Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.30. 22:45:35

Évekig arról szólt a foci Európában, hogy a Barca vagy a Real, esetleg összejön az álomdöntő. Nos, most sztem mindkét csapat messze van attól... A Real nagyon, de a Barcában sem érzem azt, mint a Pep időszakban... Utoljára Pep utolsó évében éreztem azt, hogy a BL meglehet és akkor nem sok hiányzott (Messi 11-ese) és sztem az akkor Bayernt ütöttük volna. Következő évben meg láttuk mi lett... Egy szó mint száz, mindkét csapat gyengébb, de a bajnokságban még így is a Barca a favorit, a klasszikuson meg újra nagyon megszoríthatnánk őket. 5-0, vagy 6-2 biztos nem lenne, de 2 v. 3 góllal simán mehetünk... A Realnál az történik jelenleg, mint minden "levetett" Mourinho csapatnál: kipukkad és évek kellenek, hogy magához térjen... Most itt a lehetőség, hogy Tata vmi nagyot alakítson még ezzel a generációval!
Avatar
ozsimiki
Adminisztrátor
Hozzászólások: 19561
Csatlakozott: 2005.11.29. 21:16:22
Tartózkodási hely: Zalakaros

2013.09.30. 22:36:37

Rivaldo11 írta:Szerintem itt nem csak az a baj, hogy a Real Madrid kispadján azonnali eredmény kell, és ennek piszok nehéz megfelelni. A baj ott van, hogy a szurkolók elvárják a parádét is. Na már most, a madrid kerete kb 2005 óta erre nem alkalmas. A keretet átalakítani eszméletlen költséges lenne, és bár eredményes lehetne a real parádé nélkül is, az még kevés, mint említettem. Az edzőt pedig hívhatják akárhogyan.
Bizony, Khedirákkal nem lehet elvárni a látványosságot. Régóta nem volt alkalmas a keretük arra,h hú de szép focit nyomassanak,és eredményesek is legyenek. Arról nem is beszélve,h az edzőjük sem mindig tett meg mindent a látványosságért...
Kép
"Ha megfelelő a motivációd, az akadály mint olyan, nem létezik" M.O.
"Arra van a legnagyobb szükségem, hogy szükség legyen rám" M.O.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.30. 22:03:02

Szerintem itt nem csak az a baj, hogy a Real Madrid kispadján azonnali eredmény kell, és ennek piszok nehéz megfelelni. A baj ott van, hogy a szurkolók elvárják a parádét is. Na már most, a madrid kerete kb 2005 óta erre nem alkalmas. A keretet átalakítani eszméletlen költséges lenne, és bár eredményes lehetne a real parádé nélkül is, az még kevés, mint említettem. Az edzőt pedig hívhatják akárhogyan.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.09.30. 21:49:22

Kamcore, a madrid pont nem az a közeg, ahol egy klopp kaliberű edző el tudna lenni. hol "bírnák" azt ki, h x éven át szedegesse össze a brigádot 1 forintokért, h aztán cipóra verjenek mindenkit...
a madrid más elvek alapján működik. ott azok a dolgok nem számítanak, amik miatt klopp akkora edző, amekkora.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.09.30. 21:39:22

kamcore írta:Bárhogyan alakul az év vége, a Dortmund jól fog kijönni belőle, az tuti. Aubameyang tökéletesen fogja pótolni Lewát, aki ha jól tudom januártól már Bayern mezben fog virítani.
Januartol barkivel targyalhat, de csak nyaron valthat klubbot.
kamcore írta: Csak abban reménykedem, hogy hagyják botladozni Ancellottival a Real-t, és nem ültetik Klopp-ot a helyére jövőre. :(
Miert akarna Klopp valtani? Imadja a varost es a klubbot, ot is mindenki szereti, rohadt jo fiatal csapata van. 5-10 ev mulva is raer valtani.
Kép
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.09.30. 16:14:01

Bárhogyan alakul az év vége, a Dortmund jól fog kijönni belőle, az tuti. Aubameyang tökéletesen fogja pótolni Lewát, aki ha jól tudom januártól már Bayern mezben fog virítani.

