Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2017.02.05. 12:03:02

Jó igazolás volt Rakitic, de Fabregas-hoz hasonlítani semmi értelme..
Az egyik védekezésben jó, a másik támadásban. Amúgy bőven elfértek volna mind a ketten egymás mellett a csapatban. André Gomes-t meg főleg ne hasonlítsuk Cesc-hez, Gomes egy 5 méteres labdát nem tud pontosan odatenni a társnak, Fabre meg akár 50-60 méterről is lábra odateszi, olyan kiugratásai vannak, amit Gomes még elképzelni sem tud, nem hogy végrehajtani, sajnos..
Szvsz is nagyon kéne egy Fabre, Özil féle ügyes kp, aki képes olyan labdákat adni, amit most csak MESSI képes a csapatban Ini hiányában.
De Bruyne lenne a legjobb megoldás, de őt a City nem fogja elengedni, esetleg Cou, de ő is képes arra, hogy egyik meccsen világklasszis szintet hoz, a következőn meg teljesen eltűnik.
Fabregas pedig 3 bajnoki szezon alatt 28 gólt rúgott és 31 assist-ot adott...nagyon gyenge tényleg..:D arról nem beszélve, hogy mennyire éreszte a kényszerítőket, összjátékot Messivel is.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.05. 11:57:18

Első hsz-m egyike volt, hogy Gomes folyamat párharcokat veszített és gyenge, mert ez lenne a feladata. És senki nem adja el klasszisnak, de csapat szempontból sokkal fontosabbnak tartom az ilyen embereket, mert dolgoznak és a csapatért vannak. Isco annyi labdát veszít mint a felsorolt hármas együtt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.05. 11:42:06

Bob_Marley írta:Rakitic óriási fogás volt Fabregashoz képest. AZ ilyen emberektől vagyok ki a legjobban, csinál 2 jó dolgot és piedesztára van emelve, miközben elront húsz másikat. Isco dettó ugyanaz, Youtube-on jól mutat, de szeretnék egyszer már olyan videót is látni, amiben az van, hogy hogyan veszti el a labdákat. Picit hosszabb lenne a dolog.
Ez igaz, de nézd meg most Rakiticet. Nem sok a különbség a jelenlegi Rakitic, meg az általad vizionált Fabre között.
Az első szezonos Rakitic persze hasznosabb volt ezerszer.

De amúgy neked lehet nem tűnik fel, de ugyanezt csinálod bizonyos emberekkel, csak te más szempontból. Ott van Matyiő, első fél órában végig homályon volt, kóválygott...(vak is látta), majd egyet ütközött, ami amúgy alap és a dolga, majd jöttél is hogy ott a fal vagy hasonló dumával.
Vagy Gomes esetében is ezt csinálod.
Persze nyilván kimagyarázod hogy nem, de Te meg a középszereket, akik hátra mondjuk elégségesek próbálod "eladni" klasszisnak.


De erre az egy jó megoldásra jut 20 rontás is igaz pl a franciára, de Gomesre is. Vagy sokszor Mascheranora is, csak ő mondjuk a saját ostobaságait javítgatja folyamat.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.05. 11:41:04

Az biztos hogy kénytelenek leszünk igazolni egy ügyes, "játszós" középpályást mert Busquets és Rakitic mellé muszáj valaki. Coutinho, Isco, Ozil. Én ilyenekbe gondolkodnék.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.02.05. 11:38:10

Iscoval az a baj, hogy gyakorlatilag nem hajlandó időben megválni a labdától, ezért tízből kilencszer a rossz megoldást választja, ráadásul épp az a gondja a Madridnál, mint Jamesnek, hogy ő TKP és nem KKP és végképp nem BtB, ő akkor jó, ha az ellenfél térfelének közepéről támadhatja a kaput, na nekünk nem ez az elsődleges szempont, mert így tényleg Neymit is hátra rakhatnánk Ini helyére, mert ő még cselezni is jobban tud mellé. Viszont azt se mondom, hogy a csodahármas DS/Rafi/AG helyett nem volna jobb, bár őszinte leszek, még ebből a 3-ból is AG védekezik a legjobban, így az első kettő kárára jöhetne igazából.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.05. 11:26:17

Rakitic óriási fogás volt Fabregashoz képest. AZ ilyen emberektől vagyok ki a legjobban, csinál 2 jó dolgot és piedesztára van emelve, miközben elront húsz másikat. Isco dettó ugyanaz, Youtube-on jól mutat, de szeretnék egyszer már olyan videót is látni, amiben az van, hogy hogyan veszti el a labdákat. Picit hosszabb lenne a dolog.

Fabregas nem volt borzasztó, de nála "lustaság", védekezés nagy hiba pont volt. Örülök neki, hogy az ilyen emberek egyre kevésbé tudnak megélni a mai fociban. Beáll 20-30 percre és hátha emberek, mellette Kanték, Maticok szakadnak szét.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.05. 10:55:39

LG írta:
csababarca írta: Szerintem itt sem volt rossz egyáltalán, legalábbis azt, amit Dennis,vagy Gomes lerak a kpra, azt Cesc a legrosszabb napjain teljesítette.
Szerintem pont az a baj, hogy nem. Fabregas rosszabb napjain teljesen eltűnt, szinte emberhátrányt jelentett. És általában tavasszal voltak a rossz napjai, ami még nagyobb hátrányt jelentett a csapatnak. Mikor ment neki, a csapat egyik legjobbja volt, de itt ennyire felemásnak lenni nem fért bele.
máshogy emlékszem azért, ha el is tűnt, nála 1-1 gólpassz vagy gól várható volt, és jött is.
Mondjuk ilyen szempontból Denises a dolog.
De Gomes meg szóra sem érdemes ilyen szempontból...konstansnak konstans a teljesítménye, csak elég gyengus.

Na mindegy, nem védem Fabregast, de nem volt annyira szörnyű mint aminek beállítjuk. Pláne a mostani kp-nk fényében, ahol szinte csak Iniesta, és Busi hozza a szintet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.02.05. 10:28:05

csababarca írta:
Bob_Marley írta:Fabregas se volt rossz az Arsenalban.
Szerintem itt sem volt rossz egyáltalán, legalábbis azt, amit Dennis,vagy Gomes lerak a kpra, azt Cesc a legrosszabb napjain teljesítette.
Szerintem pont az a baj, hogy nem. Fabregas rosszabb napjain teljesen eltűnt, szinte emberhátrányt jelentett. És általában tavasszal voltak a rossz napjai, ami még nagyobb hátrányt jelentett a csapatnak. Mikor ment neki, a csapat egyik legjobbja volt, de itt ennyire felemásnak lenni nem fért bele.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.05. 10:21:41

Bob_Marley írta:Fabregas se volt rossz az Arsenalban.
Szerintem itt sem volt rossz egyáltalán, legalábbis azt, amit Dennis,vagy Gomes lerak a kpra, azt Cesc a legrosszabb napjain teljesítette.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.02.05. 10:17:47

Bob_Marley írta:Fabregas se volt rossz az Arsenalban.
De már ott is hajlamos volt eltűnni meccsekre. Ide tényleg nem valók ilyen kiegyensúlyozatlan játékosok, főleg ilyen nagyobb nevek, mint Fabregas, vagy Isco. Padra sokak, kezdőbe kevesek.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2017.02.05. 10:15:14

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:Fabregas példa nem volt rossz. :D Hasonló emberke, élesben szintén nehezen rak össze két jó félidőt.
jó azért ne túlozzunk már. malagában folyamatosan játszott, jó volt, nem véletlenül vette meg a madrid. aztán hol játszik hol nem, úgy nehéz bizonyítani. ha itt DS vagy AG játszana folyamatosan lehet kiderülne h min2 világklasszis ( :lol: ) de esélyük sincs játékba lendülni, mert van 532563 középpályásunk és folyamatosan megy a rotáció (mondjuk AG feltünően sokat játszik mostanság)

De, h miért játszik ennyit ezt vki érti rajtam kívűl?

Még a katalán munkatársaim is ki van sülve ezen, senki se érti, hogy miért ő játszik Rafinha vagy DS kárára Ini helyén, úgy hogy szerintem, amit csinál pl vkp azt a kisfőnök féllábbal is megcsinálja, igaz az ATM ellen a végére szétcsúszott kicsit.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.05. 10:07:34

Fabregas se volt rossz az Arsenalban.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.05. 09:49:14

Bob_Marley írta:Fabregas példa nem volt rossz. :D Hasonló emberke, élesben szintén nehezen rak össze két jó félidőt.
jó azért ne túlozzunk már. malagában folyamatosan játszott, jó volt, nem véletlenül vette meg a madrid. aztán hol játszik hol nem, úgy nehéz bizonyítani. ha itt DS vagy AG játszana folyamatosan lehet kiderülne h min2 világklasszis ( :lol: ) de esélyük sincs játékba lendülni, mert van 532563 középpályásunk és folyamatosan megy a rotáció (mondjuk AG feltünően sokat játszik mostanság)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.05. 09:36:03

Nero. írta:
Samper írta:mint La Beuyne
Az ki?
De Bruyne, elírta.

