Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2014.08.16. 22:37:00

segítsetek már légy szíves, mert én értetlenül állok a történtek előtt... ezt hogy a pitába tudta kiszedni Keylor?
https://www.youtube.com/watch?v=kcnV4SfePyw" target="_blank
videó vége felé van a védés más szögből is.
madridista
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.16. 21:20:02

palesz77 írta:
GonzalezRaul írta:Hihetetlen mekkora sprintet vágott ki megint CR a gólja előtt! =D>

https://www.youtube.com/watch?v=edDqWjh27i4" target="_blank
Mondjuk Mária se kicsit.. :D

Remélem nem a Busi-Pique-Matyi hármasnak kell majd az El Classicon megállítania ezeket a kontrákat, mert ha igen.. :roll:
Mondjuk baromira fel volt tolva itt a Fiorentina védelme, és Ronaldo nagyon könnyedén cikázott át két játékos közt, mikor üres területre dobta a labdát a befutó Máriának. Teljesen szervezetlenek voltak, de ilyen akciót nemegyszer követett el már a közelmúltban a Real tétmeccsen is, elég, ha csak a szuperkupadöntőre gondolunk. Ronaldo visszatette üresbe, onnantól két hosszú passz, és ott volt előtte a labda szintén a kapu torkában. Az a baj velük, hogy nem csak, hogy piszok gyorsak, de óramű-pontossággal csinálják ezeket.

szerk.: Feltűnt amúgy, hogy a TV-sek szerint Christiano Ronaldo? :mrgreen:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.16. 21:14:20

GonzalezRaul írta:Hihetetlen mekkora sprintet vágott ki megint CR a gólja előtt! =D>

https://www.youtube.com/watch?v=edDqWjh27i4" target="_blank
Mondjuk Mária se kicsit.. :D

Remélem nem a Busi-Pique-Matyi hármasnak kell majd az El Classicon megállítania ezeket a kontrákat, mert ha igen.. :roll:
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.16. 21:13:28

GonzalezRaul írta:Hihetetlen mekkora sprintet vágott ki megint CR a gólja előtt! =D>

https://www.youtube.com/watch?v=edDqWjh27i4" target="_blank
Tökéletesen csinálták, és ezért lenne butaság eladni Di Maríát. Ha ő akarna menni megérteném, egyébként nemigen.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.08.16. 20:58:38

Hihetetlen mekkora sprintet vágott ki megint CR a gólja előtt! =D>

https://www.youtube.com/watch?v=edDqWjh27i4" target="_blank
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2014.08.16. 16:14:05

ZBarca írta: Tényleg lehet, hogy nem fog olyan sokáig maradni, mint Puyol tette, de lenyilatkozta, ha ő elmegy innen, akkor csak a Boca Junior-hoz. És nem hinném, hogy ők ki tudnák fizetni a kivásárlási árát! :twisted: :mrgreen:
Inkább Newell's Old Boy az a Boca Juniors, de azt konkrétan egyébként sem nyilatkozta le, hogy ő a Barcából csakis ide vagy oda akar elmenni, csak annyit mondott hogy még pályafutása végén szeretne játszani a nevelőegyesületében, ha jól emlékszem. Egyébként pedig mindig azt nyilatkozta, hogy addig marad, amíg szeretnék hogy itt legyen.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.16. 15:40:36

na0421 írta:Mondjuk azzal mindenki tisztában van szerintem, hogy ő sajnos nem Puyolhoz hasonló búcsút fog venni a csapattól. Szerintem nagyon-nagyon max 3-4 év és megy örökre. De sokkal inkább 1-2-3. Sajnos. :(
Tényleg lehet, hogy nem fog olyan sokáig maradni, mint Puyol tette, de lenyilatkozta, ha ő elmegy innen, akkor csak a Boca Junior-hoz. És nem hinném, hogy ők ki tudnák fizetni a kivásárlási árát! :twisted: :mrgreen:
Kép
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.08.16. 15:29:03

carletto egy (számára is) értékes ajándékkal még a dallasi meccsen. 8)

Kép
PUYOL-XAVI-INIESTA
na0421
Barça B
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2012.02.11. 22:04:42

