Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.08.27. 16:10:03

Az UEFA díj nehézzé teszi LE helyzetét. Megnöveli TS piaci értékét és türelmetlenebbé teszi őt, ha nem védhet a bajnoki meccseken.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5727
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.08.27. 15:14:48

Kovbal88 írta:Másrészt meg nem véletlenül lett ővé az egyesszámú mez. Azt többnyire nem a tartalék kapja.
Azért kapta az 1-est, mert hamarabb érkezett és választhatott. Amikor Zubi lezsírozta a leigazolását, akkor még nem volt tervben egy hasonló szintű kapus leigazolása, csak aztán Enrique kérte Bravót, aki a megmaradó 13-ast kapta. Nem kell ezt a számozást túlmisztifikálni. :)

Egyébként a szerepcserét tartom továbbra is célszerűnek, egyrészt azért, hogy Bravo is védhessen a legrangosabb európai kupasorozatban, másrészt, hogy ter Stegen is szokja a spanyol bajnokságot és felvegye a heti ritmust.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.08.27. 15:05:37

Nos , jelenleg ott tartunk hogy már úgy hasonlítjuk össze a chileit és Stegent hogy kinek mi a mezszáma .... #-o #-o a mezszám tök lényegtelen bár az esetek többségében az 1-es az első számú de ez néha attól is függ hogy az adott kapusnak számít-e ez illetve, mi a kedvenc száma ,ezek szoktak általában lenni a befolyásoló tényezők.
Tavaly az első számú kapus nem volt, de mivel Stegen védett a BL-ben számomra ő volt a Number One mert a BL a legrangosabb kupa. Számomra a szerepcsere lett volna ésszerű mivel Stegennek kell a játéklehetőség, Bravo meg hivatalosan nem nyert BL-t. Aki azt mondja hogy a bajnoksághoz kell a rutin azt meg nem tudom mire gondol mert szerintem egy Eibar-hoz nem kell semmi csak figyelem az meg Marcban megvan. A BL-ben rangos csapatok játszanak itt meg van a 19 csapatból 7 ami úgy normálisnak mondható ezeken a meccseken is lesz lehetősége rutint szerezni és fejlődni is tud , nála, mivel a kapusoknál az ő kora fiatal, számít a Meccshiány ,nem úgy Bravonál aki 2hét után is tud egy jó szintet hozni . Így tavaly főleg csodaszámba ment a BL megnyerése mert nem egyszer kellett Stegen nagy védése egy adott meccsen hogy továbbjussunk amellett hogy látszott rajta a meccshiány néha, Bravonak meg jó ha 5 meccsenként kellett egy nagy védést bemutatnia mert a spanyol kiscsapatok nagy része el se jutott a kapunkig + még volt egy erős védelmünk nem csoda hát hogy kevés gólt kapott.... Most itt vagyunk és mi van ? Kap EGY ,EGY potyát Stegen + egy bénázós védelem miatt pluszba 7 gólt két meccsen és rögtön Bravo kerül a kapuba a bajnokságba és mindenki azt írogatja hogy,, nyugodtabb vagyok Bravoval "stb... hozzászólásokat mert ugye ott az a Potya .... #-o #-o Nos lássuk miben jó Bravo és Stegen: Bravonak jók a Reflexei jól vetődik és rugalmas is viszont a kirúgásai KATASZTRÓFÁK ezt megcáfolni nem lehet , a Bilbaó ellenni bajnoki ezt jól mutatta ami nem passz volt hanem magas labda az nagy többségében gyatrán ment emberhez ha az egyáltalán emberhez ment. Stegen : Reflex oké ,vetődés oké ,rugalmasság oké, kirúgás oké Viszont meccshiány mellett nem tud egy jó formát produkálni még egyszer , úgy mint tavaly mert nincs olyan védelmünk mint amilyen tavaly volt éppen ezért kéne a szerepcsere csakhát nem hiszem hogy változtatni fog ezen Enrique.... :? :? :?
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.08.27. 14:17:30

Kovbal88 írta:Másrészt meg nem véletlenül lett ővé az egyesszámú mez. Azt többnyire nem a tartalék kapja.
Begovic 1
Courtois 13 :mrgreen:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2189
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2015.08.27. 13:44:56

visca el barca írta:
Nero. írta:Azért én annyira nem sajnálom a németet. 22 évesen elhoztuk egy német középcsapatból és kapásból végig védett egy teljes Bajnokok ligája meg egy spanyol kupa szezont. Ha neki ez kevés így első körben akkor felőlem visszamehet a Mönchengladbachba bohóckodni.
nem tudjuk mi van a háttérben. bőven benne van a pakliban, hogy beígérték neki a stabil kezdőt, aztán meg jött LE és azt mondta, hogy márpedig neki bravo kell. oké h nem korrekt az, h durrog (már ha igazak a hírek), de valahol őt is meg lehet érteni.

gondolom azért neki is ott van a fejében, hogy bravo iszonyat stabil, ha jól véd minek tennék ki, ráadásul még csak 32 éves, akár 4-5-6 jó év is lehet benne.
Az a német középcsapat jelenleg bl résztvevő és a Dortmund előtt végzett a bajnokságban és ha ott marad talán ő védhetne most végig bajnokság bl.
Másrészt meg nem véletlenül lett ővé az egyesszámú mez. Azt többnyire nem a tartalék kapja. Aztán meg a BL-t végigvégte meg a spanyol kupát is, nehogy ne állja már meg a helyét a Barca kapujában és még fiatal.
Nem akarom elhinni, hogy Bravo jobb kapus nála. Mégha jelenleg úgyis néz ki.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.27. 13:40:58

TerStegen1 írta:én mostanában semmit nem olvastam róla,ha gondolod privátban linkelhetsz,mert érdekelne. köszi
pl, itt találtam egy április főoldali cikkben:

"A helyzetem nem jó, nem kényelmes, és ez egyáltalán nem is titok"
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15491
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.08.27. 13:30:34

Grat neki, ez elég egyértelmű volt, bitang nagy védés és ha hozzátesszük hogy volt neki még egy hatalmas védése a meccsen... Brutális!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
TerStegen1
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:53:27

2015.08.27. 13:02:38

szép volt Stegen :)
Lego
Jugador del Barça
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.01.26. 21:59:44
Tartózkodási hely: Maglód

2015.08.27. 12:34:11

Övé lett az év védése az UEFA-nál (Bayern ellen). Igaz ami igaz, tényleg kiszedte. :D
Sajnos minden klubnál csoportosul egy maroknyi idióta, aki arra törekszik, hogy bemocskolja más csapatok hírnevét" – Brendan Rodgers.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7464
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.08.25. 20:29:16

MR. TROMORT777 írta: Ne mondja nekem senki, hogy ha letámad az ellenfél és nem lehet kipasszolni akkor egy kirúgott labdát nem tud lekezelni Suarez, Busquets vagy éppen Rakitic. Tény, hogy van amikor hasznos, hogy hihetetlen sebességgel tudja továbbítani ahová akarja, de egy 0-0nál ne szaladgáljon ki a kapuból csak azért, hogy megmutassa magát.
Hát pedig nem nagyon szereztünk labdát Bravo kirúgásaiból vagy Vermaelen előre bikázásaiból. Suarez is max. megpróbálta átvenni és már két baszk volt ott, de leginkább egy fejpárbaj a vége, ami után inkább az ellenfélnél köt ki a labda. De ez nem csak erre a meccsre a vonatkozik. Bravo nem kapott gólt, ez dícséretes, de még elmozdulnia sem kellett egy lövésre sem. Volt egy gyenge labdája a kezébe, egy másik (mondjuk az erősebb volt) Laporte-tól szintén a kesztyűjébe. Mats-ot azért dolgoztatták rendesen.
Nem mellesleg az a sevillai potya súlyos pontokba került, pedig ott a védelem jól működött, az utóbbi meccseinkkel ellentétben.
Forca Barca!!!!
Avatar
TerStegen1
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:53:27

2015.08.25. 18:56:32

visca el barca írta:
Nero. írta:Azért én annyira nem sajnálom a németet. 22 évesen elhoztuk egy német középcsapatból és kapásból végig védett egy teljes Bajnokok ligája meg egy spanyol kupa szezont. Ha neki ez kevés így első körben akkor felőlem visszamehet a Mönchengladbachba bohóckodni.
nem tudjuk mi van a háttérben. bőven benne van a pakliban, hogy beígérték neki a stabil kezdőt, aztán meg jött LE és azt mondta, hogy márpedig neki bravo kell. oké h nem korrekt az, h durrog (már ha igazak a hírek), de valahol őt is meg lehet érteni.

gondolom azért neki is ott van a fejében, hogy bravo iszonyat stabil, ha jól véd minek tennék ki, ráadásul még csak 32 éves, akár 4-5-6 jó év is lehet benne.

Hol lehet olvasni,hogy durrog? mert én mostanában semmit nem olvastam róla,ha gondolod privátban linkelhetsz,mert érdekelne. köszi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.25. 17:39:10

Nero. írta:Azért én annyira nem sajnálom a németet. 22 évesen elhoztuk egy német középcsapatból és kapásból végig védett egy teljes Bajnokok ligája meg egy spanyol kupa szezont. Ha neki ez kevés így első körben akkor felőlem visszamehet a Mönchengladbachba bohóckodni.
nem tudjuk mi van a háttérben. bőven benne van a pakliban, hogy beígérték neki a stabil kezdőt, aztán meg jött LE és azt mondta, hogy márpedig neki bravo kell. oké h nem korrekt az, h durrog (már ha igazak a hírek), de valahol őt is meg lehet érteni.

gondolom azért neki is ott van a fejében, hogy bravo iszonyat stabil, ha jól véd minek tennék ki, ráadásul még csak 32 éves, akár 4-5-6 jó év is lehet benne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.25. 17:36:08

daffy írta:Úgy adnám kölcsön,mint a huzat. De Gea megy Madridba,egy évig meg simán elvédhetne a Mu-ban,míg megszerzik Llorist :) Hmm...előre szaladtam?!
A Real szempontjából kábé egy évet :D.

Egyébként tényleg egy kölcsön lenne a legkézenfekvőbb, a hibáit folyamatos játékpercek mellett könnyen ki tudná küszöbölni. Azért egy ilyen korú kapusnál nem mindegy, hogy mennyit játszik. Tavaly úgy tűnt, hogy MAtS idén többet fog védeni, de érzésem szerint a jelenlegi állás nem szolgálja megfelelően a fejlődését, hiába védhet a legjobbak ellen. Neki lehetőség kell, amit máshol megkaphat.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7213
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2015.08.25. 17:06:09

Nero. írta:Azért én annyira nem sajnálom a németet. 22 évesen elhoztuk egy német középcsapatból és kapásból végig védett egy teljes Bajnokok ligája meg egy spanyol kupa szezont. Ha neki ez kevés így első körben akkor felőlem visszamehet a Mönchengladbachba bohóckodni.
Úgy adnám kölcsön,mint a huzat. De Gea megy Madridba,egy évig meg simán elvédhetne a Mu-ban,míg megszerzik Llorist :) Hmm...előre szaladtam?!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2015.08.25. 17:02:58

Azért én annyira nem sajnálom a németet. 22 évesen elhoztuk egy német középcsapatból és kapásból végig védett egy teljes Bajnokok ligája meg egy spanyol kupa szezont. Ha neki ez kevés így első körben akkor felőlem visszamehet a Mönchengladbachba bohóckodni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
MR. TROMORT777

2015.08.25. 16:49:59

Nagyon örülök, hogy Bravo kezdte a bajnokságot. Jelenleg jobb kapus a németnél. Sokan az alapján ítéltek, hogy MAtS képes Neuer-i labdákra és hasonló megmozdulásokra, de ebben messze nem származik annyi előnyünk mint amennyi hátrányunk néha. Ez pedig nem csak a Bilbao-s potyája miatt írom, rendre meccsenként van ilyen labdája, sokszor inkább a szélsőhátvédeket hozza kellemetlen helyzetbe és abból jön az elvesztett labda, mert hiába adja Ő oda valakinek hajszál pontosan ha éppen két ember áll egy méterre attól az embertől. Sokszor volt, hogy Mathieu-nek oké, hogy kiadta, de Mathieu nem tudott többet kezdeni vele, csak kivágni ugyan úgy. Annyira sokszor tök feleslegesen van erőltetve. Ne mondja nekem senki, hogy ha letámad az ellenfél és nem lehet kipasszolni akkor egy kirúgott labdát nem tud lekezelni Suarez, Busquets vagy éppen Rakitic. Tény, hogy van amikor hasznos, hogy hihetetlen sebességgel tudja továbbítani ahová akarja, de egy 0-0nál ne szaladgáljon ki a kapuból csak azért, hogy megmutassa magát.

Mindenek ellenére iszonyat jó kapus és ilyen fiatal kapusként ezek a tanulópénz kategóriák ami teljesen jó. Csak jelenleg van egy Bravo aki tavaly God módban védte végig a bajnokságot és a védelmet is kitünően irányította. Semmi kétség, MAtS-nek megvan minden esélye, hogy hosszú éveken keresztül a Barca elsőszámú kapusa legyen. De ahhoz továbbra is fejlődnie kell.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.08.25. 16:02:20

visca el barca írta:psg ellen sztem két potya is volt. meg ugye most a bilbao ellen. bravótól ellenben egyre sem emlékszem (de egyszer talán a rövidre kapott egy "csúnyát", de az sem volt világrengető)
Banega gólja volt még Bravo potyája a Sevilla ellen.

Amúgy egyik kapusunk sem potyakapus, Bravo most magabiztosabbnak tűnik sokaknak, szerintem ugyan olyan szint a kettő ilyen téren, még ha MAtS rossz helyre is fejelte a múltkor, van ez így. Bravo koma sem mindig a legjobb megoldást választotta karrierje során. MAtS gondolom tanult belőle, legközelebb leveszi mellre, aztán kész, emiatt nem kell azért januártól elvenni a meccseket tőle, meg beállítani időzített bombának. Amúgy Barcás karrierjük alatt még mindig Claudioé a legnagyobb potya, igaz csak felkészülés volt, szóval nem múlt rajta semmi hál istennek - ha esetleg valaki elfelejtette volna már.. :D Ezt a bekezdést csak azért írtam, mert lassan úgy érzem, hogy egyesek szerint Bravo hibátlan, MAtS meg bármikor benyelhet 4-et, pedig azért nem így van. Bravonál 1 meccs rémlik, amikor komoly tűzijáték alá került, kaptunk is 3-at - Real-Barca -, pedig ott se tehetett egyikről se, nem is emlegette fel neki ezt senki szerintem, most meg az 1v1-es ziccereket is lassan számon kérjük a németen..

Azt még mindig tartom, hogy megérdemli a bajnokságot a chilei, habár a 8 bekapott gólért én nem MAtS-ot tartom felelősnek, ha úgy védekeztünk volna ezeken a meccseken, mint most a Bilbao ellen, ő se kapott volna be egyet sem.. :D Arra meg kíváncsi vagyok, hogy kap-e 1-2 bajnokit idén, és ha esetleg nem, akkor jövő nyáron mi lesz vele, több évig biztos nem marad itt második számú kapusnak - szerintem teljesen jogosan.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2015.08.25. 15:46:37

visca el barca írta:psg ellen sztem két potya is volt. meg ugye most a bilbao ellen. bravótól ellenben egyre sem emlékszem (de egyszer talán a rövidre kapott egy "csúnyát", de az sem volt világrengető)
Bravonak volt még egy potyája a Sevilla ellen idegenben.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.08.25. 15:41:35

:)
Azért nem semmi, hogy hosszas gondolkodás után egy kezünkön meg tudnánk számolni mind a 2 kapusunk komoly hibáit/potyáit, VV-nél ez kb. egy félidő alatt össze is jött.

Egyébként meg kicsit komolytalan arról beszélni, hogy egy teljes szezon után az egyik kapusunk hibázott 2-3at a másik meg 1-2öt.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.08.25. 15:29:19

psg ellen sztem két potya is volt. meg ugye most a bilbao ellen. bravótól ellenben egyre sem emlékszem (de egyszer talán a rövidre kapott egy "csúnyát", de az sem volt világrengető)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.08.25. 15:00:39

[quote="El Pistolero"]
. Én is jobban szeretem a németet, de kevesebb meccsen többet hibázott.
Most már valami videó összeállítást dobjatok már arról, hogy mik is voltak ezek a nagy hibák Stégától... Mert én annyira emlékszem, hogy azt hiszem a csoportkörben a PSg ellen kapott egy potyát, utána viszont a kieséses szakaszban csak bravúrokra emlékszem, ordító ( gólt eredményező) hibákra egyáltalán nem.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2015.08.25. 13:41:03

Kovbal88 írta:
Dr.Dre írta:
Kovbal88 írta:Sajnos Bravo maradt az elsőszámú kapus. Nem volt szerencséje. Pedig az a fejes hiba se volt, olyan hatalmas hiba. Valdestől annak idején sokkal nagyobbakat láttam.
Mi az hogy sajnos? Miért? Bravo jobb mint Stegen, nem hiába kezd ő a ligában. Én örülök, hogy Bravo az első számú.
Miért lenne jobb? Nézzünk meg 5 bajnokin, hogy véd aztán mondjunk róla véleményt. Még egy bajnokin se védett!
Bravo tavaly 37 meccsen 19 gólt kapott és 23 clean sheet-je volt. Én is jobban szeretem a németet, de kevesebb meccsen többet hibázott. Ha tehetett a gólokról, ha nem, akkor is a Barcelona kapusa ne kapjon már 8 gólt 2 meccsen, abból az egyiket félpályáról. Bravo már csak a tavalyi teljesítménye miatt is rászolgált arra, hogy Ő legyen az első számú idén is. Kilenc forduló után kapott gólt először a szezonban, azt is a Real ellen. Szerintem ezt a szezont még tolja le, utána jöhet MAtS, ha valóban elkötelezte magát a csapat mellett, akkor nem siet sehova.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.08.25. 13:22:10

Kovbal88 írta:Még a kifejelt labdája se, volt óriási kapushiba. Gyorsítani akarta a játékot és a bilbao játékosa is tökéletesen találta el.
Már a törpéknek tanítják, hogy a labdát a pálya szélére kell kirúgni felszabadításnál, tisztázásnál. Vannak ez alól kivételek, de a tizenhatoson kívül tartózkodó kapus nem tartozik közéjük. Nyugodtan be is engedhette volna a vonalon belülre, de ha már fejel akkor fejelje oldalra. Felesleges kockáztatás volt és hatalmas hiba. Ezt nem lehet kimagyarázni.
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.08.25. 13:15:02

Múltkor is mondtam, de jobban járt volna ha azt a 11 napot elnyaralja vagy elpiheni.
Dicséretes, hogy ezt mind feladta, hogy bizonyíthasson, meg, hogy Bravo-t szorongassa, de ezt már tavaly tudni lehetett, hogy idén sem fog változni a felállás.
Plusznak még ott volt Bravo nyilatkozata.
Idén még védjen Bravo, jövőre pedig a német.(Én is nyugodtabb vagyok amikor a chilei véd.) Viszont ha jövőre sem változna a felállás, akkor MAtS-nak búcsút inthetünk.
Avatar
HungaroBarca
Barça B
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2015.06.24. 16:45:45

2015.08.25. 10:20:28

Én is Stegent kedvelem és igen az a félpályás gól az övé volt de a többit a védelem cseszte el mert Matyi mellett , Alves mellett is bőven elvitték a labdákat a gólok előtt.... :? :?
másrészt a nagy részük jó ha max a hét gólból egy 10 méteren kívülről jött azt azért kötve hiszem hogy Bravo a másik sarokból kivéd 5 3-5 méterről jövő lövést ,ezt azért senki sem gondolhatja komolyan hogy mindet védené, max kettőt tudna.... a 8-ból hét a védelemre írható azon belül a tizenegyes meg lutri....
,,Bármilyen hibát meg tudok bocsátani,ám annak nem jár könyörület aki nem küzd szívvel-lélekkel a Barcelonáért . " Pep Guardiola
Válasz küldése