Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2010.04.22. 20:16:46

Én úgy tudom,hogy most Keita és Piqué a veszélyeztetett de lehet hogy kihagytam még valakit.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.22. 20:16:04

Rinku írta: Bl-finálé 2009... :? Alves meg Puyol vajon miért nem játszott? :? De sebaj, ynertünk és ez a lényeg! :)
Puyol játszott :wink:
Abi nem de ő piros lap miatt
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.22. 20:15:19

Puyol 3-nál lett eltiltva. Szóval akinek most 2 van: Alves.

Ő van veszélyeztetve a Döntőre, szóval nem lenne kis dolog, ha a BL sárgáját törölnék, mivel az nem feldobás volt.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2564
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2010.04.22. 20:11:29

szajko írta:
LM10 írta:Kik azok a játékosok, akik ha besárgulnak, akkor nem léphetnének pályára a döntőben?
A döntőre tudtommal törlődnek a lapok.
Bl-finálé 2009... :? Alves meg Puyol vajon miért nem játszott? :? De sebaj, ynertünk és ez a lényeg! :)
Football, bloody hell. /SAF/
Rewolution5
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1089
Csatlakozott: 2009.04.11. 10:04:30
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

2010.04.22. 20:09:00

szajko írta:
LM10 írta:Kik azok a játékosok, akik ha besárgulnak, akkor nem léphetnének pályára a döntőben?
A döntőre tudtommal törlődnek a lapok.
akkor a döntőn miért nem játszott Alves?? elmagyarázhatná ezt nekünk valaki... :wink:
Kép
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.22. 20:08:00

szajko írta:
LM10 írta:Kik azok a játékosok, akik ha besárgulnak, akkor nem léphetnének pályára a döntőben?
A döntőre tudtommal törlődnek a lapok.
Igen. De ha valakit eltiltanak az elődöntőben, akkor a döntőn nem vehet részt( lásd tavaly Alves esetét.)
Avatar
szajko
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4907
Csatlakozott: 2008.04.07. 18:14:42

2010.04.22. 20:06:46

LM10 írta:Kik azok a játékosok, akik ha besárgulnak, akkor nem léphetnének pályára a döntőben?
A döntőre tudtommal törlődnek a lapok.
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.04.22. 20:06:06

Kik azok a játékosok, akik ha besárgulnak, akkor nem léphetnének pályára a döntőben?
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.04.22. 20:03:21

ge3yra írta:
pitta19 írta:Hát tegnap annyira csalódott voltam, hogy még dolgozni sem volt kedvem, teljesen magam alatt voltam. Az baj, hogy a csapat annyira elkényeztett minket az utóbbi időben, hogy ilyen vereséget megérni egyszerűen megrázó, feldolgozhatatlan, de a sport és ezen belül a foci ilyen. Mindig a csúcson lenni lehetlen. Amit átértékeltem kedd óta:
1. Ha egy nullra kikapunk, mindenki azt mondja, nem baj, benne van. Ha visszavágón kapunk egy gólt, akkor is hármat kellet volna lőnünk. Most ugyan itt tartunk.
2.Nagyon sok olyan hozzászóló volt, aki elfelejtette, hogy ez a gárda mit tett le az asztalra az elmúlt évben. Ilyenkor is kell szeretni és szurkolni a csapaptnak, sőt ilyenkor van szüksége az IGAZI szurkolókra!
3.Jelenleg egy csapat van a világon, aki ezt az Inter simán meg veri, ez pedig a Barcelona.
4. Akkor is Barcelona drukker maradok, ha kiesőhelyen leszünk a ligában, és Thorgelle Sanyika lesz a közpcsatárunk!

Szerdán minden kiderül, azért a csapatot még ne temessétek!
maximális respect.én is így gondolom,én még akkor is imádtam a barcát amikor a bajnokságban a 10.-dik helyen bukdácsoltunk még a 2000res évek elején.Ezt a csapatot nem csak az eredményeiért kel szeretni,hanem magáért a játékukért,amit a világon egyedülállóan végeznek.Amit a barca mindig is művelt az a nagybetűs FUTBALL.
Ezzel sokan így vagyunk. Viszont értsétek meg: nem a vereség miatt bosszúsak egyes szurkolók, hanem azért ahogyan az bekövetkezett(Messi rossz helyen való szerepeltetése, csatár nélküli játék a 2. félidő nagy részében, stb.) és azon okok miatt amik elkerülhetők lettek volna, de sajnos idevezettek(nem megfelelő rotáció, klasszis játékosok hanyagolása és leépítése, stb.). Ezek egyáltalán nem extra elvárások lettek volna, hanem alap dolgok amik még tavaly működtek.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2010.04.22. 19:54:43

Lionel85 írta:Egy ember azért kell rá (ha nem is 90 percig szoros emberfogásra), hogy ne tudjon felmenni a támadásokkal és olyan helyzetbe kerülni, mint amiből a gólja született.
Jeffren elég erős és gyors is hozzá, ráadásu pont balszélsőként tud a legjobban játszani.

Henryt viszont most már nem szabad berakni. Pep megalázta az első meccsen azzal, hogy 2 cserével a zsebben sem volt képes beküldeni. Ezekután kétlem, hogy kedve lesz kihúzni Gaurdiolat a 52arból. Egy ekkora játékossal nem lehet így bánni.

Leginkább azt szeretném, ha elől az összes törpe játszana egyszerre(még ha nem is kezdőként), ők ugyanis a sok mozgással és helycserével nagyon megtudnák forgatni az Inter védelmét. Élmény nézni a Bojan, Pedro, Messi hármast, iszonyat pörögnek. Még ha a kicsiknek nem is megy mindig annyira, akkor is hasznára vannak a csapatnak a sok sok mozgással és letámadással. Nem mellesleg sok gólos meccseket hoznak(barca:depor 3:0, ars:barca 4:1, barca:bilbao 4:1, igaz utóbbin Pedro helyett Jeffren kezdett).

A lényeg nyerjünk, de ha ki is esünk, búcsúzzunk szépen(pl.4:2).
Azt nagyon nem szeretném ha eltaktikáznánk a meccset. Nem szeretném látni, hogy Pep nem tesz meg mindent a továbbjutás érdekében: pl. nem használja ki a cseréket, vagy csatár nélkül játszunk amikor gól kellene, stb..
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.22. 19:53:27

No egy új cikkre lettem figyelmes, miszerint Mourinho és Benquerença jól ismeri egymást és barátok vagy 10 éve...
http://barcanoticias.blog.hu/2010/04/22 ... ve_baratok
Kép
Kép
Kép
ge3yra
Jugador del Barça
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2007.07.26. 13:09:53
Tartózkodási hely: mélykút
Kapcsolat:

2010.04.22. 19:51:19

pitta19 írta:Hát tegnap annyira csalódott voltam, hogy még dolgozni sem volt kedvem, teljesen magam alatt voltam. Az baj, hogy a csapat annyira elkényeztett minket az utóbbi időben, hogy ilyen vereséget megérni egyszerűen megrázó, feldolgozhatatlan, de a sport és ezen belül a foci ilyen. Mindig a csúcson lenni lehetlen. Amit átértékeltem kedd óta:
1. Ha egy nullra kikapunk, mindenki azt mondja, nem baj, benne van. Ha visszavágón kapunk egy gólt, akkor is hármat kellet volna lőnünk. Most ugyan itt tartunk.
2.Nagyon sok olyan hozzászóló volt, aki elfelejtette, hogy ez a gárda mit tett le az asztalra az elmúlt évben. Ilyenkor is kell szeretni és szurkolni a csapaptnak, sőt ilyenkor van szüksége az IGAZI szurkolókra!
3.Jelenleg egy csapat van a világon, aki ezt az Inter simán meg veri, ez pedig a Barcelona.
4. Akkor is Barcelona drukker maradok, ha kiesőhelyen leszünk a ligában, és Thorgelle Sanyika lesz a közpcsatárunk!

Szerdán minden kiderül, azért a csapatot még ne temessétek!
maximális respect.én is így gondolom,én még akkor is imádtam a barcát amikor a bajnokságban a 10.-dik helyen bukdácsoltunk még a 2000res évek elején.Ezt a csapatot nem csak az eredményeiért kel szeretni,hanem magáért a játékukért,amit a világon egyedülállóan végeznek.Amit a barca mindig is művelt az a nagybetűs FUTBALL.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.04.22. 19:50:13

Lionel85 írta: Egy ember azért kell rá (ha nem is 90 percig szoros emberfogásra), hogy ne tudjon felmenni a támadásokkal és olyan helyzetbe kerülni, mint amiből a gólja született.
Pont ez mondtam (h jó húzás volt) :wink:
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2010.04.22. 19:48:05

Hát tegnap annyira csalódott voltam, hogy még dolgozni sem volt kedvem, teljesen magam alatt voltam. Az baj, hogy a csapat annyira elkényeztett minket az utóbbi időben, hogy ilyen vereséget megérni egyszerűen megrázó, feldolgozhatatlan, de a sport és ezen belül a foci ilyen. Mindig a csúcson lenni lehetlen. Amit átértékeltem kedd óta:
1. Ha egy nullra kikapunk, mindenki azt mondja, nem baj, benne van. Ha visszavágón kapunk egy gólt, akkor is hármat kellet volna lőnünk. Most ugyan itt tartunk.
2.Nagyon sok olyan hozzászóló volt, aki elfelejtette, hogy ez a gárda mit tett le az asztalra az elmúlt évben. Ilyenkor is kell szeretni és szurkolni a csapaptnak, sőt ilyenkor van szüksége az IGAZI szurkolókra!
3.Jelenleg egy csapat van a világon, aki ezt az Inter simán meg veri, ez pedig a Barcelona.
4. Akkor is Barcelona drukker maradok, ha kiesőhelyen leszünk a ligában, és Thorgelle Sanyika lesz a közpcsatárunk!

Szerdán minden kiderül, azért a csapatot még ne temessétek!
Ercsike
Barça B
Hozzászólások: 69
Csatlakozott: 2009.03.20. 22:21:45
Tartózkodási hely: itt is, ott is

2010.04.22. 19:30:47

Most érzem azt,hogy annyira lenyugodtam,hogy tudok írni.
Amikor vége lett a meccsnek,úgy éreztem,hogy na ezzel ennyi,nem lesz itt madridi döntő. Ideges,dühös, csalódott voltam :( és ahogy olvastam, ezzel nem vagyok egyedül. Szerintem igazából senki nem számított erre,talán még maguk a játékosok sem. :?
Most így 2 nap elteltével nyugodtabban látom a helyzetet. Ez a Barca jobb,mint az Inter. Képes rá a csapat,hogy 2 vagy akár több góllal verjük őket itthon. Igazából büszke vagyok a fiúkra,mert az, hogy ennyi idő kellett ahhoz,hogy egy csapat ilyen "nehéz" helyzetbe hozza őket,csak őket dícséri!
A lényeg: Nyerni kell! Mert ha ez a csapat nem tud duplázni a BL-ben, akkor senki!
Hiszek bennük! 8)
VISCA EL BARCA!
"Katalán a szív, kék a lélek, BARCELONA FAN maradok,amíg élek!"
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.22. 19:20:56

sjd írta:
Lionel85 írta:Keita azért játszott, mert Iniestát neki kell helyettesítenie. Játékban Touré és Keita közül ugyanis Keita a támadóbb szellemű, nem kizárólagos védekező középpályás, mint Touré.
Szerintem meg Keita Maicon miatt játszott, gyakorlatilag mindig ő jött vissza vele, és alapvetően nem is volt rossz húzás, h Maicont nem egy támadóbb szellemű játékosnak keleltt volna fognia (vagy senkinek)
Egy ember azért kell rá (ha nem is 90 percig szoros emberfogásra), hogy ne tudjon felmenni a támadásokkal és olyan helyzetbe kerülni, mint amiből a gólja született.
Kép
Kép
Kép
meessi
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.04.14. 18:02:56

2010.04.22. 18:58:26

nyerni fog a Barca rem de két golal minimum nyerni kéne és ha játszik Ibra akor az se biztos hogy nyernek én már roszul vagyok mikor látom hogy mit csinál Ibra jön a labda lök egyet leveszi azt csodálkozik hogy mér fulya le a biro "letámadás?" az is szép odakocog a védöhöz ez nem letámadás remélem nem játszik több más variácio is lenne pl:Maxwell, Dani Alves felép vagy Messi játszik középcsatárt
barcabery
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.14. 17:53:15
Tartózkodási hely: Pécs

2010.04.22. 17:45:45

Jobb a kondink,jobb az összjátékunk,jobb a csapatszellem...nyerni fogunk.Yes we can.
Yes,we can!
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2010.04.22. 17:40:57

Régi szabály, hogy az hiányzik és az jó aki nem játszik. Nem az összeállitásban látom a gondot, hanem kevés futásban. Csak akkor juthatunk tovább /akkor sem biztos/ ha végig nyomják. Ráadásul ugy látom jobb a kondink mint nekik. Gól nem szabad kapni. És a lestaktikát is hagyni kellene. Ősszeálitást nem szoktam irni. Csak annyit, hogy Henryt kezdetni kelllene,Bojant megeszik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Léfe 2010.04.22. 17:48:01-kor.
Fecó
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2010.04.22. 16:52:09

Én sem értettem, hogy ha van egy Bojanunk és egy Henrynk, akkor miért nem játszatjuk őket, ha Zlatan sérült??? Lehet azért mert ha Henryt berakná, elkezdenél lőni a gólokat, és kellemetlen helyzetbe hozná a nyári nagy fogásunkat Ibrát! Hozzáteszem, azt amit ő a szerzon második felében művel (kivéve egy-két meccset) Henry is hozná, sőt szerintem még Torgelle Sanyi is! :)
José jó edző, de nem szeretem. Nehezen viselném, ha kiejtene minket, és gúnyos vigyorral vonulna végig a közel 100000 ember előtt! Biztos, hogy remekül felkészíti majd a csapatát, és szét fogják tördelni a játékunkat, de ha felpörgünk a meccsre, és kihasználjuk a helyzeteinket, valamint hátul nem ingunk meg, akkor meglehet! Remélem így lesz!
Egyébként tényleg az a baj, hogy tavaly 3 góllövőnk, és a világ legjobb középpályásora képezte csapatunkat! Most sajna Ini séröült, Toure helyett már Busi a favorit, elől pedig csak Messi maradt! Így elég Xavit és Messit fogni, Ibra nem képes helyzetbe kerülni, Henry nem is játszik, Pedro pedig küzd, hajt, gólokat lő, de mezőnyben könnyen eltűntetik! Több jó egyéni teljesítnményre is szükségünk lesz!
barcabery
Barça C
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2009.09.14. 17:53:15
Tartózkodási hely: Pécs

2010.04.22. 16:52:08

Ennél a Barcelonánál,nagy az esély a továbbjutásra,ha 4-et kaptunk volna akkor is.Bizony az Inter csak egy nagyon jó meccset fogott ki,jóval halványabb teljesítményt szoktak mutatni.Ha a védelem magabiztos,a középpálya gyors,Messi boldog...akkor bizony ott vagyunk a döntőben ebben biztos vagyok!!!
Minden Barca drukkernek üzenem: sör a kézbe,mert még lesz itt parádé :D :D
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.04.22. 16:39:23

Én ilyen felállásnál hosszú ideje próbálok rájönni pontosan mi is a cél,illetve elképzelés,de nem igazán jutottam semmire.

Dani Alvessel semmi gond szerintem,csak nem Beckham-et kéne játszani neki,viszont Keita mostanában súlyos melléfogás.....

Ami nyugalommal tölt el,az az ,hogy az utóbbi időben bebizonyosodott,hogy csak 1 csapatot(a "topcsapatoknak" nevezettek közül) nem tudunk 2-vel megverni,az a Chelsea.

Úgyhogy azért a továbbjutás több mint reális!!
Pláne,hogy az Inter ezévi Legjobbját hozta,tehát Ők azért nem mindig így játszanak,sőt,ritkán,nagyon ritkán!


Másrészt Pont a Chelsea ellen fordítottunk már 3-1 ről,és asszem 5-1 lett idehaza,akkor is hasonlóan érthetetlen volt a kinti meccs,de minden a helyére került végül.

Szerintem nincs pánik:-) TOVÁBBJUTUNK!!!!
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2010.04.22. 15:48:38

Lionel85 írta: Keita azért játszott, mert Iniestát neki kell helyettesítenie. Játékban Touré és Keita közül ugyanis Keita a támadóbb szellemű, nem kizárólagos védekező középpályás, mint Touré.
Szerintem meg Keita Maicon miatt játszott, gyakorlatilag mindig ő jött vissza vele, és alapvetően nem is volt rossz húzás, h Maicont nem egy támadóbb szellemű játékosnak keleltt volna fognia (vagy senkinek)
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2010.04.22. 15:23:14

Hi, látom sokan vitatkoznak , hogy hogyan és mit kellett/kéne játszani az Inter ellen, ami persze jogos a keddi produkció miatt , és teljesen érthetetlen Henry és Yaya mellőzése! Azt sem értem h Pep sokszor nyilatkozta még télen és szezon kezdetén, h nem kell neki bal szélső ,mert a jelenlegi keret teljesen megfelelő!Nem tudom mire gondolt mikor már valahol tudta Ő , h Henry nem fog sokat játszani és azt gondolta h Keita vagy Jeffren avagy Pedro (teszem hozzá h azért rendesen termeli a gólokat,de véleményem szerint egy BL-t és egy bajnokságot végigjátszani vele még túl korai) megoldja a szélső posztot?! Persze van még esély /sőt nem is kevés/ továbbjutni, de nagyon nem ezzel a "milánói" csapattal,ahol Xavit kivették a játékból és majdnem a saját tizenhatosunknál tudott csak osztogatni. Sztem erre kellett volna lépni valamit, mert lehetett rá számítani, h ez lesz! azt meg ne várjuk h Sergio vagy Keita (nem értem h miért kezd folyamatosan) osztogatja majd a jobbnál jobb labdákat! Szóval középpályán teljesen bizonytalanok voltunk, nem tudtunk mit kezdeni Mourinho taktikájával, vagy akár azt is lehetne mondani h Iniesta hiánya nagyon érződött és ezt a gondot a jelenlegi keretből senki sem fogja megoldani!Nem mellesleg az első félidőben mintha nem lett volna bal oldala a csapatnak...(gólon kívül:))! A bajnokságba még vhogy "kibekkeljük" Ini hiányát, de egy minőségi balszélső és egy kreatív irányító nagyon kéne a nyáron főleg így h Andrés ennyit sérült /pont az ilyen esetekre/.Na, ennyi elég mára , remélem jövő héten rám cáfolnak az említett delikvensek :) minden jót! FORCAB
Avatar
zsulter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2005.12.24. 14:50:02

2010.04.22. 15:13:09

Lionel85 írta:...
Játszhattunk volna úgy is, hogy Touré szűr és Busi lép egy sorral feljebb, előre játékban szerintem ügyesebb, mint vkp-ban....
Henry-t meg sokkal jobban lehetne használni. Én úgy gondoltam, hogy középcsatár posztjára állt volna be nem szélre, sokat hozhatna a rutinja ha ott néha játszhatott volna már korábban is. Azzal egyetértek, hogy szélső támadónak már lassú, de 33-34 évesen ki nem az!
Ezért kellett-kellene többször használni középen.
Henry azért Henry akkor is ha nem megy és a rutin ilyen meccseken fontos. Hozzáteszem, hogy ennyi bizalommal nem csoda hogy fantáziáját vesztette...ha azt látnám, hogy mások akkor is játszanak, ha meccsek óta rosszak ő meg még akkor sem kap lehetőséget, ha nincs csatár a pályán....hát mit mondjak...kiábrándító lehet ez a szituáció....De ugyanez igaz bojanra, Touréra egyaránt....

Persze a hátvédsor is a szokottnál rosszabul teljesített ez így van...

Pepnek el kellene tekintenie a személyeskedéstől és azt kihasználni, amink van! Csak ő is tudja, hogy ha megteszi, akkor se Tourét sem Henry-t nem lenne könnyű elküldeni....szerintem pedig ezt akarja....
Legtöbbször úgy érzem, hogy cseréknél vagy a kezdő kijelölésénél nem a csapat érdekei a legfontosabbak, hanem az, hogy amit eldöntött mindenáron végigvigye, akár jó, akár rossz a csapat számára...
Kép
Los Equipos de Leyenda: (Ramallets, Olivella, Gracia, Segarra, Tejada, Gensana, Kocsis, Kubala, Czibor, Suarez, Eu. Martínez. El entrenador era: Helenio Herrera)
Válasz küldése