Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.09. 15:17:28

Ami az az aranylabdát és Messi-CR korszakot illeti:

Hamar megszakad mostmár ez a 10 èves Messi-CR sorozat.
Szerintem ebben meg max a következő szezonban lesz rá esély, hogy elbillenyjen a dolog valamelyik fél felé aranylabda téren. Utána már Neymar, Mpabbè stb idők jönnek.

Már idén is csak akkor lesz esélye vagy Messinek vagy CRnek ha behúzzák a BL-t, mert a VB-n esélytelenek. Ellentétben a trónkövetelőkkel. Mert ugye egyik tornán legalább kiemelkedőt kellene hozni. Szerencse mondjuk, hogy a németeknél meg a spanyoloknál nincs kiemelkedő világsztár.

De ami a világ legjobbját illeti, szerintem még mindig bőven Messi az, és pár évig még maradhat is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.09. 15:11:12

Tromort77 írta:Zinedine Zidane on buying a forward: 'I don't need anyone and that's that. I don't want anyone. I have my squad and I believe in them'

Remélem tartja magát ehhez. :D
mondjuk sztem perez vagy kirúgja év végén ha semmit nem nyernek, vagy akár kell neki vki akár nem, költekezni fog az öreg. szerencse h csatzárposzton pang a piac, nem nagyon tufdnak olyan játékost venni akitől összekuláznám magam
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Tromort77

2018.01.09. 15:07:54

Zinedine Zidane on buying a forward: 'I don't need anyone and that's that. I don't want anyone. I have my squad and I believe in them'

Remélem tartja magát ehhez. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.09. 15:02:48

mondjuk még herikénnel is többre mennének mint a dagadékkal. bár a kopasz megmondta h amíg itt van kezdő lesz szóval nyugi :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.09. 14:59:51

Nyáron szerintem Hazard, vagy Kane megy hozzájuk. Neymar és Mbappe most 3 évig legalább biztosan nem megy sehova, az arabok nem azért vertek el rájuk 400 millát hogy rögtön lepasszolják őket Pereznek.

Viszont arra most a nyakamat merném tenni, hogy mindkettő lesz még real játékos.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3355
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.09. 14:51:58

Én nem tudom elképzelni,hogy Neymart elhoznák,akkor se,ha menni akar a brazil. A PSG nem fogja elengedni,kevesebbért biztos nem,mint amennyiért vették. Mbappé meg még esélytelenebb,még ki se fizették,ráadásul elvileg a fizuja miatt nyáron pont nem ment Madridba. :D Szerintem is a Hazard+Kane duo a legesélyesebb,előbbiről cikkeznek egy ideje,hogy visszautasított pár hosszabbítási ajánlatot a Chelsea-től,mert menne. Kane se sokáig fog maradni,a Tottenham jó csapat,de a Real az még mindig Real . Ráadásul ha adnak érte vagy 150-et,jól járnak az angolok is. Kevesebb szó esik róla,de célszerű lenne a védelmet is erősíteni,mert az sem acélos idén.A nyár és a tél rólunk szólt,a következő átigazolás időszak szerintem a Madridról fog :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.09. 14:30:33

Egyértelmű, hogy valakiért bankot fog robbantani nyáron a RM. Kane/Hazard/Ney/Mbappé négyesből hoznak valakit, bár utóbbi kettőt nehezen tudnám jelenleg elképzelni.

Nagyot fordult a világ fél év alatt, a csapat romokban volt nyáron, mindenki azt mondta, hogy lassan jön a sötétkorszak, nem sok jövője van már ennek a keretnek, stb... A RM-nél meg tele fiatalokkal a csapat, évekre biztosítva a jövő, aztán ennek ellenére pont, hogy a vélemény 180 fokos fordulatot vett mindkét oldalon. Legalábbis a szurkolók szerint. :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.09. 14:00:25

Nero. írta:
S.Agüero írta:Ez volt már? :lol: Iago Aspas: "I love playing against Ronaldo, every time he has the ball he just passes it back to us. I can't believe people call him selfish."
Mondjuk ez már a ló tulaldaláról van. Ki az az Iago Aspas kb..
Tavaly a Bernabeu füttykoncertet rendezett a portugálnak, tavasszal meg valami más történt. Várjuk meg mi tortenik, de 33 a pali egyértelmű hogy lassan itt a vége neki, ráadásul mindent elért amit lehetett nem tudom mennyi motivációja lehet még.
Én lehet hogy túl gondolom, de ugye ami őt nagyon mozgatja az az aranylabda...
Nekem ez a mostani intejúja, amit a gálán adott, az is arra enged következtetni hogy, tudja hogy neki ez volt az utolsó, ezért próbálta meggyőzni a nagyérdeműt, de leginkább önmagát. Messi idén reméljük behúzza, és legrosszabb esetben is 6-5 az örök mérleg. :mrgreen:

Más..
A Mundo értesülései szerint a Real Madrid felvette a kapcsolatot. Hazard "környezetével" hogy, elkezdjék előkészíteni a nyári átigazolást, tehát nem most télen szeretnék megszerezni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.09. 13:54:56

S.Agüero írta:Ez volt már? :lol: Iago Aspas: "I love playing against Ronaldo, every time he has the ball he just passes it back to us. I can't believe people call him selfish."
Mondjuk ez már a ló tulaldaláról van. Ki az az Iago Aspas kb..
Tavaly a Bernabeu füttykoncertet rendezett a portugálnak, tavasszal meg valami más történt. Várjuk meg mi tortenik, de 33 a pali egyértelmű hogy lassan itt a vége neki, ráadásul mindent elért amit lehetett nem tudom mennyi motivációja lehet még.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.09. 12:58:19

Ez volt már? :lol: Iago Aspas: "I love playing against Ronaldo, every time he has the ball he just passes it back to us. I can't believe people call him selfish."
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.08. 15:32:50

S.Agüero írta:Nyilván majd 10 pontot ver ránk az Atlético tavasszal. :D Előbb hoz rajtunk a RM 20-at, mint a Tico 10-et, nem véletlenül kisebb a RM-bajnoki címre az odds, mint a Ticoéra.
Hát azért mondjuk szigorúan a jelenlegi helyzetet és állást nézzük, akkor tényleg nagyobb esély van arra, hogy az Atleti ér utol minket (visszahozták ezt a vadállatot :D meg Vitolo is beválhat Simeonénél és ha jobban megnézzük csak elől voltak gondok náluk + nincs Bl).
De felesleges ezen gondolkodni, eddigiek alapján Valverde tudja mit miért csinál, úgyhogy kizártnak tartom, hogy leadjunk az előnyünkből 9-10, pláne 15 pontokat.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.08. 14:21:29

Viszont rengeteg van még hátra, s bizony az Atletico surranón is veszélyes lehet. Új impulzusok, teher nélkül játszhatnak.
Nyilván majd 10 pontot ver ránk az Atlético tavasszal. :D Előbb hoz rajtunk a RM 20-at, mint a Tico 10-et, nem véletlenül kisebb a RM-bajnoki címre az odds, mint a Ticoéra.

Rikko, valószínűleg a Realnak szorítana, mert spanyol csapat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.08. 14:17:31

rikko írta:
Bob_Marley írta:Szerintem meg sokkal nagyobb alázat kellene, s a másiknak rosszat akarni nem etikus, sőt! !
Ugye akkor te egy Real - City meccsen simán a Realnak drukkolnál ?
ő igen.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.08. 14:10:59

Bob_Marley írta:Szerintem meg sokkal nagyobb alázat kellene, s a másiknak rosszat akarni nem etikus, sőt! !
Ugye akkor te egy Real - City meccsen simán a Realnak drukkolnál ?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.01.08. 13:22:04

Szerintem meg sokkal nagyobb alázat kellene, s a másiknak rosszat akarni nem etikus, sőt! Mindenki a saját portáján söprögessen, az tény, hogy amit mi elvertünk gyakorlatilag fél év alatt két játékosra meg fizetésekre az teljesen nonszensz. Nem a másikban kell keresni hibákat.
Mi csapatként működünk és egymásért dolgozik mindenki, a RM-nál nem, s meg is látszódik a lemaradásuk.
Viszont rengeteg van még hátra, s bizony az Atletico surranón is veszélyes lehet. Új impulzusok, teher nélkül játszhatnak.


off: másik oldalról idézni meg elvileg tilos!
Kép
Kép
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.08. 11:40:11

Akkor pár okos gondolat tőlem is ebbe a topicba!

Először is én olyan vagyok, mint Guti volt, csak nem meleg és pont fordítva én annak örülök, ha minél mélyebbre süllyed a Real. Egyébként, nincsenek ott még komoly gondok, mert teli vannak jó játékosokkal, és amíg a csapat Zidane mögött áll még bármi lehet. Ellenünk a 3:0 nál is félidőtájt nem voltak rosszabbak. Még kettő null után is volt helyzet, szóval nem temetném őket. Lehet Ronaldo állandóan túl sok nekik, de még mindig képes meccseket eldönteni.

Zidane: Amíg Perezzel jó a viszonya nem küldik el, lehet már okosabbak ott is, és rájöttek, hogy időt kell adni, mondjuk lehet pont nem Zidene a megfelelő ember, hogy csapatot csináljon. Mert habár nyert két BL-t elsőre egymás után, ezt senki se veheti el tőle, de azért lássuk be, sehol nincs ez a Pep-féle csapathoz. Az összes győzelem, vért izzadva született nem kis szerencsével, lesgól, vagy az ellenfél hülyesége. Szóval, ha Zidane nagy edző lenne, akkor mostanra kellene, hogy összeérjen a csapat, nem pedig esik széjjel. Ami lehet nem az ő hibája, hanem csak erőléti gondok vannak, vagy bármi más apróság.

Ronaldo: Lenyilatkozta, hogy a Madridból akar visszavonulni, hát érdekes lenne, még lehet egy éve van ott aztán lapátra teszik. Ha Cassilasnak és Raúlnak nem adatott meg, a madridi búcsú, akkor Ronaldonak se fog.
A BL-ben bármi lehet, azért vannak jó játékosaik, nem is kevés és valahogy mindig velük van a szerencse is, vagy valami felsőbb hatalom, ami nem engedi, hogy a Madrid veszítsen. Idén, azért számolni kell, a Cityvel, PSGvel, velünk, szóval nem lesz könnyű dolga a végső győztesnek.

Érdekes, hogy nem igazolnak játékosokat, mert ha valaki, hát pont a Madrid híres arról hogy igazol. Keane nem hiszem, hogy pont egy angol válna be náluk, Owen is csak a padot melegítette, de Benzemának már rég lapát, vagy Bale se lett akkora sztár, mint amire számítottak, habár voltak jó meccsei.
Bajnokságban, nekik ez a következő egy hónapban nagyon sok minden el fog dőlni, most hogy nincs forma van esély kiesni a kupából egy erősebb csapat ellen, amit nézve a bajnokság állását biztosan komolyan vesznek, a BL is lassan itt van. Szóval, ha nagyon rosszul alakulnak a dolgok, lehet Zidane csomagolhat, Bl kiesés esetén tuti tipli.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.08. 11:08:51

visca el barca írta:
Varatrix írta:de merül fel a kérdés hogy kit tudnak leigazolni, aki tényleg "galaktikus".
herrikén :lol:
Amúgy nagy játékosnak tartom, de annyira "#besztlíg korlátolt" hogy, az fáj. Manchester valamelyik felében, 10 aranycipővel vonulhatna vissza, csak a #besztlígen kívül szeretik ha az illető tud két egyeneset rúgni a labdába, passzolni meg ilyen dolgocskák.

Jó talán túlzok... :mrgreen: , de akkor sem gondolom hogy a legjobb megoldás lenne.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.01.08. 10:59:48

Mondjuk ez a költekezés dolog is milyen kétszinű a bohócok részéről. Amikor ők költik, akkor nettó költekezést néznek, amikor meg mi,akkor a bruttót :D :D :D
Mert úgy rohadt jól hangzik, hogy a Barca elvert 300+ milkát, ők meg nullszaldósak :D
Így ha azt nézem Neymar 222 milkájából jött Dembele,Paula és Cou és rádobtunk 80 körül. Ami ha azt nézem bőven jó. Egy out 3 in. A keret mélyült, lehet 1vs1 gyengült Ney helye, de mint csapat jobbak lettünk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.08. 10:57:58

Varatrix írta:de merül fel a kérdés hogy kit tudnak leigazolni, aki tényleg "galaktikus".
herrikén :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.08. 10:47:51

Igen, azt azért én is észrevettem, hogy odaát ha egy Bayernt, Juventust húznak ki ellenfélnek, akkor a döntő többség nagyrésze majdnem hogy simának találja és hogy olyan biztos a Real továbbjutása mintha Granada ellen játszanának, míg ideát még akkor is kételkedve és félve fogadnánk a Barca párharcát ha mondjuk egy Porto ellen játszanánk. :lol:

Amit még észrevettem, hogy sokszor például mi a játékosainkat és a csapatot sokkal gyengébbnek látjuk, mint sok külsős szemlélő.
Emlékszem 2014-15-ben sem hittük el, csak a Bayern legyőzése után hogy esetleg még egy BL is becsúszhat, pedig rá pár hónapra beszéltük itt ki azt hogy pl. milyen okokból esélytelen is hogy oda kerüljünk.

Szerintem az igazság a kettő között van.


Messivel meg őszintén...Teljesen megértem hogy mennyire utálják :lol:
Elég belegondolni a helyzetükbe, szinte bármilyen jó csapatot építenek, jogosan félhetnek attól hogy Messi 2 pillanat alatt szétszedheti őket és oda az erőfeszítés. :lol:

Elég megnézni mit csinált 2011-ben a Real elleni elődöntőn, vagy 2015-ben a Bayern ellen.Amikor megveszik a lehető legjobb játékosokat, és olyan bohócot képes csinálni ez az űrlény belőlük, mintha pár kisgyereket szereztetek volna a homokozóból játékosnak :lol: :lol:
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.08. 10:44:51

Amúgy lát valaki itt abban rációt, hogy Alexis odamenjen? Csak bennem van naivitás, hogy a Barcás múltja miatt nemet mond nekik? :D
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.08. 10:44:44

Amúgy nagy durvulást várok tőlük nyáron, de merül fel a kérdés hogy kit tudnak leigazolni, aki tényleg "galaktikus". Én minden izomrostommal imádkozom hogy Hazard mennyen, mert jócskán túlértékelt játékosnak tartom.

Viszont nekik egy befejező kéne elsősorban, arra meg nem sok igazán kiemelkedő név ugrik be hirtelen, egyedül Lewandowskitól félek picit, mert őt viszont nagyon sokra tartom. Ugyanakkor a lengyel esetében, már poénkodáson kívül is jócskán korban van, de rövidtávon segíthet rajtuk.

Griezmannt nem tudom elképzelni náluk hálisten!

Dybala lesz talán a nyári sláger téma.

Arcoskodnak most hogy mennyit költöttünk, de mi nyáron szerintem max, szépségtapaszokat rakunk, fel, és kicserélünk néhány kiegészítő nevet. Nekik viszont Bankot kell robbantaniuk. Gyakorlatilag ott tartunk hogy muszáj, mert a fiataljaik nem jöttek be. Így marad a galaktikus pénztárca. Fognak ők még rekordot dönteni nyáron.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3355
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.08. 10:27:33

Mondjuk nem lennék abban biztos,hogy a bl-re megint felszívják magukat úgy,mint tavaly. Ez a rossz bajnoki idény egyre frusztráltabbá teszi őket. Főleg Ronaldot,akinek fontosak az egyéni statok,erre kis túlzással a fél liga előtte van a gól lövőlistán. Tavaly ennél jobb volt ő is,és a csapat is,most mindegy milyen játékkal. A nyarat se értem a részükről. Elment Pepe,Danilo,Morata,James,Mariano. Konkrétan az összes padról beugró játékos. Jöttek fiatalok,akiket nem használ Zidane. Ceballos-t tegnap el se vitte,inkább nevezett 3 kapust a keretbe. De Asensio-t se nagyon használja,pedig lehetne. Ronaldo érinthetetlen,inkább lehoz egy kp-t,mint őt. A védekezésük sincs a toppon,még Ramossal sem. Marcelo-t még sose láttam ennyire gyengén játszani. Szóval sok sebből vérzik ez. Szerintem nyáron ismét jön 2 nagy név minimum.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.01.08. 10:09:04

Tetszik a 16. Innen nekik már nincs visszaút!
Mondjuk az nem gyenge hogy azért mert Neymar odament a PSG-hez sokan azt kivanjak hogy ejtse ki őket a Real Bl-ből! =D>
Barca drukkerként nem tudok elképzelni olyan meccset amin a Realnak szurkoljak!Nekem az a lényeg hogy ahol indulnak essenek ki minél hamarabb,az se érdekelne ha a bajnoksagban lezúgnának 2. osztalyba! csak az 1-1 klasszikus hiányozna :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.01.08. 09:41:32

" A Psg-t viszont nem tudom, hogy keveri ide bárki is. A legnagyobb baj a motiváció hiánya. Azt nem gondolom, hogy az összevásárolt olajcsapat ellen nem lesz motiváció. Tőlük nem tartok továbbra sem. A bajnokságban a bl hely a minimum elvárásom."

Ezt mondhatni pozitív hozzáállásnak, de a nagyképűség és e között nagyon kevés van.

Bevallom én parázok a Chelsea ellen is. Nem tudni milyen napot fogunk/fognak ki, ráadásul tiszta spanyol csapat. A Párizstól ugyanúgy paráznék, ki tudja milyen lóvékat kapnak még pluszba ha nyernek.

Ez a motiváció meg továbbra is butaság. Nem megy, kész. Ha meg tényleg motiválatlan egy sztár, menjen el kinába, sok pénz, kis iram és teljesíteni sem kell.

Engem ez irritál leginkább a Mou és CR óta Real-nak drukkoló emberekben. Nagyképűek, lenéznek mindenkit, mert ők a királyi csapat. Több real fan ismerősöm kiröhögött mikor kérdeztem miért adták el Morata-t, most meg csendben vannak, bezzeg a bl győzelem után sorra írtak rám. Gyorsan leírom a szokásosat: mindenhol vannak kivételek, mindenhol vannak parasztok, csak a Real-nál ez kirívó.

Abban is biztos vagyok, hogyha most tartanák meg az aranylabda szavazást, CR ugyanúgy ott lenne a végső hármasban.
Válasz küldése