johdepp írta: ↑2021.01.13. 18:21:22
Nagyrészt egyetértek, de azért ezeket eléggé nagy túlzásnak tartom. Messi előtte is Messi volt, az első pillanattól kezdve látni lehetett rajta, hogy szpesöl a csávó.
Xavi meg Iniesta meg Pep nélkül/előtt nyomtak egy 2008-as EB-t, ahol húzták a spanyolokat erősen ketten, meg nem hiába Xavi lett az MVP akkor. Szóval én azt nagyon durva túlzásnak tartom, hogy Peptől lett Messiből Messi, meg Xaviból Xavi, Iniestából Iniesta. Nyilván nagy szerepe volt Pepnek, hogy megtalálta a helyüket, a rendszert, tudta őket motiválni, miegymás, de Pep előtt is jobb volt Xavi is és Iniesta is, mint "egy spanyol szinten jó kp".
De mondom, általánosságban egyetértek, szerintem is durva dolog legyinteni Pepre és a munkásságára, nélküle azért valószínűleg nem lett volna, ami volt.
Arról ne is beszéljünk, hogy ugye volt töke kirakni Ronaldinhot és Decot is, az is sokat dobott a csapaton akkor, szerintem.
Túlzásra túlzással reagáltam, meglehet.
De azt nem fogom benyelni, amikor valaki ilyet beír, hogy Pep azért volt sikeres mert volt a Messi-Xavi-Iniesta-Puyol tengely.
Persze hozzájárult, ezt nem vitatja senki.
Azért Xavi megítélése is elég kétes volt a fórumon a két rosszabb szezon után, meg ugye 2006-ban a keresztszalag szakadás is hátráltatta. Jól emlékszem, hogy neki is kifelé állt a szénája, jöttek is a hírek a távozásával kapcsolatban, meg hogy majd jön Lampard helyette.

(érdemes visszaolvasni a topikot, hátha megvannak még)
Iniesta se volt akkor maestro mint utána, Pepnél ért be, mint ahogy Messi is.
Hogy beértek volna ilyen szintre másnál is? Jó kérdés, nem lehet 100%ig kijelenteni, hogy igen, mint hogy azt se hogy nem.
A tény, hogy Pep alatt váltak klasszissá.
Pepre lehet sok mindent mondani, de az a 4 év kupákban, játékban is a legjobb 4 éve volt a klub elmúlt 20-25 évének. Ezt kár elvitatni.
Azt a játékot (ízlés szerint akár jobbat is) egyedül LE első évének második felében mutatott fel a csapat Pep után.
És nem gondolom, hogy ha egy Tata Martino ül a padon abban a 4 évben, akkor akár a felét is összenyeri azoknak a kupáknak a csapat, tengely ide vagy oda. Persze ez már spekuláció, és rá lehet kontrázni, hogy Pinyő is sikeres lett volna ezzel a csapattal.
Lehet, de Pep volt itt, ő vitte véghez, amiért szerintem minden tiszteletet megérdemel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."