La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.12.29. 14:10:28

[quote="Va

Szezon végéig lehúzza így, aztán kap egy felnőtt kontraktust. Ha meg kevésli majd a pénzt amit esetleg kiszab a Barca, akkor viszlát.[/quote]

Már kapott egy ajánlatot a Barcatól, amit nem fogadott el. Ha nem kap gyorsan egy újat, amit elfogad, akkor bizonytalan lesz a helyzet körülötte és Pep többé nem teszi be a csapatba.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2011.12.27. 18:58:40

sura írta:Cuencanak, mint lejáró szerződésű játékosnak most már joga van tárgyalni mással is. Ha valaki abból indul ki, hogy a klubnak nem kell érte fizetni, ezért neki magának beajánlhat egy nehezen visszautasíthatót, akkor nehéz lesz itt tartani.
Szezon végéig lehúzza így, aztán kap egy felnőtt kontraktust. Ha meg kevésli majd a pénzt amit esetleg kiszab a Barca, akkor viszlát.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2011.12.27. 18:44:41

Cuencanak, mint lejáró szerződésű játékosnak most már joga van tárgyalni mással is. Ha valaki abból indul ki, hogy a klubnak nem kell érte fizetni, ezért neki magának beajánlhat egy nehezen visszautasíthatót, akkor nehéz lesz itt tartani.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.27. 16:47:29

http://barcanoticias.blog.hu/2011/12/27 ... n=blhshare

Én úgy olvastam Mundon többek közt, hogy Oier lehet a befutó a harmadik számú kapus posztra.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2011.12.23. 08:35:02

Hát igen, az első tiziért kár volt, pedig amúgy jól játszott Cuenca. Tellotól én nem voltam elájulva, szerintem igen szerény képességű játékos. A többiek is jók voltak, de mire becserélte Dos Santost és Sergi Robertot, addigra megadta magát az ellenfél.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.12.23. 07:54:18

shutterisland írta:én annyit fűznék hozzá, hogy brummogtam, mikor cuenca sok lehetőséget kapott az első csapatnál, viszont mások nem...de itt van ez a tello gyerek, sergi roberto, jds, fontás....és még azok, akik ma nem játszottak....hihetetlen megint az utánpótlás.

nyilván nem lesz mindenki xavi meg messi, de hogy ilyen busquets-pedro szintű játékosok fognak jönni a la masiából, abban jelenleg biztos vagyok...sőőőt...
Én is szépen néztem :D Tello és Cuenca vmi elképesztő mennyire élt szélen. Előfordulhat, hogy nem lesz itt később se gond a csatárpozícióban. Fontás is egész ügyes volt, 1-2 meccset biztos, hogy adnék majd neki a bajnokságban, elég magabiztosan játszott. Van okunk a bizakodásra, de az is tény, hogy ez a harmadik ligás csapat nem képviselt vmi nagy ellenállást.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.23. 00:01:48

én annyit fűznék hozzá, hogy brummogtam, mikor cuenca sok lehetőséget kapott az első csapatnál, viszont mások nem...de itt van ez a tello gyerek, sergi roberto, jds, fontás....és még azok, akik ma nem játszottak....hihetetlen megint az utánpótlás.

nyilván nem lesz mindenki xavi meg messi, de hogy ilyen busquets-pedro szintű játékosok fognak jönni a la masiából, abban jelenleg biztos vagyok...sőőőt...
Avatar
cinkoxid
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.08.10. 12:11:38

2011.12.22. 23:53:21

Nekem is ugyanez volt a gondom. Kiváncsi vagyok, hogy a második 11esnél színészkedett e...Utálom ha valaki így tesz...főleg mert utána még jobban szidják a barcát. Ettől függetlenül nagyon jól játszottak a fiatalok. Büszke vagyok rájuk :D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2011.12.22. 22:53:32

Hú de pipa vagyok most Cuencára... Mi a fenének kell egy ilyen szinte előrelejátszott meccsen már a 10. percben színészkedni? A védő hozzá nem ért, de gyönyörűen esett, spori büntető.. És akkor csodálkozok, hogy minden barcautáló nemzeti színházazik nekem... :roll:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Messi-Ini
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.03.26. 14:23:53
Tartózkodási hely: Pápa

2011.12.22. 11:20:23

Nem tudom mi ez a kissebbfajta pesszimizmus vagy mi :D Én maximálisan bízom az ifikben,már csak amiatt is,amit legutóbb láttam tőlük.Azért a Bl-ben,nem kicsit vertünk meg egy Bate Boriszovot,és ők azért erősebbek voltak mint egy harmadosztályú együttes.Attól sem félek,hogy esetleg nem lesznek motiváltak a játékosok,hisz a fiatalok minden lehetőséget meg akarnak ragadni a bizonyításra,nekik mindegy hogy egy Bate vagy esetleg egy Hospitalet ellen.Én aztmondom,hogy az esti meccs egy gólzáporos győzelem lesz,legalább 3 lesz közte.Legalábbis remélem,mer 3000 dobtam erre Tipp-mixen :D :D :D
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.22. 10:50:07

Nem félek, nyilván tovább kell, hogy jussunk. Csupán úgy gondolom, főleg az első meccs alapján, hogy a védelmünket könnyen megkavarhatják, és veszélyesek lehetnek.
Avatar
Varga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 866
Csatlakozott: 2007.07.28. 09:24:35

2011.12.22. 10:48:54

Tocy írta:
ab1daL írta:A Sporton olvastam, hogy Abi is szabadságot kapott. :) Egyébként ezt tippelik mára: Pinto - Montoya, Piqué, Fontás, Muniesa - Busi, Thiago, JdS - Pedro, Cesc, Cuenca.
Hm, hát ennek annyira nem örülök, a védelem így meglehetősen harmatos lesz, főleg igazi szűrő nélkül.

Amúgy Soriano azért nem, mert egy nulla, semmivel sem jobb, mint a fiatalok, nem is illik Pep játékrendszerébe, valamint még a nullánál is kisebb az esélye annak, hogy akármikor is kerettag lesz az A csapatnál.

szerk.: hülye vagyok, hiszen ott van Busquets :D Valamiért az volt bennem, hogy JDS a szűrő...
A Barca B erősebb csapat, mint a hospitalet, szóval nem értem mitől félsz.
Kép
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.22. 10:45:56

ab1daL írta:A Sporton olvastam, hogy Abi is szabadságot kapott. :) Egyébként ezt tippelik mára: Pinto - Montoya, Piqué, Fontás, Muniesa - Busi, Thiago, JdS - Pedro, Cesc, Cuenca.
Hm, hát ennek annyira nem örülök, a védelem így meglehetősen harmatos lesz, főleg igazi szűrő nélkül.

Amúgy Soriano azért nem, mert egy nulla, semmivel sem jobb, mint a fiatalok, nem is illik Pep játékrendszerébe, valamint még a nullánál is kisebb az esélye annak, hogy akármikor is kerettag lesz az A csapatnál.

szerk.: hülye vagyok, hiszen ott van Busquets :D Valamiért az volt bennem, hogy JDS a szűrő...
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2011.12.22. 10:42:07

Soriano miért nem? :(
"And my heart will leave you never."
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.22. 10:10:29

A Sporton olvastam, hogy Abi is szabadságot kapott. :) Egyébként ezt tippelik mára: Pinto - Montoya, Piqué, Fontás, Muniesa - Busi, Thiago, JdS - Pedro, Cesc, Cuenca.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.22. 10:05:21

Nálam az ifik közül kezdene Montoya, Fontás, Bartra, Dos Santos, Cuenca mindenképp, de a többiek nem biztos. Nem olyan gyenge ez az ellenfél, és csupán 1 gól az előnyünk, a Barca B védelme sokat hibázik, itt visszaüthet azért, mert nincs több meccs javítani. Nálam mjuk Pinto-Montoya,Bartra,Fontás,Abidal-Dos Santos,Thiago,Iniesta-Cuenca,Cesc,Pedro.
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2011.12.22. 10:00:59

Cuenca Villa sérülése miatt a szezon hátralevő részében a nagy csapattal marad. -sport.es
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
cinkoxid
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.08.10. 12:11:38

2011.12.20. 13:22:03

Kíváncsi vagyok, hogy csütörtökön mennyi fiatal kap majd lehetőséget. Fontás keveset játszott eddig, de elég nagydarab, Pique-vel jó védőpárost alkothatnak néhány év múlva. Romeu is nagyon jó lesz, múltkor direkt figyeltem city ellen:D Csak az a baj, hogy nincs igazán értelme visszavásárolni. 2 év múlva lesz olyan jó, hogy simán alapember lehetne a barcában, de nem lesz, mert már van stabil kezdő... Bár Keita helyére jól jönne, de a Barca B-ből is jönnek a tehetséges jelentkezők szép számmal. Az a "baj", hogy túl sok a nagy tehetség.
Deulofeut-ban viszont nem látom a jövőt. Igaz, hogy nagyon gyors, meg minden, de akkor sincs meg benne az, ami a legjobbak közé emelhetné. Szerintem Jeffrennél nem lesz nagyobb játékos belőle. Cuencát pedig a kezdőbe várom csütörtökön, Rafinhával és Pedróval együtt.
Avatar
CsacsMate
Capitá del Barça
Hozzászólások: 791
Csatlakozott: 2005.11.19. 12:42:29
Tartózkodási hely: Zala
Kapcsolat:

2011.12.16. 20:22:58

Ügyes ez a Cuenca fiú :)
http://www.youtube.com/watch?v=G7zHmj2oTbk

Bár még tétmeccsen van mit bizonyítania, de jó úton halad.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2011.12.12. 20:58:13

romeu a kezdőben a city elleni rangadón! 8)
Avatar
Tocy
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3677
Csatlakozott: 2008.03.01. 09:45:15

2011.12.07. 21:19:51

Cuenca fantasztikus, óriási kedvencem kb az első meccse óta :D sztem a csapat egyik legjobbja volt, két assziszt, meg kiharcolt büntető, agresszív, céltudatos játék, vállalkozó kedv, határozottság, könnyedség, már a rutin is meglátszott rajta a többiekhez képest...egészen hihetetlen.

Dos Santos sztem kész játékos, nem nagyon fog fejlődni már. Keitát tudná helyettesíteni, technikásabb nála, de ugyanolyan pontosan passzol, rengeteget szerelt, talán a leghasznosabb játékosunk volt, Thiago mellett.

Sergi Roberto rengeteget dolgozott, bár a két kihagyott ziccer azért picit fájó. Rafinha még túl fiatal, nem volt az igazi, voltak szép megmozdulásai, de még nem elég folyamatos a játéka, nem elég tudatos...de hát 18 évesen nem is lehet elvárni. A képességei megvannak, kb 2 év múlva meglátjuk meddig jutott :)

Deulofeu meg...továbbra is nagy kérdőjel nekem, a potenciál megvan benne, lendületes, gyors, képes jó cselekre, amikkel helyzetet tud teremteni. Viszont...passzolni nem TUD! Nem az, hogy nem akar...egyszerűen nem tud. Szinte minden átadása a hátra passzokon kívül rossz helyre ment. Rá duplán igaz az, hogy még fejlődnie, érnie kell, nem lesz még1 Messi, aki 18 évesen Clásicón kezdő, és jól játszik...

Montoya is nagy spíler lehet, őt tutira felhoznám jövőre. Bár ha annyit játszik, mint Fontás, akkor inkább ne...

Összességében tátott szájjal néztem a meccset, hogy némi segítséggel ( Thiago, Maxwell, Pedro ) micsoda fölényt tudtak kialakítani a fiatalok, szenzációs volt nézni ezt.
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2011.12.07. 21:15:02

Sokan tetszettek a tegnapi mérkőzésen, de azért még voltak problémák is. Ami bejött, hogy végre meg tudtuk indítani úgy a szélen az embereinket, hogy középen is érkezett valaki, főleg h ez úgy történt meg, h már 2-vel mentünk. (Tehát az, hogy 2-2nél meg 0-0nál a Madrid ellen Messi is fel-fel tűnik ilyenkor, nem igazán számít).
A védelmen nagyon látszik, hogy erőltetik a trükkös meg nagyon kijátszott labdakihozatalokat, de ez sokszor nem jött össze. (Ezt egyébként a B meccsein is észrevettem). Viszont szereléseknél nagyon a helyükön voltak (talán Muniesa volt egy kicsit gyengébb), Fontás jegelését egyáltalán nem tartom indokoltnak. Montoya meg kiváló utódja lesz Alvesnek, ha eljön az ideje.
JdS nem vállalt sok kockázatot, de a feladatát megoldotta, mondhatjátok, hogy Busquets helyén játszott, de teljesen Xavira emlékeztetett. Védekezésben szvsz nem olyan jó, hogy vkp-ként kezdjük használni.
Rafinha meg Deulofeu nem villogott annyira, látszik még rajtuk, hogy rájuk fér a pallérozódás a B-ben.
Sergi Roberto egyértelműen jobb volt nála, teljesen illett Cesc posztjára
Cuenca jó volt ismét, de látszik hogy fejben még nagyon nem érett meg a feladatra, jól példázza az, amikor kb. 5-en vihették 2 védőre, ő meg megállt először, aztán meg a rövid sarokra rábikázta. Volt látványosan rontott passza (nem rosszul találta el, hanem oda adta Sergi Robertonak a labdát, ahonnan az éppen elmozgott), felesleges cselezése is.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2011.12.07. 20:33:12

A SPORT szerint Bartra 2 évvel meghosszabbította a szerződését.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
fcbpete
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2011.09.24. 15:33:58

2011.12.07. 11:20:52

Cuenca élőben játsza a 'FIFA BE A PRO' módot. Egyszerűen zseniális a srác!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2011.12.07. 10:16:34

Bíztatóak a fiatalok. Bár kétlem, hogy hosszú távon is helyt tudnának állni mondjuk az europai kupaporondon, de ez biztos nagy lökést adott ahhoz, hogy továbbra is ilyen jol fejlődjenek.
Kép
Válasz küldése