Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.01.16. 20:49:20

daffy írta:Hát ez elég fura nekem. Ilyen szemlélettel egy csapat sosem lesz sikeres. Ha egy játékosnak már leáldozott,de ő képtelen ezt felfogni,akkor lehet akármekkora legenda,nem szabad játszatni,mert sikertelenséghez vezet. Iker és Raúl esetében ez volt. Ha belátja mindenki,hogy CR több kárt okoz,mint hasznot,akkor vajon miért kellene kezdőben lennie? Mínuszos a csávó,legenda vagy sem,nincs helye a csapatban akkor. Lehetne érzékenyen is reagálni erre,de még mindig üzlet és a győzelem az elsődleges.
Tulajdonképpen egyet tudok érteni azzal is, amit írsz, de akkor meg le kell ülni tárgyalni a játékossal, hogy nézd, csereként, tartalékként, segítőként az újaknál szívesen megtartanánk. A Barcánál Puyol, Xavi, Iniesta teljesen ezek a példák. Nem tudom, hogy Casillasnak, Raúlnak ugyanezt felajánlották-e vagy beszéltek-e velük róla, azok elfogadták-e, de nem emlékszem, hogy választásuk lett volna egy megbecsült háttérszerepkör és egy tököm Schalke/Porto között. Kiadták a bagyut és csocsesz.

CR-nél jobban átgondolva visszavonom, amit írtam, mert a kislánynak akkora hatalmas pofája és egója van, hogy az életben nem tudná elfogadni, hogy bmg, kiöregedtem, vagy már nem megy úgy, mint régen, mert 34 éves leszek. Őt ezért kell kirakni, mert megcsinálja a saját hisztijét, pedig ez a teljesítménye még csak most fog zuhanni igazán. Nem hiába, 4 általánosos ostoba ember, a dióméretű agyával ezt úgy sem tudná belátni soha, hogy hogyan kell angolosan távozni vagy a háttérbe kiülni. Így ebben az esetben ha még vagy tiszteletbeli 100 milliót keresne a Real, az óriási üzlet lenne, szerintem lesz is. Viszont egy ilyen másik kb. 4 általánosos, ostoba nyomorult, dióagyú dzsipóra, mint Neymar, na hát rá egyenesen baromság lenne 350 milliót kicsengetni. Nem hittem, hogy Ronaldo hisztérikáját felül lehet múlni, de Neymarnak sikerült, és ki is fogják fizetni.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2018.01.16. 20:37:56

Rinku írta: Más kérdés, ha kirakják. Madridban nincs becsület, nincsenek legendák. Addig vagy ott, ameddig ők mondják. Ha van nálad jobb, senkit nem érdekel, hogy ki voltál. Lásd Raúl, Casillas. Egy szakadt alsógatyához több szimpátia fűz engem a több éve
Hát ez elég fura nekem. Ilyen szemlélettel egy csapat sosem lesz sikeres. Ha egy játékosnak már leáldozott,de ő képtelen ezt felfogni,akkor lehet akármekkora legenda,nem szabad játszatni,mert sikertelenséghez vezet. Iker és Raúl esetében ez volt. Ha belátja mindenki,hogy CR több kárt okoz,mint hasznot,akkor vajon miért kellene kezdőben lennie? Mínuszos a csávó,legenda vagy sem,nincs helye a csapatban akkor. Lehetne érzékenyen is reagálni erre,de még mindig üzlet és a győzelem az elsődleges.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.16. 20:35:23

Rinku írta:Más kérdés, ha kirakják. Madridban nincs becsület, nincsenek legendák. Addig vagy ott, ameddig ők mondják. Ha van nálad jobb, senkit nem érdekel, hogy ki voltál. Lásd Raúl, Casillas. Egy szakadt alsógatyához több szimpátia fűz engem a több éves szoros viszony miatt (hehe), mint ami ugyanez elmondható lenne egy CR-Real összefüggésben.
Lehet, hogy megunja Perez a nyavalygását. Viszont biztos sok pénzt hoz nekik a marketingértéke révén még mindig, valamint ha a csapatuk eljut a BL kieséses szakaszába és felépítik az embert ezekre a meccsekre, ott hasznos tud lenni. Mivel a Realnak a BL a mindene, ez értékes lehet ott. Viszont Perez helyében én egy eurót sem emelnék a mostani fizetésén. Kapja meg a prémiumot arra a pár jó meccsére, de ha a szezon további részében duplanulla, azért ne járjon fizetésemelés.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.16. 20:28:02

Az is érdekes azért hogy milyen véleménnyel vagytok arról a játékosról (aki attól független hogy egy bulizós bolond kisgyerek) 4 éven át mindent bele adott hogy trófeákát szerezzünk és sokat tett a sikereinkhez.

Egyelore megvagyunk nélküle, de a világ második legjobb és a világ legértékesebb jatekosarol beszélünk.
Az ő élete azt csinál amit akar, de vele meg Mbappeval szép lassan lesz akkora név és erő a PSG mint a Real vagy mi, nem lesz oka eligazolni..
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2555
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.01.16. 20:27:07

Cestus írta:Semmi értelme nem lenne elmennie CR-nek Madridból.
Más kérdés, ha kirakják. Madridban nincs becsület, nincsenek legendák. Addig vagy ott, ameddig ők mondják. Ha van nálad jobb, senkit nem érdekel, hogy ki voltál. Lásd Raúl, Casillas. Egy szakadt alsógatyához több szimpátia fűz engem a több éves szoros viszony miatt (hehe), mint ami ugyanez elmondható lenne egy CR-Real összefüggésben.

Egyébként tényleg nem érné meg elmennie. A MU selejt, túlárazott, középszerű játékosokkal van tele, fele ennyit nem lehet ott elérni, mint Madridban. Ehhez hozzájön még az is, hogy Special 5 az edző, aki szakmailag egy csőd. Akkor már inkább a Chelseabe mennék, de szerintem is baromság megmozdulni Madridból.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.16. 20:11:47

Semmi értelme nem lenne elmennie CR-nek Madridból. Arra meg nagyon kíváncsi lennék, hogy a MU vagy bármelyik másik klub megadná-e neki a horror fizetést úgy, hogy a szezon nagy részében már gólképtelen, és csak pár kulcsfontosságú BL-meccsen lehetne haszna. Egy MU-ban viszont koránt sem biztos, hogy bennmarad a csapat ezekre a fontos BL-párharcokra. Na meg 33 éves is lassan. Az összeg, amiért elkelne, tuti nem tetszene neki egyáltalán.

Szerintem nyafog egy kicsit, aztán rájön majd, hogy baromi jó dolga van neki ott, és kitölti a mostani szerződését.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.16. 19:55:37

Stalkyard írta:Ebben még mindig nem látom az okot, amiért a PSG odaadná Neymart a 33 éves kiégett CR-ért.
Én is ezt mondom, a portugálban már egy ideje csak annyi van, hogy néhány meccsre fel tudja magát szívni a szezonban, és ez még rosszabb lehet a jövőben. Egy Henke Larssonos szerepben nagyon hasznos tudna még lenni, de az egoja miatt egész szezont végig akarja nyomni kezdőként, igy pedig több kárt okoz, mint hasznot.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3344
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.16. 18:50:34

recrea írta:Real mikor pótol, nem emlékszem van időpont?
Decemberi infó szerint a két Bl meccs között(febr 20 környéke). De nem hivatalos.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.16. 18:49:59

recrea írta:Real mikor pótol, nem emlékszem van időpont?
Februárban asszem. Izgulsz hogy felernek e a dobogóra?

Cr amugy szerintem nem menne bele egy ilyen 200milla plusz o Neyert bizniszbe, nagyobb neki ennél az egoja, hogy így felhasználják.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.16. 18:46:41

Real mikor pótol, nem emlékszem van időpont?
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2018.01.16. 18:36:46

Nameg sok sok euróért. De Perez papa is odatette magát, Cr hisztijére parádésan reagált, azt írják most akkor hallgatja az ajánlatokat érte :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.16. 18:24:43

Ebben még mindig nem látom az okot, amiért a PSG odaadná Neymart a 33 éves kiégett CR-ért.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2018.01.16. 18:12:09

Most olvasom az AS cikkét, Perez már nyáron akarja, de mindenáron "its a kind of obsession" akár Cr-t is bevonják a bizniszbe...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.16. 17:32:50

visca el barca írta:
palesz77 írta:nálunk nem kell leadnia a marketingpénzből semmit.... ....kétlem, hogy bármilyen módon zavarná, ha 2-3 év múlva habfehérbe bújna.
na épp ezért nem fog madridba menni, ott biztos nem kapja meg azt a lóvét amit párizsban és mint láttuk neki csak a della számít
Azért ezek az új gazdag kluboknak se sikerül sokáig a csúcson maradni. Pl a Chelsea volt az első ilyen, jött az orosz pénze rögtön élcsapat lettek, és mégse nyertek olyan sok BL-t csak egyet. Hosszútávon a pénz kevés kell még valami plusz. Manchester City szintén, ott is évek óta van pénz, mégse jött össze a BL.

Szóval a PSG-ben se garantált a cím. Szóval, lehet a Realba megy. Engem mondjuk nem zavarna.
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2018.01.16. 16:35:31

LG írta: Nyilván egy volt Real játékost még nehezebb lenne elfogadni, de nagyon indokolt esetben ezt a békát is le kéne nyelni.
Luis Enriquet kifejezetten szerettem :)
Rivaldo11 írta:A neymari abíciókhoz a real mint klub sokkal jobban passzol, mint a psg. A világ egyik legnagyobb klubjánál kvázi "megüresedik" a lagnagyobb sztár státusz, nehéz elképezelni, hogy mindez nem fut át esetleg az agyán neki és a faternak.
Meg hát Ronaldo messze nem akkora ikon a Reálban mint Messi a Barcában, úgy értem közel nem akkor a hatása a klubbra. Ott nem hasonlítgatnák állandóan CRhez, Puskáshoz, Raulhoz akárkihez. Nálunk meg Messi szelleme is kikerülhetetlen lesz minden utána jövőnek.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.16. 15:32:41

A neymari abíciókhoz a real mint klub sokkal jobban passzol, mint a psg. A világ egyik legnagyobb klubjánál kvázi "megüresedik" a lagnagyobb sztár státusz, nehéz elképezelni, hogy mindez nem fut át esetleg az agyán neki és a faternak. Ezért gondolom azt, hogy ott köthet ki-még ha Piqué, és a korábbi társak ezt most még elképzelhetetlennek is tartják. Persze számolni kell az arabokkal is, úgyhogy Pereznek nem lesz egyszerű meccse azért.
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21250
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.16. 15:07:43

Lehet Neymarnak a felhajtás és hype is fontos, a PSG-be való átigazolással és a körülötte kialakult cirkusszal elérte, hogy a nyár nagy részében körülötte forogjon a futball világ. A Realba való igazolás, mondjuk két év múlva pedig mindennél nagyobbat ütne. Ott volt Figo esete, ami ugye még durvább volt, hiszen egyből innen ment Madridba, ugyanakkor akkor még nem volt FB, twitter, jóval kevesebben tudták végig követni az egész hajcihőt.

Egyébként én megértem a madridistákat, akik az ellenérzéseik ellenére is szívesen látnák a brazilt. A csapat sikeressége fontosabb, minthogy csupa, szerethető játékosból álljon a keret. Nálunk is vannak páran, akiket nem igazán kedvelek, de elviselem őket, hiszen tesznek a csapat sikereiért. Neymar is ilyen volt, ezért kiváltkép örülök, hogy EDDIG nélküle is jól megy, de még azért nagyon korai lenne kijelenteni, hogy jól jártunk a távozásával. Nyilván egy volt Real játékost még nehezebb lenne elfogadni, de nagyon indokolt esetben ezt a békát is le kéne nyelni. Neymar amúgy sem tartozik meglátásom szerint azok közé, akik igazán részt vesznek (vagy inkább csak vettek) a rivalizálásában, neki a Barca csak egy munkahely volt, a Real meg egy esetleges másik.
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2018.01.16. 11:35:37

Lesz az a pénz, amikor mindez nem számít, ha véletlen (vagy nem is annyira véletlen) még nyer egy aranybogyót is biztosak lehetünk benne, hogy Perez megveszi kerül, amibe kerül.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.16. 10:30:04

visca el barca írta:
palesz77 írta:nálunk nem kell leadnia a marketingpénzből semmit.... ....kétlem, hogy bármilyen módon zavarná, ha 2-3 év múlva habfehérbe bújna.
na épp ezért nem fog madridba menni, ott biztos nem kapja meg azt a lóvét amit párizsban és mint láttuk neki csak a della számít
Én vele kapcsolatban semmit nem merek már mondani, de ha kell Pereznek és elengedi a Psg, akkor eléteszi azt a pénzt, amit kér. Bár sztem piszok jó dolga van Párizsban, azt csinál, amit akar, tele van haverokkal, közönség imádja őket, ráadásul full BL esélyesek.
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2018.01.16. 10:17:09

Ha nem nyer bl-t párizs idén v jövőre, szerintem otthagyja őket.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.16. 09:23:43

palesz77 írta:nálunk nem kell leadnia a marketingpénzből semmit.... ....kétlem, hogy bármilyen módon zavarná, ha 2-3 év múlva habfehérbe bújna.
na épp ezért nem fog madridba menni, ott biztos nem kapja meg azt a lóvét amit párizsban és mint láttuk neki csak a della számít
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2018.01.16. 09:09:54

MessiNeymarSuarez írta:Lehet benne logika, de nem értem.. Ha annyira a Realba akart menni, akkor miért utasította volna vissza 2013-ban és miért a Barcát választotta, pláne úgy hogy a játékosok 99%-ának nincs átjárás, csak az egyik fél felé teheti le a választását, ha nem akar egy utolsó áruló lenni a köztudatban, mint pl Figo?!

Akkor elmehetett volna egyenesen a Realba, felépíteni a karrierjét, beilleszkedni és ott játszani.
Vajon? :D

Brazilként kétlem, hogy bármelyik klubot olyan szinten szeretné, ahogy pl itt szeretjük a Barcát, neki a lényeg, hogy az egyik legnagyobba játsszon. A Barca akkor többet fizetett - kenőpénzek + nálunk nem kell leadnia a marketingpénzből semmit -, ide jött. Nem hiszem, hogy ennél mélyebb volt ez a sztori. A távozásáig profiként viselkedett, megtett mindent amit tudott a csapatért, de kétlem, hogy bármilyen módon zavarná, ha 2-3 év múlva habfehérbe bújna.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.16. 08:45:19

Nero. írta:
recrea írta:Ronci tartja még az 1 gól/meccs átlagát a Realnál?
+10be van még, de szerintem szezon végére már nem lesz meg neki.
a transfermarkt szerint (ami pontosabb mint a wiki ahonnan valszeg vetted a +10-et) csak +4-ben van
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.16. 08:41:09

recrea írta:Ronci tartja még az 1 gól/meccs átlagát a Realnál?
+10be van még, de szerintem szezon végére már nem lesz meg neki.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6739
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.16. 08:22:03

Ronci tartja még az 1 gól/meccs átlagát a Realnál?
Válasz küldése