Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.08.14. 11:33:42

Én úgy tudom, ezt a díjat az Uefa/Fifa által rendezett eseményeken nyújtott teljesítmény után adják, magyarul idén a Bl, vb, Európa liga számít, a bajnokságok, kupák pont nem. Gyakorlatilag ez a Bl legjobb játékosa cím volt régen, most kétévente hozzácsapódik a vb-eb, és ettől egy kicsit nívósabb. Ronaldonak szép a Bl, de a döntője, vb-je kuka, Leo bárki bármit mond, jó vb-ét futott, de a bl kuka, Vámpír Lalit nem hiszem, hogy bármilyen díjjal megdobnák, Müller az egyértelmű esélyes, és én most azt mondom, ha nem ő kapja, az nagy igazságtalanság lenne vele szemben. (Ha én tudom rosszul, hogy mire adják ezt a díjat, javítsatok ki nyugodtan, de emlékeim szerint két éve nem véletlenül kapta pl. Ini.)

Aranylabdára fél év telt el, ezért szerintem felesleges még csak szóba is hozni, tavaly Ronaldo a kanyarban sem volt ilyenkor, aztán futott egy brutális őszt, és máris ment a bogyó. Ha most kéne kiosztani, azt is Müllernek adnám de igazából a 2014-es naptári évben eddig nem sok kiemelkedő egyéni teljesítményt láttam. Szerintem most is az ősz fog dönteni.
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2014.08.14. 11:09:46

" sztem rajtuk kivul a kutyat nem érdekli az aranylabda..."

Engem akkor is érdekelt mikor Messi kapta,sőt el is ismertem. (Nem is volt kérdés)

Peace.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.08.14. 11:06:34

remélem legközelebb is ronaldo kapja, mert ha megint el kell viselni a madridistak folyamatos kislányos nyafogasat biztos gutaütést kapok.... sztem rajtuk kivul a kutyat nem érdekli az aranylabda...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2014.08.14. 11:17:59-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
nagyi1244
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2011.11.19. 20:54:30

2014.08.14. 10:43:28

koller szabolc barca írta:Messinek kéne lennie 2014-ben ötötszöre az aranylabdás.

Hát ez kész :mrgreen: =D>

Persze Madrid szurkoló vagyok lehet mondani,de ez akkor is kemény :D

Nagyon tisztelem és elismerem Messit de finoman fogalmazva se az ő éve volt.

Nálam a top 3 sincs meg az idén.....
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.14. 09:14:07

S.Agüero írta:UEFA Best Player in Europe Award
Müller nyeri.
Ezt nem a klubban nyújtott teljesítmény után szokták adni? Ha igen, akkor Ronaldo toronymagas esélyese. Müllert én az aranylabda szavazáson várom győztesnek, de ahhoz még kellene neki egy jó ősz.

Messi legfeljebb a tudása miatt kerülhet be a top 3-ba, az idei teljesítménye nem predesztinálja erre.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.14. 01:15:15

S.Agüero írta:UEFA Best Player in Europe Award shortlist: Di María, Costa, Lahm, Messi, Müller, Neuer, Robben, James Rodríguez, Ronaldo, Suárez.

Müller nyeri.
Holnap szűkítik három főre.
Tippem: Ronaldo, Müller, Suárez/Messi
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.07.17. 16:45:02

UEFA Best Player in Europe Award shortlist: Di María, Costa, Lahm, Messi, Müller, Neuer, Robben, James Rodríguez, Ronaldo, Suárez.

Müller nyeri.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.07.02. 08:28:09

Az ilyen trollokra minek reagáltok? Beírta MEssi topicba is, nem tudom elhinni, hogy nicns valami gond. :twisted: Az a helyesírás...
Kép
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.07.01. 23:30:57

Júliusban ezt a témát felhozni... ezen mindig röhögök :D
tavaly szeptember végéig azon ment a vita hogy messi vagy ribery. aztán jött egy nagyon jó ősz végi teljesítmény, és a sérülések..
amúgy ha messi vagy ney odaér a vb címig, akk lehet találgatni, de ha nem, idén is az fog dönteni, hogy ki hoz nagyon jó őszt, vagy ki lövi a legtöbb gólt az évben. :D vagy a fifa kit akar :wink:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.07.01. 23:17:53

koller szabolc barca írta:Messinek kéne lennie 2014-ben ötötszöre az aranylabdás.
Miért is? Kíváncsi vagyok :D némi túlzással Leonardo jobban tolta idén a fradiban, de az is lehet, hogy Szűcs Lali többet futott, mint Barcelona atyaúristene.
koller szabolc barca
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2014.07.01. 22:18:52

2014.07.01. 23:04:08

Messinek kéne lennie 2014-ben ötötszöre az aranylabdás.
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.01.19. 18:29:57

Capon írta: ...főleg azok után, hogy 2? évig meg sem jelenek a díjátadón mondván nem érdekel a díj. Hát ennyire nem érdekelte a látszat emberkét.
Tavaly ott volt, csak nagyon lebegtette, h nem lesz, sztem ezért maradt meg itt többeknek is úgy, h nem volt ott. A 11-es átadásán viszont tényleg nem volt ott, a 10-esén meg nem volt benne az első 3-ban.
recrea írta:semmi köze a UEFA Év játékosa díj odaítélésének ahhoz, h Messi hány Aranylabdát nyert. Fentebb leírtam miért kapta meg más ezt a díjat.

A FIFA önkényesen, nyomulva berakta magát az Aranylabda szavazásba, semmi értelme nem volt, aztán az UEFA "lemásolta" az eredeti Aranylabdát.
A semmi köze azért elég erős, tekintve h Platini az egyik legnagyobb ellenzője az újfajta aranylaszti rendszernek, ezért kvázi "ellen-aranylabdaként" találta ki az UEFA év játékosa díjat Messi 2010-es bogyója feletti felháborodásában -mintahogy írod is- a korábbi hagyományok továbbvitelére. Ezek után nem volt kérdés, h első alkalommal nem az aktuális aranylabdás, vagy még inkább nem Messi fogja nyerni.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.18. 00:46:27

Biztos volt már, de hátha valaki nem látta...a humor topikban is elférne:

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... utan,66561" target="_blank
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.17. 11:19:16

Csbal írta:
recrea írta:Ha az Aranylabda egyéni díj, akkor az UEFA Év játékosa is egyéni díj, mégis megkapta az utóbbi években Iniesta és Ribery is...herótom van már "az egyéni díj" szajkózásától, 2010-ig például sokkal jobban számított a klubcsapattal vagy válogatottal elért eredmények, minthogy ki hány gólt lőtt...akkor nem volt egyéni díj? Messi a Tromsöben kétlem, h megnyerte volna egyszer is.

Vegyük már észre, a szavazóközönség között van a különbség. Az újságíróknál speciel Ribery lett az első a szavazáson, ezt kompenzálták a szövetségi kapitányok és csapatkapitányok.
Az, hogy eddig "nem egyéni díj" volt 2010-ig az Aranylabda, az sztem egy rossz döntés és szemléletmód eredménye. Nekem szvsz jobban tetszik a mostani rendszer, de mindegy. És az UEFA Év játékosa díj miért ne lenne egyéni? Hmmm? A nevében is benne van h kinek szól. Messi véleményem szerint bárhol ontaná a gólokat. Szval a Tromsö-ben is lett volna keresni valója a legjobbak között. De hát nem ott van, szóval felesleges a találgatás. Barcelona játékos és a világ legjobbja. Ennyi.
Addig is egyéni díj volt, csak mások voltak a szempontok és - mondom még egyszer - más a szavazóközönség. Rendben, Neked ez jobban tetszik, nekem a régi tetszett jobban, nagyobb súlya volt, de leírtam miért. Én is ugyanezt a kérdést tettem fel, ironikusan, ha figyeled. A Tromsövel azt próbáltam szemléltetni, h a fociban, egyéni díjat, komoly csapatteljesítmény nélkül nem lehet nyerni, kb ezért nem nyert sosem Ibra vagy Henry. A végével egyetértek.
Csbal írta:A másik, ha voltál már kispályás tornákon, akkor tudhatod, hogy a gólkirály és a legjobb játékos díjat nem szokták odaítélni ugyanannak a játékosnak. És mivel az utóbbi 4 alkalommal Messié volt az aranbogyó, ezért választottak mást az UEFA-nál legjobbnak. Ezt tudom elképzelni. És nem mondható az általad említett UEFA Év játékosa díjazottairól, hogy annyira alúl teljesítettek volna az utóbbi években. Szóval érthető számomra a díjazottak személyével kapcsolatos döntések...
Pár kispályás kupán voltam életemben, egész sok van itthon az említett díjakból, van, h egy tornáról mindkettő. :P A vastagított részhez annyit, h nagyon rossz irányba viszed magad, ha ezt komolyan gondolod, semmi köze a UEFA Év játékosa díj odaítélésének ahhoz, h Messi hány Aranylabdát nyert. Fentebb leírtam miért kapta meg más ezt a díjat.

A FIFA önkényesen, nyomulva berakta magát az Aranylabda szavazásba, semmi értelme nem volt, aztán az UEFA "lemásolta" az eredeti Aranylabdát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2014.01.17. 11:21:41-kor.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.01.17. 09:45:49

recrea írta:Ha az Aranylabda egyéni díj, akkor az UEFA Év játékosa is egyéni díj, mégis megkapta az utóbbi években Iniesta és Ribery is...herótom van már "az egyéni díj" szajkózásától, 2010-ig például sokkal jobban számított a klubcsapattal vagy válogatottal elért eredmények, minthogy ki hány gólt lőtt...akkor nem volt egyéni díj? Messi a Tromsöben kétlem, h megnyerte volna egyszer is.

Vegyük már észre, a szavazóközönség között van a különbség. Az újságíróknál speciel Ribery lett az első a szavazáson, ezt kompenzálták a szövetségi kapitányok és csapatkapitányok.

Az, hogy eddig "nem egyéni díj" volt 2010-ig az Aranylabda, az sztem egy rossz döntés és szemléletmód eredménye. Nekem szvsz jobban tetszik a mostani rendszer, de mindegy. És az UEFA Év játékosa díj miért ne lenne egyéni? Hmmm? A nevében is benne van h kinek szól. Messi véleményem szerint bárhol ontaná a gólokat. Szval a Tromsö-ben is lett volna keresni valója a legjobbak között. De hát nem ott van, szóval felesleges a találgatás. Barcelona játékos és a világ legjobbja. Ennyi.

A másik, ha voltál már kispályás tornákon, akkor tudhatod, hogy a gólkirály és a legjobb játékos díjat nem szokták odaítélni ugyanannak a játékosnak. És mivel az utóbbi 4 alkalommal Messié volt az aranbogyó, ezért választottak mást az UEFA-nál legjobbnak. Ezt tudom elképzelni. És nem mondható az általad említett UEFA Év játékosa díjazottairól, hogy annyira alúl teljesítettek volna az utóbbi években. Szóval érthető számomra a díjazottak személyével kapcsolatos döntések...
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2014.01.16. 18:53:39

Ha az Aranylabda egyéni díj, akkor az UEFA Év játékosa is egyéni díj, mégis megkapta az utóbbi években Iniesta és Ribery is...herótom van már "az egyéni díj" szajkózásától, 2010-ig például sokkal jobban számított a klubcsapattal vagy válogatottal elért eredmények, minthogy ki hány gólt lőtt...akkor nem volt egyéni díj? Messi a Tromsöben kétlem, h megnyerte volna egyszer is.

Vegyük már észre, a szavazóközönség között van a különbség. Az újságíróknál speciel Ribery lett az első a szavazáson, ezt kompenzálták a szövetségi kapitányok és csapatkapitányok.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2014.01.16. 18:01:30

Az Aranylabda egy egyéni elismerés, mivel nem egy csapat kapja meg. Ezért sem azt kell nézni hogy ki mit nyert a csapatával, mert valszeg nem CSAK miatta nyert, hanem mert végig egy klasszis színvonalon teljesítettek. Ezért sem adtam volna Ribery-nek, mivel nem csak rajta múlt a csapatának nagy menetelése. Aztán azért sem adtam volna Ribery-nek, mivel közelébe sem ér Messinek és C.Ronaldo-nak.

Az Aranylabda idén jó helyre került. Ronaldo mindent alárendelt ennek a szezonnak is, ezt el is mondta és én el is hiszem. Egy emberi oldalát láttuk a díjkiosztó gálán, és örülök is neki hogy Ő kapta, mivel az a munka ami ez mögött van, az elismerésre méltó. Mondom ezt Barcelona és többek között "Messi" szurkolóként. Ronaldo nagyon sokat tett ezért, brutál formát mutatott, és megkapta a lasztit. Ennyi történt. Jogos volt? Igen? De kit fognak megjegyezni a díjátadóról pár év múlva is??? Messi-t :) A piros öltönye miatt :) Ilyen egy igazi győztes :)

Na de ezt csak viccként írtam. Felesleges a Madridistáknak itt teleokádni a fórumot, mert egy Barca szurkoló sem vitatja ezt el, viszont a legjobb játékos a világon jelen pillanatban Lionel Messi. Ronaldo-nak van mit behoznia, és biztos vagyok benne, hogy mindent meg is fog ezért tenni, aminek mi, focikedvelők fogjuk élvezni az előnyét, mivel nagyon nagy formabeli javulások lesznek :) Remélem Messi idén sérülésmentesen hozza le a szezont, és akkor jövőre nem kérdés kié legyen az aranybogyesz. Mindenesetre ez a két gépállat mögé nagyon sokáig kell nézni, hogy meglássuk Ribery-t, vagy akárkit.

Nekem ez a véleményem.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2014.01.16. 16:25:13

Még nem szóltam hozzá...
Szerintem Cunci megérdemelte a labdát.
Messinek a sorozatos sérüléseinek köszönhetően most nem volt számottevő esélye a "győzelemre", a francia meg nagyon nem egy szint se Messivel se Cuncival.
Én abból indulok ki hogy az Aranylabdát az adott időszakba legjobb formát mutatott játékosnak kell kapnia nem pedig a legsikeresebbnek. A legjobb játékosnak pedig nem feltétlenül a legsikeresebb csapatból kell kikerülnie.
A legsikeresebb játékosnak ott vannak a kupák (5?) amiket nyert, végül is ez a lényege az egésznek, a legjobbnak meg a laszti.

És hogy el is vegyek :) Cuncitól ne csak dicsérjem, mert továbbra is ha meglátom a hátamon feláll a szőr. A bőgése nagyon nem tetszett nekem.
Látom magam előtt ahogy Rivaldo, Messi, Ronaldinho, Figo, Zidane stb ott állnak a színpadon és elsírják magukat... nevetséges látvány lenne, főleg azok után, hogy 2? évig meg sem jelenek a díjátadón mondván nem érdekel a díj. Hát ennyire nem érdekelte a látszat emberkét.

Egy szó mint száz Cuci megérdemelten nyert gratulálok neki. A francia pedig "vigasztalódjon" azzal a sok kupával amit bezsebelt.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
miihii
KHAL
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2008.04.23. 01:11:00
Tartózkodási hely: Zeg-Zeg-Zeg ZALAEGERSZEG

2014.01.14. 23:44:17

Most látom mit műveltek itt :D
Egy csöppet felfüggesztem a diskurzust, nyugodjon le mindenki a ...fenébe ;) Kicsit szünetel az Aranylabda téma, amíg átnézzük a topicot, elkallódott a terefere rendesen...
There is only one god, and his name is death~Syrio Forel
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2014.01.14. 23:11:45

Kedves Theodorik! Először is hadd kezdjem azzal, ahogy az illem is diktálja, hogy nagyon csinos vagy ( amennyiben az avatar valódi) :wink: Magam nem süllyedek a parlament szintjére és nem is gondolom, hogy "attól, hogy ön szép, még nem biztos, hogy okos is", ugyanakkor nem értelek. Itt a többség elismeri, hogy Ronaldo nem érdemtelenül kapta meg a díjat. Messinek kb senki sem akarná adni, egyedül Ribéry, aki néha felmerül és azt te sem tagadhatod, hogy jogosan. Ugyanis a futball sokkal kevésbé mérhető statisztikában, mint pl az általam szeretett kosárlabda. És aki látja, hogy a francia mennyiben járul hozzá a Bayern játékához, az jogosan elgondolkodik, ő is kaphatta volna. Magam ha tudom megnézem Barca, a Real, a Bayern és a Dortmund meccseit is, nem mindig persze,de sok tapasztalatom van. A másik az volt, hogy írtad, sokak szerint Ronaldo tucatfutballista. Szerintem ezt senki sem gondolja komolyan itt, maximum csipkelődnek és direkt vitát gerjesztenek, várva azt az embert, aki ugrik rá, beveszi a horgot... És te ezt tetted. Mindenesetre a többség nem gondolja ezt, hanem azt, hogy Ronaldo egy borzasztó tehetséges játékos, aki mellé még páratlanul szorgalmas is, neki a nagy peche, amiért nem 4-5-szörös aranylabdás, az épp Leo Messi és a korszakos Guardiola-féle Barcelona. Tehát sokan nem azt kérdőjelezik meg, hogy Ronaldo zseniális lenne, hanem azt mondják, hogy Messi sokkal inkább ösztönből futballozik, amit Ronaldo csak a szorgalmával tud megközelíteni. Hozzáteszem egy jól nevelt és normális lelkiállapotú ember szemében szerintem ez sokkal inkább Ronaldo dicsérete, mint Messié... Tehát szerintem jó lenne, ha a gyorsan leírt pár szót, vagy egy néhány mondatot kontexusában értelmeznéd, az hogy valaki azt írja, hogy Messi ösztönösebb és több benne a zseni, nem azt jelenti, hogy Ronaldo tucat, vagy nem zseni, csupán egy kis különbség tétel, ami szerintem minden futballhoz értő számára jól látható. Nem ugyanolyanok, más fizikális és képességbeli adottságokkal ,ez így van rendjén. Ez az egyik, hogy ne ugorj az ilyesmikre kérlek és ne nézd emiatt le az oldal fórumozóit, a másik pedig a stílus. Ahol én új vagyok, ott minimum megadom a tiszteletet, amíg el nem fogadnak, nem engedve természetesen az elveimből, de az etikettbe beletartozik, engem így neveltek. Ez nem megrovás, nem is nézlek le emiatt, mert mások vagyunk, csak jó tanács, mert nem csak itt, de sehol máshol az életben nem fogsz ilyen "antréval" sikert elérni, sőt... A szépséged már más kérdés, az hatásosabb :D Na mindegy, ennyi voltam, remélem az ilyen egyébként segítő szándékú hozzászólásokat is észreveszed és a helyén kezeled.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.01.14. 22:57:56

TheodoriK írta:Továbbra sem próbáltam senkit meg győzni , hogy Ronaldo jobb mint Messi. Az ellen emeltem fel a szavam, hogy Ronaldot sokan tucatjátékosozzátok amig Messit folyamat zsenizitek.
De nem értem miért irom le ezt 5x is amikor nem is azt olvassátok amit irok hanem vérben forgó szemekkel csak ócsároltok azért mert nő ir, azért mert olyan betűszinnel ir valaki ami nektek nem tetszik... azért mert valaki bármit megkérdőjelez amit ezen a szent lapon irtok #-o
Nem szeretnék belefolyni szóval én ezután hanyagolnám is a dolgot...

Egyetlen hozzászólásod van a témához , a többi személyeskedés, ami nem tatozik rám. Az érveidet hangsúlyozod, amit abban az egyben sem írtál. Tényeket állapítottál meg inkább. Azzal az egy kommenteddel úgy ahogy egyet is tudok érteni, ha valami hülye azzal áltatta magát hogy Messi idén akár másodiknak befért volna. Ettől függetlenül a gyerek egy zseni, hiába van abban is igazad, hogy az utóbbi egy évben nem ment neki annyira a játék. Mégha ez elsősorban a sérüléseinek köszönhető szerintem.

Sokkal inkább kerülgeted a forró kását. Nem értesz egyet Messi négy "bogyójával", ha nem tévedek, de ebben nyugodtan cáfolj meg, ha meg nem akkor a problémádat nem értem.

Egész egyszerűen írtál valamit, amit sokan támadásnak értelmeztek, ha az volt ha nem. (Szerintem is le lehet ezt írni disztingváltabban.) Ráadásul te is egyetértettél hogy a fórum nagy része legalább elismeri kedvenced díjának jogosságát, de azért leállsz egy rendkívül gyerekes vitába azokkal akik, adott esetben nem.

Megint csak azt nem értem, hogy miért kell mindig Messit elővenni, amikor az elégedetlenkedők Ribérynek adták volna, de neki még csak a nevét sem említi senki.

Az általad leírt probléma hogy Ronaldo egy tucat játékos, hát istenem hülyék vannak, attól nem kell neked is úgy viselkedned. Ahogyan a roppant közhelyes mondás is tartja, ne vitatkozz hülyékkel. Biztos vagyok benne hogy rendkívül értékes gondolataid is vannak, de ezt bizonyítsd azzal hogy legalább te kulturáltan reagálsz, és nem veszel mindent támadásnak. (Ezt a hozzászólásomat se, megpróbáltam a lehető leghiggadtabb hangnemet megütni amit ehhez a "témához" lehet.)
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2014.01.14. 22:43:02

Nekem viszont nagy csalódás az aranylabda (megint) és nem is elsősorban azért mert nem Ribery kapta, hanem ahogy nem ő kapta.

Blatter beszólt CR-nek, utána meg nem győzte mosni magát twitteres szerelmes levelekkel, meg aztán a határidő meghosszabbításával, meg az átszavazósdival, nehogy a végén ne CR kapja, mert a végén még Blatter úrra ferde szemmel néznek, hogy CR ellen kampányolt. Az egész ominóus paródia után CR-nek ment a kampány ezerrel és igaz pont ekkor volt a legkiemelkedőbb, de végeredményben közben jelentős trófea nélkül maradt.Az számomra nem a változtat semmin, hogy az oroszok mögött második helyen végző portugálokat (akiknek sikerült megelőzniük Izraelt, É-Írországot, Azerbajdzsánt és Luxemburgot) egymaga rugdosta át a pótselejtezőn (nem vitatom el, hogy komoly fegyvertény, de hogy ez legyen a legkiemelkedőbb eredménye az évben azért ettől nem esem hasra). Nálam akkor kiemelkedő egy egyéni teljesítmény, ha az a csapat sikereiben is megmutatkozik.

Ribery egy kimagasló, mindent megnyerő csapatnak volt a legjobb játékosa, tényleg mit kellett volna még csinálnia? Úgy gondolom, hogy 2013-ban nem volt jobb teljesítmény Riberyénél. Ettől még persze CR és Messi is jobb játékosok nála, de 2013-ban Riberynek jobban kijött. Az meg, hogy még Messi is megelőzi komolytalanná teszi az egészet nekem.

Hozzáteszem, hogy amikor Xavi/Ini VB-t nyert, Sneijder triplázott meg VB-döntőig vitte a hollandokat akkor sem járt volna - legalábbis szerintem - Messinek az aranylabda.

És igazából az a vicces, hogy nem sajnálom CR-től mert egyébként elképesztő amit művel, remek szezont futott, korszakos labdarúgó, amilyen (vagy legalábbis amilyen kaliberű) Ribery sosem lesz. De az egész cécó, ami megelőzte az átadást elveszi a kedvem az egésztől.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2014.01.14. 22:36:37

Én a vitához csak Pandiani-t tudom idézni:
„Addig sírtál, amíg megkaptad. Gratulálok!!! Csakhogy a legjobb pillanataid nem 2013-ban voltak!”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2014.01.14. 22:17:21

Én csak azt nem értem, hogy a Fifa elismerte hogy Ronaldo egy zseni, azt hogy ezt mi is megtegyük az miért szükséges drága Real Madridos szurkoló társunknak?

(Nem mintha nem ismerném el...)

Azt hogy ki a jobb Messi vagy Ronaldo, ezt a vitát egy józan eszű ember meg lesz@rja, nem hiszem hogy bármelyik oldalról objektív vélemény származna.

Viszont ne haragudj meg, de ha egy csapat Barca fanatikust próbálsz arról győzködni, hogy Ronaldo jobb mint Messi, akkor ... nincs szükségem befejezni ezt a mondatot.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.01.14. 22:15:29

Engem elbűvölt ez a lány, remélem holnap is jön.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése