Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.26. 16:47:05

Egyébként érdekes,hogy az Inter triplázhat még idén...

Remélem Pep látta,hogy Toure igenis kell a csapatba. Akár Keita, akár Busquets helyett !

90percig nyomni kell,és úgy meglehet a továbbjutás, ami bizony így sem lesz piskóta ,de hát magunknak köszönhetjük,hogy 3-1lett múlthéten... :)

VAMOS
Avatar
Jason
Jugador del Barça
Hozzászólások: 103
Csatlakozott: 2010.04.24. 11:25:45

2010.04.26. 16:25:13

A Sport.esen úgygondolják hogy ez a felállás várható szerdán:
Váldes, Alves, Piqúé, Millito, Abidal, Busquets, Xavi, Keita, Messi, Ibrahimovics,Pedrito.

Mj:Én mondjuk Tourét szivesebben elnéztem volna a kezdőben mint annó Busquetset. :cry:
Avatar
papek89
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 300
Csatlakozott: 2008.12.07. 01:15:47
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.04.26. 15:12:12

Sneijderről a véleményem. Lehet megsérült hétvégén, biztos, hogy pályán lesz. csak Mourinho akarja a népet altatni, hogy kétséges a pályára lépése.
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.04.26. 14:49:32

csababarca írta: Valdes-Alves,Piqué,Milito,Abidal-Touré,Xavi- Messi-Henry,Ibra,Pedro.

Ha ledolgoztuk a hátrányt,akkor -1 támadó,és jöhet Busquets Touré mellé.
Egyetértek, de én inkább Iniesta posztjára raknám be Pedrót, és Henryt a szünetben hoznám be Bojan helyére, mert Bojan az elején is elég gyors, viszont Henry a fáradtabb ellenféllel szemben tudja jobban kifejteni sebességét és cselezőkészségét. Pedro pedig a védekezésben is be tud segíteni a balszélső mögött, + mélységből indulva az Inter-kapura is nyomást gyakorol.
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.26. 14:28:20

messi70 írta:http://focitipp.hu/?content=hirek&id=8839 na na!!!ez is egy hirecske!
Én nem reménykedem, 100% hogy ott lesz a meccsen. Ilyen meccsen szinte fél lábbal sántikálva is kiállna! :D
barcelonaforever írta:azért digi sport hiányában remélem sat vagy orf adja a meccset, mert neten nem akarom nézni...! kicsit izgulok már :) , de sztem első félidőben lerendezzük... :D
Itt adja:
http://www.digisport.hu/digisport_progr ... 2010-04-27
Kép
Kép
Kép
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2010.04.26. 14:08:17

Enrique írta:
herlius írta:Tudja valaki esetleg, hogy vezetett e már meccset a Barca-nak és ha igen, milyen a statisztikánk azokon a mérkőzéseken? Ebből ugyanis némileg lehetne következtetni arra, hogy fekszik e a csapatnak az a felfogás, ahogyan ő vezeti a meccseket.
Az archívum szerint:

- Egy Panathinaikosz elleni csoportmeccs: 0-0 (2005. 10.)
- Egy Chelsea elleni csoportmeccs: 0-1 (2006. 10.)
- Shaktar elleni európai szuperkupa: 1-0 (2009.08.)

Én ebből nem következtetnék semmire. :D
Köszi az infót, ebből valóban nem sokat lehet kikövetkeztetni. Az Inter-el kapcsolatban is találtam bejegyzést. A 2007-08-as szezonban a Liverpool-Inter BL-nyolcaddöntőt vezette, ahol Materazzit 2 sárgával kiállította, a Pool pedig 2-0-ra nyert. Az az eredmény most nekünk is tökéletes lenne:)
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.04.26. 13:09:13

herlius írta:Tudja valaki esetleg, hogy vezetett e már meccset a Barca-nak és ha igen, milyen a statisztikánk azokon a mérkőzéseken? Ebből ugyanis némileg lehetne következtetni arra, hogy fekszik e a csapatnak az a felfogás, ahogyan ő vezeti a meccseket.
Az archívum szerint:

- Egy Panathinaikosz elleni csoportmeccs: 0-0 (2005. 10.)
- Egy Chelsea elleni csoportmeccs: 0-1 (2006. 10.)
- Shaktar elleni európai szuperkupa: 1-0 (2009.08.)

Én ebből nem következtetnék semmire. :D
shapeshifter
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.05.05. 22:41:27

2010.04.26. 12:48:51

sziasztok, nem tudjátok valahol lesz Debrecenben közös szurkolás valahol?
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2010.04.26. 12:46:25

csababarca írta: Valdes-Alves,Piqué,Milito,Abidal-Touré,Xavi- Messi-Henry,Ibra,Pedro.
Ezt a kezdőt én is ütősnek tartanám, mert messi egy olyan pozicióból tudna indulni, ahol azért rengeteg választása lenne...
csababarca írta: Keitát meg bár nem írtam,van egy olyan érzésem,hogy bekerül Yaya rovására :evil:
Nagyon remélem, hogy Pep felfogta miért is kell játszania Yayanak :) Kihagyhatatlan szerdára :!: :!: :!:
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15503
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.04.26. 12:42:52

Én simán behúznék egy ilyet,nincs veszíteni valónk.

Valdes-Alves,Piqué,Milito,Abidal-Touré,Xavi- Messi-Henry,Ibra,Pedro.

Ha ledolgoztuk a hátrányt,akkor -1 támadó,és jöhet Busquets Touré mellé.

De ennél a konzervatívabb felállást fogja Pep meglépni: Valdes,ALves,Piqué,Milito,Abidal-Touré,Busquets,Xavi-Pedro,Ibra,Messi.

Mondjuk lehet Abidal helyett Maxwell lesz,de az inter kontrák miatt én Abidalt favorizálom,biztosabbnak érzem,mint Maxit védekezésben.
Keitát meg bár nem írtam,van egy olyan érzésem,hogy bekerül Yaya rovására :evil:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1435
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2010.04.26. 12:39:53

danko94 írta:"A szerdai Barcelona–Internazionale meccset a belga Frank de Bleeckere kapta, akit ezúttal is Peter Hermans és Walter Vromans kísér el. A negyedik játékvezető feladatkörét Serge Gumienny tölti be." :wink:
Tudja valaki esetleg, hogy vezetett e már meccset a Barca-nak és ha igen, milyen a statisztikánk azokon a mérkőzéseken? Ebből ugyanis némileg lehetne következtetni arra, hogy fekszik e a csapatnak az a felfogás, ahogyan ő vezeti a meccseket.
messi70
Jugador del Barça
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2009.08.31. 18:56:30

2010.04.26. 12:37:13

http://focitipp.hu/?content=hirek&id=8839 na na!!!ez is egy hirecske!
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2010.04.26. 12:32:30

Elég szép lesz ez az élőkép :) Már alig várom a meccset, talán a legfontosabb 90 perc fog következni 8)
Kép
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.04.26. 12:22:11

Ilyen élőképpel készülnek a szurkolók-rendezők:

Kép

Jól fog kinézni. :)
Avatar
barcelonaforever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2006.10.30. 19:59:59

2010.04.26. 12:01:36

azért digi sport hiányában remélem sat vagy orf adja a meccset, mert neten nem akarom nézni...! kicsit izgulok már :) , de sztem első félidőben lerendezzük... :D
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.04.25. 20:42:35

MichaaBee írta:Isten őrizz! :D Ő is ott kompenzálna a tavalyiért, ahol csak tudna. Jó lesz de Bleeckere én bírom, szerintem jó bíró. :wink:
Kompenzációra azért nincsen szükség, mert Benquerença már megtette a milánói meccsen. :P
Kép
Kép
Kép
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2271
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.25. 20:18:40

Fecooo írta:tudom, h úgyis Dani lesz a pályán a jobb szélen, de a múltkori (meg az előző hetek után...) vhogy absz. nem vágyom rá, h kezdőben legyen... csak magamat tudom ismételni, mikor azt mondom, h szívesebben nézném a Maxi-Abidal párost a két szélen szerdán... középen egyértelmű, h Tourénak Xavi mellett a kezdőben a helye, elől meg az a gondom, h Zlatan nem biztos, h jó lesz az Inter betömörülése ellen, ugyanis ha nem úgy fog mozogni, ahogy kellene, akkor megint elveszi majd a területet Messitől azáltal, h középre húzza az Inter védelmét ahelyett, h megcsinálná Leonak a helyet, ahogy Titi tette a Valencia ellen...
meglátjuk...

szerk: ami számomra egyértelmű, az az, h Henry és Zlatan egyszerre nem jó, ha pályán vannak, hiába a tegnapi meccsen látottak... Henry nem jó (konkrétan rossz!), ha szélen van, Zlatan nem jó, ha nem mozog, tehát vagy egy hatékony svéd a sok mozgással, vagy egy Henry a centerben, aki területet nyit Messinek... ez az én véleményem
Egyetértek. Maxwell jobb oldalon nagyon lenyűgöző volt, bár egy jó Alves azért még mindig jobb Maxwellnél. Most hétvégén pihent, talán össze tudja kapni magát. A bal oldalon a továbbiakban Abidalt látnám szívesen, mert elképesztő milyen szinten képes ő is játszani. Középpályán meg Keita helyett mindenképpen Tourét küldeném ki, sokkal jobb, jobban szűr, jobban passzol, kapura is veszélyesebb. Csatároknál is teljesen egyetértek Fecooo-val. Egy jól mozgó Ibra segítene a legtöbbet, de a hétvégén se mutatott sokat. :( Azért bízok benne, talán 0 mozgással is képes lesz egy-két gólt lőni, bár kicsi rá az esély.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.04.25. 17:55:03

faithnomore írta:Övrebö-nek még jobban örültem volna ha megkapja a meccsünket :lol: :lol:
Isten őrizz! :D Ő is ott kompenzálna a tavalyiért, ahol csak tudna. Jó lesz de Bleeckere én bírom, szerintem jó bíró. :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
faithnomore
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2008.05.29. 20:24:00
Tartózkodási hely: Gyula city

2010.04.25. 17:48:53

Övrebö-nek még jobban örültem volna ha megkapja a meccsünket :lol: :lol:
Kép
El hombre Martín...igazi balfék! A szöcske!- Horti 'Mester' Gábor
www.perfectinsanity.blog.hu
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.25. 17:41:58

torrestoni írta:
Rivaldo11 írta: Alapvetően egyetértek. De abba is gondoljunk bele, hogy lehet, Maicon jobban tartana egy Henrytól, mint egy Pedrotól, és ez az előrejátékában is megmutatkozna. Függetlenül attól, hogy a kis Pedrito tényleg többet tesz mostanság-sőt, az egész idényben-mint Titi.
Ujjamból vetted ki a szót.

Egyébiránt a mérkőzés alakulásától függően abszolúte el tudnék képzelni egy hármas védősort - igaz ebben a rendszerben nem igazán lenne helye Alvesnek -, s Tourét, aki ingázik a két csapatrész között, Messi középső, trequartista játékát, s elől pedig az Henry-Zlatan-Pedro triót.

Mindenképp kell a rendkívüli nyomás és a rengeteg mozgás. Főként, ha Zlatan egyedül megjátszhatatlan lesz, Messi nem tud lendületet venni, Xavinak pedig nem lesz kihez játszania. Átlövések is jól jönnének. (egyedül Keita próbálkozgat...)
Ha nálunk a labda, és nem veszítünk olyan szitukban mint Kedden, akkor tökmind1 Maicon szempontjából,hogy ki van ott. Mármint,hogy mennyire fog támadni.
duncan
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2009.12.18. 01:10:11

2010.04.25. 17:28:38

Tökéletes kezdő,tökéletes cserék,tökéletes játék kell a továbbjutáshoz!
Tökéletes védősor: Alves-Pique-Milito-Abidal. Alvesnek kezdeni kell,mert legfőképpen támadni fogunk,Abidal pedig a defenzívebb játékával kompenzálhatja,hogy sokat van elöl a brazil,így a kontráktól talán kevésbé kell tartani.Ennyi stabilitás kell a védelmünknek,mert ha egy gólt kapunk,akkor vége.Cserének jöhetne Maxwell,ha nagyon passzív a bal oldal az első félidőben...
Tökéletes kp: Touré-Xavi-Busquets. Normál esetben Busquets helyett Ini kezdene,de a "Ha" nem játszik a fociban. Touré kell a csapatba,mert jól passzol,sok labdát szerez,vannak távoli lövései,megindulásai. Erre a játékra a jelenlegi keretből más nem képes. Xavi egyértelmű,Busquets pedig eggyel előrébb hasznosabb lenne,mint vkp-nak. Ha Keita kezd,kiesünk. Nagyon nem szeretném a majomkodását látni már megint a pályán.Megakasztja a passzjátékot,sokat tartogatja a labdákat,ah cselez,azt is rosszul,kapura veszélytelen.
Tökéletes csatársor: Messi-Ibra-Pedro/Henry
Messi játéka kell, a jó játéka elengedhetetlen a továbbjutáshoz. Ibra nagyon gyenge idén,de nem hiszem,hoyg egy betömörülő Inter ellen Bojan többre menne,egyszerűen elnyomnák. Ibra ereje kell,de a balf.szkodást abbahagyhatná már és elkezdhetne játszani is.Ha hajlandó lesz a londoni formáját mutatni és berúgni a ziccereit,akkor juthatunk csak tovább,amúgy kiesünk. Pedro idén jobb,mint Henry,de a francia rutinosabb és gólt is lőtt a hétvégén. Talán Pedroval kezdenék és Henryt csereként küldeném fel.
A tökéletes taktika pedig a támadás,be kell szorítani az Intert,hibára kell kényszeríteni és azt kihasználni.Ha valaki leáll,le kell hozni, lazsáló,flegma Ibrának,Alvesnek nincs helye a pályán.Egyből cserélni kell. Vigyáznia kell Pepnek,nehogy abba a túlzásba essen,hogy túl sok támadó legyen a pályán,mert,ha sokan vannak,egymást zavarják csak,de agresszív támadó focit kell játszani.
Szinte lehetetlennek látom a továbbjutást... Mourinho 11 emberrel fog védekezni és a játékosai nem fognak szabályos ,tiszta focit játszani. Ott fogják rúgni a játékosainkat,ahol a legjobban fáj nekik.Az alattomos,sportszerűtlen,defenzív olasz futball minden jegyét le lehet majd olvasni szerdán róluk,ez most biztos. Az ilyen csapatok ellen pedig sajnos nekünk hagyományosan nem megy.Ez a realitás.
Egy biztos,hogy végig a képernyő előtt fogom nézni a meccset és szurkolni! Hajrá Barca!
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1690
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2010.04.25. 17:15:33

Rivaldo11 írta: Alapvetően egyetértek. De abba is gondoljunk bele, hogy lehet, Maicon jobban tartana egy Henrytól, mint egy Pedrotól, és ez az előrejátékában is megmutatkozna. Függetlenül attól, hogy a kis Pedrito tényleg többet tesz mostanság-sőt, az egész idényben-mint Titi.
Ujjamból vetted ki a szót.

Egyébiránt a mérkőzés alakulásától függően abszolúte el tudnék képzelni egy hármas védősort - igaz ebben a rendszerben nem igazán lenne helye Alvesnek -, s Tourét, aki ingázik a két csapatrész között, Messi középső, trequartista játékát, s elől pedig az Henry-Zlatan-Pedro triót.

Mindenképp kell a rendkívüli nyomás és a rengeteg mozgás. Főként, ha Zlatan egyedül megjátszhatatlan lesz, Messi nem tud lendületet venni, Xavinak pedig nem lesz kihez játszania. Átlövések is jól jönnének. (egyedül Keita próbálkozgat...)
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.04.25. 17:08:20

tudom, h úgyis Dani lesz a pályán a jobb szélen, de a múltkori (meg az előző hetek után...) vhogy absz. nem vágyom rá, h kezdőben legyen... csak magamat tudom ismételni, mikor azt mondom, h szívesebben nézném a Maxi-Abidal párost a két szélen szerdán... középen egyértelmű, h Tourénak Xavi mellett a kezdőben a helye, elől meg az a gondom, h Zlatan nem biztos, h jó lesz az Inter betömörülése ellen, ugyanis ha nem úgy fog mozogni, ahogy kellene, akkor megint elveszi majd a területet Messitől azáltal, h középre húzza az Inter védelmét ahelyett, h megcsinálná Leonak a helyet, ahogy Titi tette a Valencia ellen...
meglátjuk...

szerk: ami számomra egyértelmű, az az, h Henry és Zlatan egyszerre nem jó, ha pályán vannak, hiába a tegnapi meccsen látottak... Henry nem jó (konkrétan rossz!), ha szélen van, Zlatan nem jó, ha nem mozog, tehát vagy egy hatékony svéd a sok mozgással, vagy egy Henry a centerben, aki területet nyit Messinek... ez az én véleményem
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2010.04.25. 17:37:41-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.25. 16:59:16

barca99 írta:Pedro rutin nélkül is meglőtte a gólját az Inter ellen. Plusz kb. 2,52x több mezőnymunkát végez. Ha Maicon játszik, akkor kell ez a plusz munka a támadótól is.
Szóval nálam nem kérdés, kinek kellene kezdenie. :) Szerintem nem is véletlenül pihent tegnap.
Alapvetően egyetértek. De abba is gondoljunk bele, hogy lehet, Maicon jobban tartana egy Henrytól, mint egy Pedrotól, és ez az előrejátékában is megmutatkozna. Függetlenül attól, hogy a kis Pedrito tényleg többet tesz mostanság-sőt, az egész idényben-mint Titi.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.04.25. 16:34:19

barca99 írta:Pedro rutin nélkül is meglőtte a gólját az Inter ellen. Plusz kb. 2,52x több mezőnymunkát végez. Ha Maicon játszik, akkor kell ez a plusz munka a támadótól is.
Szóval nálam nem kérdés, kinek kellene kezdenie. :) Szerintem nem is véletlenül pihent tegnap.
Így van
Igazat bevallva,tegnap Henryt látva nekem is megfordult a fejemben,mivel nagyon fegyelmezetten visszajött védekezni.
Viszont Pedro lőtte az egyetlen gólt múlthéten, Ő kell, és mezőnymunkában is jobb Henrytől ettől függetlenül.
Főleg,hogy szerintem Titi már öreg Maiconhoz.

A középpálya remélem Busi Toure Xavi lesz.
Válasz küldése