MAGABIZTOS GYŐZELEM | MESSI HAMIS 9-ESKÉNT 3 KAPUFÁT LŐTT
Feledtették a hétközi vereséget: 2-0 a Betis ellen
Adravetz Ákos | 2017. 08. 20., 22:29
ESZKÖZÖK:   |  |  |   |

Nem hagyott látható nyomot a Real Madrid elleni vereség a csapaton, mivel magabiztosan verte Valverde csapata a Betist a bajnoki nyitányon. A 2-0-s győzelem nagyobb is lehetett volna, Messin ugyanis háromszor is kifogott a kapufa, a Betisnek pedig csak elvétve voltak lehetőségei. Több jó egyéni teljesítmény is volt a csapatban, Messi pedig újra hamis kilencesként játszott – annak minden előnyével és hátrányával.

Szomorú esemény árnyékolta be a mérkőzést, hiszen csütörtökön Barcelona központját, a La Ramblát terrortámadás érte, amiben többen meghaltak, és sokan megsebesültek. A tragédia miatt így rövid gyászszünettel kezdődött a meccs, valamint az áldozatok emlékének adózva a csapat játékosai egységesen a Barcelona nevet viselték a hátukon a sajátjuk helyett. A csapat játékával kapcsolatban sem volt sok öröm az elmúlt egy hétben, hiszen oda-vissza kikaptak Messiék a Real Madridtól a Spanyol Szuperkupában, aztán kiderült, hogy Iniesta, Surárez és Piqué sem fog szerepelni a bajnoki nyitányon sérülés miatt.

A Barcelona agresszívan kezdte a meccset, folyamatosan letámadta ellenfelét, akiknél így alig-alig volt a labda, jobbára csak kontrákkal és előreívelésekkel próbálkoztak. Sergi Roberto különösen agilis volt, több jó megindulása volt a félidőben, és Umtiti is sok labdát szerzett, majd az első percek után az is kiderült, Messi az MSN korszak után újra támadósor közepén szerepelt. Az első negyedóra végére két helyzetecskét lehetett feljegyezni, előbb egy Sergi Roberto-megindulás után Deulofeu lőtt mellé a védők szorításában, majd Messi lőtt 20 méterről szabadrúgásból fölé.

Messi középen játszatása egyébként érdekes eleme volt a Barça játékának, mivel nagyon hasonlított az évekkel ezelőtti helyzethez, amikor rengetegszer tudott helyzetbe kerülni szemben a kapuval kis területen történő háromszögelések után Xaviék oldalán. A 24. percben jó példát láttunk arra, milyen, amikor működik a dolog: Messi középen kicsiben kényszerítőzte végig a Betis védelmét Busquetsszel, majd a végén egy csel után, 16-ról lőtt éppen mellé. Már most látszik azonban a szerepkör újraélesztésének árnyoldala: mivel mindenki őt keresi a labdával, csak rövid passzokkal (általában kettős védelmi falon keresztül, néha 6-8 ember között) próbálják átverekedni magukat középen, egy jól védekező, a széleket teljesen feladó, „buszt a 16-osra parkoló” csapat ellen hasonló szenvedés lehet a vége, mint Luis Enrique érkezése előtti időkben láttuk sokszor.

(Messi hőtérképe - balra az Alavés elleni kupadöntő májusból, jobbra a mai, Betis elleni meccs)

A Barcelona egyértelműen kézben tartotta a meccset, a fölénye pedig a félidő hajrájára gólokká is érett. A 35. percben a kapufát találta el Messi, majd két perccel később már a vezetés is megvolt: Messi vezette rá a Betis védelemre a labdát, tökéletes ütemben passzolt a jobbján érkező Deulofeunak, akinek az egyből középre tett labdájába az argentin elől Tosca ért bele, így öngól lett, 1-0! A 38. percben Mascherano ritkán látható mentést mutatott be, a ter Stegenre egy az egyben labdát vezető Sergio Leónt a 16-oson belül hátulról szerelte szabályosan. A 39. percben Deulefeu harcosságának köszönhetően érkezett a következő gól, miután labdát szerzett az ellenfél alapvonalánál, centerezését pedig az érkező Sergi Roberto bombázta a kapuba, 2-0, magabiztos előnnyel mehetett a szünetre a katalán csapat.

A második félidőre megtartotta a Barça az agresszivitását, és többször is nyomás alá helyezte a Betist, a vendég csapat néha a saját térfelén adta el a labdát emiatt. Az egyik ilyen helyzet eredménye lett Messi második kapufája a 61. percben, de pechjére ezúttal is kifelé pattant a labda. A Betis próbálkozott, de helyzetbe csak akkor került, amikor a Barcelona hibázott – egyszer Sergi Roberto rövid passzát fülelték le, de csak egy veszélytelen lövésre futotta belőle a vendégek erejéből. A 71. percben beállít Aleix Vidal, aki Deulofeut váltotta, így régi posztján, a jobbszélen támadhatott, két perccel később pedig Messi szólója és passza után gólt is szerezhetett volna, de Adán megelőzte a kapuból kifutva. A második félidő végére már sokszor lassította a játékot a Barcelona, egy-egy felgyorsítás után azonban voltak még lehetőségei, Messi például egy harmadik helyen is szétlőtte a kapufát. A 88. percben még egy nagy helyzete akadt a Betisnek is, a pár perccel korábban beálló Digne készített le egy szereléssel gyakorlatilag az ellenfélnek, Nahuel azonban fölé bombázott tiszta helyzetben középről.

A Barcelona végig kézben tartva, magabiztosan nyerte meg végül a meccset, és szerencsére a győzelem mellett több remek egyéni teljesítménynek is lehetett örülni. A jobb szárny Semedóval és Deulofeuval jól nézett ki, Robertót hatalmas hiba lenne nem játszatni, ma a csapat egyik legjobbja volt, de Alba és persze Messi is jól játszottak. A mérleg másik oldalán viszont ott van Paco Alcacer, aki értékelhetetlen meccset játszott, és ha Messi tartósan középen ragad, akkor mindenképpen Denis Suáreznek kellene a balszélen játszania helyette…

Valverde tehát győztesen mutatkozott be a bajnokságban, hasonló játékkal pedig a jövő is egy fokkal reményteljesebbnek tűnik szerdához képest. A meccs egyébként valószínűleg negatív csúcsot döntött a nézőszámban: alig több mint 56 ezren látogattak ki csak a 98 ezres Camp Nouba.

FC Barcelona – Real Betis 2-0 (2-0)