08-09.html
Avatar
nagyiibarca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 439
Csatlakozott: 2012.08.28. 13:38:29
Tartózkodási hely: Magyarország.

2013.03.28. 17:49:10

Hivatalos! Abou Diaby edzés közben megsérült 8-9 hónapos kihagyás vár rá
térdszalag szakadás miatt. A középpályásnak ez volt a 38. sérülése az Arsenalos pályafutása alatt.
arsenal.com
Kép
"Apuval készítettünk egy ilyen szalmazsákot, egy ember méretűt oszt aszt köllöt, azon gyakorúltam."-Almási Kristóf
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.28. 16:38:25

Game90 írta:Cazorla: Lukas, hallod, GT szerint Wilshere nem férne be a Spurs kezdőjébe.

hatalmas meglepetésre, Diaby-nak is van egy kisebb sérülése

Pár pletyka: Gervinho-t vinné a Galata, Djourou maradna a Hannover-ben, Rosicky távozni akar, Jovetic-ért pedig érdeklődünk.

Angol FourFourTwo tippelte:
1. Én: Igaz, hogy Wilshere nem férne be a Spurs kezdőjébe?
Kép
:mrgreen:
2. Diabynak meg a háza a harmadik otthona az orvosi szoba és a műtő után.
3. Joveticcsel nem járnátok rosszul, de az elsődleges szerintem, hogy megszabaduljatok Gervinhótól. :lol:
4. Jó vicc.
matador írta:Lennon pedig számomra érthetetlen, hogy miért van ennyire hanyagolva, azért Young, Chamberlain, Milner, Walcott és Welbeck mellett kaphatna lehetőséget...
Igen, ezt én sem értem, a felsoroltak közül legalább háromnál jobb játékos Áron.

Az Internacional egyik igazgatója meg kijelentette, hogy Damiao valószínűleg távozik a nyáron. És hova máshova jönne, mint a Spursbe, már jó ideje csábítgatjuk a brazilt, itt nagyon jó helye lenne, ha csak ideiglenesen is.
Adebayor így mehetne a rákba, egy Damiao-Defoe csatársor azért sokkal jobban nézne ki, mint a mostani Defoe-Adebayor.

Abba meg bele se merek gondolni, hogy mi lesz itt, ha
- jön Damiao
- Holtby még jobban formába lendül
- Bale marad
Ha mindhárom megvalósul, szétverjük jövőre egész Angliát, és a BL-ben is menetelhetünk, ha sikerült megtartani a BL-helyezést.
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2013.03.28. 13:37:00

Game90 írta:Jovetic-ért pedig érdeklődünk.
Na ő rohadt jó vétel lenne bárki számára.

Már évek óta figyelem, hihetetlen, hogy még senki se vitte el a Fiorból, pedig minden adottsága megvan ahhoz, hogy klasszis legyen.

A válogatotthoz:

Parker nagyon fontos lehet bizonyos meccseken, én is nagyon bírom, hasznos kis játékos, rengeteget szerel, fut, ütközik. Amúgy asszem az Eb óta Cleverley az egyetlen játékos, aki minden meccsen kezdő volt a válogatottban. Mellette Wilshere, Carrick... ez a hármas már elég [auto_cenzúra] kis középpályát alkothatna. Az előbbi kettő baromi tehetséges, technikásak, hajtósak, míg Carrick nálam a PL legjobb középpályása idén (lehet, hogy kicsit hazabeszélek, de tényleg brutális szezont fut).

Illetve valaki magyarázza meg, hogy Milner melyik képességével győzte meg arról az utóbbi időben az angol kapitányokat, hogy viszonylag stabil kezdő lehessen. :roll:

Lennon pedig számomra érthetetlen, hogy miért van ennyire hanyagolva, azért Young, Chamberlain, Milner, Walcott és Welbeck mellett kaphatna lehetőséget...
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.03.28. 13:05:34

Gareth Tello írta: 3. Most jövök amúgy rá, hogy be se férne a kezdőbe, amíg Parker és Dembélé itt játszik. :mrgreen:
Cazorla: Lukas, hallod, GT szerint Wilshere nem férne be a Spurs kezdőjébe.

Kép


Walcott megsérült, nem játszik a hétvégén, Wilshere talán a Norwich ellen visszatérhet, szóval a Reading és a WestBrom ellen nem lesz, Gibbs beteg, az ő játéka is kérdéses ill. hatalmas meglepetésre, Diaby-nak is van egy kisebb sérülése. Viszont Sagna és Podolski felépültek.

Pár pletyka: Gervinho-t vinné a Galata, Djourou maradna a Hannover-ben, Rosicky távozni akar, Jovetic-ért pedig érdeklődünk.


Angol FourFourTwo tippelte:

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.23. 14:03:58

Game90 írta:1. Rá nem gondoltam volna, szerintem még nagyanyámat is hamarabb betippeltem volna, mint Sagna-t.
2. A tiéteknél sokkal jobb a sorsolásunk, addigra meg lehet, hogy a ManUnited-nek már mindegy lesz a bajnokság, szóval jó esetben egy x-et megcsíphetünk. Amúgy a sárga résztől én is félek... :?
3. http://www.youtube.com/watch?v=C2qrpwplkGI
4. Parker meg hasonló, mint Arteta, nem lehet észrevenni, hogy mennyire fontos eleme a csapatának, pedig nagyon is az.
1. Igen, én is meglepődtem rajta, a védők között amúgy első ezzel a stattal.
2. A ManUnited-nek szerintem már most is mindegy, gyakorlatilag már megvan a bajnoki cím (pláne a City jelenlegi formáját nézve), de azért presztízsből biztosan meg akarják majd nyerni a derbit ellenetek.
3. Most jövök amúgy rá, hogy be se férne a kezdőbe, amíg Parker és Dembélé itt játszik. :mrgreen:
4. Jó párhuzam, már én is gondoltam rá, egyébként érdekes, hogy Arteta meccsenként átlagosan majdnem kétszer annyit passzol (84,6), mint Parker (43,6), persze ez adódik a két csapat stílusa közti különbségből is.
Ami még hasznos Parker és Dembélé játékában, az az, hogy a mélységből irányítás remek színvonala miatt nincs szükségünk egy kiemelkedően jó irányítóra (gondolok itt például az arsenalos Fabregasra), mert a csapat mozgatását nagyrészt ők végzik a középpályáról, amellett, hogy védekeznek is. Így a támadószekcióban helyet kaphat még egy sokoldalú játékos (Holtby), akinek nincs annyira megkötve a posztja, és gyakorlatilag ott segít be, ahol szükség van rá.
http://cdn.eplindex.com/wp-content/uplo ... ltbyyy.jpg
Ennyit a taktikáról, a lényeg, hogy Parker és Dembélé is nagy király. :D

Amúgy jól ment a spursösöknek a válogatottban is.
- Sigurdsson duplájával Izland megverte Szlovéniát.
1. http://www.101greatgoals.com/gvideos/gy ... -slovenia/ :shock:
2. http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... nBKBoxKGrs
- Dempsey győztes gólt szerzett Costa Rica ellen: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Ud3h-d5qWI Szép idő volt amúgy.
- Defoe két gólt, Walker pedig egy gólpasszt tett hozzá az angolok San Marino elleni 8-0-s diadalához. Parker is beszállt 25 percre.
- Dembélé és Vertonghen is végigjátszotta a Macedónia elleni meccset (2-0-s belga győzelem született.)
- Wales is nyert (Ramsey: gól, aztán piros), pedig Bale csak egy félidőt játszott.


Más: meglepő lehet, de Carragher ilyet is tud... :lol:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4cSQsGMpj4
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.03.23. 13:01:06

Gareth Tello írta: Wilshere stimmel (7.), Cazorla stimmel (5.), a harmadik senalos pedig: Sagna. :mrgreen: (6. helyen amúgy.)

Nálatok egy vereség garantált (MU), amúgy jó sorsolásotok van. (Bár ahogy ismerem az Arsenalt, úgyis becsúszik majd egy vereség a Norwichtól vagy a QPR-től...) :mrgreen:

Amúgy hogy tetszik az aláírásom legalsó sora? :lol:
1. Rá nem gondoltam volna, szerintem még nagyanyámat is hamarabb betippeltem volna, mint Sagna-t.
2. A tiéteknél sokkal jobb a sorsolásunk, addigra meg lehet, hogy a ManUnited-nek már mindegy lesz a bajnokság, szóval jó esetben egy x-et megcsíphetünk. Amúgy a sárga résztől én is félek... :?
3. http://www.youtube.com/watch?v=C2qrpwplkGI
4. Parker meg hasonló, mint Arteta, nem lehet észrevenni, hogy mennyire fontos eleme a csapatának, pedig nagyon is az.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.22. 18:38:20

lui1698 írta:Parker-t amúgy már tavaly is néztem, hogy nagyon jó kis játékos. Igazi melós, nem igazán tűnik ki, de baromi hasznos, nagyon jó vétel volt.
Válogatottban most hirtelen nem tudom mennyire számít alapembernek, de úgy rémlik, hogy nem igazán, pedig...
Igen, Mr. Captain tökéletes csapatjátékos. :) Tavaly ugyan nem ment neki annyira, mint idén, de akkor is rendszeresen jól játszott.
A válogatottban jó ideig hanyagolták, a 2012-es évben viszont már 7 meccsen pályára léphetett (az Eb-n is), szóval remélem, hogy így pályafutása végéhez közeledve szépen lassan alapember lesz a válogatottban. :D
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.03.22. 18:28:07

Gareth Tello írta:Parker és Dembélé fontossága
Parker-t amúgy már tavaly is néztem, hogy nagyon jó kis játékos. Igazi melós, nem igazán tűnik ki, de baromi hasznos, nagyon jó vétel volt.
Válogatottban most hirtelen nem tudom mennyire számít alapembernek, de úgy rémlik, hogy nem igazán, pedig...
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.03.22. 18:23:54

Game90 írta:Wilshere? Cazorla? De ki a harmadik? :D
Wilshere stimmel (7.), Cazorla stimmel (5.), a harmadik senalos pedig: Sagna. :mrgreen: (6. helyen amúgy.)
Game90 írta:Remélem elchokerkeditek megint a BL-helyezést... :twisted: :mrgreen:
Kép
:mrgreen:
Nagyon remélem, hogy nem lesz igazad. Az EL-lel nem kell foglalkozni (a Baselt B csapattal is illene megverni amúgy), rá kell hajtani a PL-re! Chelsea-City nem lesz könnyű, de szerintem el lehet kapni őket, ha visszahozzuk a két vereség előtti formánkat. :)
Nálatok egy vereség garantált (MU), amúgy jó sorsolásotok van. (Bár ahogy ismerem az Arsenalt, úgyis becsúszik majd egy vereség a Norwichtól vagy a QPR-től...) :mrgreen:

Amúgy hogy tetszik az aláírásom legalsó sora? :lol:

TOTTENHAM HOTSPUR - ANALYSING THE CLUB'S TACTICS UNDER AVB
1. rész
2. rész
Avagy
- Parker és Dembélé fontossága
- minden a középpályáról, Holtby, Sigurdsson, Lennon
- a védekezés megújítása
Jön még a harmadik rész (Role of Strikers), illetve a negyedik (Role of Gareth Bale).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gareth Tello 2013.03.22. 18:38:52-kor.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2013.03.22. 16:02:41

Gareth Tello írta: Average passes per game kategóriában Arteta az első, rajta kívül még három ágyús van az első tízben. :D
Wilshere? Cazorla? De ki a harmadik? :D

A debütálása óta Arteta 4344 passzt adott, ebből 3977 társat talált, ezt a statisztikát nézve a PL-ben az első helyen áll. Vele a meccseink 61%-át, nélküle mindössze a 20%-át nyertük meg.
Gareth Tello írta: Walcott ennyire tré mostanában? A végén még kénytelen leszek eladni PL-fantasyban. :D

Sajnos egyik meccset sem láttam, így sokat nem tudok mondani a helyzetről, mindenesetre remélem, hogy csak egy elkerülhetetlen, de rövid hullámvölgyről van szó.
Mióta megkapta az új szerződését, szerintem 3 jó meccse nem volt.

Remélem elchokerkeditek megint a BL-helyezést... :twisted: :mrgreen:

Ha akarunk valamit, akkor a következő 3 meccsen alapnak kell lennie a 9 pontnak, összesen meg kéne 21-23 pont.

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése