Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2022.10.11. 09:04:28

bence0330 írta:
2022.10.11. 01:50:00
Nem tudom, hogy most tért-e vissza végleg a sérüléseiből, vagy valaki feltámasztotta mentálisan/technikailag, ha valaki közbenjárt, nagy pacsi neki, kellett, mint egy falat kenyér, már most 4-5 pont különbséget jelenthet a tavalyi formájával szemben a bajnokságban, és nagy részben miatta is üldözhetjük a Reált, avagy ők üldözhetnek minket, és végre nem kell csalást kiáltanunk a riválisunkra, hogy "de hát nekik van egy klasszis hálóőrük".
Igazából amióta kopaszodott, egyre rosszabb volt. Megvolt a hajbeültetés, azóta véd jól megint.
Sámson.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.10.11. 01:50:00

Meg is van a rekord, szédületes amit idén leművel, hihetetlen a kontraszt az elmúlt két évvel, osztályszint a különbség. Már csak ezeknek a stresszhelyzetben középre felpasszolt labdáinak kéne még a kósza gondolatát is kiírtani belőle, most is két ilyen volt, egyikből jött egy ziccer, másikból 1-2 centi híján nem jött csak, a hajam égnek áll tőlük. Vágjuk ki ilyenkor és kész, ha nincs idő vagy üres védő valamelyik szélen. De még ezzel együtt is top5 kapus most végre megint.
Bravó! Nem tudom, hogy most tért-e vissza végleg a sérüléseiből, vagy valaki feltámasztotta mentálisan/technikailag, ha valaki közbenjárt, nagy pacsi neki, kellett, mint egy falat kenyér, már most 4-5 pont különbséget jelenthet a tavalyi formájával szemben a bajnokságban, és nagy részben miatta is üldözhetjük a Reált, avagy ők üldözhetnek minket, és végre nem kell csalást kiáltanunk a riválisunkra, hogy "de hát nekik van egy klasszis hálóőrük".
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1782
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2022.09.28. 16:37:38

444 perce nem kapott gólt a ligában, ha a hétvégén legalább 57 percig nem kap gólt, megdönti egyéni rekordját barca hálóőrként.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2022.05.06. 20:53:05

bence0330 írta:
2022.05.06. 11:29:24
Rendben, a többségnek általában igaza van, alighanem én látom rosszul akkor. VEB, pardon, ez gondolom olyan, mintha egy Újpest-drukkelt lefradistáztam volna. :D

Legyen igazatok! A Sociedad meccsen mutatott formát hozza viszonylag stabilan, és akkor én is elégedett leszek.

Azért akkor is remélem, hogy jön oda is egy versenyeztető, ahogy Xavi is szeretné.
2004 től szinte minden Barca meccset láttam. Ami így belegondolva elég érdekesen hangzik. Szóval aki látta velem együtt Valdes-t védeni, az egy rossz szót nem tud ter Stegenre mondani. Ég és föld a kettő a német javára. Valdes ráadásul sokat is gondolt magáról a végére, de aztán helyére került. Szóval szerintem Stegen rendben van.
A statisztikák meg pont nem érdekelnek, itt van Benzema most játszik élete formájában és túl van a harmincon. Éltetik Madridban, pedig ha annyi ezresem lenne, ahányszor el akarták küldeni most tele lenne a zsebem.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2022.05.06. 15:40:36

Változás nélkül elveszítjük az előrelépés lehetőségeit. Garancia persze semmire sincs, de a változtatás szükségszerűsége elég egyértelmű. Ezt a gondolatmenetet ezerszer túltoltam....

TS-ről sokmindent el lehet mondani statokra hagyatkozva is és a meccseket nézve is, de azt az egy dolgot biztosan lehet állítani, ő nem akadálya semmilyen változásnak, fejlődésnek annak ellenére sem, hogy szereplőként részese volt a lejtmenetre beállt csapatnak.

Nyáron kiderül, hogy nosztalgia vagy a változás lesz az irányadó.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.06. 11:29:24

Rendben, a többségnek általában igaza van, alighanem én látom rosszul akkor. VEB, pardon, ez gondolom olyan, mintha egy Újpest-drukkelt lefradistáztam volna. :D

Legyen igazatok! A Sociedad meccsen mutatott formát hozza viszonylag stabilan, és akkor én is elégedett leszek.

Azért akkor is remélem, hogy jön oda is egy versenyeztető, ahogy Xavi is szeretné.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2022.05.06. 10:30:31

Chino írta:
2022.05.06. 08:38:43
Vagy a csatároknál az egyik legmeghatározóbb az xG mutató, a védelemben is a tisztázások, megnyert fejpárbajok, szerelések, hosszú indítások, passzpontosság.

Én mégis azt mondom, hogy nem feleslegesek ezek a statisztikák, csupán ez alapján nem lehet megállapítani, hogy mennyire top egy kapus.
A szemteszt is fontos, de én váltig állítom, hogy hihetetlenül fontos és pöpec az adatalapú scouting. Viszont itt nem csak annyiról van szó, hogy milyen xG-re mennyit lő be, hanem vannak (vagy lehetnek) sokkal összetettebb mutatók, amik alapján lehet olyan függvényeket összerakni, melyek valósan segítenek nagyon sok mindenkit kizárni. A modellezésnek ez a szerepe, ne csináljunk úgy, mintha a matematika nem tudna számos más helyzetben game changer lenni.

ON: Egyetértek veletek, Mats alapvetően helyén van.
més que un club
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.06. 08:38:43

visca el barca írta:
2022.05.06. 07:36:06
Hu mennyit tudsz beszelni a semmirol. Tudod, a kevesebb neha tobb.

TS még mindig felsopolc, de max a top10 vegefele kullog. Tul sok extrat nem hoz, de a kotelezot tobbnyire megoldja. Jelenleg legkisebb gondunk a kapusposzt.

Es a fenernek szurkolok, nem a galatanak :D
Azzal együtt, hogy egyetértek nem mondanám, hogy ezek teljesen lényegtelen adatok vagy nem lehet semmit sem leszűrni, mert vannak azért érdekes adatok, azok közül, amiket bence leírt, de amellett én is kitartok, hogy nem a kapusposzt, ahol versenyhelyzetet kell teremteni és nem amiatt csúszott vissza a csapat ami az európai szintet képviseli.

Ez az a poszt ami a legszubjektívebb és legnehezebben lehet konkrét érvekkel alátámasztani. Egy középpályás esetében pl. ott vannak a hosszú/rövid passzok száma/pontossága, assistok, kulcspasszok száma, labdaérintések száma, futásmennyiség stb. Ezekkel már ki lehet alakítani egy képet, bár még ez is távol áll a valóságtól, függ pl. a stratégiától vagy pontosan milyen taktikát alkalmaznak, de a középpályán betöltött szereptől. Gavinak pl. nem az a feladata, mint Busquets-nek.

Vagy a csatároknál az egyik legmeghatározóbb az xG mutató, a védelemben is a tisztázások, megnyert fejpárbajok, szerelések, hosszú indítások, passzpontosság.

Én mégis azt mondom, hogy nem feleslegesek ezek a statisztikák, csupán ez alapján nem lehet megállapítani, hogy mennyire top egy kapus.

MAtS-al szerintem semmi probléma, a kijövetelekben mondjuk bizonytalan, de lábbal top 3, illetve a reflexei alapján is az elitben van, jól együtt is él a játékkal. Ezeket szerintem nem lehet elvitatni tőle.
A legtöbb gól amit kap inkább olyan, hogy nagy bravúrral védhető lenne de felróni nem igazán lehet neki, potyái nem nagyon jutnak eszembe. Az inkább az első másfél évében volt jellemző.
Forca Barca!!!!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.06. 07:58:18

Szerintem sem Stegen a legnagyobb gondunk. Rengeteg időd és energiád van Bence ilyen hosszú és helyesírásilag is pontos hsz-ket írni.. persze nem gond, mert egyik “kedvenc” fórumosom vagy csak néha túltolod:)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2022.05.06. 07:36:06

Hu mennyit tudsz beszelni a semmirol. Tudod, a kevesebb neha tobb.

TS még mindig felsopolc, de max a top10 vegefele kullog. Tul sok extrat nem hoz, de a kotelezot tobbnyire megoldja. Jelenleg legkisebb gondunk a kapusposzt.

Es a fenernek szurkolok, nem a galatanak :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.05. 22:39:17

Hát, mindegy, mert arányokat néznek. Az xG-t is ugye úgy kalkulálják, hogy mondjuk ebből a helyzetből 10%-ban kellene gólt lőni, abból meg 76%-ban, érted. A büntető pl. 76%, ezt nagyon könnyű számolni, mert gondolom 76%-ban érékesítik őket, és mindig ugyanaz a helyzet. Ha van 10 db 10%-os gólhelyzet egy meccsen (nyilván nonszensz, csak egyszerű vele számolni), akkor 1 gólt illik egy átlagos kapusnak kapni, illetve egy gólt illik belőle rúgni egy átlagos támadónak. Kylian Mbappénak meg nyilván jóval többet. Az elit kapusnak meg kevesebbet kell kapnia, nyilván hosszabb távon, nem egy meccsen, ahol a legjobb is bepotyázhat.

A Citynél ezért volt gáz az 5-ös xG-re 5 gólt rúgni, mert ez ugye egy átlag középcsapat szintje. A Madrid meg rúgott 4 xG-re 6-ot, kb ez a normális egy ekkora csapatnál.

Legjobban a rendszer tán a golfhoz hasonlít, aki néz, vagy legalábbis ismeri a rendszert. Ha egy pálya egy átlagosan jó golfos számára 9 ütésből teljesíthető, akkor az a par, ha megoldja 8-ból, birdie, ha 7-ből, eagle, ha meg béna és csak 10-ből, akkor bogey, ha jól rémlik, rég láttam. És ugye ott is lehet, hogy a következő pálya 16 ütéses, és értelemszerűen a 14 ütéses eagle pont ugyanolyan jó lesz, mint a 7 ütéses eagle a korábbi példánál, arányaiban kell nézni.

A csatáros példádra tudom mondani, hogy a mezőnyjátékosnál necces, mert pl a helyzetbe kerülés ott van, és lehet, hogy a 60 gólos csatár pont abban jobb. De ha csak a helyzetei kihasználásáról beszélünk, ergó gólérzékenységéről, akkor igen, jobb a 20 gólos csatár. De ez szerintem is fals, írtam is korábban, nem is nézem őket. A kapus toronymagasan a legjobb, mert 100%-ban a támadó által leadott lövéstől függ, nincs más teendője a hárításon kívül, szemben egy csatárnak, akinek 8 másik dolga lehet, amiből meg lehet ítélni (Dembélé). Magát a védési mutatót tökéletesen ki fogja hozni, mert nincs más változó, a mentális tényezőn kívül.

Persze, hogy meccset kell nézni, ezt továbbra is csak ellenőrzésképp nézem, sokszor nagyon jól visszaadja, amit lát az ember, lásd Oblak vezetése, lásd TS vezetése régebben. Szerintem egy vitában érv alátámasztásár remek, többször igazol, mint ahányszor nem, van már olyan pontos. És igen, nem attól lesz rosszabb valaki, mert rosszabb a statja, hanem nagy számok alapján akkor lesz rosszabb a statja, ha rosszabbul teljesít. :D Egri szava meg még kevésbé szentírás, mint a statok. Amúgy 90%-os bizonyossággal Lansky néven nagyon keményen jelen van a Milan magyar weboldalán. :D És igen, nem lesz a stat sose tökéletes, csak iránymutató. Mint ahogy ha megcsinálsz egy személyiségtesztet, akkor sem az fog meghatározni téged, de egy jó iránymutató lesz önismerethez, vagy egy másik ember számára.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.05. 22:15:10

Nekem ez magas.
Úgy hangzik mint hogy mindegy a kapott gólok száma.
Vagy ha csatárokra fordítjuk, van egy 60 gólos csatár egy szezonban, de van egy másik aki bár csak 20at rúgott, de mindet nullszögből, vagy 40 méterről rádurrantva, esetleg 20ról sarokkal.
És akkor azok értékesebbel valami peet féle stat szerint, majd ez alapján kihoznánk hogy a 20 gólos csatár a jobb.

Én értem hogy vannak ezek a statok, de jobb nézni néha a meccseket, mint a számokat bújni. Nem erről szól a foci, Egri Viktor is elmondta a sípszó utánban tegnap. Vagyis nem emiatt lesz valaki jobb, rosszabb, vagy nyer meg meccset vagy veszít el.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.05. 21:56:22

Chino írta:
2022.05.05. 21:08:15
A kapusposzt az, ahol a statisztikák legkevésbé tükrözik a valóságot. Mi számít bravúrnak, mi olyan amiben kiszolgáltatott ezek a statisztikák nem tükrözik igazságot.
Oblak az utóbbi években top 3-as volt a posztján, most a bajnokságban az első 8 között ő nyeli be a legtöbb gólt, a záráskor kb. kétszer annyi lesz a neve mellett mint a korábbi években. Ennyit romlott volna? Hirtelen ennyivel rosszabb kapus lenne?
Vagy VV sorra kapta a Zamorákat, pedig a top 10-et sem nagyon közelítette meg.
Asszem értem az erős ellenérzésed forrását. Amiről te beszélsz, az a régi alapstat, aminek tényleg semmi értelme. Cleen sheetek, kapott gólok száma, a Zamora pl. erről szól. Az általában teljesen a csapat minőségétől függ. Pont erre hoztál remek példát Valdes képében, egy erős közepes kapus volt, de olyan csapat volt előtte, hogy alig kellett védenie. Ennek szerintem sincs semmi értelme.

Kaphat valaki 20 gólt a Cityben, aztán 60 gólt egy Levantéban, a helyzet minősége által kapott gólok számában pont ugyanott lenne, ha a forma megegyezik. Ha meg a 60 gólt több, mint háromszorannyi azonos minőségű helyzetből kapta, mint a Cityben, akkor még jobb is lesz a statja, ergó javult a formája. Tehát ez totál kiveszi a képletből azt, hogy ki milyen csapatban focizik, milyen előtte a védelem, stb. Balassagyarmaton és Barcelonában is tök ugyanazt az eredményt kapnád hosszútávon azonos forma esetén.
Ezt az egészet úgy képzeld el, mint az xG-t, az alapján dolgoznak.

Oblak speckó eset, szerintem a világ legjobb kapusa volt évekig, idén meg potyát potyára halmoz (ellenünk sem védett épp fényesen), és senki nem érti, mi történt vele. Mentális összezuhanás, otthoni gondok, tudja a fene. Egymást kergetik idén az utolsó két helyen a Ligában.
Az ATM eredményein meg is látszik, hirtelen nem tudnak 1-0-ákkal bajnokságot nyerni... nekik élet-halál kérdése a kapusuk formája, még jobban, mint nekünk, vagy egy Reálnak..

És persze ez még így sem teljesen egzakt, de már nagyon közel jár az igazsághoz, és eléggé komolyan lehet már venni. Egy rossz védelem által keltett mentális hatást nyilván nem kalkulálnak bele, ezt az érvet elfogadtam korábban is, ámbár 17/18-ban, mikor TS vezette egész Európában ezeket a statokat (újabb példa, milyen szépen kijött a statokban az, amit láttunk is), a védelmünk még jobb minőségű helyzeteket engedett az ellennek, akkor még nem zavarta, tette a dolgát, és kivédte mindenki szemét. Ettől még persze belefáradhatott.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.05. 21:08:15

bence0330 írta:
2022.05.05. 14:19:46

És persze, máshogy látjuk, szerintem sincs ezzel semmi gáz, és szurkolok, hogy TS jövőre stabil alap legyen egy BL-menetelésben, vagy bajnoki versenyfutásban, mint régen. Nem érzem így, de persze simán lehetséges, kiderül, mi változik, ha komolyabb lesz a védelem, akkor kikerül az egyenletből kicsit az ebből adódó mentális tényező. Aúgy meg nyomjunk majd 70%-ban ilyen 4-1-es meccseket, ne 1-0 meg 0-0-ákat, és akkor tényleg nem ő lesz a legfontosabb pont.
A kapusposzt az, ahol a statisztikák legkevésbé tükrözik a valóságot. Mi számít bravúrnak, mi olyan amiben kiszolgáltatott ezek a statisztikák nem tükrözik igazságot.
Oblak az utóbbi években top 3-as volt a posztján, most a bajnokságban az első 8 között ő nyeli be a legtöbb gólt, a záráskor kb. kétszer annyi lesz a neve mellett mint a korábbi években. Ennyit romlott volna? Hirtelen ennyivel rosszabb kapus lenne?
Vagy VV sorra kapta a Zamorákat, pedig a top 10-et sem nagyon közelítette meg.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.05. 14:19:46

csababarca írta:
2022.05.05. 13:20:31
Te ugyanúgy megelégedsz a tucat spanyolokkal a csapatban, meg ilyen Ferranokkal.
Akkor én meg elégedett vagyok TS-el, még ha ezredik is egy fotelhuszár által kreált stat szerint.
Megnéztem ezeket a ratingeket, top 50-ben olyan kapusok vannak, akik közül jónéhányat kiröhögnénk ha ide hoznák.
Nem ez határozza meg a sportot továbbra sem.

Mennyik voltak az xG mutatók a real párharcaiban? Mi lett a kifutásuk?
ugye.

Én így látom, te úgy látod, ilyen ez, nem kell egyetérteni.
Főleg, hogy én nem vagyok TS fan, csak nem tudok olyan nevet ide írni, hogy ki az akire reálisan (!!!!) le lehetne váltani.
Igen, írtam is, hamarabb alkuszom meg egy Traoréval is, mert arra a posztra vannak vagy 5-en még, plusz a középpályásokkal is lehet gólokat lőni, és ha valamivel segíteni tudja a csapatot, már jó, még ha jobbat is akarnék. Dembélé remek példa, nem tud gólt lőni, de valamiben meg annyira jó, hogy hasznára van a csapatnak az is, ha csak futni meg beadni fog élete végéig, majd más berúgja. Auba nem vesz részt a játékban, de ha odakerül, beveri, ha meg nem, bejön helyette a kecske. Kapus meg egy van, 100%-ban rajta áll minden, ami a kapuja felé érkezik, nem fog bevetődni helyette senki. Ha Dembélé rossz elsz abban is, amiben jó, ki lehet rotálni, a kapust nem nagyon, vagyis ritka, hogy két jó képességű kapus váltja egymást egy csapatban, ezért félek Penánál, hogy esetleg nem kap lehetőséget.
Én emiatt könnyebben alkuszom meg közepes támadókkal, ha azért van jó is a csapatban. De mondom, oda is szeretnék legalább egy jobbat, igen. A kapusposzt emiatt nálam érzékenyebb.

A Reál egy külön állatfaj. :) Alighanem 0,01-es xg-vel is továbbmennének. :D Bár egész korrekten jött ki, a kettő meccs összege a Realnál 4.20, City 5.01. A City ugye pont 5-öt is lőtt, ez véletlenül korrekt is lett (egy meccsen ez nyilván totál mázli, hosszabb távon számít). Az első meccsen lőtte túl a Reál a mutatóit, mert van egy álomformában lévő Benzema ugye, aki stabilan túllövi a várható góljait, beverte minden helyzetét, mert jelenleg simán klasszis szint. Ha a Citynél lenne egy Haaland vagy Kane, biztos, hogy túllőtték volna ők is. Ha szigorúan vesszük, akkor amúgy nem a Reál lőtte túl magát, hanem a City lőtte alul.

És persze, máshogy látjuk, szerintem sincs ezzel semmi gáz, és szurkolok, hogy TS jövőre stabil alap legyen egy BL-menetelésben, vagy bajnoki versenyfutásban, mint régen. Nem érzem így, de persze simán lehetséges, kiderül, mi változik, ha komolyabb lesz a védelem, akkor kikerül az egyenletből kicsit az ebből adódó mentális tényező. Aúgy meg nyomjunk majd 70%-ban ilyen 4-1-es meccseket, ne 1-0 meg 0-0-ákat, és akkor tényleg nem ő lesz a legfontosabb pont.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.05. 13:20:31

Te ugyanúgy megelégedsz a tucat spanyolokkal a csapatban, meg ilyen Ferranokkal.
Akkor én meg elégedett vagyok TS-el, még ha ezredik is egy fotelhuszár által kreált stat szerint.
Megnéztem ezeket a ratingeket, top 50-ben olyan kapusok vannak, akik közül jónéhányat kiröhögnénk ha ide hoznák.
Nem ez határozza meg a sportot továbbra sem.

Mennyik voltak az xG mutatók a real párharcaiban? Mi lett a kifutásuk?
ugye.

Én így látom, te úgy látod, ilyen ez, nem kell egyetérteni.
Főleg, hogy én nem vagyok TS fan, csak nem tudok olyan nevet ide írni, hogy ki az akire reálisan (!!!!) le lehetne váltani.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.05. 12:56:51

Épp ez az! Annyira belesüppedtünk ebbe az egészbe, hogy megvonjuk a vállunkat, és azt mondjuk, igen, jó lenne, de úgysem jár ez nekünk. Igen, én is akarok ilyen csatárt. Tervezzük is, vagy gólfosót, vagy nagyon ügyeset. De oda most vannak egészen jó játékosaink, még ha nem is igazi top elitek, mint Kylian, Erling, vagy akár egy Kane, Vlahovic. A góllövést nagyjából megoldják, bár kell egy gólvágó még szerintem is. De a védést nem tudja megoldani sem a középpályás sor második hullámos besgítése, sem senki, arra egyetlen ember van, annak kegyetlen jónak kell lennie, ha tényleg céljaink vannak. De nagyon minimum megbízhatónak és stabilnak. Xavi sem véletlenül keres kapust.

Ferranra most csak annyit reagálnék, hogy szerintem is a szünet óta egy kalap kaki, le is írtam. Amikor meg jó volt, akkor azt is leírtam, hogy szerintem jó, semmi elvakult véleményem nincs vele kapcsolatban, nem vagyok fan. A potenciálja meg szubjektív. De egy újabb kettős mérce példa, aki elképesztő szinten van ekézve, még teljesen idegen topikokban is, és divat kollektíven röhögni rajta (a jó meccsein is!!), míg TS-el szemben megölnek a kritikáért, amivel ha nem is ért egyet mindenki, de alapja van, és mondjuk elment rajta az adott meccs. Előtte meg pont hogy nem statokban volt túl jó, hanem magában a játékban vett nagyon profin részt, nagy szerepet vállalva a sok 4 gólos meccsen, pont vizuálisan tetszett inkább. A gól/gólpassz szám meg egy fiatal szélsőtől rendben van (volt).

Fordított ok-okozat. Nem a stat alapján alkotok a véleményt, hanem van egy véleményem vizuálisan, aminek aztán utánanézek az érdekesség kedvéért, és ha alátámasztja, amit látok, akkor igazolva érzem jobban a véleményem (illetve emellé mostanság már csak angol kommentátorokat nézek, és az ő elemzéseiket is, mert a magyar kb arra van ott, hogy sorolja a neveket, hogy kinél van a labda, senki nincs ott kibékülve TS-el, se a beinnél, se a la liga tv-nél, amiket nézni szoktam.) És pont a kapusoknál nagyon fekete-fehér ez a stat. Igen, ez belekalkulálja EG minden balfékségét, azaz nem is kell neki, hiszen a védők részéről már odaengedett helyzethez képest vizsgálja a védési mutatókat. Tehát ha xy a világ legjobb kapusa magasan, akkor xy akkor is vezetni fogja ezt a listát, ha 0-450-os gólkulönbséggel zárják a bajnokságot 10 hetvenéves féllábú mezőnyjátékossal, és akkor is, ha a csúcs Liverpool áll előtte, tök ugyanaz lesz a statisztikája (nyilván hosszútávon, fél/egy szezont nézve, nem két meccset).
Amit mondtatok, metális tényezőt, azzal egyetértek, azt nem látja a stat, ahogy belefárad a kapus a tétbe. De akkor is egy top fizetésű kapusról beszélünk a Barcelonában, és nem TS drukker vagyok, hanem Barca, emberelje meg magát, ha így van.

Egy mezőnyjátékosnál sokkal neccesebbek ezek a statok, hisz lehet valaki mondjuk 5 kulcspasszal egy évben is zseniáis középpályása, meg annak annyi összetevője van, hogy tényleg nehéz megítélni. Tán a 9-es poszt ami valamennyire objektív még, de az sem az igazi.

De mondom, egyre inkább úgy látom, hogy csak egészen mások az elvárásaink a poszton, te megelégedsz ezzel a helyzettel, még ha nem is látod egy kiváló kapusnak, én meg BL-esélyes Barcalonát akarok, ami egy magas szintű kapussal indulna az én nézetemben, és azt a posztot kritikusabb szemmel nézem, mint bármelyik másikat.

Chino: igen, sok gólt kaptak, mert a Reál védelme is elég gagyi, főleg, ha nem bunkereznek épp (gagyibb, mint a miénk szerintem), és nyilván Benzema-Modric vonalon vannak inkább ott, de attól még a belga remekül véd. A többire véletlenül válaszoltam az első bekezdésben.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.05. 12:22:02

bence0330 írta:
2022.05.05. 11:56:37
Más az igény, lehet, hogy pusztán ez adja ki a véleménykülönbséget, nekem ezen a poszton a közepes is gyenge, mert szerintem a legfontosabb poszt egy olyan csapatban, aki komoly eredményekre hajt. A Reál is rég kizúgott volna csont nélkül, akármilyen erősek mentálisan, ha közepes kapus védene náluk. Ő az alapja a háznak.
Mondjuk a Realt pont nem kellene ide venni, mert a bajnokságban ha összehasonlítjuk az utóbbi 10 meccsen több gólt kaptak, mint mi, a Bl-ben az egyenes kiesésben 6 meccsen 11 gólt nyelt be Courtois, csak éppen Benzemáék tudtak válaszolni rendre 3 góllal.
Ezt a szezont gyakorlatilag egy az egyben a franciának köszönhetik, ha nem hozza le élete szezonját vagy nem sérül le komolyabban még a fix bajnoki címtől is távol lennének.

És azt, hogy most védik és nem istenítik, az kb olyan, mint hogy itt van nekünk Dembélé, Auba vagy Depay és velük érjük be top 5 -ös szélsők helyett.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.05. 12:18:47

Én meg olyan csatárokat akarok, akik kegyetlenül beverik a helyzeteiket, maguknak is megcsinálják a helyzetet, gyorsak, jól cseleznek, stb.
Ez a prime Messi és Cé kb az elmúlt húsz évből, meg most MBappé néha.

Biztos lehetne jobbat találni, én nem értek hozzá, hogy kit, de falra mászok ezeketől a stathuszár kapusoktól, akik aztán a bl-ben az elsők akik összerogynak, lásd Mendy. Pedig biztos nagyon jó az expected goal ratingje vagy mi.
Szerintem Courtios-nál is vannak ebben jobbak, ilyen noname kapusok. Kérdezz már meg egy real drukkert, hogy kire cserélné el a belgát :D

Hogy számolják ezt a statot amire szeretsz hivatkozni? Bele kalkulálják pl EG lúzerségét, hogy full kiszámíthatatlan a csávó? Vagy hogy a védőink nem reagálnak a kipattanókra, hanem szotyiznak?
Ezek fontos összetevői a dolognak.

Na mindegy, én a statokat meghagyom neked, Ferran esetében is ilyenekkel jösz, közben vérciki a csávó egy 3-4 meccses sorozatot leszámítva. Semmit nem jelentenek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.05. 11:56:37

Legyen igazatok! Ha látom, hogy feljön és tévedek, beismerem. Bár dicsérni itt se látom senkit TS-t, csak megvédeni a túlzottnak érzett negatív kritikától, ha jól érzem, nem azt állítjátok, hogy kiváló kapus most, hanem hogy úgy elmegy + lábbal jó. Emiatt kicsit az az érzésem, hogy olyan ez, mint beleragadni egy langyos kapcsolatba, nem merünk váltani, mert azt hisszük, ezt érdemeljük, ez a szintünk, mert nem bűnrossz TS, hanem szódával elmegy, és régen milyen jó volt, és majd megint milyen jó lesz. Ha így nézem, nekem is jó TS, de én olyan kapust akarok, aki kivédi az ellen szemét hétről hétre, és nem potyázik. Más az igény, lehet, hogy pusztán ez adja ki a véleménykülönbséget, nekem ezen a poszton a közepes is gyenge, mert szerintem a legfontosabb poszt egy olyan csapatban, aki komoly eredményekre hajt. A Reál is rég kizúgott volna csont nélkül, akármilyen erősek mentálisan, ha közepes kapus védene náluk. Ő az alapja a háznak.

A védelmet meg szerintem ANNYIRA messze nem kell elővenni, mint amennyire tesszük. Nem tragikus, sőt, most olvastam, hogy több expected goal-t érő helyzetet engedtünk az ellennek 3 éve, mikor majdnem veretlenül húztuk be a bajnokságot! Tehát nem védekezünk rosszabbul, mint akkor.

És továbbra is magasan a helyzetekből adódó várható gólok száma felett kap (ez a védelem minőségétől független adat, a már kialault helyzeteket vizsgálja, 340 kapott góllal is vezethetné a listát a kapus, ha két sérült Messi a belső védőfal), és még a 0 is csak egy középcsapat szintje lenne, egy top kapusnak bőven alatta kéne kapnia. Ez 10-15 pont különbséget simán jelent egy bajnokságban.

Nem akarok játékosmegfigyelőt játszani, amikor egyesek erre eurómilliókat kapnak. Ha egy Arsenal le tud igazolni egy Ramsdale-t bő 20-ért,, aki sorra védi ki az ellen szemét, a Milan egy Maignant 15-ért, és mindkettejüknek potenciálisan bajnokságot/BL-t hoznak, mert zseniálisan védenek hétről hétre, szinte hiba nélkül, akkor nem hiszem el, hogy ezt egy FC Barcelona nem tudja megtenni. Még mindig nagy brand. Hozzuk el a Rayo kapusát, ahogy terveztük télen, mit bánom én. De mondom, nekem jó Pena is, ha olyan jó, mint ellenünk volt. Mintha lenne az oldalon egy Galata drukker, de nem emlékszem, ki az, valamiért VEB rémlik.

Aztán lehet, hogy igaza lesz annak, aki azt mondja, hogy ha helyrejön a védelem, akkor helyrejön ő is. Úgy legyen, remélhetőleg ez jövőre kiderül, most már úgy is mindegy és a jövő év számít, de akkor is legyen egy jó kapus a padon, aki ijesztegetheti őt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2022.05.05. 10:50:07

Csababarcával most nagyon egyet tudok. Egyrészt nem sok nála jobb kapus van aki tényleg szintet jelentene. Másrészt ezek vagy elérhetetlenek, de ha még el is jönnének 60-70 millió körül lennének. Az utóbbi időben is többször hozott már meccset nekünk, nem egyszer volt MOM vagy a legjobb játékosunk.
És bőven elő lehet venni a védelmet. A Rayo ellen hibázott, gólt kaptunk, az is gól volt, mikor védett két hatalmasat és csak a harmadik kipattanót tudták berúgni, míg a védelem szotyizott. Nem egyszer mentett pontot.
Az pedig, hogy lábbal (mindkettővel) milyen erős rengeteget számít. Minden letámadásnál plusz 1 ember. Ez iszonyatosan nagy segítség labdakihozataloknál és a hosszú labdákat is emberhez tudja küldeni, nem csak vaktában előre vágja, mert az 90 %-ban labdavesztés nálunk.

Az utóbbi 10 meccsen a bajnokságban kapott 7 gólt 5 clean sheet-tel és azért ebben bőven volt olyan amikor ki volt szolgáltatva vagy éppen tizenegyesekből kapta (akkor is ő mentett pontokat) vagy 1-ás meccsek.
Fejben sem hiszem hogy gyenge lenne, rengetegszer ő osztja vagy tüzeli a védelmet. Ez nem igazán arra utal, hogy mentálisan gyenge lenne.

Aki szerint ő a gyenge pont szerintem nagyon el van tévedve. Bárcsak a többi poszton lenne ekkora problémánk.
Forca Barca!!!!
1994barca
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2020.08.25. 12:44:00

2022.05.04. 16:58:04

csababarca írta:
2022.05.04. 15:44:01
Borzalmasan véd?
Ezt mire is alapozzuk? KeleJani féle xg, yz mutatókra?
Erre már írtam egyszer, akkor hozzunk jobbat. Tudunk? Nem.
Miről beszélünk most?

Hozod a chelseat meg Mendy, most árazta be őket a "gyenge" real, nyelte is a gólokat, meg hibát hibára halmozott a nagy Mendy. Simán kiestek, mert mozdulni sem tudott a lövésekre. Jah fogott egy kettőt, taps.
Te meg olyanokért veszed elő TS-t, hogy miért nem nőtt nagyobbra, mintha ennek lenne relevanciája abban, hogy pl mekkora a wingspanje, karhossza:D
Azóta, hogy ezt beírtad, direkt figyelem, 10/9 gólnál centiken múlik a kapus dolga (mivel bazi jó reflexei vannak általában a top kapusoknak), pedig voltak benne 195-ös bengák is, meg 187 centis törpék, mint a mi németünk.

De fogadjuk el, hogy TS fejben gyenge (nyilván, mert hát ha a három lókötőre ezt írjuk, akkor kell egy nekünk nem szimpatikust is mellé tenni, szépítés:) ), oké, de ezt mire alapozzuk? hogy gólokat kap?

Írod ezeket a nagy litániákat, ugyanarról, ugyanazokról a dolgokról megfogalmazva. Semmi baj ezzel, véleményhez jogod van. És ne gondold, hogy kipécéztelek, csak nekem ez a fura hurráoptimizmus sok esetben, illetve a "hazaiak" foggal körömmel védése (lásd Xavi esete, aki rosszabb statokat hoz mint Koeman pl, de ez mellékes mert ezerszer Xavi nálam is mint Koeman :D ) tőlem teljesen távol áll. Valószínűleg ezért esik nehezemre olvasni a monológjaid.
Az, hogy nem látod a különbséget Ő és a három másik között, azzal megint nem lehet mit kezdeni, meg azzal se, hogy szerinted Piqué top játékos. Vagy Busquets. Így gondolod, rendben.

Az is egy hazugság, hogy ő a kegyeltje a fórumnak, top szinten volt ócsárolva folyamatosan, az elmúlt 2-3 évben ő is, pl pont általad az elmúlt időben.


Jah, és Busquetsel, Albával, Piquével nem az a gond hogy összeomlanak fejben, hanem hogy ehhez a szinthez már kevesek, amit pl a real-city letett múlthéten, vagy a pool tegnap. Emellett viszont akkora arcuk van, hogy nem férnek már be a stadionba. Persze ha továbbra is európa ligázni akarunk tavasszal, meg a dobogóért menni, akkor elvannak ezek itt, gondolom erre is apellálnak.


De tőlem eladhatjuk TS-t, és hozhatunk valakit, de kit? nincs ember aki ide jönne egy ilyen hitvány védelem elé védeni, mert lerombolódna a renoméjuk pikk pakk.
Mendy...be lett árazva a koma rendesen, szóval őt ne mondjuk pls.
Teljes mértékben egyetértek! Nálam mind3 említett veterán már csak kiegészítő szerepet kaphatna. Oke Pique és Alba posztjára egyenlőre nincs senki( bár szerintem utóbbinak Baldè nem lenne rossz helyettese) Busi amit csinál oké, de jobb csapatok ellen semmit nem ér az a lassú foci amit ő csinál. Éb ide De jongot vagy akár Nicot is megnéztem volna!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.04. 16:10:55

csababarca írta:
2022.05.04. 15:44:01
Az, hogy nem látod a különbséget Ő és a három másik között, azzal megint nem lehet mit kezdeni, meg azzal se, hogy szerinted Piqué top játékos. Vagy Busquets. Így gondolod, rendben.

Az is egy hazugság, hogy ő a kegyeltje a fórumnak, top szinten volt ócsárolva folyamatosan, az elmúlt 2-3 évben ő is, pl pont általad az elmúlt időben.

