Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.13. 22:35:46

Na jó, a maradék popcornal megyek bizonyos fórumokra mozizni:)

Nem vagyok nagyarcú, de ezt pont azért írtam, mert tegnap este akkora össznépi örülés volt, hogy feljönnek 2 pontra, és mekkora bénák vagyunk de ők pedig mostanában hengerelnek stb. Ezt megint benyögték úgy, hogy nem játszották le a meccsüket, erre tessék.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.13. 22:31:15

Azért ez elég kemény:
Real Madrid: Atletico, Sevilla, Barcelona, Villarreal: 1 pont.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.13. 22:30:35

Nagy tanulság nincs, mert minden meccs más. Emlékezz vissza a Vigo ellen milyen volt. Szerencse sem állt mellettünk, de jobbak is voltak. A Vigonak senki más ellen nem jött ki a lépés ennyire. Az egyetlen tanulság az lehet, hogy koncentrálni kell nagyon. Az Athletico 15 meccsen 22 gólt lőtt, és ugyan úgy kihozta a 11 győzelmet és 2 döntetlent mint mi 36 góllal. Sok meccsen hozták az 1-0-t, ami 90 perc kontrollt jelent. Ebben ők nagyon jók, mi pedig kevésbé. Ettől függetlenül nagyon bizakodó vagyok. Holnap nagy drukkolás van, mert délben sorsolás.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.12.13. 22:25:22

zsoltfree írta: Durva, hogy a Madrid nem vert meg még egy éppékézláb csapatot sem ebben a szezonban, bár én ezt tippeltem év elején 0 azaz nulla darab védekező középpályással.
Nem a védekező középpályás hiánya a legfőbb probléma, (mert speciel ma Casemiro játszott), akinek a védekezés az erőssége, hanem a hozzáállás és a Benitez féle taktika.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Messias2 2015.12.13. 22:34:14-kor.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.13. 22:23:08

Elbénázzuk a 4 pontos előnyünket egy amatőr hibán, oszt' erre 5 pontos előnyünk lesz a Reallal szemben...Najo..... :mrgreen: :mrgreen:
Ami igazából 6 pont, mert pontegyenlőség esetén egymás elleni számít, és egy 0-4-et nem biztos hogy überelnek :lol:


3 tanulság:
1.Remélem nálunk a fejekben nem az lesz hogy "nem baj ha elbénázzuk amatőr hibákkal, úgyis botlik majd valamikor a Real Madrid"
2. Nagyon kemény lesz számunkra is a Villarreal otthonában, nagyon harciasan küzdöttek, kisebb szerencsével nagyobb is lehetett volna a végeredmény.
3. Nem szabad többet ilyen amatőr hibákkal pontokat veszíteni, mint amiket tegnap csináltunk, mert már akár 9 pontos előnyünk is lehetne ha a 2 utolsó meccset nem bénázzuk el.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.12.13. 22:22:00

Bíztam a sárgákban es nem is kellet csalódnom :D. Mondjuk ez annyira nem vigasztal sőt inkább csak még mérgesebb vagyok, hogy kihagytunk egy ekkora ziccert.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 976
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2015.12.13. 22:19:07

Egy klasszikust idézzek:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D

(azért megvártam a 3-as sípszót:))

Durva, hogy a Madrid nem vert meg még egy éppékézláb csapatot sem ebben a szezonban, bár én ezt tippeltem év elején 0 azaz nulla darab védekező középpályással.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.12.13. 13:53:18

Na Arbeloa után Esteban "te vagy a patkány?" Granero is bemondta a tutit a Pique ügy kapcsán. :lol: Komolyan mondom már csak Pintonak és Oleguernek kéne valami frappánsat nyilatkozni, nameg Gravesennek. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.12.11. 18:52:40

noname írta:Mostmár hivatalos h a Real ki van zárva. Amennyire tudom az összes hivatal visszadobta a fellebbezést. Helyes!

Jöhet megint Bilbao elleni döntő? :lol:
Még a CAS-nál fellebbezhetnek és már mondták is , hogy ezt is megfogják tenni. Ennyi reményünk még maradt.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.12.11. 17:20:52

Mostmár hivatalos h a Real ki van zárva. Amennyire tudom az összes hivatal visszadobta a fellebbezést. Helyes!

