Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 21:38:07

én mondjuk nem értem a digi miért épít mindenhol ezerrel... milliószor olcsóbb/jobb a szolgáltatása mint bármelyik másik cégnek (bár gondolom azért elég erős ellenszélben nyomatják...)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MR. TROMORT777

2015.07.18. 21:15:47

visca el barca írta: kérdés mennyit fizetsz érte :mrgreen:
Ez 5300 Ft, ami szerintem annyira nem vészes ár manapság. Ehhez viszonyítva a legnagyobb kábel TV csomag listaára 6600 Ft... és ezzel se tudnék digit nézni a TV-n :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 21:13:39

zola8787 írta:Borsod - nagyközség: 10 megával le, 0,8-cal fel, hol itt a probléma? :lol: Ja és havi 6 rugóért.
és akkor még gondolom ez is olyan hogy ebből a a garantált az 1/0.08....
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2015.07.18. 21:06:37

Borsod - nagyközség: 10 megával le, 0,8-cal fel, hol itt a probléma? :lol: Ja és havi 6 rugóért.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15494
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.07.18. 20:59:21

visca el barca írta: amúgy épp múltkor beszéltük a csabával, tök vicces, megnézed a két legnagyobb szolgáltatót (upc, digi) az egyik 4000 ft-ért 1000/200as netet ad, a másik ugyanennyiért 30/3-at :lol: (a T-akármi meg még ennyit sem)
nalunk a T ad 30as netet 4k-ert, upc 29es korzetben talan 8mbpst ad...nevetseges a 21. szazadban.
Bar ez a T 30as net nekem boven elegendo.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 20:51:38

MR. TROMORT777 írta:Érdekes mert itt a helyi Szélmalom ( :mrgreen: ) nevezetű internet szolgáltató is képes már 80/8 Mbps sávszélességű netet biztosítani, ami nagyon nem rossz
kérdés mennyit fizetsz érte :mrgreen:

amúgy épp múltkor beszéltük a csabával, tök vicces, megnézed a két legnagyobb szolgáltatót (upc, digi) az egyik 4000 ft-ért 1000/200as netet ad, a másik ugyanennyiért 30/3-at :lol: (a T-akármi meg még ennyit sem)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.18. 20:48:18

visca el barca írta:persze ezek király dolgok, csak ezek már extra szolgáltatások, holott ugye onnan indultunk ki (pontosabb Te), hogy majd ez váltja fel a TV-t. de mindegy is, most szurkoljunk inkább az elnökválasztással kapcsolatban.. jobban izgulok mint a bl döntő alatt :lol:
Nem extra szolgáltatás, hanem ez ezzel együtt jár. Pont az hogy a sávszélesség és a hálózat, plusz a technikai dolgok miatt még több lehetőség lehet egy Internet TV-vel. Szerintem ez felfogja váltani a TV-t, mert olyan lehetőségek vannak ebben, amiket a jelenlegi "földi" TV nem tud biztosítani és egy csatorna vagy akár a fogyasztó számára is a legfontosabb, hogy minél kielégítőbb szolgáltatást kapjon/nyújtson.

Elnök választás miatt én is izgulok, próbálom is finoman jinxelni a dolgokat. :lol: Laporta tuti nyer, ne is nézze senki. :D

A világ annyira szélesedik s az Internet maga olyan lehetőségeket nyújt, s már ma is az emberek szokása megváltozott ezáltal, hogy rengeteg dolgot felvált. Gondolj bele, hogy eltudtad volna valaha képzelni, hogy ne a boltba menj be vásárolni? Nyilván, hogy ez még MO-on továbbra sem olyan elterjedt, de külföldön egy Black Friday a Karácsonnyal ér fel. És a TV is lassan elfog tűnni és Interneten lesz adás, én ebből indultam ki.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.07.18. 20:53:49-kor.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.07.18. 20:40:02

visca el barca írta:
egyébként erről is beszéltem lentebb, hogy jelenleg elég messzinek (-10 év) tűnik ez full hi-tech jövő, amikor arra sincs kapacitás, hogy falun normális netes/tv-s szolgáltatást építsenek ki. (én ilyen szempontból örülök a diginek, hisz 5x olcsóbb 20x gyorsabb a net mint bármelyik más szolgáltatónál és minden sport adó van)
Érdekes mert itt a helyi Szélmalom ( :mrgreen: ) nevezetű internet szolgáltató is képes már 80/8 Mbps sávszélességű netet biztosítani, ami nagyon nem rossz. De egy Invitel biztosan még jobbat is tudna. De egyetértek, az ország nagy részén még ez sem ideális, de szerintem nincs annyira messze már és a net lefedettség és sávszélesség sokkal nagyobb ütemben fejlődik. Nem véletlen az internetes alapú vezetékes telefonok elterjedése sem. Ma már az analóg módokra egyre kevésbé lesz szükség.
Az általad leírtakkal egyébként egyetértek, csak szerintem már most sokkal nagyobb az a réteg aki ezzel él, és ez sokkal gyorsabban fog nőni, mint azt hinnénk.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 20:38:01

persze ezek király dolgok, csak ezek már extra szolgáltatások, holott ugye onnan indultunk ki (pontosabb Te), hogy majd ez váltja fel a TV-t. de mindegy is, most szurkoljunk inkább az elnökválasztással kapcsolatban.. jobban izgulok mint a bl döntő alatt :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.18. 20:33:38

visca el barca írta:igen, ezt mondom, 10 év. legyen először egy normális hálózat kiépítve és arra lehet alapozni.

de mondjuk addig nehéz amíg olyanok a piaci viszonyok, mint amilyenek. külföldön arra törekednek a szolgáltatók, hogy minél többen minél többféle szolgáltatást tegyenek lehetővé, itthon mi van? :lol: egerben 5 éve a digi elkezdett építkezni, aztán 5 utca után az ellenlábas elérte, hogy ne kapjanak további terjeszkedésre engedélyt :lol: aztán most van egy városrész ahol egy 100 megás netért fizetsz 2800-at, a többiben meg ugyanezért fizetsz pontosan 3x annyit :lol:
Meglátjuk, már ma is belelehet ebbe kóstolni, az ember tényleg csodát kap ha pl NBA League Pass-t használ, én erről tudok nyilatkozni, de láttam már olyat is hogy olyan szolgáltatás, hogy meccs közben te választod ki melyik kamerát akarod nézni...Vissza akarod tekerni a jelenetet? Megteszed és átnyomod a szembe lévő kamerára.....Mondhatnám azt is, hogy te vagy az operatőr és a rendező egy személyben. Most gondolj bele, mikor úgy nézel egy koncertet, hogy teszem azt az előadó fején is van kamera vagy akárcsak olyan szemüvege van, amivel látod te online, hogy ő éppen hogy fogja a gitárt, milyen a közönség stb. Hihetetlen dolgok ezek, de nem lehetetlen dolgok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 20:27:50

igen, ezt mondom, 10 év. legyen először egy normális hálózat kiépítve és arra lehet alapozni.

de mondjuk addig nehéz amíg olyanok a piaci viszonyok, mint amilyenek. külföldön arra törekednek a szolgáltatók, hogy minél többen minél többféle szolgáltatást tegyenek lehetővé, itthon mi van? :lol: egerben 5 éve a digi elkezdett építkezni, aztán 5 utca után az ellenlábas elérte, hogy ne kapjanak további terjeszkedésre engedélyt :lol: aztán most van egy városrész ahol egy 100 megás netért fizetsz 2800-at, a többiben meg ugyanezért fizetsz pontosan 3x annyit :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.18. 20:17:04

visca el barca írta:
Bob_Marley írta:...
igen. annak mondjuk biztos jó lesz akinek lesz olyan telefonja, tabletje, laptopja stb. nekem spec erre nincs anyagi lehetőségem és sztem nem is én vagyok az egyedüli az országban... valúszínűleg nem fogok azért venni egy 3-4-500 e ft-os műszaki cikk kombót, hogy 3 másodpercenként tudjak a bl meccsek között váltogatni, meg "tegnapi" meccseket visszanézni (amit sztem még az életben nem is csináltam)

nem mellesleg pont most ugrott be, reggel itt volt unokatesóm, falun lakik, és akárcsak náluk, a legtöbb faluban még pl normális internet sincs. fizet 6-7-8.000 ft-ot egy 1 megás netért. németben gondolom a legkisebb faluban is van biztosítva egy megfizethető, min 100 megás kapcsolat.
Teljesen igazad van, hogy ez jelenleg anyagilag nehezen kivitelezhető, de itt leginkább a kiépítésen van a hangsúly. 10 év alatt már fejlődhet annyit a dolog, hogy megfizethető áron kapj meg szolgáltatásokat és széles körben elérhető legyen. Most csak mondtam egy számot, hogy tíz év, de gondolj bele 10 évvel ezelőtt 10k+ volt egy ADSL csomag meg betárcsázós modemek voltak és azóta ennek a feléért már kapsz Internet+TV+telefon szolgáltatást. És az akkor volt 10 ezer, az most mennyi lenne? Szóval, egy olyan időről beszélünk, amikor a technikai feltételek adottak (5g hálózat teszem azt mindenhol, de vegyük a 4g-t)és a hozzátartozó eszközök úgymond "elengedhetetlen" egy háztartásban. Mikor nem 100 ezer egy telefon hanem mondjuk a harmada.

Itt leginkább maga a lehetőség illetve, hogy ez valószínűleg megfog valósulni és széles körben elérhetővé válik, akár MO-on is, mert nagyon gyorsan fejlődik az Internetes különböző szoláltatások tárháza és egyre inkább elérhetőbb szélesebb körben is.

Értem, amit mondasz, s írom újra, hogy ez jelenleg anyagilag nyilván nehéz megvalósítani (a technikai dolgok nem kellően kiépítettek, de már megvannak. Új generációs hálózat, okostelefonok, okos TV-k stb.), de gondolj bele abba, hogy 10 éve még CD volt, ma meg online koncert felvételek vannak. És nem is érdekli az előadót, hogy mennyi CD-t ad el, hanem a Youtube nézettsége, meg annak hirdetés felülete. Eljön szerintem az a világ, amikor természetes lesz, hogy a TV-n online csatornák közül választhatsz.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 20:14:57

MR. TROMORT777 írta:Csak annyit tennék hozzá, hogy én például nem nagyvárosban élek, Szegedtől pár km-re lakom, de itt nem elérhető kábelen. Műholdas rendszeren elérhető, de tudtommal ott jóval drágább. Itt kis szolgáltatók versengenek egymással, de sport kínálatban nincsenek olyanok ahol meglenne az összes nagyobb sport csatorna. Van olyan haverom aki inkább két helyre fizet, mert még úgyis olcsóbb, mintha műholdazna.

Mennyivel egyszerűbb lenne olyan rendszerben létezni, ahol tényleg csak azért fizetsz ami tényleg érdekel. Megveszel egy 70 csatornás előfizetést és jóformán 20 csatornát nézel. Mennyivel jobb lenne cask azért fizetni amit ténylegesen megnézel.
jó, ez azért reális jövőnek tűnik, hogy végre jöjjön egy szolgáltató aki normálisan elérhetővé teszi, hogy előfizetsz havi 2000-ért 20 általad válaszott csatornára és nem a pax tv-t, meg a paprioka tv-t kell nézned mert azt adja.

egyébként erről is beszéltem lentebb, hogy jelenleg elég messzinek (-10 év) tűnik ez full hi-tech jövő, amikor arra sincs kapacitás, hogy falun normális netes/tv-s szolgáltatást építsenek ki. (én ilyen szempontból örülök a diginek, hisz 5x olcsóbb 20x gyorsabb a net mint bármelyik más szolgáltatónál és minden sport adó van)

Bob-nak még annyit, hogy szerintem ma Magyarországon borzasztóan szűk az a réteg, aki azt igényli (és van hozzá technikája = "pénze") hogy sztereóban nézzen 420 NBA+187 MLB meccset, majd utána 2 mp-ként újabb és újabb BL közvetítésre ugorjon, hogy aztán éjszaka felvételről végignézze az egészet újra. jelenleg nagyon nem érzem, hogy bármelyik szolgáltató fektetne ebbe, amikor ennek nagy része, ha otthon vagy a net világában, nagyjából eddig is elérhető volt (pl. az elmúlt 10 nap 100 MLB meccse közül bármelyiket le tudom tölteni 1 perc alatt, két kattintással, aztán pendrivval megy a tv-re - csak azért nem fogok venni egy 3-500.000 Ft-os tv-t, meg havi szolgáltatást 10.000 Ft-ért, hogy mindezt mondjuk csak tv-n keresztül, ágyban fetrengve meg tudjam csinálni (meccs válogatás-letöltés-nézés)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2015.07.18. 20:19:29-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
MR. TROMORT777

2015.07.18. 19:55:04

Bob teljesen jól foglalta össze az előnyeit.
visca el barca írta:
ki fizet 600 szolgáltatónak? jelenleg havi 2000 ft-ot fizetek a diginek és nézek bl-t, pl-t, mindent amit felsoroltál. ennél egyszerűbb és kényelmesebb opció nincs egy ÁTLAG sport kedvelőnek.
Csak annyit tennék hozzá, hogy én például nem nagyvárosban élek, Szegedtől pár km-re lakom, de itt nem elérhető kábelen. Műholdas rendszeren elérhető, de tudtommal ott jóval drágább. Itt kis szolgáltatók versengenek egymással, de sport kínálatban nincsenek olyanok ahol meglenne az összes nagyobb sport csatorna. Van olyan haverom aki inkább két helyre fizet, mert még úgyis olcsóbb, mintha műholdazna.

Mennyivel egyszerűbb lenne olyan rendszerben létezni, ahol tényleg csak azért fizetsz ami tényleg érdekel. Megveszel egy 70 csatornás előfizetést és jóformán 20 csatornát nézel. Mennyivel jobb lenne cask azért fizetni amit ténylegesen megnézel.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 19:54:03

Bob_Marley írta:...
igen. annak mondjuk biztos jó lesz akinek lesz olyan telefonja, tabletje, laptopja stb. nekem spec erre nincs anyagi lehetőségem és sztem nem is én vagyok az egyedüli az országban... valúszínűleg nem fogok azért venni egy 3-4-500 e ft-os műszaki cikk kombót, hogy 3 másodpercenként tudjak a bl meccsek között váltogatni, meg "tegnapi" meccseket visszanézni (amit sztem még az életben nem is csináltam)

nem mellesleg pont most ugrott be, reggel itt volt unokatesóm, falun lakik, és akárcsak náluk, a legtöbb faluban még pl normális internet sincs. fizet 6-7-8.000 ft-ot egy 1 megás netért. németben gondolom a legkisebb faluban is van biztosítva egy megfizethető, min 100 megás kapcsolat.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.18. 19:43:49

visca el barca írta:
ki fizet 600 szolgáltatónak? jelenleg havi 2000 ft-ot fizetek a diginek és nézek bl-t, pl-t, mindent amit felsoroltál. ennél egyszerűbb és kényelmesebb opció nincs egy ÁTLAG sport kedvelőnek.
És akkor ugyanezt képzeld el, hogy nem a kábel szolgáltatónál választod ki a tv csomagokat, hanem az Internetes csomagokból választasz és teszem azt BL. Az összes meccset megkapod egy időben, 2 kattintás és a Porto meccsére váltasz Manchesterből és kiváló minőséget kapsz. A legmodernebb minőséget. Emellett már nem új keletű, hogy valamit visszatudsz nézni, ugyanez csak az Interneten. Fáradt voltál, vacsorázni voltál az asszonnyal, sportolni voltál bármi, de nem nézted meg a meccset. Bármikor rácsatlakozol akár telefonon is vagy tableten és visszapörgeted jó minőségben. Vagy TV-n megnézed másnap. Hosszabb összefoglaló, események szerinti összefoglaló (ez pl NBA-ben szokás már most is, hogy bármelyik lepattanót vagy gólpasszt vagy akárcsak faultot is visszatudsz nézni a meccsből és automatikusan odateker, vagy a statisztikában ha rákattintasz megjelenik). Olyan mérhetetlen lehetőségek vannak ebben, s amit lejjebb is írtak, hogy az emberek igénye is ez. Leggyorsabban, minél jobb minőségben, bármikor megtudj nézni BÁRMILYEN meccset vagy sporteseményt vagy bármilyen műsort. Nem az van, hogy pl most Digi adja Pl meccs, Sport TV spanyol meccs stb. Hanem lenne en bloc egy csomag és azok közül te bármelyik mérkőzést kiválaszthatod. És ez pénzben is hatalmas lökés lenne a kluboknak is pl, gondolj bele hogy az ázsiai piac még inkább megnyílna vagy az amerikai. Szerintem az Internetes TV egy izgalmas dolog és a jövőben biztos, hogy ki fog épülni. Már ma is főleg Amerikában, rengeteg szolgáltatást nyújt egy-egy hivatalos online stream oldal.

Telefonon netezel és megosztod TV-re vagy tableten megosztod TV-re. Még kábel se kell, nem kötelező kábelekkel babrálni. De írhatnám a konzolokat is, mert nekem is van pl ismerősöm, aki PS-en netezik. TV általában be van kapcsolva, pillanatok alatt elindul a konzol, átvált és elindítja a Youtube-ot.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 19:28:14

MR. TROMORT777 írta:Melyik az egyszerűbb, összedugni két kábelt, vagy fizetni 600 szolgáltatónak előfizetést ha nézni akarsz PL-t, BL-t, La Liga-t, Bundesliga-t, NBA-t, NFL-t és társait?
ki fizet 600 szolgáltatónak? jelenleg havi 2000 ft-ot fizetek a diginek és nézek bl-t, pl-t, mindent amit felsoroltál. ennél egyszerűbb és kényelmesebb opció nincs egy ÁTLAG sport kedvelőnek.

Bob/Sanama, értem én, de ennek még itthon kell legalább 10 év hogy kiforrjon olyan szintre, hogy megérje váltani. ott van pl. a smart tv, az is mekkora dirrel-durral be lett harangozva, de ha mondjuk rákényszerítenélek, hogy netezzél egy 2-3 éves (nem többmilliós) samsung tv-n, nagyjából 20 perc múlva tépnéd a hajad. kiváncsi lennék mennyien neteznek ma tv tulajok közül, meglepne ha 1-2%-nál több lenne. egyszerűen kényelmetlen, nem arra való. ezt spec tapasztalatból mondom, nálunk családi körben van 3 is (köztük egy több százezres megagiga processzorral) és kínok kínja rajta bármit netezni.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19631
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.07.18. 19:19:50

visca el barca írta:Bob, áthoztam idse a tv-s/netes dolgot.

a magyar ember lusta. nem fog azért hdmi kábelt venni, meg ezt bekapcsolni, azt átdugni, hogy a tv-n netezzen. sokan hülyék ezek technikailag, másrészt nagyjából jó ha a háztartások 5%-ban van olyan tv amivel te pörgetni tudod az 1080-s nba-s meccseket.
Direkt azért mondtam, hogy teszem azt 5 év, de lehet akár 10 is ha úgy jobban tetszik. Itt van már az 5g hálózat, 2018-ra Dél-Korea már beakarja vezetni, ez 3 év. Én sem vagyok egy technikai guru, sőt, de elolvasom a híreket általában. Nem gondolom, hogy ez olyan távoli jövőnek tűnne, hogy a kábeles TV sugárzás megszűnne, vagy minimálisra csökkenne és felváltaná az Internetes TV szolgáltatás. Itt van a telefon téma, maga a vonalas is kezd kimenni a "divatból", sőt már a mobil is, s videó konferenciák világát éljük, vagy bármilyen online felületen való kommunikáció világát.
Utolsó sorra meg nem tudom mi a helyzet, s én sem felvágni akartam ezzel, egy sima egyszerű 32 colos Samsung Smart TV van, s a környezetemben akárcsak pl a szomszédban vagy haveri, baráti társaságban ennél bitangabb TV-k vannak. Rendben, hogy biztos van még klasszik Videoton meg Orion TV a háztartásokban, de azért szerintem elég sok embernek van már lapos TV-je stb.
A 5-10 év már pont egy olyan idő, amikor a trendet vagy a fogyasztói réteget leginkább azok fogják meghatározni akik ebben nőnek fel és most 10-25 év közöttiek. A mai fiatalok már miket tudnak? Én még örültem mint majom a farkának a jó 3210-es telefonomnak, ma meg már természetes a tízen x évesnek, hogy felveszi videót valamire és másodpercek alatt átküldi és komplett számítógépet tart a kezében. Lehet mondani, hogy a magyar ember lusta, meg nem fogja átdugdosni, de olyan nagyméretű a technikai fejlődés, hogy észre sem fogod venni, hogy már meg is változott a szokásod meg az életviteled.

Normandia:
Előfeltétele volt, de arra akartam utalni, hogy előbb írtuk alá a római egyezményt, mint az EU csatlakozást. Nem ezen múlt a csatlakozás, mert már megvolt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.07.18. 19:29:28-kor.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.07.18. 19:13:34

Egyet kell értsek Bob-al, a jövő biztosan ez pedig.
A technika fejlődik ahogy vele az emberek nyitottsága is erre. Melyik az egyszerűbb, összedugni két kábelt, vagy fizetni 600 szolgáltatónak előfizetést ha nézni akarsz PL-t, BL-t, La Liga-t, Bundesliga-t, NBA-t, NFL-t és társait? Pont, hogy a kényelmesség kéztet majd az ilyen fajta fejlődésre. Sőt, igazából ez már bőven régóta működő technika.
Ma már majdnem, hogy csak olyan TV-ket lehet kapni amelyek ezekre alkalmasak és ez így van jól. Sokkal könyedebbé teszi a műsorok, filmek, sorozatok nézését.
Illetve jó példa az okostelefonok is, 10 éve az emberek hány százalékának volt illetve most az emberek hány százalékának van.

A technikai részhez, hogy az emberek hülyék és lusták hozzá... Mamám idén lesz 70 és símán Facebookozik, E-mailezik, sőt, símán nézi a híradót is a netről, ha ép lemaradna róla. Pár éve vett magának egy gépet, mert nem akart "lemaradni".
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.07.18. 19:05:50

visca el barca írta:Bob, áthoztam idse a tv-s/netes dolgot.

a magyar ember lusta. nem fog azért hdmi kábelt venni, meg ezt bekapcsolni, azt átdugni, hogy a tv-n netezzen. sokan hülyék ezek technikailag, másrészt nagyjából jó ha a háztartások 5%-ban van olyan tv amivel te pörgetni tudod az 1080-s nba-s meccseket.
5 ev mulva (vagy hamarabb) ez lesz pedig, wireless minden. Laptopozol es 1 kattintassal ra tudod dobni tv-re, vagy mar TV-n hozod be a streamet.
Itthon lehet lesz 8-10 ev (Azt hiszem atlagosan 8 evenkent cserelnek TV-ket a magyarok) mire elterjed, nyilvan nem az idosebb korosztaly lesz ezzel celozva.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.07.18. 18:48:59

Bob, áthoztam idse a tv-s/netes dolgot.

a magyar ember lusta. nem fog azért hdmi kábelt venni, meg ezt bekapcsolni, azt átdugni, hogy a tv-n netezzen. sokan hülyék ezek technikailag, másrészt nagyjából jó ha a háztartások 5%-ban van olyan tv amivel te pörgetni tudod az 1080-s nba-s meccseket.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.07.18. 18:40:00

Pesten milyen jobb számítástechnikai boltot ismertek esetleg? Laptophűtőt akarok venni, de a Media Marktban annyira nem bízom...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.07.18. 18:12:33

Bob_Marley írta:A római egyezményt még a 90-es évek elején írtuk alá, s nem volt szó EU-ról. Szóval külön venném a kettőt és nem mondanám azt, hogy az EU-ho való csatlakozás feltétele volt.

Szerintem roppant egyszerű a dolog, az emberi tévedhetetlenség nem létezik és ilyen horderejű kérdést akár egyénre akár csoportra lebontva nem lehet meghozni, hogy életről vagy halálról döntsön(ünk). Főleg ha nagyon rosszindulatú akarnék lenni, akkor erre a mai magyar igazságszolgáltatásra bíznánk ilyen dolgokat? A korrupció melegágyában? A kérdés költői és alapból erről mint írtam nem dönthet véleményem szerint ember, hogy egy másik ember meghaljon vagy ne.
Az EU alaptörvényében benne van. Tehát nem csatlakozhattunk volna, ha nem vezetjük ki. Ez nyilván egy hosszabb folyamat eredménye volt, hogy összehangoljuk a saját törvényinket az EU-éval.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.07.18. 16:50:07

Érdekes téma ez a halálbüntetés.
Az emberek túlnyomó része köztük én is támogatnám, viszont érdekes, hogy semmilyen elrettentő ereje nincsen, szóval ez inkább csak az emberek igazságérzetét/bosszúvágyát elégíteni csak ki, semmilyen kézzel fogható eredményt nem lehetne vele elérni/felmutatni.
Igazából ez sem úgy működne mint most sokan gondolnák, ha lenne nálunk ilyen, akkor is 5-6 évente lenne max. egy ilyen eset, de lehet hogy inkább évtizedekben lehetne mérhető.

Szerintem igazából nem új törvényeket meg büntetéseket kell hozni, hanem a meglévőket kéne maradéktalanul betartatni és már egy egész másik országban élnénk.
Ahol egy embert tanúskodni visznek és elvileg teljesen egészségesen hirtelen halálosan rosszul lesz egy rendőrautó hátsó ülésén, ahol rendőrségről ügyészségről bizonyítékok tűnhetnek el, ahol a NAV 1 nap alatt kivizsgálja saját magáról, hogy nincsen semmi visszaélés, ahol a rendőrségnek nem a lakosság védelme és a bűnesetek megelőzése félgöngyölítése a feladata hanem az, hogy minél több bírságot szabjon ki, ott nem a halálbüntetés az elsődleges és nem ezzel kéne foglalkozni. Ez csak és kizárólag politikai figyelemelterelésre jó és pár egyszerűbb ember szavazatának az elnyerésére.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.07.18. 16:20:44

Pont témába vágnak:
1
2
Azért ezek mennyire pofátlanok már...
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Válasz küldése