Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.15. 22:56:31

Lehet benne logika, de nem értem.. Ha annyira a Realba akart menni, akkor miért utasította volna vissza 2013-ban és miért a Barcát választotta, pláne úgy hogy a játékosok 99%-ának nincs átjárás, csak az egyik fél felé teheti le a választását, ha nem akar egy utolsó áruló lenni a köztudatban, mint pl Figo?!

Akkor elmehetett volna egyenesen a Realba, felépíteni a karrierjét, beilleszkedni és ott játszani.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.01.15. 22:33:49

Fecooo írta: 90%, hogy 1-2 éven belül a madridi mezt fogja csókolgatni...
Én is így gondolom. Egyébként tudtátok, hogy 2006-ban, egy évvel azután, hogy megvették Robinhót a Santostól, a 13 éves Neymar próbajátékon volt Madridban, ahol 19 napot töltött el, illetve 2011-ben, 19 évesen centikre volt a Real-igazolástól, orvosi vizsgálaton is átesett a csapatnál, de maradt a Santosnál, hogy aztán 2013-ban a Barcelonához szerződjön?

Van egy bővebb cikk az esetleges madridi igazolásáról, akit érdekel ITT elolvashatja.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.15. 18:44:45

LG írta:Nem a régi már öreg, vonuljon vissza!
Gondolom Zidane egyik feltétele az volt, hogyha őt akarja edzőnek akkor ő rakja össze a keretet és a kezdo 11et. Ő volt az első, aki meghúzta hogy Jamest kicserélte Casemirora, ez egy halom kupát hozott a Realnak.
Alapból tele vannak pénzzel, ráadásul mostanában nem nagyon vettek, az eladásokból szép pénzek jöttek be, biztos vagyok benne hogy Perez nyáron megrázza magát, ha nem jön nekik a BL.

Az viszont igaz, hogy most nincsenek túl nagy nevek a piacon. Egy ilyen De Gea-Pogba-Hazard pakkot eltudok képzelni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.15. 18:33:05

Pereznek amúgy már kéne vmit nagyot virítania. Korábban magasra tette a lécet Figo, Zidane vagy épp CR megszerzésével, de azóta igazából semmi, (jó, Bale és James is nagyon drágák voltak, de ők inkább túlárazottak voltak, mint igazi sztárigazolások) sőt Neymarnál fricska, Mbappénál fricska. Nem a régi már öreg, vonuljon vissza!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.01.14. 19:43:09

recrea írta: Érdekes, h pont említetted a játékot, nagyjából 5-6 csapat évek óta jobb náluk játékban, mégis ők húzzák :)
Tavaly tavasszal azért nem volt rossz a játékuk, legalábbis nem volt jobb europában náluk.
A 15/16-os menetelésük volt a vicc.. Na ott tényleg 0 játékkal tudtak nyerni, kb. mint a 12'-es Chelsea.
Mondom a tavalyi megérdemelt volt összességébn még Kassai ténykedése ellenére is. Csak mivel azután a botrányos 15/16-os győzelem után sikerült megvédeni elsőként a címüket, ezért szúrja sok ember szemét a tavalyi is.
Mert sokkal szervezettebb, magasabb színvonalon játszó csapatoknak nem sikerült ez.

Áthoztam ide inkább.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 19:36:07

Tromort77 írta:
S.Agüero írta:Vicces, mennyire szeretnék Neymart, eddig meg úgy gyűlölték, mint az állat, gyorsan változnak a vélemények... :D
Ugyanez igaz erre a táborra is. Rengetegen imádták itt, most meg ő lett az antikrisztus. Furcsa egy állatfaj a szurkoló.
Egyébként igen, ez is érdekes, bár nekünk legalább van egy kis okunk rá. :P
Mondjuk én nem utáltam meg különösebben emiatt, ezelőtt sem volt a kedvencem Ney.
Tromort77

2018.01.14. 19:32:19

S.Agüero írta:Vicces, mennyire szeretnék Neymart, eddig meg úgy gyűlölték, mint az állat, gyorsan változnak a vélemények... :D
Ugyanez igaz erre a táborra is. Rengetegen imádták itt, most meg ő lett az antikrisztus. Furcsa egy állatfaj a szurkoló.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.14. 19:31:55

MQuCsabi írta:Elnézést, én nem fogalmaztam jol, ezeket mind értem. De az, hogy Perez vágyik rá, még nem jelent semmit. Ettől függetlenül lehet, hogy van olyan ostoba, hogy Madridba szerződik, bár én kétlem.

Továbbá még azt nem értettem, hogy jött ez fel témának a semmiből, a nyáron váltott. De ez csak költői kérdés ;)
Neymarnak nincs oka a Realhoz igazolnia, elvan a francia bajnokságban, nyernek a BL-ben simán ott lehetnek a végén. Ami még fontos, hogy nem akkora sztár ő, mint ahogy sokan tartják, vannak jó meccsei, de rengeteg helyzetet elszórakozott itt is. Nekem nem hiányzik. De nem megy Madridba, ahogy mi se tudtuk megvenni Verrattit, ők se fogják tudni Neymar-t.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 19:29:09

Vicces, mennyire szeretnék Neymart, eddig meg úgy gyűlölték, mint az állat, gyorsan változnak a vélemények... :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.14. 19:09:43

MQuCsabi írta: Továbbá még azt nem értettem, hogy jött ez fel témának a semmiből, a nyáron váltott. De ez csak költői kérdés ;)
Leginkább szerintem onnan, hogy a Realosok szeretnék nagyon oda magukhoz, mert szerintük egyedül Neymar vagy Mbappé erősítés, minden más focista bánat középszer. Mert ugye krószmodricscéeriszkóaszenszió a zistenek, mindenki más ordító nagy középszer.

Szerk: Ja azt kifelejtettem, hogy Guti jobb mint Xavi, és Messi Zidane cipőjét se köthetné.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2018.01.14. 19:33:15-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 19:01:40

Elnézést, én nem fogalmaztam jol, ezeket mind értem. De az, hogy Perez vágyik rá, még nem jelent semmit. Ettől függetlenül lehet, hogy van olyan ostoba, hogy Madridba szerződik, bár én kétlem.

Továbbá még azt nem értettem, hogy jött ez fel témának a semmiből, a nyáron váltott. De ez csak költői kérdés ;)
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 18:10:36

CR nagyjából minden 25. lövéséből lesz gól a Ligában, TOP5 bajnokságot nézve övé a legrosszabb mutató az összes játékosból. :lol:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.14. 17:28:17

MQuCsabi írta:Vagy elsiklottam minden felett, de még mindog nem támasztotta alá senki semmivel, hogy miért menne oda.... :/
-Perez már akkor meg akarta venni,mikor még Brazíliában játszott
-A pénzen kívül,aranylasztit is akar,meg felhajtást. Ha most vagy következő szezonban nem jön össze neki,akkor lépni fog.Hozzánk már nem jön vissza,Angliában nem tudom elképzelni,marad a Real. Más bajnokságok(Német,Olasz) nem játszik,megfizetni sem tudják,és a spanyol alatt van a színvonal.
-Pont kapóra jönne a Madridnak is,Cr jelenlegi teljesítménye alapján közelít a teljes kiégéshez.

Mondom,az egyetlen akadálya szerintem a PSG lesz,220-ért vették,ha el is adják,minimum másfélszer ennyiért. De ez csak az én véleményem.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.14. 17:24:02

MQuCsabi írta:Vagy elsiklottam minden felett, de még mindog nem támasztotta alá senki semmivel, hogy miért menne oda.... :/
Szerintem én leírtam az előbb, de akkor nem ugyanarról beszélünk. :) Azért menne Neymar Madridba, mert CR7 után nem lesz galaktikus sztárjuk, ő lehetne a kiskirály, hülyére fizetnék, és több mint jó esélye lenne BL-t és aranylabdát nyerni. Ugyanezekért ment Párizsba. Az egyetlen feltételezés, amivel éltem az érvelés során az az, hogy Párizsban nem fog aranylabdát nyerni.

szerk.: de amúgy ha nyerne is lasztit, még egy kicsit nagyobb felhajtásért és "új célokért, motivációért" simán lelécelne szerintem Madridba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MichaaBee 2018.01.14. 17:31:15-kor.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 17:13:25

Vagy elsiklottam minden felett, de még mindog nem támasztotta alá senki semmivel, hogy miért menne oda.... :/
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.14. 16:48:41

Samper írta:Abszolut fejlövésetek a Reál, hogy minden a körül forog. Neymar helyi császár akar lenni és aranylabdát szeretne. A kettőre együtt miért pont Madridban lenne esélye? A klubszínekre meg tojik.
nah most ez a komment en bloc baromság, ahogy van... (bár csak az első ilyen lenne...)

megindokolhatnám, de akinek van egy pici esze, az tudja...

90%, hogy 1-2 éven belül a madridi mezt fogja csókolgatni...
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.01.14. 16:46:51

Samper írta:Abszolut fejlövésetek a Reál, hogy minden a körül forog. Neymar helyi császár akar lenni és aranylabdát szeretne. A kettőre együtt miért pont Madridban lenne esélye? A klubszínekre meg tojik.
Mondjuk azért pont Madridban lenne rá esélye, mert ott Florentino kiskirályt csinál az aktuális galaktikus igazolásból, az aranylabdát meg újabban a BL-re osztják, amire hadd ne magyarázzam, hogy miért a Real az egyik legesélyesebb csapat. :D

Én is nagy összegben fogadnék rá, hogy fog ő még a Madridban játszani. Mbappé elég hamar a fejére fog nőni Párizsban, aztán ha a BL se esik le rövid időn belül, akkor el fog onnan vágyódni, mert nem a Ligue 1 színvonaláért igazolt oda. Aztán meg szét lehet nézni Európában, hogy hány olyan csapat van, aki annyi pénzt lerak az arabok elé, hogy arra már ők is áldásukat adják... Florentinónak emellett beteges mániája is Neymar megszerzése évek óta, ráadásul egy jó nagy fricskát is adhat nekünk azzal, hogy fehérbe öltözteti az egyik korábbi kiskedvencünket. Egyelőre csak nagyon nehezen tudok olyan 5 év múlvai világállapotot elképzelni, amelyben Neymar nem a Realban focizik.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.14. 15:42:40

Abszolut fejlövésetek a Reál, hogy minden a körül forog. Neymar helyi császár akar lenni és aranylabdát szeretne. A kettőre együtt miért pont Madridban lenne esélye? A klubszínekre meg tojik.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10108
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 15:39:37

Szerintem az sem elhanyagolható, hogy azt amit egy Liverpool nem tehet meg, addig egy PSG igen.

Ha Neymar toporzékol hogy a Realba akar menni, akkor a PSG simán mondhatja hogy 500 millió alatt szóba sem jöhet az átigazolás, ha nem tetszik akkor meg mehet a padra vagy a lelátóra, PSG-nek sokkal nagyobb presztízsveszteség lenne ha Neymar lelépne, és egy PSG megteheti hogy lenyeli azt a 200 millió eurót amit bukna azzal ha padoztatná Neymart elértéktelenítve.

Végre nehezen jópár év után sikerült megszerezni nekik egy igazán TOP kalibert minden szempontból, nem hiszem hogy ne ragaszkodnának hozzá foggal-körömmel hogy megtartsák, Neymar meg választhat hogy lelátózik 3-5 évig, vagy pedig elfogadja hogy nem adják el, már pedig muszáj lenne ha nem akarja tönkretenni a karrierjét.

Amúgy én nem látom hogy miért akarna annyira a Realba menni.
Neki az a legfontosabb hogy ő legyen a sztár, ott legyenek a brazil haverok lazulni, és ne kelljen halálra hajszolni magát.
Ilyen szempontból egy CR vagy Messi ezerszer profibb hozzáállású.

Ehhez képest alig van brazil a Realba, lehet hogy Marcelo sem lesz túl sokáig, Coutinhot is elhoztuk, szóval nem hiszem hogy annyira oda akarna menni.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7445
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.14. 15:31:17

palesz77 írta:Mondjuk Nasser papa nem hiszem, hogy csak úgy menni hagyja, ez már inkább presztízskérdés neki szerintem. Akkor meg Neymar pont annyit tehet mint Verratti, kb semmit.

Szerintem is Madridos lesz idővel, de meglepne, ha már most vagy jövőre ki tudnák harcolni.

Én is kb. így látom. Jó esély van rá, hogy Neymar egyszer Madridba menjen, de ez biztos nem idén lesz. Hatalmas felhajtással leigazolták, rekordösszegért, Párizs kiskirálya lett a csapatban ő a No., gigászi fizetést kap stb. Cr mellé pedig biztos nem menne. Most már nem engedné meg az egoja, hogy ne ő legyen a kakas a nszemétdombon. Arról nem beszélve, hogy a pénzre nem szorulnak rá, annyit kérhetnek amennyit akarnak. Khelafinak nagy presztízsveszteség lenne, ha sikerülne elvinni onnan. 2-3 év múlva már reális esély lehet rá, de akkor már Cr se lehet tárgyalási alap, 34-35 évesen már akkora hype-ja sem lesz.

Azon sok fog múlni mi történik majd a Bl-ben. Többről fog szólni, mint a továbbjutás. Ha a PSG lelépi őket, nem lesz annyira vonző a Madrid igazolás szempontjából.
Nyáron biztos bankot robbantanak, legfeljebb ha nem esik le nekik a Bl. Bár ahhoz hatalmas mák és formajavulás kellene, mert jelenleg van 3-4 csapat akik egy párharcban esélyesebbek náluk.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.14. 15:19:34

MQuCsabi írta:Ennyi cikk szol Neyröl és Madridrol? Én nem hiszem, hogy odamenne
Benne van,de nyáron kizártnak tartom. A PSG nem fogja elengedni,csak valami idióta összegért(400 millió mondjuk) Neymar meg sírhat nyugodtan,hogy menni akar az álmai klubjába,majd kap a faterrel együtt 50 millát zsebbe,és megnyugszik. Annyira Perez és Zidane sem ostoba,hogy annyit kiadjanak érte,400-ból már megveszik Hazardot, Kane-t meg talán még egy normálisabb védőt,mert bár a támadósort ki fogják cserélni,Marcelo és Varane sem fut túl jó idényt,Pepe pl sokkal stabilabb volt tavaly.

Ha kiesnek a bl-ből,amire jelen állás szerint sok esély van,akkor takarítanak nyáron,Cr viszont maradni fog,sőt,szerintem a következő szezonban is kezdő lesz,belőle nem nézem ki,hogy feláldozza magát és leül beugrósnak a padra. Még van 1 hónap a bl-ig,összekaphatja Zidane a csapatot,de ez most nem kis hullámvölgy,gyakorlatilag szeptember óta tart,és én nem látom hogy bármi ötlete is lenne,vagy taktikája. Majd előbb utóbb bemennek a helyzetek(ami egyébként így lesz) aztán ez vagy elég,vagy nem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.14. 12:43:44

Ha nyerünk ma, akkor a Real közelebb lesz a kiesőzónához, mint hozzánk. :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.14. 12:42:47

Ennyi cikk szol Neyröl és Madridrol? Én nem hiszem, hogy odamenne
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21249
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.14. 12:14:33

csababarca írta: Ez tuti. Nem véletlenek az olyan hírek, hogy 200pluszCé Neymarra. Ebben látok rációt.
Ha PSG-nek van esze, ilyenbe nem megy bele. Szerintem épeszű csapat nem igazolja CR-t, látványosan kopik kifelé, ellenben az igényei hatalmasok fizetést és csapaton belüli helyzetét tekintve. Azt meg nem látom benne, hogy azt mondja, beéri kevesebb fizetéssel és játékperccel, nem olyan karakter.

Én a PSG helyében annyit mondanák, ha akarjátok Neymar, 500 millió euró. Annyiért odaadnám nekik.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.14. 12:14:15

Mondjuk Nasser papa nem hiszem, hogy csak úgy menni hagyja, ez már inkább presztízskérdés neki szerintem. Akkor meg Neymar pont annyit tehet mint Verratti, kb semmit.

Szerintem is Madridos lesz idővel, de meglepne, ha már most vagy jövőre ki tudnák harcolni.
Válasz küldése