Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.12.27. 12:41:30

Amúgy ez a téma hogy került ebbe a topicba? Szerintem nem idevaló. :roll:
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.27. 12:38:10

Tocy írta:Eto'o-nak valami más díjat kéne kapnia, mert az ő küzdeni akarása, mentalitása, eszméletlen sok munkája, hatalmas szíve, döntő góljai, és az, hogy Mourinhonál szinte jobb-bekket játszott...eszméletlen nagy tisztelet jár ennek az embernek!
én csak ennyit írok róla: számomra ő A KILENCES, az örök KILENCES! Villa remek, sőt kitűnő csatár(a kombinatív játékban jobbnak tűnik Eto'o-nál is...), de amit Samu csinált itt 5 év alatt, enyhén fogalmazok, ha azt mondom, h nem könnyű felülmúlni... ő tényleg az a csatár, akit nem csak a góljai minősítettek ;)

szerk: igen, ez már off...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.12.27. 12:41:55-kor.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.27. 12:37:52

L.Messi 10 írta: http://www.goldenfoot.com/acm-on-line/H ... g2010.html
Golden Foot jelöltek, szavazni is lehet (mondjuk most valamiért le van zárva; és ott van Raul is; én mondjuk eddig mindig a jó öreg Gigire szavaztam)
azért, mert okt. 11-én lezárult a szvazás és Totti nyert
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.27. 12:30:29

Eto'o-nak valami más díjat kéne kapnia, mert az ő küzdeni akarása, mentalitása, eszméletlen sok munkája, hatalmas szíve, döntő góljai, és az, hogy Mourinhonál szinte jobb-bekket játszott...eszméletlen nagy tisztelet jár ennek az embernek!
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.12.27. 12:27:07

csababarca írta:Milito,Sneijder,Zanetti,Maicon,Lúció,aztán talán Eto'o.
Én még Cambiassot is elé sorolnám. Brutális középpályás munkát végzett mind a bajnokságban, mind a Bajnokok Ligájában. Élő fal volt az Interben.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.12.27. 12:24:35

szieszta írta:Érdekes közelítés az index-től.
"Legyen inkább 2010 focistája egy olyan játékos, akinek már szintén nagyon kijár egy ilyen cím, és aki hiába önfejű, mindig mindent megtesz a csapatáért: Samuel Eto’o. A kameruninak egészen elképesztő volt az idei éve. Például ő lett az első, aki egymás után kétszer – ráadásul két különböző csapatban – is megcsinálta a bajnokság-kupa-BL triplázást. Ő lett az első, akit negyedszerre is megválasztottak a legjobb afrikai focistának. Ő lett az első, aki hét különböző versenysorozatban is gólt tudott szerezni. Ő volt az egyetlen, aki képes volt mutatni valamit a vébén és az Afrikai Nemzetek Kupáján is bénázó kameruni válogatottban. Ő az, aki a 2002/2003-as szezon óta egy évet leszámítva mindig legalább 15 gólt szerzett az aktuális klubcsapatában. És ő volt az, aki életfilozófiájához hűen (“úgy kell dolgoznom, mint egy néger, hogy annyit kereshessek, mint egy fehér”) a BL-elődöntő odavágóján, amelyen Mourinho Interje meg tudta verni Guardiola Barcelonáját, minden sztárallűrt félrerakva elsőként védekezett és rombolt. Nagy igazságtalanság lesz, ha az Aranylabdát a vébédöntőn rúgott gólját leszámítva nem olyan erős évet produkáló Iniesta kapja, hiszen akkor Xavi már soha nem fogja elnyerni ezt a címet. De ugyanekkora igazságtalanság, hogy Eto’o sem fogja már soha."

Azért Eto'o nem mérhető a fent említett két játékoshoz,ami a játéktudást illeti.
Egy hajtós,kumma jó csatár. De azért az aranylabda Eto'o kezében...az sem lenne jó üzenet. Abban a triplázó interben azért ő nem a húzóember volt. Milito,Sneijder,Zanetti,Maicon,Lúció,aztán talán Eto'o.
Nem véletlen,hogy nem is említették az esélyesek között. Volt neki ennél bőven jobb éve,nem is egy.

Január 10-én Xavinak kell kapnia,itt nincs mese, Iniesta tavasszal kevés volt,ősszel nagyon jó,meg van egy vb-győzelmet érő gólja. Xavi ezzel szemben évek óta toppon van, a barca és a spanyol válogatott esze,ötletgazdája. Csalódott lennék ha nem Xavi kapná,pedig Iniesta nagyobb kedvencem nála.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
L.Messi 10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2372
Csatlakozott: 2010.07.03. 22:08:22
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.12.27. 12:18:17

sjd írta:
szieszta írta: Raulnak meg minimum valami fair play díjat kellene kapnia visszavonuláskor vagy nem is tudom mi illetne meg egy ilyen játékost.
Az Aranyláb (Golden Foot) díjat pont erre találták ki sztem
http://www.goldenfoot.com/acm-on-line/H ... g2010.html
Golden Foot jelöltek, szavazni is lehet (mondjuk most valamiért le van zárva; és ott van Raul is; én mondjuk eddig mindig a jó öreg Gigire szavaztam)
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.12.27. 12:18:10

szieszta írta:
Azóta a serie A-ban is megállja a helyét (legalábbis Mounál), és nemzetközi szinten is mások voltak a játszópajtásai.
pont nem Mou-nál állta meg igazán a helyét, hanem Beniteznél... előbbinél inkább a kiszolgáló-személyzet tagja volt, mintsem csatár...
idén ismét csatár volt, meg lehet nézni a statjait...
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.27. 12:14:43

szieszta írta: Raulnak meg minimum valami fair play díjat kellene kapnia visszavonuláskor vagy nem is tudom mi illetne meg egy ilyen játékost.
Az Aranyláb (Golden Foot) díjat pont erre találták ki sztem
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.12.27. 12:11:04

Egy tökéletlenül muzsikáló Valencia nem elég? Egy spanyol vb-menetelés, ahol gyakorlatilag csak ő rúgott gólt?
Igazából nem, nekem nem lenne elég.
A VB-n meg, mint ahogy itt már oly sokszor elhangzott, egy Barca gerincet felmutató spanyol csapat volt ott is.

Villa spanyol bajnokságot ismeri nagyon régóta. Eto meg idejött, amikor még épült a világverő barca (ha jól tudom, itt annyira nem vagyok képben), vele meg csúcsra értetek.

Azóta a serie A-ban is megállja a helyét (legalábbis Mounál), és nemzetközi szinten is mások voltak a játszópajtásai.
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.12.27. 12:05:15

Ciki, hogy olyan védő megkaphatta az aranylabdát, mint Cannavaro, Roberto Carlos meg nem. De pl. Owen is megkapta Raul meg nem. Valahogy így lesz ez most is...
Roberto Carlos volt az egyik kedvencem a 2000-es évek madridjából. Simán beférne még mindig. Volt amikor ingyen is visszajött volna játszani, de még ingyen sem kellett...

Raulnak meg minimum valami fair play díjat kellene kapnia visszavonuláskor vagy nem is tudom mi illetne meg egy ilyen játékost.

A realtól nemes (és elvárható) gesztus volt, hogy addig foglalkoztatják majd szakemberként ameddig ő akarja, akár élete végéig, de azért a labdarugó szövetségektől is járna valami elismerés vagy életmű díj.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.27. 12:05:05

szieszta írta: Azért szerintem Villanak még kell egy kis spenótot ennie, hogy Eto-hoz lehessen mérni.
Egy tökéletesen muzsikáló barcaba keveredett, egy álomközéppályás sor elé.
Ő azért még nem mérettetett meg annyi helyen mint Eto.
Egy tökéletlenül muzsikáló Valencia nem elég? Egy spanyol vb-menetelés, ahol gyakorlatilag csak ő rúgott gólt?
Ahhoz képest Eto'o is ugyanezen középpályások előtt játszott, és azóta csak az Interben produkált egy felemás szezont
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.12.27. 11:59:24

sjd írta:
szieszta írta:
Igaz, amit írnak, de Eto'o-ra mégsem mondanám, hogy olyan egyedi és zseniális játékos, mint Xavi vagy Messi. Idén bebizonyosodott, hogy Villa is van olyan góllövő, mint ő, és szerintem ő is pont ugyanúgy védekezne, ha a szükség lenne rá (bár ugye mi nem állunk ki 9 védővel még emberhátrányban sem)
Azért szerintem Villanak még kell egy kis spenótot ennie, hogy Eto-hoz lehessen mérni.
Egy tökéletesen muzsikáló barcaba keveredett, egy álomközéppályás sor elé.
Ő azért még nem mérettetett meg annyi helyen mint Eto.
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2010.12.27. 11:46:33

zsírosdeszka írta:
Nolito (Barça B): "Ha Florentino jön, jó ajánlatot tesz és a Barcelona nem akar hosszabbítani velem, akkor odaigazolok, mert profi vagyok. Mindig is Barçás voltam és az is maradok, de realista vagyok és belül tudom, hogy játszani akarok."
Azon apropóból hogy itt elmondták neki hogy nincs tovább.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.12.27. 11:38:08

[quote="szieszta"][/quote]
Igaz, amit írnak, de Eto'o-ra mégsem mondanám, hogy olyan egyedi és zseniális játékos, mint Xavi vagy Messi. Idén bebizonyosodott, hogy Villa is van olyan góllövő, mint ő, és szerintem ő is pont ugyanúgy védekezne, ha a szükség lenne rá (bár ugye mi nem állunk ki 9 védővel még emberhátrányban sem)
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.12.27. 11:33:08

Nolito (Barça B): "Ha Florentino jön, jó ajánlatot tesz és a Barcelona nem akar hosszabbítani velem, akkor odaigazolok, mert profi vagyok. Mindig is Barçás voltam és az is maradok, de realista vagyok és belül tudom, hogy játszani akarok."
Ezt mikor mondta? Milyen apropóból?
Érdekes közelítés az index-től.
Van benne valami...

Ciki, hogy olyan védő megkaphatta az aranylabdát, mint Cannavaro, Roberto Carlos meg nem. De pl. Owen is megkapta Raul meg nem. Valahogy így lesz ez most is...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsírosdeszka 2010.12.27. 11:38:16-kor.
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
szieszta
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2010.10.31. 12:33:52

2010.12.27. 11:28:47

Érdekes közelítés az index-től.
"Legyen inkább 2010 focistája egy olyan játékos, akinek már szintén nagyon kijár egy ilyen cím, és aki hiába önfejű, mindig mindent megtesz a csapatáért: Samuel Eto’o. A kameruninak egészen elképesztő volt az idei éve. Például ő lett az első, aki egymás után kétszer – ráadásul két különböző csapatban – is megcsinálta a bajnokság-kupa-BL triplázást. Ő lett az első, akit negyedszerre is megválasztottak a legjobb afrikai focistának. Ő lett az első, aki hét különböző versenysorozatban is gólt tudott szerezni. Ő volt az egyetlen, aki képes volt mutatni valamit a vébén és az Afrikai Nemzetek Kupáján is bénázó kameruni válogatottban. Ő az, aki a 2002/2003-as szezon óta egy évet leszámítva mindig legalább 15 gólt szerzett az aktuális klubcsapatában. És ő volt az, aki életfilozófiájához hűen (“úgy kell dolgoznom, mint egy néger, hogy annyit kereshessek, mint egy fehér”) a BL-elődöntő odavágóján, amelyen Mourinho Interje meg tudta verni Guardiola Barcelonáját, minden sztárallűrt félrerakva elsőként védekezett és rombolt. Nagy igazságtalanság lesz, ha az Aranylabdát a vébédöntőn rúgott gólját leszámítva nem olyan erős évet produkáló Iniesta kapja, hiszen akkor Xavi már soha nem fogja elnyerni ezt a címet. De ugyanekkora igazságtalanság, hogy Eto’o sem fogja már soha."
Avatar
detabarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2009.05.03. 11:29:44
Tartózkodási hely: Budapest, IV.ker.

2010.12.24. 18:25:50

kristop írta:
Egyébként a sztárok (lásd Rooney) annak szurkolnak akinek éppen megy a szekér (mint Iván). Azt nem fogja mondani, hogy otthon ültem, a Madridnak szurkoltam csak nem jött össze, majd elsírtam magam.
szerintem inkább az van, hogy biztos szurkoltak a madridnak is sokan, (nem csak a barcának, mert toppon vannak) csak azok nem fognak a sajtó elé menni, hogy ott szomorkodtam a tévé előtt.
Valahogy logikusabbnak is tűnik ez a verzió. Nem hinném, hogy a Rooney és más sztárok, akik nyilatkoztak a meccsről, mind divatdrukkerek lennének. Attól nekik nem lesz jobb.
Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

"A sportok királya a labdarúgás, a Barcelona meg a labdarúgás királya!"
(Johan Cruyff)
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2010.12.24. 16:33:54

Egyébként a sztárok (lásd Rooney) annak szurkolnak akinek éppen megy a szekér (mint Iván). Azt nem fogja mondani, hogy otthon ültem, a Madridnak szurkoltam csak nem jött össze, majd elsírtam magam.
szerintem inkább az van, hogy biztos szurkoltak a madridnak is sokan, (nem csak a barcának, mert toppon vannak) csak azok nem fognak a sajtó elé menni, hogy ott szomorkodtam a tévé előtt.
Avatar
zsírosdeszka
A Madridista
Hozzászólások: 293
Csatlakozott: 2010.04.29. 12:52:02
Tartózkodási hely: Madrid, Santiago Bernabeu stadion

2010.12.24. 16:24:04

zsírosdeszka írta:


Szerintem nem simán, de továbbjut majd a Barca, az lenne a jó, ha a kupában is összetalálkoznának a Reallal.


Szerintem meg ha igazán tovább akarunk jutni, akkor kimegyünk a katedrálisba a gála11el -VV+Pinto, és adunk ott is egy ötöst.

Miért lenne az Neked jó? Smile

Mert meglátnám, hogy ez a fölényes győzelem miért is volt, valamint, hogy egy másik taktika a Realnak mit jelentene. Mert ugyanis Mourinho legnagyobb baklövése volt az, ahogy felállt a Madrid akkor. Nincs akkora különbség a 2 csapat között szerintem. Jobb a Barca egyértelmű, még az éven jobb is lesz, de nem ennyivel.

Egyébként a sztárok (lásd Rooney) annak szurkolnak akinek éppen megy a szekér (mint Iván). Azt nem fogja mondani, hogy otthon ültem, a Madridnak szurkoltam csak nem jött össze, majd elsírtam magam.

Egyébként Kellemes Ünnepeket!
"A XX. század legjobb csapata"
De las glorias deportivas, que campean por Espańa
va el Madrid con su bandera, limpia y blanca que no empańa.
Kép
mes
Capitá del Barça
Hozzászólások: 826
Csatlakozott: 2010.06.21. 16:40:13
Tartózkodási hely: Marosvasarhely
Kapcsolat:

2010.12.24. 13:52:39

LG írta:Az a baj, h nagyon sokan úgy állnak hozzá, mintha muszáj lenne lenne a Madridba belekötni. Ebben a nyilatkozatban sem volt semmi igazán kivetnivaló, mégis van aki falloszozik.

Sokakat az zavar, hogy azt mondta Benzema, hogy iden bajnoksagot nyernek. ES??? Nem tudom miert kell ennyi embert zavarjon, az , hogy mit, es,hogyan mondja. A bajnoksagot palyan kell megnyerni, nem a sajto elott.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.12.24. 13:28:16

Az a baj, h nagyon sokan úgy állnak hozzá, mintha muszáj lenne lenne a Madridba belekötni. Ebben a nyilatkozatban sem volt semmi igazán kivetnivaló, mégis van aki falloszozik.
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.24. 13:22:43

tibi18 írta:Szerintem nagyon kevés olyan sportág van, amit lehet önbizalom nélkül űzni. El kell hinniük, hogy megnyerhetik a bajnokságot! Láttunk már sok fordulatot az évek során. A hátrány 2 pont! Semmi nem dőlt el. Szerintem természetes dolog ilyet nyilatkozni.

Nem hiszem, hogy Villa, vagy bárki mást mondana 2 pontos hátránynál, minthogy meg fogjátok nyerni a bajnokságot.

Részemről téma lezárva!
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Nem azt mondtam hogy eldőlt és hogy ne legyen önbizalom! Leírtam, hogy szerintem mi lett volna a jó. Ez nekem unszimpatikus. Na mind1, tényleg téma lezárva. Kellemes ünnepeket Neked is :)
tibi18
Barça B
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2009.07.17. 22:09:07

2010.12.24. 13:19:31

Szerintem nagyon kevés olyan sportág van, amit lehet önbizalom nélkül űzni. El kell hinniük, hogy megnyerhetik a bajnokságot! Láttunk már sok fordulatot az évek során. A hátrány 2 pont! Semmi nem dőlt el. Szerintem természetes dolog ilyet nyilatkozni.

Nem hiszem, hogy Villa, vagy bárki mást mondana 2 pontos hátránynál, minthogy meg fogjátok nyerni a bajnokságot.

Részemről téma lezárva!
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Hala Madrid!
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2010.12.24. 12:45:41

tibi18 írta:Miért mit mondjanak!??!?

"Hiába nyertünk a Barcelona ellen nincs esélyünk. Gondolkodunk azon, hogy nem is játszunk januártól, mert a Barcelona úgyis megnyer mindent. Ég a pofánk a 8-0 miatt! Sajnáljuk, hogy így alakult!"

Ez így gondolom szebb lett volna! Egy nyilatkozat miatt lefalosszozni egy játékost, az meg egy bizonyos értelmi szintre utal..

A Barca a világ legjobbja, nem tudom mit vagy ennyire bekakilva, hogy állandóan szapulod a Madridot. Mitől félsz?

Még mindig él az előző hozzászólásom..
Nem szapulom állandóan, el vagy tévedve. És nem, nem lett volna szebb, de nekem akkor is furcsa, hogy azt mondja hogy ők nyernek, és szép focit játszanak. Mondja azt, hogy megmutattuk, hogy lelkileg erősek vagyunk, és hogy így fogunk hozzáállni 2011-ben is...de ne azt hogy most ők nyernek...
Válasz küldése