Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.25. 11:41:13

A marketing elem fog dönteni, meg az, hogy ki nyeri a BL-t. Ma még nincs lezsírozva. Messi biztos nem - őt kárpótolja az aranycipő. Gyakorlatilag vagy CR vagy Buffon a favorit.
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.25. 10:24:50

La Duodecima írta:
whitecule írta:Ott van például Cruyff, aki "csak" három aranylabdát nyert, míg CR négyet, pedig nem lehet kérdés, ki a nagyobb játékos.
Miért, te hány meccset láttál Cruyff-tól, ami alapján ezt így ki tudod jelenteni?

Félreértések elkerülése végett nem azt mondom, hogy CR a valaha volt legjobb játékos (speciel Messit is jobbnak tartom nála), de furcsa az ilyen kijelentés, amikor valószínűleg csak néhány felvételt láthattál Cruyffról. Elég sok játékosról össze tudok vágni olyan meccseket/pillanatokat, ami alapján őt fogod a világ valaha volt legjobb játékosának gondolni, ha más meccset nem láttál tőle. Pedig mindenkinek voltak rosszabb meccsei is, még Cruyffnak is, csak azok kevésbé maradtak fennt az utókornak.
Ezért sem szeretem az ilyen összehasonlításokat, amikor a mai sztárokat hasonlítják össze, a régebbi nagy játékosokkal. A többség itt gondolom a 2000-es években kezdett el focit nézni (esetleg a 90-es évek), de a 70-es években nem valószínű. Ha Ronaldinhoval vagy Zidane-nal hasonlítottad volna össze CR-t azt megérteném, mert szinte biztos, hogy mindegyiküktől láttál annyi meccset, hogy legyen viszonyítási alapod.

Persze ha te a 70-es években is figyelemmel követted a focit és Cruyfftól is rengeteg meccset láttál, akkor az elnézésedet kérem :)
Én több meccsét megnéztem, és hidd el, hogy jobb futballista volt! NEM GÓLLÖVŐ hanem futballista amiért az aranylasztit adni kellene! Arról nem is beszélve, ahogyan erről a játékról gondolkodott! Nagyon kevesen értették úgy ezt a játékot ahogyan Ő! „Futballozni nagyon egyszerű, de egyszerű futballt játszani a világ legnehezebb feladata.” Johan Cruyff
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
La Duodecima
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2017.04.20. 11:39:09

2017.05.25. 01:20:44

whitecule írta:Ott van például Cruyff, aki "csak" három aranylabdát nyert, míg CR négyet, pedig nem lehet kérdés, ki a nagyobb játékos.
Miért, te hány meccset láttál Cruyff-tól, ami alapján ezt így ki tudod jelenteni?

Félreértések elkerülése végett nem azt mondom, hogy CR a valaha volt legjobb játékos (speciel Messit is jobbnak tartom nála), de furcsa az ilyen kijelentés, amikor valószínűleg csak néhány felvételt láthattál Cruyffról. Elég sok játékosról össze tudok vágni olyan meccseket/pillanatokat, ami alapján őt fogod a világ valaha volt legjobb játékosának gondolni, ha más meccset nem láttál tőle. Pedig mindenkinek voltak rosszabb meccsei is, még Cruyffnak is, csak azok kevésbé maradtak fennt az utókornak.
Ezért sem szeretem az ilyen összehasonlításokat, amikor a mai sztárokat hasonlítják össze, a régebbi nagy játékosokkal. A többség itt gondolom a 2000-es években kezdett el focit nézni (esetleg a 90-es évek), de a 70-es években nem valószínű. Ha Ronaldinhoval vagy Zidane-nal hasonlítottad volna össze CR-t azt megérteném, mert szinte biztos, hogy mindegyiküktől láttál annyi meccset, hogy legyen viszonyítási alapod.

Persze ha te a 70-es években is figyelemmel követted a focit és Cruyfftól is rengeteg meccset láttál, akkor az elnézésedet kérem :)
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2017.05.24. 23:27:42

Annyira semmi jelentősége nem maradt már ennek a díjnak... Vagy a többinek. Belegondolni is durva, hogy jelenleg három "legjobb játékos" érdemet is kiosztanak, az UEFA Év játékosát, a France Football Év játékosát meg a FIFA Év játékosát is.
A jelenkorban zajló marketing lufifújással csak azt érik el, hogy hosszútávon a régebbi legendák megítélése is más lesz... Ott van például Cruyff, aki "csak" három aranylabdát nyert, míg CR négyet, pedig nem lehet kérdés, ki a nagyobb játékos.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.24. 22:49:50

palesz77 írta:A MU is triplázott, egy jó ősszel Pogba felveheti a versenyt CR-el akár.. :mrgreen:
Marketing majdnem megvan hozzá. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.24. 22:41:14

A MU is triplázott, egy jó ősszel Pogba felveheti a versenyt CR-el akár.. :mrgreen:
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.21. 13:51:54

daffy írta: szerintem én. mert egyszerűen nem tudom megérteni,hogy Buffont és Ronaldot mi alapján lehet összehasonlítani.
Ez teljesen így van, vagy ott van Kroos aki az egyik legjobb kp-tok és nem azért mert villog minden meccsen, hanem mert constans hozza a teljesítményt, rengeteg pontot a szögletekből, mert azokat a labdákat azért oda is kell rúgni, hogy gól legyem. De mégis csak arról szól a fáma, hogy ki lőtt több gólt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2017.05.21. 13:38:23

Veidt_madridista írta:Már nem keresem vissza, vki írta hogy külön kellene minden poszton díjazni (kapus, védő, középpályás, támadó). Ezt a megoldást én is maximálisan támogatnám, már csak azért is, mert a három legnagyobb presztízsű díj ebben a kategóriában (aranylabda, fifa, uefa) most teljesen egy kaptafára megy.
szerintem én. mert egyszerűen nem tudom megérteni,hogy Buffont és Ronaldot mi alapján lehet összehasonlítani.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.05.21. 13:15:04

Már nem keresem vissza, vki írta hogy külön kellene minden poszton díjazni (kapus, védő, középpályás, támadó). Ezt a megoldást én is maximálisan támogatnám, már csak azért is, mert a három legnagyobb presztízsű díj ebben a kategóriában (aranylabda, fifa, uefa) most teljesen egy kaptafára megy.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21269
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.05.21. 13:00:49

palesz77 írta:Viszont hogy példánál maradjunk, az Aranylabda nem az alapjáraton legjobb fegyvernek jár már-már "alanyi jogon", hanem annak, aki a szezonban - annak is a döntő részein lehetőleg - a legnagyobb sebeket vitte be - ergo nyertek nagy kupákat. Ezért nyerhetett Shevchenko és Nedved olyan korszakban, ahol Zidaneok, Ronaldok és Dinhok is játszottak.
Sevcsenko pont nem jó példa, nem vitt be ő akkora sebeket abban az évben. Se kupákban, se gólokban, se játékban nem ő volt a legjobb. Én úgy hiszem, erősen befolyásolta a politikai nyomás azt az Aranylabda szavazást (narancsos forradalom Ukrajnában). Érdekes módon a Fifa által kiosztott Év játékosa díjat Ronaldinho nyerte, de a második Henry is 2x annyi pontot gyűjtött, mint Sevcsenko. Szerintem még Deconak is előznie kellett volna az ukránt.
Ez a 3-4 ember akikrol beszeltek nagy jatekosok, remekul jatszanak ALA, de egyik se meccseket eldonto szemelyiseg. Ez a kulonbseg es ezert nem fognak ok sosem odaerni Aranylabda kozelbe.
Akkor ezek szerint csak támadók nyerhetnek, mert ők általában ők döntik el a meccseket. Persze tudom, hogy jelenleg ez a helyzet, de pont ezt a hozzáállást kéne megváltoztatni, és akkor szakmailag értékesebb lenne a díj.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.21. 03:25:53

markionni írta: Ez a 3-4 ember akikrol beszeltek nagy jatekosok, remekul jatszanak ALA, de egyik se meccseket eldonto szemelyiseg. Ez a kulonbseg es ezert nem fognak ok sosem odaerni Aranylabda kozelbe.
Hát jah, végülis Ramos fejesei még 1 meccset sem döntöttek el, vagy adott esetben címet.. Oh wait.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.21. 01:56:28

Az is egy jó kérdés hogy akkor a FIFA év játékosa díjnál mit néznek. Mert pl az új-régi rendszerben CR tavalyi aranylabdája jogos volt mert "jó éve volt", viszont az év játékosa szerintem Messi volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.21. 00:37:36

Viszont hogy példánál maradjunk, az Aranylabda nem az alapjáraton legjobb fegyvernek jár már-már "alanyi jogon", hanem annak, aki a szezonban - annak is a döntő részein lehetőleg - a legnagyobb sebeket vitte be - ergo nyertek nagy kupákat. Ezért nyerhetett Shevchenko és Nedved olyan korszakban, ahol Zidaneok, Ronaldok és Dinhok is játszottak.

Crixusnak az érvelésévek abban egyetértek, hogy most pár évig nagyon kevergett, hogy mi alapján is adják oda, de most, hogy visszakerült csak az újságírókhoz ismét, elméletileg megint a régi rendszer van, szóval a legnagyobb kupákat bezsebelő csapat legnagyobb húzóembere kapja. Ha a Madrid nyeri a BL-t, 99%, hogy CR lesz a győztes, ha a Juve, akkor meg kiderül, hogy tényleg visszaállt-e a régi rend, vagy végleg átment marketing díjba az egész. Nem lepne meg az utóbbi amúgy, de akkor meg annyira se kell komolyan venni az egész hajcihőt, mint eddig.. Bár szerintem így is túl van spilázva a dolog, de ezt már leírtam egyszer, elfogadom, hogy sokaknak ez ennyit jelent.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.05.20. 22:19:25

"Miközben Messi egy komplett fegyver, Cé a tökéletes nyílhegy egy jó fegyveren."

Ez a különbség.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10109
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.20. 22:10:38

Motaro írta:
csababarca írta: De azokban az években jön fel a labdák számában Ronaldo, amikor leginkább zongorázni lehet a különbséget kettejük között. Ordít a tudásbeli különbség. Ordít.
Teljesen egyetértek. Egyedül a gólok számában összemérhető a két játékos, de ott is Messi vezet. Egyszerűen érthetetlen, mitől aranylabdás szint CR. Szerintem semmitől.
Egyszerűen tényleg teljesen más a 2. Konkrétan már teljesen más a stílus is. Messi tömegesével szórja a jobbnál jobb labdákat a csapatnak, és irányítja az egész csapat támadásait, addig Ronaldo meg már végképp "csak" egy góltermelő aki csatárszinten ott várja a kapu előtt a labdát és beveri.

Messinek még rosszabb meccsein is vannak olyan megmozdulásai, amik akár mérkőzést is befolyásolhatnak, szinte mindig képes akkor is helyzetbe hozni a másikat. Juventus ellen mindenki azt látta hogy eltűnt, ehhez képest ő adott 1 FIFA-ból jött labdát, és egy szintén jó labdát amiből veszélyesek voltunk, és kb ez volt a 2 helyzetünk a mérkőzésen...

Nagyon ritka az olyan meccs, ahol végig tényleg a nevét sem hallani, évi 1-2-3-4 meccs az olyan..

Ehhez képest Ronaldo az egész szezont végig szenvedte szinte, és folyton bakizott, idegeskedett stb.
Aztán most jött 2 jobb párharca, ami elismerendő hogy szépen beverte a labdákat amit kapott kapu előtt, de hogy erre már kb most megkapta az aranylabdát az vicc...

Szép teljesítmény, de tavaly nem kiáltottak rögtön Griezmannak aranylabdát és nem volt rá 1.2-es odds miután minket és a Bayernt is jól elintézett...
Vagy egy Müllernek sem dobnak oda rögtön, pedig bőven benne volt a 2013-mas triplázásban.


És ez a szomorú, azt hittük hogy a tavalyi kb 0 után nem fogja megint megkapni 1-2 meccsre a lasztit, meg a csapat által nyert trófeákra.
De amíg olyanok szavaznak, akiknek egy része azt sem tudja hogy ki volt a 2014-es VB győztese, nem kell sokat várnunk..

Ronaldo nagyon ért a színházhoz, tavaly BL döntő után is csak róla lehetett olvasni hogy mekkora hatalmas zseni hogy belőtte a tizit(azt nem hogy egész döntőn,elődöntőn emberhátrány volt), EB döntő után sem Éder GYŐZTES góljáról volt szó, hanem hogy Ronaldo mekkora zseni hogy ott táncikált (szabálytalanul) és ugrabugrált az edző mellett...
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.05.20. 21:43:24

