Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.25. 17:51:47

Ha nem nyerne idén BL-t a RM, vicces is lehetne nekik a következő szezonban a 3/4. kalapból indulni.
Miért lennének 3-4. kalaposok?

Amúgy akkor most az 5-0 sem ér a Ramos-piros miatt? :?
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.12.25. 17:51:23

Stalkyard írta:Klub VB győzelem után az elso bajnoki meccsen hagyományosan az ellenfél sorfalat szokott állni. Mi is kaptunk már, a Madrid is. Csak ez nem olyan bevett szokás, mint mikor ligan belüli bajnoki címért áll valaki sorfalat, ezért bujtunk ki alóla, amit egyébként fordított esetben a real us simán megtett volna, csak ilyenkor megy az álszenteskedés.
Tisztában vagyok azzal, hogy pár éve sorfalat állnak a csapatok már egy legokupáért is, csak nem értem! Ha jól tudom, akkor ezért a kupáért először a Barcának álltak sorfalat...na már most az a sorfal konkrétan a korszakos csapatnak és a lenyűgöző játékuknak szólt és örült az ellenfél, hogy van egy "ok", ami miatt kinyilváníthatják az elismerésüket. Szerintem nem konkrétan a semmit sem érő kupának szólt akkor az a sorfal, hanem az addigi lenyűgöző, korszakos és történelmi játéknak. Ha rosszul sejtem, akkor már most elnézést kérek, de csak akkor, ha az akkori sorfalálló játékosok nyilatkozatával vagyok megcáfolva :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.12.25. 17:54:37-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.25. 17:42:33

Én azért Nerot megvédeném.
Tény hogy jól kiszívtak ellenünk, és nem megy nekik az elmúlt pár hónapban, de ettől még nem szabad temetni őket(sajnos).

Mégis csak az utóbbi 2 BL győzteséről beszélünk, olyat értek el a BL-ben, ami sajnos Xaviéknak sem sikerült, jobb csapatnak tartom a Barcát, de nem hiszem hogy elfogultság szólna Nerobol.

2015-16-ban sem gondoltuk volna pláne 0-4 után, hogy mi majdnem elveszítjük a bajnokságot, és ők meg BL-t nyernek, sőt BL címet védenek.

Tavaszra simán össze kaphatják magukat, és akkor szerintem még mindig a legesélyesebbek, valahogy nagyon értenek a BL-hez.(bár azért kicsit reménykedem én is, hogy Neymarék nem lesznek bénák és megsózzák őket, jó hogy nem egy Portot kaptak.)

Ha nem nyerne idén BL-t a RM, vicces is lehetne nekik a következő szezonban a 3/4. kalapból indulni.
Ha megkapnának egy Bayern-Chelsea kettőst, akkor izzadhatnának rendesen csoportkörben. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.25. 17:27:18

visca el barca írta:ezek soha nem ismerik el ha jobbak vagyunk.... még a 6-2-t is kimagyarázták... mindent... most is tök véletlenül, mákkal kaptak ki egy hullagyenge barcelonától, holott, legalább nekik kellett volna 5 góllal nyerni. igaz h 3 helyzetük volt az egész meccsen, de szétfociztak minket... nyertek zsinórban 2 bl-t, most 50 évig megint ebből fognak élni... :D
Hagyjad, mi még sosem vertük meg őket, ők veretik meg magukat, mint ahogy letripláztattak minket, stb... :mrgreen:
Tök tucatcsapat vagyunk, véletlenül vagyunk csak veretlenek. :^o

Amúgy zseniálisak ezek a kifogások, épp most olvasom. :lol:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.12.25. 17:24:34

Klub VB győzelem után az elso bajnoki meccsen hagyományosan az ellenfél sorfalat szokott állni. Mi is kaptunk már, a Madrid is. Csak ez nem olyan bevett szokás, mint mikor ligan belüli bajnoki címért áll valaki sorfalat, ezért bujtunk ki alóla, amit egyébként fordított esetben a real us simán megtett volna, csak ilyenkor megy az álszenteskedés.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.12.25. 17:11:01

Elsősorban boldog karácsonyi ünnepet kívánok mindenkinek! Másodsorban gratulálok a CSAPATnak a győzelemhez...így írva, mert csapatként voltunk jobbak. Harmadsorban sorfalazás...nem értem a párhuzamokat! Spanyolországban a bajnokcsapatot tisztelik meg az ellenfelek a sorfallal. A RMFC decemberben mitől érdemelte volna ki ezt, ha csak május vége-június tájékán derül ki a bajnok kiléte? A tavaszi klásszikón bizony kutya kötelességük sorfalat állni, ha addigra matematikailag is bajnok a FCB! Egy alábbi kérdésre válaszolva: egy barcelonai klásszikón aratott győzelemmel elért bajnoki cím mindenképpen nagyobb öröm, mint egy kikényszerített sorfalas tapsolás-bájvigyorgás, majd egy tingli-tangli senkit sem érdeklő lötyögés. Szóval legyen bajnok úgy a aBarca, hogy a Real Madridot veri érte :P
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.25. 16:58:21

A sorfal nekem is nagy almom volt, de azok utan hogy mi most megtagadtuk biztos hogy ok is megfogjak ha addigra ugy leszunk pontban.
Nekem most van egy olyan erzesem, hogy ettol a felevtol fuggetlenul a PSGt kicsapjak a BLbol.

Amugy ez a ki a jobb, kinek nagyobb a cerkaja, kinek erosebb a nagypapaja stb. osszegeben lenyegtelen. 2000es evek eleje gigantikus korszak, utana mi taroltunk Dinhoekkal, aztan amikor mi laktunk jol akkor ok visszavagtak ket bajnoki cimmel, sorfallal, 4-1el, utana megint mi egy nekik nagyon meleg Guardiola-korszakkal, de annak a vegen mar duhbol behuztak egy bajnoksagot meg egy kupat ellenunk, majd jott nekik a tizedik amire mi felszivtuk magunkat es valaszoltunk egy triplaval, ok erre radobtak ket BLt meg egy halom masik trofeat, es most ugy nez ki hogy megint mi vagyunk az ehesebbek.
Ket legelitebb csapat a vilagon, nincs mirol beszelni. Amikor mar azt hinnenk ennel jobb lehet, valaki mindig tud emeleni a lecen egy kicsit es oda/vissza dolnek meg mindenfele rekordok a vilag meg csak nezi ezt a ket csapatot.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.25. 16:39:15

Sinya22 írta:Szerintem nyerjük meg a bajnokságot,aztán egy már tét nélküli meccsen verjük meg őket otthon is elütve őket a 2. helytől. :D
Esetleg a negyediktől :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.25. 16:38:12

Szerintem nyerjük meg a bajnokságot,aztán egy már tét nélküli meccsen nyerjünk,elütve őket a 2. helytől. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15485
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.25. 16:35:12

MessiNeymarSuarez írta:

Amúgy a 36. fordulóban fogadjuk a fehéreket, melyik lenne a nagyobb?
Ha már bajnokként kezdenénk a meccset, és sorfalat kellene állniuk Ronaldoéknak, vagy pedig az ha pont az ellenük lejátszott meccsel lennénk bajnokok, és az orruk előtt ünnepelnénk a bajnoki címet? :D
előbbi.
én nem akarom hogy azon már múljon bármi is.
atletico ellen épp elég volt otthon elbukni a bajnoki címet.

persze szép lenne elverni őket és azzal bajnoknak lenni, nem tagadom. és nem is kétlem,hogy képesek lennék rá.
de nyugodtabb lennék ha beleférne a zakó is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.25. 16:33:05

Én egyetértek velük, szerintem sem érdemes nagy dobra vernünk a győzelmet, egyszerűen rutingyőzelmet arattunk a negyedik helyezett felett. :D

Na de viccen kívül már a meccs előtt sem értettem, mire fel vizionálnak/várnak el itt-ott az emberek nagy Barca-alázást. Nincs akkora különbség a két keret között, ami ezt indokolná. A védelem kb. egál, a középpálya ott jobb, nálunk a támadósor. Ami különbség esetleg lehet a javukra, azt egy bírói döntés, hibás taktika vagy Messi-féle villanás pillanatok alatt felülírja bármelyik meccsen. Az meg óriási túlzás a keretekkel kapcsolatban, hogy ott posztonként két zseni van, nálunk meg egy Messi+középszerek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.25. 16:05:21

visca el barca írta:ezek soha nem ismerik el ha jobbak vagyunk.... még a 6-2-t is kimagyarázták... mindent... most is tök véletlenül, mákkal kaptak ki egy hullagyenge barcelonától, holott, legalább nekik kellett volna 5 góllal nyerni. igaz h 3 helyzetük volt az egész meccsen, de szétfociztak minket... nyertek zsinórban 2 bl-t, most 50 évig megint ebből fognak élni... :D
A 2-6-nál egy BL győztes, szuper Barca vert meg egy hullagyenge Realt, az azért nem számít, a mostani 0-3-nál meg az eddigi leggyengébb Barca vert meg egy amúgy nagyszerű Realt, az meg azért nem számít te buta :D

Leggyengébb Barca... :D

Egyébként nem kell 1-2 ember véleményét általánosítani, a legtöbbjük sztem teljesen korrektül látta a meccset, azzal együtt, h az elsőben tényleg fogalmunk nem volt, h milyen rendezvényen vagyunk, mégha a legnagyobb ziccert pont mi hagytuk ki. És néha a másodikban sem tudtam, h mit művelünk védekezés szó alatt.

Benzema-Messi 3-3 gól pedig egészen zseniális, csak este akartam újra elkezdeni inni, de erre most muszáj egy fröcsikét lehúzni.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.12.25. 16:01:35

visca el barca írta:ezek soha nem ismerik el ha jobbak vagyunk.... még a 6-2-t is kimagyarázták... mindent... most is tök véletlenül, mákkal kaptak ki egy hullagyenge barcelonától, holott, legalább nekik kellett volna 5 góllal nyerni. igaz h 3 helyzetük volt az egész meccsen, de szétfociztak minket... nyertek zsinórban 2 bl-t, most 50 évig megint ebből fognak élni... :D
Jó, mondjuk a BL címvédés, meg a 4 év alatt 3 BL azért komoly siker, ezt kár magyarázni. Hogy közben a bajnokságban többnyire eltángáltuk őket, néha meg is lettek alázva, annak persze minimum árnyalnia kéne ezt a képet, de a közvélemény nagyobb része csak a BL-t követi, ezért sokan tényleg elhiszik, hogy Real micsoda korszakos csapat, vagy hogy CR van olyan jó, vagy még jobb, mint Messi. Ezért én nagyon remélem, hogy ebben a szezonban a BL-ben is föléjük tudunk kerekedni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.25. 15:44:06

Szerintem meg csak azok a Classicok számítsanak, ahol Ramos és társai nem voltak barom állatok. :lol: Akkor nem sok meccs számítana az elmúlt 10 évből.


Amúgy a 36. fordulóban fogadjuk a fehéreket, melyik lenne a nagyobb?
Ha már bajnokként kezdenénk a meccset, és sorfalat kellene állniuk Ronaldoéknak, vagy pedig az ha pont az ellenük lejátszott meccsel lennénk bajnokok, és az orruk előtt ünnepelnénk a bajnoki címet? :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.25. 15:41:29

ezek soha nem ismerik el ha jobbak vagyunk.... még a 6-2-t is kimagyarázták... mindent... most is tök véletlenül, mákkal kaptak ki egy hullagyenge barcelonától, holott, legalább nekik kellett volna 5 góllal nyerni. igaz h 3 helyzetük volt az egész meccsen, de szétfociztak minket... nyertek zsinórban 2 bl-t, most 50 évig megint ebből fognak élni... :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.25. 15:29:31

Igen, bár aki írta, tipikus példája a Pep-Messi-Barca által végletekig gyötört életű, frusztrált madridistának. Tehát ha a bandzsa rámosznak elszáll az agya, jogosan kiszórják, onnantól ha nyerünk is, statban nem számít! :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.12.25. 15:05:34

Én most olvasom, hogy csak azok a Klasszikusok számítanak, ahol nem állítottak ki Real játékoat.
Az eredményt is törölni fogják utólag? :lol: :lol:
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.25. 14:59:22

Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.25. 14:56:23

Fun Fact:

Messinek és Benzemának ugyannyi bajnoki gólja van 2017-ben a Bernabéuban. Szám szerint 3. Durva. :D
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2017.12.25. 13:56:14

szerintem szimbolikus, ahogy pont az okozta a vesztuket, amivel az elso felidoben teljesen megfojtottak minket. kovacic a vecere is koveti messit, aztan pont emiatt kapjak az elsot, gyonyoru. es az is ahogy elkepzelem amikor zidane magyarazza a csapatnak, hogy messit hogy fogjak meg, es kulon ember ra meg ilyenek kozben meg ce nem erti ra miert nem keszulnek a csapatok. es aztan a kis torpe ennek ellenere lehozza az egyik legjobb idei teljesitmenyet. nem birok betelni a meccsel.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.12.25. 12:43:57

csababarca írta:
Messin már rajta volt Marcelona, mondjuk kívülről fogta ami szintén hiba, de volt embere Leonak.

Casemiro sem tudom hol kolbászolt elől. :mrgreen:

de jó hogy így történt, és hogy Robi átlőtte lézerpontosan a labdát oda, nem volt egy egyszerű passza azt odatenni egyből.
Igen, de messze volt Leotól és ahogy Írod kívülről "fogta". Amennyiben kivált Kova Rakétára, úgy egy előrepasszal Leo lett volna ugyan abban a pozícióban. Persze lehet nem ugyan ez a befejezés. Mind1, ez így volt jó és Robi tényleg sebészi pontossággal tette át Lallernak. Ez nem az eső ilyen passza az idényben.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2017.12.25. 12:28:24

Nekem az első gólnál már az nagyon tetszett, ahogy Robi lefülelt egy passzt. Utána adta Businak, stb...

Hatalmasat sprintelt, hogy adhasson egy zseniális gólpasszt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19604
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.12.25. 12:16:41

Az hogy van egy feladata egy dolog, de jatekintelligencia kérdése, ha látom nagyobb baj belül, akkor ott kell lenni. Ráadásul alapszabály, hogy mindig a belsőt védem először. Simán faultolnia kellett volna a horvátnak, elbénázta, köszönjük.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.12.25. 12:03:11

Ki volt adva gondolom neki hogy Messi seggében legyen végig, azért nem mert ellépni. Így legalább mondhatja, hogy azt csinálta amit az edző kért. Busi cseleivel és Rakitic mozgásával már "eldőlt", hogy hiba csúszik a rendszerbe. Ott ketten összehozták, hogy Rakitic üresbe vezethesse a labdát a védelemre, szerintem az a gól az őket fogó emberek hibája legalább pont annyira, mint Kovacicé.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.12.25. 12:01:15

azért ez nem kicsi trollkodás :D

Képzelem, milyen jó lehet ezután a karácsonyi vacsora :D
Válasz küldése