La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.27. 17:43:52

persze, ezt úgy értettem, hogy aki fórumozik, jobban követi a barcelonát, nyilván tudja, ki ő (max a nevét nem tudja leírni, vagy 3-nál több adatot nem tud róla) viszont nagyon sok foteldrukker névről sem tudná, ki az.
azt hinné, egy francia festő :D
Avatar
barca99
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7307
Csatlakozott: 2006.07.19. 12:37:02

2013.04.27. 14:06:08

shutterisland írta:úgy egy volt a tehetséges ifisták közül, amikor még nagyon kevesen ismerték a nevét.
Volt vagy 12 amikor a Nike szponzorálni kezdte, azért ezt nem kapja meg minden tehetség. :) Szerintem gyerekkorától kezdve kitűnt a többiek közül, legalábbis nekem senki nem ugrik be a '94-esektől, akit kb. ennyire tartottak volna, mint őt.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.27. 12:02:39

Bocsi a kérdésemért, tényleg nem beszólásképpen kérdezem, de neked minden kommentárodban ott van Delöizé? Nem kérdezem meg mit látsz a srácban, mert gondolom oldalakat tudnál írni róla, de olyan fura, hogy valaki ennyire rajong egy fiatal futballistáért.
valóban elég sok kommentemben benne van, bár igazából elég ritkán írok a fórumra már (a sok hsz ne tévesszen meg) az utóbbi időkben.

hogy hogy lehet "rajongani" egy fiatal focistáért ?
jó kérdés, hiszen valóban nem tett még le semmi olyat, amiért neki kellene lennie az atyaúristennek.

egyrészt az az oka annak, hogy ennyire csipázom, hogy régóta szeretnék dinho után egy olyan játékost a barcába, aki szétszopat mindenkit, mint anno a grundon a haverokkal.
benne látom azt, hogy sebességben, technikailag, fizikailag és zseni faktort (jó, ez szubjektív dolog...) nézve erre majd képes lehet, ha beérik. (nyilván vannak játékosok, akik nyomnak 1v1-et, mint ini, messi, akár thiago, de teljesen más stílus.)
olyan dolgokat csinált (4-5 védő [auto_cenzúra], messis gólok, szabadrúgás gólok, szögletet érintés nélkül kapuba csavarok gólok, stb.) amik elég különlegesek számomra, főleg a barcánál.

másrészt elég régóta figyelgetem őt, az elmúlt mondjuk majd 2 év az, amikor kitüntetett figyelemmel, de már előtte is olvasgattam róla, beépítettem football managerben (:D), megcsináltam a karakterét fifában, meg ilyenek.
szóval nyilván nekem hatalmas büszkeség lenne, ha egy olyan játékos befutna, akit kb. 16 éves kora óta figyelek, szurkolok neki és a fejlődésének...jah és hájpolom.
a kudarc is benne van, mint gai assulin és társai, de ezzel nem foglalkozom egyelőre.
nyilván nem egy játékos van a mostani keretből sem, aki a szemünk előtt lett ifistából stabil kerettag vagy éppen klasszis, de ez nekem azért más, mert őt magamtól szúrtam ki, nem mások írásából, véleményéből, csak úgy egy volt a tehetséges ifisták közül, amikor még nagyon kevesen ismerték a nevét. (megjegyezem, most is, még barcás körökben is, tapasztalat.)

harmadrészt mivel elég megosztó figura (elsősorban a barcában divat passzer játékstílustól eltérő stílusa miatt, másrészt a személyisége és viselkedése miatt) ezért (és ez szerintem nem csak nálam van így) az, hogy sokan leszólják, negatívan vélekednek róla, az csak erősíti az én részemről a dolgokat.
egyébként itt jegyezném meg, hogy meg merem kockáztatni, hogy a fórumon és barcás fb klubunkban aktív felhasználók közül máté után én láttam a legtöbbet, és én tudom róla a legtöbbet, sőt, még azt is, hogy legalább az őt véleményező emberkék harmada legjobb esetben is 2-3x látta a pályán.
ez is nyilván közrejátszik.

negyedrészt pedig az ő monogramja is GD, mint nekem. :lol:

remélem ez kielégítő válasz. :)
egyébként tudom, hogy sok emberkét idegesít, de különösebben nem érdekel, engem is elég sok ember idegesít a hülyeségeivel.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.27. 10:27:01

Racing 1-2 Barça B!
Az egykoron nagy tehetségnek kikiáltott Gai Assulin szerezte meg a vezetést a hazaiaknak, aztán Rafinha a 43. percben egyenlített, végül pedig három minutummal a rendes játékidő vége előtt Lobato berúgta a győztes gólt. 8)
Érdemes megjegyezni, hogy Eusebio megint nagyon jól cserélt, a nyerőembernek bizonyuló Lobatót a 78. percben hozta be. :)
shutterisland írta:számomra már csak effektíve egy tétje volt a bajnokságnak.