Csak abban reménykedem, hogy hagyják botladozni Ancellottival a Real-t, és nem ültetik Klopp-ot a helyére jövőre. :(
Kép
Avatar
h3x0r
Madridista
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2012.06.28. 11:06:52
Tartózkodási hely: Nagyvárad, Kolozsvár

2013.09.30. 15:51:21

Barcaman1993 írta:Az én szememben az adott év legjobb csapata nyeri a Bajnokok Ligáját. Persze volt pár olyan alkalom, amikor nem ez történt, de ezek a nagyon ritka alkalmak egyike. Mindegy is, de ezen elv alapján az Ausztria Wien is megnyerheti a BL-t... Én azt látom, hogy ez a csapat jóval gyengébb, mint mondjuk a 2 évvel ezelőtti, amely reális eséllyel pályázott a címre. Emellett a mostani mezőnyt jóval erősebbnek is tartom, annál a mezőnynél. Persze nem lehet tudni mit hoz a holnap, de én nem tudom, hogy a Chelsea-éhez hasonló teljesítménnyel bárki is Bajnokok Ligáját fog még nyerni.
A BL-ben pont az a szep hogy nem mindig a legjobb csapat nyer. Eleg egy gyengebb meccs, egy biroi hiba (legyen az meg nem adott tizenegyes, kiallitas, lesgol), egy szerencses vagy szerencsetlen kapufa, az egyik csapattol kismillio kialakitott es kihagyott helyzet, a masik feltol meg a semmibol egy gol. A bajnoksag az amire ra lehet mondani, hogy tenyleg az adott ev legjobb csapata nyerte (persze ez se mindig egyertelmu), de egy kupa mindig is ket eselyes.
Egy Juventus, PSG, Napoli meg ha szerencsevel is de eljuthat a dontobe, mig az Ausztria Wien egy teljesen mas szint.
Chelsea-hez hasonlo teljesitmeny? Nezd csak vissza az utolso 10 ev BL dontoit, hogy kik nyertek azokat, milyen nagy csapatok nem jutottak be, stb. Eleg csak a meglepetes dontokre gondolni (Porto-Monaco, Chelsea-Bayern, Inter - Bayern) vagy hogy az eros Arsenal egyaltalan nem nyert BL-t, mint ahogy a Chelsea aranygeneracioja is csak oreg korukban.
Minden evben van valami hatalmas meglepetes. A bayern, dortmund, barca, real, chelsea, mu, arsenal kozul barki megnyerheti. Es meg a psg, juve, atletico harmasban is benne lehet egy kiugro teljesitmeny.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.29. 17:18:13

5 pont az 5 pont, a madrid játéka viszont több okot a bizakodásra, mint a pontelőny. Nem ehhez a stílushoz lett felépítve a keret, nem tudom miért könnyebb pl Ronaldonak, ha 5 ember áll előtte, mint amikor 1 vagy 2, de nekünk addig jó, amíg ez így marad. A 100 millás középszerű gyerekkel, elbaltázott taktikával, és egy olyan csapattal, amelyre rá van erőltetve egy olyan stílus, amiben nem tudnak 100%-ot nyújtani.
A madrid szurkolók által rendszeresen-már nem is tudom hány éve-mentsvárnak felhozott un. "tanulóévből" ( :D ) jöhet egy újabb, ha nem változtatnak hamar.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.29. 15:15:14

herlius írta:
Barcaman1993 írta: A BL az utóbbi évek (sztem) erősebb Realjainak is nagy falat volt, vhogy nehezen tudom elképzelni a madridi 10. begyűjtését.
Gondolom 2 éve a Chelsea BL-győzelmére sem fogadtál volna, pedig ott is az utóbbi 10 év leggyengébb gárdája ért fel a csúcsra.
Az én szememben az adott év legjobb csapata nyeri a Bajnokok Ligáját. Persze volt pár olyan alkalom, amikor nem ez történt, de ezek a nagyon ritka alkalmak egyike. Mindegy is, de ezen elv alapján az Ausztria Wien is megnyerheti a BL-t... Én azt látom, hogy ez a csapat jóval gyengébb, mint mondjuk a 2 évvel ezelőtti, amely reális eséllyel pályázott a címre. Emellett a mostani mezőnyt jóval erősebbnek is tartom, annál a mezőnynél. Persze nem lehet tudni mit hoz a holnap, de én nem tudom, hogy a Chelsea-éhez hasonló teljesítménnyel bárki is Bajnokok Ligáját fog még nyerni.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2013.09.29. 12:29:29

Barcaman1993 írta: A BL az utóbbi évek (sztem) erősebb Realjainak is nagy falat volt, vhogy nehezen tudom elképzelni a madridi 10. begyűjtését.
Gondolom 2 éve a Chelsea BL-győzelmére sem fogadtál volna, pedig ott is az utóbbi 10 év leggyengébb gárdája ért fel a csúcsra. A fociban bármi megtörténhet, ráadásul a Real minden körülmények között Real marad, a komoly meccsekre bármikor felszívhatják magukat. A keretük az idén is baromi erős, de a legjobb edzőnek is idő kell a játékosok összecsiszolásához. Én biztos vagyok benne, hogy tavaszra sokkal veszélyesebbek leszenk és komolyan számolni kell velük. Feltéve persze, hogy a madridi sajtó előtte nem ugrasztja egymásnak a keretet és az edzőt.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2013.09.29. 11:10:13

barcafan0911 írta:A tegnap estém eléggé el lett cseszve! Az egyetlen pozitívum az volt számomra h kikapott a Madrid... :)
Igazi szurkoló! Jah amúgy a csapatod nyert... :)

Most ért véget csak az uborka szezon, de nagyon kíváncsi vagyok milyen nagyobb csapat fogja bevállalni Costa baromságait, azzal együtt, hogy idén nagy sztár lesz a gyerekből, pedig már tavaly sem volt semmi amit művelt, csak eltűnt Falcao mellett.

Persze nem szabad elfelejteni azt sem, hogy Simeone is eléggé keresett edző lesz, ha ezt a szintet tartani tudja.

Minden elismerésem az Atleticoé, remélem nem durrannak el olyan hamar mint tavaly. Sajnos nem elég mély a keretük, így gyakorlatilag a kezdő tizenegyen kívül jó ha van 2-3 bevethető játékosuk. Persze az új igazolások küzül Alderweireld, Guilavougui, és Baptistao még robbanthat. Bár az utolsóban nem látom azt a potenciált.

Hát mindenesetre mint Barcás én idén is nagyon szorítok nekik. Szimpatikus csapat számomra.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2013.09.29. 09:37:20

ferninho írta:de így, hogy nincs bajnokság marad a BL... és elég ott 1 rossz meccs, mint tavaly a Dortmund elleni első meccs és még egy év kuka... de remélhetőleg a BL tavaszi szakaszára felépíti Carlo ezt a Realt.
Nem akarok provokálni, vagy vészjósló lenni, de ezek után szerinted a Real BL-t nyerhet? Az összes idegenbeli meccsetek egy kín volt (na jó a Galata nem), a hazai meccsek közül a Betis egy hatalmas nagy marhaságnak köszönhetően nem húzta x-re, most nyert az Atletico... Akármennyire divat szidna most Madridban Mou-t, vagy Özilt, ahhoz képest ez a játék édeskevés. A BL az utóbbi évek (sztem) erősebb Realjainak is nagy falat volt, vhogy nehezen tudom elképzelni a madridi 10. begyűjtését. Persze az is lehet, hogy följavultok, amit én max. a védelem megerősödésében látom. Na mindegy. Azért gratuláció az Atleticonak, hogy ilyen szép estét varázsoltak. Csak azt sajnálom, hogy 1 góllal nyertek, mert itt simán 3-4 gól volt a két csapat közt csak a nagy ziccerek alapján.

Ezen a Diego Costán meg egész meccsen csak szakadtam. :D Nagyon tud focizni a pali, de ez a viselkedés csúcs volt. Szerencsétlen Pepe-Ramos-Arbeloa favágófogat sem tudott mit kezdeni vele. :D Azért ez már jelent vmit. :D Ezek mit művelnének Sanyival elől? :D
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2013.09.29. 09:36:39

A tegnap estém eléggé el lett cseszve! Az egyetlen pozitívum az volt számomra h kikapott a Madrid... :)
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2013.09.29. 08:22:04

diagonal írta:
StickyFingaz írta:Jó lenne megnyerni a Klasszikust,de Október 27.-ig még sok víz lefolyik a Dunán...
Ha a madrid úgy játszik mint ma,nálunk pedig Neymar és a Diktátor jó napot fog ki,akkor nincs kétségem afelől,hogy győzünk.
A Real aligha fog így játszani a Camp Nouban mint a mai meccsen, egyrészt mert ennyire pocsékul nem túl valószínű hogy lehet játszani még egyszer, másrészt minden meccs más. Az egy teljesen más meccs lesz ahol nem a Real lesz az esélyes, a Barca nem fog 10 emberrel ilyen szervezetten és betömörülve védekezni még akkor sem ha előnybe kerül mint ma az Atlético, meg egyébként is teljesen más a mi játékunk mint tudjuk.
Szerintem egy sokkal nyíltabb, izgalmasabb meccs lesz az a mainál.
Ezzel együtt elég verhetőnek néz ki ez a Real az tény. Ma komolyan mondom nem sokkal játszottak jobban mint az NBI-ben egy jobb napot kifogó Videoton mondjuk és ez azért elég súlyos kritika.
a Barca sajnos NEM TUD ilyen szervezetten, de inkább azt mondanám: ilyen hatékonyan védekezni mint manapság az Atletiko. az esélyünk akár velük akár a Reallal szemben a támadójátékban rejli, vagyis: előre kell menekülni. végülis az Atletikóval már megmérettünk, a Realnál pedig egy dolog a kezünkre játszhat, egyelőre odavannak a Murinho-féle gyilkos kontrák.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2013.09.29. 08:09:00