2014.08.13. 22:56:49

Messi abszolút nem játszott "parádésan" ezen a vb-én magához képest, de a mutatói azért nem voltak olyan rosszak, és akkor finoman fogalmaztam. Ez a jó Messiben, hogy rossz formában is az egyik legjobb. Csak hát mindenki a két évvel ezelőtti Messit akarja, meg az azelőttit, aki egyértelműen az első, utána nagy szünet, és a többiek. Most meg a "gyalázatos" teljesítménye, mint gólok, gólpasszok, legtöbb labdaszerzés, indítás, helyzetkialakítás, stb., amit a vb-én produkált, cikinek számít, mert ő sétál és kész, amúgy sem a régi Messi. :)
Sokaknak meg kéne barátkoznia azzal, hogy Leo nem az egyértelmű első, hanem "csak" az egyik legjobb (jelenleg), aki ráadásul halomra nyerte magát minden tekintetben, és nem elvárni a 20-24 éves Messi-féle teljesítményt.. Persze lehet hasonlítani a 100 gólt rúgtam, 10 embert lecseleztem egyszerre Messit az ideivel, csak nincs értelme (öregedés, sérülések, magánélet, terheltség). Az meg, hogy ugyanaz mint Dinho esete, nevetséges, már bocsánat. Ő szó szerint lezüllött "haverok, buli, fanta", hogy röviden összefoglaljuk. :D Persze Messi már sosem lesz az igazi (legalábbis szerintem), de én nem is várom el tőle. Ha olyan forintos labdákat ad, mint Brazíliában, és még "becsúsznak" a gólok is, már jócskán előrébb van a csapat. Mondjuk azzal mindenki tisztában van szerintem, hogy ő sajnos nem Puyolhoz hasonló búcsút fog venni a csapattól. Szerintem nagyon-nagyon max 3-4 év és megy örökre. De sokkal inkább 1-2-3. Sajnos. :(

Amúgy bocsi, ez teljesen off ebben a topicban, csak hát itt jött szóba. :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 22:12:28

dAve09 írta: Annyira nem,hogy VB döntőig vezette az argentinokat :wink:
Szerintem a Barca is félhet a Realtól idén meg a Real is félhet a Barcától.
Azért nehogy már azt mondd, hogy Messi olyan parádésan játszott a VB-n is - meg előtte.. Nagyon messze van attól, amit 2-3 éve nyújtott..

A második felével viszont egyetértek.
dAve09
Barça C
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2014.08.08. 22:48:45

2014.08.13. 21:46:27

GonzalezRaul írta:
LG írta:Mondjuk sok mindent megoldotok annyival, hogy majd Luis Enrique megoldja, így, tényszerűen kijelentve. Mikor először felmerült a neve, akkor még igencsak Isten ments kategória volt a nagyon nagy többségnél, most ott tartunk, hogy ő lesz a messiás. De így volt ez pl. Rakticnél, és Mathiuenél is. (Mondjuk én a horvátot akkor is szívesen láttam volna, őt nagyon jó igazolásnak tartom, de csak őt egyedül). Suarez megítélése is megváltozott, már nem számít, hogy egy gyökér, mert ő meg ki lett kiáltva, szintén tényszerűen és megkérdőjelezhetetlenül a világ legjobb 9-nek. ( #-o )Bezzeg, ha a Realba ment volna, akkor ő se tudna focizni, és pont oda való lenne Pepéék mellé. :mrgreen:
Ki maradt még Vermaalen, aki régebb óta keresi a formáját, mint Pique, vagy Alves, és azért ez lássuk be, nagy bravúr.
Szóval mi történt? A vezetőségünknek -akik már szerintem bizonyították alkalmatlanságunkat- sikerült lenyomnia a hülyeségeiket a torkotokon. (Elnézést, ha vkit megbántottam, de így gondolom, ha a Guzmics-Devecseri párost hoztuk volna a védelembe, de a vezetőségünkből vki lenyilatkozná, hogy ide illenek, ők kellenek nekünk, sokan azt is elhinnék :roll: )

Ettől még persze lehet jó szezonunk, mindent vihetünk is akár. Csak ehhez az kell, hogy LE tényleg úgy megoldja a dolgokat, ahogy leírtátok, az új igazolások váljanak be, a régiek meg találjanak magukra. Megtörténhet, de az kisebb csoda lenne.

Míg a másik oldalon közel sincs annyi ha, és kérdőjel. Lehet jönni azzal, hogy meg egy meccset sem játszottunk, hosszú a szezon, stb...(azt kifeleljtették, hogy a labda gömbölyű :lol: )
=D>

Plusz Messi sem élete formájában van. Kicsit de ja vu érzésem van (Ronaldinho)...
Annyira nem,hogy VB döntőig vezette az argentinokat :wink:
Szerintem a Barca is félhet a Realtól idén meg a Real is félhet a Barcától.
Ter Stegen-Montoya/Cuadrado,Vermaelen,Bartra,Alba/Mathieu-Mascherano,Rakitic,Iniesta-Messi,Suárez,Neymar.

Vörös a szív,kék a lélek,culé leszek,ameddig csak élek!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.13. 20:27:26

LG írta:...
Van igazság abban amit mondasz, de a véleményed kicsit szélsőségesen fogalmaztad meg. Egy játékos a legnagyobb riválistól sosem fog köztiszteletnek örvendeni ha éppen oda igazolt, főleg, ha mind a két csapat harcban áll a megszerzéséért, lásd Neymar... Az igazolásaink a védelembe kérdőjelesek ugyan, bár meglehet, hogy csak Vermaelen lesz az, Mathieu pedig tudja majd a képességbeli hiányosságait - amik nem olyan súlyosak - küzdelemmel ellensúlyozni a pályán, de ha nem is úgy mint Puyol, abban biztos vagyok, hogy nagyon oda fogja tenni magát. Rakitic megszerzését egyáltalán nem sajnálom Kroos helyett, de ha objektíven gondolok bele, szerinted miért? Mert Kroos Madridba akart menni, és bár Reus mellett csak őt bírom kb. a német válogatottból, így már abszolút nem hiányzik, hiába világklasszis és jobb, mint Rakitic. A horvát szintén egy nagyon jó játékos egyébként, élete egyik legnagyobb mutatványát éppen a Real ellen mutatta be. A kapusoktól sem félek, mert jó képességűek.

Végszóra pedig nyilván vitán felül áll az a tény, hogy még nem léptünk pályára tétmeccsen a szezonban. A labda pedig gömbölyű. :)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.08.13. 19:49:18

LG írta:Mondjuk sok mindent megoldotok annyival, hogy majd Luis Enrique megoldja, így, tényszerűen kijelentve. Mikor először felmerült a neve, akkor még igencsak Isten ments kategória volt a nagyon nagy többségnél, most ott tartunk, hogy ő lesz a messiás. De így volt ez pl. Rakticnél, és Mathiuenél is. (Mondjuk én a horvátot akkor is szívesen láttam volna, őt nagyon jó igazolásnak tartom, de csak őt egyedül). Suarez megítélése is megváltozott, már nem számít, hogy egy gyökér, mert ő meg ki lett kiáltva, szintén tényszerűen és megkérdőjelezhetetlenül a világ legjobb 9-nek. ( #-o )Bezzeg, ha a Realba ment volna, akkor ő se tudna focizni, és pont oda való lenne Pepéék mellé. :mrgreen:
Ki maradt még Vermaalen, aki régebb óta keresi a formáját, mint Pique, vagy Alves, és azért ez lássuk be, nagy bravúr.
Szóval mi történt? A vezetőségünknek -akik már szerintem bizonyították alkalmatlanságunkat- sikerült lenyomnia a hülyeségeiket a torkotokon. (Elnézést, ha vkit megbántottam, de így gondolom, ha a Guzmics-Devecseri párost hoztuk volna a védelembe, de a vezetőségünkből vki lenyilatkozná, hogy ide illenek, ők kellenek nekünk, sokan azt is elhinnék :roll: )

Ettől még persze lehet jó szezonunk, mindent vihetünk is akár. Csak ehhez az kell, hogy LE tényleg úgy megoldja a dolgokat, ahogy leírtátok, az új igazolások váljanak be, a régiek meg találjanak magukra. Megtörténhet, de az kisebb csoda lenne.

Míg a másik oldalon közel sincs annyi ha, és kérdőjel. Lehet jönni azzal, hogy meg egy meccset sem játszottunk, hosszú a szezon, stb...(azt kifeleljtették, hogy a labda gömbölyű :lol: )
=D>

Plusz Messi sem élete formájában van. Kicsit de ja vu érzésem van (Ronaldinho)...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.13. 14:49:15

Kerlon el Blanco írta:
Alfa írta:
palesz77 írta: Mondjuk én totál megértem Xabit, egy ilyen hülyeség miatt eltiltani.. Odament örülni a többiekhez, nagy dolog.. :roll: Szerencsétlen a döntőt is lapok miatt hagyta ki, amikor meg Bale befejelte a győztes gólt, akkor nem bírt a lelátón maradni és odafutott a többiekhez. Biztos olyan sok mindenkit zavart vele.. Nem értem miért volt ez jó Platiniéknek.
Nagyon egyszerű , hogy miért csinálták . Megakarták mutatni , hogy amit ők mondanak az szentírás és velük nem lehet szembeszegülni , mert ha ők azt mondják ,hogy valaki eltiltott akkor az maradjon szépen a lelátón . De ezt nemcsak az UEFA csinálja hanem a FIFA is és kicsiben az MLSZ , elég csak a FIFA-ra és Suárezre ( és félreértés ne essék nem azzal van a gond , hogy megbüntették mert amit csinált az tényleg elfogadhatatlan de az , hogy még a stadionba se léphet be meg ilyenek #-o ) vagy az MLSZ és Szivics eltiltására gondolni . Folyamatosan megy az erődemonstráció.
A Sivic MLSZ párhuzam, azért nem jó, mert ők engedtek és garantálom, hogy holnap Suárez is kapni fog valamilyen enyhítést. Xabi meg teljesen jól fejezte ki a nem tetszését szerintem. Alapból szánalmasnak tartom, hogy nem lehet bírálni és érinthetetlenek az ilyen intézmények és dolgozóik.

Hétvégén magyar kupa meccsen is volt kb. 35 fok napsütés, volt egy nagyobb összeszólalkozás a bíró és a rendezők között, akkor a csapat nagy része kiment inni közben odaszóltunk valamit a bírónak ő meg ilyet szól, hogy senkit nem engedett ki inni, erre én megmondtam neki, hogy normálisabb helyeken ivószünetet is tartanak ő meg gúnyosan megkérdezte, hogy hol van ez előírva.......... És, ha visszaszóltam volna neki, hogy egy tudatlan tajparaszt senki síppal a szájában, akkor eltiltanak 4-5 meccsre ez a szerencsétlen meg épp úgy vezethet tovább meccseket és ahogy a profiknak úgy nekünk sincs beleszólásunk. Pedig ki tudná jobban segíteni és fejleszteni a bírói képzést, mint azok akik a játékban élnek?
Pár dolog a hozzászólásoddal kapcsolatban :
1.Szivics büntetését ha jól tudom egyenlőre csak felfüggesztették .
2.Suárez eltiltását pedig nem a FIFA hanem a CAS fogja (remélhetőleg) enyhíteni a kettő között nincs semmi kapcsolat.
A példáim szerintem igenis helytállóak :)
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Kerlon el Blanco
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014.05.25. 12:38:36

2014.08.13. 14:44:12

Alfa írta:
palesz77 írta: Mondjuk én totál megértem Xabit, egy ilyen hülyeség miatt eltiltani.. Odament örülni a többiekhez, nagy dolog.. :roll: Szerencsétlen a döntőt is lapok miatt hagyta ki, amikor meg Bale befejelte a győztes gólt, akkor nem bírt a lelátón maradni és odafutott a többiekhez. Biztos olyan sok mindenkit zavart vele.. Nem értem miért volt ez jó Platiniéknek.
Nagyon egyszerű , hogy miért csinálták . Megakarták mutatni , hogy amit ők mondanak az szentírás és velük nem lehet szembeszegülni , mert ha ők azt mondják ,hogy valaki eltiltott akkor az maradjon szépen a lelátón . De ezt nemcsak az UEFA csinálja hanem a FIFA is és kicsiben az MLSZ , elég csak a FIFA-ra és Suárezre ( és félreértés ne essék nem azzal van a gond , hogy megbüntették mert amit csinált az tényleg elfogadhatatlan de az , hogy még a stadionba se léphet be meg ilyenek #-o ) vagy az MLSZ és Szivics eltiltására gondolni . Folyamatosan megy az erődemonstráció.
A Sivic MLSZ párhuzam, azért nem jó, mert ők engedtek és garantálom, hogy holnap Suárez is kapni fog valamilyen enyhítést. Xabi meg teljesen jól fejezte ki a nem tetszését szerintem. Alapból szánalmasnak tartom, hogy nem lehet bírálni és érinthetetlenek az ilyen intézmények és dolgozóik.

Hétvégén magyar kupa meccsen is volt kb. 35 fok napsütés, volt egy nagyobb összeszólalkozás a bíró és a rendezők között, akkor a csapat nagy része kiment inni közben odaszóltunk valamit a bírónak ő meg ilyet szól, hogy senkit nem engedett ki inni, erre én megmondtam neki, hogy normálisabb helyeken ivószünetet is tartanak ő meg gúnyosan megkérdezte, hogy hol van ez előírva.......... És, ha visszaszóltam volna neki, hogy egy tudatlan tajparaszt senki síppal a szájában, akkor eltiltanak 4-5 meccsre ez a szerencsétlen meg épp úgy vezethet tovább meccseket és ahogy a profiknak úgy nekünk sincs beleszólásunk. Pedig ki tudná jobban segíteni és fejleszteni a bírói képzést, mint azok akik a játékban élnek?
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.13. 14:26:33

palesz77 írta: Mondjuk én totál megértem Xabit, egy ilyen hülyeség miatt eltiltani.. Odament örülni a többiekhez, nagy dolog.. :roll: Szerencsétlen a döntőt is lapok miatt hagyta ki, amikor meg Bale befejelte a győztes gólt, akkor nem bírt a lelátón maradni és odafutott a többiekhez. Biztos olyan sok mindenkit zavart vele.. Nem értem miért volt ez jó Platiniéknek.
Nagyon egyszerű , hogy miért csinálták . Megakarták mutatni , hogy amit ők mondanak az szentírás és velük nem lehet szembeszegülni , mert ha ők azt mondják ,hogy valaki eltiltott akkor az maradjon szépen a lelátón . De ezt nemcsak az UEFA csinálja hanem a FIFA is és kicsiben az MLSZ , elég csak a FIFA-ra és Suárezre ( és félreértés ne essék nem azzal van a gond , hogy megbüntették mert amit csinált az tényleg elfogadhatatlan de az , hogy még a stadionba se léphet be meg ilyenek #-o ) vagy az MLSZ és Szivics eltiltására gondolni . Folyamatosan megy az erődemonstráció.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.13. 13:08:56

Alfa írta:http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... yasa,74994
Ha ezt Blatternek adta volna elő akkor még tegnap eltiltják 2 hónapra mindentől....
Mondjuk én totál megértem Xabit, egy ilyen hülyeség miatt eltiltani.. Odament örülni a többiekhez, nagy dolog.. :roll: Szerencsétlen a döntőt is lapok miatt hagyta ki, amikor meg Bale befejelte a győztes gólt, akkor nem bírt a lelátón maradni és odafutott a többiekhez. Biztos olyan sok mindenkit zavart vele.. Nem értem miért volt ez jó Platiniéknek.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2014.08.13. 12:52:31

http://sport365.hu/nemzetkozi-foci,span ... yasa,74994
Ha ezt Blatternek adta volna elő akkor még tegnap eltiltják 2 hónapra mindentől....
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.08.13. 11:05:39

Barcaman14 írta: Jobban jártak volna, ha azt a pénzt egy igazi ragadozó támadóra költik, mert Benzema nem az.
Pont egy Benzema típusú játékos kell Ronaldo és Bale mellé. Ha a Realba érkezett volna Suarez,akkor egymás elöl vennék el a lehetőséget. A Barcában is megváltozik Messi szerepköre,emiatt lehet életképes Suarez leigazolása. Különben mehetne a vonal mellé,mint Neymar.
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.13. 10:51:32

Akivel a legtöbbet nyert a Real, az egyértelműen Kroos. Ezt 1 meccs alapján is le lehet szűrni. Hihetetlen játékintelligencia kell ahhoz, hogy valaki egy teljesen új környezetbe, új csapatba ennyire gyorsan beilleszkedjen. Egész évben csúcsteljesítményt ő sem fog nyújtani, viszont az biztos, hogy egy stabil alapot bármikor képes lesz adni nekik, úgyhogy nagy vétel volt.

Ellenben Rodríguez szerintem egy abszolút fölösleges igazolás volt. Ő az aki felbillentheti a csapat egyensúlyát szerintem. A tegnapi gyengébb bemutatkozástól függetlenül is így gondolom. Jobban jártak volna, ha azt a pénzt egy igazi ragadozó támadóra költik, mert Benzema nem az.

