Egy lépéssel közelebb: 4-1

Gyõzelem a Tenerife ellen | Két fordulóra a címvédéstõl

4-1-re gyõzött a Barcelona a Primera Division 36. fordulójában a Tenerife ellen hazai pályán, így a fordulót követõen is biztosan marad a bajnoki tabella élén.

A katalánok az elsõ félidõben ugyan vezetést szereztek Leo Messi révén, de ezt követõen roppant nehézzé tették maguknak a találkozót, mert a 39. percben Román Martinez egy nagy Puyol hiba után kiegyenlített. A második félidõ elején sokat kellett küzdenie a fölbátorodó ellenfelével a bajnoki címvédõnek, de a 63. percben Bojan Krkics ismét vezetést szerzett, majd a késõbbiekben Pedro és Messi is betalált. A végeredmény 4-1, és már csak két fordulót kell megvívnia a Barcelonának továbbra is gyõzve.

Amennyiben a Real Madrid szerdán gyõz Mallorcán, úgy minden bizonnyal a szombati Sevilla – Barcelona találkozón dõl el, hogy sikerül-e megvédenie a bajnoki elsõségét a gránátvörös-kékeknek.

FC Barcelona – CD Tenerife: 4-1 (1-1)