Kb. úgy játszott Bale, CR, és Isco együtt, mint mi Messi nélkül, de Neymar-ral a kezdőben... :lol: 8) Ezen kívül szerintem CR és Bale kioltják egymást, de Isco adhat egy kis lökést. Bale 100 millióért jött, ezek után mi lesz így...? :roll:
Kép
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.09.29. 07:58:25

ferninho írta: nem elküldeni kell, csak a bajnokságról már le lehet mondani az a helyzet...
Carlonak idő kell, hogy megvalósítsa azt amit akar (bár hogy az mi az jó kérdés.)
Azért na... Szeptemberben csak a tavasz-őszi lebonyolítású ligák dőlnek el.
Lehet nálunk később sül be az új edző és minél jobban megvalósítja azt, amit akar annál rosszabbak leszünk ki tudja. Nektek meg lehet pont fordítva sül el.
Ilyen kijelentésekkel még várjunk. Persze neked legyen igazad! :D
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.09.29. 00:08:42

StickyFingaz írta:Jó lenne megnyerni a Klasszikust,de Október 27.-ig még sok víz lefolyik a Dunán...
Ha a madrid úgy játszik mint ma,nálunk pedig Neymar és a Diktátor jó napot fog ki,akkor nincs kétségem afelől,hogy győzünk.
A Real aligha fog így játszani a Camp Nouban mint a mai meccsen, egyrészt mert ennyire pocsékul nem túl valószínű hogy lehet játszani még egyszer, másrészt minden meccs más. Az egy teljesen más meccs lesz ahol nem a Real lesz az esélyes, a Barca nem fog 10 emberrel ilyen szervezetten és betömörülve védekezni még akkor sem ha előnybe kerül mint ma az Atlético, meg egyébként is teljesen más a mi játékunk mint tudjuk.
Szerintem egy sokkal nyíltabb, izgalmasabb meccs lesz az a mainál.
Ezzel együtt elég verhetőnek néz ki ez a Real az tény. Ma komolyan mondom nem sokkal játszottak jobban mint az NBI-ben egy jobb napot kifogó Videoton mondjuk és ez azért elég súlyos kritika.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2013.09.29. 00:05:21

Kép
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.09.28. 23:59:23

Jó lenne megnyerni a Klasszikust,de Október 27.-ig még sok víz lefolyik a Dunán...
Ha a madrid úgy játszik mint ma,nálunk pedig Neymar és a Diktátor jó napot fog ki,akkor nincs kétségem afelől,hogy győzünk.
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2013.09.28. 23:59:07

StickyFingaz írta:Vicces olvasni a sötét oldalos postokat.Vesztésre állnak,és már küldenék el Ancselottit.
nem elküldeni kell, csak a bajnokságról már le lehet mondani az a helyzet...
Carlonak idő kell, hogy megvalósítsa azt amit akar (bár hogy az mi az jó kérdés.)

A bajnokságok az ilyen meccseken dőlnek el, ti a Sevilla ellen ki is kaphattatok volna, ott volt Marin lábában erre megnyertétek. Rögtön utána a Real ikszelt... Elche ellen is csak a bírónak volt köszönhető, hogy a Real nem vesztett pontokat, ti meg hozzátok szépen sorra a meccseiteket és ezeken dőlnek el a bajnokságok, a Real erre egyszerűen most nem képes.
Tudom, hogy korainak hangzik, de tavaly is ez volt ,akkor is így kezdett el elúszni a bajnokság, tudjuk mi lett a vége...
de így, hogy nincs bajnokság marad a BL... és elég ott 1 rossz meccs, mint tavaly a Dortmund elleni első meccs és még egy év kuka... de remélhetőleg a BL tavaszi szakaszára felépíti Carlo ezt a Realt.
madridista
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.09.28. 23:57:21

most fáj igazán az a rohadt elcsalt 11-es. ha az nincs akkor -7, és ha clasicon nyerünk már eldőlt volna a bajnokság...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.09.28. 23:53:47

amíg 6 ponton belül vannak, nem vagyok nyugodt, viszont épp itt az ideje már nyerni egy klasszikust is az utóbbi idők buktái után.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2013.09.28. 23:53:12

Gyenge ez a Reál, nagyon örömteli. Bale meg a jobb oldalon semmit sem tud, nem hogy 100 milliót ér.
94:39 6 - 1
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2013.09.28. 23:49:24

Vicces olvasni a sötét oldalos postokat.Vesztésre állnak,és már küldenék el Ancselottit.
Avatar
kamcore
Jugador del Barça
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2010.08.12. 13:39:17

2013.09.28. 23:29:41

Gareth Tello írta:Úgy éreztem, hogy Diego Costa megint rúgni fog egyet. :D

Most viszont már játszik Bale, szóval nehezebb dolga lesz az AtMának.

Csapat szinten úgy rossz az egész jelenleg, ahogy van, nehéz így érvényesülni Balenek.
Kép
Válasz küldése