Nagy a merítési lehetőségük ez tény, viszont baromi nehéz lesz nekik hosszútávon megtalálni az egyensúlyt. Láttunk már sok összevásárolt csapatot az évek során és láttunk már közülük sokakat bukni is. Egy komolyabb játékerőt képviselő csapat ellen pl kizárt, hogy egy valamire való szűrő nélkül esélyük legyen. Arról nem is beszélve, hogy tegnap az igencsak harmatos Sevilla ellen is voltak bőven megingások hátul.

A lényeg, hogy még el sem kezdődött a szezon, szóval mindenki a 0-ról indul és nem lehet megmondani egyelőre, hogy ki jár előrébb és ki hátrébb. Szépen lassan ki fognak derülni az erőviszonyok.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.08.13. 09:54:06

LG írta:...
A vezetőség tett arról, hogy a "középszerű" igazolásoknak is tudjunk örülni. Vitathatatlan, hogy előzetesen senki sem a Mathieu - Vermaelen duóval képzelte el a védelem befoltozását, de ha már így alakult, mindenképp jobb a pozitív oldaláról megközelíteni... Jött két magasabb, keményebb faultokra is hajlandó védő...

Suárez klasszisa szintén nem igazán kérdéses, csak valaki kapcsolja ki nála a "berserker" módot. Ha meg sikerül csak közel olyan jól összeszoktatni Messivel és Neymarral, mint a Realnál a BBC-t, akkor jöhet Mourinho meg a többi egy egész Ikarus gyárral, a trió gondoskodik majd a gólokról :D

Enrique megoldja, ez egy axióma és kész :mrgreen: Mindenesetre az tényleg jelzésértékű, hogy ki meri mondani a véleményét, nem dicsérget agyba-főbe, hanem "lehordja" azokat, akik arra rászolgálnak. A taktika meg remélhetőleg működni fog.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.08.13. 09:13:57

Mondjuk sok mindent megoldotok annyival, hogy majd Luis Enrique megoldja, így, tényszerűen kijelentve. Mikor először felmerült a neve, akkor még igencsak Isten ments kategória volt a nagyon nagy többségnél, most ott tartunk, hogy ő lesz a messiás. De így volt ez pl. Rakticnél, és Mathiuenél is. (Mondjuk én a horvátot akkor is szívesen láttam volna, őt nagyon jó igazolásnak tartom, de csak őt egyedül). Suarez megítélése is megváltozott, már nem számít, hogy egy gyökér, mert ő meg ki lett kiáltva, szintén tényszerűen és megkérdőjelezhetetlenül a világ legjobb 9-nek. ( #-o )Bezzeg, ha a Realba ment volna, akkor ő se tudna focizni, és pont oda való lenne Pepéék mellé. :mrgreen:
Ki maradt még Vermaalen, aki régebb óta keresi a formáját, mint Pique, vagy Alves, és azért ez lássuk be, nagy bravúr.
Szóval mi történt? A vezetőségünknek -akik már szerintem bizonyították alkalmatlanságunkat- sikerült lenyomnia a hülyeségeiket a torkotokon. (Elnézést, ha vkit megbántottam, de így gondolom, ha a Guzmics-Devecseri párost hoztuk volna a védelembe, de a vezetőségünkből vki lenyilatkozná, hogy ide illenek, ők kellenek nekünk, sokan azt is elhinnék :roll: )

Ettől még persze lehet jó szezonunk, mindent vihetünk is akár. Csak ehhez az kell, hogy LE tényleg úgy megoldja a dolgokat, ahogy leírtátok, az új igazolások váljanak be, a régiek meg találjanak magukra. Megtörténhet, de az kisebb csoda lenne.

Míg a másik oldalon közel sincs annyi ha, és kérdőjel. Lehet jönni azzal, hogy meg egy meccset sem játszottunk, hosszú a szezon, stb...(azt kifeleljtették, hogy a labda gömbölyű :lol: )
P.G.D.
Barça B
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2014.05.17. 17:31:54

2014.08.13. 09:00:46

Bestbarca írta:A Barca jobb képességekben,hogy idézzek, mindenki azt hiszi milyen jó középpályásai vannak de a Barcelona középpályásaival ne lehet senkiket összehasonlítani,az más dimenzió...Ha újra rend lesz és normális taktika vége...Ha a labda nincs egy csapatnál akkor tök mind1 hogy mennyire jó a haja Cének vagy hogy zselézési tanácsokat kapott e Bale tőle...
Nem lehet senkivel összehasonlítani őket. Lássuk csak van egy Rafinhánk,egy Rakiticünk meg egy Robertónk. Ja meg egy kiöregedett Xavink, aki lassan az öregotthonból fog meccsre járni.Egy szem inivel mit akarunk, nem beszélve arról, hogy ő sem éppen élete formájában van. Az meg, hogy az elmúlt két évben így meg úgy. Igen ezt mindenki látta, de eddig semmi érdemleges változás nem történt, sem Tatánál és most sem(aztán persze lehet,hogy nagyon jók leszünk majd meglátjuk). A bajnokságot meglehet nyerni egyébként, mert minden tekintetben hatalmas a különbség a kicsik és a nagyok között, ezt ez a meccs is remekül szimbolizálta. Tavaly am nyert az Atletico, arra ki számított? Azelőtt meg egy szinte edző nélküli Barca volt 100 pontos, egy évvel korábban meg egy nem túl acélos Real csinálta ugyanezt. Nyilván erősebb a keretük, de még ne vonjunk le messzemenő következtetéseket. A kpjuk viszont jobb biztos,hogy jobb(nevekből áll). Ez tény.
Magamat nyugodt embernek tartom, félénk típus vagyok - Luis Suárez. :)
No Bajner,No Party!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.08.13. 08:40:48

a fórum azért (is)van, hogy véleményeket ütköztessünk, az adott szabályok mentén... aki kilóg van mód, hogy ki gyomlálják.
a téma, hogy melyik csapat ( lesz?!) jobb és miért - kimeríthetetlen, a baj inkább, hogy a mondandók ismétlődni kezdenek...
egy dologra reagálnék: a"tud e ? együtt játszani" x-y-al.
egy példával kezdeném , a tegnapi meccsen CR. gólja. hogy mennyire érzik egymást?! ..zselés eleve azzal küldte át balra, hogy majd vissza kapja!! hogy Bale érezte?! persze...., majd kiesett a gatyájából úgy integetett!! és kiabált (miközben persze rohant!) hogy hová kéri vissza a lasztit.
nem vitatom, hogy fontos momentum lehet, ha két játékos között SZEMÉLYES ELLENTÉT húzódik, ez gátja lehet a csapatjátéknak. a többi viszont taktika, fegyelem, és tehetség dolga.
ha Messi éppen Neymarral (is!!) játszik össze egy jól megkomponált támadás során az nyilván a képességeik okán veszélyesebb, lehet de nem kell, hogy állandóan egymást lessék, és ez nem is így van.
a lényeg az én meglátásom szerint: Messi és Neymar és Suarez TUDNAK együtt focizni, minden adottságuk megvan ehhez, hogy milyen módon, milyen gyakran, milyen indíttatással?!
(alá játszás - ki kinek? ) az a mindenkori edző kvalitásain múlik! szerintem erről beszélt Cruyff is a minap mégpedig az eddigiektől eltérően némi optimizmussal.
hogy egy (saját) ellenpéldát is hozzak: engem le döbbentett pl. hogy a Finnek ellen Alba mennyit futott lyukra totál feleslegesen!!! mert akinek AZÉRT adott egy rövd passzt, hogy utána vissza kapja mert beindult(!!) az inkább hátra fordult jó szokásunk szerint.... na már most ha egy edző ezt nem veszi észre, az (szerintem!!) a nagy baj....
Avatar
Mental_Theo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2005.09.11. 11:38:40
Tartózkodási hely: Árnyékszék

2014.08.13. 07:47:00

Tavaly a sz@r Barcelonával is megvertük őket oda vissza.
Most, ha a jobb formájukat hozzák, izgalmas lehet a szezon.
---=FORCA BARCA=---
ELADÓ DEDIKÁLT Barcelona mezek Certificate-tel, továbbá dedikált Spanyol,Barcastb fotók,kártyák. Iniesta és Messi KLUBVB-s logóval MEZ és NADRÁG!
ha érdekel írj: batikaa@freemail.hu
Válasz küldése