Jöhet megint Bilbao elleni döntő? :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.12.10. 22:27:46

Na, Benzema egyelőre elköszönhet a válogatottságtól. Az azért szép lenne, ha az EB idejére is fenntartanák a kizárást.
Forca Barca!!!!
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2015.12.10. 20:26:01

Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.12.09. 20:16:48

Végre kiderült az igazság. Minden ellenségeskedés csak a sajtó agyszüleménye:

https://www.facebook.com/DJJammyUK/vide ... age_bubble
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.12.09. 17:54:37

Miután a madrid kikapott a Sevillától, és tőlünk is, én az igazat megvallva számítottam egy kissebb hullámvölgyre, mint ami minket folyton elér, ha becsúszik 1-2 nagyobb vagy váratlan vereség, ehhez képest a madrid átment szépen a Getafén és a Malmö-n is, persze nem vártam azt. hogy majd ez a 2 csapat megállítja őket, de egy minimális ellenállásra számítottam, ehhez képest rúgnak nekik nyolcat, ez azért figyelemre méltó kitartásról és lelki erőről tesz tanúbízonyságot, azthittem, hogy a madrid majd kicsit haloványabban fog játszani, elsősorban ronáldótól vártam kicsit visszafogottabb játékot, de végül négyet rúgott nekik, a gólokat nem láttam, de nem hiszem, hogy bármelyik gólja is a "hihetetlen" vagy a "zseniális" kategóriába tartozna, a szabadrúgását láttam, amit a kapus benézett.
Ők természetesen (szurkolók) most boldogok, és azthiszik minden rendben, vagy legalábbis kicsit megnyugodtak a Barcától kapott négyes után, sokan el is "ájultak" ronáldó négy góljától, de ha majd visszanézem őket, szerintem ugyanaz az az érzés fog felülkerekedni rajtam, mint Lewandowski szenzációs 9perc alatt összeszedett 4 vagy 5 góljánál...Melyik gólja árulkodott a zsenialitásról vagy a hihetetlenségről? Arra járt, megtalálta a labdát, és begúrította, némelyik mozdulata a drága Müllert idézte nekem, azzal a kecses testtartással.
Amint jön egy erősebb csapat a reál ugyanúgy beég, leszerepel, aztán jön egy kiscsapat, rúgnak nekik nyolcat, köztük ronáldó ötöt és megint ők a császárok.
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.12.09. 16:03:39

mess2009 írta:sok mindent leírtatok, a Real M. utálatról ami tény: számtalan aspektusa létezik.
engem az gondolkodtat el valójában, hogy nézek gyakorta angol, német meccseket, ritkábban olasz és franciát, látok erős konkurens csapatokat játszani de egyet sem utálok, csak a Madridot :?:
vajon mi lehet az oka?
nézzük pl. a tegnapi ámokfutásukat: vissza fogtam magam egész idáig, mondván: a francba mi is rúgtunk már 6-7 gólt gyengébb csapatoknak akkor azt gálának neveztem és örültem neki....akkor most mi a bajom ezzel a 8-al?
nos elsősorban az, hogy ezek miután feltöröltük velük a saját stadionjuk padlóját, a kis csapatokon gázolnak át és úgy ünnepeltetik magukat mintha ez egy valódi érdem lenne pedig nagyon nem az.
van persze más is...a "királyi" kivételek (spanyol politikai hátszél), a kiapadhatatlan bevásárló szatyor...stb.
ami pedig Piquét illeti én nem ócsárolnám barca drukker létemre... már csak azért sem, mert ő egy olyan szempontot is magáénak tudhat amit ti nemigen: t.i. ő katalán és valódi barca gyökerei vannak...
Azt, hogy a Realt utálod nagymértékben hozzájárul, hogy talán a futballtörténelem legnagyobb riválisai függetlenül attól, hogy melyik mennyire sikeres és te egyiküknek szurkolsz. Plusz vannak ideológiai, politikai stb. ellentétek.

A 8:0 meg 8:0 ezen nincs mit magyarázni. Bárki ellen megsüvegelendő teljesítmény, ugyanakkor nem szabad elfeljteni nekik is, hogy milyen csapatokat szórtak meg. Nem akarom elvitatni Cr érdemeit sem, de sok következtetést nem vonnék le abból, hogy néhány kiscsapatot megszór, a nagyobbak ellen meg duplanulla. (elég a bajnokságot megnézni) És ez a csapat egészére is jellemző. A PSG mindkétszer bucira verhette volna őket, a többi nagyobb csapat ellen nemhogy gála nem volt, de győzelem sem. Talán a Bilbao elleni idegen pozitív.
Lehet, hogy úgy tűnik leszólom őket vagy irigységnek hangzik, leszögezem nincs bennem ilyen érzés, de ennek a tegnapi Malmönek egy Bl közepes csapat is legalább 5-öt vágott volna.
Viszont nem hiszem, hogy emiatt változni kellene a Reallal szembeni hozzáállásnak. Ha majd a komolyabb csapatokat verik 3-4 góllal el lehet gondolkodni. Ha pedig ez most a fejükbe száll és úgy érzik, hogy eloltották a tüzet az csak nekünk jó.

A szurkolókról pedig annyit, hogy véleményem szerint egyik tábor sem különbözik a másiktól. Számomra a legnagyobb hiba, ha ennyi embert egy kalap alá veszünk csupán a szurkolói hovatartozásuk miatt. Leginkább abban mutatkozik meg, amikor van egy-két hangadó akiknek radikális a véleményük és az alapján ítélnek meg több ezer embert. (most csak a magyarokra gondolok) Igaz ez leginkább a szurkolói fórumokra. De ugyanígy játékosokra is. Nálunk is ott van pl. Piqué, aki miatt sokan beskautlyázzák a csapatot. Rajta kívül talán Alves az aki túlzásba viszi olykor, de a többiekről ez nem nagyon mondható el.
Lehet, hogy nálunk voltak adóügyek stb., cserébe pl. Benzemanál zsarolás, nemi erőszak (valami drogos ügy ha jól emlékszem). Mondjuk előbbieknél személy szerint nem elsősorban a játékosokat venném elő. Aki 20 milliót keres évente nem hiszem, hogy ekkorát kockáztatna, főleg, hogy "csak" egy focista, köze nincs a pénzügyekhez. De ez már egy másik történet.

Szóval örüljenek a győzelmüknek, mi figyeljünk magukunkra és nem lesz gond.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.12.09. 15:10:38

sok mindent leírtatok, a Real M. utálatról ami tény: számtalan aspektusa létezik.
engem az gondolkodtat el valójában, hogy nézek gyakorta angol, német meccseket, ritkábban olasz és franciát, látok erős konkurens csapatokat játszani de egyet sem utálok, csak a Madridot :?:
vajon mi lehet az oka?
nézzük pl. a tegnapi ámokfutásukat: vissza fogtam magam egész idáig, mondván: a francba mi is rúgtunk már 6-7 gólt gyengébb csapatoknak akkor azt gálának neveztem és örültem neki....akkor most mi a bajom ezzel a 8-al?
nos elsősorban az, hogy ezek miután feltöröltük velük a saját stadionjuk padlóját, a kis csapatokon gázolnak át és úgy ünnepeltetik magukat mintha ez egy valódi érdem lenne pedig nagyon nem az.
van persze más is...a "királyi" kivételek (spanyol politikai hátszél), a kiapadhatatlan bevásárló szatyor...stb.
ami pedig Piquét illeti én nem ócsárolnám barca drukker létemre... már csak azért sem, mert ő egy olyan szempontot is magáénak tudhat amit ti nemigen: t.i. ő katalán és valódi barca gyökerei vannak...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.09. 15:01:50

Alcantara írta:Bocsi Palesz, de némi szakmaiság miatt szúrja a szemem! :wink:

Masch felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, ami teljesen más jogi fogalom, mint az előzetes letartóztatás. Szép is lenne, ha azt kapott volna!
Tenyleg, bocsi, elirtam. :)
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3991
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.12.09. 14:53:56

palesz77 írta: Masch a fent említettek miatt előzetesben van, az Ex elnökünk lehet megy dutyiba szintén.....

Bocsi Palesz, de némi szakmaiság miatt szúrja a szemem! :wink:

Masch felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték, ami teljesen más jogi fogalom, mint az előzetes letartóztatás. Szép is lenne, ha azt kapott volna!

A többi részét adom, meddő és értelmetlen vita, melyik a "szentebb" csapat.
Mindenki a saját portáján sepregessen.

Kivételesen Bobbal értek egyet: magunkkal kell foglalkozni, nem más csapattal.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2015.12.09. 14:04:42

visca el barca írta:mibe kapaszkodjanak szerencsétlenek? olyan ez mint a magyar foci... aranycsapat meg stb, rajtunk kivul már a kutya nem emlékszik rájuk...
Ez egy elegáns gyomros :) össze is foglaltad az eddigieket.
Lassan 20 éve vagyok Barca drukker...mindig is felsőbbrendűnek érezték magukat, a szertárostól az elnökig, nem a beszólásokkal van a gond, hanem azzal, h folyamatosan éreztetik, h mindenek felett állnak. Volt szerencsém 3-4 mecceset a Bernabeuban megnézni, a szurkolók jó fejek, normálisan el lehet velük beszélgetni, de az istenért nem bírod velük megértetni, h őket is anya szülte, amikor meg nem megy a csapatnak, elfordulnak tőlük, megindulnak haza.
Bizton állíthatom, h ezek a történelemben sosem játszottak olyan focit, mint ahogy mi most vagy a Pep korszak idején jó pár meccsen.

Még valami: rosszul vagyok a játékosaink, klubhoz kötődő személyek, elnökeink általi pocskondiázástól is, semmibe nem nézem az ilyen viselkedést, de el kell fogadni, h az észt nem egyformán osztották mindenkinek. Én személy szerint mély tisztelettel beszélnék a Realról, aztán 4-0 után dagadó mellel levonulnék a pályáról, kimennék a VIP páholyból.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.12.09. 13:52:02

Rinku írta:Arbeloa:

"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval."
noname:
"A Real történelméből meg olyan maffiafilmet lehetne csinálni h leszorítaná a Keresztapát az imdb top250 2. helyéről."

Kicsit bővebben: van sok realos ismerősöm és érdekes módon egyik sem tud semmit arról h a madrid hogyan lett évtizedekig nyomatva h a világ legjobb csapata legyen: a Franco diktatúra alatt ha valaki nyerni mert ellenük, azt már meg is fenyegették, amikor gazdasági gondjaik voltak, akkor Madrid városa eladott nekik apróért telkeket, hogy aztán azokat visszavásárolja sokszoros áron...Minél többet tudtam meg a madrid "dicső" történelméről, annál inkább világos volt, hogy nem képvisel semmit, mindig is csak egy reklám, egy kirakatcsapat volt. Azt, hogy nem zuhantak sosem össze, azt nem jó vezetőségnek vagy szurkolóknak köszönhetik, hanem pénzmosásnak, fenyegetéseknek, lefizetéseknek. Amiket felsoroltam is, történelmi tények, mégis alig tud róluk valaki, mert próbálják eltüntetni az ilyesmit. Ha valaki egyszer el kezdene nyomozni a Real után(amennyiben nem veszne nyoma egy hét elteltével) alighanem mindenkit életfogytig bezárnának, akinek köze van a klubhoz. Ez a XX. század legjobb csapata. Egy korrupt világ mintaképe.
Eleinte nem utáltam a Realt, annak ellenére, hogy a Barcának szurkoltam, de minél többet tudtam meg róla, annál lejjebb süllyedt a szememben. Az átlag real-vezetőséghez képest Blatter egy szent.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.12.09. 13:02:07

Egyik kutya masik eb, akar 1-1 nyilatkozatbol is altalnositani nem jo dolog. Ez nem erkolcsi gyoztesekrol meg metelyrol szol. Nincs itt semmilyen kulonbseg, mi oruljunk annak, hogy most jobban megy, de pont ezert kell ezt alazattal kezelni es nagyon megbecsulni, mert holnap mar mas a helyzet. Es sose lehet tudni mikor jon el az a nap mikor nekunk megy kevesbe. RM egyebkent pont emiatt tart most ott ahol, mert nem elindultak egy uton, hanem folyamatosan minket probalnak ”utanozni” es a tehetetlenseg aldozata jelenleg a csapatuk. Egy ember volt, aki ott rendet tett es elinditotta oket egy iranyba (Mourinho) de nekik ez nem volt megfelelo, ezt isszak most. Olyan csak valami utopisztikus vilagban van, hogy majd Ronaldo rug mindig negy golt es nyernek 8-0 aranyban. Es az elnokuk ebben a tevkepzetben el, igy meg nem lehet. MSN-re kell BBC vagy hivjuk lewandowskinak Aguero stb embernek. Mert ezt latjak, mikozben pont azt veszitik el amiert lett egy arculatuk. Elkezdtek spanyolositani majd jon egy brazil jhv. Igy nem lehet csapatot epiteni es egz szisztematikus rendszert veghezvinni. Nekunk Cruzff miatt van egy, nekik nincs es ezt uldozik, ahelyett, hogy le 0-ra es kiallni Uraim akkor holnaptol ezt kell csinalni. Turelem es melo nelkul nincs jutalom. Viszont hasonlo volt nalunk is nemreg, a 2000-res evekben, szoval pont emiatt sem szaba beleesni abba a hibaba, hogy akarcsak itelkezzunk akarcsak ”lenezzuk” a Rm-ot, mert ismetlem barmikor fordulhat.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2015.12.09. 12:38:26

palesz77 írta:Most tök komolyan kérdezem, hogy ha ezeket felhozod, mint érv, akkor a Barcának miért lehet drukkolni? Piqué ahol tud belerúg a Realba, adócsalások tömkelege van a klubnál, elmeszeltek minket az átigazolási szezonból, Neymar leigazolása minden volt csak tiszta nem, Masch a fent említettek miatt előzetesben van, az Ex elnökünk lehet megy dutyiba szintén, Qatart nyomatjuk a világ felé, miközben az egész focivilág őket fújja - jogosan -, stbstb. Minden klubnak vannak ilyenjei, csak nem szemellenzőn keresztül kell nézni..
Néhány dologgal sajnos egyet kell értenem. Ha valamit is változtat a mondandómon, én Piquét sosem szerettem és ugyanakkora tajparasztnak tartom, mint Ramost. Akármilyen játékos, már évekkel ezelőtt eladtam volna, közvetlenül Guardiola távozása után, még azon a nyáron. Taszít a viselkedése, egy neveletlen kőgazdag majom. Pont az ilyen ömlengéseire van még itt szükség...

Az adócsalásokhoz viszont nem tudok hozzászólni. Sajnos ebben igazad van. Ebbe a tükörbe bele kell nézni.

A FIFA ugrálása viszont az ő szégyenük inkább, mint a miénk. Ha jogilag nézzük, történt szabálysértés, igen, de mégsem mutogatta egyik játékos sem a Camp Nounak a redvás combját, fojtogatta Puyolt, vagy rúgott bele egy földön fekvőbe. Nevetségesnek tartom az egész ügyet, mivel itt fiatal játékosok jólétét és szakmai előrelépését büntették iszonyatosan betegesen és súlyozatlanul... Mert úgy emlékszem, hogy nem csak a klub kapott transferbannt, de nekik is elvették a játékengedélyüket. Azért szerintem van ennél fontosabb és mélyebben elítélendő dolog is, pl. hogy adtuk el a 2022-s VB-t az araboknak és hogy miért viszik el kisbusznyi mértékben az embereket a FIFA-tól a sittre.

Valahogy én úgy gondolom, hogy a Barca mögött sokkal több és jobb tartalom, mélység van, nagyságrendekkel több, mint a real mögött. Piquét leszámítva itt nem hangzanak el ilyen nyilatkozatok mint annak a neve nincs dzsipszikingnek a Barca történelméről, rajta kívül azért normális a társaság. Vannak követendő példáink, a játékosokkal sokkal normálisabban bánik mindenki. Nem utáljuk ki a legendáinkat és nem száműzzük őket... Vásárolunk játékosokat, de a hazai termés mindig fog dominálni, ha nem is mindig ugyanolyan mértékben. A Barcát én családnak gondolom. Mint minden családban, vannak nehézségek, a szent szinthez ugyan azért távol vagyunk, de a madridhoz képest mérföldekre előrébb.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.12.09. 12:16:57

