Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.15. 17:20:03

Nero. írta:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0556518869

A muktkor vitatkoztunk munkaerőhiányról, meghogy mennyi pénzt lehet keresni otthon. Ezt csak úgy itthagyom...
nem néztem meg csak kérdem: mennyit fizetnek a heti 7x12-14 órás robotért a balcsin? havi nettó 90? :D régen ez volt a divat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 17:17:09

Igazából sok minden kavarog a fejemben ezzel kapcsolatban, mert naponta felmerülő téma. Nero elkapta egész jól, mire gondoltam.

Vara', igazából az első bekezdésedre akartam csak reagálni ezzel. Mert valóban nem a fizunak kellene lennie az elsődleges mérvadónak.

Olvasom a kiszámoló blogot, kommentek között szoktak lenni "életpályák, karrierutak" Nem egy, nem kettővel találkoztam, akik elmentek 130.000 kezdő fizuval és már nagyon nem ott járnak.

Igazából jól le is írtál mindent, aki tehetséges és akar dolgozni, szerintem sem lehet soha gondja. Egyrészt, mert mindig lesz helye a szakmájában, másrészt, amikor esetleg nem, akkor szerintem nem lesz neki büdös elmenni buszsoförnek pl.

IT és saját magam : nem is a lustaság a probléma. Kivülállóként úgy látom, hogy az IT- szakmák nem feltétlen tanulható szakmák. Lehet rosszul látom, de, hiába érdekel és jó kereseti lehetőség, mégis úgy érzem, hogy nem érteném, mit csinálok :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 16:54:02

MQuCsabi írta:Pl én is kereshetnék 500e - 1,5m ig ITsként, de tudom magamról, hogy hiába fizetném be magam többszáz ezerért egy tanfolyamra, nagy valószínűséggel előbb utóbb kiszóródnék.
Most ezt én sem igazán tudom hova tenni. Miért szóródnál ki? Ha lustaság miatt, akkor máshonnan is kiszóródnál. Ha meg nem érdekel az IT az meg nem másnak a hibája, sőt nem is a tiéd.
Nero. írta:Ez olyan hogy elmehettem volna én is ilyen BGF féle 4 éves egyetemre egy kalap pénzért a jó csajok közé bulizni, most pedig verhetném az asztalt hogy miért nem keresek legalább fél milliót egy hónapba, hiszen nézzétek meg milyen okos vagyok, még le is diplomáztam :D
BGE-s (igen, már egyetem :D ) hallgatóként azért erre reagálok. Tény, hogy a szakok nagyrésze kuka, de ilyenek a Corvinuson is vannak (Gazdálkodás és menedzsment meg a társai), de pl. az infós és a könyvelői képzése abszolút jobb, mint a herevakarós Corvinusé.

Varatrix pedig érdekes témákat boncolgat, szeptembertől nekem is mennek kell heti 40 órás gyakorlatra, egyelőre még nem tudom, hogy hova. Azért terveztem "eladni magam a multiknak", mert nekik van külföldi irodájuk, nekem meg egyre inkább van ki a tököm az itteni helyzettel.
Másrészről az összes csoporttársam aki kisebb IT cégeknél melózik nagyon dicséri őket, hogy mennyire toleránsak meg segítőkészek (és oda is folyamatosan keresnek munkaerőt).
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.05.15. 16:48:09

törölve
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.15. 16:37:58

Nero. írta:Varatrixnál a pont.

Akkor kijelenthetjük hogy összeségében lényegtelen hogy a pirosak, narancssárgák, vagy a kékek ülnek a parlamentbe mert aki igazán akarja az ugyis megkeresi azt a pénzt ami a boldogságához és a biztonságához kell?
Nem a munkaerő piacra a legnagyobb a ráhatása a politikának, erről mondjuk biztosan vitatkozna velem szívesen oyan, aki közbeszerzéssel foglalkozik. :mrgreen: Ettől függetlenül nem tartom mindegynek a dolgot.

Én ezt mondjuk politikai töltettől függetlenül írtam, hogy mi mindent kell megvizsgálni ha munkahelyet választ az ember. A képzés pedig egy lehetőség, amire szerintem jó, ha nyitott a munkáltató, természetesen nem kötelező részt venni rajta. Fontos hogy már aktív munkavállaló szemszögéből írok, tehát nem az egyetemi oktatás, szakképzés, ezekre nem tértem ki.

A konkrét példák talán nem is annyira fontosak, hiszen kinek mi, de szerintem egy munkahelyben rejlő potenciál jelenleg alul értékelt a fizetéssel szemben.

Az egyik legfontosabbnak tartom, hogy a munkahely együtt fejlődjön a munkavállalóval, és a munkáltatóval. Ettől szerintem egy jobb munkahelyről beszélünk.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.15. 16:30:20

Akkor kijelenthetjük hogy összeségében lényegtelen hogy a pirosak, narancssárgák, vagy a kékek ülnek a parlamentbe mert aki igazán akarja az ugyis megkeresi azt a pénzt ami a boldogságához és a biztonságához kell?
Ez azért nem ilyen egyszerű. Nem mindenki mehet ugyanazokra a szakokra/kaphatja meg azokat a pozíciókat/mehet ki külföldre. Különben senki nem keresne kevés pénzt.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.15. 16:22:34

Varatrixnál a pont.

Akkor kijelenthetjük hogy összeségében lényegtelen hogy a pirosak, narancssárgák, vagy a kékek ülnek a parlamentbe mert aki igazán akarja az ugyis megkeresi azt a pénzt ami a boldogságához és a biztonságához kell?

Gondolom Csabinak az a tanulság hogy nem egy el olyan iskolába ami nem érdekli vagy nincs affinitása hozzá. Ez olyan hogy elmehettem volna én is ilyen BGF féle 4 éves egyetemre egy kalap pénzért a jó csajok közé bulizni, most pedig verhetném az asztalt hogy miért nem keresek legalább fél milliót egy hónapba, hiszen nézzétek meg milyen okos vagyok, még le is diplomáztam :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.15. 16:12:53

MQuCsabi írta:Pl én is kereshetnék 500e - 1,5m ig ITsként, de tudom magamról, hogy hiába fizetném be magam többszáz ezerért egy tanfolyamra, nagy valószínűséggel előbb utóbb kiszóródnék.
Elég kellemetlenül érzem magam, mert nem értem pontosan hogy ebbe mi a tanulság, vagy egyáltalán, az én felvetésemre reagáltál e... Egy picit kifejted? :D
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 15:52:53

Pl én is kereshetnék 500e - 1,5m ig ITsként, de tudom magamról, hogy hiába fizetném be magam többszáz ezerért egy tanfolyamra, nagy valószínűséggel előbb utóbb kiszóródnék.
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.05.15. 15:24:59

Én úgy látom, aki talpraesett és tud boldogulni külföldön, az tud itthon is, és ez fordítva is igaz. A legtöbb esetben a fejekben van a gond, egyszerűen a legtöbb fiatalnak fogalma sincs, hogy mit kell figyelembe venni egy munkahely megválasztásánál, mert nem látnak túl a kezdőfizetésen, én gondnak ítélem meg ha csak a fizetés határozza meg.

Egy munkahely lehet azt mondja, hogy jelenleg csak ennyit tudunk adni, de honoráljuk a kemény munkát, a lojalitást, amúgy egy dinamikusan fejlődő cég vagyunk, elengedünk képzésekre, segítünk a nyelvtanulásodba.Akkor azzal lehet megfogtad az isten lábát, pedig az elején nem kerestél jól.

A másik oldalról pedig lehet, hogy már az első hónapban egy zsíros utalást kapsz, de nem vetted figyelembe hogy a cég fluktuációja az egekbe van, a munka élvezhetetlen, ha szét gebedsz sem kaphatsz fizetés emelést, de sokkal többet várnak el mondjuk az első három hónap után. Akkor za egy jó munkahely, mert jó a kezdő fizetés?

Ha külföldre megyek, akkor számításba veszem e, hogy szeretnék e hosszútávon ott élni, mert legtöbb esetben a honvágy ami véget vet a kalandnak. Rengeteg ember van akinek bejön ez, de annak olyan a személyisége, és örülni is kell neki, nem féltékenykedni, főleg ha nem vagy olyan típusú, aki hajlandó itt hagyni a korábbi életét.

Nem vagyok egy nagy pszichológus alkat, de ismered magadat, és gondold át ezeket a dolgokat, mérlegelj, dolgozz a legjobb tudásod szerint, és nem lesz probléma.

Erre jogosan mondhatjuk, hogy könnyű ezt mondani... Persze van akinek problémája van, egészségügyi, lelki, vagy akármilyen korlát, az ne féljen segítséget kérni, mert vannak erre szakosodott cégek, aki nagyon tudják ezt kezelni.

Amit nem tudnak kezelni az, az ami jelenleg probléma az országban, ha egy lusta, bunkó vagy akinek magas a fizetési igénye, de nem ért semmihez a világon.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.15. 15:05:39

MQuCsabi írta:Ez meg a másik. Nekem is volt kint Olaszországban ismerősöm. Nem is értem, az olasz miért jött ide :D
Lehet olaszban már van hírneve és nem pozitív :D
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 15:04:04

Ez meg a másik. Nekem is volt kint Olaszországban ismerősöm. Nem is értem, az olasz miért jött ide :D

Mondjuk itt elsősirban arról van szó, hogy, aki csak itthon tudna boldogulni és panaszkodik, az miért nem talál munkát magának, mikor itt vannak ezek a lehetőségek. Egyébként az én ötletem az, hogy azért itt is elvárnak egy kis angol nyelvtudást. Meg akkor már az is büdös lesz, hogy 12-14 órát kell dolgozni. Hiába többszáz ezerért.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MQuCsabi 2018.05.15. 15:05:53-kor.
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.15. 15:00:06

Nero. írta:https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0556518869

A muktkor vitatkoztunk munkaerőhiányról, meghogy mennyi pénzt lehet keresni otthon. Ezt csak úgy itthagyom...
Ismerősöm nyáron évek óta görögben tengerparton melózik. Ebben a 3 hónapban 3 millió ft fölött hoz!!!!!! haza. Nem annyit keres, annyit hoz haza. Hülye lenne balcsin dolgozni.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 14:58:44

Nem néztem végig csak Sváby felvezetőjét és egy percet.

Én azt nem értem, hogy ezek a balatoni éttermek miért nem szerződnek le szakközepekkel, főiskolákkal?

Mégcsak nyolcszáz ezret sem kéne szakácsoknak ajánlani és lenne minden évben jelentkező. Értem, hogy egy olasz presztizs étterem ezt nem meri megtenni, de azért gondolom máshol is van gond.

Bármennyit ajánlhat, ha csak két és fél hónapra keresnek embert. Valahol félre siklik a történet.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.15. 14:47:00

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 0556518869" target="_blank

A muktkor vitatkoztunk munkaerőhiányról, meghogy mennyi pénzt lehet keresni otthon. Ezt csak úgy itthagyom...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.05.15. 11:16:47

zola8787 írta:Fú emberek, hogy mibe is szaladtam bele tv-ben.

Ékszer tv best ever műsor

ebben az országban ne csodálkozz semmin, ahol miniszteri pozíciót kap egy olyan ember, aki ezt tudta mondani:
“Tudni illik a halálos betegségeknek jó 70-80%-át a Tízparancsolat megtartásával el lehet kerülni.”

láttam a pápásat én is, legjobb az volt, hogy "élőben" kapcsolták a Vatikánt, ahol a bíborosok megerősítését várták az ékszer ügyében... :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6664
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.05.15. 10:51:02

zola8787 írta:Fú emberek, hogy mibe is szaladtam bele tv-ben.

Ékszer tv best ever műsor
Ha esetleg nem láttad volna : South Park 16.évad 2.rész.

Az a borzasztó, hogy ez régóta megy, és még mindig van aki bedől ennek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.05.15. 10:31:24

Fú emberek, hogy mibe is szaladtam bele tv-ben.

Ékszer tv best ever műsor

Régebben láttam neten, hogy vatikánból, a pápa küldött csak Magyarországnak gyűrűket, persze megáldva :D Mondom jól van, a sok elvakult vallásost lehúzzák, nem para (na jó az, de szerencsére a családi körömben nincs ilyen aki rendelne).
Viszont most kapcsolgattam a tv-t, megint ez ment és mit árultak?
BIO GYŰRŰ!!! Felvan sorolva, hogy mikre jók, hát kb mindenre. Orvostudomány elmehet a francba.
Ez tényleg legális? Tv-ben ilyet leadni, hogy az egészséggel szórakoznak? A sok öreg, meg a többi naiv gondolom veszik, hogy "na majd ettől".

Ja és a vicc: elkezdik 150 ezerről és ordít a csávó, hogy "úristen akciót kaptunk, csak most, csak Magyarországról 6 ezer ft" :lol:

Legújabb: karkötő (bio) + lábtapasz (aromaterápiás) és ha mindkettőt megvesszük, akkor alul és felül is védelem és így zár, nem tud bejutni a méreg :lol:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.14. 15:03:02

köszi :)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.05.14. 14:40:59

visca el barca írta:attól kérdeznék aki upc-s

a sport csatornák HD-ben vannak? upc honlapján nincs feltüntetve.
A sport1, a spíler és az emnéty igen, a többit most nem tudom hirtelen.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.05.14. 14:24:23

attól kérdeznék aki upc-s

a sport csatornák HD-ben vannak? upc honlapján nincs feltüntetve.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.08. 20:53:56

S.Agüero írta:
Hitelt felvenni mindig oriasi orosz rulett
Miért lenne az? Vakon felvenni úgy hitelt, hogy nem ért hozzá az ember, akkor nyilván rulett, de ha nem hülye hozzá az illető, akkor egyáltalán nem az.
Ugy igen, de ebben az esetben az emberek 10%áról beszélgetünk. De még ott is bármi megtörténhet, és az élet attól “szép” hogy meg is tortenik.

Nekem jelenleg még nincs saját lakásom/házam, vehetnék már fel hitelt és úgy lehetne (jónak tuno feltételekkel) de én csak úgy veszek ingatlant/autót ha egy az egybe kitudom fizetni kpba.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.05.08. 20:50:02

Hitelt felvenni mindig oriasi orosz rulett
Miért lenne az? Vakon felvenni úgy hitelt, hogy nem ért hozzá az ember, akkor nyilván rulett, de ha nem hülye hozzá az illető, akkor egyáltalán nem az.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.05.08. 20:41:46

Hitelt felvenni mindig oriasi orosz rulett (nálam egyenlő a hülyeséggel), aki megteszi az vállalja a felelőséget.

Soha semmit, még egy telefont se hoztam ki hitelre, inkább beérem a kevésbé jóval, de ezeknél az eladósodós történeteknél csúnyább nincs.

Barátoknak, ismerősöknek valo kölcsönadás hasonló történet. Statisztikai adat hogy 10/7szer nem látod vissza a pénzed, aki ennek ellenére mégis kölcsön ad az csak magára vessen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.05.08. 19:53:32

senkialfonz40 írta:És, ami a legdurvább! A devizahitel! Nem biztos, hogy jók a számok, de 3-4000 öngyilkos, 1,2 millió barlistás és azt bírják írni a fityiszesek, hogy nem tartottak fegyvert a fejhez!
Kormányzati segítséggel nincs jogorvoslatra lehetőség!
Ezt csak most olvasom...azért mindent ne fogjunk már rájuk :D ennek a problémának 2 főszereplője volt a kormányon kívül: a bankok és (legfőképp) aki felvette a hitelt. Egyébként ez 300.000 családot érint ma is, ami csak jelzáloghitel, tehát arról nem is beszélve, h olyan emberek alá tettek új autót, akiknek buszbérletre se volt pénze.

A svájci frank elrepülése csak az egyik okozója volt a hatalmas emelkedésnek, a másik az volt, h az emberek 3-6 hónapos kamatperiodusra vettek fel hitelt (ahogy amúgy ma is teszik :) ), az utána való kamatemelés legalább annyit jelentett a törlesztőnek, mint a frank. Igazából, ezt azóta se sikerült megoldania a bankoknak és/vagy a kormánynak, pedig milliárdokat költöttek már “megoldásra”.
Válasz küldése