KÖNNYED, GÓLZÁPOROS NYITÁNY A LEVANTE ELLEN | FÉL TUCAT GÓL 45 PERCBEN
Hét gólnyi szórakozás
Záborszky Iván | 2013. 08. 18., 22:41
ESZKÖZÖK:   |  |  |   |

Lehengerlő játékkal nyitott a Camp Nouban a bajnoki címvédő Barcelona a Levante ellen, félidőben már 6-0-ra vezetett, a második játékrészben visszavett az iramból, és végül 7-0-ra verte a Turia-parti együttest. A katalán tizenegy különösen az első 25 percben volt elemében, agresszíven és hatékonyan védekezett és támadott, a vendégek nem találták az ellenszert erre. A Barcelonából minden kezdőjátékos jól teljesített, azok is, akik adott esetben nem vehették ki a részüket a góllövésből.

Hengerelt a Barça az első félidőben, azon belül is elsősorban az első 25 percben. A hazai közönség előtt jól érezhető volt az erős bizonyítási vágy, és ennek mind a játékban, mind gólokban megvolt az eredménye.

A Barça agresszív volt, minden szabad labdára folyamatosan rajtolt egy-egy játékos, a letámadás kifogástalanul működött, a Levante nem igazán jutott el Valdés kapujáig, de a félpályát is ritkán lépte át. A kreativitással pedig nem volt probléma, még úgy sem, hogy Iniesta és Neymar egyelőre a kispadon foglaltak helyet.

Az első gólt Alexis szerezte egy parádés egyérintős játékot követően, ahol Xavi adta a döntő passzt Fábregasnak, aki önzetlenül tálalt a középen érkező chileihez, ő pedig az üres kapuba lőhetett. A második gólt már Messi szerezte: maga indult meg a tizenhatos előterében, látszólag későn passzolt a baloldalon álló Pedróhoz, aki okosan visszajátszott, így az argentin könnyen lőtt a jobb alsó sarokba.

A harmadik gólt Alves lőtte egy hasonlóan szép kombináció végén: Fábregas kapott nagy labdát a védők mögé beindulva, és ugyan elhibázta a döntő passzt, de szerencsével így is Alves elé pattant a játékszer, aki az üresen álló kapuba lőtt.

Nem kellett sokat várni a negyedikre sem, a 26. percben Messi szolgálta ki egészen kiválóan a leshatáron kiugró Pedrót, a baloldalon játszó szélső tiszta gólhelyzetben el tudott lőni a hosszú sarokba a kapus mellett. Az ötödik gólt Messi szerezte büntetőből, de ez már kevésbé volt benne a játékban, mert a 4-0-t követően egyrészt visszavett kicsit az iramból az együttes, másrészt Adriano olyan büntetőt harcolt ki, amire talán ő sem számított – figyelembe véve az ártalmatlan szituációt. Messi mindenesetre megszerezte a második gólját, majd a félidő utolsó perceiben Xavi értékesítette Fábregas löbbölt átadását, és lőtt el szerencsésen a kapus lábai között.

Félidőben így 6-0, de lehetett volna akár több is, ha nem mutat be egy-egy szép védést Keylor Navas.

A második félidő lényegesen kényelmesebbre sikerült, ahogyan arra számítani is lehetett. A Barcelona kisebb fordulatszámon pörgött, a Levante azonban így sem váltott sokkal offenzívabb játékra.

Helyzetek így is akadtak, de ezek kevésbé voltak végigjátszva, mint az első félidőben a gólok esetében. Lőhetett volna több gólt Piqué és Pedro is, Messi is próbálkozott egy-egy akció végén, de az egyetlen találatot a Levanténak köszönhették a gránátvörös-kékek. Rodas kapott szabadrúgást a saját tizenhatosa előtt, ezt azonban olyan gyengén akarta visszapasszolni Navas kapushoz, hogy Fábregas könnyedén lecsapott a játékszerre, végül pedig rúgatott egy gólt Pedróval.

A második félidő során beállt Iniesta, Neymar és Tello is, és a kezdő támadó trió, tehát Alexis, Messi és Pedro ültek le pihenni. Tata Martino le tudta cserélni Messit, amit sem Tito Vilanova, sem Pep Guardiola nem tettek meg, csak akkor, ha közbeszólt egy sérülés.

A vége 7-0, ami gyönyörűen néz ki, de messzemenő következtetéseket ebből a mérkőzésből még nem lehet levonni, hiszen alsóházi csapatokat a tavalyi évben is könnyen „ki tudott tömni” a Barça. Akadtak pozitív jelek, de az igazi próbatétel a szuperkupa odavágóján az Atlético ellen következik szerdán.

FC Barcelona – Levante UD: 7-0 (6-0)
Barcelona, Camp Nou
73.812 néző
Del Cerro Grande

Barça: Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Adriano, Busquets, Cesc, Xavi, Alexis Sánchez (Neymar, 64’), Messi (Iniesta, 71’) és Pedro (Tello, 76’).

Levante: Navas; Pedro López, David Navarro, Rodas, Juanfran, Sergio Pinto (El Adou, 46’), Simao (Pallardó, 46’), El Zhar (Ivanschizt, 64’), Rubén, Xumetra és Barral.

Gólok: Alexis (3’), Messi (12’, 42’ tizenegyesből), Alves (24’), Pedro (26’, 72’), Xavi (45’).