Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Sr04
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.04.30. 01:32:10

2014.04.30. 13:18:08

Normandia : Az nem lehet h a BundesLiga teljesen felkészületlen volt erre a stílusra és ezt ott szépen el is lehetett adni , aztán a végére kezdték ki ismerni a dolgot?
Reálnak meg ebben semmi új nem volt. Erre választ majd csak kövi német bajnokságban kapunk, de sztm ez is egy szempont. Az idei botrányos Mu is , sokáig életben tartotta tovább jutási esélyeit.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.30. 13:16:49

az a szomorú, hogy utált csapatot kell dícsérni, és utált embert lehet idézni:
Murinho:..." ha az ellenfeled gyors és jól kontrázik, hülye vagy ha átengeded neki a területet...." ez volt a tegnapi meccs tömören, de azért egyet ne feledjünk: soha nem lesz még egyszer két Ramos gól és Roncika lába sem sűl el ilyen gyakran, remélem hamarosan tanúi lehetünk.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.04.30. 13:00:01

Ez a Bayern utcahosszal nyerte a Bundesligát, ezzel a stílussal. Nagyobb aránnyal, mint tette tavaly. Senki sem hitte, hogy ez a teljesítmény kevés lehet. Voltak erre utaló jelek már az elmúlt hetekben is, aki figyelemmel kísérte a bajnoki fordulókat tudja miről beszélek. Továbbra is azt mondom, hogy az őszi Bayern verte volna ezt a Madridot, de csak úgy mint a Barca mentálisan elfáradtak a tavaszra. Ez a szisztéma megköveteli a teljes fizikai, szellemi csúcsot. A tegnapi Bayern egy szellemileg fáradt csapat benyomását keltette.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2014.04.30. 10:29:13

Sajnos itt mentális problémák voltak. Sajnos a bajorok nem a focival foglalkoztak. Kakaskodtak inkább, és sajnos pont a kulcsjátékosok. Távoli próbálkozás alig volt.
Eröltették a beadásokat.
De az első két gólnál hogy lehetett ekkorákat hibázni....
Az óriási németek között ilyen tisztán fejelni....
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 10:07:59

daffy írta:
Rivaldo11 írta: :lol: Igen. Kiderült melyik az erősebb, amint felvállaltátok a játékot :)
a védekezés a játék fele. láthatod,mert a barcának nem megy és máris mekkora a baj.
ízlésen meg kár vitatkozni. nem tudom nézel-e major sportokat. ott ha egy csapatnak a védekezés az erőssége,akkor nem ujjal mutogatnak rá és oldalakon keresztül ecsetelik,hogy mekkora "nem szép dolog". ha a barca fele annyira lett volna jó abban,ami a realban böki a szemed,akkor triplázott volna.
ha már ízlés,nekem sem tetszik. nem szórakoztat,nem annyira látványos és bobbal ellentétben engem nem köt le a tolódások,zárások milyensége. de ez van,úgy tűnik,hogy miután egyre precízebb és gyorsabb lett a foci,úgy egyre precízebb és keményebb védelem kell,mert azzal lehet nyerni. hogy a védelem a labdával való futás vagy a labda nélküli,az más kérdés. az minden esetre látható,hogy egyre több csapat nyer azzal,hogy a játék "csúnyábbik" felére koncentrál és mellette beveri azt,amit be kell. jelen esetben a 4ből 3 ilyen csapat. ez lett a foci.
jó volt a párharcban a reál,ennek ellenére nem esem hanyatt,mert tökéletesen látszanak a csapat hibái és a döntőben is 50-50%-osak az esélyek.

ezek után kíváncsi vagyok a vb-re. az olaszok esélyei nőttek a szememben
Zidane-féle Madrid, a Barca, vagy a tavalyi bayern nem ezzel lett Európa ura, bízom benne, hogy ezután is van élet.
A vb más lesz remélem, olaszokat inkább ne :)
Rivaldo-A Legnagyobb.
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 09:45:20

daffy írta: ha már ízlés,nekem sem tetszik. nem szórakoztat,nem annyira látványos és bobbal ellentétben engem nem köt le a tolódások,zárások milyensége.
Jó, de Bobon kívül még a legelvakultabb Chelsea szurkolót sem kötik le és szórakoztatják ezen taktikai elemek. :lol:
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.04.30. 09:24:01

Rivaldo11 írta: :lol: Igen. Kiderült melyik az erősebb, amint felvállaltátok a játékot :)
a védekezés a játék fele. láthatod,mert a barcának nem megy és máris mekkora a baj.
ízlésen meg kár vitatkozni. nem tudom nézel-e major sportokat. ott ha egy csapatnak a védekezés az erőssége,akkor nem ujjal mutogatnak rá és oldalakon keresztül ecsetelik,hogy mekkora "nem szép dolog". ha a barca fele annyira lett volna jó abban,ami a realban böki a szemed,akkor triplázott volna.
ha már ízlés,nekem sem tetszik. nem szórakoztat,nem annyira látványos és bobbal ellentétben engem nem köt le a tolódások,zárások milyensége. de ez van,úgy tűnik,hogy miután egyre precízebb és gyorsabb lett a foci,úgy egyre precízebb és keményebb védelem kell,mert azzal lehet nyerni. hogy a védelem a labdával való futás vagy a labda nélküli,az más kérdés. az minden esetre látható,hogy egyre több csapat nyer azzal,hogy a játék "csúnyábbik" felére koncentrál és mellette beveri azt,amit be kell. jelen esetben a 4ből 3 ilyen csapat. ez lett a foci.
jó volt a párharcban a reál,ennek ellenére nem esem hanyatt,mert tökéletesen látszanak a csapat hibái és a döntőben is 50-50%-osak az esélyek.

ezek után kíváncsi vagyok a vb-re. az olaszok esélyei nőttek a szememben

olvasom a forumokat is. hát érdekes. itt ugye hurrá hangulat volt a sorsoláskor,hogy a real kiesik. most ha nem is síri csönd és hullaszag,de egyfajta csalódottság van.
a real forumán most az optimizmus,korábban kevésbé jó hangulat uralkodott.
a bayern forumon pedig sokan el vannak keseredve,amit részben megértek. lehetőségük nyílt idén megnyerni a 2 szuperkupát,egyet elhoztak. a világkupát,elhozták. a bajnokságot,zsebben. a kupát,döntőben. a bl-t,elődöntőben kiesés. ez olyan szezon,amit ha felvázolunk a szezon előtt,akkor csattognak a fitymák. nekem is. ami miatt szomorúak és megértem,hogy pep nem vitt olyat a csapathoz,amire szükségük volt. miután ő 1 ember és a csapatban játszik másik 20-22,így nem erőltetheti azt a csapatra,amit nem tudnak és tavaly látszott,hogy nem is lenne erre szükség. félreértés ne essék,szinte lehetetlen duplázni,juppal sem biztos,hogy sikerült volna. de mégis annyira idegennek tűnik abban a közegben és már-már a játékosoknak,vezetőknek is feltűnik,hovatovább hangoztatják is,hogy nem ezt kéne játszani. ha pep még legalább 2 évet ott szeretne tölteni,akkor vagy mást kell kitalálnia(ki sem kell találni,csak visszatérni a tavalyihoz) vagy nagyon stimmelnie kell a következő évnek.
ezeknek az az oka,hogy
1. ez a fajta játék is csak bizonyos esetekben,megfelelő kerettel működik és mára már könnyen sebezhető
2. a média által(?) az emberek elvárják egy év után a bayerntől,hogy ismételjék meg a tavalyi szezont. mint a barcától anno. pedig az volt a csoda,a mostani pedig csak szimplán egy nagyon-nagyon jó szezon.
hihetetlen,hogy 1 év alatt egy csapatot kikiáltanak verhetetlennek és ha mégis verhető,akkor hullanak a könnyek és fejek. nem jó ez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára daffy 2014.04.30. 10:09:31-kor.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 09:19:15

Hm. Pep beismerte, vagy inkább kezdi belátni amit a meccs után írtam. Ehhez a stílushoz nincsenek játékosai. Ilyen derbik megnyeréséhez legalábbis nincsenek.
Rivaldo-A Legnagyobb.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.04.30. 09:18:56

danianevem írta:Azt hiszem a tegnapi Madrid meccs nekünk is jelzésértékű kell legyen, sajnos már a Guardiola-féle taktika ideje leáldozott ezen a szinten, újítani kell...

Hogy mihez kezd egymással a Bayern és Guardiola, az az ő dolguk. De hogy nálunk a tegnapi játék iránymutatás arra, hogy temessük el a nosztalgiát, az biztos. Másfajta edző kell és az "ötök" megtartásával másfajta játékosok igazolása, illetve felhozatala az utánpótlásból. Legfeljebb újra lehet gondolni, hogy az ötök mellett nem érdemes-e megtartani Fabregast és Mascheranot is.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.30. 09:11:22

nagyon sajnálom, h pepnek pont a gyökér madriddal szemben kellett elbuknia a bl-döntőt, még ha egyébként megérdemelték a spanyolok, akkor is. ezzel együtt azért nem tudom, h ő mekkora elánnal tudott benne lenni a bugiban, amikor előző nap temették a barátját. tudom, h a sómasztgóon, meg ilyesmi, de ez akkor is nagyon kemény lehetett neki. sajnálom nagyon és remélem, minél előbb talpra áll ezekből a szitukból.
az meg ha szép, ha nem szép, a madriddal kapcsolatban én azért remélem, akárki lesz az ellenfelük, az kiszedi a kezükből vázát. legyen az az állat simeone, vagy akár murinnyó, aki biztos kihasználná az alkalmat egy esetleges cselzi siker után, h barcelona után madridba se mehessen be többet, csak testőrökkel vagy esetleg női ruhában.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 09:02:10

Raul Madrid írta:
Rivaldo11 írta: Mondjuk háromból kétszer betakartunk titeket, mint moszkvát a hó
:D
Szerintem a gyengébb csapat verte szerencsével az erösebbet.

Kiváncsi lennék mit szólnál, ha a Barcelona duplázna a BL-ben kapott gól nélkül, kontra focival, murinyóval a kispadon.
:lol: Igen. Kiderült melyik az erősebb, amint felvállaltátok a játékot :) ha a 4-be jutott csapatok szintje a csúcs ma, akkor nem kell félteni magunkat, az bőven elérhető. Murinnyós részhez annyit, hogy itt nem tudta volna megvalósítani az elképzeléseit, más játékhoz van beállítva a keret.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2014.04.30. 08:53:06

Tisztelt uraim!
El kell ismernünk, hogy a Madrid megérdemelten jutott tovább a Bayern ellenében. Még akkor is.
, ha a Bayernt ilyen rosszúl régen láttam focizni. Elképzelés nélkül, a második gól után hit nélkül.
Nem emlékeztet benneteket a Barca tavaszi szereplésére? Ez a taktika valahpgy elfogy tavaszra,

Itt is az volt a gond, hogy lassúnak, kiismerhetőnek, körülményesnek tűnt a Madrid mellett. Nem volt meg a kreatívitás. Nem hiszem, hogy a taktika és a stílus lenne rossz és ahogy lejjebb fogalmazott valaki, idejétmúlt. Inkább a fáradság, a mentális fizikai fáradság az, amit láthattunk. A Bayer, csak úgy mont a Barca legalább a 7.meccsén nem azt nyújtja, amit kellene. Ez nem lehet véletlen. Ez a taktika fejben kíván többet és ennek színtentartása a mentális erőnek a folyamatos toppon maradása, tartása nem sikerült, sem Tatának, sem Pepnek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Jester
Barça B
Hozzászólások: 82
Csatlakozott: 2014.04.30. 08:37:51

2014.04.30. 08:48:59

Persze, az hiányzik még, hogy Pep visszajöjjön, és ezt az életképtelen XXX-t játsza a Barca megint. A tegnapi zakó várható volt . Guardiola már befürdött ezzel a taktikával, csak spanyolhonban. Ehhez a taktikához minimum kell egy Messi és Iniesta.

Nekem semmi bajom a Real taktikájával. Győztek. És csak ez számít.

"Én focit akarok látni, nem ezt" sokaknál ezt olvasom. Az, hogy mi a foci az a ti szubjektív ítéletetek. Nincs kőbe vésve... Nekem személy szerint az unalmas labdajáratás, és a legkisebb kockázat esetén is visszapasszolás a kapusnak, egyenlő egy Inter - Chelsea féle leparkolunk a busszal a kapu elé féle taktikával.

Szerencsére a Barca kezd ebből feleszmélni...
100% pure awesomeness
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2014.04.30. 08:42:16

Rivaldo11 írta: Mondjuk háromból kétszer betakartunk titeket, mint moszkvát a hó
:D
Szerintem a gyengébb csapat verte szerencsével az erösebbet.

Kiváncsi lennék mit szólnál, ha a Barcelona duplázna a BL-ben kapott gól nélkül, kontra focival, murinyóval a kispadon.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 08:33:19

Raul Madrid írta:Rivaldo11 eszembe jut rólad a kezetlen lábatlan lovag a Gyalog Galopp-ból.

http://1.bp.blogspot.com/-lUuq_GUyzFY/U ... ail017.jpg
Nekem meg eszembe jut, milyen kevés madridista megmondóember jött ide azt elmúlt években. nem tudom miért :)
Mondjuk háromból kétszer betakartunk titeket, mint moszkvát a hó a lejárt lemezünkkel, de ez nem jelent akadályt most idejönni úgy tűnik :)
Nekem személy szerint nem tetszik ez a fajta játék-és itt mindegy, hogy madrid, vagy chelsea, vagy akárki csinálja. Hogyha azt várjátok, hogy essek hasra, azt hiába, mert ez nem az a játék...én láttam már hasraesős focit, -nem hasonlított erre.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4184
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2014.04.30. 08:26:58

A lényeg: a focit gólra játszák, lehet szeretni/nem szeretni ezt a stílust (személy szerint ki nem állhatom), de azt el kell ismerni, a Real tökéletesen játszotta ezt!!! Lehet tartani a labdát, meg 80% labdabirtoklás és szépen, dominálva játszani, vagy átengedni a területet, 20% birtokolni a labdát és 2-3 húzásból villámgyorsan gólt szerezni... kinek mi tetszik. DE az világosan látszik, hogy lassan minden csapat felismerte mi a tiki-taka ellenszere és akkor el lehet gondolkodni, hogy fel akarom-e vállalni a bátor, támadó focit egy ilyen csapat ellen és kapok 4-et (még egy rossz formában lévő és leült csapat esetében is, lásd. tavaszi klasszikus), vagy az egyetlen ellenszert használom tökéletesen és én rúgok 4-et. Látszik, hogy a tiki-taka nem működik ezzel a "játékkal" szemben. Lehet fanyalogni, de azt kell mondjam, belátták ezt az ellenfelek és senki nem fog máshogy játszani ezen csapatok ellen. Ez lesz jövőre a Barca ellen, a Bayern ellen, de a VB-n a spanyolok ellen is, ha nem lesz változtatás. Ha nem tudod felvennia kesztyűt, akkor öld meg a másik játékát... Ennyi!
Sokan itt arról beszélnek, jöjjön vissza Guardiola! Pont hogy arra van szükség, hogy olyan jöjjön, aki tud váltani! Nem az emberhez passzolás, labdatartás, hanem az üresbe futtatás, szélső játék és nem a 16-os előtt tömörülés kell!!! Látható tavaly a Bayern 2 felfutó szélsővel és 2 szélső támadóval mire volt képes és most: Robban, Ribery a 16 előtt tömörült, a 2 szélső meg a középpályán passzolgatott visszafelé... Ezzel el is dőlt a párharc!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.04.30. 08:24:31

bizony , más nem maradt, mint a tanúlság....csak látni kellene! mit is????
- hogy a mai fociban a gyors, erőteljes, eredmény-orientált játék dominál és ehhez megfelelő - játékos állományra van szükség! (nem vézna törpékre)
- a kontrajáték, mint taktikai elem fontos de nem minden!
- az erős stabil védekezésnem valami játékromboló "busz" hanem ugyanolyan fontos, mint a csatárjáték!
- klasszis edző nélkül nem létezik klasszis csapat!
valószínű ez amolyan spanyolviasz szerű okoskodás, de azért nem vagyok meggyőződve, hogy viszont láthatom majd jövőre a "dicső" Zubi arzenáljában....
Maxi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1933
Csatlakozott: 2005.03.20. 15:49:59
Tartózkodási hely: Szolnok

2014.04.30. 08:19:10

Szerintem a tegnapi meccs után egy szavunk nem lehet.A real úgy játszott ahogy kell idegenben.
Én vagyok aki a legjobban utálja a buszos focit, de ez most messze állt tőle és azon vettem észre magam, hogy szurkolok annak, hogy lőjön még gólt a Madrid.Hatlamas respect nekik innen tényleg már csak elszerencsétlenkedni lehet.Viszont a 0-5 ön nincs mit magyarázni.
Hatalmas GRAT és sok sikert a döntőben.
Forca Barca
Avatar
Raul Madrid
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010.10.03. 20:57:50

2014.04.30. 08:14:32

Rivaldo11 eszembe jut rólad a kezetlen lábatlan lovag a Gyalog Galopp-ból.

http://1.bp.blogspot.com/-lUuq_GUyzFY/U ... ail017.jpg
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.04.30. 07:47:33

Azt hiszem a tegnapi Madrid meccs nekünk is jelzésértékű kell legyen, sajnos már a Guardiola-féle taktika ideje leáldozott ezen a szinten, újítani kell...
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.04.30. 07:27:52

Megdöbbentően simán ment tovább a madrid. Innentől végképp érdektelen a Bl.
PUYOL-XAVI-INIESTA
mrlevy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2006.05.14. 13:12:39

2014.04.30. 03:09:51

Az mi hogy a Bayern golt sem rugott :shock: Nagy cink hogy mar csak annak drukkolhatunk hogy hogy ne nyerjek meg..... :? TITO PER SEMPRE ETERN
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2014.04.30. 01:24:47

Szerintem innen, akkora extázisba került a Madrid, hogy a döntőt is behúzzák lazán, bárki lesz az ellenfél. Hiába lesz bekkelős csapat a túloldalon. Lesz vagy 3 közte.

Érdekes, hogy nem ez az utóbbi évek legerősebb Real-ja, mégis ők vannak a döntőben. De így volt ez a Chelsea-vel is amikor megnyerték.
Ettől féltem amúgy, szerencsés sorsolást kaptak, Dortmund ellen kellett még plusz egy kis szerencse is, és onnan elég 3 jó meccset játszani és megvan a 10.
Remélem a bajnokság nem lesz az övék, mert egyszerűen nem, olyan jó ez a Madrid, hogy triplázzon.
Rondaldót is rossz volt nézni mikor mutogatott, annyira mű feje, van, hogy tuti van benne egy kis plasztika. :D

Egyszerűen nem tudok azonosulni evvel a stílussal, meg evvel a magatartással amit a Madridi játékosok képviselnek. Hozzáteszem a bajorok se tudtál elviselni a (megérdemelt!) vereséget.

Annyit el kell még mondani, hogy a két meccs alapján, teljesen megérdemelt a továbbjutás, a németeknek köze nem volt az egész párharchoz....DE!....
Avatar
Real Madrid 5
Jugador del Barça
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2007.08.28. 09:44:56

2014.04.30. 00:50:10

Leon írta:Az a különbség,hogy a Chelsea (Mourinho) tud alkalmazkodni egy csapat stílusához,épp úgy a favágó ATM-hez mint mondjuk a focizni akaró Barcáéhoz (lásd:Murinnyós Real Madrid tavaly),viszont a Barca meg az ATM nem igazán.
A PSG elleni hazain meg megmutatták,hogy látványosan és hatékonyan is tudnak. A döntőben a Bayern igencsak meg fog velük szenvedni! 8-[
Mindennemű bosszú vagy elégtétel nélkül.
Ennyit erről a cinikus, arrogáns, rosszmájú hozzáállásról.
Igen, simán lehetett volna hogy kiesik a Madird, még tán a madridisták is nagyobb esélyt láttak rá... én biztos úgy voltam vele hogy benne van a pakliban.
de hogy már a döntőben a Bayern?
utána meg pont te mondod, hogy 1-0 után "Madrid sötétebbik felén már zsebben a Tizedik"? (amit mellesleg max az idióta lapok írtak meg...)

Akkor most "sötétség" hamar ítélkezni vagy nem?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21165
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2014.04.30. 00:25:50

Rivaldo11 írta:Igen, bizonyosan frusztrált vagyok.:) 2006 óta én háromszor megtapasztalhattam, milyen érzés szorítani a BL döntőben, neked ez még új, így elnézem. Az meg, hogy a lőtt gólok számával magyarázod (nem kell amúgy sem magyarázni a győzelmet nem?) a stílust, mutatja, mennyire vagy képben.
A múlt felemlegetését ha cikinek tartjuk a másik oldalról, akkor nekünk sem kéne. Ez egy nagy siker volt, hiába akarjuk kisebbíteni.

Guardiolát vissza ide? Ne. Épp az ő örökségétől kéne megszabadulnunk. Neki talán még nehezebb lesz a megújulás, mint nekünk. Kíváncsi vagyok, hogy tud-e váltani, természetesen szurkolok neki.
Válasz küldése