Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2014.04.30. 08:42:16

Rivaldo11 írta: Mondjuk háromból kétszer betakartunk titeket, mint moszkvát a hó
:D
Szerintem a gyengébb csapat verte szerencsével az erösebbet.

Kiváncsi lennék mit szólnál, ha a Barcelona duplázna a BL-ben kapott gól nélkül, kontra focival, murinyóval a kispadon.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 08:33:19

Raul Madrid írta:Rivaldo11 eszembe jut rólad a kezetlen lábatlan lovag a Gyalog Galopp-ból.

http://1.bp.blogspot.com/-lUuq_GUyzFY/U ... ail017.jpg
Nekem meg eszembe jut, milyen kevés madridista megmondóember jött ide azt elmúlt években. nem tudom miért :)
Mondjuk háromból kétszer betakartunk titeket, mint moszkvát a hó a lejárt lemezünkkel, de ez nem jelent akadályt most idejönni úgy tűnik :)
Nekem személy szerint nem tetszik ez a fajta játék-és itt mindegy, hogy madrid, vagy chelsea, vagy akárki csinálja. Hogyha azt várjátok, hogy essek hasra, azt hiába, mert ez nem az a játék...én láttam már hasraesős focit, -nem hasonlított erre.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4185
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 08:26:58

A lényeg: a focit gólra játszák, lehet szeretni/nem szeretni ezt a stílust (személy szerint ki nem állhatom), de azt el kell ismerni, a Real tökéletesen játszotta ezt!!! Lehet tartani a labdát, meg 80% labdabirtoklás és szépen, dominálva játszani, vagy átengedni a területet, 20% birtokolni a labdát és 2-3 húzásból villámgyorsan gólt szerezni... kinek mi tetszik. DE az világosan látszik, hogy lassan minden csapat felismerte mi a tiki-taka ellenszere és akkor el lehet gondolkodni, hogy fel akarom-e vállalni a bátor, támadó focit egy ilyen csapat ellen és kapok 4-et (még egy rossz formában lévő és leült csapat esetében is, lásd. tavaszi klasszikus), vagy az egyetlen ellenszert használom tökéletesen és én rúgok 4-et. Látszik, hogy a tiki-taka nem működik ezzel a "játékkal" szemben. Lehet fanyalogni, de azt kell mondjam, belátták ezt az ellenfelek és senki nem fog máshogy játszani ezen csapatok ellen. Ez lesz jövőre a Barca ellen, a Bayern ellen, de a VB-n a spanyolok ellen is, ha nem lesz változtatás. Ha nem tudod felvennia kesztyűt, akkor öld meg a másik játékát... Ennyi!
Sokan itt arról beszélnek, jöjjön vissza Guardiola! Pont hogy arra van szükség, hogy olyan jöjjön, aki tud váltani! Nem az emberhez passzolás, labdatartás, hanem az üresbe futtatás, szélső játék és nem a 16-os előtt tömörülés kell!!! Látható tavaly a Bayern 2 felfutó szélsővel és 2 szélső támadóval mire volt képes és most: Robban, Ribery a 16 előtt tömörült, a 2 szélső meg a középpályán passzolgatott visszafelé... Ezzel el is dőlt a párharc!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.30. 08:24:31

bizony , más nem maradt, mint a tanúlság....csak látni kellene! mit is????
- hogy a mai fociban a gyors, erőteljes, eredmény-orientált játék dominál és ehhez megfelelő - játékos állományra van szükség! (nem vézna törpékre)
- a kontrajáték, mint taktikai elem fontos de nem minden!
- az erős stabil védekezésnem valami játékromboló "busz" hanem ugyanolyan fontos, mint a csatárjáték!
- klasszis edző nélkül nem létezik klasszis csapat!
valószínű ez amolyan spanyolviasz szerű okoskodás, de azért nem vagyok meggyőződve, hogy viszont láthatom majd jövőre a "dicső" Zubi arzenáljában....
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.04.30. 08:19:10

Szerintem a tegnapi meccs után egy szavunk nem lehet.A real úgy játszott ahogy kell idegenben.
Én vagyok aki a legjobban utálja a buszos focit, de ez most messze állt tőle és azon vettem észre magam, hogy szurkolok annak, hogy lőjön még gólt a Madrid.Hatlamas respect nekik innen tényleg már csak elszerencsétlenkedni lehet.Viszont a 0-5 ön nincs mit magyarázni.
Hatalmas GRAT és sok sikert a döntőben.
Forca Barca
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2014.04.30. 08:14:32

Rivaldo11 eszembe jut rólad a kezetlen lábatlan lovag a Gyalog Galopp-ból.

http://1.bp.blogspot.com/-lUuq_GUyzFY/U ... ail017.jpg
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.04.30. 07:47:33

Azt hiszem a tegnapi Madrid meccs nekünk is jelzésértékű kell legyen, sajnos már a Guardiola-féle taktika ideje leáldozott ezen a szinten, újítani kell...
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.30. 07:27:52

Megdöbbentően simán ment tovább a madrid. Innentől végképp érdektelen a Bl.
PUYOL-XAVI-INIESTA
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2014.04.30. 03:09:51

Az mi hogy a Bayern golt sem rugott :shock: Nagy cink hogy mar csak annak drukkolhatunk hogy hogy ne nyerjek meg..... :? TITO PER SEMPRE ETERN
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.30. 01:24:47

Szerintem innen, akkora extázisba került a Madrid, hogy a döntőt is behúzzák lazán, bárki lesz az ellenfél. Hiába lesz bekkelős csapat a túloldalon. Lesz vagy 3 közte.

Érdekes, hogy nem ez az utóbbi évek legerősebb Real-ja, mégis ők vannak a döntőben. De így volt ez a Chelsea-vel is amikor megnyerték.
Ettől féltem amúgy, szerencsés sorsolást kaptak, Dortmund ellen kellett még plusz egy kis szerencse is, és onnan elég 3 jó meccset játszani és megvan a 10.
Remélem a bajnokság nem lesz az övék, mert egyszerűen nem, olyan jó ez a Madrid, hogy triplázzon.
Rondaldót is rossz volt nézni mikor mutogatott, annyira mű feje, van, hogy tuti van benne egy kis plasztika. :D

Egyszerűen nem tudok azonosulni evvel a stílussal, meg evvel a magatartással amit a Madridi játékosok képviselnek. Hozzáteszem a bajorok se tudtál elviselni a (megérdemelt!) vereséget.

Annyit el kell még mondani, hogy a két meccs alapján, teljesen megérdemelt a továbbjutás, a németeknek köze nem volt az egész párharchoz....DE!....
Avatar
Real Madrid 5
Jugador del Barça
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2007.08.28. 09:44:56

2014.04.30. 00:50:10

Leon írta:Az a különbség,hogy a Chelsea (Mourinho) tud alkalmazkodni egy csapat stílusához,épp úgy a favágó ATM-hez mint mondjuk a focizni akaró Barcáéhoz (lásd:Murinnyós Real Madrid tavaly),viszont a Barca meg az ATM nem igazán.
A PSG elleni hazain meg megmutatták,hogy látványosan és hatékonyan is tudnak. A döntőben a Bayern igencsak meg fog velük szenvedni! 8-[
Mindennemű bosszú vagy elégtétel nélkül.
Ennyit erről a cinikus, arrogáns, rosszmájú hozzáállásról.
Igen, simán lehetett volna hogy kiesik a Madird, még tán a madridisták is nagyobb esélyt láttak rá... én biztos úgy voltam vele hogy benne van a pakliban.
de hogy már a döntőben a Bayern?
utána meg pont te mondod, hogy 1-0 után "Madrid sötétebbik felén már zsebben a Tizedik"? (amit mellesleg max az idióta lapok írtak meg...)

Akkor most "sötétség" hamar ítélkezni vagy nem?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21242
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.30. 00:25:50

Rivaldo11 írta:Igen, bizonyosan frusztrált vagyok.:) 2006 óta én háromszor megtapasztalhattam, milyen érzés szorítani a BL döntőben, neked ez még új, így elnézem. Az meg, hogy a lőtt gólok számával magyarázod (nem kell amúgy sem magyarázni a győzelmet nem?) a stílust, mutatja, mennyire vagy képben.
A múlt felemlegetését ha cikinek tartjuk a másik oldalról, akkor nekünk sem kéne. Ez egy nagy siker volt, hiába akarjuk kisebbíteni.

Guardiolát vissza ide? Ne. Épp az ő örökségétől kéne megszabadulnunk. Neki talán még nehezebb lesz a megújulás, mint nekünk. Kíváncsi vagyok, hogy tud-e váltani, természetesen szurkolok neki.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8568
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.04.29. 23:52:17

Respekt a Madridnak, két tökéletes meccset hoztak le. A stílusba én nem kötnék bele, perfektül alkalmazkodtak a körülményekhez, és azt csinálták, ami A JELEN PILLANATBAN kellett a sikerhez. Elvégre ez az adaptív, ha anno az ősember nem hordában szúrta volna le a mamutot, hanem egyedül próbálta volna, mondván az elegánsabb, akkor most lehet nem fórumoznánk.
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.04.29. 23:43:40

ericco írta:
torotam írta:Szerintem a Real drukkerek a 10. BL győzelemről álmodnak, pont letojják milyen focit játszanak.
Ebben van igazság.

Nekem sem tetszenek a játékosaink tahó húzásai, de legalább ennyi minden csapatban futkározik, mint ahogy igazi példaképek is. És ez igaz a Bayernre, Realra, Barcára, de még Bivalybasznádra is a 7. osztályból. Ilyen a foci, ilyenek az emberek.

A stílussal pedig Rivaldo11 hozzászólásaira céloztam.

Ami pedig a finálét illeti, a Real nem így fog játszani, ebben biztos vagyok. Ancelotti is szereti uralni a játékot, kontrákra csak a Barca és a Bayern tilitolija ellen játszik. Láttuk, mekkora fölényben volt a Madrid a Chelsea ellen még a nyáron, az Atleti pedig stílusából adódóan engedi picit jobban magára az ellenfeleit. Személy szerint Mourinhonak örülnék a döntőben, a játékosok vért innának ellene, az Atletitől viszont tartanék. Kellemetlen ellenfél.
Inkább a Chelsea, mint az Atletico! Sokkal harcosabb, lelkesebb csapat az Atletico. Rúgni, csípni, harapni fognak. A Chelsea viszont Joséval a fedélzeten egy mesterkélt, végletekig taktikázott ellenfél lesz, de még mindig több esélyt látok ellene a győzelemre...
Kép
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2014.04.29. 23:36:02

torotam írta:Szerintem a Real drukkerek a 10. BL győzelemről álmodnak, pont letojják milyen focit játszanak.
Ebben van igazság.

Nekem sem tetszenek a játékosaink tahó húzásai, de legalább ennyi minden csapatban futkározik, mint ahogy igazi példaképek is. És ez igaz a Bayernre, Realra, Barcára, de még Bivalybasznádra is a 7. osztályból. Ilyen a foci, ilyenek az emberek.

A stílussal pedig Rivaldo11 hozzászólásaira céloztam.

Ami pedig a finálét illeti, a Real nem így fog játszani, ebben biztos vagyok. Ancelotti is szereti uralni a játékot, kontrákra csak a Barca és a Bayern tilitolija ellen játszik. Láttuk, mekkora fölényben volt a Madrid a Chelsea ellen még a nyáron, az Atleti pedig stílusából adódóan engedi picit jobban magára az ellenfeleit. Személy szerint Mourinhonak örülnék a döntőben, a játékosok vért innának ellene, az Atletitől viszont tartanék. Kellemetlen ellenfél.
Avatar
GonzalezRaul
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2014.04.16. 22:32:17
Tartózkodási hely: Dabas, Santiago Bernabeu

2014.04.29. 23:31:40

Érdekes cikk:
http://nst.postr.hu/mi-a-legfobb-kulonb" target="_blank ... mpaign=sec

A kérdés az. Melyik a jobb? Labdával védekezni, vagy anélkül? A Barca annyival volt több, hogy Messi-Xavi-Iniesta triójuk volt akkoriban. Számomra EZ A GUARDIOLA stílus is van oly visszataszító, mint bármi más. De hát kinek a pap...nekem inkább a papné. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GonzalezRaul 2014.04.29. 23:42:47-kor.
Kép
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 23:28:33

Rivaldo11 írta:A játék, meg a stílus viszont olyan amilyen, meggyőződésem, hogy a real szurkolók nem ilyen csapatról álmodtak.
Szerintem a Real drukkerek a 10. BL győzelemről álmodnak, pont letojják milyen focit játszanak.
Nekem a focijukkal nincs nagy gondom, azért még nem egy szint pl a Chelsea-vel, sokkal inkább a játékosaik megnyilvánulásaival és viselkedésével, na azok botrányosak:
- Ramos azt mutogatja idegen pályán a drukkereknek, hogy "leüllni, én vagyok itt a király"
- Ugyan így tesz Pepe is és veri a mellkasát
- Balhát gerjeszt Pepe folyamatosan és Busquetsnél is undorítóbb módon szimulál, időt húz
- Ronaldo úgy mutogatja a 15-öt, mint valami debil kisfiú, aki megtalálta az elveszett piros baseball sapt
- Coentrao, csak így, minden komment nélkül :evil:

A Real játékosok többségében nincs sem tisztelet, sem alázat, sem szerénység. Én ezt nagy mértékben Mourinho hagyatékának tudom be. De ettől az "úriemberek klubbja" kevés úriembert foglalkoztat... [-X
Visca el BARCA!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 23:23:17

Ha a Chelsea lesz az ellenfél, akkor egy fájdalomcsillapítót előre be kell kapni a semleges nézőknek, az biztos. Ott egy hiba, egy pontrúgás, vagy egy váratlan esemény fogja csak kibillenteni a derbit a medréből.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
torotam
Jugador del Barça
Hozzászólások: 232
Csatlakozott: 2009.04.21. 23:24:43
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 23:17:40

A világon a kontrafocit talán a Real játssza a legjobban. Viszont ehhez kell az ellenfél is! Értem ez alatt: Ha az ellenfél tilitolizik, a Real védelme fel tud állni, vissza tud zárni, annyira precízen és szorosan védekeznek, hogy nincs hely kiugratásra, a beíveléseket rendre kifejelik, szögleteket is kivédekezik. Ezért leszek kíváncsi, hogy esetleg a Chelsea ellen mire lesznek vajon képesek??
Visca el BARCA!
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.29. 23:17:24

ericco írta:A stílus és az ellenfél tisztelete, elismerése. Na az nem mindegy, és Rivaldo11 ezzel kapcsolatban nincs képben, ha már ő így fogalmazott. A szép kontra eredményes foci téma pedig relatív, abban úgy sem győzzük meg egymást.
Nem tudok-és nem is fogok-tisztelni egy olyan csapatot, amelyben coentraok, Roncik, Pepék, Ramosok-nyerő helyzetben milyen kis vigasztaló a tahója-szaladgálnak. Az elismerés más tészta, azt elismerem, hogy aki 5:0-ra hoz egy párharcot, megérdemli a döntőt.
A játék, meg a stílus viszont olyan amilyen, meggyőződésem, hogy a real szurkolók nem ilyen csapatról álmodtak.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2163
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2014.04.29. 23:16:20

Én törzsgyökeres Barca szurkoló vagyok, a Realt ki nem állhatom, de el kell ismerni, hogy zseniálisan játszottak. Egyetlen hibát sem vétettek. Azért hátha nem nyerik meg a döntőt..
més que un club
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2014.04.29. 23:15:27

Ha ez nem kerül Pep állásába akkor semmi:

Soha nem kapott még ki ennyire európai kupasorozatban a Bayern München, a négygólos különbség - negatív - klubrekord.

1979-ben kapott ki utoljára hazai pályán négy góllal a Bayern: akkor a Bielefeld verte őket a Bundesligában 4-0-ra.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2014.04.29. 23:07:59

A stílus és az ellenfél tisztelete, elismerése. Na az nem mindegy, és Rivaldo11 ezzel kapcsolatban nincs képben, ha már ő így fogalmazott. A szép kontra eredményes foci téma pedig relatív, abban úgy sem győzzük meg egymást.
Avatar
neobarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2775
Csatlakozott: 2009.09.05. 15:16:59
Tartózkodási hely: Zuglowe

2014.04.29. 23:00:04

Na most hogy továbbjutott a madrid, holnap a Chelseanak fogok drukkolni. Úgy gondolom egyedül őt tudják megfojtani CR-éket a döntőben...
Barca Fanatics 1999-For Life!!!

"Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal" - /Oscar Wilde/
Barcelona UnityIsStrenght
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012.04.15. 15:04:50

2014.04.29. 22:59:03

ericco írta:
Rivaldo11 írta:Lehet készülni az "álomfocira" a döntőben.
Ha csak a rosszmájúság marad, azzal is lehet bizonyítani a lúzerséget simán.
Védekező foci, aha. 35 lőtt gól csapatszinten, CR ebből 16-ot vállalt. Mindkettő BL rekord. A tavaly agyondícsért Bundesliga 3 képviselőjét verték ki az ágakon, köztük a tavalyi címvédőt 5:0-s összesítéssel. De Te csak takard továbbra is cinizmussal a frusztráltságodat.
Én addig szorítok a csapatomnak a BL döntőben \:D/
Tedd azt. :lol: Minket nem fog zavarni az biztos. Mi is szurkolunk a mi csapatunknak. Az, hogy nem volt egy álom foci az az Ő döntése, mert számára valószínűleg nem tetszett amit látott. És az sem kizárt, hogy ebbe nem csak a Real-Bayern meccsre gondolt. (mondjuk erre szerintem Te nem gondolsz, mert szerinted csak a Real van, mint csapat)

Attól, mert szépen mutat a statisztika nem volt egy szép kreatív játék :D (bár ezt Real szurkolóként gondolom Te nem tudod mit jelent :oops: )

Nyugodtan szurkolj a csapatodnak és közbe a saját frusztráltságod miatt próbálj győzködni másokat, hogy itt bizony szép foci van kérem szépen. #-o

Rivaldo11: "Igen, bizonyosan frusztrált vagyok.:) 2006 óta én háromszor megtapasztalhattam, milyen érzés szorítani a BL döntőben, neked ez még új, így elnézem. Az meg, hogy a lőtt gólok számával magyarázod (nem kell amúgy sem magyarázni a győzelmet nem?) a stílust, mutatja, mennyire vagy képben."

Teljesen egyetértek! Az, hogy valaki leírja, hogy nem tetszett neki a foci amit látott, szerintem nem számít sértegetésnek. Nem tudom egy Realos miért veszi annak. Mert az Atletico - Chelsea sem volt egy "álom foci" ... Persze, mint tudjuk akinek nem inge nem veszi magára, Ő nyilván azért vette magára, mert úgy érzi, hogy a Real sem játszott álom focit...
Barcelona Unity is Strenght!
Válasz küldése