S.Agüero írta: Mondjuk Messi könnyebben fog a közeljövőben nyerni, bár ahhoz kell az, hogy a BL-ben virítsunk valamit, mert szinte már csak az dönt.
Igazándiból az egész díjátadósdi egy rossz "miss xy" díjátadó szintjére süllyedt, egy divatműsor lett, szakmai komolyság nélkül.
Előtte is voltak vitatható eredmények, de 2010 óta szinte folyamatos a következetlenül, szakmai hozzáértés nélkül hozott eredmény. Ribery esetében teljesen lényegtelen volt a triplázás, a vezér szerep ebben a teljesítményben, aztán hirtelen CR-nél ez aduász lett 2014-ben. De mondhatnám azt is, hogy tavaly a portugál EB győzelem után lett "egyértelmű" CR labdája, holott 2014-ben a német VB-teljesítmények elhanyagolhatóak voltak. 2014-ben a német csapat nyert VB-t, nem volt kiemelkedő játékos. CR a hisztijével volt kiemelkedő. Arcpirító különbség csupán két év leforgása alatt az újságírók/média részéről. De mondhatnám Messi 2010-es labdáját is, holott Iniesta, Xavi vagy Sneijder abban a naptári évben többet tettek le az asztalra. És lehetne sorolni, hogy hol az egyéni teljesítmény döntött, hol a csapatteljesítmény, attól függően, hogy kit AKARTAK a háttérből győztesnek kihozni. Mert a CR-Messi ellentét élteti ezt a gennyes fekélyt, amit sportújságírásnak hívunk és ömlik belőle a pénz. Erre a tűzre ezek az aranylabdák pedig csak olajként hatnak. Mert nyilván, ha mindig köztük dől el, a teljesítményüktől függetlenül, nagyobb a "hype". Pláne most, hogy CR egyenlíthet. Ennek már köze sincs a sporthoz.
Motaro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2012.10.05. 12:08:07

2017.05.20. 20:23:30

csababarca írta: De azokban az években jön fel a labdák számában Ronaldo, amikor leginkább zongorázni lehet a különbséget kettejük között. Ordít a tudásbeli különbség. Ordít.
Teljesen egyetértek. Egyedül a gólok számában összemérhető a két játékos, de ott is Messi vezet. Egyszerűen érthetetlen, mitől aranylabdás szint CR. Szerintem semmitől.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.05.20. 16:59:36

S.Agüero írta:Bár szerintem egy esetleges Juve BL-cím esetén is odaadják a portugálnak.
Ezt mondjuk nem hiszem. Ahhoz az kellett volna, hogy Ronaldo valami olyat nyújtson, hogy kikerülhetetlen legyen, mint anno Messinél a 91 gól. Azzal nem tudsz mit csinálni...
Amennyiben elveszítik a döntőt, úgy ugrott az Aranylabda is szerintem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.20. 16:41:34

Hirtelen milyen fontos lett a túloldalnak az Aranylabda. Eddig még szimpátiaszavazás volt, nem is számított, most már számításba veszik így, hogy ki fog egyenlíteni CR. Engem ez a kettős mérce zavar.
Ment a röhögés Messin, hogy bármire odaadják neki. Most már ott tartunk, hogy CR-nek is 5 lesz.

Mondjuk Messi könnyebben fog a közeljövőben nyerni, bár ahhoz kell az, hogy a BL-ben virítsunk valamit, mert szinte már csak az dönt.

CR-nél meg hiába van jobb játékos ott, ő van a piramis tetején, úgyhogy ha sikert érnek el, ő viszi azt el, míg ha kudarcot vallanak, őt fogják betalálni. Bár szerintem egy esetleges Juve BL-cím esetén is odaadják a portugálnak.
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.05.20. 16:37:29

csababarca írta:Számomra akkor is fura, hogy egy olyan ember kapja zsinorban kétszer az aranylabdát, akit a saját klubjában is 3-4 ember felülmúl, minimum. főleg ebben az évben.
de ilyen a rendszer, elfogadom, csak nagyon torzít így.
Ez a 3-4 ember akikrol beszeltek nagy jatekosok, remekul jatszanak ALA, de egyik se meccseket eldonto szemelyiseg. Ez a kulonbseg es ezert nem fognak ok sosem odaerni Aranylabda kozelbe.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15489
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.20. 16:32:31

Számomra akkor is fura, hogy egy olyan ember kapja zsinorban kétszer az aranylabdát, akit a saját klubjában is 3-4 ember felülmúl, minimum. főleg ebben az évben.
de ilyen a rendszer, elfogadom, csak nagyon torzít így.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.05.20. 16:30:37

markionni írta:Meg birom hogy mindenki eletmudijat akar Buffonnak. Miert akkor Ronaldo ugyanugy nem erdemelne hogy egy olyan poszton nyujt kiemelkedot ami idegen volt neki amiota elkezdte a focit 31 eves koraig es megis itt is mutatja a klasszisat? Szeribtem ez legalabb ugyanannyira tiszteletremelto mint Buffon karizmaja es palyaja.
Bár engem különösebben nem érdekel, hogy kap-e Buffon aranylabdát, de azért ne feledjük, hogy Ronaldonak már van négy, az olasznak meg nulla.

Emellett azért Buffon visszavonulása már elég időszerű, Ronaldóban meg 2-3 év még lehet, ezért is akarhatják sokan megnyeretni a kapussal a díjat. Amellett persze, hogy sokan meg csak azért akarják, hogy ne CR kapja :)

Továbbá ha kiemelkedő teljesítményekről beszélünk, azért az se gyenge, hogy az öreg alig kapott gólt a BL-ben. Többek között ellenünk is hibátlanul lehozta a párharcot. Persze mondhatjuk, hogy egy kiemelkedő védősor segít be neki, de ennyi erővel meg CR7 esetében is megjegyezhetjük, hogy egy nagyon jó csapat dolgozott alá a jó meccsein.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.20. 16:13:36

Szerintem is Messi a jobb jatekos kettejuk kozul, ez nem is kerdes ezt mindenki tudja, de ha nagyon rosszmaju akarok lenni akkor azt allitom hogy lehet hogy CR nem hozott volna ilyen whoscoredos ratingeket a Juve ellen, de oda-vissza lott volna egy-egy golt minimum, a focit meg meg mindig golra jatszak.

Lehet verni az asztalt de melyen belul mindneki tudja hogy iden ezt mar Ronaldo nyeri, es jogosabban mint tavaly. Mi most Buffont akarjuk, ahogy 13ban ok Neuert.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
markionni
Capitá del Barça
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2017.05.20. 16:12:00

Marceloek hatalmas szezont hoznak az teny, sot kiemelkedo jatekosok a posztjukon az alattam felsoroltak de!
Ertem en azokat akik azt mondjak, hogy egesz eves teljesitmenyt nezzuk, es ebben Ronaldo gyenge. Viszont az is igaz, hogy nem veletlen hogy minden evben van az ot top bajnoksagban 6-7 olyan jatekos aki kiemelkedot nyujt, tehat magyarul ezek nem PARATLAN teljesitmenyek es mar sokszor elofordultak a tortenelemben. Amt viszont Ronaldo veghez vitt most a BLben az paratlan es nagyon ritka dolog. Magyarul megertem aki egesz szezonosra adna az Aranybogyot(amibe egyebkent szinten nem gyenge Ronaldo mert ugyanolyan a rataja mint Messinek csak magahoz kepest nyilvan gyengebb), viszont szeribtem ti is megerthetitek azt aki a paratlanabb teljesitmenyre szavaz ebben az esetben.
Meg birom hogy mindenki eletmudijat akar Buffonnak. Miert akkor Ronaldo ugyanugy nem erdemelne hogy egy olyan poszton nyujt kiemelkedot ami idegen volt neki amiota elkezdte a focit 31 eves koraig es megis itt is mutatja a klasszisat? Szeribtem ez legalabb ugyanannyira tiszteletremelto mint Buffon karizmaja es palyaja.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.05.20. 15:30:09

csababarca írta:De azokban az években jön fel a labdák számában Ronaldo, amikor leginkább zongorázni lehet a különbséget kettejük között. Ordít a tudásbeli különbség. Ordít.
Valóban nevetséges, hogy négyből három bogyót már egy leszállóágon lévő CR kapott.

Szerintem ez a verseny már csak nem is Messiről és CR-ről szól, hanem csak CR-ről. Ő pedig az előző szezonbeli teljesítményét igyekszik újra meg újra alulmúlni, majd a végén röhög a markába, hogy még így is megkapja újra.

Ez még madridista szemmel nézve sem fair. Ő megkapja a lasztit néhány jól lehozott fontos meccsre, miközben az olyan spílerek, mint Modric, Carvajal, Marcelo, akik az egész szezonban jó teljesítményt nyújtanak és akik CR7 jó meccsein szintén jól teljesítenek, ők még csak a lábjegyzetbe sem kerülnek be.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése
cron