Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.31. 16:18:45

S.Agüero írta:Majdnem a dupláját védte Bravo.

37<>20
Pontosan. Ezért mondom, minden hétközi meccsen MAtS, minden hétvégin Bravo, kb fele-fele arányban lennének így az egész éves meccseik, ami szerintem MAtS-nak is megfelelne. Remélem Lucho van olyan agyafúrt, mint én.. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.31. 16:15:24

tudomka958 írta:számoljátok össze idén hány kupameccset játszottunk!
szerintem nem sokkal védett kevesebbet mint bravo...
Majdnem a dupláját védte Bravo.

37<>20

Ha jól tudom.
tudomka958
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2007.12.15. 23:55:01

2015.05.31. 16:12:23

számoljátok össze idén hány kupameccset játszottunk!
szerintem nem sokkal védett kevesebbet mint bravo...
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.05.31. 11:50:44

danianevem írta:Lényegtelen a magassága, amíg lábbal magabiztos, együtt él a játékkal, jól rugaszkodik el és pazarak a reflexei. Biztos vagyok benne, hogy van nála 15-20 cm-mel magasabb kapus, akinek esélye sem lett volna kikapni Müller fejesét vagy Lewandowski közeli bombáját...
Kár, hogy tegnap pont lábbal volt bizonytalan.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.31. 11:44:44

Lényegtelen a magassága, amíg lábbal magabiztos, együtt él a játékkal, jól rugaszkodik el és pazarak a reflexei. Biztos vagyok benne, hogy van nála 15-20 cm-mel magasabb kapus, akinek esélye sem lett volna kikapni Müller fejesét vagy Lewandowski közeli bombáját...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.31. 11:38:38

Kash írta:Tènyleg? :D Nekem első ránézésre kb akkora mint Messi :D Akkor viszont elnézést a tévedésért.
Transfermarkt szerint csak 187, bocsi. :D De amúgy ja, nézd meg ahogy a city elleni 11-esnél a nyakába borulnak, meg ahogy Messi most megöleli, látszik azért a méretbeli különbség a csapattársak meg közte. :D
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.05.31. 11:29:10

palesz77 írta:
Kash írta:T. Stegen leigazolását tartottam a legjobb döntésnek a szezon során, hiszen Német, ami jó ómen, viszont ami zavart, és most is zavar egy picit, hogy kapusnak meglehetősen alacsony.
189 magas, mekkora kéne legyen, hogy jó magassága legyen kapusposztra? :lol: Bravo 4 cm-el alacsonyabb nála pl..

Amúgy én megoldottam következő évre a kapusposztot, remélem Lucho figyel.. :lol: Sűrű lesz a szezon ugye, szóval lesz jó pár hétközi bajnoki is. Úgyhogy én úgy osztanám le, hogy hétvégéken Bravo véd, az összes hétközi meccsen - Bl, Kupa, hétközi fordulók - meg MAtS. Bravo így nem esne ki a formából, mert minden héten védene, kb 25-30 bajnokija így is lenne, MAtS meg így valamicskével jobban játékban lenne, védhetne a bajnokságban is kicsit.. Vagy ez tök elvetélt ötlet szerintetek? Sose voltam kapus, nem is értek a lélektanukhoz fikarcnyit se - nem mintha máséhoz értenék -, de most is kb ez ment a bajnokik kivételével, az a pár meccs meg szerintem nem bontaná meg az egyensúlyt. De így a német is megnyugodhat, hogy szép lassan többet véd, bajnokin is bemutatkozhat.. És hogy Bravo lelke se sérüljön annyira, a Bl-ben az utolsó 2 csoportmeccsen pl engedném őt védeni - akkor MAtS tolná hétvégén -, csak hogy védhessen ott is kicsit. Vélemények? :D
Tènyleg? :D Nekem első ránézésre kb akkora mint Messi :D Akkor viszont elnézést a tévedésért.
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2015.05.31. 11:20:49

palesz77 írta:
Kash írta:T. Stegen leigazolását tartottam a legjobb döntésnek a szezon során, hiszen Német, ami jó ómen, viszont ami zavart, és most is zavar egy picit, hogy kapusnak meglehetősen alacsony.
189 magas, mekkora kéne legyen, hogy jó magassága legyen kapusposztra? :lol: Bravo 4 cm-el alacsonyabb nála pl..

Amúgy én megoldottam következő évre a kapusposztot, remélem Lucho figyel.. :lol: Sűrű lesz a szezon ugye, szóval lesz jó pár hétközi bajnoki is. Úgyhogy én úgy osztanám le, hogy hétvégéken Bravo véd, az összes hétközi meccsen - Bl, Kupa, hétközi fordulók - meg MAtS. Bravo így nem esne ki a formából, mert minden héten védene, kb 25-30 bajnokija így is lenne, MAtS meg így valamicskével jobban játékban lenne, védhetne a bajnokságban is kicsit.. Vagy ez tök elvetélt ötlet szerintetek? Sose voltam kapus, nem is értek a lélektanukhoz fikarcnyit se - nem mintha máséhoz értenék -, de most is kb ez ment a bajnokik kivételével, az a pár meccs meg szerintem nem bontaná meg az egyensúlyt. De így a német is megnyugodhat, hogy szép lassan többet véd, bajnokin is bemutatkozhat.. És hogy Bravo lelke se sérüljön annyira, a Bl-ben az utolsó 2 csoportmeccsen pl engedném őt védeni - akkor MAtS tolná hétvégén -, csak hogy védhessen ott is kicsit. Vélemények? :D
Ez a lehető legjobb ötlet, ha marad az idei helyzet.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.31. 11:08:48

Kash írta:T. Stegen leigazolását tartottam a legjobb döntésnek a szezon során, hiszen Német, ami jó ómen, viszont ami zavart, és most is zavar egy picit, hogy kapusnak meglehetősen alacsony.
189 magas, mekkora kéne legyen, hogy jó magassága legyen kapusposztra? :lol: Bravo 4 cm-el alacsonyabb nála pl..

Amúgy én megoldottam következő évre a kapusposztot, remélem Lucho figyel.. :lol: Sűrű lesz a szezon ugye, szóval lesz jó pár hétközi bajnoki is. Úgyhogy én úgy osztanám le, hogy hétvégéken Bravo véd, az összes hétközi meccsen - Bl, Kupa, hétközi fordulók - meg MAtS. Bravo így nem esne ki a formából, mert minden héten védene, kb 25-30 bajnokija így is lenne, MAtS meg így valamicskével jobban játékban lenne, védhetne a bajnokságban is kicsit.. Vagy ez tök elvetélt ötlet szerintetek? Sose voltam kapus, nem is értek a lélektanukhoz fikarcnyit se - nem mintha máséhoz értenék -, de most is kb ez ment a bajnokik kivételével, az a pár meccs meg szerintem nem bontaná meg az egyensúlyt. De így a német is megnyugodhat, hogy szép lassan többet véd, bajnokin is bemutatkozhat.. És hogy Bravo lelke se sérüljön annyira, a Bl-ben az utolsó 2 csoportmeccsen pl engedném őt védeni - akkor MAtS tolná hétvégén -, csak hogy védhessen ott is kicsit. Vélemények? :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.22. 22:38:37

Samper írta:
Bravo azért lehetett kezdő, mert TS sérült volt a szezonkezdetkor. Egy félidőt végképp átengedhetne - különben meg van a véleményem LE-ről. Nem ért a játékosokhoz, ha ennyit nem képes engedni.
Egy kis zöld fejecskét nem felejtettél le a végéről?
Én is Mats mellett vagyok, de ennyi erővel akkor LE miért nem enged egy félidőt Bravonak a BL-döntőben!? Ha iróniának szántad akkor bocs.

Amúgy Bravo véd 38 meccset, ter Stegen pedig 21-et, amiből egy Bl -és egy kupadöntő. Azért nem sajnálom annyira. Plusz neki talán több "fontos" (egyenes kiesés, döntő), keményebb meccs jut, mint Bravonak.
Jövőre azért lehetne inkább a bajnokságban a német, hogy folyamatosan játsszon, meccsben legyen. Neki ez többet számít, mint Bravonak.
A chilei a rutinja miatt jobban "elbírja", ha kéthetente kell játszania.

Mondjuk arra kíváncsi lettem volna, ha Mats nem sérül le, ki kezdett volna a bajnokságban.
Forca Barca!!!!
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2591
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.05.22. 21:33:01

Én is sajnálom,hogy a bajnokságban egy perc sem jutott neki,viszont azért az nem semmi,hogy ilyen fiatalon a Barcában az 1. évében rögtön Király kupa és BL döntőt játszik! 8)
L.E. helyében meg jövőre neki adnám a bajnokságot,Bravonak meg a kupát és a BL-t.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.22. 21:15:03

danianevem írta:
Samper írta:Neki ugyan miért nem dukál a bajnoki cím?
Bravo rekordot dönthet, és vélhetően fog is. Végig remekül védett a bajnokságban, a liga legjobbja volt a posztján idén. Ennyit bőven megérdemel...

A németet meg hadd ne sajnáljam egy bajnoki miatt, 23 évesen BL-döntőre készül.
Bravo azért lehetett kezdő, mert TS sérült volt a szezonkezdetkor. Egy félidőt végképp átengedhetne - különben meg van a véleményem LE-ről. Nem ért a játékosokhoz, ha ennyit nem képes engedni.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.22. 19:00:24

Samper írta:Neki ugyan miért nem dukál a bajnoki cím?
Bravo rekordot dönthet, és vélhetően fog is. Végig remekül védett a bajnokságban, a liga legjobbja volt a posztján idén. Ennyit bőven megérdemel...

A németet meg hadd ne sajnáljam egy bajnoki miatt, 23 évesen BL-döntőre készül.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.05.22. 18:53:26

Neki ugyan miért nem dukál a bajnoki cím?
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.15. 22:03:16

barca0000 írta:Azért ez a jó kapus 30 felett kezdődik ezért ez nem igaz. Casillas,Buffon vagy akár Cech bőven harminc alatt voltak a legjobbak, vagy Neuer aki még csak 29 éves és szerintem jelenleg Ó most a legjobb kapus poszton, nem hiszem hogy olyan sokat fog még fejlődni.

Marc nagyon jó kapus, de mivel Bravo (kortól függetlenül) is van olyan jó kapus mint Ő vagy akár jobb is, szerintem is az lenne a legjobb ha ter Stegen elmenne kölcsönbe. Semmi nem ad arra okot hogy jövőre nem Bravo védjen, viszont Marc-nak kellenének a meccsek ha jobb kapus akar lenni, és nem biztos hogy a bl+kupa elég neki a fejlődéshez.
Mint írtam, szerintem jobb kapus a német egy kicsivel talán, de messze nem érzem nála annyira azt,mint Bravonál. Ahhoz a nyugalomhoz, higgadsághoz bizony kell a kor is.
Casillas nekem eléggé reflexkapus volt a fiatalabb éveiben, ahol előny a fiatalság, Buffon,és Cech viszont nem olyan csapatban volt, ahol minden évben minimum 3 kupát várnak az emberek. Az a borzasztó nálunk,hogy szezononként kb.6 meccsen van megengedve,hogy ne szerezzünk 3 pontot,ha bajnokok akarunk lenni. Ebbe nem fér bele,ha mondjuk 6meccsenként kapunk egy potyát, és ledöntetlenezünk.
Nekem is nagyon tetszik a német kapus játéka, viszont szerintem egyelőre azt a stabilitást Bravo tudja nyújtani,ami nekünk kell. (aztán lehet tévedek,és jövőre elküldjük a chileit)
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.05.15. 21:29:20

Csbal írta:Johetnek a szakertok, h szezon kozben cserelni hulyeseg, de ez nem igy van.
hamar lerendezed a vitas dolgokat, nem mondom :lol:
Kép
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.15. 20:46:40

Azért az utóbbi években jelentősen visszaestek a korhatárok. Manapság nem ritka a nagyon jó huszonéves kapus(Cech,Casillas...). Továbbá bizonyos kapusoknál(akik főleg a refelxeikből élnek és alacsonyak), 32-33 évek kor környékén már jelentkezhet visszaesés. Bravo is megeshet, hogy ide tartozik.
Jövőre érdekes lesz, ki kezd és ki nem. Mindkét kapusunkkal maximálisan elégedett vagyok. Bravot egyelőre még egy hajszállal jobbnak tartom(a Clasico győzött meg erről- ott védett olyanokat, amit nem biztos h sokan tudnak még). Igazából jövőre megtartanám a jelenlegi formátumot, utána pedig Ter Stegen átvenné a stafétát. De azzal is kiegyeznék pl ha a bajnokságot megosztanák egymás közt és a BL-ben TS, kupában Bravo vagy fordítva.
A Fifa egy szégyen
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.05.15. 20:46:11

Azért ez a jó kapus 30 felett kezdődik ezért ez nem igaz. Casillas,Buffon vagy akár Cech bőven harminc alatt voltak a legjobbak, vagy Neuer aki még csak 29 éves és szerintem jelenleg Ó most a legjobb kapus poszton, nem hiszem hogy olyan sokat fog még fejlődni.

Marc nagyon jó kapus, de mivel Bravo (kortól függetlenül) is van olyan jó kapus mint Ő vagy akár jobb is, szerintem is az lenne a legjobb ha ter Stegen elmenne kölcsönbe. Semmi nem ad arra okot hogy jövőre nem Bravo védjen, viszont Marc-nak kellenének a meccsek ha jobb kapus akar lenni, és nem biztos hogy a bl+kupa elég neki a fejlődéshez.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.15. 19:48:37

