Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Piqué
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 321
Csatlakozott: 2010.11.17. 21:57:26

2012.12.20. 22:19:16

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Te aztán egy igazi úriember vagy,büszke lehetsz magadra! :roll:
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2012.12.20. 21:39:05

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Ez most teljesen felesleges volt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 21:37:19

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
te csinálsz még valamit azon kívül,hogy a létező összes topikban a realt szidod és feszültséget keltesz?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2012.12.20. 21:37:00

Vakmacska írta:Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Nyilván felbontják a szerződésüket. ](*,)
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2012.12.20. 21:34:44

Olvastam, h Casillasék jókivánságaikat fejezték ki Titonak.
VAjon ezért hány meccses eltiltást kapnak Murinnyótól?
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.20. 20:57:04

daffy írta:mourinho stratégiájában meg aztán tényleg édesmindegy,hogy ki játszik. lehet itt 11 ronaldinho is,akkor is úgy fognak játszani,mint 11 gattuso
Teljesen egyetértek (magam is írtam erről pár napja itt), de ezt nem mindenki látja így. Nemcsak az újságírókról beszélek, hanem a szurkolókról is (nem feltétlenül ultrákról).
Az A-B csapat még egy könnyen megemészthető variáció lenne, de én konkrétan azokra a hangokra reagáltam, amelyek teljes tartalékolást javasoltak a Classico-ra.
Egyébiránt nálatok sokkal inkább van fix A csapat - na, nem a képességek ilyen mértékű különbsége miatt, hanem azért, mert Mourinho keményen ragaszkodik egy kezdőcsapathoz (ha mindenki egészséges).
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 20:49:53

Mihu írta: Jah és emlékezz vissza...A 2-6-nál a szurkolók tömegével követelték vissza a jegyük árát....pedig ott A csapat volt, és nem is adták fel a meccset.
akkor mégsem számít a felállás? a jelenlegi A csapat nincs jobb formában,mint az általam vázolt a-b csapat. nézhetik az ívelgetős alonsot is vagy modricot. nézhetik dm-t,ahogy beleviszi 2 védőbe vagy nézhetik kaka-t. nem tudod megmondani,hogy melyik a jobb,mert senki sem tudja.
a helyzetek száma ugyan miért múlik azon,hogy melyikük játszik? ha az egyik fél [auto_cenzúra],akkor a másik jobb lesz. mourinho stratégiájában meg aztán tényleg édesmindegy,hogy ki játszik. lehet itt 11 ronaldinho is,akkor is úgy fognak játszani,mint 11 gattuso
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 20:40:50

daffy írta:
Mezner2 írta: Mi nem,odakint viszont lehet az ultrasur elintézné Mr.Jo5é-t,egy B csapatos húzásért,kicsit mások ott a viszonyok a két klub szurkolói között mint itthon....
a viszony vajon mennyivel változna meg,ha a lent leírt csapat játszana? itt nem a szurkolók rivalizálásáról van szó,hanem a bl-ről.
mindenkit úgysem lehet pihentetni,mert nincs alternatíva,cr eleve játszik mindig. a maradék pedig a jelenlegi forma és minőség figyelembe vételével nem fog hiányozni. látnak a gülü helyett egy brazil aranylabdást. egy argentin helyett egy spanyol arcot. egy pepe helyett egy kedvenc varane srácot,egy modricot,akit mindenki a kezdőbe követel. rosszabb lesz?
Akkor viszont nem vmi nagy tartalékolás,ha az amúgy is gyengécske Mou által kinevezett ügyeletes sztárok helyett közönség kedvenceket játszatnak,a pihentetés nálam ott kezdődik,hogy a padon foglal helyet : Benzema,Cr,Ramos,Pepe,Özil,na ez az amit nem emészenének ők meg,az általad leírt csapatot még csak-csak lenyelnék,de kétséged ne legyen,hogy egy nagyobb zakó után Mou nem tuti,hogy a köv. bajnokin is irányíthatná a csapatot,JA ÉS AMI MÉG FONTOS!!! A jelenlegi formát figyelembe véve a pihentetés sem garantálna semmit,ha pedig a 2fontos párharcból 2-t elbukik a Madrid 3 nap alatt,akkor ott fejek fognak hullani (képletesen)
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.12.20. 20:40:22

daffy írta:nézzétek már meg a játékot. nem tök mindegy,hogy özil vagy kaka játszik? hogy benzema vagy higuain,hogy marcelo vagy coentrao?
casillas-arbeloa,varane,ramos,coentrao-modric,khedira-callejon,kaka,cr-higuain. most ez mennyivel lenne jobb,ha pepe,marcelo,alonso,dm,özil és benzema játszik? a világ legnehezebben megnyerhető kupája múlhat akár ezen a döntésen. túlreagáljátok
Annyival, hogy ha mondjuk valaki kínkeservesen összekaparja a lóvét egy ilyen meccsre, és nagy valószinűséggel ez lesz élete első és utolsó El Clasico-ja amit a helyszínen lát, akkor szeretné látni az A csapatot. Meg nem egy sz..r meccset akar látni. Én is például kint voltam 2008ban az Inter-MU-n, majd átrepültünk Madridba a Real-Liverpool-ra, és igazság szerint láttam a 2 meccsen 180 perc alatt kb 5 helyzetet, meg egy gólt...azt is a Pool rúgta, idegenben. Két baromi unalmas, és siralmas meccs volt. Az Inter-MU-n az okozta a legnagyobb izgalmat, hogy kiegyenlít-e a Barca Lyonban...és egyáltalán nem emlékszem vissza életem egyik legnagyobb élményeként arra a két meccsre. Sőt, baromira el voltam kenődve, hogy gyűjtöttem rá évekig, plusz a ballagási pénzem is 100%-ban arra ment el, szóval elvertem baromi sok pénzt, és egyáltalán nem élveztem egyik meccset se. És ott még nem is csak azért nem volt normális játék, mert valamelyik csapat B összeállítással ment ki, hanem mert egyszerűen kifogtuk a forduló két legsz..rabb meccsét...


Jah és emlékezz vissza...A 2-6-nál a szurkolók tömegével követelték vissza a jegyük árát....pedig ott A csapat volt, és nem is adták fel a meccset.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mihu 2012.12.20. 20:41:15-kor.
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 20:20:45

Mezner2 írta: Mi nem,odakint viszont lehet az ultrasur elintézné Mr.Jo5é-t,egy B csapatos húzásért,kicsit mások ott a viszonyok a két klub szurkolói között mint itthon....
a viszony vajon mennyivel változna meg,ha a lent leírt csapat játszana? itt nem a szurkolók rivalizálásáról van szó,hanem a bl-ről.
mindenkit úgysem lehet pihentetni,mert nincs alternatíva,cr eleve játszik mindig. a maradék pedig a jelenlegi forma és minőség figyelembe vételével nem fog hiányozni. látnak a gülü helyett egy brazil aranylabdást. egy argentin helyett egy spanyol arcot. egy pepe helyett egy kedvenc varane srácot,egy modricot,akit mindenki a kezdőbe követel. rosszabb lesz?
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 20:16:51

daffy írta: túlreagáljátok
Mi nem,odakint viszont lehet az ultrasur elintézné Mr.Jo5é-t,egy B csapatos húzásért,kicsit mások ott a viszonyok a két klub szurkolói között mint itthon,ott ez egy háború....
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 20:13:24

nézzétek már meg a játékot. nem tök mindegy,hogy özil vagy kaka játszik? hogy benzema vagy higuain,hogy marcelo vagy coentrao?
casillas-arbeloa,varane,ramos,coentrao-modric,khedira-callejon,kaka,cr-higuain. most ez mennyivel lenne jobb,ha pepe,marcelo,alonso,dm,özil és benzema játszik? a világ legnehezebben megnyerhető kupája múlhat akár ezen a döntésen. túlreagáljátok
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4094
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2012.12.20. 19:54:20

Ráadásul egy olyan meccsen, ahol a legolcsóbb jegy is több tízezer forint, nem tehetik meg a szurkolókkal, hogy feltett kézzel, B csapattal mennek ki.
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2012.12.20. 19:44:08

Azért erről a Classico-tartalékolásról inkább kérdezzük meg a helyi madridiakat - ne legyen mérvadó egy másik ország (egyes!) fórumereinek véleménye.

