Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.01.27. 17:09:04

megfolytja őket a Real...alig tudnak labdát szerezni és főként megtartani, mindezt otthon! azért ez a bíró nem kifejezetten Valencia drukker... a második egyenlő testhelyzet volt nem 11-es. Gedes aki ellenünk egy száguldó dervis volt most egy szelíd öregember.... na de majd a kupában!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.27. 17:07:31

MEgnéztem a tiziket, első full egyértelmű volt, a második ha mi kapunk ilyet akkor felrobban a net.
Az kamu volt, de nincs jelentősége.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.27. 17:06:00

Kicsit hajtsanak azert, ne a kupara pihenjenek mar most. :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.27. 16:59:41

Montoya mentse át ezt a jó formáját a kupára is, akkor sok gondunk nem lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.27. 16:59:31

S.Agüero írta:

Kupa miatt, ami általában csütörtök estére esik.

azt vágom,de a kupában is idegesít, hogy mindig mi nyomjuk csütörtökön :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.27. 16:58:44

csababarca írta:Most nem tudok idegeskedni ezen, van olyan kényelmes előnyünk, hogy bőven elég ha csak magunkra figyelünk.

Amúgy miért játszunk mostanában szinte mindig vasárnap este? régen azért szét voltak dobva a meccseink, most szerintem 90%ban ebben az időpontban vagyunk.
Kupa miatt, ami általában csütörtök estére esik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.27. 16:57:59

Most nem tudok idegeskedni ezen, van olyan kényelmes előnyünk, hogy bőven elég ha csak magunkra figyelünk.

Amúgy miért játszunk mostanában szinte mindig vasárnap este? régen azért szét voltak dobva a meccseink, most szerintem 90%ban ebben az időpontban vagyunk.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.27. 16:57:12

Riporter: - cé, hogy jött az, hogy két büntető után is így feszíts?
Cé: - gondoltam, miért ne, adja a TV.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.27. 16:55:40

Montoya vakon van rendesen. Mondjuk ez nem volt büntető, főleg úgy, hogy Benzema el se érte volt a labdát... :roll:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.27. 16:55:12

Igazi idióta ez a Montoya.
Ronci fején megint az a fészek :D
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 16:54:38

Szépen megnyeretik a meccset ezekkel a fogalmatlanokkal. No Roncit fel kell hozni a góllövőlistán némileg.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5236
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.01.27. 16:53:47

istenem...van pofája befújni
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3360
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.27. 16:53:38

Hát ez nem Montoya napja,csoda hogy két tizenegyes után még lapja sincs.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.01.27. 16:52:22

Két büntető... Bes.zarás...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.27. 16:38:00

Persze kinek mi, ha az a kérdés, hogy minket is felvásároljon egy arab sejk, nemet mondanák.
Viszont ha éppen a megszűnésünk és további működésünk múlna rajta, akkor nem ellenkeznék.

Feltételezés volt amit írtam, de ott Abramovic és a Chelsea példája, ott is akkor úgy tűnt, hogy 100 évig ömlik a pénz a cselzihez korlátlanul. Aztán az első évek után elég szépen visszavett Abra a pénz pumpálásából.
Persze magánéleti okai is voltak, de nem lehet tudni, meddig csinálja ezt egy idegen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 16:03:59

csababarca írta:
recrea írta:Egyébként miért nem “csinálhat” focicsapatot az, aki akar és van rá pénze? Ezt magyarázd már el, kérlek.
ezt én sem értem.
de biztos velem/velünk van a hiba.

lehet,hogy most 10 évig olajos csapatként fog működni pl a PSG vagy a City, aztán ez idő alatt ki tudnak építeni egy olyan brandet, hogy már önállóan is megállnak a lábukon úgy, hogy az eredményeik is maradnak. Nem elképzelhetetlen.

Most nem tudom mitől rosszabb, ha egy olajsejk odavágja a pénzét, mint pl a mi kenőpénzeink, meg kétes igazolásaink, lásd Neymar esete.

és egyébként sem barca-psg összehasonlítás volt,hanem az volt a kiindulópont, hogy psg-real viszonlatban a realnak drukkol valami. Mintha Perez is a tisztaság mintapéldánya lenne. Bár nyilván a spanyol hitelek ide oda tologatásak tök szimpi dolog. (ez ránk is vonatkozik)
Persze, mindenki csinálhat amit akar. Egy szóval nem mondta senki, hogy be kell szűntetni ezeket a klubokat.

Csak az ilyesfajta klubpolitikát sokak gyomra nem igazán veszi be.

Ahogy a simlis átigazolásokért se hiszem, hogy sokan lelkesednének, de inkább az, minthogy minket is gelvásároljon valami sejk.

Azt mehezem tudom elképzelni, hogy a PSG vagy a City tulaja azt mondaná, hogy "már elég pénz van a klubban". Főleg Khelafi barátunk egy igazi nyakas megalomán állatnak tűnik, de mégha nem is az, és valóban kicsit visszábbvesz, akkor se lesz szimpatikusabb ahogy a klubját most igazgatja.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.27. 15:48:34

Igen, és emlékezhetünk, hogy a közelmúltban sztrájkoltak a Liga csapatai a közvetítési díjak igazságtalan elosztása miatt, vagy emlékezhetünk, amikor még néhány éve a G14 tartotta sakkban a FIFA-t és az UEFA-t.

Szóval ne állítsuk be ezeket a tradicionális nagy csapatokat be úgy, mint a tisztesség és a becsület mintaképeit.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.01.27. 15:44:40

Az NFL csapatok is franchise rendszerben működnek, mégis nagyon jól van megszervezve szerintem és nagyon is élvezetes, ennek azaz oka, hogy központi szinten úgy van leszabályozva, hogy nincs 3 Tom Brady egy csapatban, hanem minden csapatban van kiemelkedő klasszis, mert így tudják csak megoldani a fizetési sapkát, hogy beleférjenek, az meg, hogy melyik csapat mennyire tisztán inktézi, Rossellnek mehet a képeslap a sittre, annyira. De amíg központilag nincsenek valódi szabályozások, nem ilyen vicckategória FFP-k, addig el kell fogadni, hogy igenis a fociban akkora a pénz, hogy a multimilliárdosoknak egy igen jó üzlet, ha nem is közvetlen, de az általa szerzett üzleti kapcsolatok nekik ennél többet hoznak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15501
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.27. 15:34:50

recrea írta:Egyébként miért nem “csinálhat” focicsapatot az, aki akar és van rá pénze? Ezt magyarázd már el, kérlek.
ezt én sem értem.
de biztos velem/velünk van a hiba.

lehet,hogy most 10 évig olajos csapatként fog működni pl a PSG vagy a City, aztán ez idő alatt ki tudnak építeni egy olyan brandet, hogy már önállóan is megállnak a lábukon úgy, hogy az eredményeik is maradnak. Nem elképzelhetetlen.

Most nem tudom mitől rosszabb, ha egy olajsejk odavágja a pénzét, mint pl a mi kenőpénzeink, meg kétes igazolásaink, lásd Neymar esete.

és egyébként sem barca-psg összehasonlítás volt,hanem az volt a kiindulópont, hogy psg-real viszonlatban a realnak drukkol valami. Mintha Perez is a tisztaság mintapéldánya lenne. Bár nyilván a spanyol hitelek ide oda tologatásak tök szimpi dolog. (ez ránk is vonatkozik)
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6741
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.27. 14:39:35

Egyébként miért nem “csinálhat” focicsapatot az, aki akar és van rá pénze? Ezt magyarázd már el, kérlek.

Inkább örülni kéne, h ömlik a pénz az európai fociba, mert ha nem nyitna a kelet, akkor mi sem tudnánk 300 miliót költeni.

A tiszta szó egy mondatban említése az igazolásainkkal meg enyhén komikus :D
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2018.01.27. 13:20:52

Egyesek még mindig nem értik a lényeget.Mi simán felháborodhatunk akár mennyit is költünk,hiszen a mi bevételeink tisztán a piacról érkeznek.Mig a PSG-nél nem!
Az is érdekes felvetés,hogy kellenek az olajos csapatok,hogy bővüljön a BL esélyes csapatok száma.Csak ez olyan mint ha mindig ugyan az a 6-8 futó lenne a dőntőben,ezért engedjük oda a doppingolókat is,hogy ne legyen unalmas!
Ja és még annyi,hogy összemosni a multikat az olajosokkal sem állja meg a helyét,már mint hogy egyik sem jobb a másiknál,mert egy multi csak úgy költ reklámra,ha látja benne megtérülést!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 11:52:07

LG írta:
igaz az is csak egy évig tartott,
Ez benne a lényeges. Rövid távon oda lehet jutni, de hosszútávon nem tudnak versenyezni a kisebb csapatok, egy kiugró siker után elviszik a legjobbjaikat, és mennek is a levesbe.

Az árak növekedését sem lehet csak a Cityre és PSG-re fogni, meg lehet nézni egy táblázatot arról, hogy elmúlt években ki mennyit költött átigazolásokra, bizony mi is ott vagyunk az élmezőnyben. Ha tényleg megvesszük Griezmannt nyáron, akkor egy év alatt lesz 3 100+ milliós igazolásunk, szóval nem hiszem, hogy nekünk kéne felháborodni ez ügyben.

Azért ha nincs az a 222millió, akkor a 3 100+-os igazolásból lett volna max 2 (Coutinho és ugye Griezmannból nem lehet alkudni). Dembeléért soha a büdös életbe nem lett volna pofájuk ennyit kérni, ha nem folyik mindenhonnan a 222 milla és hogy mekkora sz.rban vagyunk.
Coutinho is szerintem 100-120-ért jött volna max.

És hosszútávon mindíg a nagyobb csapatok domináltak, és ezután is ők fognak.
Csak most létrejött 1-2 mesterségesen kreált nagyobb csapat, akik önerőből soha nem jutnának el oda, mint akik már régebb óta nagyként vannak számon tartva.

Azért én megnézem, hogy a Nápoly mire jut, én nem tudom, hogy áll-e mögöttük valami maffiózó.

És azért lehet a PSG-t a leginkább utálni, mert bár a Citynél is ugyanígy a sejkék mozgatják a pénzt, nálunk a legdrágább igazolás 65 millió euró, míg a PSG zsebből kiperkálja a Neymar - MBappe duót, mert miért ne. És ezt minden következmény nélkül teszik, holott ha jól értelmezem valami ilyesmit kéne szabályoznia a FIFA Fairplay nevű "rendeletnek".
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.27. 11:37:19

igaz az is csak egy évig tartott,
Ez benne a lényeges. Rövid távon oda lehet jutni, de hosszútávon nem tudnak versenyezni a kisebb csapatok, egy kiugró siker után elviszik a legjobbjaikat, és mennek is a levesbe.

Az árak növekedését sem lehet csak a Cityre és PSG-re fogni, meg lehet nézni egy táblázatot arról, hogy elmúlt években ki mennyit költött átigazolásokra, bizony mi is ott vagyunk az élmezőnyben. Ha tényleg megvesszük Griezmannt nyáron, akkor egy év alatt lesz 3 100+ milliós igazolásunk, szóval nem hiszem, hogy nekünk kéne felháborodni ez ügyben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6775
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.27. 11:13:58

LG írta:Az érem másik oldala viszont, hogy ha nem lennének az olajosok, akkor 4, maximum 5 nagy csapat hosszú távon uralná az európai focit, ahogy ez történt is az elmúlt években.

Persze lehet mondani, hogy egy Barca vagy egy Real nem véletlenül van ott ahol. De a közösségi médiának köszönhetően azok a csapatok, akik éppen népszerűek és sikeresek voltak 2010-es évek elején hatalmas, szinte behozhatatlan előnyre tettek szert, amit pl. egy Valencia a büdös életbe nem hoz be, holott 2000-es évek első felében közel egy szint volt, bajnoki címeket nyert, BL döntőket játszott. Vagy úgy lehet odaférni a zsírosbödönhöz, ahogy PSG vagy a City teszi, vagy sehogy.
Azért azelőtt is megoldották a kiscsapatok.
A Leicester is a semmiből lett bajnok, igaz az is csak egy évig tartott, de sikerült, és biztos vagyok benne, hogy ennek aprpopóján sokan kezdtek el szimpatizálni a csapattal.

Viszont most kezdték el olyan szinten felverni az olajosék az árakat, ami tényleg megfizethetetlen a kisebbeknek. Azelőtt okés, hogy a Real, Mu stb. ki tudott adni irreális pénzeket (de még az is valamennyire a józan ész határain belül volt), de kb. 2 éve elképzelhetetlen volt, hogy egy védőt vesznek annyiért, mint CR-t.
ntibi67 írta: Pedig nem olyan bonyolult.
A Barca a valós piacról,valós szponzoroktól szerzi a bevételeit,tehát megdolgozik érte.Mig a PSG egy uralkodói család játékszere,ahól a szponzori bevételek kamu szerződések,tehát nem dolgoznak meg érte.Önerejükből nem lennének képesek ilyen fizetésekre és igazolásokra.Torzítják az egyenlő elbírálásra vonatkozó szabályokat,amire eddig nem igazán találja vagy nem akarja megtalálni a választ a nemzetközi szövetség.
Valahol itt a pont.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21305
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.27. 09:22:21

Az érem másik oldala viszont, hogy ha nem lennének az olajosok, akkor 4, maximum 5 nagy csapat hosszú távon uralná az európai focit, ahogy ez történt is az elmúlt években.

Persze lehet mondani, hogy egy Barca vagy egy Real nem véletlenül van ott ahol. De a közösségi médiának köszönhetően azok a csapatok, akik éppen népszerűek és sikeresek voltak 2010-es évek elején hatalmas, szinte behozhatatlan előnyre tettek szert, amit pl. egy Valencia a büdös életbe nem hoz be, holott 2000-es évek első felében közel egy szint volt, bajnoki címeket nyert, BL döntőket játszott. Vagy úgy lehet odaférni a zsírosbödönhöz, ahogy PSG vagy a City teszi, vagy sehogy.
Sajnos pár év múlva mi is, igaz nem olajpénzből, de összevásárolt csapat leszünk. Akkor ne is induljunk a BL-ben?
Ez is jogos felvetés. A Guardiola érában csak saját nevelésekből volt korrekt összerakni egy csapatot, most már lehet vásárolni is, csak nem olajpénzből. Szponzorjaink vannak nekünk is, és szerintem a multik sem sokkal jobbak, mint az olajos sejkek.
Viszont ha potenciális ellenfelekként nézünk rájuk, akkor viszont jobb lenne a PSG-t elkerülni.
Én a Realt sem nézném le, a decemberi Klasszikusból nem indulnék ki, szerintem nem tükrözi a reális különbséget az eredmény a két csapat között. Most nekünk nagyon megy a szekér, ők szenvednek, de közel sem biztos, hogy márciusban, áprilisban vagy májusban is így lesz.

Ma Valencia-Real, fontos meccs a dobogóért. Egy győzelemmel kicsit megnyugodhat a Real, de ha kikapnak, egyrészt folytatódik a válsághangulat, és ha nyer Villarreal, akkor lecsúsznak az 5. helyre. Igaz, ott van még az elmaradt meccsük, de azért mégiscsak jó lenne őket abban a pozícióban látni. :twisted:
Válasz küldése