Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.25. 13:08:54

BarcafanTomee írta:Most rosszul jött ki nekik, hogy pont akkor kapnak erős ellenfelet a BL-ben, amikor nekik rosszul megy. De ha valaki képes rápörögni két meccsre akkor az a Madrid. Ha tovább mennek akkor meg bármi lehet.

A párharcot szerintem az dönti majd el, hogy elől ki gazdálkodik jobban a helyzeteivel, mert mind a két védelem zavarba hozható. Cavani meg Benzema például képes bármit kihagyni. A PSG-nél nagy előny lehet Neymar, és az éhség, mert nekik is a BL-re van szükségük. A Madridnál meg a rutin a tapasztalat, és az is lehet, hogy pont most fog minden bepattani nekik. Nagyon meg akarja mutatni majd mind a két csapat, és mind a kettőnek nagyon sok is múlik ezen a csatán. Kérdés mi fog kisülni belőle.

A PSG-nek fogok szurkolni, hogy a Madrid kiessen minél előbb, de a következő körben meg annak, hogy a PSG is menjen a levesbe minél előbb.

Az is eszembe jutott, hogy nekünk melyik csapat feküdne jobban, ha továbbjutnánk mi is a Chelsea ellen. A Madridot ismerjük, tudjuk, hogy mit várjunk tőlük, még a legjobb formájukban is. A PSG meg nekem nagyon sötét ló. Neymar és Mpabbé révén nagyon bennük van a váratlan, amit nem lehet levédekezni. Ellenben a Madridnál akiknek könnyebben kiszámítható a játékuk. Aztán a másik oldalról, a Classicó az Classicó, ami mindig ki-ki meccs, és a Madrid mindig a végsőkig kapar, most meg pláne sebzett vadként. A PSG meg még nem nagyon találkozott egy stabil csapattal és lehet, hogy egy biztos rendszerrel meg lehet őket fogni, szóval még ilyen téren sem tudjuk mire számítsunk tőlük. Szóval mindkét oldalon vannak érvek és nem tudok dönteni. Az az egy biztos, hogy inkább találkoznék velük oda-visszavágós párharcban, mint egy döntőben.
Ezek az összecsapások 10 perc alatt eldőlhetnek. Tavaly Vidal kihagyja a tizit, aztán meg kiállítja magát és kiesik a Bayern.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.25. 11:33:27

Most rosszul jött ki nekik, hogy pont akkor kapnak erős ellenfelet a BL-ben, amikor nekik rosszul megy. De ha valaki képes rápörögni két meccsre akkor az a Madrid. Ha tovább mennek akkor meg bármi lehet.

A párharcot szerintem az dönti majd el, hogy elől ki gazdálkodik jobban a helyzeteivel, mert mind a két védelem zavarba hozható. Cavani meg Benzema például képes bármit kihagyni. A PSG-nél nagy előny lehet Neymar, és az éhség, mert nekik is a BL-re van szükségük. A Madridnál meg a rutin a tapasztalat, és az is lehet, hogy pont most fog minden bepattani nekik. Nagyon meg akarja mutatni majd mind a két csapat, és mind a kettőnek nagyon sok is múlik ezen a csatán. Kérdés mi fog kisülni belőle.

A PSG-nek fogok szurkolni, hogy a Madrid kiessen minél előbb, de a következő körben meg annak, hogy a PSG is menjen a levesbe minél előbb.

Az is eszembe jutott, hogy nekünk melyik csapat feküdne jobban, ha továbbjutnánk mi is a Chelsea ellen. A Madridot ismerjük, tudjuk, hogy mit várjunk tőlük, még a legjobb formájukban is. A PSG meg nekem nagyon sötét ló. Neymar és Mpabbé révén nagyon bennük van a váratlan, amit nem lehet levédekezni. Ellenben a Madridnál akiknek könnyebben kiszámítható a játékuk. Aztán a másik oldalról, a Classicó az Classicó, ami mindig ki-ki meccs, és a Madrid mindig a végsőkig kapar, most meg pláne sebzett vadként. A PSG meg még nem nagyon találkozott egy stabil csapattal és lehet, hogy egy biztos rendszerrel meg lehet őket fogni, szóval még ilyen téren sem tudjuk mire számítsunk tőlük. Szóval mindkét oldalon vannak érvek és nem tudok dönteni. Az az egy biztos, hogy inkább találkoznék velük oda-visszavágós párharcban, mint egy döntőben.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.25. 11:12:43

Az a fura nekem, hogy tavaly gyakorlatilag páholyból nézhették, ahogy nálunk minden elcsesződik, mégis mintha ugyanazokba a pocsolyákba lépnének idén. Nekünk szerencsénkre volt egy MSN, azon belül is egy Messi, akik a kupában meg a bajnokságban meg tudtak óvni minket a blamától, a BL-ben szereplő komolyabb, taktikailag felkészültebb ellenfelek ellen viszont már ők is kevesek voltak önmagukban. Madridista berkekben felmerült a kérdés az aranylabda kiosztásakor, hogy Messi miért jött szóba, amikor nem nyert semmit. Most láthatjuk, miért.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.25. 11:10:41

Cestus írta:
MessiNeymarSuarez írta:Honnan az info hogy Guti lehet a következő? :D
Guti azt hiszem valami utánpótláscsapatukat menedzseli jelenleg, szerintem csak ebből gondolják. De én kizártnak tartom, hogy ne valami tapasztalt arcot hozzanak a kispadra ezek után.
Ő belőle is megpróbálnak egy Guardiola 2-t csinálni akkor :D De lehet hogy valami nagy nevet megszereznek nyáron.

Én viszont nem merem temetni őket amíg nem pottyantak ki a Bl-ből is, mert aztán az is meglehet hogy a fél világ rajtuk röhög, aztán a PSG elbízza magát és oda-vissza verik Neymarékat.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.25. 10:52:35

egy biztos: min. következetesnek kell lenni! ha az egekbe dícsérték a sikerek kapcsán, akkor most bizony cipelnie kell a kudarcok súlyát is. amilyen mákjuk van majd egy BL. címmel vígasztalódnak :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.25. 10:24:19

Ameddig nem “múltak ki” teljesen nem irok semmit. Kivancsi vagyok mi lesz a PSG ellen
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.25. 09:45:02

MessiNeymarSuarez írta:Honnan az info hogy Guti lehet a következő? :D
Guti azt hiszem valami utánpótláscsapatukat menedzseli jelenleg, szerintem csak ebből gondolják. De én kizártnak tartom, hogy ne valami tapasztalt arcot hozzanak a kispadra ezek után.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10112
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.25. 09:24:37

Honnan az info hogy Guti lehet a következő? :D

Adná az élet, hogy márciusban időszerű legyen hogy a Madridnak új edző kell, és Contenak új klub, mert akkor az azt jelenti hogy a Chelsea kiesett ellenünk, és a RM meg a PSG ellen :lol:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.25. 08:23:26

Gondolom a psg meccs el is dönti az ember sorsát.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.25. 08:16:34

Ha Zidane megy, még egy komoly tapasztalat nélküli edzőt nem visznek oda a közeljövőben. Minimum egy Allegrit, Contét behúznak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2562
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.01.25. 07:09:15

Gaizka írta:Idény végén Zidane off, Guti on....
És nem is meglepő.
Mondjuk engem meglepne, mert még egy olyan fogalmatlan, sötét gyökeret, mitn Guti ritkán lehet a padra ültetni. Ha még másfélszer olyan "jó" edző is lesz, mint amilyen "jó" játékos volt, akkor hátradőlhetünk. :)

Sajnálnám Zidane-t, ha kirúgnák. Ő tesz minket igazán naggyá, remélem maradni fog még egy évet... :)
Football, bloody hell. /SAF/
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.25. 05:04:19

Petr írta: Az öltöző, a mutatott játék és az eredmények miért is nem az edző felelőssége? Zidane kérésére érkeztek és távoztak a játékosok, ő alakította ki magának a keretet, amit ő is kezel. Ezt a teljesítményt nem lehet másra kenni.

Miből gondolod, hogy az öltöző elkezdett "viperafészekké" válni? Semmilyen hír nem volt eddig róla... Ha pedig valós, a fent leírtak erre is igazak.
Mintha a BBC-hez ragaszkodás Perez mániája lett volna. Tele a sajtó C nyilatkozataival, amik a távozását sugallják. Arra is most jöttek rá, hogy Benzema nem is jó játékos.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.01.25. 02:41:36

Samper írta:Valószínűleg az öltöző válhatott viperafészekké. Ebben a formában ez aligha edzőkérdés. Ezt az elnöknek kell megpróbálni megoldani - vagy ő is belebukik.
Az öltöző, a mutatott játék és az eredmények miért is nem az edző felelőssége? Zidane kérésére érkeztek és távoztak a játékosok, ő alakította ki magának a keretet, amit ő is kezel. Ezt a teljesítményt nem lehet másra kenni.

Miből gondolod, hogy az öltöző elkezdett "viperafészekké" válni? Semmilyen hír nem volt eddig róla... Ha pedig valós, a fent leírtak erre is igazak.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.25. 02:07:07

Valószínűleg az öltöző válhatott viperafészekké. Ebben a formában ez aligha edzőkérdés. Ezt az elnöknek kell megpróbálni megoldani - vagy ő is belebukik.
hdavid

2018.01.24. 23:59:27

Ha van esze Pereznek, akkor Zidanenostúl roncistúl elzavarja a csürhét, amíg még adnak értük 100 milliókat.
Persze tőlem aztán legyen ott folyamatosan világ legjobbja, ha ilyen a teljesítmény
Avatar
Gaizka
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2015.09.28. 10:05:20

2018.01.24. 23:47:33

Idény végén Zidane off, Guti on....
És nem is meglepő.
Zidane kis túlzással a respect miatt érte el azt ,amit. Ami természetesen nem kicsinyíti le az érdemeit, de sokkal inkább mondanám remek motivátornak ,mint remek edzőnek.
Egyszerűen akkora volt a respectje ,hogy ő Zinedine Zidane, hogy az felspanolt mindenkit, várható volt ,hogy ez több éves dominanciához kevés lesz.
És most itt nem is arról beszélünk ,hogy kisebb lemaradással 2.-3.hely stb. , hanem komolyan látszódik az edzői tapasztalatlanság, hozzánemértés.
Még mindig úgy gondolom ,hogy ő kevés komoly edzőnek, legalábbis a karaktere és a szakértelme hosszútávon jelenleg kevés.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.24. 23:42:26

Cestus írta:Nem tudom amúgy, minek tartalékoltak ennyire. Oké, hogy pár nap múlva Mestalla, de szerintem már tök mindegy.
Hát a Bl-t jelentő 4.-ik helyért.
Rajtuk van a Sevilla és a Villareal.
Gali
Capitá del Barça
Hozzászólások: 576
Csatlakozott: 2009.07.19. 20:37:16

2018.01.24. 23:38:16

Messias2 írta:Hasonló leépülést látok, mint ami nálunk a tavalyi szezonban volt.
Csak ugye náluk nincs Messi, ezért látványosabb.
De ott van a "valaha volt világ legjobbja".
A Real Madrid legyőzéséhez nem kell pluszmotiváció. Főleg nem egy barcelonai játékosnak!
"Lionel Messi"
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.01.24. 23:32:25

Hasonló leépülést látok, mint ami nálunk a tavalyi szezonban volt.
Csak ugye náluk nincs Messi, ezért látványosabb.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.24. 23:31:36

Nem tudom amúgy, minek tartalékoltak ennyire. Oké, hogy pár nap múlva Mestalla, de szerintem már tök mindegy.

Kicsit fel is ment bennem a félsz, hogy ilyen alapon mi is elbénázhatjuk holnap, de Ernőbá csak megóv minket majd a tiszteletbeli madridi csapattól. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.01.24. 23:32:57-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.24. 23:29:49

Sinya22 írta:A Leganes megcsinálta,pedig nem gondoltam volna.Ennyit a feltámadásról.Utolsó 20 percet láttam,de Zidane továbbra sem talált ki semmit a beadásokon kívül
Tavaly jöttek belőle a gólok, most nem. Pedig ki voltam nevetve, hogy miért hozom mindig fel ezt a beadásos témát. Ez a különbség a két RM között, plusz az erőnlét, szerencse és motiváció.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.24. 23:27:48

A Leganes megcsinálta,pedig nem gondoltam volna.Ennyit a feltámadásról.Utolsó 20 percet láttam,de Zidane továbbra sem talált ki semmit a beadásokon kívül
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.23. 15:33:26

Kovbal88 írta: Szerintem simán behúzzák, Bale felépült, van 8 pont hátrány eggyel kevesebb meccs. De nincs jelentősége, hogy második vagy harmadik, az számít, ha kb 15-20 pontot verünk rájuk (megmarad ez a különbség) és ehhez az kell, hogy Valverde mindig éhes csapatot küldjön fel, és vegyük komolyan a meccseket, akarjuk a rekordokat. Ha az utolsó 4-5 mérkőzés lötyögés lesz, ahogy korábban volt, lehet csak 4-6 pont lesz a különbség. És nagyon nem mindegy.
A Valencian már látszanak pukkadás jelei. Az előző fordulóban sem sokon múlt a pontvesztés, hétvégén pedig sikerült is nekik. Egyedül akkor látok esélyt az esetleges harmadik helyre, ha a hétvégén megfogják a Realt. De még akkor is legalább 60%-ot adok a Realnak. A második hely már közel sem biztos, hogy meglesz, de gyakorlatilag az már teljesen mindegy. A kérdés, hogy a BL mennyit vesz ki belőlük. Mindkét PSG meccsre komoly erőt kell mozgósítaniuk, még ha odahaza egy kétgólos előnyt szereznek is nem lazulhatnak a visszavágón sem. Ha pedig továbbmennek az újabb terhelés és úgy tűnik a kupa sem lesz sétagalopp. Most szerintem megpróbálják azt is komolyan venni egy kupa nélküli szezon már nagy pofon lenne és lehet, hogy Zidane alatt is meginogna a pad.

A CR mobilozásnak szerintem túl nagy feneket kerítenek. Max egyszer megmosolyogható, de kb. ennyi. Én inkább azt venném górcső alá, amit Bale első góljánál csinált. Feldobja magát, a walesi lő egy hatalmas gólt ő meg oda se megy hanem az egésznek háttal integet a bírónak. Szerintem ez inkább, ami visszataszító. Pedig ez még 1:1 után volt.
Forca Barca!!!!
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.01.22. 22:44:24

recrea írta:Jaap Stam fejét egy keményebb szitu után a pálya mellett összevarták, aztán visszament játszani :) idősebbek biztos emlékszenek rá :)
https://www.youtube.com/watch?v=I4x_VhOmd_Y
Hej, de más világ volt az.. :D
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.22. 22:36:55

Jaap Stam fejét egy keményebb szitu után a pálya mellett összevarták, aztán visszament játszani :) idősebbek biztos emlékszenek rá :)

Szerk: https://m.youtube.com/watch?v=I4x_VhOmd_Y" target="_blank
Válasz küldése