Egyrészt ne vegyünk rá mérget, hogy akkor is 1X pont különbség lesz a Barca javára. Másrészt a Classico olyan dolog, amit sosem lehet elbagatellizálni.
80.000 ember garantált, TV-nézők milliói garantált: nem fog kiállni a Madrid B-csapattal. Ha mégis, akkor Mourinho-nak nem lesz munkája utána.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 19:42:25

daffy írta:ha 10en kívül lesz a real,akkor hova kapálózzanak márciusban? reális esély egy barcával szemben már nem lenne a bajnoki címre.
A futballtörténelm legnagyobb és egyik legrégebbi párharca,nyílván mindenkinek más a beállítottsága ilyen szempontból,de emlékszem,hogy anno én nem is a sorfal,hanem a meccsen mutatott okádék játék és megaláztatás miatt szidtam a csapatot hosszú hetekig,óriási gyógyír még az én lelkemnek is,ha ponthátrány ellenére elverjük a Realt,képzeld el a kintieket akik évtizedek óta szívből gyűlölik egymást,mit éreznének ha B csapattal állna fel akármelyik gárda,azt már szerintem ők sem nyelnék le...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.12.20. 19:39:36

Mezner2 írta:Csak az én szememben vérlázító az,amit a odaát beszélnek néhányan,hogy be kell áldozni a clássicot ??
számomra bármi is van,az év legjobban várt,és legfontosabb meccse a klasszikó, a wembleyben nyert BL-nek kevésbé örültem mint a Clássico 2-6-nak vagy 5-0-nak,szerintem ez a szezon legfontosabb mérközése,ezt beáldozni akármelyik csapatnak is,egyáltalán a feltételezés is felháborító és nevetséges.
én megértem őket. csak mivel nagyon nincs csere jatekos, ha tartalékolni akarbak akkor szinte b csapat, őket meg nagyon durván meg kell alázni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.12.20. 19:37:49

Mezner2 írta:Csak az én szememben vérlázító az,amit a odaát beszélnek néhányan,hogy be kell áldozni a clássicot ??
számomra bármi is van,az év legjobban várt,és legfontosabb meccse a klasszikó, a wembleyben nyert BL-nek kevésbé örültem mint a Clássico 2-6-nak vagy 5-0-nak,szerintem ez a szezon legfontosabb mérközése,ezt beáldozni akármelyik csapatnak is,egyáltalán a feltételezés is felháborító és nevetséges.
ha 10en kívül lesz a real,akkor hova kapálózzanak márciusban? reális esély egy barcával szemben már nem lenne a bajnoki címre.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.20. 19:32:29

Csak az én szememben vérlázító az,amit a odaát beszélnek néhányan,hogy be kell áldozni a clássicot ??
számomra bármi is van,az év legjobban várt,és legfontosabb meccse a klasszikó, a wembleyben nyert BL-nek kevésbé örültem mint a Clássico 2-6-nak vagy 5-0-nak,szerintem ez a szezon legfontosabb mérközése,ezt beáldozni akármelyik csapatnak is,egyáltalán a feltételezés is felháborító és nevetséges.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2012.12.20. 18:31:34

salas9 írta:Kíváncsi leszek Mourinho megemlíti-e, hogy a Manchesteri visszavágó előtt 2-3 nappal lesz az El Clásico. Tavaly ugye ezen ment a vita, hogy tegyék korábbi dátumra a BL mérkőzések miatt, erre tessék :mrgreen:

Mi a Granada, majd a Depor elleni hazai találkozó után játszunk az olaszokkal. Bár ahogy José mondta, mi irányítjuk a sorsolást :lol:
Meg kellett volna verni a Dortmundot és akkor most ez nem lenne kérdés. Az meg külön öröm, hogy a MU-t kapták, a kialakult csoporteredmények óta ennek szurkoltam. GO MU!
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2012.12.20. 13:35:40

Kíváncsi leszek Mourinho megemlíti-e, hogy a Manchesteri visszavágó előtt 2-3 nappal lesz az El Clásico. Tavaly ugye ezen ment a vita, hogy tegyék korábbi dátumra a BL mérkőzések miatt, erre tessék :mrgreen:

Mi a Granada, majd a Depor elleni hazai találkozó után játszunk az olaszokkal. Bár ahogy José mondta, mi irányítjuk a sorsolást :lol:
Kép
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2012.12.19. 23:15:11

egyike vagyok azoknak, akiknek elég sok tapasztalata van a rivális fórummal kapcsolatban, és azért itt is fenn vagyok már egy kis ideje.

elmondható, hogy az értelmes arcok ott is ugyanúgy megvannak, mint itt, sőt...és azért itt hígabb a fórum, nem kell ecsetelnem, hogy ez az utóbbi évek miatt lecsapódó divatdrukkerek okán alakulhatott így.

viszont nyilván a másik fórumon is vannak baromi nagy túlzások, barcások számára bicskanyitogató dolgok, illetőleg van néhány olyan személy, aki rangjánál/elismertségénél/múltjánál/hsz számánál fogva pont, hogy példát kellene mutasson a fórumnak,de mégis a legelfogultabbak, vagy a legbunkóbbak közé tartozik.

abban meg totálisan biztos vagyok, hogy ha mourinho rákos lenne, itt is lenne 1-2 gyökér beszólás, meg legalább ugyanannyi jobbulást kívánó hsz, mint odaát.
Avatar
Mezner2
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1706
Csatlakozott: 2006.04.14. 13:27:29

2012.12.19. 23:13:01

Kicsit beleoffolok az eddigi témába :

Rengeteg helyen olvasom,hogy a Real azért került ilyen korán hátrányba mert elfogyott a motiváció.
Komolyan kérdezem,van aki hisz abban,hogy megannyi sikertelen év után egy Real Madrid játékos jóllakik egy bajnoki címmel???
Mert ha még végigverték volna a világot mint akár mi,akkor elfogadnám ezt indoknak,de így ez nekem nagyon sántít.
Még másképp megközelítve,rangos döntőt az elmúlt 10évben egyszer játszottak (hazai,és nemzetközi szinten is ),tehát bár nyílván ez kissé túlzás,de európa focijában ha az elmúlt 10évet nézzük nem igazán tényező a Real Madrid,ennek ellenére a BL-ben is gyengélkedtek (12/5 pontarány a két nagyágyú ellen mindenképp gyenge),de ha nem a motiváció,akkor mi az,ami idén hiányzik belőlük??
Szerintem csak a mi srácaink lettek újra éhesek a sikerre,és ez ennyit számít.A Realnal pedig nagyon komoly öltözői problémák lehetnek.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.12.19. 23:08:48

Respect a real játékosainak!
Név szerint Iker,Ramos,Marcelo,Arbeloa szólalt fel az ügyben,képviselve a real többi tagját is,szurkolóikat beleértve.

szimpatikus dolog,példamutató.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
socio66

2012.12.19. 21:32:23

ez tényleg komolytalan.
eleve nem értem, hogyan foganhat meg valaki fejében, hogy a szurkolói hovatartozás szempont lehet egy közösség emberi megítélésében.
kijelenteni egy több ezer fős fórum esetében, hogy 'ők a hülyébbek', abszolút nevetséges.
én annyit írtam, hogy szerintem ott magasabb az átlagéletkor, több az érettebb ember, ami meglátszik a színvonalon, persze nem az élő meccsesben, vagy a rivalizálósban, ott ugyanúgy megy a sav, mint itt, nincs különbség.
viszont a semleges témákban én kifejezetten szeretem olvasgatni a hozzászólásokat.
Avatar
rivaldo90
Barça B
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2010.05.17. 17:14:05

2012.12.19. 21:23:52

REMY írta:
rivaldo90 írta:A két fórum és a két csapat között vannak hasonlóságok. A Barcára és általában az eurobarcára jellemző, hogy a játékosok, vezetőség, szurkolók, illetve fórumozók szerények, tisztelettudóak, normálisan viselkednek. A Reálról és a madridistáról ez nem igazán mondható el, természetesen tisztelet a kivételnek. Lásd a sok primitív madridista fórumozó, Pepe, Murinho. De ott is vannak értelmes emberek, mint pl. Casillas vagy Daffy és még néhányan.
Talán ez nem csak a fórumokról, még az eurobarcáról és madridistáról is általánosságban elmondható. Pl. nálunk szerintem nem volt olyan a főhírek között, hogy ha ez meg ez a bíró vezette a meccset, akkor 3-szor kikaptunk, meg 5 tizenegyest fújt be a csapat ellen és 7 pirosat adott. Persze ezek csak tények, de nem hiszem ott lenne a helyük.
remélem ezt nem gondoltad komolyan... édes istenem.. ez azért durva, akárhogy is nézem. :shock:
ez a lenézős és fellengzős duma.

mindegy. Én ezt a témát befejeztem. :wink:
Lehet, hogy erősen fogalmaztam, meg az is lehet, hogy nincs is igazam, de azért azt hozzátenném, hogy Te jó példa vagy arra, amit. Nekem akarom itt egész nap dícsérni Daffy-t, de Ő sem értett velem egyet, mégis normális hangvételben meg tudta fogalmazni a mondanivalóját.
Válasz küldése