La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.23. 10:33:18

Adama neve sehol sincs leírva. Mi van vele? Elmegy? Kölcsön? Szeleburdi, de nem tehetségtelen.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.08.20. 00:06:19

lejárt a szerződése és úgy került oda.
én bírom őt, figyelni fogom a Villarrealban is. elegáns játékos, dinamikus, elég jó az 1 az 1-ben, az utolsó passzai is ülnek, talán Inihez hasonlítható, persze jóval gyengébb kiadásban. nagyjából a Villarreal az ő szintje, szóval jó helyre került.
Kép
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.19. 23:38:14

Espinosát megvette a Villareal vagy csak kölcsönben van? A játékstílusáról írna vki!?
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.19. 15:36:24

noname írta:GdS esetében a csapat mindent jól csinált, csak a játékos akart egyből kezdő lenni Ronaldinho kárára annak az első rosszabb szezonja után. Ez kb olyan, mintha most Rafinha elvárná h Messit kirakják a kezdőből. GdS ezért lépett le, az, hogy nem lett akkora játékos, amekkora kéne legyen, az annak is betudható, hogy a Spursben alig játszott és évek kellettek, mire a Villarrealban megint fejlődhetett.

Bojan esetében se azzal volt a gond h túl hamar hozták fel, sőt, a legjobb szezonja még mindig akkor volt, amikor Etoo megsérült és ő volt a kezdő kb 18 évesen. Nála egyszerűen az történt, hogy míg más játékosok esetében amikor izmot kezdenek magukra szedni, más statjaik nem romlanak, addig Bojan hála annak a pár kiló izomnak kb fele olyan sebességre lassult. Neki egyszerűen nem volt megfelelő génállománya(mert azért az is kell), hogy jó focista legyen.

Gait pedig abszolút fel se hozták az első csapatba. Párszor volt csere, volt pár edzésen, de abban a szezonban, amikor ő kellett volna a Barca B sztárja legyen, még a kezdőbe se tudta beverekedni magát.

Kevés az olyan eset, amikor azért bukott meg egy játékos, mert túl hamar hozták fel. Az, hogy a nagyokkal edzhet, sok szempontból fejleszt egy játékoson annyit, mintha rendszeresen játszana a kicsikkel. Szóval kétlem h azzal lesz gond h valakit túl hamar felhoznak.

Ezen az alapon Munir mokány testalkatával aligha lesz gond. Akinél a B-ben kell megvárni az izmokat, az alighanem Halilovic. A tehetsége, pillanatnyi tudása révén tegnap ő is ott lehetett volna, de LE-ék tudják, hogy várni kell. Samper viszont egyértelműen többet tud nyújtani az A-ban, mint a B-ben. Pechje, hogy Busi és Masche mellett kell várnia a percekre.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.19. 14:33:06

GdS esetében a csapat mindent jól csinált, csak a játékos akart egyből kezdő lenni Ronaldinho kárára annak az első rosszabb szezonja után. Ez kb olyan, mintha most Rafinha elvárná h Messit kirakják a kezdőből. GdS ezért lépett le, az, hogy nem lett akkora játékos, amekkora kéne legyen, az annak is betudható, hogy a Spursben alig játszott és évek kellettek, mire a Villarrealban megint fejlődhetett.

Bojan esetében se azzal volt a gond h túl hamar hozták fel, sőt, a legjobb szezonja még mindig akkor volt, amikor Etoo megsérült és ő volt a kezdő kb 18 évesen. Nála egyszerűen az történt, hogy míg más játékosok esetében amikor izmot kezdenek magukra szedni, más statjaik nem romlanak, addig Bojan hála annak a pár kiló izomnak kb fele olyan sebességre lassult. Neki egyszerűen nem volt megfelelő génállománya(mert azért az is kell), hogy jó focista legyen.

Gait pedig abszolút fel se hozták az első csapatba. Párszor volt csere, volt pár edzésen, de abban a szezonban, amikor ő kellett volna a Barca B sztárja legyen, még a kezdőbe se tudta beverekedni magát.

Kevés az olyan eset, amikor azért bukott meg egy játékos, mert túl hamar hozták fel. Az, hogy a nagyokkal edzhet, sok szempontból fejleszt egy játékoson annyit, mintha rendszeresen játszana a kicsikkel. Szóval kétlem h azzal lesz gond h valakit túl hamar felhoznak.
A Fifa egy szégyen
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.19. 13:19:55

Messithebest írta:
S.Agüero írta:Ebből a Munir gyerekből még lehet valaki. 2-3 év és a kezdőcsapat közelében találhatja magát. 8)
Nekem is nagyon tetszik a játéka. De nem szabad még felhozni, játszon csak a B-ben jó sokat. Nem kéne vele is úgy járni mint GdS, Gai, Bojan és hasonló játékosokkal.
Tuti, hogy ez a 2-3 év 1 hét alatt fog letelni.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3309
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2014.08.19. 02:21:19

S.Agüero írta:Ebből a Munir gyerekből még lehet valaki. 2-3 év és a kezdőcsapat közelében találhatja magát. 8)
Nekem is nagyon tetszik a játéka. De nem szabad még felhozni, játszon csak a B-ben jó sokat. Nem kéne vele is úgy járni mint GdS, Gai, Bojan és hasonló játékosokkal.
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.19. 00:28:33

Ebből a Munir gyerekből még lehet valaki. 2-3 év és a kezdőcsapat közelében találhatja magát. 8)
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3974
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.19. 00:21:56

Úristen, Samper és Munir játékát élmény nézni, nagyon jól mozognak labda nélkül a pályán. Samper láthatóan 2 lábas, gyors passzos játéknál vkp-nál ez hatalmas előny. Munir pedig, hát na ismét gólok és nagyon jól mozog, a labdái pontosak, szánt a pályán. 8)
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.18. 15:23:24

La Pulga írta:
Petr írta:Luis Enrique has told Barcelona B coach Eusebio he plans to use B-players a lot this season. Munir and Adama will cover for Deulofeu. [md]
Én személy szerint nagyon kevésnek érzem Munirt, mint Suarez elsőszámű cseréjét. Két felkészülési meccsünket láttam, de igazából semmi kiemelkedőt nem láttam tőle. Nem tudom elképzelni, hogy pl. egy Valencia ellen becseréljük és megfordítja a meccset.Túl fiatal még ő ide.
Egy 18 éves, még a Juvenilből feljött játékostól ne várd azt, hogy a világ jelenlegi legjobb kilencesének legyen a biztos cseréje. És egyelőre azt se lehet elvárni tőle, hogy meccseket fordítson meg. Lehet azt mondani, hogy bezzeg Messi! Amúgy meg a Bolha se biztos, hogy úgy robbant volna be, ha egy Suarez-Neymar+ egy Messi szintű játékos lett volna előtte. Ezért sem érzem jó ötletnek őt felhozni.

A barátságos meccsekről pedig annyit, hogy nem csak azt kell nézni, milyen passzokat ad (bár azért volt nem egy szenzációs), hogyan cselez, mennyi, milyen gólokat lő. A labda nélküli mozgása például nagyon jó, kiválóan érzi a szabad területeket, jól helyezkedik, ügyesen játssza magát tisztára. Ez pedig főleg azért fontos, mert nem lehet csak úgy tanítani, érezni kell. A befejezéseket, cseleket, mikor mi a legjobb megoldás, pedig lehet fejleszteni főleg tapasztalattal. Azért gondolj bele milyen lehetett egyből a nagy csapatba bekerülni, hiába csak barátságos meccs volt.
Mikor a bajnokság vége felé feljátszott a B-be, a legjobbak közé tartozott, neki is nagyban köszönhető, hogy azzal a hajrával ott lehettünk a harmadik helyen.

A BL meccseket sajnos nem láttam, de ahogy hallottam nem kicsit emelkedett ki nem csak a csapatból, hanem az egész sorozatból.
Forca Barca!!!!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.18. 11:45:19

La Pulga írta:
Petr írta:Luis Enrique has told Barcelona B coach Eusebio he plans to use B-players a lot this season. Munir and Adama will cover for Deulofeu. [md]
Én személy szerint nagyon kevésnek érzem Munirt, mint Suarez elsőszámű cseréjét. Két felkészülési meccsünket láttam, de igazából semmi kiemelkedőt nem láttam tőle. Nem tudom elképzelni, hogy pl. egy Valencia ellen becseréljük és megfordítja a meccset.Túl fiatal még ő ide.
Éppen a góllövés az, ami a legfiatalabb korban is megy annak, akinek istenáldotta tehetsége van hozzá. Ez a többi játékelemre értelemszerűen kevésbé igaz. Azt készséggel elismerem, hogy Adama - a tehetsége ellenére - most még ott se tart, mint Tello. De hát Munir a jelölt, nem ő.
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2599
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2014.08.18. 08:49:49

Petr írta:Luis Enrique has told Barcelona B coach Eusebio he plans to use B-players a lot this season. Munir and Adama will cover for Deulofeu. [md]
Én személy szerint nagyon kevésnek érzem Munirt, mint Suarez elsőszámű cseréjét. Két felkészülési meccsünket láttam, de igazából semmi kiemelkedőt nem láttam tőle. Nem tudom elképzelni, hogy pl. egy Valencia ellen becseréljük és megfordítja a meccset.Túl fiatal még ő ide.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.08.18. 08:18:26

Luis Enrique has told Barcelona B coach Eusebio he plans to use B-players a lot this season. Munir and Adama will cover for Deulofeu. [md]
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.08.17. 11:31:25

Hogy felnéz az óriásra a kölök. Félelemmel teli tisztelet :)

Kép
"And my heart will leave you never."
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.16. 13:35:22

[quote="Chino"

Én Munir felhozatalát nem tartom jó ötletnek. Nagyon nagy ugrás lesz ez neki, ráadásul neki most nagyon fontos lenne a folyamatos játék, amit a B-ben megkaphatna, itt ha meg nem történik valami komolyabb sérülés akkor is valószínűleg csak epizódszerepe lesz. Bár van egy olyan érzésem, ha egyik támadónk kiesik inkább Ini lesz szélre dobva (esetleg Rafinha) minthogy Munir kezdjen.[/quote]

LE számára egy olyan játékos esetében, akinek végigvezette a felkészülését, nem szempont, hogy az előző évben mit csinált. Minthogy Munir marad a B-keretében szerződésileg, bármikor visszajátszhat ott, függetlenül attól, hogy hol edz. Amíg Suarez nem játszhat és Neymar nem éri utól magát, az A kispadján fix a helye. A többit meg majd meglátjuk.
Avatar
cinkoxid
Barça B
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2011.08.10. 12:11:38

2014.08.16. 10:54:25

Ma este 7 kor: Barcelona B – Llagostera

Illetve 19:15 Barcelona U-19 – Indonesia U-20

A sevilla is játszik felkészülési meccset, vajon játszhat már deulofeu?
Idén suarez és ő miatta érdemes lesz nézni a meccsüket.

szerk: most olvasom, hogy hétfőn megy orvosira, így ma tuti nem játszik.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2014.08.16. 10:49:33

palesz77 írta: Ó, pedig én komálom Ié-t, ő az új kedvenc ifim.. :D Felkészülés alatt jobb volt mint Pique szerintem, de hát LE tudja, remélem a Gamperen legalább játszik. Na meg azt is, hogy a kupában látni fogjuk néha, meg a tét nélküli Bl csoportmeccseken - már ha lesz ilyen.
Mikor idehozták Ié-t nekem már akkor bejött a gyerek (tudása :D ), csak jött az a fránya sérülés. Drukkolok neki, hátha, annyi vele a probléma, hogy még nem látott tömegnövelőt meg konditermet közelről, szegény srác van vagy 50 kiló :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.08.16. 10:15:42

Chino írta:
S.Agüero írta:...
...
Ó, pedig én komálom Ié-t, ő az új kedvenc ifim.. :D Felkészülés alatt jobb volt mint Pique szerintem, de hát LE tudja, remélem a Gamperen legalább játszik. Na meg azt is, hogy a kupában látni fogjuk néha, meg a tét nélküli Bl csoportmeccseken - már ha lesz ilyen.

A Muniros részt meg nem egészen értem. Nem csak addig jön fel, amíg Suárez eltiltott, aztán megy vissza a B-be meccsezni? Vagy te is így gondoltad, de szerinted még így is gáz a felhozatala? Ez most nem tiszta nekem.. :-k
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.16. 01:45:08

S.Agüero írta:szóval maradt a Bartra-Mathieu páros, aztán ha velük történik addig valami, megint Masch fog hátra menni? :?
Ahogy mondod, :(

Én Munir felhozatalát nem tartom jó ötletnek. Nagyon nagy ugrás lesz ez neki, ráadásul neki most nagyon fontos lenne a folyamatos játék, amit a B-ben megkaphatna, itt ha meg nem történik valami komolyabb sérülés akkor is valószínűleg csak epizódszerepe lesz. Bár van egy olyan érzésem, ha egyik támadónk kiesik inkább Ini lesz szélre dobva (esetleg Rafinha) minthogy Munir kezdjen.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.08.16. 01:30:44

Csodálkozom, hogy Ié már nem edz a nagyokkal. Az első fordulóban Piqué eltiltás miatt, Vermaelen sérülés miatt nem játszhat, szóval maradt a Bartra-Mathieu páros, aztán ha velük történik addig valami, megint Masch fog hátra menni? :?
Avatar
Taibi
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 1194
Csatlakozott: 2004.11.03. 19:52:08

2014.08.13. 17:14:42

Denis Suárezből még lehet valaki...
Elég jó barátságban van a labdával, és mintha esze is lenne ehhez a játékhoz. Tegnap a szuperkupa meccsen a Sevilla legjobbja volt, ahhoz képest hogy első tétmeccsét játszotta, semmi megilletődöttséget nem láttam rajta. Remélem látjuk még őt Barca mezben.
Ha jó helyen informálódtam, akkor két évig lesz kölcsönben a Sevillában, aztán utána kell lejátszania a Barcának és a Sevillának egymással, hogy hol folytassa a srác.
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.11. 06:38:46

Chino írta:
barcafacan írta:
barcafacan írta:Grimaldonak, Ienek, Sampernek, Halilovicnak és Munirnak rövid távon is van jövője LE-nél. Lesz itt verseny a posztokért!
És akkor még semmit se tudunk arról a jó csomó játékosról, akik most kerültek be a B-be. Azok között is lehet nagy tehetség.
Azokkal a játékosokkal azért még ráérünk bőven foglalkozni. Habár Munir és Traoré is csak most csatlakozott.
Egyelőre a fent említetteknek kellenek a percek. Grimaldo Planas (és a sérülése) miatt nem tudott túl sokat játszani, Edgar helyén is ott volt Gomez, inkább jobb bekként számoltak vele. Samper sem dúskált a meccsekben, ahogy Munirt és Adama-t is csak a szezon hajrájára hozta fel Eusebio, Halilovic pedig csak most érkezett. Szóval most őket kell nyomni agyba-főbe, hogy fejlődjenek, rutint szerezzenek. Denist sajnálom, hogy elment. Halilovic-csal jó kis középpályát alkothattak volna.
Minthogy a gólerős csatárok igencsak kelendők a piacon, már most javítani kéne Munir szerződésén - természetesen meghagyva őt a B keretben. De a több pénz, hosszabb szerződés, magasabb kivásárlási ár jobb helyzetbe hozná a Barcat abban az esetben, ha más csapatok szemet vetnének rá.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7496
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.08.10. 15:35:55

barcafacan írta:
barcafacan írta:Grimaldonak, Ienek, Sampernek, Halilovicnak és Munirnak rövid távon is van jövője LE-nél. Lesz itt verseny a posztokért!
És akkor még semmit se tudunk arról a jó csomó játékosról, akik most kerültek be a B-be. Azok között is lehet nagy tehetség.
Azokkal a játékosokkal azért még ráérünk bőven foglalkozni. Habár Munir és Traoré is csak most csatlakozott.
Egyelőre a fent említetteknek kellenek a percek. Grimaldo Planas (és a sérülése) miatt nem tudott túl sokat játszani, Edgar helyén is ott volt Gomez, inkább jobb bekként számoltak vele. Samper sem dúskált a meccsekben, ahogy Munirt és Adama-t is csak a szezon hajrájára hozta fel Eusebio, Halilovic pedig csak most érkezett. Szóval most őket kell nyomni agyba-főbe, hogy fejlődjenek, rutint szerezzenek. Denist sajnálom, hogy elment. Halilovic-csal jó kis középpályát alkothattak volna.
Forca Barca!!!!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.10. 05:08:55

barcafacan írta:Grimaldonak, Ienek, Sampernek, Halilovicnak és Munirnak rövid távon is van jövője LE-nél. Lesz itt verseny a posztokért!
És akkor még semmit se tudunk arról a jó csomó játékosról, akik most kerültek be a B-be. Azok között is lehet nagy tehetség.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.08.10. 01:05:16

Munir gyerek világklasszis lesz...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Válasz küldése