mivel ugye tökmindegy, hogy 5. vagy 8. lesz a barca b, így csak annak tudtam szurkolni, hogy gerard behúzza a gólkirályi címet.
ez a hajó kezd elmenni, 6 forduló van hátra, és jesé illetőleg charles is megelőzi, plusz nekik még egyel több meccsük is van hátra.

sajnálom...a góllövőcipőt mostanában az öltözőben hagyta plusz ugye azt hiszem 2 meccset is kihagyott a nagycsapatos szereplése miatt.
meg van egy olyan érzésem, ha eldől a bajnokság, többet játszik fenn.
Most csak 68 percet játszott Deulofeu, ha végig a pályán maradt volna, lehet, hogy rúgott volna egyet. (Bár elképzelhető, hogy pihentetik a BL-visszavágóra. :mrgreen:)
Nem fog annyira zavarni, ha nem lesz gólkirály, amennyiben helyette sok lehetőséget fog kapni a nagycsapatban.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.04.27. 10:11:52

REMY írta:
zola8787 írta: Bocsi a kérdésemért, tényleg nem beszólásképpen kérdezem, de neked minden kommentárodban ott van Delöizé? Nem kérdezem meg mit látsz a srácban, mert gondolom oldalakat tudnál írni róla, de olyan fura, hogy valaki ennyire rajong egy fiatal futballistáért.
Jövök is bevédeni Shuttert :D Ugyanilyen helyzetben vagyok, sőt talán nagyobb rajongója vagyok egy szintén fiatal játékosnak, aki eddig még nem sokat tett le az asztalra --> Jesé Rodriguez

Szerintem nem feltétele a rajongásnak, hogy legyen pl. aranylabdája, legyen gólkirály, legyen assist király, stb stb.... ha megtetszik a játéka, személyisége az adott játékosnak, akkor miért ne lehetne kedvenc, kortól függetlenül. :D
:)

Tényleg nem beszólásként írtam, csak kíváncsi vagyok rá.
Nekem annó a Barca B-ből Pedro játéka tetszett nagyon, meg Gai Assulin-é... :D
Illetve volt még egy harmadik is, Pitu volt a beceneve és fogalmam sincs, hogy mi van vele :D
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.04.27. 09:34:35

zola8787 írta: Bocsi a kérdésemért, tényleg nem beszólásképpen kérdezem, de neked minden kommentárodban ott van Delöizé? Nem kérdezem meg mit látsz a srácban, mert gondolom oldalakat tudnál írni róla, de olyan fura, hogy valaki ennyire rajong egy fiatal futballistáért.
Jövök is bevédeni Shuttert :D Ugyanilyen helyzetben vagyok, sőt talán nagyobb rajongója vagyok egy szintén fiatal játékosnak, aki eddig még nem sokat tett le az asztalra --> Jesé Rodriguez

Szerintem nem feltétele a rajongásnak, hogy legyen pl. aranylabdája, legyen gólkirály, legyen assist király, stb stb.... ha megtetszik a játéka, személyisége az adott játékosnak, akkor miért ne lehetne kedvenc, kortól függetlenül. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2013.04.27. 00:43:44

shutterisland írta:számomra már csak effektíve egy tétje volt a bajnokságnak.

mivel ugye tökmindegy, hogy 5. vagy 8. lesz a barca b, így csak annak tudtam szurkolni, hogy gerard behúzza a gólkirályi címet.
ez a hajó kezd elmenni, 6 forduló van hátra, és jesé illetőleg charles is megelőzi, plusz nekik még egyel több meccsük is van hátra.

sajnálom...a góllövőcipőt mostanában az öltözőben hagyta plusz ugye azt hiszem 2 meccset is kihagyott a nagycsapatos szereplése miatt.
meg van egy olyan érzésem, ha eldől a bajnokság, többet játszik fenn.
Bocsi a kérdésemért, tényleg nem beszólásképpen kérdezem, de neked minden kommentárodban ott van Delöizé? Nem kérdezem meg mit látsz a srácban, mert gondolom oldalakat tudnál írni róla, de olyan fura, hogy valaki ennyire rajong egy fiatal futballistáért.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.26. 23:02:10

számomra már csak effektíve egy tétje volt a bajnokságnak.

mivel ugye tökmindegy, hogy 5. vagy 8. lesz a barca b, így csak annak tudtam szurkolni, hogy gerard behúzza a gólkirályi címet.
ez a hajó kezd elmenni, 6 forduló van hátra, és jesé illetőleg charles is megelőzi, plusz nekik még egyel több meccsük is van hátra.

sajnálom...a góllövőcipőt mostanában az öltözőben hagyta plusz ugye azt hiszem 2 meccset is kihagyott a nagycsapatos szereplése miatt.
meg van egy olyan érzésem, ha eldől a bajnokság, többet játszik fenn.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.26. 20:42:45

REMY írta:Deu a kicsiknél vagy a nagyoknál van a keretben?? (ezen a héten)
Most kezd a B meccsén.

Racing Santander - Barça B
Masip - Balliu, Sergi Gómez, Lombán, Planas - Sergi Roberto, Ilie, Espinosa - Rafinha, Dongou, Deulofeu.

Bármilyen meglepő, kieső helyen áll a Racing, jó lenne megverni őket.

http://www.firstrow1.eu/watch/183213/1/ ... ona-b.html

Visca el Barça!
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2013.04.26. 20:31:32

REMY írta:Deu a kicsiknél vagy a nagyoknál van a keretben?? (ezen a héten)

[egy modi benézhetne ide, mert szét van csúszva a topic]
Elméletileg nincs az utazó keretben a nagyoknál, szal valszeg az Athletic-ben lesz a héten...
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
REMY
Madridista
Hozzászólások: 1257
Csatlakozott: 2012.05.22. 20:26:40

2013.04.26. 20:13:04

Deu a kicsiknél vagy a nagyoknál van a keretben?? (ezen a héten)

[egy modi benézhetne ide, mert szét van csúszva a topic]
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.24. 20:24:31

Gareth Tello írta:Top5.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kxfGfEAWEk
Dongou szépet lőtt. Úgyis sokan szidják a támadóinkat, szerintem pár éven belül jöhet a nagycsapatba a kameruni, aki még mindig csak 18.
Amúgy ez a Juve (:D) ifi nagyon fallosz rosszabbik felén lehetett a 7végén, h 3 szépségdíjas gólt is rúgtunk nekik :D
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.24. 20:21:51

Top5.
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kxfGfEAWEk
Dongou szépet lőtt. Úgyis sokan szidják a támadóinkat, szerintem pár éven belül jöhet a nagycsapatba a kameruni, aki még mindig csak 18.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.22. 16:23:45

ő pedig biztos nagyobb arccal lépne fel a szerződésével kapcsolatban
nem hiszem, hogy ne tudnának könnyen megegyezni, évi 60.000 eurós fizetése van elviekben, ezt nem lesz nehéz a többszörösére emelni.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.22. 16:19:07

shutterisland írta:jó, poénból írtam :lol:

egyébként eléggé összehullott a B csapat így a szezon záró harmadára, és a gólkirályi cím is elúszóban deulofeunak.
bár toronymagasan ő játszotta a legkevesebbet a 3 jelölt közül, így várható volt azért, hogy nem ő a legnagyobb esélyes rá.

a city meg takarodjon má'.
Lehet, hogy neked poén volt, de engem nagyon megsértettél ezzel a megjegyzéssel. :mrgreen: (Na jó, abbahagytam.)

Igen, korántsem menetel már szezonról szezonra annyira magabiztosan a Barça B, mint Luis Enrique idejében. :?
Charles és Jesé most 20-20 góllal áll, Deulofeunak 18 van, szóval nem lehetetlen, de persze annak fényében, hogy a bajnoki szezon végéhez közeledve egyre több ligameccsen fog lehetőséget kapni, nincs túl sok esélye a gólkirályi címre.
Ami persze nem katasztrófa, többet ér az, ha minél többet játszik a nagycsapatban, szokja a társakat, a környezetet.

A Cityvel meg szerintem nem kell foglalkozni, hetente röppennek fel hasonló pletykák, amikből aztán úgysem lesz semmi.
Deu csak nem lesz olyan hülye, hogy elhagyja a hazáját.

Ha mégis elmegy, akkor úgyis visszavásároljuk pár év múlva 20-30 millióért. :lol:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.22. 16:01:48

shutterisland írta:jó, poénból írtam :lol:

egyébként eléggé összehullott a B csapat így a szezon záró harmadára, és a gólkirályi cím is elúszóban deulofeunak.
bár toronymagasan ő játszotta a legkevesebbet a 3 jelölt közül, így várható volt azért, hogy nem ő a legnagyobb esélyes rá.

a city meg takarodjon má'.


Nem is biztos hogy jót tett volna neki, ha gólkirály lesz (bár még közel sem lefutott). Tito ettől nem játszatná többet, ő pedig biztos nagyobb arccal lépne fel a szerződésével kapcsolatban vagy éppen a játéklehetőség miatt.
Azt sem tartom jó ötletnek, hogy jövőre felkerüljön az A-ba. Min. egy év kellene neki a másodvonalban, egy-egy meccsre, edzésekre pedig fel lehetne hozni. Pad (vagy akár lelátó) melegítőnek felesleges felhozni, akkor pedig biztosan megindulnának a City féle kérők. A Segunda-ban is vannak olyan csapatok , akik elég nagy kihívást jelentenek.
Forca Barca!!!!
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.22. 00:20:16

jó, poénból írtam :lol:

egyébként eléggé összehullott a B csapat így a szezon záró harmadára, és a gólkirályi cím is elúszóban deulofeunak.
bár toronymagasan ő játszotta a legkevesebbet a 3 jelölt közül, így várható volt azért, hogy nem ő a legnagyobb esélyes rá.

a city meg takarodjon má'.
sura
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2011.02.06. 08:19:05

2013.04.21. 19:41:31

Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.21. 19:27:31

shutterisland írta:köszi, de ne tanítsd a halat úszni. :lol:

a kiesés ellen menekülő murcia ellen játszanak otthon a srácok éppen.

masip,planas,muniesa,gomez,balliu,roberto,gustavo,rafinha,deu,alberto,dongó
:lol:
Jó, azért gondoltam, belinkelem neked, hátha van még olyan megmozdulása Deunak, amit nem ismersz, de ha ezzel is problémád van, akkor a haragosok közé teszlek a másik oldalon. :mrgreen:

1-1 lett amúgy a meccs (illett volna nyerni...), Dongou lőtte a gólunkat, aki tegnap lett nagykorú. :)

Így a 8. helyen áll most a Barça B.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2013.04.21. 17:10:44

Shutternek:
Gerard Deulofeu - | Goals, Assists, Skills | 2012/2013 (HD)
http://www.youtube.com/watch?v=J9E0hL7XKoU
köszi, de ne tanítsd a halat úszni. :lol:

a kiesés ellen menekülő murcia ellen játszanak otthon a srácok éppen.

masip,planas,muniesa,gomez,balliu,roberto,gustavo,rafinha,deu,alberto,dongó
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2013.04.19. 17:50:09

Megint vinni akarják a csiszolatlan gyémántokat...
http://www.marca.com/2013/04/19/en/foot ... 55297.html
ab1daL írta:Lejár a szerződése a nyáron, így le is csapott rá a Sevilla. Kellett is nekik, ugyanis a hírek szerint a Barca fontolgatja, hogy érvényesíti az opciós jogát Luis Alberto-ra, aki épp a Sevillától van kölcsönben a B csapatnál.
Na, ennek nagyon örülnék, szimpatikus, remek kis játékosról van szó, ha megvesszük, szerintem még egy szezon erejéig maradhat a B-ben, aztán mehet a nagycsapatba. (Mondjuk ha a vártnál több támadó igazol el a nyáron, akkor akár már rögtön bedobhatjuk a mély vízbe.)

Shutternek:
Gerard Deulofeu - | Goals, Assists, Skills | 2012/2013 (HD)
http://www.youtube.com/watch?v=J9E0hL7XKoU
shawn
Jugador del Barça
Hozzászólások: 117
Csatlakozott: 2010.04.04. 22:24:03

2013.04.18. 21:42:44

Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2013.04.18. 15:47:39

ab1daL írta: Lejár a szerződése a nyáron, így le is csapott rá a Sevilla. Kellett is nekik, ugyanis a hírek szerint a Barca fontolgatja, hogy érvényesíti az opciós jogát Luis Alberto-ra, aki épp a Sevillától van kölcsönben a B csapatnál.
Remélem igaz a hír, a csapat egyik legjobbja. A kanadait talán vezeti is. Kíváncsi leszek, hogy bemutatkozik-e majd a nagyoknál is. Nagy karrier állhat még előtte.
Forca Barca!!!!
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2013.04.18. 00:06:03

sjd írta:ElMundo szerint Lobato nyártól már a Sevillát fogja erősíteni.
Lejár a szerződése a nyáron, így le is csapott rá a Sevilla. Kellett is nekik, ugyanis a hírek szerint a Barca fontolgatja, hogy érvényesíti az opciós jogát Luis Alberto-ra, aki épp a Sevillától van kölcsönben a B csapatnál.
„Kritizálják a stílusunkat? Képzeljék el, mi lett volna, ha a legutóbbi öt idényben csak egy bajnokságot és egy Király-kupát nyerünk”

ter Stegen - Fort, Araujo, Cubarsí, Baldé - de Jong, Pedri, Gavi - Lamine Yamal, Guiu, Roque
Avatar
sjd
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6400
Csatlakozott: 2007.07.09. 08:55:57

2013.04.17. 23:09:31

ElMundo szerint Lobato nyártól már a Sevillát fogja erősíteni.
Válasz küldése