Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2016.06.15. 11:45:53

Tobias88 írta: Gameiro-nak én nem örülnék, mert nagyon drága. Hasonló a helyzet Nolito-val is, de ő legalább valamivel olcsóbb. Felesleges ennyiért játékost venni, úgy se tudja kiszorítani az MSN egyik tagját sem
Nem is kell kiszorítani egyiket se, csak helyettesíteni, mert mind a három dél-amerikai játékos. Kicsit többet utaznak, mint az európaiak.
Nolitonak az ára rendben van, valaki úgyis kell a padra, és egy normális csapat el tudná adni, ha nem válna be jó áron.
a 2-3 milliós fizetését meg egy Barcelona szintű csapatnak ki kell tudnia fizetni.
Amúgy azt olvastam, hogy a Real megnyerte a BL-t és plusz 90 milliós bevételre tett szert, na mi tavaly szinte mindent nyertünk és még sincs pénz, ez számomra felfoghatatlan dolog. Egy magyarázat van rá, a vezetőség saját zsebre dolgozik.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.06.15. 10:32:05

Bob_Marley írta:Én ezzel a Marcelo, Ramos stb vonal meg hogy fiatalítanak kalapemelés, de én meg választom azt hogy az alatt a tíz év alatt míg ők megoldották a posztjukat nyertünk egy rahedli bajnokságot ők meg kettőt.
Az egy dolog. Nem tőlük függött ez hanem a többiektől. Madridban mindig volt 1-2 olyan, aki visszafelé húzta a csapatot. Vagy az edző, vagy 1-2 oda nem illő játékos.

Most viszont nagyon együtt vannak, nehezebb lesz megnyerni a bajnokságot sokkal mint idén. Annyi problémájuk van maximum, hogy jobbhátvéd poszton a nagy verseny miatt egyik játékos sem tud folyamatosan játszani és formába lendülni.

Egyébként meg még igazolniuk sem kell, ha nem akarnak. Persze lecserélhetik Benzemát, de kétlem hogy erre sor kerül. Morata érkezni fog, de szerintem egyből tovább is adják. A védelembe kell nekik egy csereember Arbeloa miatt, aki lehet akár közép akár balhátvéd Nacho miatt. És kész is. A végén még pluszos lesz a Madrid idén

Nálunk azért jóval több poszt hiányzik jelenleg. Jobbhátvéd (szerintem Vidal SR páros kevés a Barcához), csere középhátvéd, minőségi csere az MSN-hez.

Gameiro-nak én nem örülnék, mert nagyon drága. Hasonló a helyzet Nolito-val is, de ő legalább valamivel olcsóbb. Felesleges ennyiért játékost venni, úgy se tudja kiszorítani az MSN egyik tagját sem
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.15. 07:21:10

Barcelona will sign only one centre back this summer. They won't sign both Lyon's Samuel Umititi and Las Palmas' Mauricio Lemos . [rac1]

Ezt mondjuk nem értem, mert elvileg közük sincs egymáshoz - Lemos úgy volt, hogy jövőre jönne csak -, de legalább akkor Tarín esélyesebb, hogy kap majd lehetőséget.

Several forwards that were sounded out don't want to join Barcelona as they know that with Messi-Suarez-Neymar they won't play a lot. [md]

Barcelona have reactivated the possibility of signing Sevilla forward Kevin Gameiro (29). They have sounded out Sevilla. [md]

Ez mondjuk érthető lenne a támadók részéről, de nem hiszem, hogy Gameiro maradt csak opció ennyiért.
Bob_Marley írta:Én ezzel a Marcelo, Ramos stb vonal ..., de én meg választom azt hogy az alatt a tíz év alatt míg ők megoldották a posztjukat nyertünk egy rahedli bajnokságot ők meg kettőt.
Ennek mi köze ahhoz, hogy 10 évre is meg lehet oldani egy posztot? Mert őszintén kétlem, hogy Marcelo és Ramos az oka, hogy kevesebbet nyertek, a csapat húzóemberei voltak javarészt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19598
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.06.15. 00:03:33

Én ezzel a Marcelo, Ramos stb vonal meg hogy fiatalítanak kalapemelés, de én meg választom azt hogy az alatt a tíz év alatt míg ők megoldották a posztjukat nyertünk egy rahedli bajnokságot ők meg kettőt. Nekem több kérdésem nincsen. veb nagyon nyers és nem is értek egyet ezzel a "mentalitással" de bakker már lassan jó dolgunkban nem tudjuk mit csináljunk....Én teszek rá hogy a 40 éves Matyiő fejeli a győztes gólt a Celta vagy a Real ellen, esetleg a százhuszadik újkori Messi és 10 évre megoldja a posztot emberke. Nem hiába van az a mondás, hogy addig üsd a vasat, amíg meleg. Le fog áldozni ez az időszak és lsd akkor majd jön az mint 2003 körül, hogy igazolunk egy rahedli fiatalabb "éretlen" játékost és csapatot építünk, de amíg a csapat ereje teljében van és fel van építve, addig építőelemeket kell keresni nem az alapozást megcsinálni. Messi-Pique-Busi a legjobb korban vannak ez a csapat gerince, nem lehet olyanokra várni akik jövőre nem tudnak minket ahhoz segíteni, hogy kupákért menjünk. Ha ez egy negyvenéves tolószékes ember akkor ő, legalább látott már egyet s mást. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.14. 23:02:44

Tobias88 írta:
palesz77 írta:Barcelona are among the teams (Napoli, Man United) interested in Monaco right back Fabinho (22). [sky]

Lehet remenykedni.. :D
Kellene? Én nem nagyon láttam játszani, de hirtelen a 188 centis magasságból nem egy Alves típusra gondolnék, biztos ő kell nekünk? Meg mennyi az ár?
kellene bizony. amennyit én láttam gyors, agresszív, jól cselez és tud védekezni. nem hiába mondtam már tavaly is mikor arról volt szó h alves lelép
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21243
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.06.14. 22:34:42

1,88 :shock: Maicon is hatalmasnak tűnt nekem, pedig ő csak 1,85 volt.
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.06.14. 22:11:06

Tobias88 írta:
palesz77 írta:Barcelona are among the teams (Napoli, Man United) interested in Monaco right back Fabinho (22). [sky]

Lehet remenykedni.. :D
Kellene? Én nem nagyon láttam játszani, de hirtelen a 188 centis magasságból nem egy Alves típusra gondolnék, biztos ő kell nekünk? Meg mennyi az ár?
Pedig, amit én láttam belőle, az alapján van hasonlóság köztük. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1622
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2016.06.14. 21:56:04

palesz77 írta:Barcelona are among the teams (Napoli, Man United) interested in Monaco right back Fabinho (22). [sky]

Lehet remenykedni.. :D
Kellene? Én nem nagyon láttam játszani, de hirtelen a 188 centis magasságból nem egy Alves típusra gondolnék, biztos ő kell nekünk? Meg mennyi az ár?
94:39 6 - 1
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.14. 20:47:17

Barcelona are among the teams (Napoli, Man United) interested in Monaco right back Fabinho (22). [sky]

Lehet remenykedni.. :D
Avatar
Victor_Valdes
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 4447
Csatlakozott: 2007.02.09. 16:19:20
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.06.14. 17:06:38

visca el barca írta:...

+1

Amíg a sikerek őket igazolják nincs miről beszélni. Nyilván lehet és kell is kritikát megfogalmazni feléjük, de a szurkolói hozzáállás még viccnek sem nevezhető többeknél. :)
http://www.maon.hu - marketing - üzleti élet - motiváció - vállalkozás -
"mi leszel, ha nagy leszel? közgazdász, vagy bérgyilkos..a kereslet határozza meg a kínálatot.."
"tudom egyszer újra látlak, az imáim hozzád szállnak..." †
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.14. 16:08:39

Balinho írta:Igen de ezzel megint a másik oldal véleményét támasztod alá, mert ezek a játékosok vagy beváltak és hosszú távon, "10 évre" oldották/oldják meg a posztjukat
igen, de LE-nél láthatóan nem ez van, ezért is írtam oda. guardiolának lehet, hogy szempont volt az életkor, de a mostani edzőnek nem az, különben nem vetette volna meg sem az öreg matyiőt, sem az öreg turant. biztos vagyok benne ha mániákus fiatalító lenne, egyik sem jött volna.

a fikázáshoz meg annyit, ezt csabának is elmondtam, itt 10 hszből 9 arról szól semmit nem csinálunk jól.

de itt és most befejeztem, láthatóan bököm egy-két embernek a csőrét, hogy oda-oda szúrogatok, meg próbalom a vezetőséget, klubot, LE-t védeni (bár nem szorulnak rá, de a hülye is látja h minden döntés őket igazolja)

sírjatok, lelketek rajta, itt a többséget ez élteti, mást nem nagyon tudtok csinálni. (ez már nem neked szól)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2016.06.14. 16:02:44

visca el barca írta:lehet, hogy bosszantó, de az eredmények a vezetőeket igazolják és addig tök fölöslegesnek érzem ezt a már-már beteges támadásukat. persze a magyar nép ilyen, nekünk mindent fikáznunk kell, minket ez éltet :D
Hát szerintem itt azért eltévesztetted a hangnemet, azért mert próbáltam ellenérvet hozni a kioktató stílusú mondanivalód felé, még nem jelenti azt, hogy csakis egy mindent fikázó negatív ember lehetek.
visca el barca írta:arról már nem beszélve, hogy megint úgy élezed a mondandódat, mintha mi soha nem vettünk volna egy fiatalt sem. LE-nél valóban látható, hogy inkább a rutint akarja, de előtte azért annyira nem volt jellemző hogy mindenki 30 évesen jönne. vidal 25, rakitic 26, TS 22, neymar 21, song 24, alba 23, sanchez 22, fabregas 24, mascherano 26 stb stb stb szóval ilyeneket én is fel tudok sorolni. csak mennyivel jobban hangzik, hogy bezzeg a real!
Igen de ezzel megint a másik oldal véleményét támasztod alá, mert ezek a játékosok vagy beváltak és hosszú távon, "10 évre" oldották/oldják meg a posztjukat (Alba, Masch, Rakitic), vagy ha nem is váltak be azért az egy szem Song kivételével legalább nem buktunk rajtuk nagyot, sőt akár kereshettünk is rajtuk (Sanchez, Cesc).

Következésképpen én csak annyit mondok, hogy megértem, ha valaki azt mondja, hogy az idén 30 éves, kivásárlási áron 20 körüli összegért hozható Nolito helyett egy fiatalabb, de akár évekre megoldást jelentő csatárt választanánk, vagy egy Nolito korabeli, de olcsóbb Larsson-szerű tartalékot. De az idősen, drága verzió azért nem a legelőremutatóbb. Ha konkretizáljuk a védőkérdésnél szerintem igenis szempont kellene legyen, hogy legyen olyan játékos, aki 30 alatti ha egyszer úgy lesz, akkor ne egyszerre kelljen pótolni a khv-inket.
visca el barca írta:csak mennyivel jobban hangzik, hogy bezzeg a real!
Balinho írta:Hát nem tudom, ha szerintem valamit jobban csinál a Real az pont az.
Ha ebből azt szűrted le, hogy szerintem a Real a bezzeg csapat, akkor valamit nagyon félreértettél. Viszont rohadtul szeretik egyes Barca szurkolók a nagy-nagy költekezéssel köpködni a Madridot, amikor viszont az érem másik oldalán ott van, hogy az eladásokat sokkal jobban csinálják és ez elsősorban annak köszönhető, hogy olyan játékosokat vesznek, akik mondjuk 3-5 év múlva is piacképesek és nem csak két pusziért passzolhatóak el.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.06.14. 15:56:11

Alcantara írta:Az is relatív, hogy a Real jobban csinálja ezt, mivel szökőévente sem tudják behúzni a Ligát, pedig, húú de jól tudnak eladni-venni állítólag (lásd Danilo).
Behúztak igaz két BL-t, taps érte, megérdemelték,annak ellenére, hogy nem kellett megszakadni olyan csapatok ellen, akiknek az is nagy esemény, ha részt vesznek a BL küzdelemben.
Dehogy relatív! Jól csinálják, csak én nem tartom erénynek hogy tőzsdeként funkcionálnak nem pedig futballklubként. :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2016.06.14. 15:35:53

Teljesen egyetértek veb hozzászólásával, még ha sajátos stílusában is fogalmazott. A lényeget viszont nagyon megfogta azzal, hogy totális eredménykényszer van a csapatnál, itt nem lehet 3 évre sem előre tervezni, azonnal kell minden. Túl magas lett a léc a szurkolóknak a 6 kupás szezon után és hozzászoktak (többek között én is) ahhoz, hogy minden évben a bajnokság alap, mellé a spanyol kupa is. Duzzogunk, ha kiesünk a BL-ből. Pénzügyileg lépést nem tudunk tartani az eszetlenül költekezőkkel, akik azonkívül, hogy totál eredménytelenül költekeznek címek szempontjából, még ezzel szemben a játékospiacon elszabadították az árakat.

Az is relatív, hogy a Real jobban csinálja ezt, mivel szökőévente sem tudják behúzni a Ligát, pedig, húú de jól tudnak eladni-venni állítólag (lásd Danilo).
Behúztak igaz két BL-t, taps érte, megérdemelték,annak ellenére, hogy nem kellett megszakadni olyan csapatok ellen, akiknek az is nagy esemény, ha részt vesznek a BL küzdelemben.

Totál megértem LE-t, hogy kész játékosokat igazol, a vezetőség ebben támogatja és ha tetszik, ha nem az eredmények őket igazolják.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.14. 15:26:44

Balinho írta:És ez a fajta igazoláspolitika azért bosszantó.
lehet, hogy bosszantó, de az eredmények a vezetőeket igazolják és addig tök fölöslegesnek érzem ezt a már-már beteges támadásukat. persze a magyar nép ilyen, nekünk mindent fikáznunk kell, minket ez éltet :D

a real meg mire megy a sok jó áron eladott játékossal? kit érdekel, hogy mennyiért adták el? 7 év alatt nyertek az egész branccsal 1 bajnokságot meg két összecsalt bl-t. ennyit tudnak felmutatni, semmi mást.

szurkoló vagyok, engem egy dolog érdekel, csak és kizárólag az, hogy a barcelona nyerje a trófeákat. ha 11 bantu negróval, akkor velük, ha 11 db 35+-os játékossal akkor velük.

arról már nem beszélve, hogy megint úgy élezed a mondandódat, mintha mi soha nem vettünk volna egy fiatalt sem. LE-nél valóban látható, hogy inkább a rutint akarja, de előtte azért annyira nem volt jellemző hogy mindenki 30 évesen jönne. vidal 25, rakitic 26, TS 22, neymar 21, song 24, alba 23, sanchez 22, fabregas 24, mascherano 26 stb stb stb szóval ilyeneket én is fel tudok sorolni. csak mennyivel jobban hangzik, hogy bezzeg a real!

eladni nem tudunk, ez tény, de nem is érdekel. pénz minidg volt ha valakit venni akartunk tavalyelőtt is ment a sírás h óóóóóóóóóóóóóóóóóóóó mennyi adósságunk van és mindmeghalunk, aztán 200 millát letettek két játékosért.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.14. 15:22:12

Nervo írta:Among interested clubs, Palmeiras forward Gabriel Jesus (19) prefers Barcelona. Agents postpone transfer until after Olympics. [sport]

:? Nolito helyett, ez egy újabb lutri lehet mint dáglesz.
Épp akartam írni, hogy jót röhögtem ezen a híren. A hitelessége nekem már kétséges, az is, hogy Lucho rábólintana-e, de hogy majd még az olimpia után kezdjünk bele a dologba.. :lol: Nyilván.
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2016.06.14. 15:16:21

Among interested clubs, Palmeiras forward Gabriel Jesus (19) prefers Barcelona. Agents postpone transfer until after Olympics. [sport]

Ez egy újabb lutri lehet mint dáglesz. Kíváncsi vagyok hogy a klub komolyan akarja e. :?
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2016.06.14. 15:03:27

visca el barca írta:az öregezés mellett a másik nagy népbetegség a fórumon ez a 10 évre megoldja a posztot.
Hát nem tudom, ha szerintem valamit jobban csinál a Real az pont az, hogy nem épp a fénykorukban lévő 28-30 éves játékosokat igazolnak, hanem olyanokat, akik előtt még hosszabb évek állnak. És lehet mondani, hogy költekeznek, mint a vadállat, de az is tény, hogy ha valaki beválik, az igenis évekre oldja meg a posztot (lásd csak pár példával: Marcelo, Ramos 20 évesen, Carvajal 21 évesen, Benz 22 évesen, CR, Pepe 24 évesen stb...), másik oldalról, meg akik pedig nem válnak be, vagy kikopnak, azokat pont azért mert még mindig nem túl idősek, jó áron tudják eladni (lásd: Higu 20 évesen jött 26 évesen ment, Robinho 20-24; Di Maria 22-26; Albiol 24-28 és mindegyikőjüket haszonnal tudták eladni).

És ha megnézem, hogy ha úgy döntenének, hogy kell a vérfrissítés és eladnák mondjuk Jamest, Iscot, Balet, CéRót, Varanet mindegyiküket normális áron tudnák eladni, és a befolyt összeget visszaforgatni.

Nálunk ezzel szemben Villa 40-ért jött, bagóért ment a végén, Arda 40-ért jött, 20-at se ér már, Matyi, Verma 5-6M-t ha ér, pedig 10+ milliókért jöttek, Henry is ingyen mehetett a végén, Adrianora is ez vár kb (és még sorolhatnánk). Viszont pont ezért mert minden játékost kb az utolsó olyan pillanatban veszünk meg, amikor még nem kezd mélyrepülésbe a kora miatt az ára, ez hosszútávon igenis folyamatos kiadási kötelezettséggel jár. Szóval lehet mondani, hogy az elkövetkező szezonra mondjuk T. Silva 50-ért lenne a legjobb megoldás, de 2-3 év múlva újra kellene hozni valakit. És ez a fajta igazoláspolitika azért bosszantó.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.14. 14:49:15

jó nyilván ha két azonos kaliber között kell választani akkor az is számít hogy az egyik fiatalabb mint a másik. a hsz-emmel inkább arra próbáltam rávilágítani, hogy az edzőnél - a fórummal ellentétben - nem az az első szempont, hogy öreg-e, meg megtudja e oldani 10 évre a posztot...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.14. 14:28:49

visca el barca írta: minden rossz indulat nélkül, szerintetek LE-t hol érdekli ez?
Ezért vannak a sportigazgatók - vagy nem is tudom hogy hívják őket, asszem így -, akik nem csak a következő szezonra gondolnak, hanem a klub jövőjére is, és próbálnak olyan opciókat keresni, akik mindkét félnek megfelelnek. És ezért van az, hogy most is találták Umtitit Luchonak, és ezért szokás általában úgy igazolni, hogy az edző egy profilt mond, nem konkrét nevet, ők meg megkeresik a legalkalmasabb személyt. Nyilván vannak kivételek, de valahogy nehezen tudom elhinni, hogy Lucho a 24/7-es Barca meló mellett még megfigyelőt is játszik, és ő talál magának Umtiti és Lemos féle embereket..

Ez nem feltétlen a 10 évnek szól, csak úgy amúgy. 10 év lehet valóban sok általában, de kh-nál például szerintem pont nem. És ez nem azt jelenti, hogy így is lesz, csak optimális esetben..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.06.14. 14:28:32

LE lehet, hogy nem 10 évre tervez, de a vezetőségnek erre is figyelni kell, ők tovább szoktak a csapatnál maradni, mint egy edző. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.06.14. 14:16:38

az öregezés mellett a másik nagy népbetegség a fórumon ez a 10 évre megoldja a posztot. komolyan kérdezem, minden rossz indulat nélkül, szerintetek LE-t hol érdekli ez? leül az edzői stáb a vezetőséggel, átbeszélik JÖVŐRE mit szeretnének, ki menjen, ki maradjon, mit hogy csináljanak. a JÖVŐ évi bajnokságra akarnak felkészülni, nem a 2025-ösre. LE látja egy adott játékoson, hogy hogy teljesít, mit nyújt spanyolországban, vagy akárhol, mi az erőssége, mi a gyengesége és az alapján dönt, hogy JÖVŐRE mennyire tudja segíteni a csapatot. abszolút tesz rá, hogy hány éves, meg hogy hány évig tud jól teljesíteni, a lényeg h a KÖVETKEZŐ idényben hozza azt amit tőle elvárnak. ezért is válaszotta matyiőt, látta mit tud, szem előtt volt és mivel nálunk minden évben elvárás a szezononkénti 6 kupa nem fog preferálni egy tehetséget aki 20 éves és majd 5 év múlva jó lesz. eredménykényszer van, nem is kicsi (lásd a sírást itt h nem nyertünk bl-t)

felejtsétek már el ezt a hülye football manageres baromságot, hogy 10 évre megoldja a posztot, ilyen a való életben nincs. 10 évre nem lehet előre tervezni, ott van az aranylabdás varane, aki majd 10 évre megoldja védő posztot a balettnél, aztán 23 évesen vagy egy roncs térde (akármije, nem tudom) és játszik a meccsek 20%-án
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.06.14. 14:08:41

Chino írta:Azért azt tegyük hozzá, hogy komoly konkurenciája nem volt. És nem tudom mennyire volt kiemelkedő szezonja. Mangalanak tényleg az volt Európa-szinten is,
Én se tudom, mert nem követtem. De attól még, hogy most került szóba, nem lesz 1 szezonos játékos..

Mangala meg jó példa, hogy mennyire csalóka tud lenni a környezet. Lehet Umtiti és Marquinhos is lutri lenne, a 2 Porto sztár is elég csúnyán leszerepelt az első szezonjában távol portugáliától - ő és Danilo.. Nincs biztos igazolás, legalábbis fiatal tehetségek között nincs. Marquinhos is, rengeteg jó tulajdonsága van, de becsúszni 5 meccsenként szokott egyet, egyáltalán nem agresszív. Lehet emiatt hatalmas űr keletkezne a védelemben ha Masch helyére ő jönne, mert nem lenne aki úgy istenesen takarít..

Umtiti alaptulajdonságait ismerem csak, azok tetszenek, úgyhogy bízok benne, hogy nem nyúlunk mellé vele. Szerintem mindenki így van vele, 30-ért meg nem olyan komoly vétel, még ha csak kiegészítő lesz is belőle több évre, akkor se vészes.
Chino írta:Ezért hoztam fel példának Gimenezt, aki még fiatalabb és már tavaly is bizonyította, hogy nagyon jó képességű, egy élcsapatban alapember, tavaly is komoly szezonja szezonja volt és ráadásul a ligából jönne.
Én speciel Godinnál is előbb hoznám Umtitit - vagy Koulibalyt, vagy bárki hasonló stílusú kh-et -, mert az Atma védők szerintem totál nem illenének be a mi játékunkba. Mondom ezt az alapján, amit láttam az ő mecseiken, játszó csapatba még egyiket se nézhettem meg, úgyhogy lehet nem így van. De onnan aztán tényleg nem hoznék teljesítmény alapján senkit, mert amikor kiesett a 2 kezdő kh-ük, ugyanúgy védekeztek a zöldfülű kis franciával is..
Chino írta:A ligában inkább csak a Párizs meccseket néztem, ellenük viszont nem játszott,
Van PSG elleni meccse, de lehet csak kupából van ez, nem tudom. Semmi extra, nekem szimpatikus, ha tud fejlődni, jó lehet.
Chino írta:Nekem van egy olyan érzésem, hogy jövőre ugyanúgy terítéken lesz a védőkérdés.
Ha Masch most marad, akkor egész biztos, mert akkor szerintem jövőre távozik, és őt pótolni kell, még ha Umtiti be is válna. De van amúgy ismét szó a távozásáról, lehet távozik, megpróbáljuk most pótolni, és jövőre is kell majd.. Benne van, nincs olyan ebmer a piacon jelenleg, aki biztos igazolás lenne szerintem, "csak" tehetséges védőkből van elég sok, mi meg közülük válogathatunk. Ott viszont elég mély a merítés, csak egyik igazolás se biztos, ártól függetlenül.

Juventus still didn't rule out signing Javier Mascherano (32). Barcelona ask 30-40M, Juventus offered 15M plus incentives. [tmw ts]

As Marquinhos (22) wants to have future clear before starting holidays, Barcelona will in coming days make final attempt to sign him [sport]

De tessék, róla is szó van még mindig.. :D

Laporte meg kiszállt a versenyből, most hosszabbított, 70 millió a kivásárlási ára. Annyit közel sem ér, de legalább klubhű, manapság ez ritka. Mondjuk ennek köszönhetően kétlem, hogy nagy karriert fog befutni, de attól még tisztelendő.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.06.14. 13:33:11

Nervo írta:Gabriel jesusról mit lehet tudni?? most is szóba hozták velünk. :roll:
Egyelore egy gyengebb Neymar (Santosos formajahoz kepest nezve).
Kép
Tromort77

2016.06.14. 13:01:27

Gimenez nagyobb lutri lenne. Totál nem lehet megítélni a srácot. Egy Atma rendszerben könyebben isten valaki. Itt teljesen más a szerepkör, nem mindegy, hogy 30 métert kell levédekezni vagy 45-t. Beállva két sorban könyebb védekezni mint kontráknál. Teljesen más típusú ember kell ide. Plussz nálunk kulcs kérdés az is, hogy mennyire labdabiztos egy védő. Gimenez-t figyeltem a Copa America-n, - csak a mai meccsüket nem láttam - de semmi extrát nem mutatott. Labdakihozatalnál meg sokszor inkább Godin-ra támaszkodott, pedig ő sem egy nagy spíler ezen a téren. Plussz az ára is jóval nagyobb lenne. Nekem Umtiti azért tetszik, mert jó áron kapunk egy stabil embert. Az árához képest fiatal, mégis több mnit 150 profi meccs van a lábában. Emelett baromi fejlődőképes. Nem kell és nem is tud most a klub kasszát robbantani. Ilyen okos igazolások kellenek.
Válasz küldése