La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.05. 18:31:53

S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Erre már én is azt mondom, hogy túl gyors haladás. Igaz, hogy Puskás,Göröcs, Albert, Mészöly is ilyen idős korában lett válogatott, de ők fix kezdők voltak az NB I.-ben.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.05. 18:21:44

S.Agüero írta:Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Mennyire rossz 19 évesen behívó a nagyválogatottba. Ennyi erővel Tajti már kezdő lehetne nálunk a nagyok között (bár inkább ne nehogy megsérüljön).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.09.05. 18:13:36

Az kemény.
Munir has been called up by Spain to replace Diego Costa.(injured)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.05. 11:07:47

CSatlakozom az előttem szólóhoz: Szégyen, hogy mennyire rossz a képzés is, bár egyre inkább hajlok afelé, hogy, ami a társadalmunkban folyik, lleképeződik a sportban is. Nem az érdekli a játékosokat, hogy top játékosok legyenek, hanem csak, hogy elvagizhassanak a szakközépben, hogy ők mekkora focisták... Nem is akanék többet írni erről, elég cska felszállni a BKV ra ott, ahol az utánpótlás csapatok játékosai utaznak. Szánalom. Nincs rá jobb szó. Százszor átbeszéltük már, kár is érte a szó,s amúgy is kezd OFFba átmenni.
(egyébként reggel hallottam a rádióban, hogy az IRONMAN versenyen, ami volt nemrég a rakparton Pesten, volt egy srác, aki elektromos hajtású bringával próbálkozott. Tehát egy "mezei" versenyen is már ez az aljasság folyik. SEmmilyen befektetett munkát ne mtisztelnek.)

Kicsit a spanyolokról: Nem láttam a meccset, de sosem értem, mire tartalékolnak. Vagy ennyire egyértelmű volt tényleg, hogy valamikor gólt lőnek és meglesz a 3 pont?

Végül a szurkolókról. Valószínű egyedül vagy csak néhányad magammal leszek ezen a véleményen, de még így is, ilyen játék és hozzáállás mellett sem mennék ki egy Magyar válogatott meccsre spanyol vagy Barca mezben. Persze nagy öröm lenne látni őket stb., de, hogy ne a nemzeti válogatottnak szurkoljak míg élek, NINCS!
Na, leveszem az 'árpád' ingemet és megnyugszom, csak ez nekem mindig fura. :lol:
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.05. 00:20:43

horcrux írta: A magyar "mieinkről" nincs semmi mondanivalóm.
nekem van. még a koman, németh krisztián, gulácsi csapatnál sokat hangoztattuk, hogy ilyen fiataloknál még nincs is nagy különbség a nyugati és a magyar csapat között, csak felnőttkorban "romlanak" el. pár év kellett, de se az u19ben, se az u21nél nem igaz ez már. konkrétan sehol se voltunk ezen a meccsen, abból volt helyzet, ha valaki előre durrantotta csak úgy random a labdát, és valahogy odakerült egy másik magyar elé. technikában, dinamikában, észben, egyszerűen mindenben rosszabbak vagyunk már. nem tudnék egyetlen játékost se kiemelni ebből a csapatból, akiből lehet valaki.

persze ez nem meglepő, a spanyoloknál top bajnokságban játszanak a játékosok, német, angol, spanyol elsőosztályban kezdők, némelyik csere, a magyarok meg padoznak az nb1ben. hatalmas a kontraszt. rendes felkészítéssel egy ilyen idős tehetséges fiatalnak kirobbanthatatlannak kellene lennie egy nb1es szintű csapatban és kiemelkednie közülük.

a spanyolok:
pacheco (real harmadik számú kapus, egykét év, aztán megy spanyol elsőosztályba valahova)
bernat (bayernben kezdő jelenleg)
manquillo (liverpool kezdő)
sergio gomez (celta csere)
muniesa (stoke csere)
saul niguez (rayonál volt végig kezdő, most atma csere)
sergi roberto (a mi kis oldalpasszolónk)
denis suarez (sevilla kezdő)
deulofeu (sevilla csere egyelőre)
muniain (bilbao kezdő)
munir (látjuk őt is, egy barcában kezd az első két fordulóban)

denis suarez király lesz, amikor visszajön két év múlva
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2014.09.04. 22:39:06

Barcaman1993 írta: Volt 2-3 Messizése, 3-4 ember feküdt a földön. Ezen kívül adott egy gólpasszt, kiharcolt egy 11-est, 15 perc alatt besárgázott 2 védőt.
Mindez a 70.perctől, ahonnan kezdve maximálisan dícsérhető, de addig nem is hogy nem mutatott sokat, csak (hogy ne az önzőzést írjam), megpróbálta egymaga megoldani a helyzeteket, ami igen csekély százalékkal sikerült; de még így is ő volt a legveszélyesebb az egész csapatból, ezt aláírom.
Barcaman1993 írta: Az elvakultak szerint lehet, hogy rosszul játszott, de aki látja benne a zsenialitást, az nem fog csalatkozni.
Szerintem mindenki látja, hogy zseniális a gyerek, meg hogy ott motoszkál benne valami, de amit úgy általánosságban csinált ezen a mai meccsen, inkább negatív mintsem pozitív.


Egyébként abban egyetértek, hogy elég sok Deu hater van, de azért magasztalni sem kéne, amikor szemmel láthatóan nem játszott jól.
horcrux
Barça C
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2014.09.04. 21:53:15

2014.09.04. 22:16:51

salas9 írta:Nem tudom ki nézi a Magyar-Spanyol U21 meccset, de hogy Deulofeu mennyire botrány az már hihetetlen :D
Sziasztok,

eddig csak olvastam a fórumot, de ma kint voltam a meccsen, gondoltam, hozzászólok. A totál amatőrségemért előre is bocs mindenkitől.

Élőben kicsit mindig más, mint TV-n, a részleteket kevésbé látod, nincs kommentár, de jobban van összképed az egészről. Az volt feltűnő, hogy az egész spanyol csapat eltili-tolizta a meccset, nekik ez is elég volt, tudták, a magyarok 270 perc alatt sem lőnek gólt, a döntetlen tökéletes lett volna, a gól pedig hab volt a tortán. A "mieink" nem lógtak ki a sorból semennyire, Munir nemigen találkozott a labdával, nem is erőltette. Sergi Roberto leginkább oldalra, és hátra passzolgatott, ahogyan a többiek is, meg talán ezt szokta meg Tata idejében. Muniesa jól védekezett. Deu legalább hajtott és próbálkozott, de leginkább elakadt a védőkben, vagy rossz volt a passza, csele. A spanyol csapatból számomra egyértelműen Denis Suarez emelkedett ki, jól szervezett, irányított.

Akármennyire gyenge meccs is volt azért nem bánom, hogy kimentem, ezek a srácok fognak 2-4 év múlva szerepelni az EB-n, VB-n, és azért csak más élőben, mint hétről hétre a TV-n látni néhányukat. A magyar "mieinkről" nincs semmi mondanivalóm.

Még annyit, hogy a szurkolók között, aki sportmezben volt, a többség persze Puskás-akadémiás volt, de utána messze legtöbben Barca mezben/pólóban voltunk. Láttam még pár ATM-est, és válogatott mezest, és bár biztos voltak RM-esek is, én egyet sem láttam.

Üdv
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.04. 19:26:31

Barcaman1993 írta:
visca el barca írta:én nem láttam, de állítolag most is mindent elönzőzött amit lehet.
Volt 2-3 Messizése, 3-4 ember feküdt a földön. Ezen kívül adott egy gólpasszt, kiharcolt egy 11-est, 15 perc alatt besárgázott 2 védőt. Végig nagyon aktív volt, a spanyolok támadásának nagy része mind tőle indult. Az elvakultak szerint lehet, hogy rosszul játszott, de aki látja benne a zsenialitást, az nem fog csalatkozni.
Szerintem sem volt ilyen önzőzésről szó. Egyszerűen akkor tudott elmenni a védő(k)je mellett amikor akart vagy lendületből mehetett.
Inkább kihasználta a helyzetéből fakadó előnyt. Azért passzolt rendesen és nem volt büdös neki hátramenni védekezni. Ezen a meccsen szerintem nem róható fel neki semmi. Azért az feltűnő volt, hogy a bal oldalon mennyivel jobban ment neki.
Munirnak sajnos nem jött össze ez a meccs, ellenben Denis nagyon jól irányított. Deu mellett őt lehetne még kiemelni a spanyol csapatból.
Forca Barca!!!!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.04. 19:11:10

Nagyon örültem, hogy posztonként kirakták, kitől remélnek A-csapat színvonalat az utánpótlásból. Lehet, hogy tévednek, hogy ezek közül egyesek elszürkülnek, egészen mások meg rohamosan fejlődnek - de nem ez a lényeg. Hanem a szemlélet, hogy ki merik mondani, hogy most kitől várnak sokat. Ez adhat csak motivációs bázist a Gampernek.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.09.04. 18:53:25

visca el barca írta:én nem láttam, de állítolag most is mindent elönzőzött amit lehet.
Volt 2-3 Messizése, 3-4 ember feküdt a földön. Ezen kívül adott egy gólpasszt, kiharcolt egy 11-est, 15 perc alatt besárgázott 2 védőt. Végig nagyon aktív volt, a spanyolok támadásának nagy része mind tőle indult. Az elvakultak szerint lehet, hogy rosszul játszott, de aki látja benne a zsenialitást, az nem fog csalatkozni.

Ez az elönzőzött szöveg, meg kezd olyan lenni, mint amikor Alvesnek van egy rossz beadása és a fél fórum arról beszél, hogy rosszul játszik... Ezzel nem rád, hanem úgy a fél fórumra reagálok.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.04. 18:03:49

Barcaman1993 írta:
salas9 írta:Nem tudom ki nézi a Magyar-Spanyol U21 meccset, de hogy Deulofeu mennyire botrány az már hihetetlen :D
Szemmel láthatóan sokkal jobb játékos, mint bárki más abban a csapatban. Ja, ott van Munir... Nála is. :wink:
én nem láttam, de állítolag most is mindent elönzőzött amit lehet.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3736
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2014.09.04. 17:37:28

salas9 írta:Nem tudom ki nézi a Magyar-Spanyol U21 meccset, de hogy Deulofeu mennyire botrány az már hihetetlen :D
Szemmel láthatóan sokkal jobb játékos, mint bárki más abban a csapatban. Ja, ott van Munir... Nála is. :wink:
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
petyka55
Jugador del Barça
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2012.11.05. 14:44:29

2014.09.04. 17:16:25

salas9 írta:Nem tudom ki nézi a Magyar-Spanyol U21 meccset, de hogy Deulofeu mennyire botrány az már hihetetlen :D
Pont a topicját kerestem, hogy ezt leírhassam :D Nekem nagy kedvencem, de hogy (ma) milyen szinten önző, illetve egysikú (átveszem-csel-megtolom a vonal fele) az valami hihetetlen.

Nah, mire leírtam, gólpassz =D>
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.09.04. 17:11:16

Nem tudom ki nézi a Magyar-Spanyol U21 meccset, de hogy Deulofeu mennyire botrány az már hihetetlen :D
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.04. 16:55:39

blupatrik írta:A benjamin d vezetőedzőjét azonnal meneszteném. 2. hely? [-X :mrgreen:
igen én is ezen röhögtem, csak nem akartam már rosszindulatunak tűnni vmi beírással :lol:

szégyen h a lehetséges 14 utnapotlas bajnoki cimbol csak 13-at gyűjtöttek be.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
blupatrik
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2009.10.30. 18:08:01

2014.09.04. 16:50:34

Nyilván a kis spanyol lurkók legalább 60%-a a barcában akar játszani, a maradék 40-et meg a klub megpróbálja megszerezni magának amennyiben elég tehetséges...
Persze nyilván kapnak egy alap képzést azért amiben a barca ott van nagyon a topon.
A benjamin d ( ők lettek másodikak ? ) vezetőedzőjét azonnal meneszteném. 2. hely? [-X :mrgreen:
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.09.04. 16:16:25

visca el barca írta:16:00 sport 1 magyar-spanyol u21, pár barcás kölyökkel
Ott van a Spanyolok kezdőjében Munir, Sergi Roberto, Deulofeu, Denis Suarez, Sergi Gomez és Muniesa is. Ők azok ugye, akik Barcelona kötődésűek.

Amúgy Muniain kihagyott már egy 11-est :mrgreen:
visca el barca írta:nem hiszem h egy u10-es meccsen 80-20%-os labdabirtoklást, meg kapu előtti 100 passzos játékot játszanának.
Anno olvastam valahol, hogy a kisebb korosztályokban hagyják a gyerekeket, hogy cselezgessenek stb, mert nem akarják "kiölni" belőlük ezeket a dolgokat, és csak a későbbi korosztályban kezdik el a labdatartásra alapuló rendszer kialakítását. Majd megkeresem ezt a cikket :wink:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.04. 15:29:06

hank1ee írta:
visca el barca írta:jó azt azért mondjuk nehezen képzelem el, hogy egy benjamin vagy alevin szinten olyan komolyan tolnák a tiki-takát... :lol:
Akkor nem érted, mit akartam mondani.
de, értem, csak szerintem ezen a szinten szó sincs róla, hogy

"az ellenfelek a fiatalságuk és erőnlétük miatt se mentálisan, se fizikálisan nincsenek arra felkészülve, hogy a labdát csak nyomozzák percekig, mielőtt elindítanak egy kontrát mondjuk"

nem ismerem az utánpótlás munkát, de sztem 9 éves korban még nem kap akkor szerepet a taktikai fejlesztés, ergo nem hiszem h egy u10-es meccsen 80-20%-os labdabirtoklást, meg kapu előtti 100 passzos játékot játszanának.

ma, 16:00 sport 1 magyar-spanyol u21, pár barcás kölyökkel
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.04. 15:22:50

visca el barca írta:jó azt azért mondjuk nehezen képzelem el, hogy egy benjamin vagy alevin szinten olyan komolyan tolnák a tiki-takát... :lol:
Akkor nem érted, mit akartam mondani.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.04. 15:02:11

jó azt azért mondjuk nehezen képzelem el, hogy egy benjamin vagy alevin szinten olyan komolyan tolnák a tiki-takát... :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.04. 14:35:21

Utánpótlásban a tiki-taka brutálisan eredményes, mert az ellenfelek a fiatalságuk és erőnlétük miatt se mentálisan, se fizikálisan nincsenek arra felkészülve, hogy a labdát csak nyomozzák percekig, mielőtt elindítanak egy kontrát mondjuk... Ebből kifolyólag a Barca-akadémián nevelkedők igen előnyös helyzetben vannak, ami könnyedén megváltozhat, ha már felnőtt játékosok lesznek.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.04. 13:50:00

nah, csak crixus kedvéért lehozott a sport egy cikket :lol:

itt egy kép arról kik lehetnek tagjai a jövő barcájának (gondolom bennük látnak bármi fantáziát, sajna matykó nincs ott :| )

http://estaticos.sport.es/resources/jpg ... 813261.jpg" target="_blank

itt meg a cikk akit érdekel és tud spanyolul, vagy beéri a gúgltranszléttel

http://www.sport.es/es/noticias/barca/b ... ia-3493573" target="_blank

amugy nem tudja vki hogy a kisebb csapatok eredményeit hol lehet megnézni, vagy egyáltalán milyen rendszerben versenyeztetik őket? a barca b alatt még van 15 korosztály, de hogy hol, kikkel, játszanak a hivatalos honlapon semmi.

csak úgy érdekességképpen, a tavalyi évről:

benjamin a (9-10 évesek): bajnok, 30 meccs, 30 győzelem
benjamin b (9-10 évesek): bajnok
benjamin c (9-10 évesek): bajnok
benjamin d (9-10 évesek): 2. hely

alevin a (11-12 évesek): bajnok, 30 meccs, 30 győzelem
alevin b (11-12 évesek): bajnok
alevin c (11-12 évesek): bajnok
alevin d (11-12 évesek): bajnok

infantil a (13-14 évesek): bajnok
infantil b (13-14 évesek): bajnok

cadet a (14-15 évesek): bajnok
cadet b (14-15 évesek): bajnok

juvenil a (15-16 évesek): bajnok
juvenil b (15-16 évesek): bajnok

elég rossz az utánpótlásunk. =D>
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2014.09.04. 16:57:13-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.09.04. 11:06:46

Barcaman1993 írta: Azért nem olyan rossz ez a névsor. Én még De la Pena-val, Sergio Garciával, Artetával kiegészíteném. :wink:
Én őket azért nem írtam a névsorba, mert nem igazán értek el nagy sikert De la Pena pl. nem tudott megragadni sem a Lazio-ban sem a Marseille-ben, pedig azok sem voltak bika erős csapatok. Arteta pedig Skóciában ért el sikereket, ami Rangers játékos révén megint nem olyan kiugróan nagy eredmény, mint mondjuk Motta vagy Luis Garcia BL-győzelme. Az Espanyol pedig sima középcsapat, ha a középcsapatokban szereplő játékosokat is ide vettem volna, akkor jóval hosszabb lett volna a lista, de azt vettem alapul, hogy ki az, aki hozzánk is befért volna. Az Arsenal-os évei miatt talán még őt lehetne leginkább megemlíteni, mondjuk sikere nem sok volt a csapattal, talán majd idén.

visca el barca írta: tény hogy extraklasszist nem fogsz találni, mert azt értelemszerűen nem fogják elengedni.
de mondjuk az olyanok mint cristobal, vagy de la pena igen is jó játékosk voltak, mindkettő letolt azért 200+ meccset az espanyolban. vagy mondjuk arteta, gabri stb, szóval azért elvétve találsz közöttük jó spílereket.

amugy ez most megint olyan fikázós észrevétel volt? :lol:
Tény, hogy a legnagyobbakat nem engedtük el, de azért ez nem ilyen egyszerű. Thiago-t sem elengedtük, hanem inkább elszórakoztuk. Ha Tito megfelelő játékpercet ad neki, illetve azt jelzi felé, hogy rövid időb belül kezdőként számol vele, akkor biztosan nem lépett volna le. Nem mintha Martino-val jobban járt volna... Ha pedig nincs az a nevetséges pont a kontraktusában, akkor lehet, hogy csak kölcsönbe ment volna...

A kérdésre válaszolva talán igen, kritikus hsz volt. Ugyanis annak ellenére, hogy mekkora Hype van Munir, de főleg Sandro körül én még korántsem vagyok abban biztos, hogy mindketten olyan nagyon jók. Sandro pl. olyan gólt lőtt, amit korábban Jeffren a Real Madrid ellen... Hol van most Jeffren? De írhatnám Bojan-t vagy Giovanni Dos Santos-t is, de akár az Eto'o-utód Etock-ot is. Jó lenne a földön tartani a fiatalokat.
MOF írta:Egyértelmű, hogy abban emelkedik ki az utánpótlás-nevelésünk, hogy 2-3 évente kijön egy-egy fiatal, aki utána hosszú időn keresztül az első csapat meghatározó játékosává válik. Olyanokat, akik később egy top liga első osztályában meg tudnak ragadni, de semmi extra, az összes többi nagy klub utánpótlása is kinevel szép számmal. Remélhetőleg folytatódni fog ez a trend, és ez nem csak egy szerencsés időszak volt.
Ezért sajnálom borzasztóan Thiago-t...
hank1ee írta:remélem, folytatódik a legmagasabb szintű játékosok kinevelése. Persze Tajtival az élen! :D
Rá nagyon kíváncsi vagyok, hogy 2-3 év múlva hol fog tartani. Remélem nem a Puskás Akadémián. :lol:
Chino írta: ...
Rengeteg múlik az edzőn ez igaz, de hiába erőltettük volna Bojan-t, nem úgy tűnik, hogy valaha is extraklasszissá vált volna, olyanná, amilyennek jósolták még az elején.
Pep ebben is kiemelkedő volt, mert ő hamar el tudta dönteni, hogy melyik fiatalt érdemes tovább "építeni" és melyiket nem. Meggyőződésem, hogy ha marad, akkor az utóbbi két év kevésbé lett volna problémás. Fiatalok terén pedig pláne.

Akik elmentek azok közül nekem mostanság Hector Bellerín és Icardi azok, akiket Thiago mellett elnéznék a csapatban. Bellerín jobbhátvéd, ha őt anno a Cesc üzletbe nem vesszük bele, lehet hogy Douglas-ra nem lett volna szükség.
Avatar
MOF
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014.06.21. 22:08:55

2014.09.03. 18:55:32

Chino írta:
barcafacan írta:Olvasom, hogy Munirnak, Sandronak és Adamanak meg akarják emelni a fizetését és a kivásárlási árát. Még hozzájuk venném Sampert is.


Nem úgy volt, hogy Munirnak már megemelték és 30 millió lett a kivásárlási ára?
Nem. Jelenleg 12 millió, és akkor emelkedik 35 millióra, ha felkerül az első csapathoz.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7511
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.09.03. 18:46:32

Sok esetben nem az a gond, hogy nem elég jó játékosok, hanem, hogyan foglalkoznak velük.Sokszor ha kölcsönbe kerül egy fiatal nem feltétlenül azért reked meg, mert nem elég tehetséges. Az edzőn is rengeteg múlik. Odakerül hozzá egy fiatal, de van legalább egy, esetleg két játékos előtte minimális játékpercet kap. Az ilyeneknek pedig nagy szükség van rá, egy 17-18 éves játékossal óvatosan kell bánni. Ez most úgy hangzik, mintha hímes tojás lenne, de a lényeg, hogy tudni kell, hogyan lehet beépíteni őket.
Ott van pl. Muniesa. Szerintem sokkal tehetségesebb és jobb játékos, mint Bartra. De fiatalon eligazolt egy kisebb csapathoz és el is felejtette mindenki. (persze ki tudja mi lett volna, ha nincs az a csúnya sérülés) Lehetséges, mondom lehetséges, hogy ha marad úgy mint Bartra, nem lenne akkora gond hátul.
A másik pedig, hogy akik felkerültek és nagy játékosok lettek azok többnyire itt töltötték a karrierjüket, esetleg fénykoruk után mentek el levezetni. Előbbire jó példa Puyol és lehet, hogy Xavi, az utóbbira pl. pont Pep vagy Sergi, Amor, Ferrer (bár az ő esete kicsit sántít), Nadal stb , ha csak a 90-es éveket nézzük.

A 2000-es évek szülték azokat a játékosokat akiket most is látunk. Emellett ki tudja hány játékos mellett mentünk el. Ezek közül sokat Pep-nek köszönhetünk. Piqué-t például nem hiszem, hogy lett volna olyan őrült, aki visszahozza, vagy Busquets-ről se gondolták sokan, hogy a sikerévek egyik kulcsjátékosa lesz. (Alba és Cesc egy kicsit más tészta) Főleg amit első évében produkált. Az sem elképzelhetetlen, hogy például nem Rafinha vagy Halilovic lesz a jövő középpályása, hanem visszatér Denis és robbant.

Ezért mondom, hogy nagyon sok függ attól, hogy ki irányítja a csapatot és hogy nyúl az utánpótláshoz, de ez az egész egy soktényezős dolog.

barcafacan írta:Olvasom, hogy Munirnak, Sandronak és Adamanak meg akarják emelni a fizetését és a kivásárlási árát. Még hozzájuk venném Sampert is.


Nem úgy volt, hogy Munirnak már megemelték és 30 millió lett a kivásárlási ára?
Forca Barca!!!!
Válasz küldése