Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.01.18. 19:26:07

Zozzy 5 írta:
2024.01.18. 09:37:56
Műfüves cipő témában érdeklődnèk tapasztalatokról. Van egy konkrét cipő is, a joma top flexnek a műfüves verziója, erről van valakinek élménye? Illetve úgy általánosságban kérdezném, hogy kinek milyen cipők jönnek be ezen a felületen?
Kérdés, hogy milyen széles a lábad, milyen gyakran játszol, milyen szinten (játék tempója/cipő tartása kitámasztásnál/irányváltásnál), milyen időjárásban (esőben is akár? csúszhat a pálya?), milyen minőségű pályán (van műfű is vagy inkább csak granulátum :shock: ), milyen időtávra tervezel (fogsz-e játszani évek múlva is akár).

Ha "örök darabot" keresel, és a divatos külső nem szempont, akkor az Adidas Mundial Team-nél nem nagyon van jobb.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 16:38:21

Terembe én is Joma fan vagyok, jók és sokáig is bírják. Műfüves verzióval nincs tapasztalatom, oda nekem is egy ezeréves pipás van, 1-2 ismerősnek van műfüves Joma, ők eddig nekem nem panaszkodtak :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6339
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.18. 13:17:33

Èn a pipás márka híve vagyok sajnos, pedig egyre gagyibb, legalábbis, amiket itthon látok, ott ez a tendencia. Azon belül Tiempot veszek mindig, a lábfej szèlessègemnek az a kènyelmes.

A joma règóta gyárt terem ès műfüves cipőket is, sokan csak arra esküsznek. Nekem valahogy magasnak tűnik a kialakítása, viszont mèg sosem próbáltam, felteszem nem vèletlen van olyan jó híre kispalyás körökben.
Kép
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.18. 09:37:56

Műfüves cipő témában érdeklődnèk tapasztalatokról. Van egy konkrét cipő is, a joma top flexnek a műfüves verziója, erről van valakinek élménye? Illetve úgy általánosságban kérdezném, hogy kinek milyen cipők jönnek be ezen a felületen?
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.13. 19:54:29

soadroli írta:
2024.01.13. 18:44:11
nem tudom van-e ncore-od, ott részletesen le van írva hogy kell beállítani a klienst.
KÉP

A képen látható helyen mindenképpen egy 50 és 60 ezer közötti portot adj meg, mert az alatta lévő tartományt más szoftverek használhatják, így előfordulhatna portütközés.

Ha szerencsés vagy, és a képen látható módon be van kapcsolva a UPnP/NAT-PMP funkció a routeredben, akkor a kliens képes magának megnyitni a portot. Ezt úgy tudod leellenőrizni, hogy ellátogatsz a http://canyouseeme.org oldalra, beírod a qBittorrentben beállított port számát és megnyomod a "Check Port" gombot. Ha azt írja ki, hogy "Success", akkor nyert ügyed van.

Ha nincs nyitva, akkor ha van rá lehetőséged, engedélyezd a tűzfaladon a UPnP funkciót, ha sehogy nem akar megnyílni, akkor magadnak kell megtenned. Ehhez segítségedre lehet ez a weboldal, itt rengeteg különböző típusú routernél elmagyarázzák a lépéseket, képekkel illusztrálva: https://portforward.com/router.htm Persze az operációs rendszereden futó tűzfalon is át kell engedned a portot, ha ez nem történt meg automatikusan.

Ha biztos vagy benne, hogy mindent jól csináltál és működnie kellene, de a http://canyouseeme.org oldal továbbra is azt írja, hogy zárva a port, akkor valószínűleg NAT mögé tett az internet szolgáltatód. Ez nagyon leegyszerűsítve azt jelenti, hogy mivel a világon mindenhol elfogytak a "hagyományos" (IPv4) címek, és nem állt még át mindenki IPv6-ra, ezért a szolgáltatók elkezdték több embernek is kiosztani ugyanazt az IP címet. Ennek az a következménye, hogy kívülről nem elérhető a géped, ami torrentezésnél különösen necces. Úgy tudod leellenőrizni, hogy erről van-e szó, hogy bemész a routered adminisztrációs felületébe (általában 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1, esetleg 192.168.2.1, de ezt le tudod csekkolni a routered hátulján lévő matricán) és megkeresed azt a menüpontot, ahol a "WAN" címedet írja ki. Ha az ott kiírt cím egyezik a http://www.ip-adress.eu oldalon kiírt címmel, akkor nem vagy NAT mögött és valami más miatt nem sikerült a portnyitás. Ha a két cím nem egyezik, akkor NAT mögött vagy és csak annyi a dolgod, hogy felhívod a szolgáltatódat és azt mondod neki, hogy szeretnéd kívülről elérni a gépedet, ezért kéred, hogy vegyenek ki NAT mögül. Szó nélkül meg szokták csinálni.
Ránézek, nagyon köszi! :)
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.01.13. 18:44:11

nem tudom van-e ncore-od, ott részletesen le van írva hogy kell beállítani a klienst.
KÉP

A képen látható helyen mindenképpen egy 50 és 60 ezer közötti portot adj meg, mert az alatta lévő tartományt más szoftverek használhatják, így előfordulhatna portütközés.

Ha szerencsés vagy, és a képen látható módon be van kapcsolva a UPnP/NAT-PMP funkció a routeredben, akkor a kliens képes magának megnyitni a portot. Ezt úgy tudod leellenőrizni, hogy ellátogatsz a http://canyouseeme.org oldalra, beírod a qBittorrentben beállított port számát és megnyomod a "Check Port" gombot. Ha azt írja ki, hogy "Success", akkor nyert ügyed van.

Ha nincs nyitva, akkor ha van rá lehetőséged, engedélyezd a tűzfaladon a UPnP funkciót, ha sehogy nem akar megnyílni, akkor magadnak kell megtenned. Ehhez segítségedre lehet ez a weboldal, itt rengeteg különböző típusú routernél elmagyarázzák a lépéseket, képekkel illusztrálva: https://portforward.com/router.htm Persze az operációs rendszereden futó tűzfalon is át kell engedned a portot, ha ez nem történt meg automatikusan.

Ha biztos vagy benne, hogy mindent jól csináltál és működnie kellene, de a http://canyouseeme.org oldal továbbra is azt írja, hogy zárva a port, akkor valószínűleg NAT mögé tett az internet szolgáltatód. Ez nagyon leegyszerűsítve azt jelenti, hogy mivel a világon mindenhol elfogytak a "hagyományos" (IPv4) címek, és nem állt még át mindenki IPv6-ra, ezért a szolgáltatók elkezdték több embernek is kiosztani ugyanazt az IP címet. Ennek az a következménye, hogy kívülről nem elérhető a géped, ami torrentezésnél különösen necces. Úgy tudod leellenőrizni, hogy erről van-e szó, hogy bemész a routered adminisztrációs felületébe (általában 192.168.1.1 vagy 192.168.0.1, esetleg 192.168.2.1, de ezt le tudod csekkolni a routered hátulján lévő matricán) és megkeresed azt a menüpontot, ahol a "WAN" címedet írja ki. Ha az ott kiírt cím egyezik a http://www.ip-adress.eu oldalon kiírt címmel, akkor nem vagy NAT mögött és valami más miatt nem sikerült a portnyitás. Ha a két cím nem egyezik, akkor NAT mögött vagy és csak annyi a dolgod, hogy felhívod a szolgáltatódat és azt mondod neki, hogy szeretnéd kívülről elérni a gépedet, ezért kéred, hogy vegyenek ki NAT mögül. Szó nélkül meg szokták csinálni.
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2024.01.13. 18:24:34

Sziasztok,

qbittorrent kliensen szeretnék portot nyitni, hogy működjön a feltöltésem.

Telekom Magenta Router.

Kliensen belüli port száma: 35320

Sajnos totál vakon vagyok hozzá, gondolom a Wan Services menüben kell buherálni, de nem tudom, hogyan.

Ebben szeretnék segítséget kérni!

Köszönöm szépen!
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.12.24. 11:06:18

Csatlakozom, boldog karácsonyt!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.24. 07:50:54

Kellemes Ünnepeket kívánok minden fórumozónak! :)
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.12.16. 06:07:50

Troym írta:
2023.12.15. 23:47:22
Jön a karácsony, ajándékot keresgéltem és szembejött velem egy Footballiser nevű társasjáték. Ismeri valaki? Játszott már vele? Milyen? Jó ajándék 8-10 éves kissrácoknak? Köszi a választ.
https://tarsasjatekok.com/tarsasjatek/f ... er-i316383

Ezt nem ismerem. Èn ezen az oldalon szoktam informálódni, van róla videó is, elvileg 8 èves kortól ajánlott.
Bocs, ha nem volt segítség.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.12.15. 23:47:22

Jön a karácsony, ajándékot keresgéltem és szembejött velem egy Footballiser nevű társasjáték. Ismeri valaki? Játszott már vele? Milyen? Jó ajándék 8-10 éves kissrácoknak? Köszi a választ.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.12.14. 08:13:59

Sziasztok!
Elsősorban pécsi,Pécs közeli tagokhoz fordulok. Hétfőnként 19-20h idősávban ,kispályás foci érdekel valakit/valakiket? A pálya borítása műfű,módjával fűtött sátor alatt. Állandó létszámhiánnyal küzdünk,ezért próbálok toborozni. A csapat vegyes, életkorilag és időnként nemileg is.Jellemzően inkább intenzív lötyögés,mint véresen komoly harc,lelkes,ám mérsékelten tehetséges tagokkal. A pálya bérlés díja, létszámtól függ, 1000-1200 jó erős magyar valuta.Akinek/akiknek van ideje,kedve az/azok legyen(ek) szíves(ek) és vegye/vegyék fel velem a kapcsolatot privát üzenetben! Köszönöm!
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2023.09.19. 10:16:13

Bl tippjáték nem lesz idén?
Kép
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.08.01. 13:35:13

Ezek szerint nem csak nekem van ilyen érzésem. Olyan kiüresedő érzésem van. Egyet értek mindenkinek a hozzászólásával.
gránit írta:
2023.08.01. 01:43:20
Azt gondolom, hogy nem lehet egyszerre szidni a La Liga szabályozásait és a nemzetközi futball szabályozatlanságát. A La Liga vezetése abban téved, hogy ezt országos szinten akarja megoldani. Ezzel csak azt éri el, hogy a spanyol bajnokság veszít a versenyképességéből a többivel szemben. Nemzetközi szinten lenne szükség ezekre a szabályozásokra, sőt, sokkal szigorúbbakra. Ami pedig a legfontosabb, egységesekre. Most egyeseknek mindent lehet, míg mást kevesebbért zárnak ki az átigazolási szezonból. De mint írtam, a szurkolók ragaszkodtak ahhoz, hogy a sportág maradjon az UEFA és a FIFA szárnyai alatt. Ettől persze elméletben el lehet képzelni, hogyan lehetne másképp.
Igen, ebben sem vagyunk külön véleményen, sőt. Ezt a témát nem akartam kibontani. Szerintem is ez lenne a jó megoldás, és a liga szándéka alapvetően jó lenne, de nagyon rosszkor vezették be. Ugye a covid okozta bevétel kiesés kB mindenkit [auto_cenzúra] ágra kényszerített ezekkel a szabályokkal. Persze ennek ellenére tettünk mi is szépen azért hogy közép távon csődbe menjünk, de az időzítés nagyon rosszkor jött. És mellette az a tény, hogy ezt más országokban nem alkalmazzák, tényleg azt eredményezi, hogy a ligát szépen lassan lehúzzák a wc-n. Vagy majd ide is bejönnek az arabok és a Valencia, vagy Deportivo újra a bajnoki címért fog küzdeni, mert mindenkit is megvesznek. Bár nem tudom ki az a mindenkit, mert ahogy mondtátok tényleg nem nagyon vannak kiemelkedő játékosok. Mindenki egy szuper atléta és ezekkel a performance kimaxolásokkal ellensúlyozzák a tehetséget.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.08.01. 08:49:05

A foci leképezi a társadalmat. Korábban a sport egy mobilizációs pálya volt,lehetőség,hogy kitörjenek a nyomorból,ez egy plusz belső motivációt adott. Ma újgazdag gyerekek járnak sportolni,mert k.rva drága a hozzá kapcsolódó periféria. Utánpótlás edzők biztosan tudnának mesélni,hogy anyukák mennyire odaadóak,hogy a kis Benett játsszon a hétvégén a csapatban. Daffyhoz hasonlóan érzek a focival kapcsolatban,csak nekem nem jött be helyette másik sport,ami lekötne. Amennyiben most lennék gyerek nem biztos,hogy néznék focit. Csaba ezt is leírta, sablon az egész,persze ott is vannak szintbeli különbségek, belegondolok,hogy annak idején egy Fiorentinában is volt egy Batistuta...
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7206
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.08.01. 07:37:35

zsoltfree írta:
2023.07.31. 20:46:00
Szóval kicsit így kiábrándultam a fociból. Ez már szinte csak a pénzről szól.
A foci szót kicserélheted bármire,akár az életre is. Én teljes egészében átpártoltam az nba-re. Számomra sokkal szimpatikusabb szabályrendszer szerint működik,érdekesebb,izgalmasabb.
Én a foci szürkülése miatt elsősorban magamat okolom és az időt. Nem köt le. Azt fújom,amit nagyapáink. Bezzeg régen... Nekem a foci a 2000-es évek. Egy 2000-es eb,egy 2002-es vb,98-as vb. Na azok nekem tornák voltak. Nyilván nem 33 évesen néztem,hanem gyerekként. Nem lesz ember,aki meggyőz arról,hogy a Ronaldo,Ronaldinho,Rivaldo,RC négyesnél jobb,élvezhetőbb csapat futkozik manapság a füvön. Elfogadom,hogy a technikai fejlődés,a precíz taktika,táplálkozás miatt egy mai csapat verné az akkorit,de ott bugi volt. Most minden centi kiszámolt,eltervezett. A focit most is milliók szeretik és szeretik meg. Ezért gondolom,hogy a hiba nem a játékban van,hanem bennem,bennünk. De ja, Ronaldinho nekem a valaha született legtehetségesebb játékos. A legjobb volt? Nem. A legélvezhetőbb? Nekem az. És a foci az élvezetről szól(t).
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.08.01. 01:43:20

zsoltfree írta:
2023.07.31. 20:46:00
Alapvetően egyetértek, ami engem a leginkább zavar, az a hatalmas színvonalzuhanás. Néha apámmal meg a nagy öregekkel nézünk 1-1 meccset, ugyanezt mondják, és igazuk van. Egyre kevesebb a pengés játékos, még az én gyerekkoromhoz képest is. Sőt, talán akkor volt a csúcson a labdarúgás, amikor fizikailag már sokkal hatékonyabban fel voltak készítve, mint azelőtt, de még nem veszett ki a játék a sportból, és nem vesztek ki az egyéniségek. Mára alig-alig látok néhány látványos játékost. Ellepte a futballt a középszer, de ez nem csak a labdarúgásról, hanem nagyon sok sportágról elmondható. Ennek szerintem olyan mély társadalmi és gazdasági okai vannak, ami nagyon messzire vezetne, mindenesetre az egyéniségek pusztulása és a tucatdömping egyre több helyen érezhető. Tucatfilmek, tucatzenekarok, tucatsportolók. A közelmúltban volt olyan sakkvilágajnoki döntő, amelyben 12 mérkőzésből mind a 12 döntetlennel ért véget. Szerencséjük volt, hogy Bobby Fischer már nem élt, mert az biztos, hogy rájuk borította volna az asztalt, a táblát meg a fejükön törte volna szét. Tucat, futószalagdömping mindenütt.

Ami a futballt szervezetileg illeti, a szurkolók elutasították a Szuperligát, így gyakorlatilag nincs miről beszélni. Akkor létrejöhetett volna egy egységes szabályok szerint működő topliga, de a szurkolók ragaszkodtak ahhoz a káoszhoz, amiről írtál. Így ez van. Ezt főztük ki magunknak, ezt kell megennünk. Amit mi magunknak főztünk. Nem kellett volna tennünk semmit azért, hogy ez valamelyest megváltozzon. A klubok maguk akartak lépni, mert ők is látják, hogy ez egyre kevésbé tartható, a legkülönbözőbb klubmodellek ellenére. Elég lett volna csak nem hőbörögni az interneten. De egyesek (jó sokan) úgy vélték, hogy jó nekünk az, amiről panaszkodtál. Belegondolni is elképesztő, mi mindent ki tudnának harcolni az emberek, ha értelmes dolgokért hőzöngenének ennyire. De ők másképp választottak. Úgyhogy ez maradt, ez van.

Azt gondolom, hogy nem lehet egyszerre szidni a La Liga szabályozásait és a nemzetközi futball szabályozatlanságát. A La Liga vezetése abban téved, hogy ezt országos szinten akarja megoldani. Ezzel csak azt éri el, hogy a spanyol bajnokság veszít a versenyképességéből a többivel szemben. Nemzetközi szinten lenne szükség ezekre a szabályozásokra, sőt, sokkal szigorúbbakra. Ami pedig a legfontosabb, egységesekre. Most egyeseknek mindent lehet, míg mást kevesebbért zárnak ki az átigazolási szezonból. De mint írtam, a szurkolók ragaszkodtak ahhoz, hogy a sportág maradjon az UEFA és a FIFA szárnyai alatt. Ettől persze elméletben el lehet képzelni, hogyan lehetne másképp.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.08.01. 01:33:55

Persze, hogy rossz az irány.
5 éva már mondtam, de nem is az arab pénz a lényeg.

Hanem a sablon, tucatképző rendszerek, mint a spanyol képzés.
Sehol egy klasszis, semmi egyéniség, csak a középszerű tucatképzés.

Jó példákat írtál, teljesen egyetértek.
De elég szomorú az is, hogy itt a fórumon tapsolunk hogy eladjuk Dembelét, és közben 1-2 havonta teleokádjuk a topikokat a fullnulla Raphinha statjaival,
Meg hogy megmentette a klubot.
Behányok ezektől.
Óriási romláson esett át a foci, valakik ezt fejlődésnek nevezik, mert valóban eredményesebb a dolog, de az élvezeti faktor nulla.

Ugyanaz van mint az életben:
1.) focista vagy, van egy posztot, csináld meg a kötelezőt, ne gondolkodj, kész.
2.) gyári munkás vagy, hallgass a műszakvezetődre, csináld amit kell, ne gondolkodj, kész.

Nem vagyok a híve a régen minden jobb volt gondolkodásmódnak, de sokat elmond az, hogy régen egy Iniestát, vagy nem is oly régen, sőt még mindig egy Messit kritizáltunk.
Most meg egy Gavi-Rapinha szintű középszereket mélytorkozunk, mert elfelejtettük, mi volt régen a szint.

Szomorú.
Én csak remélem, hogy visszatér a FOCI, nem pedig még évtizedekig adatelemzéseket kell nézni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.07.31. 20:46:00

Nem szeretek panaszkodni, főleg nem így vakon a nagy világba, de...

Én 40 éves vagyok, és olyan 14 éves korom óta követem a focit és azóta vagyok Barcelona drukker.

Nektek nem kezd kicsit tele lenni a hócipőtök azzal, amit ma még fociznak hívnak?

- Szerencsére egyébként a spanyol bajnokságba még nagyon nem ért el a fertő, bár ezek az új átláthatatlan igazolási szabályok, amik miatt kB alig költenek a spanyol klubok évek óta, és elég borzasztó.
- A Bundesliga is még elég nyugis, leszámítva, hogy teljes Bayern dominancia van már vagy 10 éve, ráadásul még jól lerabolják a többi német csapatot rendszeresen.
- Az olasz bajnokság már nagyon gáz lett szerintem. A Juventusnak sikerült kinyirni másodszor is magát, a Milán elég középszerű évek óta, és egy unszimpatikus Inter az ami a szintet jelenti. Persze a Napolinak örülök, de ez szerintem egyszeri dolog volt tőlük. Pedig régebben micsoda csapatok voltak ott! És micsoda játékosok!
- Angol liga: egy nagy pénz mosoda lett. Például mennyire vicc amit a Chelsea művel a piacon az elmúlt években. Bár az a csapat egyébként is egy indokolatlan pénzzel teletömködött football manager játék volt az Avbramoviccal. A City no comment, iszonyat mértékű arab pénzek. Meg esznek bárkit. Illetve a liga béli pénz mozgások is a vicc kategória. Olyan 1 szezonos játékosok röpködnek majd száz milliós összegekért évek óta, akikről majdnem hogy akkor hallok először. Más ligában a nagyok költenek kB annyit mint itt egy kieső helyen lévő csapat. Egy Liverpool vagy Arsenalon kívül nem tudok más csapattal szimpatizálni.
- Aztán jön az utolsó faktor, az arab pénzek. Cityt már említettem. A psg egy vicc. Nem tudom azt a csapatot hogy lehet szeretni. A világ összes pénze ott van és pár ponttal nyernek egy francia bajnokságot. Grat. És egy ilyen félisten mint Messi simán odamegy bohóckodni. Ezt mai napig nem értem. Most van még ez az arab liga, akik eddig hébe hóba leigazoltak egy két kiöregedett nagy sztárt levezetni, de most vesznek egy komplett új ligát. Undorító ez nekem nagyon.
- Plusz van még az ilyen fellángolás, de kudarcokkal mint amilyen volt az Anji Mahalacska (biztos nem így írják helyesen, de arra sem érdemesek, hogy ráguglizzak). Vagy a kínai bajnokság pár éve, amikor ilyen Pelle kaliberű játékosok 1 jó válogatott meccs után kaptak ott olyan szerződést, amivel annyit keresett majdnem mint Messi...

Ezektől a dolgoktól valahogy felfordulás a gyomrom. Nagyon kevés szimpatikus csapat van, igazi ikon játékosokkal, mint Puyol, Dél Piero, Totti, Buffon, Raul, Maldini, Giggs, vagy hasonlók.

Helyette korlátlan pénz össze vissza, jellemzően arab pénzek, és full karakter nélküli szürke egér játékosok. És tényleg megvesznek kilóra majdnem bárkit.

Ja és a szeretett klubom pedig már a szertáros hálóját letétbe helyezi, hogy tudja regisztrálni egy 18 éves saját nevelésű játékos szerződés hosszabbítását. Meg csinálunk az egyenleg miatt ilyen Artúr - Juventus kamu transzfereket. Vagy az ilyen Dembele felé balfékekre kiadunk egy rakás pénzt aztán ezeknek is ilyen igazi jellem managere van aki a fele lóvét elrakja az átigazolási díjból. Most komolyan, a mai világban 50 millió az semmi. Ha Dembele jól teljesít akkor tutira megéri ez bárkinek. Ez is tipikus olyan szerződés hosszabbítás volt, hogy a managere akart egyet szakítani, ezert összehozott egy új szerződést. Mondjuk rejtély, hogy ilyen piócát miért nem zavar el valaki a fenébe. Játékosként biztos nem kellene egy ilyen manager.

Szóval kicsit így kiábrándultam a fociból. Ez már szinte csak a pénzről szól. Bl meccset magamtól már évek óta nem néznék meg Barcelona nélkül. Bár sajnos 5 éve minket is fáj ott nézni.

Szerintem nagyon rossz az irány. És persze a fociban van biznisz. De ez a korlátlan pénzzel elkezdek foci managerezni ez nagyon ellenszenves nekem.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.07.11. 23:02:51

Nem találtam megfelelő topikot, úgyhogy ide teszem, bár focis.

Egyre többen figyelnek a Fluminense-re a brazil bajnokságban. Az edzőjük gyakorlatilag teljesen szakított minden európai taktikai vonulattal, mert szerinte megölték a focit, egyelyett egy elég speciális taktikát alkalmaz. Nincsenek igazán kötött posztok (van hátvéd, kp-s, csatár, egyiknek több a védekeznivalója, mint a másiknak), a lényeg, hogy folyamatosan egymás közelében legyenek. Így folyamatosan kényszerítőkkel, kis helyen imprókkal operálnak, de azért természetesen nem ad hoc módon. A meccseik zöme úgy néz ki, hogy pár négyszetméteren van 7-8-10 játékos, és nem érdekli őket az üresbejátékok, nem területet akarnak nyitni ezzel, hanem kicsiben kijátszani mindent. Meglepően eredményes is a dolog a "romantikus" mivolta mellett.

"Relationism"-ként kategorizálják.

Itt kicsit magyarázzák taktikailag angolul, és példákat is hoznak:
https://www.youtube.com/watch?v=Ievycgb ... stFootball

Szerintem tök érdekes. Megnéznék egy ilyen próbálkozást az Atlanti-óceán innenső felén is.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.21. 17:17:19

And while the sound is not clear, some of the insults sound like he is called “black”.

Kicsit komolytalannak hanzik ez, de tényleg ironikus ez a zúriember klubjának szurkolóitól, akiknek hónapok óta hallgatja a világ a sírását a szegény ártatlan bárány áldozat Vinicius miatt.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.21. 15:56:34

Robcsyy írta:
2023.06.21. 14:15:44
Madridban előtört a kultúra, úgy látszik eddig voltak csak az igazság bajnokai. =D>
https://www.eurohoops.net/en/acb/151971 ... ls-game-3/
Hülyék minden klub körül megtalálhatók.(van ahol felülreprezentáltak)Nem hiszem,hogy ez az általános színvonal a Madridnál.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Robcsyy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2006.07.10. 21:34:57

2023.06.21. 14:15:44

Madridban előtört a kultúra, úgy látszik eddig voltak csak az igazság bajnokai. =D>
https://www.eurohoops.net/en/acb/151971 ... ls-game-3/
Before you laugh at kids who believe in Santa, remember there are grown men who believe that Cristiano Ronaldo is a better footballer than Lionel Messi.
image1899
Barça C
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2023.06.02. 12:40:14

2023.06.02. 12:48:44

Sziasztok!

Mivel nem talaltam jobb topic-ot, igy ugy dontottem hogy ide irom. Elnezest ha lenne megfelelobb topic ennek a temanak.

Az erdekelne, hogy van valakinek otlete, hogy hol kaphatnek/honnan tolthetnek le nagy felbontasu Messi-s kepet (inkabb allo).

Egy 2m x 1m -es (magassag/szelesseg) fali tapetat/folitat szeretnek csinaltatni az irodamba, almaim szerint a Bernabeu-s mezfelmutatos pillanatrol, de barmelyik mas pillanat is erdekelne (kizarolag barcas mezben). Minel nagyobb a felbontas, annal jobb lenne (4000 folott)

Elnezest az ekezetek hianya miatt, ezen a laptopon sajnos nem tudom atallitani.

Barmilyen tanacsot, vagy kepet is akar szivesen fogadok.
Elore is koszonom.

Udv,
Szilard
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.05.06. 08:48:05

recrea írta:
2023.05.06. 06:06:29
És a legszebb, h ember veszi el embertől a vizet (lásd India és Pakisztán vagy a Mekong folyó országai), különböző gazdasági/poltikai célok érdekében.
Nem is kell olyan messzire menni, a hírek szerint a debreceni akkumulátorgyár hatalmas vízigénye miatt a Tiszalök környékiek lesznek majd bajban.
Válasz küldése