mibe kapaszkodjanak szerencsétlenek? olyan ez mint a magyar foci... aranycsapat meg stb, rajtunk kivul már a kutya nem emlékszik rájuk...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.12.09. 12:13:23

zola8787 írta:Egyszerűen azt nem értem, hogy miért fontos a fiatalabb generációnak a történelem.
Ezt én se értem, hogy ezzel miért "takarózik" valaki..
Cristiano Ronaldo; "Piqué is jealous of Real Madrid. I won't give him free advertisement."
Ezt szintén nem értem, hogy mire is kéne féltékenynek lennie..:-k
Rinku írta:És még a szívességet is megteszik nekem, hogy még egy kisujjnyit sem kell alátámasztanom a korábbi kommentemből. Hát nem gyönyörű? Milyen sportszerű és tisztalelkű hozzászólás? Na, ezért gyűlöljük, hajnesz, a madridot és a madridistákat. :) Mert összefoglalnak mindent, amitől egy jó érzelmű futballszurkoló a gyomrát kihányja.

Erre többet már nem is nagyon lehet írni. Talán csak annyit, hogy nem én tényleg tudom, hogy több százmillió ember hogyan képes ezt a csapatot támogatni? Mi szépet, becsülendőt lát benne? Mi az, ami megfogja úgy, hogy kiadjon pénzt arra, hogy még mezt vegyen, meccsre járjon?
Most tök komolyan kérdezem, hogy ha ezeket felhozod, mint érv, akkor a Barcának miért lehet drukkolni? Piqué ahol tud belerúg a Realba, adócsalások tömkelege van a klubnál, elmeszeltek minket az átigazolási szezonból, Neymar leigazolása minden volt csak tiszta nem, Masch a fent említettek miatt előzetesben van, az Ex elnökünk lehet megy dutyiba szintén, Qatart nyomatjuk a világ felé, miközben az egész focivilág őket fújja - jogosan -, stbstb. Minden klubnak vannak ilyenjei, csak nem szemellenzőn keresztül kell nézni..
Balinho írta: Mindenesetre nem látok nagy különbséget az itteni reakciók között és aközött, ahogy a RM-fanok reagálnak amikor mondjuk Piqué böffent be egy piquéset...
Ezzel meg egyetértek, tök vicces, hogy mindkét szurkolótábor azt hiszi, hogy ő sokkal jobb a másiknál, miközben szinte full ugyan azt csináljuk.. :D
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.12.09. 11:53:06

Hál' Istennek Pique vagy Alves mindig tisztelettudóan és szerényen nyilatkozik, Busquets méltán vezeti a semleges futballszurkolók szimpátiaindexét, a vezetőségünk balhétól mentesen kormányozza a csapatot, az edző 100%-ban uralja az öltözőt...

A Real a XX. század legsikeresebb klubja volt, ez vitathatatlan, most kicsit hosszabban ültek fel a palesz77: köhm :Drollerre, és tény, hogy elég arrogánsan, pökhendien kezelik, de az is tény, hogy mindig a legbunkóbb réteg a leghangosabb, ebből általánosítani nem okos dolog. Ettől még sem Madrid, mint város, sem a Real, mint csapat, vagy mint intézmény, sem a Madridnak szurkolók nem lesznek gyökerek vagy gyomorforgatóak. Azt meg pont megértem, hogy egy nehezebb időszak után a szurkolók örülnek, ha végre kijön a lépés, az már a játékosok szellemi képességein múlik, hogy elaltatják-e magukat, és elhiszik-e, hogy megoldódtak a problémák. (CR nyilatkozata alapján szkeptikus vagyok)

Arbeloa beszólása amúgy rohadt nagy öngól, kb annyi értelme van, mintha egy Csepel szurkoló oltaná a Vidit, hogy nekik több bajnoki címük van, ezért ők a jobbak. Mindenesetre nem látok nagy különbséget az itteni reakciók között és aközött, ahogy a RM-fanok reagálnak amikor mondjuk Piqué böffent be egy piquéset...
Válasz küldése