Errol van szo. Hajnesz tokeletesen osszefoglaltad a velemenyem. Es igen, en ugy gondolom h egy kapus meg ilyen idosen is tud fejlodni. Stegen tejfeles szaju meg. Es ha csak a volt serulese lenne akadalya, nem pedig a tudasa annak, h nem o ved,biztos h LE is megcserelne. De valamiert nem csereli, es ez nem veletlen. Johetnek a szakertok, h szezon kozben cserelni hulyeseg, de ez nem igy van. Majd egyszer eljon az ideje, ha nem lesz egy rutinosabb, es jobb versenytarsa. De azt senki nem tudhatja, h mennyit fog fejlodni. Mindenki neuer peldajabol indul ki. De az o stilusa is sztem elegge hazardjatek. Jo kapus, de ott a helye a kapuban, nem pedig a sajat terfelenek felen, ahol sokszor rohangalni akar meg cselezgetni akar. Nagykepu majom.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2015.05.15. 16:04:57

Azért ez messze nem így müködik...
A jó kapus 30+on kezdődik. Addigra van meg a kellő rutinja,higgadsága,reflexek a régiek, stb. Épp most akarjátok kirakni a kapuból, amikor a lehető legjobb korban van? (most nem beszélek arról,hogy Ter Stegen szerintem is egy hatalmas tehetség)
Az a baj,hogy mindkettőt nagyon jó kapusnak tartom, és nem értem,hogy miért favorizálják annyian Stegen, mikor Bravo is már nem egyszer (!) bizonyította,hogy milyen jó kapus.
Talán Marc-nak jobb reflexei vannak, viszont messze nem tartom olyan biztos kapusnak,mint Bravot. Szerintem az lenne a legjobb mindenkinek,ha 1,max 2 évre kölcsönadnánk a németet, és addigra Bravo is szerintem meg lesz elégedve a paddal,ha úgy adódik. Ha meg nagyon nem megy neki, akkor visszerendeljük kölcsönből a németet, és good game well played.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2015.05.15. 15:48:17

Csbal írta:ezeket honnan tudod? Honnan veszed h bravo nem fejlodhet? Es honnan tudod h stegen akkorat fog fejlodni? Csak a korok miatt? Barcsak igy lenne. Akkor az osszes ifista brutal jo jatekossa valik? Ok, az utobbi meccsen nagyot alakitott, de azert nehogy mar erre a korral magyarazd meg h ki milyen iranyba fog fejlodni. Szerencsere az itt levok tobbsegenel (osszesnel) LE realisabban latja es surubben latja a teljesitmenyeket.
Igen,mert egy 32 éves játékosban nagyobb a fejlődési potenciál mint egy 22 évesben... :lol:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.15. 15:02:44

Nem kell itt egymásnak esni, felesleges. Egy biztos, hogy MATS-t első kapusnak hozták a barcához és nem kispadozni. Az egy másik történet, hogy lesérült és Bravo nagyon bevédte magàt a csapatba. Én úgy gondolom a köv szezontól megcseréli őket.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.14. 14:57:24

Chino írta: Az sem elhanyagolható azért, hogy lassan már 33 éves lesz a chilei, ami ugyan kapusoknál még nem vészes, de elérte a zenitet, jobb már innen nem lesz, ellentétben a némettel.
ezeket honnan tudod? Honnan veszed h bravo nem fejlodhet? Es honnan tudod h stegen akkorat fog fejlodni? Csak a korok miatt? Barcsak igy lenne. Akkor az osszes ifista brutal jo jatekossa valik? Ok, az utobbi meccsen nagyot alakitott, de azert nehogy mar erre a korral magyarazd meg h ki milyen iranyba fog fejlodni. Szerencsere az itt levok tobbsegenel (osszesnel) LE realisabban latja es surubben latja a teljesitmenyeket.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.05.13. 23:11:23

Az oké , hogy jövőre övé a bajnokság , de akkor meg nem azért fog majd panaszkodni , hogy mennyire hiányzik neki a Bl ? A nemzetközi csapatok , a Bl életérzés stb.
Mondjuk ez így tényleg kacifántos lesz majd , mert Stegen-nek adnám a bajnokságot , meg a Bl-t is , de Bravo-val meg kicseszés lenne , ha csak a kupában védhetne egy ilyen szezon után.
Főleg , hogy Zamora díjas lesz.
Ettől függetlenül kíváncsi leszek , hogy mit fog kitalálni LE.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12235
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.13. 22:53:53

Feast4 írta:Nem is értem miért kellett nekünk két kezdő szintű kapus.
Szerintem nagyon jó döntés. Hoztak egy rutinos, ligát jól ismerő, spanyolajkú kapust, aki már letette a névjegyét. Hoztak mellé úgy is mondhatom inasnak egy fiatal német tehetséget, elenyésző nemzetközi tapasztalattal. Szerintem Matsnak ez volt a tanulóév, jövőtől átveszi a helyet. Az viszont nem semmi, hogy a BL és a kupadöntő az övé :)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése