Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.02.09. 11:35:46

És akkor megint kezdődik a döntő helyszíne körüli tánc. Továbbra sem értem miért nem lehet előre kijelölni. Akár az elődöntők sorsolásánál, vagy előtte mindegy, de ez így komolytalan. Igaz a spanyoloknál ezt a trend. Szerintem végül a Calderónban lesz.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.09. 11:22:53

Igen, a probléma adott, a kérdés hogy Luchoék képesek-e megbirkózni vele.

Ha igen, akkor innen még bármi lehet, ha viszont nem, akkor jó ha egyáltalán sikerül a CDR-t megnyerni(miközben nézhetjük ahogy a RM BL címet véd jóeséllyel)
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2017.02.09. 11:21:35

Tobias88 írta:
Nero. írta:Mar ezzel is EL indulok. Komoly. Verni kell oket.
Én úgy tudom, hogy csak a győztes EL induló. Nagyon be kéne ahhoz aludnunk, hogy ne nyerjünk ellenük a döntőben. Egy kupa szinte biztos idén
Főleg, hogy bajnokin kikaptunk tőlük, nem kellene mérvadónak lenni egy kupa döntőben, de tuti, hogy emiatt is jobban fognak a fiúk hajtani.
Avatar
Tobias88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1621
Csatlakozott: 2005.12.21. 20:08:13

2017.02.09. 11:09:36

Nero. írta:Mar ezzel is EL indulok. Komoly. Verni kell oket.
Én úgy tudom, hogy csak a győztes EL induló. Nagyon be kéne ahhoz aludnunk, hogy ne nyerjünk ellenük a döntőben. Egy kupa szinte biztos idén
94:39 6 - 1
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.02.09. 08:45:57

nem is kellene már felhozni az okok között,annyira nyilvánvaló az idényünk, a csapat ez évi gyenge pontja: egyszerre esett szét a védelem és a középpálya. az említett pont hullajtásoknak ennek ellenére szerintem más oka van. egyrészt LE. rendre rosszul méri fel az ellenfél erejét és egy szét variált csapatot küld a pályára, másrészt az elbizakodottság majd az azt követő pánik (..hoppá ezek így bírják?!) majd pedig a mentális és fizikai teljesítmény hiány!! időnként nagyon kilóg, hogy a folyamatos presszióra és az egy "egész meccses" hajtásra egyszerűen nincsenek felkészítve. ez utóbbira kiváló példának (és ellenpéldának) látom a matracosok elleni meccset.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.08. 23:12:24

Nero. írta: Rosszul fogalmaztam. A Real 11. BLje egy elég keserű pirula volt a tavalyi évben ami egy kicsit beárnyékolta a mi amugy fantasztikus szezonunkat.
Nekem igazából az fáj AHOGY megnyerték...Ha fölényes játékkal, korrekt sorsolással, komoly csapatok ellen mentek volna nagyot és úgy nyerik meg akkor gratula nekik, megérdemlik, nade lesgóllal, vicc ággal, úgy hogy már egy City ellen a legszínvonaltalanabb párharcot voltak képesek nyújtani, az nálam már nem a "belefér" kategória, és akkor is ezt mondanám ha mondjuk egy Bayern tette volna ezt..
Az meg különösen fájdalmas volt, hogy akik minket kiejtettek, idegenbeli gólok és Calderon hiányában kb esélytelenül vergődtek a meccs nagy részén.

Persze ettől nagyon nagy teljesítmény a spanyol dupla, és nem mindennapi eredmény, elég megnézni hogy a közvetlen rivális utoljára ezt 1989-ben tudta elérni.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2017.02.08. 23:11:06

Samper írta: Majdnem az lett, amikor bizonytalanná vált a bajnoki cím. Akkor ment el végképp a kedvem LE-től. Az idei szezon már csak erre lapátol.
Szerintem ez abszolút nem róható fel a tavalyi csapatnak. Tulajdonképp az egész szezonban parádéztunk a szuperkupát meg azt a bő egy hónapot kivéve. Nyertünk 4 kupát, amik között ott volt a bajnoki cím. Ha azt nézed, hogy az etalon, Pep, mit nyert az első két évében, akkor a LE is pont ugyanannyi kupát nyert. A bajnoki cím meg akárhogy is, de hozzánk került, talán a hazai klasszikust hozhattuk volna legalább egy X-re, de egyébként szinte hullámvölgyünk sem volt, a játékunk pedig összességében szép volt. A tavalyi szezon miatt szerintem egy rossz szavunk nem lehet. A Real ágán mi is nyertük volna a BL-t, de döntőig biztos mentünk volna. Az a sorozat meg ilyen lutri (bunda). Sosem lehet elvárás - szerintem, pláne a címvédés.

Az idei szezon más tészta. Egyrészt szintekkel esett vissza a játékunk, másrészt pedig olyan meccseket bukunk el, amiket semmilyen körülmények között nem lenne szabad ezzel a kerettel, hiába teljesítenek többen is gyengébben. De sorolom is, hogy nekem mi a "bajom": Alaves, Malaga, Betis és klasszikus. Ezeket a meccseket meg kellett volna nyerni, bírótól, körülményektől függetlenül. Bár a klasszikus nem lehet - szerintem - ugyancsak "elvárás", de amilyen körülmények között buktunk el a Real javára pontokat az egy olyan csapattól, amelyik komolyan gondolja a bajnoki címet, megengedhetetlen.
Nekem ez a szezon a bajnoki eredmények és játék tekintetében is hatalmas csalódás eddig.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.02.08. 23:03:14

Jól rákészült a celta, még a kis halasztásos trükkjük sem jött be. =D>

nem mintha bánnám, kötelező behúzni a döntőt így ellenük, akárcsak a hétvégi bajnokit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.08. 23:01:55

Tromort77 írta:
Nero. írta:Tavalyi szezon szerintem azért volt ennyire keserű
Keserű volt a tavalyi szezon? :roll: Jókor szóltok Ti is. :(
Rosszul fogalmaztam. A Real 11. BLje egy elég keserű pirula volt a tavalyi évben ami egy kicsit beárnyékolta a mi amugy fantasztikus szezonunkat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.08. 22:58:00

Nero. írta:Mar ezzel is EL indulok. Komoly. Verni kell oket.
Széép =D> Nagy gratuláció nekik.

Barcelonának meg ez a kupa tényleg igazi bosszúmenet.... :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.08. 22:56:11

Mar ezzel is EL indulok. Komoly. Verni kell oket.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.08. 22:50:36

És kajak mindjárt behúzza az Alaves ha még kibirják a 2 percet... :lol: =D>

Döntőbe jutás az már Europa-liga indulást jelent, vagy csak a megnyerése?

Bakker, üres volt a Celta kapu és mehetett rá az Alaveses...:D

Kár hogy nem vállalta el úgy 30 méterről.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.08. 22:44:05

Majdnem az lett, amikor bizonytalanná vált a bajnoki cím. Akkor ment el végképp a kedvem LE-től. Az idei szezon már csak erre lapátol.
Majdnem. :lol:

De azért csak húztuk a kupával együtt. :wink:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.08. 22:42:17

Érik a döntősök, csalódottak hétvégi fordulója. :D

Örülök az Alavesnek, talán még páran emlékeznek az Alonso, Javi Moreni, kicsi Cruyff féle csapatra. És így megint eljuthatnának az európai porondra ha döntősök. Plusz azért csak jobb mint a Celta. :D Pár percet kell kihúzniuk.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.08. 22:41:52

Keserű volt a tavalyi szezon? :roll: Jókor szóltok Ti is. :([/quote]

Majdnem az lett, amikor bizonytalanná vált a bajnoki cím. Akkor ment el végképp a kedvem LE-től. Az idei szezon már csak erre lapátol.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.08. 22:30:28

MQuCsabi írta:Nekem egyedul az Atleti elleni kieses fajt, a tobbi nem. Plane, mivel a Camp ban kint voltam :-(
Az, meg az otthoni Clásico. Bár az idegenbeli kárpótolt mindenért. :mrgreen:
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.08. 22:26:23

Nekem egyedul az Atleti elleni kieses fajt, a tobbi nem. Plane, mivel a Camp ban kint voltam :-(
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.02.08. 22:18:04

Azért a BL ne legyen már fontosabb a Bajnokság+Kupa kettősnél. Bárcsak mindig olyan rossz szezonunk lenne, mint tavaly. :D Én nem keseregtem kevésbé, mert a Real nyerte a BL-t, attól még a mi szezonunk ugyanolyan jó volt. Nyilván idegesítő volt a Real győzelme, de nem vesz el a tavalyi teljesítményünkből semmit.
Tromort77

2017.02.08. 21:58:51

Nero. írta:Tavalyi szezon szerintem azért volt ennyire keserű
Keserű volt a tavalyi szezon? :roll: Jókor szóltok Ti is. :(
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.08. 21:49:55

palesz77 írta:
MessiNeymarSuarez írta:Én őszintén szólva vakon aláírnám azt, hogy szezon végén bajnoki a Realé, a BL+kupa pedig a miénk.
Nem mintha ezzel a verzioval olyan rosszul jarnank.. :D
Nálam "csak" a BL jóval tobbet ér mint a bajnokság+kupa együtt. Tavalyi szezon szerintem azért volt ennyire keserű mert az örök rivális behúzta a BLt, ha az Atletico nyerte volna jóval nagyobb lett volna a boldogság itt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.08. 21:39:23

MessiNeymarSuarez írta:Én őszintén szólva vakon aláírnám azt, hogy szezon végén bajnoki a Realé, a BL+kupa pedig a miénk.
Nem mintha ezzel a verzioval olyan rosszul jarnank.. :D
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.02.08. 21:19:01

Nero. írta:A szívem melyen én is bizok a bajnoksagba de azért valljuk be innen pokoli nehéz lesz foleg hogy a klasszikus is idegenbe lesz.
Szerintem azért lesz bajnok a Real mert idén hamar kiesnek a BLből és onnan nekik már csak az marad.

De mint mar korábban irtam, nem történik tragédia mert a legutóbbi 4bol harmat megnyertunk, a Real pedig 8/1 nyilvánvaló hogy ok az ehesebbek es azért nem egy gyenge csapatról van szó.
Én őszintén szólva vakon aláírnám azt, hogy szezon végén bajnoki a Realé, a BL+kupa pedig a miénk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.02.08. 20:55:22

Én tegnap tudatos visszaállást láttam és a kezdő és az első meccs eredménye is erre predesztinál.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.02.08. 20:35:34

Bob_Marley írta:Én azért ennyire drámain nem fognám fel a helyzetet, főleg hogy a rangadókon egész évben jó eredményeket értünk el. Kisebb meccseken elmentek pontok a bajnokságban eddig, de sok új játékos is érkezett és nem szoktunk még talán úgy össze. Én is mérges voltam a tegnapi utolsó félóráért, de ha nincs SR kiállítása állítom szépen csendben lecsorgott volna a meccs, minden erre is utalt. De ugye nincsen ha, de ezt akkor összességére is leírhatjuk, mert a tények azok, hogy kupadöntősök vagyunk.

LE-nél a múlt résszel egyetértek, hogy azt nem lehet felhozni releváns érvként, de én azt látom, hogy simán változtatni próbál a csapaton, sokkal több a hosszú labda, vissza állunk ezért nem is feltétlen a labdabirtoklást kéne nézni. Pont az Atletico ennek a nagy mestere, hogy lehet labda nélkül is kontrollálni egy meccset.

Nem akarom homokba dugni a fejem, mert valóban hektikus a csapat, de azért a számok meg csak azt mutatják, hogy ott vagyunk mindenhol és mint írtam a nagy meccseket rendre lehoztuk, ezért bőven bízok még a bajnokságban meg a szezon finisében, aztán kiderül mi lesz. Szerintem a csapat képes megfordítani a bajnokság helyzetét.
Én ezt nem fogom fel drámaként, de a gyengeségeinket látni kell és azok ebben a szezonban vannak bőven. Azok javítása az edzői stáb dolga. Lehet, hogy ezzel a játékkal is kupát, kupákat nyerünk, bár úgy lenne, de ezt most nemigen tudom elképzelni. Max a CDR-t. Aztán nem bánnám, ha tévednék és végre valamit mutatnának a srácok a BL-ben is. Szerintem a bajnokságot el kellene engedni. Nem valószínű, hogy a Madrid ennyiszer fog botlani és mi egyszer sem, de ne így legyen.
Visszaálláshoz annyit, hogy nem önszántunkból állunk vissza, hanem rákényszerítenek minket, ezt nekem ne is magyarázd be, mert nem hiszem. A hosszú indítások és előrevágott labdák ennek következménye, mivel a labdát nem tudjuk kihozni. Mivel van egy MSN-ünk ezért a zsenijükből adódik, hogy ezekből gólt is lőhetünk, de ez nem felépített stratégia, hanem kényszer szülte megoldások. Irigylem a célratörő felfogásod, hogy legyünk túl a meccsen, mindegy hogyan, csak nyerjünk. Nekem ettől több kell. Lehet az én hibám, hogy elképzelést, taktikát, netalán még szép megoldásokat is párosítanék hozzá.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.02.08. 19:56:07

A szívem melyen én is bizok a bajnoksagba de azért valljuk be innen pokoli nehéz lesz foleg hogy a klasszikus is idegenbe lesz.
Szerintem azért lesz bajnok a Real mert idén hamar kiesnek a BLből és onnan nekik már csak az marad.

De mint mar korábban irtam, nem történik tragédia mert a legutóbbi 4bol harmat megnyertunk, a Real pedig 8/1 nyilvánvaló hogy ok az ehesebbek es azért nem egy gyenge csapatról van szó.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése