Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.23. 15:48:06

Továbbá azt sem értem, hogy az a Pedro, akinek legendásan jól megy a Real ellen, mi a francért nem játszik...miért játszik helyette az a Cesc, aki az egész előszezonban, és az első bajnokin is olyat nyújtott, hogy ha azt mondanám hogy egy nagy nulla volt, akkor azzal dícsérném...? Nem értem én ezt...Mint ahogy azt sem értem, hogy miért van az, hogy a hatkupás szezon óta talán 10 alkalom sem volt, amikor összeállt az Iniesta-Busquets-Xavi középpálya, amitől a világon nincs jobb...A teljes 2008-9-es szezonban így játszottak. Meg is volt az eredménye...azóta meg szinte soha....Ja de, elnézést...az 5-0-nál, meg a ManUtd ellen a BL döntőben...asszem mindenki emlékszik, milyen teljesítményt nyújtottunk...erről ennyit...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2012.08.23. 15:28:07

Lionel Kicsi Messi írta:Az FFT szerint megvannak a kezdők(bár nem tudom mennyire lehet adni a cikkjeikre, szerintem nem nagyon).

Barcelona: VV-Alves-Puyol-Masch-Alba-Busi-Xavi-Cesc-Ini-Alexis-Messi

Real: Cassilas-Albiol-Arbeloa-Ramos-Coentra-Khedira-Xabi-DiMaria-Özil-Ronaldo-Higi

én még várnék ezzel azért, csak gondoltam megosztom...
A MARCA szerint is ezek lesznek a kezdők. Nem értem, hogy miért nem Piqué kezd Masch helyén. A bajnokin is bejött, és tanárian játszott, míg Masch nem egyszer bizonytalan volt. Egy rosszabbul sikerült év után nagyon remélem, hogy nem tört meg a bizalom Piqué iránt, mert a világ egyik legjobb középső védője még mindig. Emellett most igenis szükségünk lenne Piqué védői kvalitásaira, magasságára.
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.08.23. 15:17:35

Az FFT szerint megvannak a kezdők(bár nem tudom mennyire lehet adni a cikkjeikre, szerintem nem nagyon).

Barcelona: VV-Alves-Puyol-Masch-Alba-Busi-Xavi-Cesc-Ini-Alexis-Messi

Real: Cassilas-Albiol-Arbeloa-Ramos-Coentra-Khedira-Xabi-DiMaria-Özil-Ronaldo-Higi

én még várnék ezzel azért, csak gondoltam megosztom...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.08.23. 15:14:39

kurdt írta:
csababarca írta:Marcelo pirosát mi alapján törölték el? vagy az bármilyen spanyol meccsre szólt? sok vizet nem zavar ha játszik,de vicces lenne,ha az övét is eltörölték.
Mindenki amnesztiát kapott. Tito is, José is; Villa is, Özil is és még Marcelo is! Komolyan mondom, vicc az egész spanyol szövetség...
Vicces :D Még a Tito,José,Özil,Villa felmentést megértem talán,az nem meccs közben zajlott,dulakodott mindenki mindenkivel.
De Marcelo meccs szituációban henteskedett állat módjára! Gratulálok a szövetségnek,jó példát adnak a továbbiakra ezekkel a döntéseikkel. :roll:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2012.08.23. 15:14:36

csababarca írta:Marcelo pirosát mi alapján törölték el? vagy az bármilyen spanyol meccsre szólt? sok vizet nem zavar ha játszik,de vicces lenne,ha az övét is eltörölték.
Na, ezt már én is akartam kérdezni.
Avatar
kurdt
Megmentő :)
Hozzászólások: 1884
Csatlakozott: 2006.10.30. 15:59:29
Tartózkodási hely: hütte

2012.08.23. 15:11:10

csababarca írta:Marcelo pirosát mi alapján törölték el? vagy az bármilyen spanyol meccsre szólt? sok vizet nem zavar ha játszik,de vicces lenne,ha az övét is eltörölték.
Mindenki amnesztiát kapott. Tito is, José is; Villa is, Özil is és még Marcelo is! Komolyan mondom, vicc az egész spanyol szövetség...
Kép
Your village called. Their idiot is missing.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.08.23. 15:09:33

Marcelo pirosát mi alapján törölték el? vagy az bármilyen spanyol meccsre szólt? sok vizet nem zavar ha játszik,de vicces lenne,ha az övét is eltörölték.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.08.23. 15:07:27

Vége a déli jós-shownak,este kemény meccs lesz ;)
Kép
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.23. 13:44:45

Szerintem ha Alba és Alves is offenzíven játszik akkor baj lehet.Valahogy úgy kellene megoldani,hogy csak az egyik mennyen fel támadni addig biztosításként hátrébb jön Busquets és addig az egyik középső védő kifele húzódik amíg visszaér az egyik szélső védőnk.De Titoék majd kitalálják :)
Barcaman1993 írta:Már jónéhány napja egy meccskép jár a fejemben. Jól kezdünk, elmegyünk 2-0-ra, majd leállunk. A Real rúg egy gólt, majd a meccs végéig védekeznünk
:shock: :shock: :shock: Nekem is :shock: :shock: :shock:
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.23. 13:43:26

recrea írta:
Nem hoztak ott semmi extrát, malac gól, utána mi nem tudtunk focizni, hibák tömkelegét követtük el, ők meg nem akartak, beálltak, romboltak, arra rúgták a labdát, amerre álltak, szvsz a tavalyi mindkét kupa meccsen jobban játszottak. A második gól meg akkora helyezkedési hiba volt, h ordított a tévéből.
Azt hiszem, míg élek nem fogok rájönni, hogy az első góljuknál Puyol mit akart...nem hiába ordítozott vele Valdes is, pedig aztán ha van valaki a csapatban, akinek tekintélye van a többiek közt, akkor az Puyol...ha a csapattársa lennék, biztos nem merném még csak kérdőre se vonni...ennek ellenére VV ordított vele...hát kb ilyen mértékű hiba is volt az tőle...nemtudom, hogy 3 méterre a gólvonaltól miért akarta lefedezni a labdát...miért nem bikázta el a francba...ráadásul pont jól jött jobb lábra, és Puyol jobb lábas, tehát még azt se lehet mondani, hogy rossz lábán volt a laszti, és nem akart öngólt rúgni...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.23. 13:33:22

Barcaman1993 írta:
Zolika10 írta: Ez mind jó, csak Pique helyett Mascherano kezd :)
Tavaly nem volt elég tanulságos, amikor jött a 3 igazán fontos meccs, akkor betlizett, mint Puyol és Mascherano is... Piqué akkor nem játszott... Ráadásul azóta érzésem szerint sokkal jobb formában van, mint akkor, Piqué mindenképpen kell. És azt se szabad elfelejteni, hogy jóval magasabbak, mint mi, Sergio egyedül kevés lenne. Én Alves és Alba miatt aggódom. Alves botrányosan gyenge volt a védekezésben a Sociedad ellen, míg Alba nem egyszer fönt szokott ragadni.
Nem mindenkinek...ezek nagyon jó meglátások, mindhárom meccsen helyezkedési hibából kaptunk gólt, ebben Masch gyenge, Abidal meg kb. hibátlan e téren, nagyrészt ezen múltak a kapott gólok. De jó lenne, ha visszatérne.

Pique sztem is kell, ráadásul madridék ellen jó meccset szokott hozni. Ha Alves vagy Alba fent ragad, netán hibázik, ki kell váltani középről, Businak, Fabregasnak, Xavinak, Songnak(?), nincs mese, oda kell érni Ronaldora, Mariara, Özilre.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19633
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2012.08.23. 13:25:11

Én mint mindig tartok a meccstől.Főleg amit már írtam is, hogy hiába volt az 5-1es hétvégi győzelem, ami előrefele remek játékot hozott, bőven akadtak sajnos hibák.
Óvatosabb játékot várnék mindenféleképpen a csapattól, el kell kerülni az otthon esetleg bekapott gólt.
Úgy vagyok vele, ha nem kapkodunk, s türelmesen a saját játékunkat csináljuk, addig tudunk gurigázni, míg 1et esetleg kettőt belehet rámolni.

Szóval én speciel tartok a meccstől, de a csapat azért tudja a dolgát, s nem szabad elfelejteni van egy visszavágó is, okosan megfogják oldani a mai leckét, s egy 2:0-s sikerben nagyon bízok, az egy nagyszerű eredmény lenne a visszavágóra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.23. 13:24:01

Mihu írta:A valóság az, hogy bennem nagyon élénken él a tavaszi vereség. Az, ahogy ott szenvedtünk, az, ahogy ott kontrollálták a játékot, az ahogy nem estek össze az egyenlítő góltól, hanem 5 percen belül rúgtak mégegyet...az, hogy Ronaldo és Di Maria is egészséges, és kipihent, a két szélső hátvédünk nélkül meg nem sokat érünk, mert nincs aki eléggé széthúzza a pályát. Főleg Alba miatt aggódok, mert szokása fent maradni a támadásokkal. És ha Megindul a Di Maria-Özil-Higany/Benzema-Ronaldo négyes, a Piqué-Puyol/Masch-Busquets hármasra, akkor ott csak abban reménykedhetünk, hogy kihagyják a helyzetet...Majdnem biztos vagyok benne, hogy gólt fogunk kapni. Az sem kizárt, hogy 1-nél többet. Nagyon szép ez így, hogy a Socit kitömtük, a Real meg 1-1-et játszott otthon, de egy meccs alapján nem szabad ítélkezni...
Pedig azt gondolná az ember, h könnyen el lehet felejteni azt a SEMMIT, amit tavasszal lehoztunk a klasszikuson. A motiváltság és a tudatosság teljes hiánya látszódott, ott éreztem, h talán elszakadt valami a Pep csapatban.

Nem hoztak ott semmi extrát, malac gól, utána mi nem tudtunk focizni, hibák tömkelegét követtük el, ők meg nem akartak, beálltak, romboltak, arra rúgták a labdát, amerre álltak, szvsz a tavalyi mindkét kupa meccsen jobban játszottak. A második gól meg akkora helyezkedési hiba volt, h ordított a tévéből.

Jó lenne őket a helyükre tenni, de az sem baj, ha nem nyerünk, párszor megoldottuk már Madridban is. Ott sokszor könnyedebben játszunk, talán nekünk ott kevesebb a tét, ők pedig görcsösebbek.

A Soci gólnál látszott, h a kontrákkal még mindig nem tudunk mit kezdeni, ill. a tolódást/kilépést rendszeresen elszabjuk. Nem tudom erre mi lenne a megoldás, talán a két védekező középpályás, vagy az, h időben, akár lapok árán is, hajtsuk végre a faultokat, esetleg kevesebb kockázatos cselt, passzt csináljunk meg az ellen térfelén, vagy fogjuk vissza Alvest és Albát a támadásoknál. Vagy kontrázzunk mi. :P
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.08.23. 13:21:21

Zolika10 írta:
shutterisland írta:remélem song ott lesz már a padon.
vv - alba,pique,puyol,alves - busq,xavi,ini - messi,pedro,sanchez
pinto,adriano,mascherano,song,cesc,villa,afellay

valami ilyesmit várnék.
Ez mind jó, csak Pique helyett Mascherano kezd :)
Tavaly nem volt elég tanulságos, amikor jött a 3 igazán fontos meccs, akkor betlizett, mint Puyol és Mascherano is... Piqué akkor nem játszott... Ráadásul azóta érzésem szerint sokkal jobb formában van, mint akkor, Piqué mindenképpen kell. És azt se szabad elfelejteni, hogy jóval magasabbak, mint mi, Sergio egyedül kevés lenne. Én Alves és Alba miatt aggódom. Alves botrányosan gyenge volt a védekezésben a Sociedad ellen, míg Alba nem egyszer fönt szokott ragadni.

A meccs 2 emberen fog állni, vagy bukni:
1. Tito: Remélem, hogy a legerősebb csapatot küldi ki és nem vmi hasonlóval próbálkozik, mint Pep legutóbb, mert akkor megint ugyanaz lesz a vége...
2. Messi: Ha ő jól játszik, akkor nincs csapat, aki megállíthatna minket. Az utóbbi meccseinken nem igazán lőtt gólt, remélem ez ma változni fog.

Biztos vagyok benne, hogy gólt kapni fogunk, a kérdés, hogy mi mennyit lövünk? Már jónéhány napja egy meccskép jár a fejemben. Jól kezdünk, elmegyünk 2-0-ra, majd leállunk. A Real rúg egy gólt, majd a meccs végéig védekeznünk, de ha nehezen is, de kihúzzuk 2-1-gyel. Vmiért ez van a fejemben... Jó lenne ma nyerni, kicsit megtörni őket, de piszkosul erősek...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.23. 13:20:45

http://www.youtube.com/watch?v=Ru2MW5U8a2s

Egy kis hangulatfokozó a mai meccsre!
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.23. 13:19:12

Cali írta:Real Madrid ellen nem hiszem, hogy Albának és Alvesnek is játszani kellene. Inkább tolhatnánk egy jó kis 3 4 3-at!
Főleg, hogy nem tudom melyik középső védőt lehetne kihagyni ezen a meccsen. Szükség lenne Puyol szívére, Mascherano munkájára és Pique helyezkedésére és magasságára is! Alves meg előttük tolná a kp-n, és ha kell simán visszazárhatna.

Az én kezdőm:
VV
Puyol - Pique - Mascherano
Alves - Xavi - Busquets - Iniesta
Pedro - Messi - Sanchez
Túl nagy rizikó 3 védővel játszani. A Real ellen az a 15 méter is sokat jelent, amennyivel Alves fentebb játszana...Plusz nem mindegy, hogy Albának kell szaladgálnia Di Mariával, vagy Mascherano-nak...
Kép
Cali
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1090
Csatlakozott: 2008.04.05. 18:15:31

2012.08.23. 13:14:03

Real Madrid ellen nem hiszem, hogy Albának és Alvesnek is játszani kellene. Inkább tolhatnánk egy jó kis 3 4 3-at!
Főleg, hogy nem tudom melyik középső védőt lehetne kihagyni ezen a meccsen. Szükség lenne Puyol szívére, Mascherano munkájára és Pique helyezkedésére és magasságára is! Alves meg előttük tolná a kp-n, és ha kell simán visszazárhatna.

Az én kezdőm:
VV
Puyol - Pique - Mascherano
Alves - Xavi - Busquets - Iniesta
Pedro - Messi - Sanchez
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.23. 13:06:54

visca el barca írta:el kell ma dönteni a kupa sorsát, nincs kedvem jövőhéten a visszavágón idegeskedni.

plusz azért így szezon elején, első classicon elég nagy erőfitogtatás lenne egy 3-4 golos győzelem.

én általában fosok a derbyk előtt, de ma semmi ilyet nem érzek (ilyenkor szokott bukta lenni :D)
Ugyan ez volt a helyzet velem is tavasszal...akkor mindenkinek azt mondtam, aki megkérdezte, hogy mi lesz az eredmény, hogy hányszor játszottunk még úgy egymással, hogy a Barcának mindenképpen nyerni kellett? 1x...5-0 lett a vége...most is mindenképpen nyernünk kell, tuti győzelem...aha...erre úgy kikaptunk 2-1-re, hogy közünk nem volt a meccshez...Tello 3 db 100%-os ziccerén kívül, amit Casillasba, vagy Maria néni arcába vágott a harmadik szint 10. sorában...
Kép
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2012.08.23. 13:03:09

shutterisland írta:remélem song ott lesz már a padon.
vv - alba,pique,puyol,alves - busq,xavi,ini - messi,pedro,sanchez
pinto,adriano,mascherano,song,cesc,villa,afellay

valami ilyesmit várnék.
Ez mind jó, csak Pique helyett Mascherano kezd :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.23. 12:58:35

el kell ma dönteni a kupa sorsát, nincs kedvem jövőhéten a visszavágón idegeskedni.

plusz azért így szezon elején, első classicon elég nagy erőfitogtatás lenne egy 3-4 golos győzelem.

én általában fosok a derbyk előtt, de ma semmi ilyet nem érzek (ilyenkor szokott bukta lenni :D)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.08.23. 12:51:45

Az az igazság, hogy nagyon jó eljátszani azzal a gondolattal, hogy egyszer már kitömtük őket 5-0-ra a Nou Camp-ban, és mi lenne ha most is egy nagy arányú, kapott gól nélküli meccset játszanánk velük, és akkor úgy lehetne menni a Bernabéu-ba hogy már nincs tétje a meccsnek...de ennek kb annyi az esélye, minthogy hétvégén megnyerem az 5-ös lottó főnyereményét...


A valóság az, hogy bennem nagyon élénken él a tavaszi vereség. Az, ahogy ott szenvedtünk, az, ahogy ott kontrollálták a játékot, az ahogy nem estek össze az egyenlítő góltól, hanem 5 percen belül rúgtak mégegyet...az, hogy Ronaldo és Di Maria is egészséges, és kipihent, a két szélső hátvédünk nélkül meg nem sokat érünk, mert nincs aki eléggé széthúzza a pályát. Főleg Alba miatt aggódok, mert szokása fent maradni a támadásokkal. És ha Megindul a Di Maria-Özil-Higany/Benzema-Ronaldo négyes, a Piqué-Puyol/Masch-Busquets hármasra, akkor ott csak abban reménykedhetünk, hogy kihagyják a helyzetet...Majdnem biztos vagyok benne, hogy gólt fogunk kapni. Az sem kizárt, hogy 1-nél többet. Nagyon szép ez így, hogy a Socit kitömtük, a Real meg 1-1-et játszott otthon, de egy meccs alapján nem szabad ítélkezni...
Kép
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.08.23. 12:49:20

Lesz ma élőkép a lelátón?
Kép
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2012.08.23. 12:46:22

Barcafan9 írta:Végre ma El Clásico a várva várt meccs! 8) Ma nekünk kell menni jobban mert mi leszünk hazai pályán, a Madrid nem hiszem hogy letámad! Ma remélhetőleg revánsot veszünk az előző vereségért, váratlanul jött az a vereség!
VISCA EL BARCA Kép
Nem volt az olyan váratlan, bomba formába volt az akkori madrid, igaz, hogy egy ügyetlenkedésből szereztek vezetést, de ez már a múlt. Én is remélem ma megbosszuljuk a tavalyi hazai vereséget és egy biztos előnnyel mehetünk madridba a visszavágóra.
Kép
Avatar
sopisz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2010.07.05. 01:07:02

2012.08.23. 12:17:22

Nem tudom ti hogy vagytok vele,de én örülök hogy nem játszik pepe(nem kívánok sérülést,de akkor is ellenfél) mivel az utobbi pár classicon nem volt ritka hogy messit leginkább,de a többieket is ő állítottam meg (azt hogy hogy azt haggyuk) és mou is ráment arra hogy tördelje,lassítsa a játékot,ami nekünk kis nehézséget okozott és pepének nem nagyon kellet megeröltetnie magát hogy ne labdát találjon szereléskor.ma ez is döntő fontosságú lehet mert tudjuk mi van ha messinek kicsit több helye van :)
"Absque pugna non est victoria"
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.08.23. 12:14:40

remélem song ott lesz már a padon.
vv - alba,pique,puyol,alves - busq,xavi,ini - messi,pedro,sanchez
pinto,adriano,mascherano,song,cesc,villa,afellay

valami ilyesmit várnék.
Válasz küldése