Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.26. 11:52:04

amit írtam, az éppen itt hangzott el. :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2017.12.26. 11:37:03

Amúgy minek foglalkoztok velük? Van az a film, a Viharsziget, ott gyártott DI Caprio magának egy párhuzamos valóságot, hogy el tudja viselni az eseményeket.
Viszont tudtommal még mindig tiltott itt a másik oldalra hivatkozni itt, meg idegesitő is, mivel ha érdekelne, akkor átmennék, és ott olvasnám-vitáznék velük, nem itt, ahol tudom, hogy nem lesz aki belémköt, mert hazai pályán vagyok :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.26. 11:27:30

Amúgy az sem igaz, hogy 10 éve domináljuk őket, Mourinho rendre leiskolázott minket, ezt is a napokban tudtam meg, hogy akkor nem is tudtuk merre vagyunk arccal előre.
És ezért ment el Pep, látta, hogy nem bír vele mit kezdeni. :|
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.12.26. 11:19:36

visca el barca írta:
ez így nem igaz, mert azok a meccsek nem számítanak ahol real játékost kiállítottak!4!4!!!!44
ez a megfejtés a legnagyobb ever. azóta sírva röhögök rajta.
mintha nem lettek volna jogosak a kiállítások, és még pluszba nem maradt volna pár piros lap benne a bíró zsebében :lol: (lásd Ramos vs Lajos)

Amúgy az sem igaz, hogy 10 éve domináljuk őket, Mourinho rendre leiskolázott minket, ezt is a napokban tudtam meg, hogy akkor nem is tudtuk merre vagyunk arccal előre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.12.26. 11:05:18

recrea írta:De azért az neked is feltűnt nyugtass meg, h 10 éve bucira verjük őket a klasszikuson?!
ez így nem igaz, mert azok a meccsek nem számítanak ahol real játékost kiállítottak!4!4!!!!44
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.12.26. 10:54:37

Nero. írta:Szombaton adtunk nekik egy nagy pofont, Augusztusba ők adtak kettő komolyat, májusba Messi intette csendre a Bernabeut, azelőtt Ramos a Nou Campot és így mehetünk vissza az időbe ameddig csak akarunk.
Most úgy néz ki a következő 1-2 év a miénk lesz, aztán utana ugyanúgy Real, majd megint mi. Nem hiszem hogy ehhez hatalmas atomfizikusnak kell lenni.
Nem kell leköpni az ellenfelet, mi is be voltunk rosszulva a PSG elleni 4-0 vagy a Real elleni 1-3 után stb. stb.
De azért az neked is feltűnt nyugtass meg, h 10 éve bucira verjük őket a klasszikuson?!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.12.26. 05:33:19

Rossz dolog, hogy a két csapat közötti rivalizálás ennyire törzsi háború jelleget öltött. Vannak megérdemelt, vannak szerencsés és vannak igazságtalan győzelmek. A miénk most megérdemelt volt, de nem kell odáig ragozni a dolgot, aminek talaján szélsőséges vélemények sarjadnak. Hogy a Real mit tanul a mostani meccsből, azt döntsék el ők, nem pedig a Barca-szurkolók.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2017.12.26. 04:37:21

Azért a realitással itt is bajban vannak néhányan.
A meccs óta nem értem , miért voltunk lefocizva az első félidőben, miért voltunk szerencsések, hol voltak azok az óriási kimaradt Real helyzetek...
Amikor el kell ismerni az ellent, akkor el kell. De ez a meccs pont nem az volt.
Kiegyenlített első félidő, meddő Real fölénnyel a kp-n főleg, és pont...
Azért, mert nagy korszakunk után behuztak pár Bl-t, vagy azért mert tavasszal szuperkupa meccseken jobbak voltak, még nem kell udvariaskodni...
Ez a meccs , összességében a miénk volt.
Ez lehet máshogy tavasszal, de most nem. Jobbak voltunk. Most mi, máskor(ritkán) ők...
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2017.12.25. 21:57:41

Elképesztő tényleg mennyire nem állnak néhányan a realitás talaján odaát. Eleinte vicces, fogom is a hasam a nevetéstől, de a 10. elvakult hsz után már inkább rázom a fejem, hogy ilyen nem létezik. Lehet, hogy én vagyok szerencsés, és igényesebb szurkolói (valószínűleg egyben társadalmi - elvégre lehet ugyan úgy egy utcaseprő és egy agysebész is szurkoló) körökben mozgok. A barátaim közül van jó pár nagy madridista, volt szerencsém barcelonai classicora is kilátogatni velük. Alapvetően elismerjük egymás sikereit, ha jól játszunk, ha hibázunk. A lényeg az, hogy objektíven állunk a dolgokhoz, amikor arról van szó, hogy beszélgessünk fociról.

Amit ki akarok hozni ebből az az, hogy egyszerűen nem látom az ég világon semmi értelmét annak, hogy ferdítsük, színezzük ki a valóságot. Ez a mindent meg lehet magyarázni, mi mindig jók vagyunk, de ez, meg az, meg amaz miatt kapunk ki, meg magunkat vertük meg bullsh*t mire jó? Csak távolodunk az igazságtól, a hülyeségünket ráragasztjuk másra, ez által a dolgok megértését tovább nehezítjük. Valaki említette, hogy milyen éles a kontraszt a meccs előtti és utáni állapotok közt, ami ezt nagyon szépen alá is támasztja. Ez a piros lapozás is unalmas kicsit, ha látta valaki az esetek zömét, nem túlzás hogy 8ból 7piros alsó hangon a helyén volt. Jövőre is csak a statisztikát szajkózzák majd, de a gólvonali szándékos kezezés persze nem jön majd fel.

Nem akarok itt vitát szítani, tudom hogy rengeteg érzelem felszabadul meccs előtt, közben és után. Viszont amikor aludtunk rá egyet, átgondoltuk higgadtan, miért csapjuk be saját magunk, és másokat is? Egyszerűen nem értem a gyökér okát a dolognak.. (természetesen itt is akad ilyen, csak hál' istennek nem olyan arányban)
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.25. 21:47:07

Én csak abban látom a különbséget, főleg a Mou korszak után vált ez nagyon szembetűnővé, hogy amíg mi elfogadjuk, hogy ők lejátszottak minket, ahogy történt a nyár végén is, addig olyan isten nincs, hogy ezt ők valamilyen formában is lenyeljék....
Elég csak átmenni a sötét oldalra,de több nemzetközi fórumra is. Ott is arról beszélnek, hogy mivan, ha nem rúg CR luftot.... Azért még ott van Stegen is , aki ihletett formában véd.... vagy kapufáznak, közben azthiszem majd 30-nál járunk ebben a bajnokságban....
Az csak elvétve merül fel náluk, hogy lehet Valverde rendbe rakta a rendszert és ezért lettünk jobbak. De ez sem lehet, mert Ernesto egy középszer és Zizou meg a világ teteje....
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21327
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.12.25. 21:26:55

rikko írta:Hagyjuk már a sötét oldalt.... olyan elvakult emberkék vannak ott.....
Mindig mi vagyunk a szarok, ők meg szuper jók csak nincsen szerencséjük.... Hétvégén is inkább nekik kellett volna nyerniük, mint nekünk mert 2szer kaput találtak....

Erre csak annyit tudok mondani, hogy mi le tudtuk reagálni az ő focijukat, aztán amikor mi kapcsoltunk egyel feljebb, akkor pont a világlegjobbja csapat (nem az) állva maradt....
Csak azért olvasgatok most odaát, mert élvezet röhögni rajtuk és látni a kontrasztot a meccs előtti és utáni hszekből.... :D :D :D
Hogy ezek mindenből csak a jót akarják kihúzni.... sőt most már a PSG is nagyon jó sorsolásnak számít.... elmondom, ha a mi csonka támadósorunk ekkora galibát okozott, akkor ott Mbappé és Neymar csomót fog kötni a lábaikra....
Elvakult emberek itt is vannak, illetve ott sem mindenki az. Általánosságban mitől lennél mi jobbak? Az ő sikereiket és a saját kudarcainkat mi ugyanúgy szeretjük megmagyarázni, mint ők fordítva.

Én még nem írnám le őket, szerintem tavaszra még nagyon jók lehetnek, főleg, ha szereznének egy normális támadót Benzema helyett.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.25. 21:07:28

Hagyjuk már a sötét oldalt.... olyan elvakult emberkék vannak ott.....
Mindig mi vagyunk a szarok, ők meg szuper jók csak nincsen szerencséjük.... Hétvégén is inkább nekik kellett volna nyerniük, mint nekünk mert 2szer kaput találtak....

Erre csak annyit tudok mondani, hogy mi le tudtuk reagálni az ő focijukat, aztán amikor mi kapcsoltunk egyel feljebb, akkor pont a világlegjobbja csapat (nem az) állva maradt....
Csak azért olvasgatok most odaát, mert élvezet röhögni rajtuk és látni a kontrasztot a meccs előtti és utáni hszekből.... :D :D :D
Hogy ezek mindenből csak a jót akarják kihúzni.... sőt most már a PSG is nagyon jó sorsolásnak számít.... elmondom, ha a mi csonka támadósorunk ekkora galibát okozott, akkor ott Mbappé és Neymar csomót fog kötni a lábaikra....
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.25. 20:44:10

Veidt_madridista írta:
S.Agüero írta: Amúgy akkor most az 5-0 sem ér a Ramos-piros miatt? :?
Ezt ki írta egyébként? Pistike a Facebookon? :D
Ezt így szó szerint senki, csak azért írtam, mert a túloldalt számolgatták, hogy 11v11 ellen hány meccset nyertünk meg. :)
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.12.25. 19:51:48

D.i.N.h.O írta: Hm nagyban tennék rá, hogy az egyik fő rinyagép, aki már innen évekkel ezelőtt bannolva lett, és a te "anyaoldalad" vezérbirkája..De javítsatok ha tévedek. :D
Jó ideje nem fórumozok már ott...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.12.25. 19:45:16

MessiNeymarSuarez írta:Én azért Nerot megvédeném.:
A kis spanomat nem érdemes komolyan venni, amennyit itt felfedett magáról abból tisztán látszik hogy azok közé tartozik akiknek az életben más nincs a Barcán kívűl, egy ilyennek szoszerint fizikai fàjdalom elismerni a màsikat, de gondolom a sport múlt se lehet nagy ha egy ilyen után megállás nélkül megy a földön rugdosódás.
Szombaton adtunk nekik egy nagy pofont, Augusztusba ők adtak kettő komolyat, májusba Messi intette csendre a Bernabeut, azelőtt Ramos a Nou Campot és így mehetünk vissza az időbe ameddig csak akarunk.
Most úgy néz ki a következő 1-2 év a miénk lesz, aztán utana ugyanúgy Real, majd megint mi. Nem hiszem hogy ehhez hatalmas atomfizikusnak kell lenni.
Nem kell leköpni az ellenfelet, mi is be voltunk rosszulva a PSG elleni 4-0 vagy a Real elleni 1-3 után stb. stb.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.25. 19:44:03

Sinya22 írta:Az a baj srácok,hogy a Valencia már most elfáradt,a Sevilla is mélyrepülésben. Egyedül a Tico az aki tartani fogja magát szerintem,bár most ők is kikaptak. Azt is nehezen hiszem,hogy télen csak Kepa-t veszik meg,ha most sem vesznek egy értelmes támadót akkor tényleg megérdemlik Benzemát és CR-t még legalább 3 évre.
Olyan értelmes támadót a télen nem tudnak venni, aki hosszú távú megoldás lenne számukra. Mariano sem az.

Neymar - Mbappé duó az meg elment hajó már.....
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.12.25. 19:42:12

Szerintem az lenne a legjobb, ha már úgy mennénk bele a meccsbe, hogy megvan a bajnokság és egy gálát rendeznénk velük :D :D :D Egy kis flikk-flakk, esernyők, kötények, alázások.... aztán Casemiro és Ramos már a 15. percben a lelátón lennének :D :D :D
D.i.N.h.O
Jugador del Barça
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2012.07.01. 17:33:06
Tartózkodási hely: otthon

2017.12.25. 19:34:54

Veidt_madridista írta:
S.Agüero írta: Amúgy akkor most az 5-0 sem ér a Ramos-piros miatt? :?
Ezt ki írta egyébként? Pistike a Facebookon? :D
Hm nagyban tennék rá, hogy az egyik fő rinyagép, aki már innen évekkel ezelőtt bannolva lett, és a te "anyaoldalad" vezérbirkája..De javítsatok ha tévedek. :D
"Rengeteg pénz költöttem piára, nőkre és gyors autókra-a többit elpazaroltam."
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2017.12.25. 19:14:36

S.Agüero írta: Amúgy akkor most az 5-0 sem ér a Ramos-piros miatt? :?
Ezt ki írta egyébként? Pistike a Facebookon? :D
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.12.25. 18:59:55

Az a baj srácok,hogy a Valencia már most elfáradt,a Sevilla is mélyrepülésben. Egyedül a Tico az aki tartani fogja magát szerintem,bár most ők is kikaptak. Azt is nehezen hiszem,hogy télen csak Kepa-t veszik meg,ha most sem vesznek egy értelmes támadót akkor tényleg megérdemlik Benzemát és CR-t még legalább 3 évre.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.25. 18:44:41

S.Agüero írta:
Ha nem nyerne idén BL-t a RM, vicces is lehetne nekik a következő szezonban a 3/4. kalapból indulni.
Miért lennének 3-4. kalaposok?

Amúgy akkor most az 5-0 sem ér a Ramos-piros miatt? :?
Ha megtartják a 3-4. helyüket, és nem nyernek BL-t akkor a 3. Vagy 4. Kalapban lesznek, mivel már nem az uefa együttható alapján állítják össze a kalapokat hanem a bajnoki helyezés alapján
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.12.25. 18:31:28

A nyári szuperkupás 1:3 sem számít, mert a végén CR-t kiállították. :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.12.25. 17:51:47

Ha nem nyerne idén BL-t a RM, vicces is lehetne nekik a következő szezonban a 3/4. kalapból indulni.
Miért lennének 3-4. kalaposok?

Amúgy akkor most az 5-0 sem ér a Ramos-piros miatt? :?
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.12.25. 17:51:23

Stalkyard írta:Klub VB győzelem után az elso bajnoki meccsen hagyományosan az ellenfél sorfalat szokott állni. Mi is kaptunk már, a Madrid is. Csak ez nem olyan bevett szokás, mint mikor ligan belüli bajnoki címért áll valaki sorfalat, ezért bujtunk ki alóla, amit egyébként fordított esetben a real us simán megtett volna, csak ilyenkor megy az álszenteskedés.
Tisztában vagyok azzal, hogy pár éve sorfalat állnak a csapatok már egy legokupáért is, csak nem értem! Ha jól tudom, akkor ezért a kupáért először a Barcának álltak sorfalat...na már most az a sorfal konkrétan a korszakos csapatnak és a lenyűgöző játékuknak szólt és örült az ellenfél, hogy van egy "ok", ami miatt kinyilváníthatják az elismerésüket. Szerintem nem konkrétan a semmit sem érő kupának szólt akkor az a sorfal, hanem az addigi lenyűgöző, korszakos és történelmi játéknak. Ha rosszul sejtem, akkor már most elnézést kérek, de csak akkor, ha az akkori sorfalálló játékosok nyilatkozatával vagyok megcáfolva :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.12.25. 17:54:37-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10113
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.12.25. 17:42:33

Én azért Nerot megvédeném.
Tény hogy jól kiszívtak ellenünk, és nem megy nekik az elmúlt pár hónapban, de ettől még nem szabad temetni őket(sajnos).

Mégis csak az utóbbi 2 BL győzteséről beszélünk, olyat értek el a BL-ben, ami sajnos Xaviéknak sem sikerült, jobb csapatnak tartom a Barcát, de nem hiszem hogy elfogultság szólna Nerobol.

2015-16-ban sem gondoltuk volna pláne 0-4 után, hogy mi majdnem elveszítjük a bajnokságot, és ők meg BL-t nyernek, sőt BL címet védenek.

Tavaszra simán össze kaphatják magukat, és akkor szerintem még mindig a legesélyesebbek, valahogy nagyon értenek a BL-hez.(bár azért kicsit reménykedem én is, hogy Neymarék nem lesznek bénák és megsózzák őket, jó hogy nem egy Portot kaptak.)

Ha nem nyerne idén BL-t a RM, vicces is lehetne nekik a következő szezonban a 3/4. kalapból indulni.
Ha megkapnának egy Bayern-Chelsea kettőst, akkor izzadhatnának rendesen csoportkörben. :lol:
Válasz küldése