Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2015.01.25. 11:58:58

Annyi kikacsintást a Madrid felé érdemes megtenni, hogy kérdésként felmerül mennyi ideig tiltják el Ronaldo-t. A két meccs szerintem a nevetséges kategóriába tartozna, a jogos a 3 lenne. Amúgy a következő meccseik:

Madrid - Sociedad
Madrid - Sevilla
Atma - Madrid
Madrid - Depor

Depor ellen már biztosan játszik, hiszen nagy kiesés lenne a közvetítési díjakból (miközben 3szor is ütött a meccsen), de amúgy a legjobbkor tiltatta el magát, mikor a nehezebb meccsek jönnek. Még a végén eltörlik a pirosat, figyeljétek meg
94:39 6 - 1
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.25. 11:52:59

Normandia írta:...
A sérülést okozó belépőkért - amennyiben szándékosságról van szó-, szerintem a jogos büntetés az lenne, ha addig nem léphetne a pályára a szabálytalanságot elkövető (a példádnál Matuidi), amíg a sérülést elszenvedő. Ez is szövetségfüggő, Strestik pl. simán megkapta a majd' fél éves eltiltást, igaz, még így is hamarabb pályára léphetett, mint Leonardo...

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy egy ütésnél könnyebb meghatározni a büntetés mértékének nagyságát, mint egy harapás esetében. Viszont egyik sem való a futballpályákra, meg igazából máshova sem.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2015.01.25. 11:35:19

epping írta: Messi sem kapott semmi buntit, amilor a nezoket (!) rugta meg tudatosan a Bernabeuban.
tévedésben vagy... Messi ott egy 2 éves kislányt akart Roby Carlos-féle mozsárágyúval agyonlőni... a többi néző csak a járulékos kár lett volna... nem is értem, miért nem kapott azóta sem villamosszéket... :roll:
epping
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2014.12.13. 13:38:12

2015.01.25. 11:06:27

Ebben az egeszben az is benne lehet, h CR es Messi onmagaban nezettseget, ezaltal penzt general a szovetsegeknek. Messi sem kapott semmi buntit, amilor a nezoket (!) rugta meg tudatosan a Bernabeuban. CR-t sem tiltjak ki honapokra egy ilyen miatt, sot a Marca szerint csak 2 mecset kap majd.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.25. 11:00:50

rwin írta:Edimar: “Cristiano kicsit túlfűtött volt, mert a dolgok nem mentek jól. De ez egy játék, bármelyikünkkel megtörténhet. Azt hiszem mindössze ennyi történt. Megbocsátok Cristianónak, nincs harag. Nem akart megtámadni, nem az agresszióról szólt. Remélem, hogy nem kap nagyobb büntetést, mint ami jár ilyen esetekben, és remélem, hogy továbbra is ő marad a legjobb játékos a világon.”

Edimar: “Nem volt agresszió a mozdulatában. Megütötte a lábam és a számat, semmi több. Ez alatt azt értem, hogy a felelős személyek megértsék, az ilyen dolgok megtörténnek a focipályákon.”
Ez szép, de mennyibe fájhatott CR-nek?
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.25. 10:58:59

danianevem írta: A harapás már másabb helyzet. Ráadásul ebből visszaesni, hát nem tudom, volt-e már rá precedens, szóval nem meglepő, ha túl kevés, vagy túl sok meccsről tiltják el az illetőt egy ennyire kirívó helyzetben.
MessiNeymarSuarez írta:Amúgy Suarez második esetre hány meccses eltiltást kapott?
Az elsőre 5 meccseset, a másodikra 10-et.
Nos akkor nézzük a harapást. Ugye Suarez kis túlzással, négy hónapig még csak labdára sem nézhetet. A válogatott mezt körülbelül egy évig nem húzhatja magára. 112 000 dollárt kellett befizetnie a nemzetközi szövetség számlájára, Brazíliából pedig gyakorlatilag kitoloncolták.
Ha feltételezzük, hogy Luis Suárez ellen nem boszorkányüldözés folyt, joggal várhatunk ugyanennyire szigorú ítéletet a többi sportszerűtlen cselekedet ügyében. Mert, ugye, a fair play mindenekelőtt. A pályán és azon kívül egyaránt.
Nem tudom emlékszel e a Francia-Nigéria meccsre, ahol az afrikai Ogenyi Onazit a második félidő elején hordágyon vitték le a pályáról, míg a sípcsont- és szárkapocscsonttörést okozó francia Blaise Matuidi csupán sárgalapos figyelmeztetést kapott, holott azonnali kiállítást érdemelt volna. A FIFA megvédte a játékvezetőt, mondván: „A fegyelmi szabályzat 72. pontja értelmében a játékvezető döntései a mérvadóak. Következésképp a fegyelmi bizottság azokat nem bírálhatja felül " Irigylésre méltó a FIFA határozott álláspontja: a játékvezető ítélete szent és sérthetetlen. Vagy talán még sem?
Az uruguayiak Olaszország elleni mérkőzését vezető mexikói Marco Rodríguez, egyébként téves és sok vitát kiváltó, ítéletét ugyanis, önkényesen módosította a FIFA fegyelmi bizottsága.

Mivel magyarázható viszont Olivier Giroud könyököse, amelynek John Obi Mikel volt a szenvedő alanya? Milliók voltak szemtanúi az esetnek, ráadásul a nigériai futballista szerint a francia játékos szándékosan ütötte őt arcon - ezt a televíziós felvételek is alátámasztották. Még sem nyitottak dossziét Giroud-ról a FIFA-nál.
Nem tudom elfogadni, hogy egy harapás súlyosabb vétség, mint egy ütés, pontosan azért amit a FIFA a zászlajára tűzott, a fair play okán.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2015.01.25. 10:57:56

Edimar: “Cristiano kicsit túlfűtött volt, mert a dolgok nem mentek jól. De ez egy játék, bármelyikünkkel megtörténhet. Azt hiszem mindössze ennyi történt. Megbocsátok Cristianónak, nincs harag. Nem akart megtámadni, nem az agresszióról szólt. Remélem, hogy nem kap nagyobb büntetést, mint ami jár ilyen esetekben, és remélem, hogy továbbra is ő marad a legjobb játékos a világon.”

Edimar: “Nem volt agresszió a mozdulatában. Megütötte a lábam és a számat, semmi több. Ez alatt azt értem, hogy a felelős személyek megértsék, az ilyen dolgok megtörténnek a focipályákon.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.01.25. 10:36:41

3 a maximum amit kaphatna,de 2 lesz belőle.
Ramos mennyit kapott pl az ámokfutásáért a klasszikuson? vagy Marcelo?
Ramos talán 1et. Pedig agyonrúgta Messit, utána ugyan úgy lepofozta Puyolt meg Xavit,mint most CR a Cordobait,sőt.
Szóval 2re saccolok,ha több, akkor meg óvnak,és csökkentik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.25. 10:14:59

Normandia írta:Na de mi a különbség? Mitől és miért érdemel az egyik több büntit harapásért, mint a másik ütésért, úgy hogy CR is volt már kiállítva hasonló szabálytalanságért, ergo Ő miért nem visszaeső? Mert azt még nagynehez megértettem, hogy egy labdát nélkülöző, lábtörő becsúszószerelés nincsen egy szinten a harapással, bár azt is nehezen tudom elfogadni, de ok, a fogazat nem a játék része, viszont az ököl sem az.
A büntetések mértékénél nem hiszem, hogy egyszerű objektívnak maradni. Egyik sem való a pályára, de az ütések gyakrabban előfordulnak a meccseken, mivel gyakran lökdösődnek a játékosok, ergo valakinél elszakadhat a cérna. Szóval ilyenből visszaesőt találni is könnyebb lehet a szövetségnek. Majd gondolom ennek megfelelően szabják meg a meccsszámot, ami szerintem vagy 3 vagy 5 lesz Ronaldo esetében.

A harapás már másabb helyzet. Ráadásul ebből visszaesni, hát nem tudom, volt-e már rá precedens, szóval nem meglepő, ha túl kevés, vagy túl sok meccsről tiltják el az illetőt egy ennyire kirívó helyzetben.
MessiNeymarSuarez írta:Amúgy Suarez második esetre hány meccses eltiltást kapott?
Az elsőre 5 meccseset, a másodikra 10-et.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.25. 09:45:03

danianevem írta:
MessiNeymarSuarez írta:Amugy kíváncsi leszek,szerintem lesz ebből még (sikeres) fellebbezés is. De most komolyan mivel jobb ez mint Suarez harapása? Suarezt mit össze hordták (azért jogosan) és mutogattak hogy "bezzeg a Realban példaértékű emberek vannak", persze ezzel a boxxal (másodjára) semmi gond sincs, örüljünk hogy egyáltalán piroslapot megkapta.

Visszaesőként kapni fog majd vagy 3 meccset, nagyjából korrekt ítéletnek is tartom. Suárez harapásával legfeljebb annyiban lehet párhuzamot vonni, hogy egyik sem való futball pályára. Főleg nem a profi szinten...

Olvasgatom a másik oldalt, nem láttam, hogy különösebben vitatták volna a piros jogosságát. Nem is nagyon van mit. A büntetés mértéke, meg, hogy "jól járt"-e ezzel a kényszerpihenővel Ronaldo és a Real, majd később kiderül.



Hát majd meglátjuk. Én már annak is örültem hogy egyáltalán kiállították, mert megint elintézték volna olyannal hogy "a bíró helyben egy sárgával díjjazta így utólag már nem lehet bűntetni" szöveggel. Amúgy Suarez második esetre hány meccses eltiltást kapott?
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.25. 09:43:14

danianevem írta: Suárez harapásával legfeljebb annyiban lehet párhuzamot vonni, hogy egyik sem való futball pályára. Főleg nem a profi szinten.
Olvasgatom a másik oldalt, nem láttam, hogy különösebben vitatták volna a piros jogosságát. Nem is nagyon van mit. A büntetés mértékét, meg, hogy "jól járt"-e ezzel a kényszerpihenővel Ronaldo és a Real, majd később kiderül.
Na de mi a különbség? Mitől és miért érdemel az egyik több büntit harapásért, mint a másik ütésért, úgy hogy CR is volt már kiállítva hasonló szabálytalanságért, ergo Ő miért nem visszaeső? Mert azt még nagynehez megértettem, hogy egy labdát nélkülöző, lábtörő becsúszószerelés nincsen egy szinten a harapással, bár azt is nehezen tudom elfogadni, de ok, a fogazat nem a játék része, viszont az ököl sem az.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.25. 09:33:43

rwin írta: Tavaly is ezt mondtátok, de mégis megkapta a 3 meccset.
Csak itt most nem 3 meccses eltiltás dukálna. Azért lássuk be, ez szándékos, kimondottan durva megmozdulása volt CR-nek és a meccs összképét nézve nem az első.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.25. 09:32:23

MessiNeymarSuarez írta:Amugy kíváncsi leszek,szerintem lesz ebből még (sikeres) fellebbezés is. De most komolyan mivel jobb ez mint Suarez harapása? Suarezt mit össze hordták (azért jogosan) és mutogattak hogy "bezzeg a Realban példaértékű emberek vannak", persze ezzel a boxxal (másodjára) semmi gond sincs, örüljünk hogy egyáltalán piroslapot megkapta.
Visszaesőként kapni fog majd vagy 3 meccset, nagyjából korrekt ítéletnek is tartom. Suárez harapásával legfeljebb annyiban lehet párhuzamot vonni, hogy egyik sem való futball pályára. Főleg nem a profi szinten...

Olvasgatom a másik oldalt, nem láttam, hogy különösebben vitatták volna a piros jogosságát. Nem is nagyon van mit. A büntetés mértéke, meg, hogy "jól járt"-e ezzel a kényszerpihenővel Ronaldo és a Real, majd később kiderül.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2015.01.25. 09:36:33-kor.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.25. 09:23:33

visca el barca írta:ha több meccset kap, vajon bele fog számítani a sevilla elleni meccs is? :-k

sociedad, sevilla, atletico, jó kis trió, nem bánnám ha nem játszana egyiken se

ronaldo pirosával meg semmi baj, hisz "ő is ember", "megesik az ilyen", meg már amúgy is bocsánatot kért facebookon :mrgreen:
Így van, persze Messi a népművészeti cserépedény szánalmas kis törpediktátor és a legarrogánsabb mert nem fogott kezet egy kisgyerekkel a VB-n miközben a bírókat üdvözölte :mrgreen: :mrgreen:
Amugy kíváncsi leszek,szerintem lesz ebből még (sikeres) fellebbezés is. De most komolyan mivel jobb ez mint Suarez harapása? Suarezt mit össze hordták (azért jogosan) és mutogattak hogy "bezzeg a Realban példaértékű emberek vannak", persze ezzel a boxxal (másodjára) semmi gond sincs, örüljünk hogy egyáltalán piroslapot megkapta.(érdekes módon az Atletico elleni boxnál is volt "vizsgálat" de valahogy semmi eredmény sem született.) Amúgy rá is férne Ronaldora a pihi, meg úgy az egész csapatra, alig pihentek és folyamatosan hatalmas elvárások vannak, pláne hogy jött ez a túlsztárolt nyeréssorozat is. Mellesleg látszik hogy Messi és Ronaldo közül Ronaldo az akit jobban megvisel ez a verseny Messivel.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.25. 09:13:00

https://www.youtube.com/watch?v=IBc8Fb3CQtE" target="_blank

Neki eléggé sokszor szakad el a cérna, még akkor is, ha kap ő eleget.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.25. 08:46:30

Normandia írta:
Teljesen adom, pont annyira való az ütés futballpályára, mint a harapás. Akkora eltiltást kellene CR-nek kapnia - tudom, nem ugyanaz a szövetség -, mint Suárez kapott a második harapásánál (9 meccs? nem emlékszem). A példáit is jól mutatják, hogy a 3 meccs egy nevetséges mérték lenne még elsőre is; ezt állítanám akkor is, ha valamelyik Barca-játékos tette volna.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.01.25. 08:30:14

Most mindenféle elfogultság nélkül, de mi a különbség Suarez harapása és CR ököllel való vélt, vagy valós elégtétel vételétől? Sokan fociztunk itt ha jól olvastam a fórumtársaimat, tudom, hogy el tud szakadni a cérna, na de ez azért mindent felülmúl. Itt nem 3 meccses eltiltásnak kellene következni, ha a szabályokat betartanák. Nyilván a Spanyol szövetség mérlegeli, hogy ki Ő és hogy hol focizik, ezért nagy büntire nem fogok számítani, de minden esetre egy Mönchengladbach-i játékost (Bobadilla) a Bundesligában 5 meccses eltíltással büntették ütésért, a Lazio középpályása (Matuzalem) szintén ütésért 4 meccses eltiltást kapott anno. Szóval, ha a szövetség megnézi a meccs videóját, akkor láthatják, hogy már korábban is megtehette volna a bíró, hogy kiállítja. Ez egy folyamat végkifejlete volt, akkor is el kellene tiltani, ha a bíró nem tette volna meg.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
rwin
Barça B
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2014.07.17. 10:49:59

2015.01.25. 01:42:43

visca el barca írta:ráadásul a még piros előtt volt egy másik esete is, gondolom vmi szögletnél nyomott be egyet ököllel. 3 meccses eltiltás korrekt lenne, de csak egy lesz, mert hát mégis csak a real madridról van szó.
Tavaly is ezt mondtátok, de mégis megkapta a 3 meccset.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.24. 23:08:41

hank1ee írta:Mondjuk tényleg az egészről Irina tehet, Pérez papa már pereli is
Azon csodálkozom, hogy még nem vette meg Ronaldo boldogsága végett.
Na jó, ez talán kissé durva volt. :oops:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.24. 22:56:29

A klubvilágbajnoki címert simogatta, de szerintem csak kínjában. Ha mégse, akkor egy idióta. Meg egyébként is. :mrgreen: Botrány volt ma ez a viselkedés, erre nincs mentség. És még x.ul is játszott. Mondjuk tényleg az egészről Irina tehet, Pérez papa már pereli is :!:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.01.24. 22:35:40

Goals without penalties this season for club & country
Neymar 26 in 2300 minutes (1.02 g/90mins)
Cristiano 28 in 2905 mins (0.87 g/90)

ezt azért csak beszúrom ide :D

tudom, Irina.
Kép
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.01.24. 22:29:31

Kapóra jött a Madrid drukkereknek, hogy ronci meg Irina szakítottak, így van mire fogják a rossz teljesítményét és a taplóságát. Kár, hogy a végén behúzták a meccset, de amint látom tiziből szerezték az utolsó percben, akkor biztos megérdemelték.
Kép
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2015.01.24. 22:05:06

roby122 írta:Valamint lefele jövet elég szépen simogatta az LFP , a liga címerét. Elég sok kamera ráfókuszált , és gondolom nem véletlen. Nem tudom , hogy ennek lehet valami alapja , de nyilván nem azért simogatta mert megdicsérte a játékvezetést. ?De amilyen makker , ez mellett is simán elmennek.
Mondjuk azt nem tudom , hogy ennek lehet-e valamilyen következménye. De ahelyett , hogy elfogadta volna a döntést , a liga bíráskodását is megkérdőjelezte. (mondjuk lenne miért , de ez esetben egyértelmű volt a helyzet , hogy jogos a döntés.)
A világbajnoki címert simogatta, mondván, hogy "kit érdekeltek csicskák, itt a tuti". No igen, lehet, ettől még egy tapló.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.01.24. 22:02:49

Valamint lefele jövet elég szépen simogatta az LFP , a liga címerét. Elég sok kamera ráfókuszált , és gondolom nem véletlen. Nem tudom , hogy ennek lehet valami alapja , de nyilván nem azért simogatta mert megdicsérte a játékvezetést. ?De amilyen makker , ez mellett is simán elmennek.
Mondjuk azt nem tudom , hogy ennek lehet-e valamilyen következménye. De ahelyett , hogy elfogadta volna a döntést , a liga bíráskodását is megkérdőjelezte. (mondjuk lenne miért , de ez esetben egyértelmű volt a helyzet , hogy jogos a döntés.)
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3800
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2015.01.24. 21:35:04

ferninho írta:
visca el barca írta:sztem ha eltiltják, az a sevilla elleni meccsre nem lesz érvényes. az nem "következő forduló" kategória
ez nem így működik.
most ha XY kettétöri vki lábát és eltiltják 20 meccsre, akkor a köv. meccsen játszhatna, mert az egy elmaradott meccs?
érdekes lenne
Már pedig volt ilyenre példa, tisztán emlékszem rá. Meg nem mondom, hogy kivel, meg hol, de ez nekem is bevillant egyből. Láttunk már ilyet.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Válasz küldése