Magyar Válogatott

Foci a Barçán kívül

Szerinted a selejtezősorozatban Magyarország:

Megnyeri a csoportját
14
74%
Második helyen Szerbia mögött végez
4
21%
Csak a harmadik hely jön össze
1
5%
Teljes csalódás lesz.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 19
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.16. 04:19:51

Na azért csak nyertünk, s ez a harmadik hely szerintem ebben a csoportban, azért legalább valami, s megint sorsolhatnak minket a harmadik kalapból.

Knézy kitöréseivel viszont borzasztóan nem értek egyet, az egész média szintén hibás. Ő nem azért van ott, hogy filozofáljon, hanem tárgyilagosan elmondja a történéseket. Ahogyan mikor megy az egekbe emelés, úgy megy a földbe döngölés is. Nem azon van a hangsúly, hogy igaza van vagy sincs, hanem hogy egy sportriporter nem viselkedhet úgy ahogy Knézy tegnap.
Kép
Kép
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2013.10.16. 01:45:53

bence-barca írta: Amúgy visszatérve még 2 évvel ezelőtt. Nem tudom, h itt akkor mi vt a megítélés, de biztos vagyok benne, h nagyrészt ez. Akkor én beszégettem sokakkal ugye és mikor azt láttam, h holland-török-román hármassal vagyunk együtt, mindenkivel azt beszéltük, h ha a románokat megelőzzük jók vagyunk. Aztán eltelt egy kis idő, ugye törököket megvertük és kb onnantól kezdték el a kijuthatunk dumát megint.
De emlékszem, amikor még csak sorsolás vt, senki nem beszélt VBről. Csak ha vmi akkora bravúr lenne. Most meg óriási csalódás.
Ilyen a magyar néplélek.
Egyébként én határozottan elégedett vagyok. Nem is emlékszem mikor volt utoljára olyan, h még az utolsó meccsen is van -ha csak matematikai is- esély a pótselejtezőre. Na meg megelőztük a 2. kalapos (törökök) csapatot. Igaz, nyilván minket meg megelőzött a 4. kalapos.

De amúgy eleve ha megnézzük az utóbbi pár selejtező-sorozatot, sztem egyértelmű a fejlődés, még ha nem is nagymértékű. Pl hol van már a 2008-as eb-selejtezős rettenet, ahol 7 csapatból 6.-ak lettünk. De a 10-es vb-selejtezőkön is csak a 4. hely jött össze. Úgyhogy sztem örülni kell annak, h egymás után másodszor lett meg a 3.hely egy selejtezősorozatban (ez is fontos, most már a 3. kalapból indultunk, így jó eséllyel legközelebb is így lesz), és ezúttal már a második helytől sem voltunk messze.
Na meg ha akarjuk, nézhetjük úgy is, h pár percen múlt: ha nem kapjuk be a románok ellen itthon a 2.-at a hosszabbításban, meglett volna, persze ennek a fejtegetésnek utólag már nincs sok értelme.
Úgyhogy nekem csak a túl sok bekapott gól csalódás kissé, na de ahhoz képest, h nincs védelmünk, a hollandok elleni dugókat leszámítva az sem olyan rossz.

A 24-es EB-re meg csak kijutunk még a mi életünk során, úgyhogy nem kell aggódni! :mrgreen:
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Sipi24
Jugador del Barça
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2012.08.20. 08:05:32
Tartózkodási hely: Kunmadaras

2013.10.15. 23:47:01

Magyarország-Andorra 2:0 :D
https://www.youtube.com/watch?v=Cw-6kZprNuc" target="_blank
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.15. 22:49:43

neobarca írta:
Nem értem miért erőltetjük. Nemzetközi klubcsapat porondon is elbukott. Nem játszik, meccseken, erre szinte mindig rendre benne van a válogatottban. Nemérteménezt... :shock:
Mert még így is válogatott szintű játékos a mai felhozatalból.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2013.10.15. 22:33:27

Gareth Tello írta:Ez az, Jenő, szeretünk, amúgy nem, csak most. :mrgreen:

Komant meg válogatottbú' ki, bár ezt már pár hete meg lehetett volna tenni. :lol:
Nem értem miért erőltetjük. Nemzetközi klubcsapat porondon is elbukott. Nem játszik, meccseken, erre szinte mindig rendre benne van a válogatottban. Nemérteménezt... :shock:
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.15. 22:13:04

davi10 írta:
Annak ellenére, hogy mint kommentátor nem bírom, a mai, meg a román meccsen is azért elég jókat mondott.
Csak basszus az a baj, ha ezt most Szalai nem mondja ki, mindenki magában tartja továbbra is. Illetve ezek pár hónap múlva megint el lesznek felejtődve.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.15. 22:04:50

"Most már csak elmondom, mert böki a csőrömet: kollégám, amit itt Csank Jánossal interjút csinált a szünetben, Istenem! Mekkora közhelyek voltak ezek! Föl kell állni a padlóról, a Jugó pótselejtező után is felálltunk. Könyörgöm, hol álltunk mi fel a padlóról Mexikó után? Hát sehol! Hol álltunk mi fel a Jugoszlávok elleni pótselejtező után, amikor Csank volt a szövetségi kapitány? Nem álltunk fel azóta sem! És ezek milyen dumák már, hogy majd újra kell kezdeni és akkor azt kell megtartani, ami jó, ami nem jó azon javítani kell meg Jézus Máriám.. Egyetlen egy konkrétum nem hangzik el ilyenkor! Hát ilyeneket én is tudok: meg a labda gömbölyű, még ezt is szokták mondani.. Nem akarom tényleg bántani Csank Jánost, mert ugyanennek a közegnek a terméke ő is, de ha valaki visszahallgatja ezt az interjút, a semmit mondta el."

ifj. Knézy Jenő

Annak ellenére, hogy mint kommentátor nem bírom, a mai, meg a román meccsen is azért elég jókat mondott.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.15. 21:23:41

Ez az, Jenő, szeretünk, amúgy nem, csak most. :mrgreen:

Komant meg válogatottbú' ki, bár ezt már pár hete meg lehetett volna tenni. :lol:
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2013.10.15. 21:19:06

Ritkaság, h Jenőnek akár csak egy mondatával is egyetértsek, egy fájdalom a pali, de most sok jót mond :D Szalain felbuzdulva kinyilt a csipája neki is 8)

Csankon meg lesokkolódtam, amikor mondta, h felálltunk a nagy pofonok után is, ahogy a pótselejtezős zakó után is. Hát mondom mikor? Miben? És vajon akkor én hol voltam, mert sajnos kimaradt!? :(
Erre Jenci is kiborult, magkapta a magáét a magyar futball mimikamestere :mrgreen:

Knézy Jenőt szövetségi kapitánynak!
(Már csak azért is, h ne kelljen többet hallgatni a közvetítéseit :twisted: )

Magyarország, futballbú ki!
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2013.10.15. 21:04:59

Napi Knézy! :lol:
Kép



Nem bírom a palit, de ma hatalmasakat oszt. :mrgreen:

És közben szétoltja Csankot is... Hihetetlen.
Kép
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.15. 20:48:06

Ezzel a meccsel a nézők közül egyedül ő jár jól. Neki legalább fizetnek érte
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.15. 20:43:06

A mérkőzés legjobbja eddig: Knézy Jenő!

Csak miatta megy még a tv, szét oltja a játékosokat :D

Rohadtélet 200 ezret kapnak a játékosok egy X-ért. Annyiért én is kiállok egy Andorra ellen, még jobban is játszanék, és végre meg tudnám venni a Samsung Galaxy S4-et :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára davi10 2013.10.15. 20:48:54-kor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.15. 20:38:10

Hihetetlen, hogy még egy Andorra ellen sem eröltetik meg magukat.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2013.10.15. 19:43:35

Vakmacska írta: Hát, a svédeket egyszer már sikerült megverni. Horvátokat inkább ne, Roncikára sem vagyok kíváncsi.... Akkor maradnak a görögök. Tőlük mikor is kaptunk ki utoljára?


De inkább mégse ők legyenek. A végén még mi segítjük ki őket a VB-re, amit aztán úgy nyernek meg, mint anno az EB-t. :-D
Most komolyan azt számolgatjuk, hogy kit kéne kapnunk? :lol: :lol: :lol:

Amúgy visszatérve még 2 évvel ezelőtt. Nem tudom, h itt akkor mi vt a megítélés, de biztos vagyok benne, h nagyrészt ez. Akkor én beszégettem sokakkal ugye és mikor azt láttam, h holland-török-román hármassal vagyunk együtt, mindenkivel azt beszéltük, h ha a románokat megelőzzük jók vagyunk. Aztán eltelt egy kis idő, ugye törököket megvertük és kb onnantól kezdték el a kijuthatunk dumát megint.
De emlékszem, amikor még csak sorsolás vt, senki nem beszélt VBről. Csak ha vmi akkora bracúr lenne. Most meg óriási csalódás. Persze a románok előtti meccsen mindenki eljátszott a gondolattal, én is. De ott sajnos a realitás jött ki, mert addig csak a törökök vtak a mércadóak. Igaz, itthon nyertünk, de ne feledjük az milyen válogatottja vt a törököknek, milyen rossz forma. Bravúros vt a döntetlen Isztambulban, de ott kellett a szerencse is. A románok meg hollandok ellen viszont már kijött a különbség. Sajnálatos.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.15. 19:16:44

Vakmacska írta:Devecseri világhírű játékos lett! :-D

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f" target="_blank ... tt-2287847


Azért az mekkora lenne, ha valami csoda folytán másodikok lennénk, aztán megkapnánk Izlandot a selejtező ellenfélnek.
Persze fennáll a veszélye annak, hogy még tőlük is kikapunk.
De képzeljétek el, hogy akkor mi lenne itt!?
Mindenki verné a mellét az MLSZ-ben, hogy ő megmondta, ő tudta, ő nagyon jó csávó, és minden menne tovább, mintha a legnagyobb rendben lenne minden. Látszik a fejlődés, elvégre kijutottunk.
De hát, végülis kijutott az olimpiára az az afrikai úszó is, aki majdnem belefulladt a medencébe.
Simán fennállna a veszélye hogy kikapjunk Izlandtól, semmivel nem rosszabb csapat mint a mienk, lehet meglepő, de ez a helyzet.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.10.15. 19:13:50

Bob_Marley írta:
visca el barca írta:
Bob_Marley írta: Biztos így van ha ezt bemásoltad, mondjuk nem tudom mi az a rabona de ha ezt mondta hát ezt mondta.
Mikor átnyúl a támaszkodó lába mögött a játékos a másik lábával és azzal rúgja el. Na ezt jól megmondtam:-) elég kitekert egy mozdulat egyébként, én először életemben a fiatal Maradonától láttam ilyet, de tuti előtte is csinálták már.
Itt van az ő előadásában, a felvétel nem jó, na de aki csinálja:-)

http://www.youtube.com/watch?v=2Ox26R7h5jw" target="_blank
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.15. 16:44:50

shutterisland írta:
akkor számításaim szerint a horvát,portugál,görög,svéd négyesből kapnánk ellenfelet a pótselejtezőre.
Hát, a svédeket egyszer már sikerült megverni. Horvátokat inkább ne, Roncikára sem vagyok kíváncsi.... Akkor maradnak a görögök. Tőlük mikor is kaptunk ki utoljára?


De inkább mégse ők legyenek. A végén még mi segítjük ki őket a VB-re, amit aztán úgy nyernek meg, mint anno az EB-t. :-D
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.10.15. 16:32:42

Azért az mekkora lenne, ha valami csoda folytán másodikok lennénk, aztán megkapnánk Izlandot a selejtező ellenfélnek.
Persze fennáll a veszélye annak, hogy még tőlük is kikapunk.
a kiemelés miatt ez a veszély nem fenyegetne, JELEN esetbe ha valami csoda folytán összemakkolnánk a második helyet, akkor számításaim szerint a horvát,portugál,görög,svéd négyesből kapnánk ellenfelet a pótselejtezőre.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.15. 16:08:52

Devecseri világhírű játékos lett! :-D

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f" target="_blank ... tt-2287847


Azért az mekkora lenne, ha valami csoda folytán másodikok lennénk, aztán megkapnánk Izlandot a selejtező ellenfélnek.
Persze fennáll a veszélye annak, hogy még tőlük is kikapunk.
De képzeljétek el, hogy akkor mi lenne itt!?
Mindenki verné a mellét az MLSZ-ben, hogy ő megmondta, ő tudta, ő [auto_cenzúra] csávó, és minden menne tovább, mintha a legnagyobb rendben lenne minden. Látszik a fejlődés, elvégre kijutottunk.
De hát, végülis kijutott az olimpiára az az afrikai úszó is, aki majdnem belefulladt a medencébe.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.15. 15:45:51

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Könyörgöm ma már mindenki kétlábas
"inkább rabonázok mint hogy a jobb lábam használjam" - mondta ezt di maria, aki egy kb 3 méteres passzt nem mert jobbal elvállani... és ő nem a terek groznijban focizik... de mondhattam volna özilt is, azt sem láttam soha az életben jobb lábbal passzolni, vagy lőni :D
Biztos így van ha ezt bemásoltad, mondjuk nem tudom mi az a rabona de ha ezt mondta hát ezt mondta.Labdakezelésre mindkettő képzett annyira, hogy kétlábbal vezeti a labdát, s azért Di Maria is lőtt már jobb lábbal is gólt 16-oson kívülről is. Nem jelent gondot jobb lábbal átvenni megindulni, az hogy erősebbik lábbal csinál dolgokat meg általában mindenkinél így van. Viszont a gyengébbik láb ugyanúgy képzett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2013.10.15. 15:08:03

Bob_Marley írta:Könyörgöm ma már mindenki kétlábas
"inkább rabonázok mint hogy a jobb lábam használjam" - mondta ezt di maria, aki egy kb 3 méteres passzt nem mert jobbal elvállani... és ő nem a terek groznijban focizik... de mondhattam volna özilt is, azt sem láttam soha az életben jobb lábbal passzolni, vagy lőni :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2013.10.15. 13:36:28

Véleményem szerint teljesen meg kellene szüntetni azt, hogy egy fociklubot bármilyen szinten államilag finanszírozzanak.
Menj el bárhova, mindenhol a klub maga építi a stadionokat, mégpedig a bevételekből.
Ott a tehetségeket nevelik ki, nem pedig a pénzes apuci hülyegyerekét, aki 15 évesen beleun mindenbe, csak a drogozásba nem. De hát itt ő az úr, mert tömi a klubelnök zsebét, meg az edző bá zsebét is. A tehetség pedig nem jut szóhoz, így megunja, és nem jár le többet, vagy ha szerencséje van, véletlenül játszik 5 percet egy játékosmegfigyelő előtt, aki kiviszi valahová.

Ha a klubok önellátásra kényszerülnének, akkor már érdekükben állna a tehetségeket felfedezni, és kinevelni, hogy a nézőket becsalogassák. Mert a pénzes papa azért annyi lóvét nem fog tolni a klubba, hogy az fenntartsa magát.
Az meg már ás tészta, hogy azoknak, akiknek a tehetségeket kéne felfedezniük azok egy fikarcnyit sem értenek hozzá.

És a végére egy kis viccelődés
http://www.youtube.com/watch?v=XDLiRKF5J0o" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2013.10.15. 00:07:12

Direkt próbáltam elkerülni, hogy hozzászóljak, mert oldalakat tudnék "regélni" a dolgokról, de egyszerűen nem tudom megállni. :D

A magyar futballban, meg úgy en bloc az egész sport mint fogalomban (labdasport, vízilabdát is ideveszem de ott még mindig olyan tehetségeink vannak, akik ezen felülemelkednek s kevesebb ember játssza jobban kijön ez érzésem szerint hogy labdaügyesek vagyunk), de , nagyon sok tényezőben rendkívül el vagyunk maradva. Lejjebb írta valaki, mentális felkészültség, nem tudják a játékosok mikor mit kell csinálni, mi még mindig abból élünk, hogy magyar "virtus", grundfoci, amivel 40-50 éve valóban oktattuk a világot, csak azóta sok víz lefolyt a Dunán, sokkal szervezettebb, sokkal profibb minden a labdarúgásban, régen hobbi volt, ma kőkemény üzlet, s ma már "grundcselekkel" meg 1-2 okos passzal, labdaátlépéssel nem lehet mit kezdeni, mindenki megtanult focizni, taktika van, iszonytatos felkészültség, csapatelemzések, felállási sémák, keményebb védekezés stb.. A világ meg elment mellettünk, a foci ma már abszolút egy olyan játék, hogy előre felépített kell legyen minden. Igen egy kisebb csapat is megtud lepni egy nagyobbat, mert szervezett pontos játékkal, olyan játékosokkal, akik maximálisan tudják mi a feladatuk, s ezt 100%ig koncentrálva végre tudják hajtani, ez lehetséges. Nálunk ugyanúgy megszületnek ma is Puskások meg Hidegkútik, ezt ezer százalékra mondom, csak míg külföldön már apró gyerek kortól megy a játékos nevelés, illetve, ami iszonyat fontos játékelemek gyakorlása (Gyerekek Csank Jani abból élt évekig, hogy agyongyakoroltatta a pontrúgásokat, s ezzel nyert bajnokságot a Vác, ezzel volt ott minden csapata, ilyen dologgal meglehetett verni a mezőnyt...). Könyörgöm ma már mindenki kétlábas, mi még mindig ott tartunk, hogy nincs egy balhátvédünk, nonszensz. . A játékosaink támaszkodásra használják a gyengébbik lábat. Ezt ugyanúgy gyakorolni kell, senki nem születik kétlábas tudással. Nem Ronaldok meg Messik kellenek, de olyan gyors már a játék, hogy mindig pont az az egy ütem hiányzik, amivel nem tudják átvenni a zsugát a fiaink, mert totál egylábasok. S ez csak egy apró szegmens, ott van a fizikális felkészültség, ez is olyan dolog, hogy nem 200 milliós nagy tervek kellenek hozzá, hanem normális edző, szisztematikus munka. Akarat elszántság erről is lehet beszélni, de ez is egy összetett fogalom, mert ok-okozati dolog, fogalmunk sincs mit akarunk játszani, megvagyunk zavarodva, nem tudják a játékosok a helyüket, ezek mind olyan dolgok, amiket MUNKÁVAL gyerek kortól kezdve meg lehet s kell tanulni. Játékos nevelés, kiválasztás (itt jön képbe a lejjebb írta valaki, hogy xy fiai játszik) s persze, hogy így nőnek fel, hogy totális káosz, céltudatosság nuku (minek mikor tudom játszok...), ambíciók szintén nulla, s ez később bennünk marad, mentális összeesés, minden nagy feladat előtt, mert nincs meg a kellő magabiztosság, hogy tudom mit akarok elérni, s ha törik ha szakad én azt elfogom érni. Jöhet Sousa, jöhet bárki, az egész struktúra rossz ahogy van, s akik benne vannak, azoknak meg jó.
Nem tudom ki emlékszik itt arra, mikor Varga Zoli hazajött Németországból, s kerek perec kimondta, hogy mi van a Fradinál, s fellázadt ellene mindenki, pedig nem mondott semmi extrát, csak hogy a játékosok hozzáállása, felkészültsége nem egy megfelelő szint, egy olyan ember, akinek szó szerint a vére is zöld (Isten nyugosztalja) próbált volna változtatni, de ez Telek Manciknak stb embereknek, belső vezetőknek nem tetszett, ment is Isten hírével.

De a baj megvan viszont még több akadémia még több nagy szöveg, s szépen lehet zsebelni befelé a pénzt. Puskás Akadémia, Bozsik program, Sándor Károly Akadémia, szerencsére voltak nagy játékosaink szépen végig lehet menni ABC sorrendben, s majd lesz Czibor Akadémia, Kocsis megújulás program, Buzánszky oktatóközpont, Nyilasi edzésterv, Fazekas séma....
Pro licensz meg anyám kínja az is megvan, de ha jön valaki, aki az egészet sutba dobja, akkor meg egyből megy a fogáskeresés rajta, ez volt Koemannal, ez volt Sousával, nehogy már egy külföldi edző akarja megmondani nekünk, hogy kell csinálni, mert nem ismeri a magyar közeget, hát hogyne. :D Megy az irigykedés (példa, mikor Bognár kioktatott mindenkit, hogy jaj hát kontrázni mindenki tud, Sousa nem hozott semmi újat, valóban nem, csak az a különbség, hogy ő ezt meg is tanította a csapatának, s kit érdekel, hogy hány magyar volt a Videotonban, kérem szépen "noname emberekkel" volt tudatosan felépített játékuk, lám volt a munkának gyűmölcse....) s teljesen egyértelmű, hogy ez az állóvíz, aki benne van annak jó. Háborúban lehet a legjobban meggazdagodni....S most már az egész átfordult arra, hogy annyira ki van éhezve az igazi sikerre az emberek, teljesen érthető módon, hogy kis dolgokat nem tudunk megbecsülni. Igen sajnos itt tart a magyar labdarúgás, hogy már egy 3-4 helynek igenis örülni, annak hogy legalább megtudjuk fogni a "kicsiket", s nem kell Macedónia, Szváziföld, Eszkimósátrofalva, Aboriginalsziget csapatok ellen is rettegni, hogy szerzünk pontot vagy nem...Iszonyat mélyen vagyunk, ezt ki kell jelenteni, s nem alap tehetségben, hanem minden másban, ami ezt a játékot egésszé gyúrja.

S ez most így eszembe is jut az egészről:
http://www.youtube.com/watch?v=WosJf_Jrrqs" target="_blank
Moniz se fogja megváltani a világot, mert nem fogják neki engedni, de csak pár dolgot ha megjegyez belőle az a néhány játékos, már megéri hogy itt van, akarat s céltudatosság nélkül lehetsz te a jó Isten is, nem lehet eredményt elérni az életben, s az akarati tényező, hogy fejlődjek, hogy megtanuljak dolgokat az egyik legalapvetőbb. S én ezért védem meg Pedrot is, mikor arról van szó, nem egy labdazsonglőr, de olyan munkabírása van, amivel igen is ott a helye egy csapatban, s igen egy topcsapatban. Tudja mit kell csinálni, s mindig 120%ot teljesít, őt nem látod sétálni, nem tud átvenni egy labdát? Igen lehet, de dolgozik tovább, s megy előre, s mozog, helyet csinál, visszazár, fut.


S lehet mondani, hogy hú nagy szavak, miért honnan tudom, ki vagyok én? Átéltem rengeteg dolgot s engem még tanítottak valmikre, meg volt szerencsém pl Kovács Pisti bácsival együtt dolgozni (Ajax rendszert pl ő fektette le a hollandoknál, de máshol is elég sokat tett a futballért, Pana vagy a Monaco), s olyan időben, amikor még nem voltunk ennyire mélyen, nagyon sok mindent láttam, akár külföldi csapatoknál. Nemzetközi tornán, hogy áll egy 10 éves Milan játékos PSG játékos a dolgokhoz, lőtéri kutyát nem érdekli az eredmény, gyakorlás, játékelemek, fizikális felkészülés, 10 évvel ezelőtt olyan edzéseik voltak, hogy a segédeszközök felét nem is ismertük mi az....Már akkor napi 24 órában mellettük volt a klub, másodpercre pontosan beosztva mikor reggeli, mi a reggeli, milyen táplálékkiegészítők, milyen edzéstervek stb. Nem hiába van, hogy utánpótlás szinten nem vagyunk úgy elmaradva, csak később ezek a fiatalok beérnek, mi meg még mindig ott tartunk, hogy hú annak jó a jobb lába, az meg gyors, az jól cselez, de hogy ha megkérdeznék mi az hogy tatonálás, mi az hogy 442ből átrendezős, 4-2-3-1be, mi az hogy területvédekezés mit jelent a 2 ékes játék, hogy kell akkor mozogni, mindig bentről kifelé, s mögé beindulva a másik totális összhangban, akkor nézne mint borjú az új kapura, s elvész az hogy Kis Pista amúgy kivételes lövőtechnikával bír, ez egy nagyon bonyolult csapatjáték 11 ember miatt még inkább fontos az együttes mozgás kiépítése, ma már olyan taktika felkészültségek vannak, hogy 1 hiányzó láncszemen meccseket lehet nyerni. Erről szól az egész, az ellenfél hibáját kihasználni, mondom mi még mindig ott tartunk nincs pl balhátvédünk. Így nemzetközi szinten lehet bízni a csodában.

Na csak sokat írtam, pedig nem akartam, nagyon feltud bosszantani a dolog ez volt tíz éve ez volt húsz éve ez van ma is, sőt ma még rosszabb, a napok telnek a hónapok, s szép lassan az évek, s a világ meg robog el mellettünk folyamat....

szerk: Megnéztem a videót, összességében sok mindennel egyetértek Szalaival, de abban nem, hogy a magyar játékosok ne lennének tehetségesek. Alapvető velünk született tehetség megvan "genetikailag", ahogyan pl a magyar nők valóban nagyon szépek, úgy ez is egy genetikai adottság, játékérzék, csak valóban ennek kiaknázása, képzése az viszont hiányzik. Állítom Dzsudzsáknak olyan bal lába van, ami nagyon kevés embernek a világon, s itt extraklasszis játékosokat is ideveszek, csak ez még önmagában nem elég semmire a mai fociban, mert taktikailag egyéb technikai dolgokban meg borzasztóan elvagyunk maradva.
Kép
Kép
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2013.10.14. 23:50:20

A sör mellett a pózolás is jól megy neki... A magyar celebfocista mintaképe... =D>
"And my heart will leave you never."
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2013.10.14. 22:58:31

nem mindenki látja úgy szitut, mint szalai, aki amellett, h most nagyon okosakat mond, bukarestben azért ő is keményen bizonyított... devecseri magánszáma.
lehet, h jobb lenne, ha megmaradna a gyerek a sütinél.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Válasz küldése