Jah, és Busquetsel, Albával, Piquével nem az a gond hogy összeomlanak fejben, hanem hogy ehhez a szinthez már kevesek, amit pl a real-city letett múlthéten, vagy a pool tegnap. Emellett viszont akkora arcuk van, hogy nem férnek már be a stadionba. Persze ha továbbra is európa ligázni akarunk tavasszal, meg a dobogóért menni, akkor elvannak ezek itt, gondolom erre is apellálnak.
A túl hosszú bejegyzés téma jogos, igyekszem figyelni rá jobban a jövőben, bár most pont sok szál van, nyírbálom ezt is, majd rövidülök.

Az elsőt összekötöm az utolsó idézett bekezdéseddel, ha CSAK ez a bajod velük, akkor nyilván TS-ben sokkal több potenciál van a jövőre nézve, mivel a többiek elég jó formában vannak magukhoz és a korukhoz képest, és emiatt ennél már csak gyengébbek lesznek. TS meg a koránál fogva fizikai értelemben lehetséges, hogy megint top kapus lesz, persze. Tehát akkor látom a különbséget mondjuk egy jövő évet tekintve, még ha jelenleg szerintem jobbak is a posztjukon, mint TS. Én viszont úgy vettem észre - mentális témában is reagáltál eleve a másik topikban, meg amúgy is sokszor ezt hozzák fel - hogy ugye a nagy blamák, vereségek, ott van mindez a szemükben, és emiatt mindig össze fognak már törni nyomás alatt egy BL negyeddöntőben mondjuk, ha épp rán jön az ellen. Ebből olvasok nagyon-nagyon sokat a fórumon. És ebből a szempontból nem, nem látom a különbséget, szerintem minimum ugyanaz ül ki TS szemébe ilyen helyzetekbe. A tehetetlenség, a 8-2, a nem sorolom tovább.
Ja, és semmi bajom TS-el, sőt, majdnem megelőzte egy időben nálam a régi kedvencemet, Casillas-t. Semmi negatív érzelmem nincs iránta, sőt, nagyon bírom most is, és amíg jól védett, tökéletes Barca-kapusnak tartottam.
Azt a kérdést meg nem is értem, hogy miért modom, hogy TS rosszul véd. Egyrészt látványra, de még túl sok dologgal is támasztottam alá a véleményem, elmúlt közeli időszakból gólokkal, videóval, cikkel, stattal.

2. bekezdésre: azért remélem, nem gondolod komolyan, hogy egy szinten, egy mércével van kritizálva TS és a 3 kezdő saját nevelés. Tartom, hogy nagyon nagy, túlzó a közutálat ellenük. Egyébként nem vagyok oda értük, és többször leírtam, hogy szerintem is ki kéne őket vezetgetni, csak szerintem jelenleg hoznak egy jó formát (sokkal jobbat, mint a jelenlegi helyetteseik), ami nagyon kellett most nekünk a BL helyekhez, illetve nem tartom igazságosnak a kettős mércét velük szemben. Plusz találgatásnak érzem, hogy túl nagy az arcuk a padhoz, lehet, de sosem volt alkalom tesztelni, mert Piqué a 2. legjobb középhátvédünk, Alba konkrétan az egyetlen baloldali védőnk, Busquets meg teljes lelki nyugalommal üldögélt a padon, mikor egy időben korotálgatta Xavi, csak nem ment nélküle a játék.

A wingspan sem azt jelenti, ami itt releváns (kitárt karok közti távolság, én nyilván a talptól-kézvégig értettem, vetődésnél ez számít), egy helytelen megfogalmazással gúnyolódni egy másik helytelen megfogalmazáson szerintem nem szerencsés.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bence0330 2022.05.04. 17:56:52-kor.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.05.04. 15:44:01

Borzalmasan véd?
Ezt mire is alapozzuk? KeleJani féle xg, yz mutatókra?
Erre már írtam egyszer, akkor hozzunk jobbat. Tudunk? Nem.
Miről beszélünk most?

Hozod a chelseat meg Mendy, most árazta be őket a "gyenge" real, nyelte is a gólokat, meg hibát hibára halmozott a nagy Mendy. Simán kiestek, mert mozdulni sem tudott a lövésekre. Jah fogott egy kettőt, taps.
Te meg olyanokért veszed elő TS-t, hogy miért nem nőtt nagyobbra, mintha ennek lenne relevanciája abban, hogy pl mekkora a wingspanje, karhossza:D
Azóta, hogy ezt beírtad, direkt figyelem, 10/9 gólnál centiken múlik a kapus dolga (mivel bazi jó reflexei vannak általában a top kapusoknak), pedig voltak benne 195-ös bengák is, meg 187 centis törpék, mint a mi németünk.

De fogadjuk el, hogy TS fejben gyenge (nyilván, mert hát ha a három lókötőre ezt írjuk, akkor kell egy nekünk nem szimpatikust is mellé tenni, szépítés:) ), oké, de ezt mire alapozzuk? hogy gólokat kap?

Írod ezeket a nagy litániákat, ugyanarról, ugyanazokról a dolgokról megfogalmazva. Semmi baj ezzel, véleményhez jogod van. És ne gondold, hogy kipécéztelek, csak nekem ez a fura hurráoptimizmus sok esetben, illetve a "hazaiak" foggal körömmel védése (lásd Xavi esete, aki rosszabb statokat hoz mint Koeman pl, de ez mellékes mert ezerszer Xavi nálam is mint Koeman :D ) tőlem teljesen távol áll. Valószínűleg ezért esik nehezemre olvasni a monológjaid.
Az, hogy nem látod a különbséget Ő és a három másik között, azzal megint nem lehet mit kezdeni, meg azzal se, hogy szerinted Piqué top játékos. Vagy Busquets. Így gondolod, rendben.

Az is egy hazugság, hogy ő a kegyeltje a fórumnak, top szinten volt ócsárolva folyamatosan, az elmúlt 2-3 évben ő is, pl pont általad az elmúlt időben.


Jah, és Busquetsel, Albával, Piquével nem az a gond hogy összeomlanak fejben, hanem hogy ehhez a szinthez már kevesek, amit pl a real-city letett múlthéten, vagy a pool tegnap. Emellett viszont akkora arcuk van, hogy nem férnek már be a stadionba. Persze ha továbbra is európa ligázni akarunk tavasszal, meg a dobogóért menni, akkor elvannak ezek itt, gondolom erre is apellálnak.


De tőlem eladhatjuk TS-t, és hozhatunk valakit, de kit? nincs ember aki ide jönne egy ilyen hitvány védelem elé védeni, mert lerombolódna a renoméjuk pikk pakk.
Mendy...be lett árazva a koma rendesen, szóval őt ne mondjuk pls.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2022.05.04. 14:12:37

Áthozom, mert off volt.
Nem hibáztatom TS-t, mert tartom, hogy nem az ő hibája. Egyszerűen csak borzalmasan véd szerintem, az okok gyaníthatóak, sérülés+mészárlások, nem csak az általatok hozott amúgy valid belefáradós oka van szerintem.
A mai statok azért továbbra is olyanok egy kapusnál, hogy ki lehet venni a védelmet a képletből, hiszen a már kialakult helyzetből várható gólokat veszi figyelembe, azaz lehetne a világ legrosszabb védelme előtted, akkor is lehetnél ebben a legjobb. Igen, mentálisan nem lehet teljesen kivenni, ez igaz, de egy kapus legyen mentálisan erős. Nem egy Norwich-ban vagyunk, hanem Barcelonában, nem lehet 2 évnél tovább hajtogatni minden meccsen, hogy "már megint élete gólját lőtték ellene".
És annyira nem tragikus a védelem amúgy, meccsenként egy értelmes helyzete szokott lenni az ellennek, 1-2 alkalmat kivéve. Nem az van, hogy 8-szor rávezetik üresen...

Kb két hónapja láttam utoljára a statot, de azt Mendy vezette a PL-ben, védési hatékonyságban. Lehet, hogy azóta nem, erre most nem keresek rá, de hogy élen jár, az tuti. Hogy a Reál ellen gólokat kapott ki, az nem úgy nézett ki, mint TS 1/1-e a Cadiz és a Rayo ellen, vagy 3/4-e a Frankfurt ellen, hanem a Madrid egy félidőn keresztül megállás nélkül tüzelt, és abból pár be is esett, és az egész jelenség is ijesztő is volt hozzá, ráadásul big stage, még ha botlott is volna egy meccsen, és rá lehetne fogni a kiesést (nem) nem lehetne ebből leszűrni, milyen szezonja volt - baromi jó.

TS mögött 3 éve sem volt ennél jobb védelem, bár tán a csapatvédekezés egy fokkal jobb volt. És top3 volt végig a statokban, ahol most alig top100, szóval ez aligha lehet a kizárólgos ok, főleg, hogy volt két műtétje, és pár mészárlása azóta. Akkoriban sorra mentette nekünk a pontot, nem is érdemelte meg a védelem, annyira jó volt, vizuálisan és védési mutatókban is.

Elmúlt két egygólos vereség, hogy ne kelljen messze menni, ahol pár pontunk elment rajta:

https://www.youtube.com/watch?v=vrPNv5lfhAo
https://www.youtube.com/watch?v=Xb-B0-M4aT8

A Cádiz elleni nyilvánvaló hiba, minden topkapus rég kiboxolja a beadást, TS is megtehette volna, meg is indult, de érthetetlen módon visszatáncolt. Ez mondjuk még top formájában is megtörténhetett volna, mert mindig is a gyengéje volt. Utána majdnem kivédte a zseniális reflexeinek hála, de soha nem szabadott volan ennek a helyzetnek megtörténnie, a védelemnek meg köze nem volt ehhez a gólhoz.
A Rayo ellenin lehet vitázni, de az angol kommentátorok is elmondták, amit meg is lehet nézni, hogy Dest baromi jól fogta a hosszút, ahogy az meg van tanítva, és a kapusnak eleve nem kéne ilyen gólt kapni a rövidre, de ilyen esetben meg aztán pláne nem, szóval megint csak rossz döntést hozott, rossz helyezkedéssel. Ellenérv, hogy a lövés ennek ellenére éppen beakadhatott, de szerintem ezt nagyon minimim 60%-ban védeni kellene.

Ezekkel szemben kis túlzással ha Piqué egyszer egy furát szökken, azt már megjegyzik az élőben.

De még csak nem is az most a kérdés, hogy mennyire jó, vagy mennyire nem jó, én elfogadom mondjuk azt az érvet, hogy gyenge a védelem, ez jogos is, teljesen elfogadhatónak tartom a Mauri és Fanbarca által hozott érveket, miszerint szép lassan degradálódik a védelem miatt az önbizalom, és gyengül a teljesítmény a teher miatt, ez rendben is van, és kicsit revideálom is a véleményemet miatta. Azt viszont nem értem, hogy mitől más a helyzete, mint a Piqué-Alba-Busi triónak, akit egyszerre 8 szálon szid mindenki, de főleg, akikre azt mondjuk, hogy miattuk nem lehet megújulni, mert összeomlottak fejben. TS nem omlott tán össze fejben? Tán még jobban, mint a másik 3? Én egyszerűen velük együtt őt sem tudom elképzelni, hogy betonszilárdsággal menetel majd a BL-ben, ahol már azért megcélzunk jövőre egy jobb eredményt. Vagy Ti el tudjátok képzelni azt, hogy TS megint úgy fog védeni, mint 4 éve, és nem törik meg még a BL komolyabb összecsapásain sem? Mert a másik hármat ezért akarjuk kitúrni sokan nagy elánnal, nem azért, mert bűngyengék lennének. TS szerintem legalább ennyire gátja a megújulásnak.

Szóval szerintem is baromi fontos a védelem legalábbb 3 pontján történő megerősítése, de ugyanilyen fontos a kapusposzt, nem lehet a végtelenségig szemet hunyni felette. Egy ideig igen. Ha igazi jó versenytárs jön, és TS teljesítmény alapján kap majd szerepet, nekem okés. De ebben a szezonban több pontunk ment el rajta, mint Piquén mondjuk, aki amúgy baromi nagy formát tol, mégis szidva van. Nem zavar, ha a TS-ről alkotott véleményemmel egyedül maradok a fórumon, de főleg erre az utolsó előtti bekezdésre érdekelne érv/vélemény.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése