Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10664
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.11.19. 11:39:30

Nagyon érik már neki egy hatalmas dicséret.

Ebben a szezonban szintet lépett, és képes olyan bravúrokra, amik meccsdöntőek lehetnek egy kiélezett meccsen, és többször is ő tartott életben minket, tegnap nagyon szépen kiszedte a sarokból, simán befért volna.

Régebben Bravot favorizáltam, mert akkoriban konstansabb eredményt tudott hozni, nem voltak ámokfutásai(1 esetet leszámítva), és több olyan helyzetben képes volt helyt állni, amikor azon múlott a meccs kimenetele, hogy kiszedi-e a lehetetlent, vagy sem.

Stegennél ezt hiányoltam, és a stabilitást, de szerencsére hatalmasat fejlődött, sokkal magabiztosabb, van még 1-2 vakra futása, de ezt leszámítva messze nem a potyázós Stegen már, és idén a legjobb 4 játékosaink között van. =D>
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2504
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.11.19. 10:57:54

recrea írta:Egy az egyben messze távol nem a legjobb, sőt, abban pont kifejezetten gyengébb pl Valdesnél is, mondjuk minden másban jobb.
Valdes abban tényleg jó volt, de ebben a szezonban, sőt évben, MATS is parádézik ebben az összevetésben, szituációban is. Ne kiabáljuk el, de jó, hogy ő maradt és nem Bravo.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6900
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.11.19. 10:49:22

Egy az egyben messze távol nem a legjobb, sőt, abban pont kifejezetten gyengébb pl Valdesnél is, mondjuk minden másban jobb.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.11.19. 09:32:00

a lejjebbi vitához is: (Normandia) minden eset más kezdjük ott! és valóban a nézőpontok is mások - többnyire.
a tegnapi két esetében Amrabattal szemben én döntetlenre adnám, amennyire jó volt TS. annyira lehetett volna jobb a csatár. az egyiknél kissé kiszorult már oldalra a másiknál szorongatva volt...
összességében egyetértek, mostanában top formában játszik minden dicséret jogos.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2017.11.19. 01:08:18

Nyugodtan mondjuk ki, hogy a szintet már meglépte és világklasszis szinten véd egész évben. Egy az egyben nehéz nála jobbat találni, ha lehet egyáltalán, a bravúrokat hozza, lefedi az egész kaput. A legkevesebb kapott gólban oroszlánrészt vállal.

Azt tudnám felróni neki egyedül, hogy nem kifejezetten magas kapusnak, ami sokszor hátrány mondjuk egy szögletnél, de erről nem ő tehet. Okos helyezkedéssel megoldja ezt is, egy rossz szavunk nem lehet rá.

Szép csendben a világ egyik legjobbja lett, érdemes megbecsülni. Hatalmas balszerencséje, hogy Neuer is német.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.11.19. 00:24:25

thiagoalcantara írta:Jár a pacsi neki amúgy, piszok jó formában van szerencsére, régebben nem szerettem, de az idei teljesítménye nagyon tetszik eddig =D>
Ugyanez. Egyre jobban kezdek bízni a gyerekben. Lehet hogy tényleg tud szintet lépni és most van az amikor meglépi. Idén nagyon korrekt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
thiagoalcantara
Jugador del Barça
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2012.07.31. 15:23:35
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely

2017.11.19. 00:02:21

Jár a pacsi neki amúgy, piszok jó formában van szerencsére, régebben nem szerettem, de az idei teljesítménye nagyon tetszik eddig =D>
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.11.07. 19:57:53

Biztos csak azért nem tetszik neki a fehér, mert azt nehezebb mosni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.11.07. 19:42:33

Ter Stegen on Germany's new kit: "I like the jersey, although it's white..."

:mrgreen: :mrgreen:
Imádom a palit. :D
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2504
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.30. 18:17:58

mess2009 írta:előre bocsátom: jól védett a Bilbao ellen. csak azzal nem értek egyet, amikor a nyilvánvaló csatár balfogás helyett dicsérjük.
az egy az egyes esetekben meg kell tenni az elvárható(betanult) mozdulatokat, a többi a csatártól és a szerencsétől függ. ekkor mondják általában, ha be megy - a kapus verve volt, nem tehetett róla...stb. ha kivédi- szívesebben "adjuk neki" mondván: szenzációsan védett...nézőpont kérdése.
A védhetetlent senki sem védi.:-D Ilyen alapon minden fogott lövés csatárhiba és nem kapusbravúr, legyen az Stegen, Bravo vagy akárki más. Ilyen alapon a klasszikuson lábbal hárított Benzema fejes is, vagy Aduriz lövésének hárítása is csatárbaki volt. Érdekes a szempontod.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.30. 16:31:38

előre bocsátom: jól védett a Bilbao ellen. csak azzal nem értek egyet, amikor a nyilvánvaló csatár balfogás helyett dicsérjük.
az egy az egyes esetekben meg kell tenni az elvárható(betanult) mozdulatokat, a többi a csatártól és a szerencsétől függ. ekkor mondják általában, ha be megy - a kapus verve volt, nem tehetett róla...stb. ha kivédi- szívesebben "adjuk neki" mondván: szenzációsan védett...nézőpont kérdése.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2017.10.30. 15:37:48

Kovbal88 írta:
Alul volt értékelve a spanyol az biztos, de nem volt igazi klasszis.
Az idő megszépíti a dolgokat, voltak jó meccsei főleg a végén, de sajnos igaz nem volt klasszis. Nem is lehet az egy, olyan kapus aki kiejti a beadásokat. Bravonak nagyon kijött itt a lépés.
Mindig is bíztam Stegenben, mert már első szezonjában bizonyított. Remélem lesznek neki is Barcás rekordjai. Az, hogy maradt két év padozás után.
Mind a ketten hozták az extrát, amikor kellett. Valdés is, a nyilvánvaló hibái ellenére, amiből inkább a karrierje elején volt sok. Ezt az extrát hiányoltam eleinte a németből éles helyzetekben, de most bizonyítja, hogy képes megoldani. A Barcelonába egy ilyen szintű kapus kell.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2349
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.10.30. 13:06:39

Alul volt értékelve a spanyol az biztos, de nem volt igazi klasszis.
Az idő megszépíti a dolgokat, voltak jó meccsei főleg a végén, de sajnos igaz nem volt klasszis. Nem is lehet az egy, olyan kapus aki kiejti a beadásokat. Bravonak nagyon kijött itt a lépés.
Mindig is bíztam Stegenben, mert már első szezonjában bizonyított. Remélem lesznek neki is Barcás rekordjai. Az, hogy maradt két év padozás után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8551
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.10.30. 09:24:15

hank1ee írta:Elérte azt a szintet, ami elvárható. Most már ugyanolyan alapember, mint Víctor Valdés vagy Claudio Bravo, már képes akkora bravúrokra, mint az említettek, bár nekem kicsit lomhának tűnik hozzájuk képest, de odaér, ahova kell. Elhivatottnak tűnik Barcelonában, gondolom hosszú távon számítunk rá, amivel semmi probléma, ha tartja ezt a formát, esetleg még jobb is lesz.
Nekem bőven afelett van, ami "elvárható". Ahhoz, hogy 13 meccsen 4 gólt kaptunk oroszlánrésze van. Azért Valdes előtt olyan védelem volt és maga a játék is nagyban besegített, hogy Zamora-díjakat kapott. Alul volt értékelve a spanyol az biztos, de nem volt igazi klasszis. Bravonak is könnyebb dolga volt, mégse hozott ilyen számokat, ha statisztikánál tartunk. És még baromi fiatal is kapushoz képest. Egy nagyon jó kapusgeneráció van jelenleg. Oblak,, de Gea, Copurtois, mind 26 év alattiak, de ott van azért szorosan mellettük/mögöttük, úgy, hogy még nem sikerült akkora rutint felszedni, komolyabb fejlődési potenciál van benne. Ez pedig nagyon fontos. Láttuk mit csinált például De Gea első évében Manchasterben. A németnek gyakorlatilag ez az első igazi szezonja, de a Bl-ben sem vallott szégyent korábban. Ráadásul lábbal talán a legjobb közülük. Még ha olykor nem is olyan pontosak a távoli labdái sokkal többet érünk vele. Az előrevágott labdák legalább 80%-át az ellenfél szerzi meg. Rohadt nagy balszerencséje, hogy a világ talán legjobb hálóőre van előtte a sorban.

Mondjuk az első potyájánál, vagy mikor benne lesz egy gólban már mindent el fognak felejteni az emberek és a legtöbben sírják majd vissza Bravot, annak ellenére amit jelenleg Angliában alkot.
Forca Barca!!!!
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2017.10.29. 13:11:39

Elérte azt a szintet, ami elvárható. Most már ugyanolyan alapember, mint Víctor Valdés vagy Claudio Bravo, már képes akkora bravúrokra, mint az említettek, bár nekem kicsit lomhának tűnik hozzájuk képest, de odaér, ahova kell. Elhivatottnak tűnik Barcelonában, gondolom hosszú távon számítunk rá, amivel semmi probléma, ha tartja ezt a formát, esetleg még jobb is lesz.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3592
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.10.29. 10:11:28

A tegnapi győzelemhez nagyon nagyban hozzájárult.Mint ahogy mostanában kb. mindegyikhez.Nagyon jól véd jókor vannak szép kapásai és még s szerencse is mellé állt.Ha ezt így nyomja tovább akkor szerintem a vállogatott se lesz már messe föleg ha Neuer mem úgy jön vissza mint ahogy sokan várnák.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20023
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.10.28. 23:28:42

Fontos pillanatokban hozott extrát, pacsi!
Kép
Kép
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8012
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.28. 23:25:21

Szenzációs továbbra is. Világklasszis szinten teljesít hosszú hetek óta.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.28. 23:16:20

Óriási, miket csinál mostanában, a kevés kapott gólunkban oroszlánrésze van. Jó lenne, ha tudna huzamosabb ideig ezen a szinten védeni. Nagy fegyvertény lehetne neki, ha meg tudna szorongatni a válogatottban egy sérülésből visszatérő, esetleg formán kívüli Neuert, még ha nincsenek is egy szinten.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2017.10.15. 12:18:48

Rinku írta:Úgy érzem fejlődik a srác, sokkal higgadtabb és okosabb helyezkedése vsn, mint azelőtt. Remélem nem tévedek vele kapcsolatban és fogja hosszútávon is bizonyítani ezt. :) Meccsben tartott tegnap is minket, tapsot érdemel.

Milyen pocsékul érezheti magát már a válogatott kapcsán, hogy Neuer áll a kapuban. Kahn-Lehmann duóra emlékeztet a dolog. Mindkettőnek helye lenne a Tor-ban, de csak az egyik állhat ott. :?
A válogatottsággal kapcsolatban sokáig már nem kell várnia szerintem,főleg ,ha Neuer továbbra sem lesz 100%os.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2577
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.10.15. 08:41:54

Úgy érzem fejlődik a srác, sokkal higgadtabb és okosabb helyezkedése vsn, mint azelőtt. Remélem nem tévedek vele kapcsolatban és fogja hosszútávon is bizonyítani ezt. :) Meccsben tartott tegnap is minket, tapsot érdemel.

Milyen pocsékul érezheti magát már a válogatott kapcsán, hogy Neuer áll a kapuban. Kahn-Lehmann duóra emlékeztet a dolog. Mindkettőnek helye lenne a Tor-ban, de csak az egyik állhat ott. :?
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3592
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.09.24. 10:31:18

Rivaldo11 írta:Érdekes módon ilyenkor nem pörög a topicja, pedig hatalmas formában kezdte a szezont. Az Eibar ellen is, és most is-visszajátszásnál lehetett látni igazán, hogy mekkorát fogott- egy egy hatalmas védéssel járult hozzá, hogy ne kerüljünk hátrányba. Megérdemli a dicséretet bőven Ő is.
Ez a kapus sorsa.Ha jól véd természetes.Ha van egy hibája halál rá.Pedig tényleg jól nyomja most.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.09.24. 10:04:32

És nem elhanyagolható szempont, hogy nagyon sok védése 0-0-ánál volt, még csak nem is az, hogy 4-0-nál fogott egy szebbet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.09.24. 09:18:38

így van, elég jó mostanában, megérdemli a dícséretet, sok szép és fontos védése van.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8012
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.09.24. 08:33:12

Érdekes módon ilyenkor nem pörög a topicja, pedig hatalmas formában kezdte a szezont. Az Eibar ellen is, és most is-visszajátszásnál lehetett látni igazán, hogy mekkorát fogott- egy egy hatalmas védéssel járult hozzá, hogy ne kerüljünk hátrányba. Megérdemli a dicséretet bőven Ő is.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése