Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.05.02. 05:02:24

egyebkent milyen konkluziot lehet levonni, ha egy ilyen gyenge csapat egymas utan haromszor is behuzza a blt? inflalodik a bl erteke, mint az aranylabdae?

marmint naluk sokkal jobb csapatok meg duplazni se tudtak, sot, naluk jobb csapatok iden mar kiestek a sorozatbol (city, barcelona, bayern, de lehet meg parat ide lehetne sorolni), ok meg lehet harmat egymas utan.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 23:23:23

Cseri írta:Szerintem ZZ Top a hétvégén a b csapatot dobja fel ellenünk. Azzal csak nyerhet,ha kikapnak nem gáz, elvégre az a tarcsi,ha nyernek akkor meg Ő a világlegjobbedzője.
Remélem, hogy a gálakezdőjüket verjük el. :)

Amúgy miért a B-csapatot tenné fel? Már csak ez a két tétmeccsük maradt a szezonban, 3 hetük lesz a Clásico után pihentetni a kezdőt.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.05.01. 23:21:16

Engem nem igazán érdekel, hogy rinyapna ésés a többi szr alak játszik-e, amíg a meccs előtt körbeünnepeljük magunkat a bajnoki címmel és egy kényelmes 4:0-lal hazaküldjük őket. :) Azt lehet magyarázni akárhogy. :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.01. 23:00:16

Cseri írta:Szerintem ZZ Top a hétvégén a b csapatot dobja fel ellenünk. Azzal csak nyerhet,ha kikapnak nem gáz, elvégre az a tarcsi,ha nyernek akkor meg Ő a világlegjobbedzője.
Okos döntés lenne és sajnos védhető is. :?
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1808
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.05.01. 22:53:12

Szerintem ZZ Top a hétvégén a b csapatot dobja fel ellenünk. Azzal csak nyerhet,ha kikapnak nem gáz, elvégre az a tarcsi,ha nyernek akkor meg Ő a világlegjobbedzője.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.05.01. 22:46:53

Remélem hétvégén hasonlóan jól fog működni a védelmük, meg azt is, hogy Valverde nem taktikázza agyon magát, hanem nekik megyünk és szétalázzuk őket. Kijárna már ennek a szimpatikus csapatnak nagyon. :evil: :roll:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.05.01. 20:31:13

tibcsaninja írta:Az esti meccs és úgy általában véve a Bl eredményétől függetlenül gratulálok a bajnoki címetekhez!
Köszi, mondjuk én idén nem léptem pályára, de attól még jól esik az elismerés. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.01. 20:23:44

tibcsaninja írta:Az esti meccs és úgy általában véve a Bl eredményétől függetlenül gratulálok a bajnoki címetekhez!
Köszi szépen!
Avatar
tibcsaninja
Barça B
Hozzászólások: 26
Csatlakozott: 2017.05.26. 07:59:17
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.05.01. 20:17:38

Az esti meccs és úgy általában véve a Bl eredményétől függetlenül gratulálok a bajnoki címetekhez!
---------------------Casillas----------------------------
Cafu-------Maldini-------Ramos-----Roberto Carlos
---------------------Makelele--------------------------
-----Zidane-----------Kaka------------ C. Ronaldo
----------------Ronaldo--------Van Basten----------
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2018.05.01. 18:07:30

Engem is hidegen hagy, hogy állnak-e sorfalat az Úriemberek.
Engem csak az érdekel, hogy egy ötössel legyenek hazaküldve, mint 2010-ben a szpesölfájv idején, miután ma kiestek két kamu büntetővel a Bayern ellen. :D

Egyébként ez meg a másik. Papíron a BL nívosabb "liga". Európa legjobbjai vannak ott, tény, de kábé két jobb meccsel, meg 1-2 téves/szigorú/kedves bírói ítélettel meg is lehet nyerni, ahogy a Reál három éve folyamatosan bizonyítja. Nem azt mondom, hogy ettől értéktelenebb a BL számomra, de a BL-hez szerencse is kell, a bajnoksághoz meg "stabilitás" (mert idén szeretjük ezt a szót). A BL-t a szerencsés nyeri (aki lehet a legjobb is abban az évben, persze), a bajnokságot viszont többé-kevésbé minden évben a legjobb.

Én nem dőlök kardomba, amikor majd megnyerik idén is. Mert megnyerik, ez szerintem már 99%.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1465
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.05.01. 17:52:31

Engem sem érdekel a sorfal és nem értem ezt a hisztit ami lassan 1 hónapja megy. Remélem jól el lesznek kenve és nem érdekel hogy újra BL címvédők lesznek vagy sem. Évi 16 meccsre felkészülni nem ugyanaz mint 40-re.
Csak is Puyol
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.05.01. 17:29:43

P.U.Y.O.L. írta: Nem volt máshogy. Nem is írtam ilyet. A jelentése viszont már akkor sem az volt, aminek lennie kéne.
Ami biztos, hogy most nem lesz. Mivel ez most kapott ekkora figyelmet én el is töröltetném, mert a jelenlegi felfogásban ez csak egy újabb hangulatkeltést generál a két szurkolótábor között és innentől az ilyen esetekben a jövőben egyik fél sem fogja ezt betartani a másik felé. Akkor meg miért kéne a többi csapatnak ezt megtennie?
A közelgő vb miatt is egy szép gesztus lett volna ez a real madrid spanyol játékosaitól. De ilyen ramos-féléktől mit várjon az ember?
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.01. 17:26:57

S.Agüero írta:
A most sorfalat követelők túlnyomó része nyílván nem azért akarja látni, mert ezzel az ellenfél részéről kapott tiszteletadás jó érzéssel tölti el, hanem hogy utána ujjal mutogathasson és kárörvendhessen.
Miért, ez tíz éve máshogy volt? :)
Nem volt máshogy. Nem is írtam ilyet. A jelentése viszont már akkor sem az volt, aminek lennie kéne.
Ami biztos, hogy most nem lesz. Mivel ez most kapott ekkora figyelmet én el is töröltetném, mert a jelenlegi felfogásban ez csak egy újabb hangulatkeltést generál a két szurkolótábor között és innentől az ilyen esetekben a jövőben egyik fél sem fogja ezt betartani a másik felé. Akkor meg miért kéne a többi csapatnak ezt megtennie?
Avatar
kz86
Jugador del Barça
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2012.01.27. 15:03:55

2018.05.01. 17:25:42

P.U.Y.O.L. írta:
Léfe írta:Nincs nagy gondunk, ha nem állnak sorfalat. Azzal viszont számolhatnak, hogy rengeteg szurkoló,
elitéli ezt, mert jó nagy bunkóság. És -talán- szerte a világon. Akármilyen rossz a viszony a két klub között - nem kellene - ez olyan nagy foku udvariatlanság, sőt bunkóság, hogy viszhangja lesz.
Bár sok jelentősége nincse.
Szerintem meg senkit se fog érdekelni pár Barca szurkolón kívül. Amennyiben nyerünk, még annyit se...
Eleve nem lesz világszerte felkapva, mert ez a szokás leginkább a spanyol bajnokságra jellemző.

Véleményem szerint is nagyon túl lett tolva ez a sorfal kérdés és leginkább azzal értek egyet, amit Valverde mondott a témában, miszerint a sorfal elvesztette az eredeti funkcióját.
A most sorfalat követelők túlnyomó része nyílván nem azért akarja látni, mert ezzel az ellenfél részéről kapott tiszteletadás jó érzéssel tölti el, hanem hogy utána ujjal mutogathasson és kárörvendhessen.

A fentebb írtak miatt én se bánom, ha nem lesz sorfal, sőt remélem, hogy fel is hagynak ezzel a hagyománnyal.

Real részről, meg nem igazán èrtem, hogy hogyan gondolják komolyan a klub VB-s takarózást. Amikor legutóbb hasonló szituáció volt, a mieink álltak sorfalat, mert hagyomány a spanyol bajnokot megtisztelni. Ezt ők most nem teszik meg, amit meg is értek az általam imént kifejtett okok miatt, de az nem tetszik, hogy ránk mutogatnak.
Engem csak azért bosszant egy kicsit ez a a sorfal dolog, mert Zidane évek óta bevállalja azt, hogy a Real Madridnak csak februárban kezdődik a szezon, de az ezzel járó következményekkel nem hajlandó szembenézni, és ezzel több évtizedes hagyományokat szarik telibe. Már játékosként is egy patkánynak tartottam, de ez a sorfal-mizéria most még jobban megerősített ebben.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 17:15:24

A most sorfalat követelők túlnyomó része nyílván nem azért akarja látni, mert ezzel az ellenfél részéről kapott tiszteletadás jó érzéssel tölti el, hanem hogy utána ujjal mutogathasson és kárörvendhessen.
Miért, ez tíz éve máshogy volt? :)

Amúgy különösen engem sem izgat. Persze jó lenne látni, ahogy sorfalat állnak nekünk a Camp Nouban, de inkább nyerjük meg a meccset. De ez a klub-vb-s mutogatás tényleg vicc, hirtelen nagy hagyomány lett, miközben volt több csapat is, aki nem állt sorfalat nekünk, vagy nekik a trófea után. Az európai szuperkupáról nem is beszélve. Na mindegy, látszik, hogy fájna nekik egy sorfal és néhány taps.

Ha CR nem nyögi be azt akkor, akkor fele annyi szó sem lett volna róla, de szegény komplexusos. :)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.05.01. 17:07:41

Léfe írta:Nincs nagy gondunk, ha nem állnak sorfalat. Azzal viszont számolhatnak, hogy rengeteg szurkoló,
elitéli ezt, mert jó nagy bunkóság. És -talán- szerte a világon. Akármilyen rossz a viszony a két klub között - nem kellene - ez olyan nagy foku udvariatlanság, sőt bunkóság, hogy viszhangja lesz.
Bár sok jelentősége nincse.
Szerintem meg senkit se fog érdekelni pár Barca szurkolón kívül. Amennyiben nyerünk, még annyit se...
Eleve nem lesz világszerte felkapva, mert ez a szokás leginkább a spanyol bajnokságra jellemző.

Véleményem szerint is nagyon túl lett tolva ez a sorfal kérdés és leginkább azzal értek egyet, amit Valverde mondott a témában, miszerint a sorfal elvesztette az eredeti funkcióját.
A most sorfalat követelők túlnyomó része nyílván nem azért akarja látni, mert ezzel az ellenfél részéről kapott tiszteletadás jó érzéssel tölti el, hanem hogy utána ujjal mutogathasson és kárörvendhessen.

A fentebb írtak miatt én se bánom, ha nem lesz sorfal, sőt remélem, hogy fel is hagynak ezzel a hagyománnyal.

Real részről, meg nem igazán èrtem, hogy hogyan gondolják komolyan a klub VB-s takarózást. Amikor legutóbb hasonló szituáció volt, a mieink álltak sorfalat, mert hagyomány a spanyol bajnokot megtisztelni. Ezt ők most nem teszik meg, amit meg is értek az általam imént kifejtett okok miatt, de az nem tetszik, hogy ránk mutogatnak.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.01. 16:13:20

A Real babonás, látták, hogy a Depor sorfalat áll és kiesik.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1808
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.05.01. 15:47:33

Saját nimbuszukat rombolják az 'úriemberek' klubjánál ezzel a sorfal műsorral. :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.05.01. 15:08:38

Nincs nagy gondunk, ha nem állnak sorfalat. Azzal viszont számolhatnak, hogy rengeteg szurkoló,
elitéli ezt, mert jó nagy bunkóság. És -talán- szerte a világon. Akármilyen rossz a viszony a két klub között - nem kellene - ez olyan nagy foku udvariatlanság, sőt bunkóság, hogy viszhangja lesz.
Bár sok jelentősége nincse.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 13:02:38

brazilfan írta:Ha év végén a Real ne adj isten megint klubvilágbajnok lesz, akkor sorfalat kell nekik állni, és akkor jövő ilyenkor, amikor megint megnyerjük a bajnokságot, már nem lesz kibúvó, muszáj lesz viszonozniuk.
Ha megnyerjük, és ha utána lesz a Clásico... :roll: Vajmi esélye van.
Plusz a klub-vb után van a másik Clásico...

Közben nézem, hogy 1.61 az odds ránk vasárnap. :shock:
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.05.01. 13:01:06

Ha év végén a Real ne adj isten megint klubvilágbajnok lesz, akkor sorfalat kell nekik állni, és akkor jövő ilyenkor, amikor megint megnyerjük a bajnokságot, már nem lesz kibúvó, muszáj lesz viszonozniuk.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.01. 12:51:22

lesliejr12 írta:...
Igen, ezt én is hallom, hogy odaadták a bajnoki címet. Végül is nem mi nyertük meg veretlenül. :D
De 2015-ben a "letripláztattuk őket" a kedvenc. :)

Mai meccsre kíváncsi leszek, ha a félidőben vezet a Bayern, akkor még izgalmas is lehet.

Piquét én is olvastam, jót röhögtem, de kamu szerintem, legalábbis még hiteles oldalon nem találtam meg ezt a nyilatkozatot. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.05.01. 12:43:05

visca el barca írta:piqué :lol:

“Mi megmondtuk a Real Madridnak mikor megnyerték a Klub VB-t, hogy nem állunk nekik díszsorfalat, mert nem vettünk részt azon a VB-n, így igazábòl nem kérhetjük mi sem a Realt, hogy sorfalat álljon nekünk, nem nagyon vettek részt a bajnoki címért folyó harcban.”
Ez gyönyörű! =D> :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.01. 12:06:07

piqué :lol:

“Mi megmondtuk a Real Madridnak mikor megnyerték a Klub VB-t, hogy nem állunk nekik díszsorfalat, mert nem vettünk részt azon a VB-n, így igazábòl nem kérhetjük mi sem a Realt, hogy sorfalat álljon nekünk, nem nagyon vettek részt a bajnoki címért folyó harcban.”
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.05.01. 10:51:10

Nagy dolog amit ők véghez vittek, a BL címvédés, csak ne higgyjük azt, hogy a La Ligában dominálni az könnyebb dolog. Mikor 4-5 vereséggel már csak 2. tudsz lenni. Láttuk, egy kieső Depor is milyen szinten tud focizni. Erre sehol máshol nincs példa.
Plusz ott van a Király Kupa, amit 4 éve besöprünk és tudjuk, hogy a januári-februári menet mennyit kivesz a csapatból. 3-4 naponta meccsek vannak ahol hibázni nem igen lehet mert azonnal kiesel, ezt ők tudják a legjobban.
Szeptember elején még röhögtek rajtunk, mi is úgy álltunk az idényhez, hogy ez nem az az év lehet amire majd emlékezni fogunk, aztán egész évben utcahosszal vezettünk mindenki előtt. Ráadásul dupláztunk, nyáron meg megyünk a Sevilla-val a szuperkupáért.
Válasz küldése