Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2012.08.23. 11:55:47

csababarca írta:Egyébként Özilt nem kiállították tavaly? vagy az ő büntetését is semmissé tették?
Mindenki felmentést kapott...

Amúgy fincsi lenne a Bernabeuban ünnepelni a szuperkupát, de ez csak hab lenne a tortán! :twisted: :D
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2012.08.23. 11:51:59

Egyébként Özilt nem kiállították tavaly? vagy az ő büntetését is semmissé tették?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2012.08.23. 11:44:00

Igen, tegyük fel, hogy van egy VV-Alves,Puyol,Piqué,Alba-Busquets,Xavi,Iniesta-Pedro,Messi,Alexis kezdő, akkor a pad kb: Pinto,Mascherano,Adriano,Song,Fábregas,Villa,Afellay és akkor még a sérülések, vagy más miatti kimaradók: Abidal,Thiago,Cuenca,Montoya,Tello...elég félelmetes.

Madridban: Casillas-Arbeola,Ramos,Varane,Marcelo-Khedira,Xabi-DM,Özil,CR-Benzema pad: Albiol,Coentrao,Higuain,Diarra,Callejon és még ugye Sahin vagy Kaká, velük még kérdés, hogy mi lesz. Plusz ott van még Pepe.

Nem gyenge egyik keret sem, maradjunk ennyiben...

szerk.: Barcafan9 nem ismered még mindig Mourinhot? Ő inkább idegenben agresszívebb, mivel itt értékes akár egy rúgott gól is. Otthon többet játszatja a biztonsági focit...
Avatar
Barcafan9
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.05.05. 20:34:08

2012.08.23. 11:41:13

Végre ma El Clásico a várva várt meccs! 8) Ma nekünk kell menni jobban mert mi leszünk hazai pályán, a Madrid nem hiszem hogy letámad! Ma remélhetőleg revánsot veszünk az előző vereségért, váratlanul jött az a vereség!
VISCA EL BARCA Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2012.08.23. 11:35:23

Castiel írta:...meg hát Jose valami újat ígért a szurkolóiknak erre az idényre... persze nem feltétlenül erre a meccsre... :)
Lehet, h nézhető focit?! A kis huncut... :P

Kiszámíthatatlannak tartom a klasszikusokat, régebben sokkal inkább számított a pillanatnyi forma, jelenleg nem igazán.

Nagy kívánságom nincs: hajtsa mindenki ki magát, daráljuk őket 90 percig és játsszuk a saját focinkat. Ha nem működik, akkor a padhoz kell nyúlni, számtalan lehetőségünk van.
Múltkor írta valaki, h a második félidő közepén már nem volt cserénk, Pep ezt 3 év alatt sem csinálta meg, tetszik ez a vonal. Már csak azt kell megélnem, h Messit le merje valaki cserélni.

Apropó kispad, régebben degradáló értelemben gondoltam rá, manapság meg kik ülnek rajta, te jó ég! :shock:
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2012.08.23. 11:11:49

kupa ide-kupa oda, én azért szorítok, hogy ne tudjon a Madrid valami sorozatfélét kialakítani(a győzelmeivel) legyen az utolsó Classico egy véletlen kisiklás. nem igaz, hgy a béna Valenciát nem tudjuk felülmúlni, csak az a baj, hogy a Madrid sem fog mégegyszer olyan gyengén muzsikálni. egynek örülök, mivel legutóbb percek alatt bekaptuk a potyát, most ez nem jöhet! a lényeg: győzelmet várok!
Avatar
Castiel
Capitá del Barça
Hozzászólások: 954
Csatlakozott: 2012.07.11. 10:45:01
Tartózkodási hely: Csurgó

2012.08.23. 10:05:31

Na végre ma van... :)
Írtátok többen is hogy féltek a Madrid letámadásától... Hát hogy le fognak, az kétségtelen, de nem gondolnám, hogy most ez a presszió olyan sokáig fog tartani, mint azt láttuk a bajnokikon, lévén, hogy TALÁN egy picit fáradtabbak lehetnek...
meg hát Jose valami újat ígért a szurkolóiknak erre az idényre... persze nem feltétlenül erre a meccsre... :)
Kép
Fc Barcelona-Csurgói KK-Scuderia Ferrari-
Avatar
MessiBarca10
Jugador del Barça
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.08.22. 14:44:34
Tartózkodási hely: Érd

2012.08.22. 23:51:17

Holnap lesz valami élőkép a lelátón? Az utolsó Clasicocon volt..

Valaki?
Kép
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.22. 23:13:55

MessiFan írta:
Off: Köszönjük szépen, de miért írtad ezt pont ebbe a topicba? Sok értelme nem volt.
Például mert előtte arról ment a "vita" hogy kinek mennyire van minőségi kerete!
Írtam is,hogy A Realtól is szívesen megnéznék egy ilyet!

on:Holnap én arra számítok nyerünk vagy döntetlent játszunk.Egyáltalán nem gyenge a madrid.Én Ronaldotól tartok.Remélem Higany kezd és nem Benzin!A legfontosabb,hogy ne kapjunk gólt és 1nél többet rúgjunk.2-0val kiegyeznék.Aztán lehet,hogy rossz napot fognak ki a srácok.
Hajrá Barca!
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
MessiFan
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7284
Csatlakozott: 2008.02.06. 16:17:19

2012.08.22. 22:41:27

BritishKnight írta:A Barcának a kerete.És a posztok cseréi!
Off: Köszönjük szépen, de miért írtad ezt pont ebbe a topicba? Sok értelme nem volt.

On: Nagyon remélem holnap hazaérek időben a loki meccs után, mert nagyon várom a találkozót, mert hiányzott már egy jó focimeccs :)
Dettó ugyan ezt a kezdőt küldeném fel amit Matyi is idézett, maximum Sánchez helyett Fabregast tudnám elképzelni, de Pedrot mindenképpen kezdetnék és Puyit is.
Szokás szerint gőzöm sincs mit várjak el, de szerintem arra számíthatunk, hogy az elején brutálisan letámad a Real, mi meg próbáljuk felvenni a ritmust és tartani a labdát, aztán ha nem kapunk gólt 20 percen belül saját hibánkból, akkor remélhetőleg a kontrákra odafigyelve meg tudjuk úszni kapott gól nélkül ami szerintem a legfontosabb egy ilyen oda-visszavágós döntőben főleg ha mi leszünk hazai pályán :P
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2012.08.22. 22:30:35

Varatrix írta:
S.Agüero írta:A tavaszi vereségünket nagyban befolyásolta a kezdőnk, szerintem.

Az, meg hogy nektek volt EB+Olimpia Marcelonak...
Marcelo mit keresett az Eb-n? :roll:
Semmit, csak szöveget kell értelmezni, de már nyomtad a szemforgatós smileyt. :)
hát én így kezdenék:
VV-Alves-Puyol-Pique-Alba-Busi-Xavi-Ini-Pedro-Sanchez-Messi.
Detto. Mindent tekintve ez a legjobb kezdőnk most.

Holnapi meccstől kicsit félek én is. Remélem nem okoznak meglepetést a madridiak. :) Ha nyerünk, akkor szerintem minimum 2 góllal, viszont ha nem, akkor egy 1-1-et nézek ki a meccsből.
Remélem azért sikerül például 2-0-ra nyerni, az megnyugtató lenne a visszavágóra. Ha ott lőnénk gólt el is dőlne... Na de ne nézzünk ennyire előre, először nyerjünk holnap!

Visca!
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2167
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2012.08.22. 22:11:44

Nehéz megmondani mi várható holnap. Úgy érzem mostmár igazán kezd beérni ez a generáció (a madridi) és kezd összeszokott lenni a csapat, idén már nem igazolnak össsze-vissza. :) Özilre kell majd nagyon figyelni, én tőle tartok, Ronaldotól annyira nem. Kérdés, hogyan fogunk teljesíteni hátul, Alves összeszedi-e magát és kik fognak kezdeni. Azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy Alba-Piqué-Mascherano-Puyol formátumban kezdenénk. Remélem győzni fogunk és a lehetőséget kapó fiatalok is felnőnek a feladathoz. (ha lehetőséget kapnak) Szerintem Song-ot be fogja dobni 15-20 percre, ahogy tavaly bedobta Pep Fabregast is. :D Hajrá!
més que un club
Avatar
BritishKnight
Capitá del Barça
Hozzászólások: 684
Csatlakozott: 2012.07.01. 14:39:04
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

2012.08.22. 21:25:13

A Barcának a kerete.És a posztok cseréi

V.V.-Pinto

Alves->Montoya(itt akár Puyol is eljátszik szükség esetén)
Piqué,Puyol->Masch,Fontás,Bartra(Itt Song és Busquets is tud játszani)
Alba->Adriano

Busquets->Song(itt Masch is tud játszani)
Xavi,Iniesta->Cesc,Thiago

Alexis,Messi,Villa->Afellay,Cuenca,Tello,Pedro


Abszolúte minőségi keret!

A Realtól is szívesen megnéznék egy ilyet


És egy cserékkel felállt csapat,hogy néz ki:

Pinto
Montoya-Masch-Fontás-Adriano
Song
Cesc-Thiago
Pedro-Afellay-Tello/Cuenca

Azért nem rossz hogyha nem lenne egy ember se az alapcsapatból.
Ha pedig a védelembe berakunk egy játékost az alapcsapatból(pl.:Piqué) és a csatársorba is (Messi) akkor ütőképes csapat.Bajnokikon meg úgy is VV véd.Szvsz ez egy kiscsapat ellen simán megállná a helyét ha 1-2 embert berakunk az alapcsapatba!
"Gloria Victis, dicsőség a legyőzötteknek, kik győzhetetlenek."
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.08.22. 20:39:31

ja,én a minőségről egy árva szót nem szóltam :)
az a kezdőben is csak foltokban van jelen. özil,khedira,most már alonso inkább negatív irányban lóg ki. tisztában vagyok a keret minőségével,de a tavalyinál jobb helyzetben is lehettünk volna,ha az edző megfelelően használja a játékosait és rotál
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 20:26:48

daffy írta:az lehet,hogy igaz,de a hozzászólásaidból tényleg egyfajta ellenségeskedés tükröződik. ez lehet,hogy azért van,mert a való életben is egy nehéz ember vagy,lehet hogy azért,mert más a véleménye valakinek vagy csak szimplán realos. nehezen emészthető olykor a stílusod,de többnyire a megengedhető keretek között tartod(számomra legalábbis). ez a fiatalabbaknak lehet bántó,illetve bárkinek,akinek nem határozott a véleménye vagy nem képes figyelmen kívül hagyni a nem kívánatos hozzászólásokat. ha kezdeni kéne vele valamit,akkor a moderátorok úgyis megteszik. néha vétesz a szabályok ellen(mint ma is a dupla hsz-szel vagy mint most én az off jellegű írásokkal) és néha tényleg felesleges a letámadás,de ilyen emberek is vannak,el kell fogadni
Nem éreztem ellenségeskedésnek, viszont utálom a csúsztatásokat. REMY is előjött egy ilyennel (lehet, hogy nem volt szándékos) arra reagáltam, amire megsértődött. Nem az a mérvadó, hogy realos, vagy sem, hanem a mellébeszélés. Napközben meló mellett írogattam, ezért becsúszhatott a dupla hsz baki :-)

Node hogy ON is legyen:
Bizakodva várom a csütörtöki meccset, jelen pillanatban jobb formában lévő csapat benyomását keltjük. Ha tudunk javítani a szokásos helyzetkihasználási %-on, akkor többgólos előnnyel mehetünk a visszavágóra akár. Pepe kiválásnak pedig kifejezetten örülök, több szempontból is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2012.08.22. 20:23:27

daffy írta:
barca_bome írta: Az is hatalmas előny tavalyhoz képest (Villa és Afellay visszatérése mellett), hogy minden posztra van legalább két alternatívánk (ellentétben a Madriddal), ami tavaly finoman szólva sem volt így... :wink:
afellaytól olyan nagyot nem erősödtetek
casillas,adan
arbeloa,varane,albiol,ramos,pepe,marcelo,coentrao 4 posztra
alonso,khedira,granero,lass 2 posztra
dm,özil,kaka,cr,callejon 3 posztra
higuain,benzema 1 posztra
sahin és carvalho távozónak van kikiáltva
érkezik minimum 1 kp-s. van itt is 2 ember a posztokra,tavaly is volt,csak használni kellett volna az übermensch edzőnek
daffy, pedig igaza van barca_homenak. nektek egyszerűen nincs a balhátvéd, meg a csatárposztot leszmaitva sehol minosegi cserétek.

ha lesérül xabi meg özil kifog jatszani? lass meg callejon? azért nem az a szint mint nálunk, hogy simán vagy egy maschernao, vagy ey fabregas..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
gergo9
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2902
Csatlakozott: 2007.10.02. 12:19:09
Tartózkodási hely: Miskolc

2012.08.22. 20:22:42

alonso,khedira,granero,lass 2 posztra
Utolsó 3 nem igazán üti meg a szintet , Alonso meg elég gyenge formában játszotta végig a tavaszt.
dm,özil,kaka,cr,callejon 3 posztra
Özil viszonylag erős első év után lejtmenet(kvalitásait tekintve azért sztem ő is bőven elmarad a mindenkori Madrid szintjétől), Kaká-t nem kell különösen túlmagyarázni, DM,CR ok bár az argentin színesfémgyűjtő képességeivel szemben is vannak fenntartásaim.
Védelem ill Higu,Benz ok.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.08.22. 20:22:26

Kintaro írta:
Varatrix írta:
Leírta és igaza van. :roll:
Szerintem meg semmi olyan húde bántó nem hangzott el, hogy mimózát kéne játszani.
az lehet,hogy igaz,de a hozzászólásaidból tényleg egyfajta ellenségeskedés tükröződik. ez lehet,hogy azért van,mert a való életben is egy nehéz ember vagy,lehet hogy azért,mert más a véleménye valakinek vagy csak szimplán realos. nehezen emészthető olykor a stílusod,de többnyire a megengedhető keretek között tartod(számomra legalábbis). ez a fiatalabbaknak lehet bántó,illetve bárkinek,akinek nem határozott a véleménye vagy nem képes figyelmen kívül hagyni a nem kívánatos hozzászólásokat. ha kezdeni kéne vele valamit,akkor a moderátorok úgyis megteszik. néha vétesz a szabályok ellen(mint ma is a dupla hsz-szel vagy mint most én az off jellegű írásokkal) és néha tényleg felesleges a letámadás,de ilyen emberek is vannak,el kell fogadni
Kintaro
Barça B
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2012.04.25. 01:07:04

2012.08.22. 20:16:08

Varatrix írta:
Leírta és igaza van. :roll:
Szerintem meg semmi olyan húde bántó nem hangzott el, hogy mimózát kéne játszani.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2012.08.22. 20:11:49

barca_bome írta: Az is hatalmas előny tavalyhoz képest (Villa és Afellay visszatérése mellett), hogy minden posztra van legalább két alternatívánk (ellentétben a Madriddal), ami tavaly finoman szólva sem volt így... :wink:
afellaytól olyan nagyot nem erősödtetek
casillas,adan
arbeloa,varane,albiol,ramos,pepe,marcelo,coentrao 4 posztra
alonso,khedira,granero,lass 2 posztra
dm,özil,kaka,cr,callejon 3 posztra
higuain,benzema 1 posztra
sahin és carvalho távozónak van kikiáltva
érkezik minimum 1 kp-s. van itt is 2 ember a posztokra,tavaly is volt,csak használni kellett volna az übermensch edzőnek
Avatar
ZotyaFace
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2012.08.21. 13:27:03

2012.08.22. 19:40:19

Én megmondom őszintén,hogy félek a holnapi meccstől.
A Katalánok jól kezdték a bajnokságot,és úgy érzem,benne van egy nagy pofon. Mourinho nem hiába takarózik ilyen nyilatkozatokkal.

Ettől eltekintve,pörgős,látványos meccset várok,tippelni nem szeretnék mert nem az erősségem,de 2-3 gól biztos fog esni(remélem azért a fehérek is lőnek minimum egyet :? )
Madridista. De nem az elvakult fajtából :)
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2012.08.22. 18:28:32

Barcaman14 írta:
Sanama írta:hát én így kezdenék:
VV-Alves-Puyol-Pique-Alba-Busi-Xavi-Ini-Pedro-Sanchez-Messi.
Ez így tökéletes is lenne. Puyol mindenképp kezdjen, tudjuk mennyit jelent az ő jelenléte a pályán és ez hatványozódik egy klasszikuson. Villa pedig még mindig nem 100 százalékos, korai bedobni egyből a mély vízbe. Nagyot lendíthet rajtunk csereként beállva is.
Akitől holnap jelentős javulás kell minden szempontból, az Alves.
Ez nem rossz kezdő, csak kicsit hiányolom belőle Javiert. Erőazakossága lehet jól jön párszor :)
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2012.08.22. 18:16:41

18Barca99 írta:Sztem Pep nagy húzásaiban eléggé benne van/volt a keze a Titonak is ugyhogy sztem ilyen szempontból nem kell félteni. :)
Igen ezt még Pep regnálása alatt is mondták sokszor, hogy Tito az ész, de az a legnagyobb pozitívum eddig, hogy Tito ugyanazt a játékot játszatja (legalábbis alapjaiban), kiegészítve azzal, hogy (eddig!) ő időben cserél, és ki is használja a cserelehetőségeit!

Sok pluszt fog adni a csapat teljesítményének szerintem, ha sűrűbben lesznek rotálva és cserélve a játékosok, egyrészt ez jó abból a szempontból is, hogy bizonyítani akarnak a játékosok, másrészt nem lesznek annyira kifacsarva (kivéve Messi, mert tudjuk, hogy őt nem lehet lecserélni, mert megsértődik, mondjuk lehet a teljesítménye így jobb, de hosszú távon... hát nem tudom).

Hogy ne legyek OFF:

Az is hatalmas előny tavalyhoz képest (Villa és Afellay visszatérése mellett), hogy minden posztra van legalább két alternatívánk (ellentétben a Madriddal), ami tavaly finoman szólva sem volt így... :wink:

Várom már a holnapi meccset, hirtelen ránk jött itt a szezon, belevágunk a közepébe két klasszikussal és ráadásul az őszi meccs sincs már olyan messze (asszem október)! Visca! :)
Avatar
Barcaman14
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4373
Csatlakozott: 2008.04.15. 16:40:28
Tartózkodási hely: Debrecen

2012.08.22. 17:51:27

Sanama írta:hát én így kezdenék:
VV-Alves-Puyol-Pique-Alba-Busi-Xavi-Ini-Pedro-Sanchez-Messi.
Ez így tökéletes is lenne. Puyol mindenképp kezdjen, tudjuk mennyit jelent az ő jelenléte a pályán és ez hatványozódik egy klasszikuson. Villa pedig még mindig nem 100 százalékos, korai bedobni egyből a mély vízbe. Nagyot lendíthet rajtunk csereként beállva is.
Akitől holnap jelentős javulás kell minden szempontból, az Alves.
Kép
„Ez a Barça ezzel a generációval értékesebbé teszi a labdarúgást, egyedülállóbb rangot ad neki." Josep Guardiola-GRÁCIES PEP!

Fc Barcelona ***-Més Que un Club-***
Avatar
Senyera
Jugador del Barça
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2011.07.06. 15:23:15

2012.08.22. 17:37:25

Azért jó lenne holnap legalább 2-3 góllal nyerni hogy ne legyen gond a visszavágón.Ez szerintem a szokásos terelés hogy nemfontos a kupa meg ilyenek.Senki se fog neki bedőlni,márt csak azért is meg kell hogy nyerjük,hogy ne tudjanak pofázni a mérkőzések után.Igenis nekünk legyen fontos ez a kupa is ,ne csak a bajnokság meg a többi,főleg a Madriddal szemben.
Válasz küldése