Premier League / The FA Cup

Foci a Barçán kívül

Ki nyeri a 2023-24-es idényt?

Arsenal
7
15%
Manchester City
24
52%
Chelsea
0
0 szavazat
Liverpool
11
24%
Manchester United
0
0 szavazat
Newcastle
1
2%
Brighton
2
4%
Más csapat
1
2%
 
Szavazatok száma: 46
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.08.30. 21:29:40

Sczesny-Sagna,Vermaelen,Mertesacker,Santos-Song,Wilshere-Walcott,Arshavin,Gervinho-RvP nem hangzik így rosszul, csak az a baj, hogy a fele sérült lesz
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2011.08.30. 21:26:30

Wenger kissé későn kapott észbe...Régóta tudta, hogy Cesc és Nasri lelép, pénz is volt a pótlásukra, mégse tette. Tény, hogy egész tűrhetően csipegetnek a maradékból, de ez csak a védelem.
Mertesacker és Santos jó erősítések, a legnagyobb probléma azonban nem a védelem, hanem a kreatív kp, márpedig oda már nincs ember.
Sczesny-Sagna-Vermaelen-Mertesacker/Koscielny-Santos
Idáig rendben van a csapat, de az MU ellen láthattuk, hogy kreativitást senkitől se lehetett látni. Az egyetlen ember, akiben volt némi átütő erő, az Walcott, de neki a sebességén kívül nem sok erénye van. A sérültek visszatérése javít majd a helyzeten(bár valszeg újra lesérülnek idővel többen is). Song és Wilshire javíthat a helyzeten, de egyikük se a kreativitásáról híres...
Nem ok jót jósolok. Ha erős is a védelem, a legtöbb csapat egyszerűen beszorítja őket és akkor egy erős védelem is meginog.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.30. 20:01:09

ab1daL írta:Premier League: Hargreaves a Manchester Citynél vesz részt orvosin
Ez egyfajta könyöradomány lenne Hargreaves felé?! Mert a City sok hasznot nem fog belőle húzni, de ők tudják.

Örülök hogy végre igazolt Wenger. Mertesacker és A. Santos is jó vétel szerintem, egy Veermalen-Mertesacker kettős egész jó lehet, a szélen Sagnával és Santossal.
Pak Csu Jung-ról semmit nem tudok a korán kívül. Viszont a 2 távozót továbbra sem pótolta senkivel, pedig nagy szükség lenne egy igazi szervező emberre a középpályán.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.30. 18:15:52

Taibi írta: Minek kell ő oda?
Hogy ne 45, hanem 46 játékosból állhasson a keret, és közülük legalább 20 használhatatlan legyen
matador
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2008.06.02. 15:43:35

2011.08.30. 17:47:54

Taibi írta:
ab1daL írta:Premier League: Hargreaves a Manchester Citynél vesz részt orvosin
Minek kell ő oda? Ott van Touré, De Jong, Barry meg Milner is...
Vagy a ligakupára egy külön csapatot még összevásárolnak gyorsan? :)
Meg három éve folyamatosan sérült könyörgöm...

3 év alatt nem bírt 30 percet játszani!
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2011.08.30. 17:19:18

ab1daL írta:Premier League: Hargreaves a Manchester Citynél vesz részt orvosin
Minek kell ő oda? Ott van Touré, De Jong, Barry meg Milner is...
Vagy a ligakupára egy külön csapatot még összevásárolnak gyorsan? :)
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2041
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2011.08.30. 17:14:38

ab1daL írta:Premier League: Hargreaves a Manchester Citynél vesz részt orvosin

Federico Macheda a Newcastlehez, vagy a QPRhez kerül kölcsönbe a MU-tól.

Hivatalos: Arsenal: Pak Csu Jung érkezik a Monacótól
Az Arsenal egy vicc... lehet igazolni koreai tehetséges játékost a Monaco-tól, persze, akkor ha van mellette olyan aki húzóembere a csapatnak... Chamakh tavaly jó igazolásnak tűnt, nem tudom miért nem megy neki...
évről évre gyengébb a keretük... jelenleg kb Fulham szintű játékerőt képviselnek.
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.30. 16:49:11

Premier League: Hargreaves a Manchester Citynél vesz részt orvosin

Federico Macheda a Newcastlehez, vagy a QPRhez kerül kölcsönbe a MU-tól.

Hivatalos: Arsenal: Pak Csu Jung érkezik a Monacótól
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.30. 13:17:13

André Santos állítólag jön :)
Legalább nem Ignasi Miquelék fognak futkározni hátul :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.08.30. 13:08:36

Na ha Mertesacker tényleg aláír, az a védelem számára nagy erősítés. Bár egy balbekk akkor is kéne, főleg ha elmegy még Traoré is. De mindenesetre egy igazi erősítés történt.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.30. 13:04:54

Szerintem egy vkp is elférne nem?
Götze annyira jó?
"And my heart will leave you never."
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.08.30. 12:55:22

:shock: Mondjuk nem hiszem, hogy igaz...:
A Kicker sportlap információi szerint a Borussia Dortmund elutasított egy 40 millió eurós ajánlatot az Arsenal-tól, a 19 éves játékosukért, Mario Götze-ért.
messideco írta:Nasri. Te szemét féreg!

Premier League: Mertesacker aláírt az Arsenalhoz - sajtóértesülés nso
Na így na. Valami elkezdődött. De miért az utolsó két napban?
Szerintem rendben volt ez a nyilatkozat, csak az igazat mondta. Bár azért megemlíthette volna, hogy az a heti 180k sem jön rosszul...

Hogy lehessen izgulni :D Nem rossz, 9 millióért simán jó, de Cahill lett volna a legjobb megoldás.

Kéne még két igazolás, egy csatár ill. egy (de az álom kettő lenne) kreatív középpályás. Csak Benayoun-t felejtsük el...
messideco írta:Szerintem ide tartozik:

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/an ... ja-2092750

Milyen rém gyenge keret... :lol:
Bulgáriát meg Walest azért verik egy ilyen csapattal is: Hart - Richards, Lescott, Terry, A. Cole - Walcott, Lampard, Barry, Young - Bent, Rooney.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2011.08.30. 12:06:14

Barcaman1993 írta: Ez tény, hogy valószínűleg már nem fognak minden évben 8-10 embert igazolni, de a 200 millás bevételből nem hiszem,hogy olyan fizukat lehet majd osztogatni, mint mondjuk a Real vagy mi, akik 400 millás bevételünk van. Ez szinte kizárt. De ez a 400 milla a stadion nevéért egy vicc...
Hidd el megoldják ahogy ezzel a stadionnévvel is. Bevételnek számít a szponzori pénz is így majd valami kacifántos módon megszponzorálja a saját csapatát 3-4 cégen kérészül több 100millióval. Aztán ugyan ott van a pénzügyi Fair Play ahol a part szakad.
A fizetési sapkában látom a megoldás kulcsát. De az is csak akkor lehet az ha a játékosok csak a klubjuktól és a reklámszerződéseikből kapnak kizárólag pénzt. Ha különböző cégek is fizethetnek akkor ennek sincs semmi értelme.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.30. 12:01:56

Szerintem ide tartozik:

http://www.nemzetisport.hu/nso_hirek/an ... ja-2092750

Milyen rém gyenge keret... :lol:
"And my heart will leave you never."
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2011.08.30. 11:52:05

messideco írta:Nasri. Te szemét féreg!
Szerintem abszlút elfogadható amiket mondott. Idejében lelépett a süllyedő hajóról.

Amúgy hétvégén az Arsenal kapott egy 8-ast, Nasri adott 3 gólpasszt, Cesc meg gólt szerzett előbb a Porto majd a Villarreal ellen.
Bejöttek Wenger igazolásai. :D
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.30. 11:48:05

Nasri. Te szemét féreg!

Premier League: Mertesacker aláírt az Arsenalhoz - sajtóértesülés nso
Na így na. Valami elkezdődött. De miért az utolsó két napban?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára messideco 2011.08.30. 11:54:16-kor.
"And my heart will leave you never."
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.08.30. 11:44:35

kanty írta:
Barcaman1993 írta:
A Financial Fair Play egyik pontja, hogy Manszúr sejkhez hasonló milliárdosok nem önthetik bele a pénzüket a csapatba. Onnantól kezdve pedig nem lesz pénz a szupersztárok leigazolására. Fejebb említettem, hogy mi 400m-ból gazdálkodunk, míg ők 150-200-ból. Ez pedig nagyon nem elhanyagolható különbség. 200 millából nem hiszem, hogy olyan fizukat tudnak adni, mint Yaya Tourénak, Nasrinak és sorolhatnám...
Nem fognak ők sem örökké igazolni, lásd Chelsea. Amikor már meglesz a megfelelő keret, akkor nem fognak többet igazolni. S az a bizonyos keret már megvan.
Financial Fair Play minden csapatot egyformán fog érinteni.
:wink:
Ez tény, hogy valószínűleg már nem fognak minden évben 8-10 embert igazolni, de a 200 millás bevételből nem hiszem,hogy olyan fizukat lehet majd osztogatni, mint mondjuk a Real vagy mi, akik 400 millás bevételünk van. Ez szinte kizárt. De ez a 400 milla a stadion nevéért egy vicc...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2011.08.30. 11:35:14

ozsimiki írta:kik azok a meghatározó,és klasszisnak vélt játékosok, akik JELENLEG lennének akkor ökrök,h az Arsenalba igazoljanak. Olyat kellene találni,aki nem indulhat csapatával idén a Blben,mert más csábító dolog nem hiszem,h van ebben a csapatban.
Torghelle Sanyi meg a Vanczák Vili.
palesz77 írta: Amúgy én régebben úgy gondoltam, hogy Cesc helyet Gourcuff fog érkezni az Arsenalba, de róla szó sincs. Érdekes, pedig még anno hogy fel volt kapva, vele mi lett? A Lyonba nem tündököl?
Gourcuff szerintem nagyot hibázott, amikor a Bordeaux-ból a Lyon-ba ment, inkább választotta volna az Arsenal-t vagy a ManUnited-et. De amúgy tényleg nem volt jó a tavalyi szezonja.

Arsenal News:
1. Fenerbahce elfogadta a 6,2 millió fontos ajánlatunkat André Santos-ért, már ma orvosira jön. Én örülök neki :)
2. L'Equipe szerint Mertesacker lehet a következő igazolás. Én Cahillnek vagy Alex-nek jobban örülnék.
3. Malouda-t és Benayoun-t is kinézte magának Wenger.
4. Bendtner-t a PSG és a Stoke is vinné.
5. Elia-t állítólag a Juventus viszi 10 millióért. Ennyit nekünk is megért volna.
6. Hazard tuti, hogy nem jön, kijelentette, hogy maradni akar.

Nasri:
A távozással kapcsolatos döntésemet már júniusban meghoztam. Nagyon boldog vagyok, hogy végre lezárult az ügyem, s hogy egy olyan csapatban lehetek, amelyik képes lehet bajnokságokat nyerni. Wenger persze akarta, hogy maradjak, de én menni akartam, főleg a tavalyi szezon végét követően. Itt volt az idő elhagyni az Arsenalt, főleg a számos vészjósló jelt követően: Fabregas távozott, elbuktuk a Ligakupa-döntőt, és a tavalyi szezon vége is botrányosan gyengére sikeredett. A City ellenben felfelé tart, én pedig nem akartam egy olyan csapat vezére lenni, amelyik nem képes trófeát nyerni. Annak azonban örülök, hogy az Arsenal tekintélyes summát kapott értem, már csak ezért is akartam ennyire az idei nyáron eligazolni, semmint jövőre, ingyen. Most az a legfontosabb, hogy egy remek csapatban vagyok, ahol nagyszerű játékosok vannak, ez előrelépés, hiszen az Arsenalnak annyira nincs pénze, hogy évről-évre el kell adniuk a legjobbjaikat, s rizikózniuk kell a fiatalokkal. Volt érdeklődés a PSG-től is, de ők inkább Pastore mellett döntöttek. Rajtuk kívül a United is akart, ám inkább írni szeretném a történelmet, mintsem benne szerepelni.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára PCsabi 2011.08.30. 12:36:09-kor.
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.08.29. 17:49:15

Jaja, ez már utópia.
De akkor látszana meg az edzők kvalitása, ha ugyanannyi pénzből kellene gazdálkodniuk, mint más...
"And my heart will leave you never."
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2011.08.29. 17:46:39

Barcaman1993 írta:
A Financial Fair Play egyik pontja, hogy Manszúr sejkhez hasonló milliárdosok nem önthetik bele a pénzüket a csapatba. Onnantól kezdve pedig nem lesz pénz a szupersztárok leigazolására. Fejebb említettem, hogy mi 400m-ból gazdálkodunk, míg ők 150-200-ból. Ez pedig nagyon nem elhanyagolható különbség. 200 millából nem hiszem, hogy olyan fizukat tudnak adni, mint Yaya Tourénak, Nasrinak és sorolhatnám...
Nem fognak ők sem örökké igazolni, lásd Chelsea. Amikor már meglesz a megfelelő keret, akkor nem fognak többet igazolni. S az a bizonyos keret már megvan.
Financial Fair Play minden csapatot egyformán fog érinteni.
:wink:
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19614
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2011.08.29. 17:43:56

Az nekem sem tetszik, hogy ekkora összegek mozognak, de mit tud tenni egy Malaga vagy egy City, hogy szupersztárokat igazoljon????1;Hosszú évekig jól szerepel a bajnokságban esetleg nyer egy kupát, nemzetközi porondon továbbjut akár egy EL-ben!
2;Rengeteg pénzt beleölnek, s ezzel csábítják oda a játékosokat!
Ha az elsőt választják, ott is rengeteg pénz kell, hogy megtartsák a játékosokat, mert a nagycsapatok szintén elviszik, lsd pl most Udinese!Vagy akár egy Arsenal szétszedése!Én egyáltalán nem ítélem el az ilyen arab sejkeket, mert focit akarnak, ahhoz jó játékosok kellenek, akiket mivel nem nagy múlttal rendelkező csapatokról beszélünk (mondjuk a City nyert Keket) nem lehet megfogni, csak pénzzel!Én örülök, hogy nincsenek a nagy kluboknak "kiváltságaik" és így megjelennek a periméterről új csapatok!Az viszont tény, hogy az összegek embertelenek, ezeket valóban redukálni kell, viszont a G14 szarvát is le kell törni!
Kép
Kép
Kép
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.29. 17:35:34

Pontosan, ezeknek az embereknek olyan kapcsolataik vannak, hogy nehéz nem támogatót találni. Ezért lesz könnyen kijátszható a Pénzügyi Fair Play. Őszintén életképtelen a dolog, bár az elképzelés jó, de nem lehet kivitelezni.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.08.29. 17:33:43

kamaj írta:most a City 400 millióért kiadta a stadionja nevét Etihadnak
ja, a tulajdonosuk cégének, nem véletlenül kaptak ennyit...

Csak hogy reálisan lássuk, az Arsenal 15 évre kapott 100 millió fontot a névért
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3732
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.08.29. 17:29:25

kanty írta:
Barcaman1993 írta: Ez a 2. részhez nem nagyon sokat szólnék hozzá. Csak annyit említek meg, hogy a 2013-14-es idénytől jön a Financial Fair Play és Manszúr sejknek és Abramovicsnak befellegzett. Nem önthetik be a pénzüket a klubba és így nem fognak jönni világsztár játékosok. A jelenlegiek fizetését sem fogják tudni állni. Úgyhogy az Arsenalt még nem kell temetni. Valószínűleg most pár évre eltűnnek a nagy üldözők közül, de utána eljöhet az ő idejük is.


Miért ne jönnének a világsztárok? A Chelsea és a City is egy topcsapat, nem feltétlenül a pénzért mennek oda.
A második része pedig érvnek elég gyenge, ennyivel egy csapatot sem kell temetni, hiszen eltelik pár(tíz) év és eljön az idejük.
:wink:
A Financial Fair Play egyik pontja, hogy Manszúr sejkhez hasonló milliárdosok nem önthetik bele a pénzüket a csapatba. Onnantól kezdve pedig nem lesz pénz a szupersztárok leigazolására. Fejebb említettem, hogy mi 400m-ból gazdálkodunk, míg ők 150-200-ból. Ez pedig nagyon nem elhanyagolható különbség. 200 millából nem hiszem, hogy olyan fizukat tudnak adni, mint Yaya Tourénak, Nasrinak és sorolhatnám...
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
kamaj
Capitá del Barça
Hozzászólások: 816
Csatlakozott: 2005.02.02. 19:57:22
Tartózkodási hely: Debrecen

2011.08.29. 17:25:49

Ezt oly könnyen ki lehet sakkozni, hogy maradjon pénz igazolásokra, és fizukra is úgy, hogy ez gondot nem fog okozni. Pl most a City 400 millióért kiadta a stadionja nevét Etihadnak, szóval, ha valaki pénzt akar költeni, támogatókat fog keresni, és kész is. Amúgy meg addigra a City már nem fog ilyen igazolásokat létrehozni, mert most már megvan az a mag, ami eddig hiányzott. Hughes mocskát nehéz volt eltakarítani, de mostanra elég jól sikerült. Persze még mindig van fölösleg, de már távoldóban vannak ők is.
Blaugrana ha többet akarsz tudni a Barca múltjáról.
Fear of the Bear!!! MEMPHIS!!!!
Kép
Válasz küldése