Fabregas példa nem volt rossz. :D Hasonló emberke, élesben szintén nehezen rak össze két jó félidőt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.05. 09:18:50

Samper írta:mint La Beuyne
Az ki?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.05. 05:47:46

Kiütést kapok attól, hogy mindenki neves játékosokat szeretne igazolni. Alapesetben szívesebben látnék tehetséges fiatalokat a B-ből. Más volna a helyzet ha egy olyan meghatározó tudású focistáról lenne szó, mint La Beuyne vagy Verratti .- azoknak én is örülnék. De az ilyeneknek eszük ágában sincs hozzánk jönni.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.02.04. 15:09:21

Isconak adottak a képességei, én örülnék neki, bármennyire is nehezen hihető hogy ő ide jöhetne.
De nem sok olyan középpályás van jelenleg aki tényleges erősítés lehet, tulajdonképpen Verratti Thiago és Coutinho-n kívül csak Isco ilyen jelenleg talán.
Fabregashoz nem hasonlítanám, ő a saját lustasága miatt esett vissza, Isconál inkább a bizalom és a játék hiány ami betett neki szerintem.
Kép
Tromort77

2017.02.04. 14:29:18

Nem kell egy újabb Fabregas.
Az a baj ezekkel a csilivili játékosokkal, hogy jó elnézegetni őket, de amikor arról van szó, hogy évi 50 meccsen jól nyomják-e akkor előjönnek a gyengeségeik. Ide olyan ember kell aki stabilitást tud adni és képes konstans teljesítményre. Ha ott nem tudta megváltani a világot, nem tudom itt mitől tudná. Egy Özilt is úgy adtak el az Arsenal-nak, hogy záradékkal a szerződésébe, hogy a Barcába ne jöhessen. Szerintem foggal körömmel ragaszkodnának hozzá, mert nagy blama lenne nekik ingyen elbukniuk bárkit is a Barcával szemben. Szóval remélhetőleg halott ügy az egész.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.02.04. 14:20:08

csababarca írta:Igaza van Bobnak, nehogy idehozzunk végre egy embert, aki mer és tud is előre felé játszani, esetleg felfelé passzolni, ne adja isten, 1v1be megverni valakit a kp-n.
Ördögtől való dolog lenne egy ilyen ember, pfujj.
:D

és sem tartom klasszisnak, de ha a DS/rafi/AG pakkból ha kettőt elpattintanánk és ő jönne, még akár pénzért is, egyből aláírnám
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JimmyJump
Jugador del Barça
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2016.12.08. 11:59:14

2017.02.04. 13:32:17

Nehéz őt értékelni, mert soha nincs ideje igazán játékba lendülni.
Én jó játékosnak tartom, technikás, jól teszi-veszi a labdát, megértené magát a játékosainkkal, emellett még csak 24 éves, de már rutinos és gondolom nagyon szeretne bizonyítani.
Szerintem lenne helye a középpályánkon.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.04. 13:17:01

Én örülnék neki, még fiatal, technikás, Iniesta helyén elnézegetném. Az, hogy sokat cipeli, meg labdát veszít, le lehet szerintem redukálni. Ezért vannak szakemberek a klubnál. Ugyanezt gondolom Coutinhoról.

Ha Gomes-félékkel próbáljuk meg Iniestát pótolni, akkor nem sok jó fog abból kisülni. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.04. 13:08:50

Igaza van Bobnak, nehogy idehozzunk végre egy embert, aki mer és tud is előre felé játszani, esetleg felfelé passzolni, ne adja isten, 1v1be megverni valakit a kp-n.
Ördögtől való dolog lenne egy ilyen ember, pfujj.

Ha esetleg megtanulna alibizni, és csak hátrafelé passzolni, vagy leadni a legközelebb lévőnek, plusz mellé direkt veszítene a sebességéből, hogy nevetségesen lassú legyen, akkor lehetne elgondolkozni rajta, addig semmiképp.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.04. 12:57:08

Nyilván amit írsz szubjektív, meg az is amit én, de ha D. Suarez hektikus ő mi? Nem hogy két jó meccse nincs egymás után, de még két jó félidőt is nehéz összeraknia.
Én soha nem szeretnék ilyen embert nálunk, cipelős emberke a köbön. Elront 4 támadást egyet megold és hú meg há, rohadtul nem hatékony, hosszútávon nem hiába nem számítanak rá, pont amit írtam ilyen emberre nem lehet építeni. Tudom a rendszer, ez nem rendszer kérdése, hogy valaki feleslegesen cipeli vagy sem.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.04. 12:18:37

Ha anno hozzank jon, szerintem mar reg elorebb tartana, vannak hulyesegei, de baromi jo kepessegu jatekos. Csak a normalis terelgetes hianyzott neki szerintem, meg egy hozza passzolo rendszer, itt meg mindketto meglett volna neki.

VEB velemenyet osztom amugy, ha a Gomes fele tolteleket eltakaritjuk, meg valamennyi penzert is megneznem mire megy Ini helyen. Azon keves jatekosok egyike, aki szerintem ha kimaxolja magat, kepes lenne valamilyen szinten atvenni a szerepet.

Amugy tuti hulyeseg csak. Alapbol se hiszem, hogy nyaron menne, ha meg igen, ketlem azert, hogy hozzank jonne.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.04. 11:49:30

Nincs hajam már lassan. :D Ingyen jöhetne, de borzasztó túlsztároltnak tartom egyébként.

Ja és a tegnapi Metz ellenin jobban hullott a hajam. :lol:
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése